roczne dziecko biegunka Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czesc dziewczyny. Pisze w pogotowiu do Was.
    Moj synek ma biegunke i nie wiem co Mu dac. Tez nie wiem czy ma jakiegos
    wirusa (moze cos wiecie,panuje jakis wirus?)czy ida Mu nastepne zeby i tak
    strasznie to przechodzi. Faktem jest to,ze w czwartek wieczorem
    wymiotowal,wczoraj bylo ok,a dzis biegunka.Leci tez katarek z nosa,ale nie
    wyglada na chorego.Oczy wygladaja na zdrowe.
    Pozdrawiam.Ania
    • a w jakim kraju mieszkasz?
      --
      I am too blessed to be stressed and too anointed to be disappointed
      a Kacperek?
      • Londyn
        • moj ma takie objawy podczas zabkowania,no oczywiscie poza wymiotami,moze
          rzeczywiscie to jakis wirus..ale niby nic ostatnio nie slyszalam zeby cos
          szalalo w powietrzu...ale musisz obserwowac malego,daj mu duzo do picia..w
          polsce lekarz powiedzial mi ze podczas takich objawow scisla dieta zeby nie
          podrazniac zoladka jeszcze bardziej,czyli bez slodyczy,owocow itp...pozdrawiam
          i zycze szybkiego powrotu do zdrowia
          --
          gg 7971877
          • na biegunke : banan, kaszka jabłkowa lub kleik bez mleka tylko na wodzie - taka
            ekspresowa, tak zeby łyżka stała , poza tym żadnych soków, mleka , słodyczy ,
            miesa itd to wszystko przeczyszcza, nie wiem czy dostaniesz tu smecta - w
            saszetkch w polsce bez problemu - to jest produkt francuski - własnie
            specjalnie na biegunke - dodajesz poł saszetki do herbatki, herbatka najlepiej
            zwykla herbata nie osłodzona, dobrze jest podac w amułkach żywe kultury
            bakterii jak przy antybiotyku typu lakcid lub lakcidofil, odnawia flore
            bakteryjna w zoładku jesli sa tam jakies bakterie.
          • mój Kuba jak ma biegunkę to wiem , ze zbliża się ząbkowanie ... Na biegunkę
            daję mu Lakcit, duzo do picia ( marchwiankę ); dziecko podczas biegunki nie
            powinniśmy zmuszać do jedzenia, przez 1 dzień nic mu się nie stanie, musi tylko
            duzo pic, żeby się nie odwodniło.
            Jeżeli ma wymioty to dawaj mu często picie, ale w małych ilosciach, zeby znowu
            tego nie zwróciło.
            Uważam, ze jeśli biegunka po 2-3 dniach nie przejdzie samoistnie to powinnaś
            iść do swojego GP.
            pozdrawiam I życze szybkiego powrotu do zdrówka Kasik
    • ja jestem w Irlandii Polnocnej... 2 tygodnie temu cala nasza rodzinka sie
      pochorowala: moj maz mial biegunke i temperature, ja biegunke i wymioty, moja
      malenka 10-miesieczna coreczka-birgunke i wczesniej katar i tez wygladala na
      zdrowa tyle, ze apetyt miala mniejszy!!! wiec to moze jakis wirus?
      bylismy u lekarza i zalecil dla nas-rodzicow scisla dieta, a najlepiej nic nie
      jesc przez 24h, pic wode mineralna niegazowana lub mocno rozcienczone soki -
      MALYMI LYCZKAMI CO 10min (zeby sie nie odwodnic), a dla malej zakaz CYCA tez na
      24h (z tym byl problem bo mala nie wiedziala czemu - ale dalo rade) i lekarz
      powiedzial, ze jezeli mala ma ochote na jakas kaszke czy platki sniadaniowe czy
      herbatniczka to dawac jezeli nie to nie!!! i oczywiscie tez czzesto dawac picie
      (soczki, woda)!!! jezeli nie ma temperatury powyzej 38 to nie panikowac!!!
      powinno przejsc za dzien, dwa - jezeli sie przedluza trzeba do lekarza!!!!!, bo
      dzieci latwo sie odwadniaja...
      zycze duzo zdrowia!
    • to wyglada na alergie pokarmowa, ale jesli dziecko jest ponizej roczku i
      biegunce towarzysza wymioty to najlepiej skontaktowac sie z lekarzem. Dbaj by
      dziecko duzo pilo, a sprawdzic odwodnienie mozesz u malca dotykajac ciemiaczko-
      gdy jest mocno zapadniete oznacza odwodnienie -wtedy natychmiast do lekarza. a
      moze juz jest lepiej? Wlasnie wyczytalam zeby podawac dziecku plyn Gastrolit
      lub ORS 200, herbatka rumiankowa lub slaba koperkowa, zupa marchwiowa ,
      kompotem z calkiem rozgotowacych jableklub-jesli dziecko nic innego nie chce-
      przegotowana i ostudzona cola(nie light). W przypadku wymiotow napoje powinny
      byc zimne-oslabiaja odruch wymiotny.szybkiego wyzdrowienia
      • Dziekuje Wam.Teraz wiem,ze tj.na pewno wirus.Slyszalam,ze panuje INFEKCJA
        JELITOWA. Moj facet tez jest chory,ledwo przyjechal z pracy.A z Oskarkiem jest
        juz lepiej (dzieki Bogu),od popoludnia nie ma biegunki, tylko caly dzien
        marudzil i praktycznie nic nie jadl za to duzo pil. Dopiero teraz mi zasnal,w
        dzien spal tylko 30min.
        Mam nadzieje,ze jutro bedzie spokojnie.
        Uwazajcie na siebie i rodzinke.
        Ania
    • Rizvani tez ma biegunke. juz ponad tydzien. GP nie bardzo wie co mu jest. w
      poniedzialek dopiero zrobia badania.
      troche to dlugo trwa jak na zabki. tym bardziej, ze wczesniej takich objawow nie
      mial.
      mielismy jakis lek z apteki. nie pomogl. GP powiedzial, ze jesli to wirus, to
      lepiej, zeby go przeczyscilo i lek wstrzymalismy.
      jutro wyprobujemy wasze metody.
      --
      pozdrawiamy
      Patrycja i Rizvani
    • hej
      moj maly przez jakis czas tez czesto mial biegunki i wtedy dawalam
      mu 'dyralite' zeby sie nie odwodnil( dostalam od lekarza ale chyba nie jest
      tylko na recepte)
      poza tym robie mu wtedy papke ryzowo-marchewkowa, banany i sucha bulke no i
      oczywiscie duuzo duzo wody do picia
      pozdrawiam
      • > hej
        > moj maly przez jakis czas tez czesto mial biegunki i wtedy dawalam
        > mu 'dyralite' zeby sie nie odwodnil( dostalam od lekarza ale chyba nie jest
        > tylko na recepte)

Zastepczo mozna stosowac przegotowana wode z odrobina soli i cukru.

I dawac dziecku do picia nawet po lyzeczce.
        To to samo tyle, ze mniej sofistykowana wersja smile
        I latwiej akceptowana przez dzieci
        w ogole picie czesto ale malymi dawkami by nie obciazac zoladka
        Jedzenie niekoniecznie, szczegolnie przy uporczywej biegunce. Lepiej gdy
        organizm odciazy sie od dodatkowej pracy. Ew rozgotowany ryz, banan, marchewka
        gotowana,(albo marchwianka)itp. Starte jablko ekologiczne tez jest dobre.

--
        5plus
      • Moja Maja miała takie same objawy jak ząbkowała.Na szczeście wszystko samo
        przeszło ale dawałam jej dużo picia,bo jeśc też nie chciała.Zastosowałam też bo
        byłam bezsilna mojej babci domową metodę na biegunke a mianowicie dałam jej na
        czubek małej łyżeczki mąkę ziemniaczaną i do popicia z wodą ciepłą(można tez
        rozpuścić w 2 ml wody i bezpośrednio dać popić)Jak się boisz to nie stosuj,ale
        mojej małej pomogło.Poza tym mąkan ziemniaczana jest niezawodna na odparzenia
        zwłaszcza po żrącej biegunce i żaden krem nie działa tak kojąco.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.