Dodaj do ulubionych

CYPR dla maluchów i nie tylko

IP: *.* 11.05.02, 07:03
czy ktoś był na Cyprze, najlepiej z maluszkiem? Zastanawiam się gdzie by tu jechać we wrześniu z półtorarocznym dzieckiem, by miejsce było miłe i spokojne, plaże piaszczyste a morze ciepłe...Jeśli macie jakieś doświadczenia (pieluchy, słoiczki, wyżywienie w hotelu lub nie, biura podróży, ceny itd) please, dajcie znać. sylwia
Edytor zaawansowany
  • Gość edziecko: AneczkaG IP: *.* 11.05.02, 15:51
    Bylismy na Cyprze w 1999, z maluszkiem w brzuszku, więc pod tym względem Ci nie bardzo pomogę. Wrzesień - myślę, ze będzie ciepło i morze też bedzie super. My byliśmy w połowie listopada i było ok 25-30 stopni, morze jeszcze ciepłe - co prawda mieszkańcy Cypru chodzili w swetrach i na nas (kąpiących się w morzu) patrzyli jak na UFO, ale na pewno było cieplej niż nad Bałtykiem tego samego roku. My byliśmy w Limassolu (Cypr południowy oczywiście) na samym środku południowego wybrzeża. Mieszkaliśmy w apartamentach na obrzeżach. Sam Limassol to jedna wielka ulica biegnąca wzdłuż plaży (chyba z 5 km albo i więcej) z hotelami i apartamentami i sklepami dla turystów. Troszkę lepiej jest w samym centrum - stare miasto, zamek, targ... Jednak z dzieciaczkiem nie polecam. Szczególnie takim, który już biega, a rozumku jeszcze ma malutko. Zbyt blisko moim zdaniem jest plaża od bardzo ruchliwej drogi, chyba, ze planujecie pobyt w którymś z dużych hoteli (np. Holiday Inn) leżących de facto na plaży z własną plażą zamknietą. Zaletą tego miejsca, gdzie byliśmy jest bliskość gór Troodos - kapitalne wioski górskie - najlepiej pojechać na zorganizowaną wycieczkę! Plaże - z wyjątkiem Ayia Napa ( najbardziej wysuniete na wschód) i części tureckiej - są bazaltowe. Piasek jest szarobury i na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie brudnego i okropnego. Nic bardzej mylnego - jest cudownie milutki w dotyku, bardziej miałki niż ten "zwyczajny". Tylko nie da się budować zamków !!! Gdzieniegdzie mozna trafic na plaże kamienistą (np. Courion), ale akurat tam się nie można kąpać.Ceny - my przyjęliśmy zasadę, że nic nie przeliczamy na złotówki, bo byśmy chyba zwariowali. Wtedy był przelicznik 1 funt cypryjski = 8 PLN.Jedzenia nie mieliśmy wykupionego, więc albo chodziliśmy zjeść coś miejscowego albo podgrzewaliśmy resztki ze ślubu (to była podróż poślubna). Le wydaliśmy - już nie pamiętam, ale wiem, ze duzo. Cypr jest na pewno drogi. Jechaliśmy ze Scan Holiday - nie mam zastrzeżeń. Nie rozglądaliśmy się ani za pieluszkami ani za słoiczkami, ale wydaje mi się, ze może być trudno coś dostać. Nie widziałam tak żadnego dużego sklepu, raczej same "supermarkety" wielkości kiosku Ruchu. Jeśli Was to interesuje - kościoły rzymsko-katolickie dwa: jeden w Limassolu, drugi w Nikozji.Nie wiem, co Ci jeszcze mogę opisać...Nastawiacie się raczej na siedzenie na plaży czy na zwiedzanie też?AneczkaPs. Koniecznie musicie spróbowć Comandarii - slodkie, czerwone wino z podsuszanych winogron. Najlepsze jakie piłam w życiu (oczywiście jak się lubi słodkie wina :))
  • Gość edziecko: Aba IP: *.* 16.05.02, 07:57
    Właśnie kilka dni temu wróciłam z Cypru, byłam tam niestety bez mojego 14 m-c Patryczka (został u babci i chyba zdecydowanie lepiej sie bawił). W samolocie jednak widziałam wiele osób z małymi dziećmi. W marketach mleko, słoiczki i pieluchy znajdziesz bez problemu. Wszystko raczej drogo 1 funt cypryjski=7zł. Jeżeli się wybierasz z maluchem to raczej odpadają wycieczki safari (bardzo fajne). Jeżeli chcesz dużo zobaczyć, a na Cyprze jest dużo ciekawych rzeczy, to lepiej poczekać aż dzieco będzie większe. Ja byłam w Limassol i nie polecem dla małych dzieci (plaże wąski i kamieniste, wejście do morza też), poza tym blisko bardzo ruchliwa ulica.
  • Gość edziecko: Kasia_R IP: *.* 18.05.02, 19:33
    Cypr jest super. Wprawdzie byłam tam przed ciążą, ale widziałam dużo Skandynawów z małymi dziećmi, a w naszym hotelu było młode małżeństwo Polaków z 2-letnią córeczką.We wrześniu morze i powietrze będą na pewno jeszcze ciepłe.Polecam Protaras - ok. 4 kilometry od Aiya Napa. Tylko w tych 2 miejscach na Cyprze są prawdziwe piaszczyste plaże. (No, najpiękniejsze piaski są w Famaguście, ale to już w tureckiej części Cypru, więc raczej niedostępne :( ).Protaras jest lepsze niż Aiya Napa, bo jest mniejsze i nie ma tyle dyskotek. Scan Holiday nie ma tych miejscowości w ofercie, my byliśmy z Sigma Travel. Hotel był 3-gwiazdkowy, ale jedzenie najlepsze, jakie kiedykolwiek jałam w życiu.:hello:Kasia R mama Luizy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka