Dodaj do ulubionych

Odkryto skąd wirus HIV wziął się w USA

30.10.07, 15:16
Wirus HIV wywołujący AIDS dotarł do Stanów Zjednoczonych około roku
1969 z Haiti. Rozprzestrzenił go najprawdopodobniej zainfekowany
imigrant - tak rozpoczęła się tragiczna światowa epidemia - uznali
naukowcy.
Michael Worobey biolog z Uniwersytetu Arizona, powiedział, że ta
nowa data pojawienia się AIDS w USA to znacznie wcześniej, niż
większość naukowców uważało.

Worobey zaznacza, że HIV zabijał już przez około 12 lat zanim został
zdiagnozowany przez lekarzy w 1981 roku. - To właściwie
przerażające, uświadomić sobie, że wirus tak długo krążył nam pod
nosem - powiedział Worobey w wywiadzie telefonicznym dla Reutersa.

Według badań wirus został przywieziony przez osobę zarażoną w
centralnej Afryce około roku 1966. Badacze przypuszczają, że
zainfekowany imigrant przywiózł HIV do któregoś z większych miast
USA jak Miami czy Nowy Jork i tak wirus rozprzestrzeniał się przez
lata - najpierw w USA, później w innych krajach.

wiadomosci.onet.pl/1632577,16,item.html
Edytor zaawansowany
 • stanpar 02.03.18, 02:45
  AIDS-dżuma XXI wieku. Ponad 2/3 zarażonych wirusem HIV i chorych na AIDS to homoseksualiści. Dzięki tolerancji wobec homoseksualizmu zachodnich społeczeństw i państw oraz organizacji: APA i WHO, Ameryka końca XX wieku cofnęła się do Średniowiecza, a wraz z nią Europa i reszta Świata. Homoseksualizm jest tak stary jak Człowiek, ale HIV/AIDS pojawił się dopiero w XX wieku, zaledwie w 10 lat po depenalizacji homoseksualizmu (w latach 60’ w USA) i ledwo w 5 lat po wykreśleniu (w 1973 roku, i w drodze głosowania) homoseksualizmu z listy dewiacji. Ameryka i reszta świata, która nie zaznała epidemii chorób zakaźnych na taką skalę od czasów Średniowiecza, cofnęła się o kilkaset lat w ciągu zaledwie kilku dekad Według oficjalnych danych na AIDS zmarło dotychczas 36 mln. ludzi. W rzeczywistości liczba ta jest wielokrotnie większa, bo przecież nie uwzględnia rzeczywistej liczby zgonów w krajach trzeciego świata i rozwijających się. Ogólna liczba zgonów na AIDS może być porównywalna z liczbą ofiar epidemii dżumy (czarna śmierć) jaka spustoszyła średniowieczną Europę w XIV wieku. Nasi przodkowie byli rozsądniejsi od nas i potępiali homoseksualizm. Gdyby nie ich mądrość, dziś nie byłoby cywilizacji euroamerykańskiej a My modlilibyśmy się do Allaha.
  Nie wierzcie w brednie homopropagandy, że HIV został przeniesiony z małp na człowieka gdzieś w Centralnej Afryce. Małpy te i Człowiek współistnieją tam od setek tysięcy lat. I nigdy nie było tam przypadku zachorowania na AIDS czy też choroby podobnej choćby do AIDS! A przecież dawniej ludzie nie mieli warunków do dbania o higienę, nie myli się, nie dbali o czystość,nie mieli lekarstw i antybiotyków, nie używali prezerwatyw, nie mieli nawet wody niezbędnej do higieny.
  Dawniej homoseksualizm był potępiany a nawet karany. A więc kontakty homoseksualne były przypadkowe, odbywały się w skrajnie niehigienicznych warunkach, w pośpiechu, bez elementarnej higieny. A mimo to nawet w tym środowisku homoseksualistów nie pojawił się nigdy AIDS
 • stanpar 09.03.18, 15:46
  Przypadek Roberta Rayforda zaprzecza tezie, że AIDS przybył do USA z Afryki!
  Na początku roku 1968, 15-letni Afroamerykanin Robert Rayford zgłosił się do szpitala miejskiego w St. Louis, Missouri. Jego nogi i genitalia były pokryte brodawkami i owrzodzeniami. Miał też ciężki obrzęk jąder i okolic miednicy
  Badania wykryły zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis. Zaproponowano wykonanie badania proktologicznego, którego Rayford odmówił. Podejrzewano, że był homoseksualistą lub biseksualistą.
  W 1984 roku kiedy po raz pierwszy odkryto wirusa HIV (pierwotnie nazwanego HTLV-3), rozprzestrzeniał się on szybko w społeczności Nowego Jorku i Los Angeles wśród homoseksualistów.
  Rayford nigdy nie podróżował poza obszar środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych i twierdził, że nigdy nie otrzymał transfuzji krwi. Zatem zakażenie wirusem HIV niewątpliwie nastąpiło poprzez kontakt seksualny, a ponieważ nigdy nie opuścił kraju, naukowcy zakładają, że HIV/AIDS mogło być obecne w Ameryce Północnej zanim Rayford zaczął wykazywać objawy w 1966 roku [6].
  pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Rayford

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka