• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Słowacja -Tatrzańska Łomnica, Smokowce Dodaj do ulubionych

• 27.03.13, 22:16
    Szukam pensjonatu, kwatery lub hotelu dla rodziny: dwoje dorosłych i dwoje dzieci (7 i 9 lat) na sierpień, w którejś z w/w miejscowości (lub sąsiednich), ewentualnie może być Strbskie Pleso. Zależy nam na bliskości szlaków, żeby zminimalizować konieczność codziennego jeżdżenia samochodem. Najlepiej, jakby był tzw. przyjazny dla rodzin z dziećmi, z dużymi pokojami rodzinnymi (lub dwa mniejsze -połączone), z placem zabaw (lub jakimś terenem w pobliżu, gdzie dzieciaki mogą ganiać), pokojem zabaw na wypadek niepogody, a jednocześnie nie porażający ceną. Z wyżywieniem: śniadanie i obiadokolacja. Jeśli ktoś był w takim miejscu -z góry dziękuję za wszelkie namiary.
    Zaawansowany formularz
    • 28.03.13, 10:03
      Nie polecę konkretnej kwatery, bo dawno już tam nie byłam, ale jeśli chodzi o komunikację, to nie będziecie potrzebować auta- wszędzie można dojechać kolejką elektryczną jeżdżącą przez wszystkie te miejscowości. Najlepiej kupić karnet, jeśli jedziecie na dłużej.
      Wydaje mi się, że nawet w sezonie nie będzie problemu, żeby znaleźć kwaterę na miejscu, ja nigdy nie rezerwowałam wcześniej (ale jeździłam bez dzieci, więc i oczekiwania inne).
    • 29.03.13, 12:06
      Byliśmy w Smokovcach ale jeszcze za czasów studenckich więc nie polecę pensjonatu dla rodzin z dziećmi, bo nie wiem. nie znam.

Mogę napisać trochę o samej miejscowości, jest śliczna i moim zdaniem najlepiej tu właśnie się zatrzymać. Ze Smokovców macie od razu wyjścia na szlak więc nigdzie jeździć nie musicie. Jak będziecie chcieli wejść na inne, dalsze szlaki to podjedziecie kolejką do Łomnicy, bądź w druga stronę do Plesa. Aż szkoda jeździć tam autem. Kolejka jest bardzo fajna, szybka i można podziwiać piękne widoki. Smokovce sa pośrodku tych dwóch miejscowości więc są najlepszą alternatywą na nocleg. W samuch Smokovcach macie dużo barów, sklepów, pensjonatów.
      ak wysiądziecie z kolejki w Strbskim lub Łomnicy, praktycznie za kawałek macie od razu las i wejście na szlaki - dlatego jeszcze raz powtórzę, auto jest naprawdę zbędne.

Jak nie będziecie mieli ochoty iść w góry to wybierzcie się do Popradu, jest bliziutko, można podjechać autem bądź pociągiem - tam macie aquapark.

Co do szlaków to niestety nie mogę nic napisać, bo z perspektywy dzieci nie wiem. My wchodziliśmy głównie na szczyty.

Dzieci macie już spore więc duże szanse na pochodzenie po szlakach. Zazdroszczę, też chciałabym tam wrócić. Na pewno wrócę ale jeszcze nie teraz smile
      --
      Tiry na tory - podpisz
      • 30.03.13, 12:57
        Dzięki. Byliśmy na Słowacji w tamtych okolicach 2-3 lata temu. Mieszkaliśmy w hotelu Permon w Prybylinie -dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym super miejsce. Teraz chcielibyśmy wrócić na Słowację, ale już do innej miejscowości i trochę bliżej szklaków. Mam też nadzieję, że trochę więcej pochodzimy po górach i dolinkach. Ale ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie codziennie będzie można wyjść na szlak całą rodziną, choćby ze względu na pogodę lub zmęczenie, albo gdy jedno z rodziców będzie chciało wejść na wyższą górę, dlatego zależy nam na pobycie w miejscu, gdzie -w razie konieczności pozostania w hotelu [pensjonacie itp.]- nie będziemy skazani na siedzenie w ciasnym pokoiku. Ze względu na wyjazd z dziećmi nie wyobrażam też sobie jazdy w ciemno. Jesteśmy z Dolnego Śląska, czeka nas dość długa droga i z doświadczenia wiem, że pod koniec podróży marzymy już tylko o tym, by jak najszybciej trafić prosto do celu.
    • 31.03.13, 17:41
      byłam w hotelu Hubertosw Gerlachov.
      Super jedzenie i warunki dla dzieci.
      Basen wewnatrz i zewnatrz, konie, mini zoo, plac zabaw, animacje.
      Cena w ferie przystepna - 2 200 za trzy osoby za tydzien.
      Na miejscu drogo , w koncu euro.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.