Dodaj do ulubionych

narty z dzieckiem - gdzie najlepiej???

02.01.11, 15:09

Chodzi o Polskie góry. Chcemy wyskoczyć tak na jeden dzień. Ja chętnie wybrałabym sie do Małe Ciche ,ale szczerze mówiąc nie pamiętam jakie tam są warunki dla dzieci. Młody ma 7 lat ,próbował coś jeździć rok temu ,zastanawiam sie teraz czy wziąśc mu instruktora a jesli tak to jakie są mniej więcej ceny? I jak to w ogóle jest? zostawia sie dziecko z instruktorem a samemu można iść jeździć? I takie łupie pytanie - jeśli załużmy zostawiam dziecko a jemu podczas jeżdżenia zachce sie np siku to co wtedy? instruktor dzwoni po rodzica? Pytam bo ja z synem jeszcze na nartach nie byłam ,sama jestem początkująca smile

Dziękuje za wszelkie rady

--
Ostatnio też była tu jedna pani (a może nawet dwie!!!), co pod zwierzęcymi
nikami tropiły pewną ptaszynę-jakieś takie pacynki czy cośsmile
ledzeppelin3
Edytor zaawansowany
  • clio_1 02.01.11, 18:07
    właśnie wróciliśmy z Krynicy - małżonek jeździł na słotwinach, syn nauczył się jeździć smile mało ludzi, kolejek nie było, instruktor indywidualny 60 zl/h

--
    What the world needs now is love sweet love
  • miaowi 02.01.11, 18:58
    W szczyrku na pewno można. Np na Białym Krzyżu instruktor chętnie weźmie dzieciaka i pojeździ smile
  • heca7 02.01.11, 19:01
    Białka. Instruktor na stoku z dzieckiem a Ty w knajpie z widokiem na stok obokwink
    --
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • sowa_hu_hu 02.01.11, 19:05

eee nie nie nie ja tez chce na stoku smile

60zł indywidualnie to duzo ,wiecie ile kosztuje godzinakiedy jest kilkoro dzieci?

--
    ledzeppelin3
  • lusitania2 02.01.11, 19:09
    sowa_hu_hu napisała:

>
    > 60zł indywidualnie to duzo ,wiecie ile kosztuje godzinakiedy jest kilkoro dziec
    > i?
    >

sowa, zabierz dzieciaka na górkę saneczkową koło domu.
    Nie ma co cudowac i wymyślać niestworzone kombinacje. Nie stać was na jeżdżenie na nartach i tyle.
  • sowa_hu_hu 02.01.11, 19:17
    rzeczywiście chyba dam sobie spokój... dobrze że mnie uświadomiłaś że narty to tylko dla zarobasów...

--
    ledzeppelin3
  • asiara74 02.01.11, 19:36
    nasze dziecko na serio pierwsze kroki stawiało na górce obok bloku, wzielismy go i targalismy góra dół z tym że sami już trochę jeżdzilismy. Jesli chodzi o miejsca w których bywamy to czeskie góry(Ramzowa), i w Polsce Czarna Góra, Zieleniec. Dla dzieci jak najbardziej.
    Nas tez nie bardzo byl stac ale szarpneliśmy się na instruktora za pierwszym razem na stoku, niewiele to dalo, może to za mało 1 czy 2 godziny. Ostatecznie sami go nauczylismy choc nie obylo się bez marudzenia na początku. Teraz śmiga bez naszej większej opieki
  • sowa_hu_hu 02.01.11, 19:44

Chodzi o to że chcemy pojechać w takie miejsce gdzie pojeżdżą wszyscy ,ja wymagam już dużej góry ,tym bardziej mój facet. Chodzi o to żeby to wszystko pogodzić ,tak aby każdy był zadowlony. Mały w tamtym roku już jeździł na małych górkach. Najbardziej by mi pasowało aby jeździł z w grupie dzieci a nie indywidualnie. Pozostaje mi chyba podzwonić bo na stronach niewiele sie dowiedziałam.

--
    ledzeppelin3
  • morekac 02.01.11, 22:12
    Najbardziej by mi pasowało aby jeździł z w grupie dzieci a nie indywidualnie

Możesz mieć problemy ze znalezieniem grupki dzieci na jeden dzień. Wierchomla jest fajna.
    --
    - Kwadrat z jednym kątem zaokrąglonym, trójkąt niedorysowany do końca, dwa końce koła schodzą się jak w spirali. Najmniejszy kłopot dzieci miały z krzyżem, ale to już nawet trzylatek potrafi
  • heca7 02.01.11, 19:47
    sowa_hu_hu napisała:

>
    > eee nie nie nie ja tez chce na stoku smile
    >
    > 60zł indywidualnie to duzo ,wiecie ile kosztuje godzinakiedy jest kilkoro dziec
    > i?
    >
    No to jak znalazł. Dziecko na oślej łączce, Ty na Bani i masz na nie okowink Wyciągi są obok siebie. Ja mojego 5,5 lata zostawiałam samego na oślej i jechałam krzesełkowym na Banie. Cały czas go widziałam z boku jak wjeżdża i zjeżdża. Nawet mogłbym się wydrzeć na niego jakby cowink Tylko jakbyś pojechała na Kotelnicę to już dziecka samego nie zostawisz.
    Nasz gospodarz jest instruktorem i brał 50/h. Na Bani chcą za godzinę 70, nie wiem jak zbiorowo a były takie.

--
    Dzieciaki 2002
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
  • sowa_hu_hu 02.01.11, 19:52
    Byłam w Białce ale nie pamiętam dokładnie jak tam jest.
    Ale mam rozumieć że dziecko na tej oślej łączce samo zostaiwłaś czy z instruktorem?

--
    ledzeppelin3
  • porzeczka1 02.01.11, 22:17
    moje dziecko uczyło się jeździć rok temu w Małym Cichym - pierwszą jazdę z in struktorem miał na dużym wyciągu, nas obok nie było bo po prostu nie było jak. Nastepne lekcje miał na Polanie Zgorzelisko - typowa ośla łączka i tam też jeździł tylko pod okiem instruktora. Jakby co instruktor zawsze powinien mieć Twój nr telefonu i trzeba z nim po prostu ustalić gdzie Wy będziecie w tym czasie, jak dziecko będzie się uczyć smile
  • penelopa40 03.01.11, 13:36
    moje dziecko upodobało sobie Krynicę Górską... jest dużo możliwości dla poczatkujących i dzieci... my akurat wynajmujemy pokoj w pensjonacie przy nieduzym wyciągu usytuowanym w mieście, z okna widzimy wyciąg ...wszędzie blisko, na Słotwiny jedziemy autem jak chcemy, na Jaworzynie nie jeżdzimy na razie (tłok, wieje, zbyt duża gora...moze w tym roku dziecko się zdecyduje)
    w kwestii instruktora: ja zawsze oddawałam dziecko na godzinę, daję opłacony karnet ale jeżdżę na tym samym lub sąsiednim wyciągu, w razie potrzeby można mnie łatwo znaleźć, dziecko ma też komorkę... w razie potrzeby pójścia do toalety trener pomaga ewentualnie odpiąć narty i wskazuje przybytek, zresztą warto zrobić siusiu tuż przed lekcją i mieć spokój...
  • ewbal 02.01.11, 22:20
    Syn (9 lat) nauczył się jeździć na nartach dwa lata temu w Wiśle. Godzina z instruktorem (50 lub 60 zł) wystarczyła i śmigał cały tydzień - wrodzony talent po ojcu. W zeszłym roku byliśmy w Świeradowie Zdroju. Oba miejsca polecam. Nie wiem jeszcze gdzie pojedziemy w tym roku. Planuję wziąć instruktora dla córki (6 lat).
  • laminja 03.01.11, 13:57
    Sowa, znajdz jakiś zorganizowany wyjazd, gdzie wy sobie sami pojeździcie, a syn będzie w grupie równieśniczej jeździł z instruktorami.

www.zerogravity.pl/#/bomble
    jafisport.pl/
    www.letsgo.com.pl/ferie.html
  • mama_fasolki 03.01.11, 14:05
    Sowa, jeśli chcecie jechać na jeden dzień, to z jazdą w grupce może być ciężko. W grę wchodzi raczej instruktor na godziny (w Małym Cichym dwa lata temu chyba 60zł/h - my byliśmy na wyjeździe zorganizowanym, więc dokładnie nie pamiętam). Małe Ciche jest ok - góra spora, ale względnie szeroko i bez stromizn - córka dwa lata temu śmigała tam bez problemu (a był to jej drugi sezon na nartach). Jest kanapa i dość długi orczyk, a na Polanie Zgorzelisko ośla łączka. W zeszłym roku córka jeździła w szkółce pod Nosalem - wykupiliśmy jej tygodniowy kurs po 2,5h codziennie i też była bardzo zadowolona. Co co siusiania - myślę, że dużo zależy od instruktora, ale jeśli będziecie chcieli go wziąć tylko na 1 h to wysiusiać syna przed jazdą i powinien spokojnie wytrzymaćwink
  • aga.pier 03.01.11, 15:12
    Czarna Góra i Zieleniec są super dla małego dziecka, godzina ze szkółki na stoku kosztuje chyba 40zł (tak pamietam z ub roku, chyba sie nie mylę). Zostawiasz dziecko instruktorowi na tyle godzin za ile zapłaciłaś ale przeważnie jest tak, że po 1-1,5godz jest przerwa i wtedy rodzic przychodzi po dziecko. Ja mam pozytywne doświadczenia z instruktorami, dziecko uczy sie poprawnych ruchów i zachowań na stoku a nie np powiela błędy rodzica (nie mówiąc o tym, że do rodzica można powiedzieć, że spać mi się chcesmile) a potem juz mozna śmigać razem smile
  • asis09 03.01.11, 19:16
    zobacz : w trójkę wychodzi tanio

www.rusin-ski.pl/szkola-narciarska.html
  • sowa_hu_hu 03.01.11, 19:28
    och jeździłam tam jeździłam ,mam słabość do Bukowiny smile

ale chyba zdecydujemy się na białke bo wyczytałam że jest tam miejsce gdzie można dziecko zostawić - gdyby młodemu znudziło sie jeżdżenie. No i mój facet stwierdził że sam będzie młodego uczył , więc zaoszczędze big_grin

--
    ledzeppelin3
  • aga.pier 10.01.11, 11:24
    godzina jazdy z instruktorem to 70zł, przynajmniej na Czarnej Górze. 5-6 latek spokojnie wytrzyma 2 godz bez przerwy
  • ola 10.01.11, 11:28

u nas w Wiśle na Stożku rodzice mają dla siebie czarną i czerwona trase, a dzieci jeżdzą na niebieskiej w szkółce.
    Nie wiem ile to kosztuje, bo moje jeszcze nie jeźdzą.
  • starucha121 15.01.11, 21:44
    Polecam dimbo.pl
    Wprawdzie nie jezdzilismy z nimi w PL, ale w Alpach, ale bylo super, fajna kadra z podejsciem do dzieci.
    --
    Anka
  • szwendobylscy 21.01.11, 14:22
    Proponujemy ośrodek sportowy Lesko Ski

szwendobylscy.pl/#!pokaz-obiekt/41406/lesko-ski
    oraz szkółke narciarską Regle w Ustrzykach Dolnych.

Pozdrawiamy,
    Szwendobylscy.pl
    Rodzinne wędrówki po Polsce
  • szwendobylscy 21.01.11, 14:25
    szwendobylscy.pl/#!pokaz-obiekt/41471/szkolka-narciarska-regle
    Link do szkółki Regle

Pozdrawiamy,
    Szwendobylscy.pl
    Rodzinne wędrówki po Polsce

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.