Legoland w Niemczech Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy Legoland w Niemczech nadaje sie dla 12, 13-latka. Czy atrakcje
    nie będą dla tej grupy wiekowej za infantylne. Dodam,że byliśmy w
    Heide-parku i tam dzieciaki korzystały ze wszystkich dostępnych
    atrakcji i była pełnia szczęścia. Obawiam się, że wrócą z Legolandu
    zdegustowane, a może się mylę, oby.
    • Ja wiem, że Legoland jest w Danii. Byłam w tym roku z dwulatkiem, był za mały na
      wiele atrakcji i postanowiliśmy, że pojedziemy, jak będzie starszy. Jak dla mnie
      świetne miejsce, warunkiem udanego pobytu jest jedynie słoneczna pogoda. My na
      przykład dostaliśmy się pod ostrzał armatek wodnych na wyspie piratów i w parę
      minut już wszystko było suche smile
      --
      "Drzewo nie smagane wichrem rzadko kiedy wyrasta silne i zdrowe"
      (Seneka Młodszy)
      • Tak, wiem ,że Legoland jest w Danii, ale jeszcze jeden jest w
        Niemczech www.legoland.de i ten właśnie mnie interesuje, bo przy
        okazji chcę zwiedzić zamek Neuschwanstein oraz zobaczyc katedrę w
        Ulm z najwyższą na świecie wieżą. .
        Oczywiście na stronie parku sprawdziłam atrakcje i stąd moje obawy.
    • Przepraszam, że ciut nie na temat, ale nie chce tworzyć nowego wątku.
      Niestety nie byłam w Legolandzie pod Monachium, choć niewykluczone, że
      pojedziemy tam latem, wiec też chętnie poczytam opinie. Zima jednak wybieramy
      się do Berlina, gdzie również jest Legoland, choć nietypowy. Może ktoś tam był i
      napisze mi, czy jest odpowiedni dla 10-latka oraz czy warto tam jechać?
      (oczywiście przy okazji pobytu w Berlinie).
      Byłam za to w zamku Neuschwanstein i zdecydowanie polecam, zachwyciliśmy się
      nim nie tylko my, ale również nasze dzieci. Jak znajdziecie czas polecam wam
      przejść się ścieżką ciut dalej za zamek na Marienbrucke, niezwykły wiszący nad
      przepaścią most (starszy od zamku)z którego roztacza się przepiękny widok na
      zamek. W pobliżu jest kilka innych zamków Ludwika Bawarskiego, min Linderhof z
      cudnym ogrodem, warto też przejść się uliczka Ludwigstr w Garmisch. Oj, jest tam
      co zwiedzać...
      • Witamsmile Planujemy wiosną lub latem wycieczkę do Legolandu (jeszcze nie wiemy którego). Może jakaś miła rodzinka z Warszawy lub okolic chce dołączyć? W wiecej samochodów raźniej i większą grupą lepsza zabawasmile czekamy na info
        • Obecnie istnieją 2 w Europie- takie prawdziwe na wolnym powietrzu..z tego co widzę w berlinie raczej duzy plac zabaw.

Mój 10 latek w duńskim bawił się świetnie. Niektóre atrakcje są wyłącznie przeznaczone dla starszych dzieci.
          --
          pozdrawiam.Pasik
          Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły
          • Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję,że dzieci będą się dobrze bawić.
            • w Berlinie byl moj maz z 4-latkiem i malemu bardzo sie podobalo. Mozna samemu budowac z klocow, jest tez "szkola" w ktorej pan pokazuje na ekranie jak zbudowac np. skrzynie skarbow (to bylo jak byl moj syn - nie wiem czy zmieniaja program). Mozna ja sobie potem kupic, chyba za 2 Eur
              W Berlinie polecam jeszcze Sealife
              www.sealifeeurope.com/local/index.php?lang=de
              a w Niemczech Autostadt w Wolfsburgu przy fabryce volkswagena
              www.autostadt.de/
              i jeszcze Hamburg
              www.miniatur-wunderland.de/
              co roku jezdzimy na urodziny portu w maju(tez warte polecenia) i zawsze idziemy obejrzec "lokomotywki"
              Pozdrawiam
              Beata
              • Moze mi ktos powiedziec z jakiego biura jest najlepiej pojechac????
                Jakie to sa ok.koszty ?????
                Jestem z Lodzi i interesuje mnie taki wyjazd z dzieckiem 8 letnim.Podajcie jakies namiary gdzie najlepiej jest zaltwic ????
                • a potrzebujesz wogole biuro podrozy? Jedziesz samochodem albo lecisz. Hotel rezerwujesz np. przez www.booking.com/, wejsciowki kupujesz na miejscu.
                  Hotel i bilety mozesz tez kupic bezosrednio przez ich strone:
                  www.legoland.de/
    • W Niemczech nie byłam
      W (pod)londyńskim moje dziecię trochę sie nudziło. Lat 10
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/
      • Byliśmy w zeszłym roku w listopadzie.
        Myślę, że górna granica wieku to max 9-10 lat, starsze dzieci będą się nudzić.
        Oprócz ww atrakcji jest jeszcze mini tor dla aut wyścigowych, można zbudować budynek.wieżę i poddać go próbie czy się nie rozburzy pod wpływem wstrząsów na takiej specjalnej makiecie, jest kino 5D (fajne efekty pędu powietrza i wody), krótka przejażdżka wagonikiem i oglądanie różnych dużych figur z lego (uwaga na końcu straszy smoksmile , jest dżungla ze zwierzętami z lego, przy każdym tematyczne pytanie i 3 odpowiedzi, przy zaznaczeniu prawidłowej różne fajne efekty, jest mini plac zabaw, zwiedzanie mini fabryki z pokazową lekcją o tym jak powstają klocki, przy wejściu mini makieta Berlina, jest też dobrze zaopatrzony sklep i bar. Generalnie fajna zabawa i polecam.
        • Piszesz o tym berlińskim? Jadę do Berlina za kilka dni i raczej z tej atrakcji zrezygnuję, bo chłopaków mam trochę starszych i jest dla nich w Berlinie mnóstwo innych atrakcji np. LOXX, Spectrum, czy też Sea Life, choć wydaje mi się, że klocki Lego są zabawką doskonałą i to nie tylko dla najmłodszych wink
          • Tak o tym berlińskimsmile w sumie jedyne do czego mogę się przyczepić to to że to takie małe jest smile

W Loxxie byliśmy - największe wrażenie robi makieta lotniska ze startującymi i lądującymi samolotami, reszta jak dla mnie to taka sobie... zwłaszcza jak na na cenę biletów. Troszkę mi przypominał całoroczną ruchomą szopkę bożonarodzeniową - takie w sumie szwarc, mydło i powidło.
            Sea Life też sobie odpuściliśmy - choć do tej pory nie wiem czy jednak słusznie - ale przekopując internet znalazłam jednak kiepskie opinie, że małe to, mało ryb a i ich wielkość nie jest imponująca (toż we wrocławskich Arkadach mamy tej samej wielkości rekinkiwink Żałuję, że nie odwiedziliśmu zoo, ale pogoda nie sprzyjała a jechać tylko do tej wodnej części to nam się nie opłacało.
            Z innych atrakcji - obejrzeliśmy panoramę Berlina z wieży telewizyjnej nocą, byliśmy w Imaxie (niestety w naszym mieście go nie ma).
            No i oczywiście główny cel naszej wyprawy to Muzeum Historii Naturalnej, ale to głównie ze względu na szkielety dinozaurów - jak się ma w domu przyszłego paleontologa no to obowiązkowo trzeba było je zobaczyćwink
            Jeśli chodzi o nocleg to polecam : www.aohostels.com/en/berlin/hostel-hauptbahnhof/hostel/info/ - tanio, w miarę czysto, śniadanie full wypas, dziecka gratis a miało swój oddzielny pokój (połączony z naszym), blisko centrum i w dodatku z parkingiem.
            • Dzieki, ale nocleg juz zarezerwowany. Muzeum historii naturalnej tez mamy w planach. Co do akwariów, zastanawiałam sie pomiedzy Sea Life, a tym przy zoo. Wybrałam pierwszy wariant, bo na zoo nie mamy czasu, poza tym teraz nie ma tego uroku co latem, wiec zostawilismy to sobie na kolejną wizytę w Berlinie. Na szczęście daleko nie mamy wink Głównym celem naszej wizyty jest jednak wyspa tropikalna, bo moje chłopaki kochają pływanie.
              • "Na" wyspie byliśmy dokładnie rok temu w czasie ferii zimowych smile
                Miejsce fajne, chociaż tłumy i woda płytka smile Dobre jedzenie w przyzwoitych cenach, super plac zabaw (moja córka wówczas 6l wyjątkowo wolała zabawę na nim niż kąpanie się w wodzie). Troszkę mnie rozczarwał las tropikalny - zbyt hucznie nazwany, bo maleńki smile
                Generalnie podobało nam się, ale nie na tyle żeby tam często wracać smile
                Udanej zabawy!
            • Byliśmy w zeszłym roku z dziećmi 10 i 4 lata. Byli bardzo zadowoleni oboje. Są tam atrakcje także (i wyłącznie) dla starszych oraz typowo dla młodszych, a także sporo takich uniwersalnych dla każdego wieku.
              Wystarczył nam jeden dzień na obejście wszystkiego.

Potem, podobnie jak założycielka tego wątku, zaplanowaliśmy kilkudniowy pobyt w Bawarii - i to także był strzał w dziesiątkę. Nawet nie przypuszczaliśmy, że tak ciekawe i atrakcyjne dla dzieci ( i dla nas) mogą być wakacje w Niemczech.
              Wdrapaliśmy się na wieżę katedry w Ulm, obejrzeliśmy zamek Królewny Śnieżki i jego bajkowe otoczenie ( z zewnątrz, bo nie chciało nam się stać w tasiemcowej kolejce po bilety), wjechaliśmy kolejką na alpejskie szczyty i zeszliśmy na piechotę przez niesamowity korytarz skalny pod wodospadem niedaleko Garmisch-Partenkirchen. Dzieciom smakowały bawarskie kluski i kiełbaski, a mężowi piwo.
              Udało nam się połączyć trochę zwiedzania, trochę wakacji dla aktywnych z atrakcjami typowo dla dzieci i tym sposobem nikt się nudził i nie narzekał.
              Ale oczywiście jak ich zapytać, gdzie było najfajniej - odpowiedzą , że oczywiście w Legolandzie.
    • Moim dzieciom sie tam podobało, mimo że byli też w poważniejszych parkach takich jak Heidepark i Gardaland. Legoland jest jedyny w swoim rodzaju i nie bardzo rozumiem jak dziecko moze się tam nudzić, nawet nieco starsze. Nie ukrywam, że mi się też tam podobało wink Warto wiedzieć o kuponach znizkowych, dzieki którym można tam wejść nawet o połowę taniej. Dla moich dzieci najwiekszą atrakcja było pole manewrowe dla samochodów (prawo jazdy) oraz bitwa u piratów. Podobał im sie też zamek i kolejka, która tam jest. Fajna była też kolejka Racers.
      --
      ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dziesięciolatków
      • jusytka napisała:

> Moim dzieciom sie tam podobało, mimo że byli też w poważniejszych parkach takic
        > h jak Heidepark i Gardaland. Legoland jest jedyny w swoim rodzaju i nie bardzo
        > rozumiem jak dziecko moze się tam nudzić, nawet nieco starsze. Nie ukrywam, że
        > mi się też tam podobało wink Warto wiedzieć o kuponach znizkowych, dzieki którym
        > można tam wejść nawet o połowę taniej. Dla moich dzieci najwiekszą atrakcja był
        > o pole manewrowe dla samochodów (prawo jazdy) oraz bitwa u piratów. Podobał im
        > sie też zamek i kolejka, która tam jest. Fajna była też kolejka Racers.

Byliście w Berlinie, a gdzie nocowaliście ?
      • Możesz napisać coś więcej o kuponach? Centuś jestemsmile I jeśli możesz to co nieco o noclegach. Tu akurat nie o cenę chodzi, ale o to by były sprawdzone.
        • Nie trzeba być centusiem by chcieć zaosczędzić ponad 70 euro w przypadku rodziny ze starszymi dziećmi. Kupony mozna zdobyć w rózny sposób, najprościej je wydrukować, tu jest link:
          http://www.google.pl/imgres?q=gardaland+gutschein+jpg&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1024&bih=518&tbm=isch&tbnid=PQ1eBHSaIag3OM:&imgrefurl=http://blog.coaster.de/wordpress/%253Fcat%253D13&docid=4Q4vdzMNCw73eM&w=550&h=633&ei=EzZCTqS_A8zWsgb4xL2ODw&zoom=1&iact=hc&vpx=774&vpy=85&dur=1914&hovh=241&hovw=209&tx=42&ty=259&page=1&tbnh=115&tbnw=100&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:14,s:0

Co do noclegów, niestety wokół Legolandu jest bardzo drogo, my nocowaliśmy w Monachium w hotelu sieci A&O, nawet starsze dzieci w pokoju z rodzicami nie płacą za nocleg i sniadanie. Wykorzystując okazję zostalismy w Monachium dłużej i pozwiedzaliśmy trochę, bo warto smile
          Z Monachium bliżej mieliśmy do domu.
          • Dodam jeszcze, że te kupony działają we wszystkich parkach rozrywki grupy Merlin, a więc nie tylko w Legolandach.
            Zasada jest taka, kupując jeden normalny bilet (bez zniżek) masz wprawo wprowadzić gratis jedną osobę.
            --
            ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dziesięciolatków
            • Dziękuję za informacje. Przydadzą się z pewnością - wybieramy się w przyszłym tygodniu. Takie zakończenie wakacji. Wykombinowałam sobie, że kolejek nie będzie bo wtedy podobno w niemieckich szkołach już po wakacjach letnich.
              • Wróciliśmy przed dwoma dniami. Ludzi dużo, do niektórych atrakcji kolejki nawet do pół godz, standard to 15 minut. Jedna atrakcja ekstremalna, reszta spoko i raczej dla dzieci do 12 lat. Jeden dzień wystarczający. Nocowaliśmy na prywatnej kwaterze- mieliśmy do dyspozycji mieszkanko dwa pokoje, kuchnia, łazienka 5 minut drogi od Legolandu. Bilet wstępu do Lego kupowany na stronie Legolandu. Cena 60 e za 4 osoby za dobe. Przy okazji bylismy tez na Zugspitze i w Partnachklamm i w Ga-Pa, piękne widoki. Polecam. Jesli macie pytania chętnie odpowiem
                • Witam,
                  miałabym ogromną prośbę o podanie namiarów na kwaterę koło legolandu w Niemczech.
                  Wybieramy się z dziećmi pod koniec miesiąca. (kkarolcia@poczta.onet.pl)
                  Pozdrawiam
                  Karolina
                  • Tzn dla osób specjalnie się tam udających pomoc atrakcji nie polecam.
                    Ja byłam dla zabicie kilku godzin z dzieckiem 6lat więc ok.
                    Nie ma nic wspólnego z prawdziwym legolandem.
                    Po prostu bawialnia plus kilka małaatrakcyjnych atrakcji z kloclów lego.

karola
                  • My mieszkaliśmy w Mindental (jest to jeden z hoteli - ze strony legolandu - w którym jeśli się nocuje to teraz jest pomocja, że drugi dzień legolandu gratis)
                    --
                    Te dzieciaki chcą zagrać z Ajaksem! Pomóż im!
                • Czy mogłabym prosić o namiary na kwaterę niedaleko Legolandu? Byłabym też wdzięczna za wszelkie informacje dotyczące Waszej wycieczki na Zugspitze i do Ga-Pa. Planujemy wpad do Bawarii w sierpniu i chciałabym zacząć powoli planować atrakcje i noclegi. Pozdrawiam. Mój e-mail: kakomo@gazeta.pl
                  • Ja byłam w Ga-pa dwukrotnie. Jestem oczarowałam tym miastem, a także sąsiednim Mittenwaldem. Przeszłam tez dwa niesamowite wąwozy, wspomniany Partnachklamm (tuz obok jest Olimpijska Skocznia Narciarska z igrzysk w 1936r) oraz Leutaschklamm Obowiązkowym miejscem na spacer jest historyczna ulica Ludwika (Ludwigstrasse), jest to tez dobry punkt wypadowy do zwiedzania słynnych zamków Ludwika Bawarskiego.
                    Tu masz fotki z mojego ostatniego pobytu w tym mieście (i okolicach):
                    picasaweb.google.com/116056819918326592938/MittenwaldLinderhofEttalBawaria#slideshow/5635457803615592802
                    picasaweb.google.com/116056819918326592938/GarmischPartenkirchenEibseeZugschpitzBawaria#slideshow/5635459474539663378
                    --
                    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
                    • Dzięki za fotki. Są świetne i w ogóle cała prezentacja robi wrażenie smile Nie mówiąc już o oszałamiających widokach górskich.
                      Masz może jakieś namiary na noclegi w okolicy? Ile dni Twoim zdaniem trzeba przeznaczyć na taką wycieczkę z dziećmi, żeby zobaczyć Ga-Pa, wąwozy i zamki Ludwika?
                      W razie czego napisz proszę na priv: kakomo@gazeta.pl
                      Pozdrawiam
                      • Noclegów raczej nie polecę, bo hotele w Ga-Pa w których my byliśmy tanie nie były, ale teraz są jeszcze droższe np. Mercure tuż przy Ludwikstr. Z tego powodu zatrzymywaliśmy się tam na krótko i po drodze np. do Włoch. Te zdjęcia z linków zrobiłam w ciągu trzech dni (2 noclegi). Myślę, że jest to minimum, by zwiedzić to co najważniejsze, ale im więcej czasu możesz tam zostać tym lepiej. Na zamkach (najważniejsze to Neuschwanstein i Linderhof ) zobaczysz ludzi z całego świata, w naszym hotelu na przykład było mnóstwo Japończyków, którzy specjalnie przylecieli, by te słynne zamki zobaczyć.
                        --
                        • witam
                          mama do Ciebie kilka pytań- widziałam kilka Twoich wątkó z poróży. mam 2 dzieci 4 i 8 lat i mam w planach wyjazd w przerwie majowej w naspępujacy sposób:
                          wyjaz zs ślaska( tam mieszkam( do Wiednia - spanie i zwiedzanie
                          iprzejazd do Monachium ziwdzanie Ulm G-P, LEGOLANU I CO JESZCZE TO PYTANIE DO CIEBIE
                          - powrót przz Czechy- nocleg i zwiedzanie Pragii
                          co jescze zobaczyć masz jakieś namiary na noclegi?
                          mam czas na to 1 tydz- jak to rozplanować ?
                          • Plan ambitny jak na tydzień z dojazdem wink Wiednia nie zwiedzałam, więc nie pomogę, ale Monachium tak, proponuje zwiedzić BMW welt, moim dzieciom się tam podobało (wejście gratis), Olimpapark, czyli miasteczko olimpijskie z wieżą, skąd widać całe miasto, a nawet Alpy przy ładnej pogodzie oraz piękną Starówkę. Monachium nie jest tanim miastem, ale nam udało się znaleźć tani i przyzwoity nocleg w centrum w hotelu A&O (dzieci gratis). Tu masz fotki:
                            picasaweb.google.com/Jusytka/Monachium#slideshow/5634306503059872706
                            W Pradze byłam niedawno (w ferie zimowe), spędziliśmy tam dwa dni w fajnym hotelu połączmym z aquaparkiem www.aquapalace.cz/pl (chwalą się, że największym w Europie środkowej). Na zwiedzanie Pragi przeznaczyliśmy cały dzień i wystarczyło to zaledwie na spacer po Hradczanach, mostem Karola i Starówce (dla twoich maluchów, raczej męczące), tu masz fotki: picasaweb.google.com/Jusytka/ZimowaPraga#slideshow/5841231187031524018

--
                          • hej Justyka a może zaproponujesz mi jakiś fajny wyjazd z dziećmi - widzę ze dużo podróżujecie mama dzieci w wieku 4 i 8 lat coś w takich klimatach żeby one też z tego skorzystały podaje pryw namiar : beata181@ poczta.fm
                            • Pytanie zbyt ogólne, musisz jakoś uszczegółowić.
                              Jak teraz patrzę z perspektywy lat, to dzieci w wieku twoich są fajnym podróżnikami, cieszą się z wyjazdów i wszystko ich interesuje. Szczególnie takie, które niewiele jeszcze miały okazje zobaczyć/doświadczyć. Moje faktycznie mnóstwo już widziały, zwiedziły wiele krajów, bo odkąd się urodziły wszędzie ich ze sobą zabieraliśmy, a w każdym miejscu rozglądałam się za atrakcjami dla nich. Efekt? Grymaszą teraz niesamowicie i nie wiem, czy z tymi atrakcjami dla nich "nie przedobrzyłam" sad
                              Zwiedzanie wielkich miast nie jest szczególnie dla dzieci atrakcyjne, choć można w nich znaleźć super miejsca (np Iqpark w Libercu, Spectrum w Berlinie - coś w rodzaju muzeum techniki, gdzie można robić różne doświadczenia), bardziej ucieszy ich wizyta w jakimś fajnym zoo (np. w Berlinie, cze Seregeti Park), parku rozrywki (dla twoich maluchów zdecydowanie najbardziej polecałabym Legoland, bo takie typowe parki jak Heide Park, czy Gardaland przeznaczone są bardziej dla starszych dzieci, a nawet młodzieży) oraz fajne parki wodne (najlepsze moim zdaniem to Siam Park na Teneryfie i Tropikalna Wyspa pod Berlinem).
                              --
                      • Służę namiarami na agroturystykę w Bawarii ( do wyboru i koloru). Nocleg dla 7 osób kosztował nas 60 euro za noc, a warunki takie jak w 3* hotelu, bo standard to Niemcy i Austriacy trzymają. Proszę na priva. Generalnie dużo podrożuję po tych terenach i tylko agro. Tanio, miło i bliżej życia.
            • Witam, mam pytanie odnośnie kuponów zniżkowych do gardalandu i legolandu. Ponieważ czytałam wątki z lat poprzednich i wiem, że zaczynają się ukazywać w okolicach świąt wielkanocnych, jednak za bardzo nie wiem, na jakich stronach ich szukać smile e-bay, allegro ? czy może są jeszcze jakieś inne strony. Wybieramy się do Włoch w sierpniu na wakacje, a ponieważ mam dosyć liczną rodzinę to nie ukrywam, że bardzo by się przydały (szczególnie te do Gardalandu smile. Bardzo proszę o wskazówki.
              • W tamtym roku te kupony zniżkowe nie obejmowały Gardalandu, a ukazywały się tak od początku kwietnia. Ja kupowalam na e-bayu, nie chciałam ryzykować, że nie znajdę produktów z tymi kuponami i zajmować się w czasie urlopu. Ale na czymś były. Wpisz na e-bayu Gardaland Gutschein i obsrewuj, będziesz wiedzieć na jakich produktach są w tym roku.
                • Trzeba też zwrócić uwagę w jakim czasie są ważne (na kuponie jest taka informacja), np w wysokim sezonie letnim (przełom lipca i sierpnia) w Heide Parku nie były ważne w ostatnich latach. Już nie pamiętam jak to było z Gardalandem, ale we włoskich sklepach też można je było znaleźć na różnych produktach.
                  --
              • Super smile już wchodzę na stronkę. Bardzo dziękuję za szybką reakcję, jakbyście coś jeszcze znaleźli to proszę o info. A mam jeszcze pytanko, czy jeżeli się ma takie kupony i chce się skorzystać z karty upoważniającej do wejścia na atrakcje poza kolejką to należy dokupić taką kartę, czy kupony też je obejmują. I przy okazji nasunęło mi się jeszcze pytanko, czy zaplanować na wizytę w Gardalandzie 1 czy 2 dni, żeby wszystko obejrzeć i nie zamęczyć siebie i dzieci ?
                • Niestety sad nie udało mi się znaleźć na e-bay tych biletów pomimo wpisania podanej formułki, jak i samego słowa Gardaland (chyba, że zostały już sprzedane). Jeżeli to nie problem to proszę o przykładowego linka do konkretnej stronki z kuponami. Z góry bardzo dziękuję.
                  • www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=m570.l1311.R1&_nkw=gutschein+gardaland&_sacat=0&_from=R40
                    • Wielkie dzięki za szybką reakcję smile Zembiczek a czy ja dobrze rozumiem, że te kupony upoważniają do jednego wejścia zarówno do Legolandu lub Gardalandu? Czy te kupony, które są w tym linku dot. wejścia tylko do Sea Life? I jeszcze jedno pytanko: czy to wygląda tak, że jedna osoba płaci, a druga ma free? czyli mając rodzinę 4 osobową i dwa kupony to tylko dwie osoby płacą? Dodam, że dzieci mają 6 i 15 lat?
                      Wiem, że dużo tych pytań, ale wolę wyjaśnić wszystkie wątpliwości u profesjonalistów smile
                      • Przepraszam, właśnie doczytałam, że chodzi tylko o Sea Life i, że druga osoba wchodzi gratis smile i dotyczy to osób powyżej 16 roku życia.

> Wielkie dzięki za szybką reakcję smile Zembiczek a czy ja dobrze rozumiem, że te k
                        > upony upoważniają do jednego wejścia zarówno do Legolandu lub Gardalandu? Czy t
                        > e kupony, które są w tym linku dot. wejścia tylko do Sea Life? I jeszcze jedno
                        > pytanko: czy to wygląda tak, że jedna osoba płaci, a druga ma free? czyli mając
                        > rodzinę 4 osobową i dwa kupony to tylko dwie osoby płacą? Dodam, że dzieci maj
                        > ą 6 i 15 lat?
                        > Wiem, że dużo tych pytań, ale wolę wyjaśnić wszystkie wątpliwości u profesjonal
                        > istów smile
                        • www.ebay.de/itm/Gutschein-f-freien-Eintritt-in-Legoland-Gardaland-Sealife-Madame-Tussauds-und-/261170845958?pt=Gutscheine_1&hash=item3ccefed906#ht_500wt_1288
                          Ten link prowadzi do aukcji, gdzie chodzi o Gardaland resort. Nie ma znaczenia, czy dziecko ma 6 czy 15, czy 17 lat. Po prostu przy kasie dajesz przed zakupem kupon/kuponyi dostajesz 4 bilety, a płacisz za 2.
                          • ok, czyli jeżeli będzie napisane tak jak w tym przypadku Gardaland Resort tzn, że chodzi o wejście do "głównego" gardalanu smile Zembiczek - czy wg Ciebie mogę już skorzystać z tej aukcji, czy lepiej jeszcze poczekać?

> www.ebay.de/itm/Gutschein-f-freien-Eintritt-in-Legoland-Gardaland-Sealife-Madame-Tussauds-und-/261170845958?pt=Gutscheine_1&hash=item3ccefed906#ht_500wt_1288
                            > Ten link prowadzi do aukcji, gdzie chodzi o Gardaland resort. Nie ma znaczenia,
                            > czy dziecko ma 6 czy 15, czy 17 lat. Po prostu przy kasie dajesz przed zakupem
                            > kupon/kuponyi dostajesz 4 bilety, a płacisz za 2.
                            • Ja bym się jeszcze wstrzymała,potem będzie prawdziwy wysyp. I będą też allegro. Poza tym sprawdź na jakiś forach z jakiego produktu są te kupony. Możesz kupić produkt we Włoszech lub Niemczech. Jak znajdę chwilę czasu to pogrzebię.
                • Kupony nie uprawniają cię do wchodzenia bez kolejki. Trzeba wykupić fastpass-y. My tam byliśmy na początku lipca i gigantycznych kolejek nie było, gorzej jest na przełomie lipca/sierpnia, kiedy większość Europejczyków ma wakacje, wtedy fastpass-y się bardzo przydają. Nam wystarczył 1 dzień, niedaleko Gardaland-u są tez inne parki rozrywki, np Movieland www.canevaworld.it/movieland/
                  --
                  • justyka a gdzie nocowaliście? jak przeglądam oferty hoteli to stwierdzam, że może jednak mnie nie stać na ten wyjazd. Poszukałam też prywatnych kwater ale nie wiem czy są dobrym rozwiązaniem bo ja niemieckiego ni w ząb, a słyszałam, że Niemcy niechętnie mówią po angielsku.
                    Da się przenocować 3osobową rodziną za 50 euro za noc?

Ostatecznie widziałam campingi po 24 euro i właściwie nie jest to dla nas problem o ile by gwarancję mieć pogody..
                    Jestem z Trójmiasta, oprócz legolandu oczywiście zamki Ludwika II chcemy zwidzić, możliwe jest by ten wyjazd zamknąć w 3 tysiącach.. ?
                    --
                    http://lbyf.lilypie.com/LUizp2.png
                    moje twory
                    • Jestem na tym samym etapie - szukanie noclegu, jak coś znajdę to się podzielę.
                      Forumkę, która dawała namiary na nocleg też proszę o maila jeśli to nie kłopot
                      hexe77@gazeta.pl
                  • przepraszam, już doczytałam smile nocowaliście w Monachium smile
                    • Zmieściliśmy się w cenie ok 50 euro za rodzinę ze śniadaniem, bo dzieci w hotelach sieci A&O mają gratis w pokoju z rodzicami nawet do 18 lat! Jednak z Legolandu do Monachium jechaliśmy ok 1,5 godziny, a stamtąd wracaliśmy już do domu. Jeśli myślicie jeszcze o zamkach, to warto zatrzymać się gdzieś przy nich, Zembiczek zna jakieś namiary.
                      --
                      Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
                      • to tanio mieliscie, ja własnie zarezerwowałam A&O (dzięki za namiar) i płacimy ok 70euro za noc. dzieci faktycznie za darmo. natomiast koło legolandu znalazłam kwaterę prywatną dla naszej czwórki za 65 euro/noc i to już jest tanio, wszędzie chcą 80 i więcej. najdrożej jest w GaPa, to chyba ichnie Zakopane. ostatecznie udało mi się znalezc mieszkanie za 80 euro za noc.
                        --
                        nie odpowiadam na posty zawierające słowo "mega"
                        • i jeszcze dodam że w aktualnym katalogu Lego (są w sklepach Lego) jest kupon uprawniający do biletu dla dziecka za darmo gdy kupuje się bilet dla rodzica.
                          --
                          • kupony można sobie wydrukować:
                            www.legoland.dk/de/Saisonpass/Saisonpassvorteile1/Gardaland-im-Italien/

Czy któraś z mam mieszkających w Niemczech ma może w domu napój firmy punica?
                            Na nakrętce jest kod, po którego wpisaniu:
                            www.punica.de/
                            można wydrukować sobie bilet 2+1 bez ograniczeń wieku
                        • bazylea1 napisała:

> to tanio mieliscie, ja własnie zarezerwowałam A&O (dzięki za namiar) i płacimy
                          > ok 70euro za noc.
                          Zauważyłam, że zdrożało, jednak jak na Monachium to jest nadal dobra cena za nocleg całej rodziny ze śniadaniem, tym bardziej, że lokalizacja tych hoteli jest świetna smile
                          --
    • ponoć w katalogu Lego jest kupon który daje wejscie gratis dla dziecka jeśli rodzic kupi bilet.

doświadczonych proszę o informację gdzie w pobliżu Legolandu Gunzburg nocować?
      --
      • Na pewno w niemieckim katalogu Lego jest ten kupon, kupony sa tez w sklepach Ernstings Family. Ja zazwyczaj wyrzucalam jak gdzies dostalam a nie potrzebowalam, nie pomyslalam zeby sprzedawac na allsmile
        • Napiszę Wam jak to zaplanowałam. Mam 2 dzieci 4 i 8 lat, mieszkam na ŚLĄSKU.
          I tak ruszamy rano:
          1) zatrzymujemy się w Wiedniu ( 1 noc )tam idziemy do parku rozrywki WIEDEŃSKI PRATER;
          2)dalej jedziemy do G-P (okolice) tam (będziemy ok 5 dn)i zwiedzamy zamki: NEUSCHWANSTEIN,,MARIENBRUCK, MIASTO ZUGSPITZE,PARTNACHKLAMM
          3) dalej jedziemy do LEGOLANDU W GINZBRUG ( 2 noclegi) z tamtąd bym chciała jeszcze pojechać do ULM
          4)następnie powrót przez Pragę (tam 2 dni) myślałam zatrzymać się w hotelu aquapalace
          5) dom
          PROSZĘ pomóżcie dopracować szczegóły (myślę, że może się to przydać wielu podróżnikom) , tzn. gdzie nocować, znaleść jakaś fajną agroturystykę, konkretne porady, opisy zwiedzanych miejsc -czas zwiedzania, kwoty itp...
          • fajny plan smile a gdzie w Guenzburg będziecie nocowac?
            tez bym chciała jakiś zamek zaliczyc przy tej okazji
            jeszcze myslę o Monachium i Norymberdze
            --
            • chciałam nocować w tych domkach tematycznych legolandu bo gdzieś wyczytałam że wtedy jest gratis wejście na drugi dzień- wiem tylko że to jest bardzo drogie ale jeszcze nie rozeznałam tematu
              monachium też chba w ten nasz wyjazd właczę bo byćtak daleko a nie przejsc się tymi uliczkami ale znowu byłby to kolejny nocleg - wszystko zależy jak pododaję ceny ile mnie to wyniesie
              czekam żeby ktoś polecił fajne noclegi w przyzwoitych cenach
              a o Norymberdze nie czytałam co tam jest ciekawego?
          • bea12-3 napisał(a):

>2)dalej jedziemy do G-P (okolice) tam (będziemy ok 5 dn) i zwiedzamy zamki: NEU SCHWANSTEIN,, MARIENBRUCK, MIASTO ZUGSPITZE, PARTNACHKLAMM

NEUSCHWANSTEIN i MARIENBRUCK są obok siebie (zwiedzanie obowiązkowe), a ZUGSPITZE to nie miasto tylko najwyższy szczyt w Niemczech. Można tam wjechać wyciągiem, ale bilety są koszmarnie drogie. Do tego dodałabym jeszcze prześliczny zamek Linderhof oraz cudowne miasteczko Mittenwald. Wszystkie te miejsca są blisko Ga-Pa.
    • Mam pytanie do wszystkich, którzy byli w Legolandzie w Gunzburgu (czy jakoś tak to się nazywa smile). Podobno dzieci poniżej 120cm nie mogą swobodnie korzystać z wszystkich atrakcji. Gdzieś jednak czytałam informację, że pod opieką osoby dorosłej dziecko o wzroście 110cm jest wpuszczone wszędzie. Jak to jest naprawdę?
      • W każdym dużym parku rozrywki masz ograniczenia wzrostowe, a czasem też wiekowe. Towarzystwo rodzica nie ma tu nic do rzeczy. Jak moje dzieci były młodsze sprawdzałam na stronie internetowej parku ograniczenia na poszczególnych kolejkach. Pocieszę cię, że Legoland w porównaniu z innymi parkami rozrywki ma tych ograniczeń znacznie mniej, bo zasadniczo jest przeznaczony dla dzieci.
        --
    • Kupony w tesco (u nas w Polsce)! Rozdają teraz przy kasie smile
      --
      http://lbyf.lilypie.com/LUizp2.png
      moje twory
      • Wybieramy się do Legolandu i przy okazji chcemy zobaczyć zamki Ludwika Szalonego. Nie będziemy mieli czasu na zwiedzanie wszystkich . Wybrałam Neuschwanstein i Linderhof. Oba obejrzymy z zewnątrz ale wejdziemy tylko do jednego. Który najlepiej zwiedzić z dziećmi ( 5 i 9 lat)?
        • W środku zdecydowanie lepiej Linderhof, jest dobrze zachowany, fajne sale, piękny ogród. Natomiast Linderhof ładny widokowo, szczególnie z Marienbruecke.
        • Byłam tylko w Neuschwanstein. Samo zwiedzanie trwało bardzo krótko 30-40 minut. Grupy są ze zwiedzaniem po niemiecku i angielsku, rzadziej grupa dostająca audio guides stąd od momentu zakupu biletów do zwiedzania mieliśmy blisko trzy godziny ( dojście do zamku zajmuje 45 minut) oczywiście można wcześniej rezerwować przez internet. Bilety do Neuschwanstein w cenie 12 euro płacą tylko dorośli, do Linderhof bilety za 8 euro. Podejrzewam, ze do obu obiektów przybywa jednakowo dużo turystów. Nie wiele pomogłam smile
          • Byłam w obydwu, większe tłumy są w Neuschwanstein, nic dziwnego - to symbol Bawarii. Jeśli masz za mało czasu, by zwiedzić obydwa (uważam, że warto!) to proponuję Neuschwanstein zobaczyć z Marienbrucke (wiszący nad przepaścią stary most, z którego roztacza się piękny widok na cały zamek), zaś Linderhof zobaczyć w środku. Ktoś porównał ten zamek do szkatułki z klejnotami i jest to dobre porównanie! Jest sporo mniejszy od Neuschwanstein, za to wokół zamku znajdują się przepiękne ogrody ze sztuczną grotą i jeziorem wewnątrz.
            Dodam jeszcze, że my w Neuschwanstein dostaliśmy audiobooki w języku polskim, a samo zwiedzanie jest świetnie zorganizowane, na bilecie jest wydrukowana godzina i jeśli jest odległa, warto pochodzić wokół zamku i koniecznie wejść na wspomniany wcześniej Marienbrucke.
            --
            • DZiękujęsmile Zdecydowaliśmy się zgodnie z Waszymi radami zobaczyć Neuschwanstein z perspektywy mostu oraz zwiedzić Linderhof. Jedziemy w połowie lipca, jeżeli będziecie mieli pytania dotyczące samego LEGOLANDU , z przyjemnością po powrocie odpowiem.
              • Witam, wybieramy się w przyszłym tygodniu, napisz mi proszę czy w cenie biletu są jekieś atrakcje czy to tylko wstęp?? Bilety kupię przez Internet -25% albo z Gutscheinem- 1 gratis- cenowo wyjdzie tak samo, koło 80 ojro. Warto kupić te vouchery z jedzeniem czy lepiej pojedyncze zestawy na miejscu? mam nadzieję, że Tobie wyjazd się udał. pozdrawiam
                • W cenie biletu masz wszystko, wszystkie atrakcje, oprócz szkoły jazdy. Z jedzeniem to chyba lepiej samemu na miejscu.
                • W cenie biletu są prawie wszystkie atrakcje na terenie Legolandu. Dodatkowo płatne jest prawo jazdy ( tylko dla dzieci w wieku 7-13 lat) oraz jakieś strzelanie do nagród i ciąganie fantów- nie wiem dokładnie na czym to polegało,bo się nie przyglądaliśmy. Atrakcji w cenie biletu jest tak dużo, że nam inne nie były potrzebne. My skorzystaliśmy z opcji bilet dla dorosłego + dziecko gratis ( kupony kupiliśmy na allegro po 7 złotych). Zapłaciliśmy za 4 osoby 80 euro + parking 5 euro. Byliśmy w czwartek, przed kasami nie było kolejek, w środku też nawet przy największych atrakcjach maksymalnie czekaliśmy może z 15 minut. Jedzenia nie kupowaliśmy, przed zamknięciem parku dzieciaki kupiły sobie jedynie lody. Napoje, kanapki i owoce mieliśmy ze sobą.
                  • Czy lepiej bilety bukowac przez strone Legolandu?czy mogę normalnie zakupić w kasie na miejscu?Jak działają podane przez ata.73 "kupony z Allegro" -nie jest to jakaś ściema?wink
                    Czy sporo ryzykujemy planując podróż z 3 dniowym pobytem w Legolandzie (Niemcy ten z G) z noclegami "w ciemno" bez wcześniejszej rezerwacji..liczymy,że na miejscu cos wynajmiemy-bliżej niż 50min i taniej niż 700ojro-jak na stronie Lego proponują..
                    Będe wdziećzna za szybkie odp
                    • Bilety można spokojnie kupić w kasie . Kupon to nie ściemasmile ( choć też miałam obawy smile W czerwcu podobno były takie w Tesco, ale kiedy zapytałam w informacji , to powiedzieli, że się skończyły. Podobno takie same kupony można znaleźć w katalogu LEGO.
                      My nocowaliśmy na polu namiotowym oddalonym jakieś 20 min jazdy od Legolandu. Jak przyjechaliśmy ( około 21.00) to właściciel trochę kręcił nosem , że późno i bez rezerwacji ale w końcu pozwolił nam rozbić namiot. Cena : 38 euro za noc za 4 osoby i samochód.
                      • A z ciekawości-
                        namiot z wyboru?Tak planowaliście?Czy nie znależliście kwatery(na co ja liczę baaardzowink
                        i jeszcze-
                        -gdzie sie stołowaliście?drogo "na mieście"
                        -zwiedzaliście coś więcej niż Legoland?
przejdź do: 1-100 101-122
(101-122)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.