Dodaj do ulubionych

Litwa morze

15.02.11, 18:35
Witam, wybieramy sie w tym roku nad morze na Litwę. Czy ktoś był ? Jakie wrażenia ? Może namiary na tani nocleg 2 dorosłych i dzieci 3 i 6 lat ? Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • katka761 18.02.11, 19:32
    ja byłam, ale daaaawno temu (2003-2004) w czasach przeddzieciowych. plaża szeroka, piasek czyściutki. byliśmy w Palandze, nocleg rezerwowany był z przewodnika Pascala. a jeszcze ładniejsze plaże są na Łotwie.
    Palangę zapamiętałam jako typowo nadmorskie miasteczko.
  • jonaska 19.02.11, 08:04
    jak wychodzi cenowo w porównaniu do Polski w szczycie sezonu?
  • mamaulifranka 27.02.11, 17:17
    Słyszałam, że dużo ludzi z dziećmi wyjeżdza nad litewskie morze. Ceny podobno porównywalne z naszymi ale plaże mniej tłoczne i jedzenie tanie. Ale niestety nie znam nikogo osobiście kto tam był. Dlatego proszę o opinie i namiary na kwatery. Pozdrawiam
  • agamamaoli 28.02.11, 13:47
    Ja byłam w 2008 r. w Palandze - czerwiec - płaciłam 50 eur za apartament 2 pok i kuchnia, sprzątanie codzienne, pani prała za drobną dopłatą.
    Bardzo podobało mi się w tym kurorcie, czysto, szerokie plaże, piekny park z pałacem Tyszkiwiczów, gdzie teraz mieści się muzeum bursztynów, dużo zwiedzaliśmy - byliśmy też na Łotwie. Polecam wypad do Kłajpedy i Muzeum Morskiego a tam również pokaz delfinów z Sewastopola + koniecznie Nerynga.
    Ja wspominam ten wyjazd bardzo pozytywnie, dużo luźniej niż w PL. piękny piasek, ale było chłodno., wiał zimny wiatr nie mieliśmy parawanu, ale też nie było ich w sprzedaży - Litwini kryją sie na wydmach przed wiatrem.
    Aha i w Palandze brak bazarów wzdłuż promenady, estetyczne stoiska. Dzieciaki o nic nie wołały, bo nie zauważały tej kolorowej chinszczyzny. Dużo wesołych miasteczek za to.
    Czy jest tanio - wtedy b. drogo nie było jak u nas, ale Litwini mają sztywny kurs do Euro i nie wiem jak to z ich waluta teraz jest.
  • wycieczkinalitwe 09.04.11, 10:27
    Masz rację, Jeśli kogoś interesują wycieczki na Litwę do Pałnagi na urlop to można jechać w ciemno!!! Nie zawsze jednak znajdzie się coś ciekawego tym bardziej, że wyjazd z dziećmi. Ja polecam stronkę informacji turystycznej w Pałandze www.palangatic.lt/en.php/page.32 . Znajduje się tam cała baza noclegowa okolicy Pałangi. Jeżeli ktoś szuka noclegów na Mierzei Kurońskiej to polecam stronkę www.visitneringa.com . A dla osób szukających noclegów w Wilnie, Druskiennikach i innych rejonach Litwy stronę LitwaTravel.pl. Jeżeli kogoś interesuje zorganizowana wycieczka do Wilna czy też dookoła Litwy to też odsyłam na LitwaTravel.pl
  • dabecja 11.04.11, 11:58
    W ubiegłym roku byłam z dziećmi w lipawie na łotwie.Dzieci 4 i 7 lat były zachwycone.Droga bez korków od granicy.Z plaży nie można było ich odciągnąć co najwyżej na wielki plac zabaw.Plac zabaw w wielkim parku nad morzem podzielony na grupy wiekowe.Co do cen to niestety muszę powiedzieć ,że zarówno na łotwie jak i Litwie produkty żywnościowę są droższe niż w polsce.W restauracjach taniej niż u nas.I to jest dla mnie niezrozumiałe.W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w kłajpedzie.Plus za dziecko na prom czy delfinarium do 4 lat nie płacisz nic za starsze połowę.Przejeżdząjąc przez Pałągę widzieliśmy masę ludzi oferujących noclegi.Coś jak w zakopanem.
    Zalety plaże niezatłoczone,morze jest bardzo płytkie ,co za tym idzie ciepłe.Dzieci same biegają.Nie ma walki o miejsce bo jest go dużo.łotwa ma tyle morza co polska .tylko mieszkańców 2,5 mln.
    Jak chciecie odpocząć polecam.Bez straganów z chińszczyzną ,cicho spokojnie,nawet sennie.
  • agamamaoli 28.02.11, 13:50
    I mój stary wątek:

forum.gazeta.pl/forum/w,595,81544205,81544205,Wrocilam_z_Palangi_Litwa_poooolecam.html
  • wiolkum 28.02.11, 21:02
    Czy mogę Cię prosić o namiary na kwaterę w której byłaś, czy daleko od morza, jak kształtują się tam ceny noclegowe i czy dobrze rozumieją po Polsku a i czy jeszcze daleko do morza
    Dzięki za informacje
    Pozdrawiam
    Wiolka
  • grajfrutt 28.02.11, 23:58
    My ostatnie dwa urlopy (2009 i 2010) spędzaliśmy na Litwie, z tym że nad morzem w ubiegłe wakacje. Byliśmy w Połądze (Palanga), tam mieliśmy nocleg i zwiedzaliśmy okolice. Wtedy jeszcze bez dzieci, za to w 7 m-cu ciąży. jechaliśmy w ciemno (jak zawsze zresztą) i w samej Połądze nocleg znaleźliśmy w 10 minut, w szczycie sezonu, pokój z łazienką, lodówką, mikrofala, czajnik, nam więcej nie było trzeba, w przeliczeniu na zł ok 80 zł za pokój. Przy trasie wlotowej do miasta stoją ludzie z adresami kwater, telefonami, my zaczepiliśmy jedną panią, pojechała z nami, pokazała pokój, wzięliśmy i tyle. Można było znaleźć też taniej. Co do samego miasteczka, to taki typowy kurort nadmorski, jak dla mnie za tłoczno i za głośno (ale to rzecz gustu co kto lubi), choć plaża ładna, samo miasteczko też, ale promenada zatłoczona, pełno straganów, lodów, itp. Dużo knajpek, tam ceny niższe niż u nas, spokojnie można zjeść obiad. Ogólnie Litwa nie należy do najdroższych, ceny noclegów, jedzenia, paliwa porównywalne do naszych, knajpki tańsze. Za 10-15 litów można było zjeść obiad. W zeszłym roku lato było upalne i Litwa w niczym nie odbiegała, 30 stopni w cieniu, woda ciepła. Przed wyjazdem szukaliśmy noclegów przez internet, ale zdecydowaliśmy się jechać w ciemno, ale zobacz sobie na stronie www.litwatravel.com/, jest tam dużo fajnych informacji i sporo tam namiarów na noclegi, wiadomo że na miejscu można znaleźć taniej. My z urlopu byliśmy bardzo zadowoleni, byliśmy jeszcze nad jeziorami w auksztockim parku narodowym. W ogóle uważam że Litwa jest piękna i polecam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka