Dodaj do ulubionych

Boże Narodzenie w hotelu??? Poradźcie, proszę...

13.11.09, 23:02
Macie może tego typu doświadczenia??? Chcę uniknąć w tym roku stania przy
garach i przymusowego towarzystwa dalszej rodziny. Chcę zwyczajnie odpocząć...
Wiele hoteli ma pakiety bożonarodzeniowe ale mam wielką obawę, że będziemy
jedynymi gośćmi...
Edytor zaawansowany
  • aniaop 14.11.09, 09:58
    ak-77 napisała:

> > Wiele hoteli ma pakiety bożonarodzeniowe ale mam wielką obawę,
    że będziemy
    > jedynymi gośćmi...

Zartujesz, prawda? 2 lata temu bylismy u Erisowej w Krynicy i
    doslawnie ostatnie miejsca zarezerwowalam pod koniec wrzesnia.
    Bardzo mile doswiadczenie (bylismy tylko raz, bo jednak rodzinna
    jestemwink) Narty, odpoczynek, zimowy kulig i ta podniosla atmosfera
    kolacji wigilijnej czy uroczystego swiatecznego sniadaniawink Zupelnie
    inaczej niz na zwyczajnym urlopie, odpowiednie, eleganckie stroje,
    nastroj itp...
  • ak-77 14.11.09, 13:21
    No właśnie nie żartowałam... Nigdy nie spędzałam świąt w taki sposób więc po
    prostu nie mam wiedzy na ten temat. Wiem, że w górach hotele pękają w szwach ale
    mamy do najbliższych gór szmat drogi (przy 4 dniach wolnych kompletnie się to
    nie kalkuluje). Rozważamy raczej pobyt nad morzem. Może ktoś spędzał święta nad
    morzem w hotelu? Możecie polecić jakieś fajne miejsca???
  • ws2222 14.11.09, 15:51
    Myślę ze kazdy hotel rownież nad morzem ma turnusy swiateczne .
    Jest to też sposob na spedzenie świąt z kolacją wigilijną .ta w
    ktorej uczestniczyłam była bardzo uroczysta.
  • naszaheidi 15.11.09, 09:23
    Od lat nie spedzamy swiat w PL,z wielu powodow,min.zeby sie nie
    narobic przy garach,zakupach,dziekuje bardzo.Nie spedzamy tego czasu
    w PL,ale zawsze za granica,bo po to tez zmieniam otoczenie,aby sie
    wygrzac.
    To polecam,nie serwuja co prawda karpia ale da sie przezyc.I miejsca
    w lepszych hotelech niemcy zajmuja wczesnie
  • ak-77 15.11.09, 13:19
    A ile Was kosztuje taki wyjazd powiedzmy za dzień od osoby?
  • aniaop 15.11.09, 19:15
    Zwykle cena jest pakietowa, za caly pobyt od osoby doroslej czy tez
    dziecka.
  • montegeo 15.11.09, 21:48
    a i owszem jest to pomysł na odpoczynek - od standardowego urobienia się. Wbrew
    pozorom coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie.

W hotelu jednak trudniej o kameralną atmosferę, tak sądzę, chyba że będzie mały.
    Ale wówczas idzie bardzo w cenę jeśli chcemy także przytulnego wystroju, a nie
    wystudiowanej, ale chłodnej elegancji.

Zaproponowałbym pensjonat, który takie oferty świąteczne ma w standardzie.
    Konkretnie w
    Chmielnie
    . Wystrój miejsca, ładna, słynna okolica pozwala rzeczywiście
    odpocząć. Właściciele proponują stylowe święta - z elementami kaszubskim. Więc
    trochę odmienności, a przy tym dojazd nie tak zależny od pogody jak np. przelot.
  • montegeo 27.10.13, 15:08
    podsunę zestaw wybranych ofert na Boże Narodzenie - kilkanaście miejsc - o różnych cenach, standardzie i zakresie atrakcji - tutaj - pomorskie Święta Bożego Narodzenia Tak żeby łatwiej sobie wybrać , ale nie utonąć w setkach propozycji..
  • w-ella 16.11.09, 12:45
    ja zarezerwowałam Święta w hotelu w Krynicy Górskiej, z racji niedalekiej
    odległości - nam nadzieję że będą udane, ale gdybym miała bliżej do morza
    wybrałabym święta w tym hotelu www.krolplazaspa.pl/
    Byliśmy tam latem, bardzo fajny, kameralny hotel, jedziemy tam znów w kwietniu
    na wiosenne jodowanie (już nie mogę się doczekać)
  • ak-77 17.11.09, 09:14
    Serdecznie dziękuję Wam za namiary! Może ktoś jeszcze zna fajne miejsca na
    spędzenie świąt w północno - zachodniej Polsce?
    Pozdrawiam cieplutko smile
  • malwina541 27.02.14, 23:15
    Polecam Pobierowo - małe, ale bardzo urocze o każdej porze roku smile
    Jak szukasz noclegu, to sprawdź Pod Winogronem, mnie się tam podobało. Byłam już kilka razy, też w zimie, ale nie na święta, ale oni mają otwarte przez cały rok. Na miejscu jest wyżywienie, pokoje ładne, z łazienkami, aneksem kuchennym. Możesz zobaczyć go na stronie jakusz-pobierowo.pl

pozdrawiam smile
  • patryk_932 26.09.16, 14:56
    Jeżeli myślisz, że będziesz jedyną w hotelu w swieta to sie mylisz smile
    Ja w zeszłym roku byłem w Muszynie w Hotelu i było mnóstwo ludzi smile
    Wiele osób ucieka przez świątecznym gotowaniem smile A co do hotelu to w tym roku też sie wybieram smile Spodobało mi się smile Fajne i malownicze miejsce do wypoczynku smile
  • takarolina00 28.09.16, 13:11
    zapoznaj się z ofertą Nosalowego Dworu. uwierz nie będziecie jedynymi gośćmi smile nie Ty jedna masz dosyć spędzania świąt Bożego Narodzenia w tradycyjny sposób, z rodziną, z którą nie koniecznie się dogaduujesz smile
  • bmsien 28.09.16, 15:05
    Wyjazd na święta - czy to Boże Narodzenie, czy Wielkanoc, nie musi wcale oznaczać ucieczki przed krewnymi, równie dobrze można wynająć kilka pokoi w hotelu, albo cały domek w agroturystyce, cieszyć się kontaktem z bliskimi bez konieczności gotowania.

Ale ale, nie jest wykluczona wewnątrzrodzinna konkurencja na najlepsze ciasto, najsmaczniejszą sałatkę itp, często Goście świąteczni pomimo zamówionego pełnego wyżywienia przywożą też swoje potrawy... które zazwyczaj zostawiają bo się nie mieszczą, a zjadają to co dostają od nas, bo inne i ciekawe. Tylko nie wiem czy tradycyjną sałatkę jarzynową będziemy w tym roku robić, w poprzednich latach cieszyła się powodzeniem, ale w 2015 ktoś z Gości opowiedział, że w ich rodzinie taką sałatkę się nazywa "kaczy żer" i od tego momentu nikt nie dotknął nawet.

Warto wcześniej dopytać, jak jest ze stołami przy posiłkach - czy są oddzielne dla każdej pary/rodziny, czy różne rodziny się łączy, czy też jest po prostu jest duży stół dla wszystkich Gości. Trudno określić, który system lepszy, u nas jest 1 wspólny stół dla wszystkich i Goście to chwalą wink

Jakby ktoś był zainteresowany świętami na Podlasiu, zapraszam
  • n_a_a_t 27.10.16, 18:14
    Polecam rodzinny obiekt w Rozewiu. Organizują święta od lat, świetny klimat, super jedzenie, animacje dla dzieci.
    www.grand.okulski.eu
  • piotrjedrz 14.11.16, 23:25
    Wielu ludzi ucieka od innych ludzi i byłoby zadowolonych z faktu, że są jedynymi gośćmi w Hotelu wink a tu proszę smile

Zaufaj mi, nie jesteś jedyna, która chce odpocząć, nie stać w garach i naładować baterie podczas przerwy świątecznej.

Popularnym kierunkiem na Boże Narodzenie są góry. Wynika, to z połączenia klimatu gór, śniegu i tradycji góralskiej. Tam na pewno nie będzie "problemu" z pustymi hotelami.

Ze swojej strony mogę polecić Ci nasze Tatry i Kościelisko, a dokładnie Wigilię w Liliowym Dworze Cisza, spokój, dobre jedzenie i czysty relaks.

Pozdrawiam!
  • paulisia121212 27.11.16, 23:49
    Ja polecam Willę Słoneczną w Dębowcu koło Cieszyna. Miejsce wyjątkowe z rodzinną atmosferą i dla dzieci mnóstwo atrakcji! www.willasloneczna.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka