porod w uk a pozniej wyjazd do Pl Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • witam,
    planuje urodzic dziecko w uk ale po porodze okolo 3, 4 tyg planuje wrocic do
    Polski...poleccie mi jakie sa najniezbedniejsze rzeczy dla dziecka wlasnie na
    pierwsze tygodnie..nie chce jechac pozniej z calym tym majdanem do Polski :-0
    ani bawic sie w wysylke...
    • a co z paszportem? od czasu zlozenia dokumentow czeka sie przynajmniej 4
      tygodnie, nie wspominajac o umowieniu sie na spotkanie w konsulacie na
      spotkanie w sprawie wydania paszprtu. Ja tez rodze w maju w Londynie, tez
      mialam plany wyjazdu jak najpredzj do polski, ale zweryfikowalam swoje plany,
      wiem, ze nawet jak juz teraz od dawna jestem umowiona na spotkanie choc dziecko
      jeszcze w brzuchu to wiem, ze i tak zajmie mi to ok 2 miesiecy przynajmniej.
      • ale przeciez moge chyba otrzymac zaswiadczenia -takie wyjazdowe ( nie znam
        fachowej smile nazwy)
        to tak jak jedziesz np na wakacje i zgubisz paszport...nie czekasz az Ci
        wyrobia nowy...
        no ale moze sie myle...moze ktos zweryfikuje?
        • na wyjazdowke sie nie czeka,dostajesz ja od reki(wazna 1 miesiac i tylko na
          powrot do kraju),zadzwon do konsulatu i sie umow,po wyjazdowki nie ma takich
          kolejek jak po tymczasowy albo 10-cio letni.
          Pozdrawiam
          Aga
          • jestes pewna ze ta wyjazdowka dziala dokladnie tak? Od reki, i dla dziecka, bez
            zadnego dowodu tozsamosci, urodzonego w UK? bardzo jestem tym zainteresowana,
            to sa jedyne informacje jakie udalo mi sie znalesc na stronie konsulatu:
            -----------------------------------------------------------------------------
            INFORMACJA O ZASADACH UZYSKANIA PASZPORTU TYMCZASOWEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO POWRÓT
            DO POLSKI

PASZPORT TEN MOŻE BYĆ WYDANY W SYTUACJI ZAJŚCIA ZDARZENIA LOSOWEGO I
            KONIECZNOŚCI PILNEGO WYJAZDU DO POLSKI, BEZ KONIECZNOŚCI WCZEŚNIEJSZEGO
            UMAWIANIA SPOTKANIA PASZPORTOWEGO. UWAGA: W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI OBSŁUGIWANE SA
            OSOBY ZAPISANE NA SPOTKANIE PASZPORTOWE, A NASTEPNIE OSOBY ZAINTERESOWANE
            OTRZYMANIEM PASZPORTU NA POWROT DO POLSKI.
            ZA ZDARZENIA LOSOWE UZNAJE SIĘ M.IN.: SMIERĆ LUB CHOROBA BLISKIEJ OSOBY,
            KRADZIEŻ DOKUMENTÓW W SYTUACJI POSIADANIA WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI BILETÓW.
            SKŁADAJĄC WNIOSEK PASZPORTOWY NALEŻY PRZEDSTAWIĆ POTWIERDZENIE DANEGO ZDARZENIA
            (AKT ZGONU, ZAŚWIADCZENIE ZE SZPITALA, ZGŁOSZENIE Z POLICJI O KRADZIEŻY
            DOKUMENTÓW ORAZ REZERWACJE BILETÓW).

Paszport tymczasowy na powrót do kraju wydawany jest osobom, które w trakcie
            pobytu na terenie okręgu konsularnego (tj. w Anglii, Walii, na Wyspach
            Normandzkich, Wyspie Man oraz na Gibraltarze) utraciły dotychczas posiadany
            dokument podróży (paszport, dowód osobisty), a przebywają na tym terenie
            tymczasowo i zamierzają wrócić do Polski, gdzie sa zameldowane.

Czas oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi ok. 2 - 3 tygodni.

W celu uzyskania paszportu tymczasowego na powrót do kraju należy złożyć:

1. Wypełnione w 2 egzemplarzach podanie-kwestionariusz paszportowy - dostępny w
            konsulacie.

2. Trzy jednakowe fotografie o wymiarach 3,5x4,5 cm, wykonane w ciągu ostatnich
            6 miesięcy na jednolitym jasnym tle, mające dobrą ostrość oraz pokazujące
            wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków,
            tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii; Fotografia ma przedstawiać osobę bez
            nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi
            oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi
            ustami. WZÓR ZDJĘCIA.

3. Oświadczenie o okolicznościach, dacie i miejscu utraty paszportu - wzór
            zgłoszenia dostępny w Konsulacie lub do ściągnięcia ze strony internetowej -
            zakładka ‘Formularze').

4. Dokument stwierdzający tożsamość i obywatelstwo polskie (np. dowód
            osobisty). W razie braku takiego dokumentu wymagane jest oświadczenie,
            potwierdzające tożsamość i obywatelstwo polskie wnioskodawcy, złożone osobiście
            w urzędzie konsularnym przez osobę trzecią - posiadającą polski paszport lub
            dowód osobisty
            ---------------------------------------------------------------------------
            bo tu sie nic nie zgadza z informacjami, ktorych Ty udzielilas, po pierwsze
            trzeba zlozyc oswiadczenie o stracie paszpotu, a przeciez przy dziecku
            urodzonym w UK takiego osiwadczenia nie mozna zlaozyc, bo starasz sie o
            pierwszy dla niego paszport.
            po drugie na taka wyjazdowkw sie czeka ok 3 tyg, wiec nie od reki,wiec moze
            jest jeszzce cos innego nie opisanego na stronie konsulatu, co ulatwialoby
            dziecku przekroczenie granicy. Ale kilka razy bylam w konsulacie, i informacjie
            jakiw uzyskalam, to wlasnie, ze dziecko musi posiadac paszport tymczasowy, na
            12 miesiecy zeby przekroczyc granice. A tak w ogole to, tu do pczytania:
            www.londynkg.polemb.net/?document=23
            • Ja urodzilam mala w Uk i kiedy skonczyla 6 tygodni z racji wyjazdu meza do
              Iraku, polecialam na kilka miesiecy z malutka do rodzicow do Polski. Dowiedz
              się o tą wjazdówke, ja miałam ułatwiona sytuacje, bo mała ma paszport UK. A do
              Polski to wzięłam trochę ubranek, bo w Anglii na wyprzedażach pokupowałam o
              wiele tansze i ladniejsze niz w Polsce. Jesli zamierzasz po jakimś czasie
              wracac z dzieckiem do UK to weź czerwona ksiażeczke zdrowia dziecka, bo pewnie
              bedziesz dziecko szczepic w Polsce. Akt urodzenia obowiazkowo zeby nadac
              dziecku PESEL i wyrobic paszport polski.
    • tak troche nie na temat ale czy bedziesz na silach sie przeprowadzac 3-4 tyg po
      porodzie? w pologu? ja bym dala swojemu cialu jeszcze troche odpoczac.

--
      gadulec: 251114
      www.bobasy.pl/wiewiorka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.