Dodaj do ulubionych

Wakacje nad jeziorem

05.01.16, 10:35
Przeglądałam stare wątki ale chciałabym coś więcej jeszcze usłyszeć więc zakładam nowy post.
Chcemy jechać na wakacje tym razem gdzieś nad jezioro. Musi być tam możliwość jazdy na rowerach (ścieżki rowerowe ale nie trudne bo będzie mniejsze dziecko - żeby dało radę np. płaskie tereny).
Dzieci w wieku 12 i 6 lat - chcę żeby miały towarzystwo do zabawy. Hotel vel ośrodek najlepiej z basenem wewnętrznym bo pogoda może być różna, plac zabaw, może jakaś sala z małpim gajem, plaża strzeżona i wyżywienie (ewentualnie mozliwość zjedzenia czegoś w bliskiej okolicy). Fajnie żeby była mozliwość wynajęcia studia (2 osobne pokoje połączone) żeby starsi i młodsi spali osobno albo domek (jeśli będzie to ośrodek z domkami). Nie wiem czy to ma znaczenie ale chcemy jechać na około2 tygodnie, może ciut dłużej - zależy czy mają jakieś turnusy czy nie.
I teraz tak: Zawiaty odpadają bo cenowo wychodzi kiepsko (licza nam oba dzieciaki jak za dorosłych!! i wychodzi cenowo jak wyprawa samolotem do Grecji z all do hotelu 4* !!!).
--
P.38tc(2850/51), W.33tc(900/39)
Edytor zaawansowany
  • dan-ka6 05.01.16, 10:52
    Mam pytanie skąd znasz ceny w Zawiatach nie ma jeszcze cennika na lato ? Ja byłam tam dwa razy i zawsze dziecko 7-8 lat miało zniżkę . W innym poście innej autorki też czytałam ,że dzieci liczą jak dorosłych nie chcę mieszać bo może teraz coś zmienili wink Prawdą jest ,że to nie jest tani Ośrodek . smile
  • ewik74 05.01.16, 11:11
    Jest już oferta wakacyjna. Owszem dziecko ma zniżkę ale tylko na dostawce a jak bierzesz studio to dzieci liczą jak dorosłych. Wyliczyli mi 14 tys z hakiem za 2 tyg. !!!

--
  • dan-ka6 05.01.16, 11:20
    Czy myślimy o tym samym Ośrodku ja o Zawiaty Ośrodek na Kaszubach na stronie jest napisane cennik na lato ukaże się wkrótce . , może to ja coś przegapiłam smile
    Tam są domki .
  • ewik74 05.01.16, 11:25
    ale jestem PRZYKLEPANA!!! Masz rację smile Ten drogi to Zalesie na Mazurach!!!!! Miałam 2 strony otworzone i wpisałam Zawiaty zamiast ZALESIE!!! Noż widać że jestem na antybiotyku ..... Sorki za zamieszanie
    --
  • dan-ka6 05.01.16, 11:33
    smile Też śledzę cenniki ośrodków nad jeziorami i uwierz to tanich nie należą .
  • ewik74 05.01.16, 11:30
    A powiedz jak cenowo w lecie wygladają Zawiaty w lipcu?
    --
  • dan-ka6 05.01.16, 11:41
    Na stronie można jeszcze otworzyć cennik na lato 2015 . Pamiętam ,że była zniżka za szybką rezerwację , dzieci zniżka , cena od wielkości domku - ilości osób . W sezonie to nie było tanio , ale to pojęcie względne wink . Mają dużo stałych gości szczególnie rodziny z Trójmiasta , Warszawa . Trzeba kalkulować jakie są nasze priorytety .
  • ewik74 05.01.16, 11:56
    Trochę taniej jest. Planowałam zmieścic sie w 10 tys i mieć jako taki komfort smile W końcu opłata za hotel/ośrodek nie jest jedyna bo zamierzamy trochę pozwiedzać.
    A powiedz mi jeszcze jak sprawa z rówieśnikami dla 12 i 6 latków?? Nie będą się nudzili z braku towarzystwa?
    --
  • dan-ka6 05.01.16, 12:27
    Może napiszę tak były to moje dwa pobyty - różne i jest to moja opinia . Ośrodek czysty zadbany jest pewien komfort smile . Dzieciarni bardzo dużo większość to jednak dzieci młodsze . Pierwszy pobyt bodajże dwa lata temu - dwoje wspaniałych animatorów moja 7 latka zachwycona były też gry i zabawy dla starszych . Wyżywienie bajka . Okolica piękna . Nie wiem jednak czy zdecydowałabym się na dwa tygodnie chyba , że dalsze zwiedzanie łącznie z Trójmiastem ale jak upał to wolę nad wodą .... nie był to nasz pierwszy pobyt na Kaszubach . Wróciliśmy zachwyceni , wypoczęci .
    Drugi pobyt trochę inny animacje raczej dla maluchów , panie mało zaangażowane na zasadzie dziecko jest dobrze wyjdzie też dobrze wink mało zabaw na powietrzu no i wyżywienie chyba trafiliśmy na zmianę szefa kuchni bo nie wszystko nam smakowało . Byłam już z 8 latką , nie nudziliśmy się umiemy sobie zorganizować czas . Tak jak pisałam dzieciarni dużo ,ale młodszej może zależy od turnusu . starszego radzę wyposażyć w wędkę .
  • ewik74 05.01.16, 12:57
    Dziekuję za szczegóły smile Wędka odpada bo starsze to dziecko żywioł. Co do długości pobytu to powiem szczerze że sama chciałam jechac w 2 miejsca po tydzień każde ale niestety mąż-podróżnik ma dośc jeżdzenia i chce w 1 miejsce. Dlatego też szukam czegoś z większą ilością atrakcji - również tych na miejscu (bo przecież nie będziemy codziennie zwiedzać). No ikonieczne te trasy rowerowe bo my wszyscy to baaardzo lubimy a i czasu wtedy więcej mamy na taką aktywność.
    Jakby Ci coś jeszcze wpadło do głowy to zachecam do wpisu. Niestety nie znam Polski od "strony jezior", zawsze jeździlismy w góry i nad morze - więc tutaj mogę się zrewanżować smile Pozdrawiam
    --
  • dan-ka6 05.01.16, 13:13
    My też mieliśmy podział jeżeli dwa tygodnie to dwa rożne miejsca ale tak do 100 km . W ubiegłym roku byliśmy tydzień w Zawiatach i drugi nad morzem w Łazach w Holiday Camping . Z tego drugiego wróciliśmy zachwyceni pomimo zmiennej pogody wink Moc atrakcji w ośrodku . a dziecko uwielbia integracje . Cały rok wspomina i dopytuje kiedy wreszcie pojedziemy .
    Ośrodków nad jeziorami szukaj też w lubuskim mamy tam rodzinę , mają też piękne trasy rowerowe .
    Na Kaszubach byłam też w Sudomiu . Rozważam też Szarlotę koło Kościerzyny na długi weekend .
  • jusytka 05.01.16, 13:06
    Nie ma tam basenu, ale reszta jak dla mnie - rewelacja dla rodziny z dziećmi - www.nadsrebrnym.pl/
    --
    ***Gwiazdy 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców piętnastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • dan-ka6 05.01.16, 13:34
    A to mnie zaciekawiłaś , szukam czegoś podobnego na majówkę myślałam o Szarlocie koło Kościerzyny którą już trochę znam . Opisz swoje wrażenia , na co zwrócić uwagę przy rezerwacji 3 osoby . proszę .
  • jusytka 05.01.16, 19:56
    To moje ulubione miejsce, gdzie byłam wiele razy. Ośrodek jest położony w lesie nad pięknym jeziorem z dala od cywilizacji wink Cisza i spokój, urocze, tradycyjne wioski wokół, ruiny tajemniczego zamku Drahim z atrakcjami dla dzieci, replika średniowiecznej zagrody w pobliżu, Żelisławski Zapiecek, gdzie dzieci mogą karmić kury, lepić garnki z gliny, piec bułki itp Poza tym teren ogrodzony, strzeżony, czyściutko (brak psów), fajna plaża, pyszne jedzonko i przyzwoity standard zarówno w części hotelowej, jak i domkach. Przejrzyj dokładnie stronkę której link podałam i w razie czego pytaj
    --
  • dan-ka6 06.01.16, 11:21
    Obejrzałam i stronę Ośrodka i okolicę . Zapiecek ma podobna ofertę to muzeum w Wdzydzach gdzie też wracaliśmy wielokrotnie .
    Mam pytanie czy dzieci mają zniżki w wyżywieniu , cena za domek jest liczona jak za osoby dorosłe rozumiem ? Które domki wybierać mają numery , chodzi o ładne położenie widok .
  • jusytka 06.01.16, 14:13
    Dzieci mają zniżki na wyżywienie, ale w domkach raczej nie. Ja też wolę domki, bo są w lesie przy jeziorze. Najlepsze są te najbliżej jeziora, w pierwszym rzędzie i z dala od wiaty, gdzie są ogniska, bo wieczorem bywa tam głośno Polecam więc pierwsze numery, ale warto jeszcze dopytać, bo te domki są nowe i numeracja mogła się zmienić W wakacje, długie weekendy ciężko o wolne miejsca, więc lepiej rezerwować wcześniej
    --
  • malowanka06 06.01.16, 21:21
    ja polecam ten ośrodek, chociaż bez basenu
  • malowanka06 06.01.16, 21:28
    www.kormoran-niesulice.pl/
    nie byłam w Zawiatach, które wspominacie ale przejrzałam galerię i kormoran prezentuje się o wiele lepiej. W domkach jest sprzęt kuchenny i aneks ale można wykupić wyżywienie na stołówce
    animacje dla dzieci i dorosłych
    jak byliśmy to dzieci było mnóstwo
  • kai_30 06.01.16, 23:25
    Pod wpływem m.in. Twoich opinii, malowanka, zarezerwowałam właśnie dwa domki, dla nas i znajomych z dziećmi. Jak się okaże, że lipa, znajdę Cię i napluję Ci na buty wink

A tak na poważnie, ośrodek na fotkach i filmikach prezentuje się nieźle, wygląda na to, że dzieciaki będą miały co robić, a my się jakoś przemęczymy ten tydzień (bo my to najchętniej w głuszę bez ludzi w obrębie kilku kilometrów, ale Młodzi chcą odmiany i towarzystwa...).
  • slonko1335 27.01.16, 09:15
    Ja też się skusiłam bo bardzo mi się podoba ten ośrodek-niestety zanim ustaliliśmy terminy większość domków zajętych ale na tydzień nam się udało wcisnąćsmile W jakich terminach jedziecie? My ostatni tydzień lipca.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • kai_30 28.01.16, 19:39
    My tydzień później smile Rezerwowałam zaraz po pierwszym stycznia, terminów było jeszcze sporo, no ale w takich miejscach szybko znikają.
  • barbarka69 16.10.16, 12:48
    Byłam w Sielpi w te wakacje. Było super! Cisza i spokój. Duży wybór ośrodków wypoczynkowych. Ja byłam w tych domkach: www.sielpiadomki.pl Z daleka od wielkich miast, malownicze jezioro i dużo atrakcji dla dzieci. Fajna miejscówka na wakacje.
  • ajejijeji 17.01.16, 21:45
    warto zobaczyć www.zamekryn.pl/wakacje - dużo udogodnień dla dzieciaków, nad jeziorem, z basenem, spa, kręgielnią itp., jest co porobić na niepogodę
  • marsro 24.01.16, 14:27
    Zapraszam na www.travel-navigator.pl
    Proszę wypełnić formularz kontaktowy.
    Doradzimy i zorganizujemy 40% taniej niż konkurencja
  • ewik74 28.01.16, 16:44
    Dziękuję za wszystkie wpisy. Zdecydowaliśmy się na Hotel Niedźwiadek na Kaszubach. Jestem już po rezerwacji domku i pozostaje tylko czekać na wakacje smile

--
  • dkkkk 13.12.16, 09:40
    Warto się wybrać do Giżcyka lub Wilkas - samo serce Mazur, są szlaki rowerowe - można objechać Niegocin. W Wilkasach jest też fajny ośrodek ze strzeżoną plażą, możliwością wynajęcia każdego możliwego wodnego sprzętu także z instruktorem. Dobre noclegi w Wilkasach (także domek) są np tu :
    noclegwilkasy.pl
  • jarek-buk 09.02.17, 17:32
    to może w tym roku odwiedzisz ośrodek folwarklekuk.pl/rodzina/oferta/. Bardzo ciekawa oferta dla dzieci i wspaniała okolica.
  • holina 20.02.17, 16:44
    Ostatnio, zupełnie przypadkowo byliśmy w hotelu Robert' Port Lake Resort & SPA. Około 3km od Mikołajek. Dzieciaki były zachwycone smile mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Własny port i plaża przy hotelu. Niewielki basen wewnetrzny, płac zabaw, sala zabaw. Nie wiem tylko jak wyglądaja tam trasy / ścieżki rowerowe, bo byliśmy zimą, ale poznaliśmy tam innych rodziców którzy byli latem i bardzo sobie chwalili. Hotel jest na uboczu, ale nad samym brzegiem jeziora. Czysto, jedzenie pyszne, pokoje 2+2 duże i wygodne. Podrozowalismy z grupą przyjaciół i z dziećmi w różnym wieku. Każdy z nas był bardzo zadowolony. W prawdzie nie korzystaliśmy z animacji, bo nas było dużo i dzieciaki wolały swoje towarzystwo , to wieczorem Panie animatorki zabierały dzieci, a rodzice mogli wypić drinka w przyjemnym barze hotelowym. smile na prawdę polecam.
  • holina 20.02.17, 16:51
    Aha, i hotel ma pakiety ,, im dłużej tym taniej ,, w cenie pakietu było ( byliśmy w ferie ale w wakacje jest tak samo ) śniadanie, obiad, kolacja i wszystkie atrakcje dla dzieci. My byliśmy przez Travelist, wiec mieliśmy tylko śniadanie o obiad, z czego obiad jest do 17.00 ( teoretycznie, bo w praktyce to nawet 17.30 ) wiec wieczorem byliśmy mega najedzeni i kolacja akurat w naszym przypadku, była zbędna. Jak pisałam wyżej dzieci nie korzystały z animacji, które były także dodatkowo płatne, dla gości Travelist. Jedynie goście, którzy zakupili bezpośrednio przez hotel mieli wszystko w cenie.
  • natka-85 24.02.17, 13:10
    Właśnie miałam pisać o Zawiatach właśnie. Ja zarezerwowałam domek w promocyjnym turnusie od 24.06 do 1.07 (syna 12 lat i córka 8 lat- liczone jak za dzieci chyba po 690 zł) i wcale tak drogo nie wyszło. Biorąc pod uwagę standard domków, menu i animacji warto zapłacić więcej. A bezpieczeństwo u nich to priorytet, strzeżone kąpielisko i Ośrodek zamknięty dla gości zewnętrznych w zeszłym roku wprowadzili bramę zamykaną na chip i podgląd w domkach na salkę zabaw dla młodszych dzieci.
    Radzę zadzwonić do Pani Beatki z recepcji ona na pewno dobierze najlepszą ofertę. My jeździmy w różne miejsca zimą czy latem, ale jeżeli chodzi o wakacje to jest najlepsze miejsce według mnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka