Dodaj do ulubionych

Płakanie bardzo spala...

21.11.06, 10:27
Wczoraj ukazała się ciekawy artykuł w Dużym Formacie (dodatku do Gazety
Wyborczej) na temat tego jak w Polsce leczy się anoreksję. Polecam i pozdrawiam
www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3742156.html
Edytor zaawansowany
  • cadium_redd 21.11.06, 17:05
    czytałam juz wczoraj,
    lubię takie tematy, bo sama zachorowałam juz po 18 r.ż., wiec na psychiatryk
    się nie załapałam, moze to i dobrze, bo nie wiem czym miałabym po tym motywację
    by odchudzac się ponownie...
    ale czy bmi 16 to już zagrozenie zycia? jeszcze nigdzie nie trafiłam na podobne
    stwierdzenie, a troche na ten temat czytałam
    sama mam niewiele więcej i nikt się jakoś nie rzuca by mnie ratować
  • ally25 21.11.06, 18:38
    no a jak w polsce sie leczy bulimie??;/
  • amela 22.11.06, 12:03
    dla mnie informacje zawarte w reportazu to niestety nic nowego, znam to
    doskonale z autopsji, z tym ze ja do szpitala poszłam dobrowolnie, jako osoba
    dorosła, zostałam wypisana po ok.3 tyg., na własne zyczenie, ponieważ łamałam
    reguły kontraktu - nie mogłam przezwycieżyc swoich oporów przed jedzeniem, a
    bez mojej zgody nie mogli mi zafundować karmienia przez sondę..byłam swiadkiem
    i obiektem jeszcze wiekszych upokorzeń i braku poszanowania pacjenta przez
    personel, niż opisane w reportazu, dla mnie to był koszmar. nie wyobrazam sobie
    jaka to była trauma dla nastolatek, które były w oddziale ze mną, umieszczone
    tam przez rodziców i rozpaczliwie walczące o wagę, by jak najszybciej stamtad
    wyjść. tego doświadczenia nigdy nie zapomnę, ale sprawiło ono, że łatwiej mi
    było zniesć pobyt w innym szpitalu, gdzie trafiłam później - gdy inni pacjenci
    czuli się jak w więzieniu, ja czułam się prawie jak wolny człowiek, tyle miałam
    praw i swobody...
  • marta.scisia 22.11.06, 12:54
    Dobre pytanie: jak w Polsce się leczy bulimię? Pewnie nikt nie ma ochoty się
    zabrać za taki artykuł. To anoreksja jest na topie, bo jest groźniejszą chorobą.
    A o bulimii nie można znaleźć ciekawych artykułów :/
  • authentica 22.11.06, 13:11
    Artykul jest doskonaly i wstrzasajacy.

Dlaczego nie pisze sie o bulimii? Bo to takie malo eleganckie, wrecz
    odpychajace dla zdrowych ludzi.
  • chevrolett 26.11.06, 14:54
    no ja jestem właśnie na przepustce i to dla mnie codzienność!! pozdro psychiatryk!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka