Dodaj do ulubionych

wyjazd do Turcji a upoważnienie?

10.11.11, 08:01
Dziewczyny powiedzcie mi, jak to jest bo ja już zgłupiałamsad
Moi rodzice wykupili wycieczkę do Turcji w sierpniu na 2 tygodnie i chcą jechać z z moim synkiem ( lat 8).
Czy oprócz paszportu potrzebne jest dodatkowe upoważnienie notarialne? Na stronie turcja.org znalazłam informacje, że tak.Z kolei biuro podróży powiedziało,że nie ma takiej potrzeby.Jeśli któraś z Was odwiedziła Turcję bardzo proszę o wskazówki i radysmile
I jeszcze jedno: ex mąż zabrania wyjazdu dziecka (bo Turcja to "dziki" krajwink,mimo że 3 lata temu wyraził zgodę na wyrobienie paszportu. Czy ma prawo zakazać wyjazdu?
Edytor zaawansowany
 • d.wludyka 10.11.11, 08:36
  Notarialne upoważnienie dawałam tylko na bardzo dalekie wyjazdy (o konieczności posiadania takowego była informacja na stronie danego kraju). Przy wyjazdach do Europy, daję pisemne (ale nie notarialne upoważnienie), w języku polskim i angielskim, na podróżowanie dziecka pod opieką dziadków i zgadzam się na podejmowania przez nich wszelkich decyzji dotyczących dziecka - na wypadek gdyby nie daj Boże coś się stało i np. było wymagane leczenie lub operacja.
  O upoważnienie pytali tylko raz na lotnisku w USA, ale dużo wysiłku napisanie czegoś takiego nie wymaga, a w razie czego kłopotów mniej .

  W razie wątpliwości najlepiej zadzwoń do ambasady.
 • moguer 10.11.11, 08:37
  Dla świetego spokoju powinnaś dac rodzicom takie upoważnienie , u notariusza kosztuje to parę złotych (100 zł chyba płaciłam) a rodzice i Ty bedziecie spokojni. Ojciec dziecka może zabronic , ale tylko teraz przez sąd .Na 5 wyjazdów , raz poprosili moich rodziców o takie upowaznienie.
 • adsa_21 10.11.11, 08:44
  ja mogę dać upoważnienie ale mój ex się nie zgadza a z tego co wiem upoważnienie musi być podpisane przez obojga rodziców. Mogę sama wystawić dokument, tylko czy taki będzie ważny?dziękuję za pomocsmile
 • d.wludyka 10.11.11, 08:58
  W temacie męża nie pomogę, ale wg mnie lepsze upoważnienie podpisane tylko przez matkę niż żadne. Na pocieszenie dodam, że na kilkadziesiąt wyjazdów (w tym wiele bardzo dalekich) o upoważnienie pytano tylko 1 raz.
  Ja bardziej traktuję to upoważnienie jako podkładkę na wypadek gdyby trzeba było podjąć jakąś pilną decyzję w sprawie dziecka, np. leczenie.
  Turcja ma w Polssce ambasadę, najlepiej zadzwoń i zapytaj.
 • adsa_21 10.11.11, 09:05
  tak zrobię,dziękuję Cismile
 • magdakingaklara 10.11.11, 09:11
  Moi roszice jak jechali z wnukiem (10 lat) właśnie do Turcji mieli od brata i bratowej notarialne upowaznienie. Koszt wyniosł ich 50 zł i przynajmniej wszyscy byli spokojni. Mimo że wnuk miał takie samo nazwisko dla własnego spokoju sumienia poszli do notariusza.
  --
  http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8u69jz8calzn.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka