Dodaj do ulubionych

Wrocław - grupa wsparcia

18.04.11, 22:00
Od jakiegoś czasu poszukuję we Wrocławiu grupy wsparcia typowo dla bulimiczek i anorektyczek... Mam już pewne doświadczenie w grupach ANONIMOWYCH ŻARŁOKÓW. To nie do końca to samo. Pomyślałam, że moglibyśmy we Wrocławiu stworzyć własną grupę typowo dla bulimiczek i anorektyczek i innych osób z podobnymi zaburzeniami.

--
lealuna.blog.pl
Edytor zaawansowany
  • xelestra 19.05.11, 20:11
    Naprawde we Wroclawiu zadna anorektyczka lub bulimiczka nie chce sie spotykac zeby wymienic sie doswiadczeniami ze swoja jazda?? dziwne

--
    lealuna.blog.pl
  • zochaaa 20.05.11, 10:00
    hmmm, z ciekawości zapytam, po co miałaby funkcjonować taka grupa i na jakich zasadach? Bez lekarza, tylko coś na zasadzie spotkań towarzyskich?

Naprawdę tak dziwi Cię to, że ktoś chory nie ma ochoty się spotkać z Tobą w realu?
    Jeśli tak Ci zależy na kontakcie z innymi chorymi to może najpierw postaw na kontakt mailowy, gg, skype a z czasem może druga strona zechce się spotkać.
    Albo zapisz się do jakiegoś ośrodka gdzie istnieją już grupy przy współpracy z lekarzami?

Pytanie tylko po co Ci taki kontakt? Tzn na poziomie emocjonalnym, co ona takiego myślisz że Ci da?

Pozdrawiam
  • par.par 03.06.11, 17:43
    ja bym byla bardzo chetna uczeszczac na taka grupe.
    choruje od 6 lat.i naprawde brakuje mi kontaktu z ludzmi,a osoby dotkniete ed bardziej by mnie zrozumialy...
  • zochaaa 08.06.11, 15:36
    ok, zgodzę się z tym, że jeśli brak Ci znajomych to na pewno kontakt z ludźmi by pomógł. Ale nie spotkania z ludźmi z ed jako relacje terapeutyczne (bo mniemam , że o czymś takim mówiła załozycielka wątku)-czywiście mówię o spotkaniach bez udziału terapeuty.
    Kiedyś również miałam taki etap, że szukałam "znajomych" w gronie osób z ed. Ale to było zanim zaczęłam się leczyć, rozumieć siebie, swoje decyzje itd.
    Nawet miałam bliską koleżankę chorą na anoreksję. Nasza znajomość stała się ciągłą rywalizacją o to, która mniej zjadła, wiecej schudła, dłużej nie jadła. A miałyśmy się wspierać w zdrowieniu... Myślę więc, że masz bardzo mylne wyobrażenie na temat tego jak "wpiera" anorektyczka anorektyczkę.

Chcesz wsparcia to idz do terapeuty, znajdź zorganizowaną grupę, ale taka prowadzoną profesjonalnie, bo niestety nieumiejetne szukanie "pomocy" może dac wiecej szkody niz pożytku. Choć doskonale rozumiem, że może być Ci teraz źle, chciałabys mieć przy sobie bliską sobę, która zrozumie Cię na bazie wlasnych doświadczeń.

Wrocław jest dużym miastem, działa tu niejedna grupa, pracuje niejeden terapeuta, wystarczy poszkuać, popytać.
    Powodzenia par.par
  • par.par 08.06.11, 16:02
    tylko ze ja juz jestem po prawie 5 letniej psychoterapii indywidualnej.i duzo juz rozumiem,moja anoreksja ma teraz bardzo łagodny przebieg.wiec nieboje sie o to iz kontak z chorymi mialby negatywny skutek na moje leczenie.
    niezyje juz obsesja i strachem do jedzenia,nie daze do chudosci i nieglodze sie.

ja potrzebuje kontaktu z rowiesnikami-a narazie najlepiej byloby mi porozmawiac z osobami ktore mnie rozumieja.
  • zochaaa 08.06.11, 19:28
    ale to, ze ktos nie byl chory, nie oznacza, ze nie zrozumie. Oczywiscie nigdy nie poczul tego co my. Ale nie oznacza to, ze nie moze byc wsparciem:)
    Mam przyjacoil, ktorzy byli przy mnie przed choroba, w trakcie i sa po. Wiedzieli o wszystkim, wspierali, odwiedzali w szpitalach. A teraz zyja razem ze mna dalej;)
    Moze nie skupiaj sie tak na osobach, ktore maja takie dosw jak Ty, bo moze nieswiadomie zamykasz sie na "zdrowych", ktorzy mogliby byc wspanialymi przyjaciolmi:)
    Powodzenia!
  • niceflower454 21.06.11, 20:25
    Do zochaaa-masz po częsci rację,ale tylko po części.Najlepiej jest rozmawiać z osobami zdrowymi,ale takimi ,które nie odbiegają od osób chorych zbyt dużym BMI.Nadwaga wpływa na nuerohormony i powoduje,że takie osoby myślą trochę inaczej..
  • etheril 09.06.11, 00:16
    > narazie najlepiej byloby mi porozmawiac
    > z osobami ktore mnie rozumieja.

Pierwsze, o czym pomyślałem, to że właśnie rozmawiasz z zochą :)

Osobiście wydaje mi się, że taki kontakt może mieć dobry wpływ ale wyłącznie z osobami, które są co najmniej bliskie zdrowia lub po prostu zupełnie poważnie dążą w tym kierunku.

Pozdrawiam
    Tomek

--
    forum.glodne.pl
  • zochaaa 09.06.11, 08:13
    "Pierwsze, o czym pomyślałem, to że właśnie rozmawiasz z zochą :)"

Tomku, gdyby nie ten usmiech, pomyslalabym, ze to prztyczek ku mojej osobie;)
    Mam nadzieje, ze bym sie pomylila:)
    Zocha jak zocha, ma nadzieje, ze nic glupiego nie powiedziala.
  • etheril 10.06.11, 20:09
    Oczywiście, żaden prztyczek :) Po prostu par.par napisała, że chciałaby porozmawiać z kimś, o kim wie, że może ją zrozumieć.

Grupa wsparcia "z łapanki", bez kogoś, kto panuje nad rozmową, schodziłaby pewnie nieuchronnie na jakieś chorobowe tematy. Jednakże, u podstaw uzależnień leżą bardzo realne życiowe problemy, o których na pewno warto rozmawiać. Niemniej towarzystwo musi być odpowiednie.
    --
    forum.glodne.pl
  • sko.rka 24.06.11, 18:09
    Hej!

Myslę, że we wrocławiu brakuje grupy wsparcia dla osób z ED. Sama długo takiej poszukuje. Zgadzam się jednak, że nad taką grupą musi <panować> ktos doświadczony, profesjonalista. Z anoreksją/bulimia jest jak z każdym uzaleznieniem. Grupa osób z podobnymi problemami może bardzo pomóc jeśli jest właściwie prowadzona. Wydaje mi sie, ze istnieje kilka możliwości stworzenia takiego układu. Są fundacje, projekty - jeśli jest pomysł, są chętni do jego realizacji to można postarac sie zrealizować wspólny cel. Jeśli chodzi o mnie to chętnie wzięłabym byka za rogi w tej sprawie...inni chętni, zainteresowani? :)
  • xelestra 24.06.11, 18:33
    Właśnie to miałam na myśli. Ja akurat jestem bulimiczką od 10 lat, od 2 lat coś z tym robię. Byłam na terapii grupowej, która dała mi chyba najwięcej w najkrótszym czasie. Na indywidualnej zasugerowali mi, żeby podtrzymać efekty powinnam chodzić na mitingi AŻ, jednak to nie to. Z grupowej terapii po prostu wyniosłam wiele nadziei, myślałam, że to będzie podobne ale jednak nie. Uważam, że stworzenie grupy byłoby dobrym pomysłem. Wymiana metod radzenia sobie z nawrotami, atakami, zapalnikami itd jest bardzo przydatna. Obce osoby, które są dotknięte zaburzeniami łaknienia najlepiej są w stanie zrozumieć i pomóc. Jednak myślę, że błędem byłoby wrzucać do jednego worka anorektyczki i bulimiczki...
  • par.par 24.06.11, 18:55
    ja bylabym bardzo zainteresowana uczestniczyc w takiej grupie.
  • sko.rka 25.06.11, 00:03
    w przyszłą środę będę miaął okazję zapytać czy istniałaby taka możliwośc odpowiednią osobę. Podejrzewam, że jeśli już to sensownie byloby stratowac po wakacjach. Jak sie czegos dowiem to dam znać. Kurcze, zaczynam miec nadzieje ze coś z tego będzie - we'll see :)
  • par.par 25.06.11, 09:28
    trzymam kciuki! i czekam na wiesci.
    pozdrawiam!!
  • xelestra 27.06.11, 09:48
    Zatem proponuję byśmy się wypowiadały na temat tego czego byśmy oczekiwały po takich spotkaniach.

Moja propozycja to [czysto teoretycznie] spotkanie np w jakimś pubie przy herbacie, we wcześniej określonym gronie. Zaczynamy spotkanie od tego, że każda powie z jakim uczuciem i myślą przychodzi, potem dyskusja na wcześniej wybrany temat, i zakończenie z intencją na dany tydzień i powiedzeniem z jaką emocją wychodzimy. To taki prosty zarys schematu.

I co wy na to?
  • par.par 27.06.11, 09:50
    bardzo mi to odpowiada.świetny pomysł.
  • xelestra 27.06.11, 12:08
    W takim razie skoro są jakieś chętne osoby by coś takiego nam zorganizować, chętnie się zobowiąże żeby to wszystko zorganizować.

Prosiłabym wszystkie zainteresowane osoby o maila do mnie z krótkim opisem siebie, tego czego oczekuje po takiej grupie, czy i jak próbuje wrócić do zdrowia... oraz jakimś kontaktem np gg albo skype.

Piszcie na vassaga@gmail.com

• kejkaa 05.08.11, 22:16
    Witam, przejrzalam Wasze posty i mam pytanie. Jestem psychologiem, w fundacji z ktora wspolpracuje padl pomysl aby stworzyc grupe wsparcia dla osob z zaburzeniami odzywiania. Chcialabym wiedziec czy interesowalaby Was taka forma wsparcia?
  • par.par 06.08.11, 09:40
    jak najbardziej by interesowala.
    jestem jak najbardziej za tym pomyslem zeby utworzyc taka grupe!!!
  • kejkaa 06.08.11, 15:55
    fundacje aby pozyskac srodki na dany pomysl musza napisac projekt i starac sie o dofinansowanie, jesli sa osoby zainteresowane taka forma pomocy to z gory projekt ma wieksze szanse na otrzymanie takich srodkow. Wtedy miejscem spotkan bylaby fundacja w ktorej taki projekt jest realizowany a profesjonalna pomoc jest bezplatna. Wlasnie o takiej formie wsparcia myslalam
  • xelestra 06.08.11, 16:05
    Ja zajmuję się pisaniem projektów i pracuję nad tym od jakiegoś czasu..

kejkaa napisała:

> fundacje aby pozyskac srodki na dany pomysl musza napisac projekt i starac sie
    > o dofinansowanie, jesli sa osoby zainteresowane taka forma pomocy to z gory pro
    > jekt ma wieksze szanse na otrzymanie takich srodkow. Wtedy miejscem spotkan byl
    > aby fundacja w ktorej taki projekt jest realizowany a profesjonalna pomoc jest
    > bezplatna. Wlasnie o takiej formie wsparcia myslalam

--
    lealuna.blog.pl
  • xelestra 06.08.11, 16:02
    Ten pomysł już długo próbuje się wykluć. Jednak wiadomo, że bulimia i anoreksja to przeciwstawne sobie zaburzenia, stąd obawa o to, czy wrzucenie do jednego worka pt ED bedzie dobre dla ogółu... Ja nie jestem psychologiem dlatego nie chcąc nikomu zaszkodzić, póki co nie podejmowałam działań organizacyjnych. Jednak napisało do nie kilka dziewczyn zainteresowanych tego rodzaju spotkaniami. Głownie chorujące na anoreksję... A co z bulimiczkami??
    --
    lealuna.blog.pl
  • kejkaa 06.08.11, 18:07
    Ja mam akurat doswiadczenie w prowadzeniu grup zroznicowanych pod wzgledem zaburzen odzywiania wiec myslalam o stworzeniu wlasnie tego typu grupy. Jednak nie jest wykluczone ze grupa okarze sie byc jednolita ale mysle ze od pomyslu do realizacji jest jeszcze sporo pracy wiec wszystko wyjdzie miedzy czasie.
  • par.par 06.08.11, 19:18
    na poczatku leczenia tez trafilam na terapie grupowa gdzie przebywaly rozne osoby tj anorektyczki i bulimiczki a nawet osoby z depresja.
    mysle ze nie byloby przeszkody gdyby takie osoby spotykaly sie jednoczesnie.
    Mimo wszystko anoreksje i bulimie sporo laczy...
    i moze takie zroznicowanie okazaloby sie dobre.
  • xelestra 07.08.11, 02:28
    W moim przypadku po pierwszej hospitalizacji trafiłam na grupową psychoterapię z osobami, których zaburzeń nie znałam. Nie była to grupa ED, tylko zaburzeń osobowości. Ja akurat jestem Borderlinem z epizodami anorektycznymi, które w późniejszych latach przeszły w ostrą bulimię. Teraz jestem stabilna, choroby są w regresie, dlatego postanowiłam rzucić pomysł o stworzeniu grupy. Cały czas jestem pod opieką psychiatrów, psychoterapeuty raz w tygodniu i terapeuty dietetyka specjalizującego się w leczeniu ED. Postęp jest bardzo duży w moim życiu. Można powiedzieć, że dopiero zaczęłam żyć. Myślałam o spotkaniach raz lub dwa razy w tygodniu podobnie jak robią na mitingach Anonimowych Żarłoków (nazwa odstrasza, ale jednak tez tam się czegoś nauczyłam). Wtedy to a sens. Bardzo się cieszę, że jest z nami teraz pani psycholog :-) Może wreszcie ruszymy z kopyta :)

Pozwolę sobie zaproponować może w ostatnim tygodniu sierpnia spotkanie we Wrocławiu (miejsce do ustalenia) Co wy na to? Na luzie, przy kawie czy herbacie... Potrzebne są tylko chęci pomocy samemu sobie i być może przez to i innym... Bo tak naprawdę my tym wszystkim przecież krzywdzimy tylko siebie.. Czas z tym skończyć :-) Przynajmniej ja tak myślę.. Tak jak wcześniej pisałam, osoby chętne proszę pisać na mojego maila z pytaniami lub sugestiami. vassaga@gmail.com

• xelestra 07.08.11, 03:04
    Prosiłabym o kontakt mailowy Panią Psycholog na vassaga@gmail.com Chciałabym porozmawiać o projekcie i możliwościach finansowania. Pozdrawiam
  • dreamofperfection 09.10.11, 16:31
    ja jestem bardzo chętna proszę o kontakt, pozdrawiam
  • xelestra 19.08.11, 22:02
    Witam Was Drogie Dziewczęta ;-)

Tak jak wspominałam chcę zorganizować nasze pierwsze spotkanie.

Proponuję żebyśmy się spotkały w Rynku 26.08.2011. o godzinie 16:00

Przestrzeń Muzyczna Puzzle
    ul. Przejście Garncarskie 2 | (2 piętro), 50-107 Wrocław

Co Wy na to?

• xelestra 20.08.11, 12:15
    Dostaję od was odpowiedzi na maila z chęcią przyjścia na spotkanie. Bardzo mnie to cieszy :-) Powiedzcie mi może czego się spodziewacie po takich cyklicznych spotkaniach?
  • xelestra 26.08.11, 12:39
    Niestety nasze dzisiejsze spotkanie muszę przesunąć na termin wrześniowy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym ;-)
  • par.par 31.08.11, 15:10
    jak milo wiedziec ze jednak nie ominelo mnie to spotkanie.
    we wrzesniu napewno bede.
    i mam nadzieje ze w koncu cos sie wyjasni...
  • xelestra 01.09.11, 12:06
    Ja proponuję stały termin spotkań i stałe miejsce

Każdy piątek o godzinie 16:00

PRZESTRZEŃ MUZYCZNA PUZZLE
    UL. GARNCARSKA 2 - 2 PIĘTRO
    RYNEK WROCŁAWSKI

Zatem do zobaczenia jutro :-)

• xelestra 02.09.11, 16:32
    Razem z kolezanka Par Par nie wypowiadamy się na temat frekwencji... Przykro nam, ze się pojawiłyśmy tylko we dwie... Pozdrowionka i do zobaczonka w przyszły piątek - mam nadzieję, że w większym gronie...
  • par.par 06.09.11, 09:29
    Czy ktos zamierza przyjsc na kolejne spotkanie w piatek?
    bardzo liczymy na wasza obecnosc!!
  • xelestra 06.09.11, 11:08
    Witajcie Drogie Jadłowstręciuszki i Obżartuszki.

Tak jak to zwykle bywa wiele osób się deklarowało ale przyszła tylko jedna nasza koleżanka. Jestem wdzięczna jej, że dała radę mimo, że od dawna w ogóle nie wychodzi z domu...

Dotarły do mnie dziś kolejne maile. Co z nich wynika?

Musimy sobie uświadomić, że to nasza choroba nas ogranicza. Takie spotkania są dla nas szansą. Jeśli tylko stworzymy stałą, pewną siebie i zaufaną grupę. Jeśli tylko nam się to uda, to możemy wspólnymi siłami pomóc sobie wzajemnie. W naszym przypadku terapie grupowe odnoszą niesamowite efekty.

Dochodzą mnie słuchy o wstydzie i strachu przed przyjściem. Muszę powiedzieć, że jak szłam w piątek do PUZZLI to mnie też to paraliżowało... No bo jak ja się pokażę? Przecież co ze mnie za bulimiczka skoro się roztyłam i ważę 70kg?

Bulimiczka w trakcie leczenia.. Ot tylko tym jestem. Ale wiem, że to nie moja wina tylko mojej choroby. I jestem wdzięczna, że fundacja Nowa Szansa piszę projekt z myślą o nas.

Ja się staram siebie nie wstydzić, bo to mnie nie wyleczy. Siedzenie w domu nie zamknie tego tematu, to nie jest przeziębienie żeby leczone trwało tydzień a nieleczone 7 dni... Niestety...

Jutro znowu będę we Wrocławiu (na terapie specjalnie jeżdżę ponad 100km)

Jeśli ktoś chciałby się jutro spotkać i porozmawiać to proszę o kontakt tel 697 740 137

Kochani EDowcy życzę Wam pogody ducha w walce z chorobą...
  • clementine_k 09.09.11, 23:44
    twoja ostatnia wypowiedź była chyba najdojrzalszymi i najprawdziwszymi słowami, jakie dotąd udało mi się przeczytać na forach w tym temacie. cieszę się, że nie jestem sama. cieszę się na grupę wsparcia, która jest dla nas szansą. wiem też, że ona zweryfikuje dojrzałość decyzji i determinację w leczeniu. napisałam dzisiaj do ciebie maila. wracam w październiku, narazie zależy mi na kontakcie mailowym. do zobaczenia! :)
  • par.par 12.09.11, 19:10
    w tym tygodniu spotykamy sie w srode 14.09 o godz.18.30 w tym samym miejscu

zapraszamy :)
  • xelestra 29.09.11, 14:07
    Z wielką przyjemnością zapraszam Was wszystkie na nasze jutrzejsze spotkanie w Przestrzeni Muzycznej Puzzzle w Przejściu Garncarskim 2 na II piętrze.

W ostatni piątek pojawiło się nas już 5. Bardzo się cieszę, że powoli zaczyna się rozkręcać.

Buziaki
  • lady19_90 12.04.12, 17:44
    witam, czy dalej są te spotkania? potrzebuje pomocy...
  • par.par 12.04.12, 18:42
    lady19_90 napisał(a):

> witam, czy dalej są te spotkania? potrzebuje pomocy...

mogłabys napisać mi wiadomośc na maila ania1244@gmail.com
  • virginia.11 17.10.11, 22:32
    Witaj. Wysłałam Ci wiadomość na maila podanego w poprzedniej wiadomości. Daj znać proszę.
  • dcp10 25.05.12, 19:50

WROCŁAW: Terapia grupowa zaburzeń odżywiania

Terapia grupowa zaburzeń odżywiania rozpoczyna się 8 pażdziernika 2012 roku i obejmuje zamknięty cykl rocznych spotkań terapeutycznych. Zajecia odbywać się będą w każdy poniedziłek od godz. 18.00 do godz. 20.00.

Adresatami grupy terapeutycznej są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania- anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się.

Wśród zaburzeń odżywiania wymienia się m.in.: jadłowstręt psychiczny (anoreksję), żarłoczność psychiczną (bulimię), czy kompulsywne objadanie się. Trudnością osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania nie jest tylko i wyłącznie racjonalne odżywianie i dieta. Problemy emocjonalne osób z zaburzeniami odżywiania dotyczą zazwyczaj trudności w zakresie separacji/ indywiduacji od rodziców, ustalania granic, budowania autonomii, trudności w relacjach rodzinnych i interpersonalnych, deficytów emocjonalnych, braku samoakceptacji własnej osoby, własnego ciała lub płci, trudności w uświadomieniu sobie i ekspresji negatywnych emocji, trudności w przyjmowaniu wsparcia emocjonalnego. Czasami zaburzenie odżywiania wiąże się także z innymi problemami, jak urazy emocjonalne związane z przemocą w rodzinie, uzależnieniami, czy nadużyciami seksualnymi w przeszłości.

Celem terapii jest poprawa funkcjonowania oraz nabycie umiejętności lepszego radzenia sobie z przeżywanymi trudnościami, poprzez systematyczny wgląd w ich przyczyny.
    Warunkiem uczestnictwa w grupie jest konsultacja indywidualna z osobą prowadzącą grupę w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, celem diagnozy zaburzeń odżywiania i określenia najlepszej formy terapii dla uczestnika grupy. Koszt tej jednorazowej konsultacji psychologicznej to 50 zł.

Dzięki udziałowi w grupie terapeutycznej poznasz:
    - źródła i podstawowe przyczyny zaburzeń odżywiania
    - cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej (niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie, głęboka potrzebę tłumienia prawdziwej siebie, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, ambiwalentne emocje w stosunku do rodziców, deficyty emocjonalne, negatywne schematy myślenia itp.)
    - ćwiczenia na obiektywne obserwowanie siebie
    - ćwiczenia na rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego - ćwiczenia na odczuwanie siebie, rozróżniania sygnałów z ciała,
    - własne emocje i potrzeby, oraz nauczysz się je wyrażać,
    - własne granice i zbudujesz swoją autonomię,
    - jak budować relacje z otoczeniem i usprawnić komunikację,
    - jak radzić sobie z nawrotami choroby,
    - jakie zmiany wprowadzić we własne schematy myślenia,
    - jak zdrowo się odżywiać,
    - jak się samorealizować i być szczęśliwą osobą,
    - jak żyć i nie koncentrować się tylko na jedzeniu.

Cena: Koszt 1 sesji terapeutycznej (2 h) to 60 zł

Kontakt:
    Dolnośląskie Centrum Psychoterapii Sp. z o.o.
    ul. Sienkiewicza 116/4
    50-347 Wrocław
    tel. +48 71 332 36 70
    e-mail info@dcp.wroclaw.pl
    www.dcp.wroclaw.pl

• dcp10 09.06.12, 14:27

Terapia grupowa zaburzeń odżywiania rozpoczyna się 8 pażdziernika 2012 roku i obejmuje zamknięty cykl rocznych spotkań terapeutycznych. Zajecia odbywać się będą w każdy poniedziłek od godz. 18.00 do godz. 20.00.

Adresatami grupy terapeutycznej są osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania- anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się.

Wśród zaburzeń odżywiania wymienia się m.in.: jadłowstręt psychiczny (anoreksję), żarłoczność psychiczną (bulimię), czy kompulsywne objadanie się. Trudnością osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania nie jest tylko i wyłącznie racjonalne odżywianie i dieta. Problemy emocjonalne osób z zaburzeniami odżywiania dotyczą zazwyczaj trudności w zakresie separacji/ indywiduacji od rodziców, ustalania granic, budowania autonomii, trudności w relacjach rodzinnych i interpersonalnych, deficytów emocjonalnych, braku samoakceptacji własnej osoby, własnego ciała lub płci, trudności w uświadomieniu sobie i ekspresji negatywnych emocji, trudności w przyjmowaniu wsparcia emocjonalnego. Czasami zaburzenie odżywiania wiąże się także z innymi problemami, jak urazy emocjonalne związane z przemocą w rodzinie, uzależnieniami, czy nadużyciami seksualnymi w przeszłości.

Celem terapii jest poprawa funkcjonowania oraz nabycie umiejętności lepszego radzenia sobie z przeżywanymi trudnościami, poprzez systematyczny wgląd w ich przyczyny.
    Warunkiem uczestnictwa w grupie jest konsultacja indywidualna z osobą prowadzącą grupę w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, celem diagnozy zaburzeń odżywiania i określenia najlepszej formy terapii dla uczestnika grupy. Koszt tej jednorazowej konsultacji psychologicznej to 50 zł.

- cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej (niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie, głęboka potrzebę tłumienia prawdziwej siebie, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności i poczucie winy, ambiwalentne emocje w stosunku do rodziców, deficyty emocjonalne, negatywne schematy myślenia itp.)
    - ćwiczenia na rozładowanie napięcia emocjonalnego i fizycznego - ćwiczenia na odczuwanie siebie, rozróżniania sygnałów z ciała,

Kontakt:
    ul. Sienkiewicza 116/4
    50-347 Wrocław
    tel. +48 71 332 36 70
    www.dcp.wroclaw.pl
  • dcp10 10.06.12, 09:34

Kontakt:
    ul. Sienkiewicza 116/4
    50-347 Wrocław
    tel. +48 71 332 36 70
    www.dcp.wroclaw.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka