• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Góry stołowe z dzieckiem? Dodaj do ulubionych

• 01.09.09, 14:42
    Witam wszystkich, planujemy wyjechać na kilka dni we wrześniu z dziećmi w góry (4 lata i 1 rok). Wymarzyliśmy sobie Sudety a konkretnie góry stołowe. bo ciągle tylko Zakopane a tam nigdy nie byliśmy. Chcemy trochę odpocząć ale też nie uszarpać się z wózkiem. Kto z was był w tych okolicach i może mi coś doradzić? Czy warto tam jechać z maluchami w wózku? Które szlaki wybrać? Może jakieś doświadczenia, sprawdzone noclegi? Tu nie chodzi o wyczynowe chodzenie po górach ale chwilę oddechu od codzienności w pięknej okolicy. Dobrze by było gdyby w okolicy były też jakieś atrakcje dla dzieci. Będę bardzo wdzięczna za sugestie.
    Edytor zaawansowany
    • 01.09.09, 22:22
      W Kudowie Zdroju jest akwapark i to chyba największa atrakcja, jaka mi do głowy
      przychodzi, chociaż Góry Stołowe aż roją się od atrakcji. Nie są to Tatry, góry
      nie są wysokie, ale są za to bardzo urokliwe. Warto zobaczyć Szczeliniec i
      Błędne Skałki. a także inne skałki, których w okolicy jest mnóstwo, chociaż
      uprzedzam, że skalne miasta po czeskiej stronie są dużo ładniejsze. Jeśli macie
      paszporty dla dzieci, to je weźcie. Trudno mi jednak sobie wyobrazić chodzenie
      po tych szlakach z maluchami w wózku. Najprędzej w Adrszpachu w Czechach, bo tam
      są szlaki spacerowe. W pozostałych przypadkach polecam jednak nosidło.
      Poza tym jest sporo innych atrakcji - np. szopka w Wambierzycach, a po czeskiej
      stronie mnóstwo zamków, twierdza w Josefuv Dul czy zoo w Dvur Kralove. O
      wszystkim już było mnóstwo razy na forum. Poszukaj "Gór Stołowych" czy "Kudowy".
      • 02.09.09, 10:45
        Podobnie jak Paweł uważam, że Stołowe z wózkiem to fatalny pomysł, za to z
        nosidłem świetny. Na Szczelińcu i w Błędnych Skałach są wąskie przejścia między
        skałkami, gdzie wózek zwyczajnie się nie zmieści (zwłaszcza terenowy!), a na
        bardziej spacerowych, równiejszych szlakach bywają mokradła (gdzieniegdzie są
        kładki), kompletnie nie dla wózków. Atrakcji w okolicach w bród - zamki,
        kościoły, skanseny, ruchome szopki, śliczne miejscowości uzdrowiskowe - tam
        wszędzie z wózkiem spokojnie się da wejść i nie sposób wszystkiego zwiedzić w
        ciągu dwóch tygodni, ale jeśli chcecie się wybrać na szlak, to tylko z nosidłem.
        Ładnie jest też w Czechach, nie tylko w Adrszpachu i Teplicach, ale i zaraz za
        granicą (przechodziliśmy pieszym przejściem w Pasterce), w czeskich Stołowych -
        są ładne skałki, piękny las.
        --
        ---------
        Malwina
        www.flaczynscy.art.pl
        • 09.09.09, 12:12
          Ja jestem z Kudowy Zdrój smile
          Ogólnie Góry stołowe szczerze polecam ale również całą Kotlinę Kłodzką. Moim
          zdaniem najlepiej zamieszkać w Kudowie. Piękny Park Zdrojowy. Noclegi tanie! A z
          Kudowy wszędzie jest blisko. Można wybrać się również na wycieczkę do Czech - do
          Pragi to tylko 150km.
          W Kudowie jest wiele ciekawych miejsc.
          W góry z wózkiem to nie bardzo ale nosidełko albo chusta to i owszem.
          Polecam!
    • 09.09.09, 21:14
      Byliśmy w sierpniu w Kudowie z dwójką dzieci 7 lat i 3 miesiące. Bardzo polecam
      pensjonat Miranda, z dala od centrum, cudownie położony na zboczu, wokół pastwiska.
      www.apartamentymiranda.pl/
      Z wózkiem to: z pensjonatu można przejść się szosą do sąsiedniej czeskiej
      wioski, Źródełka, no i spacer po parku zdrojowym, zwiedzić zamek i starówkę w
      pobliskim Nachodzie, ZOO Dvor Kralowe, Polanica ma spory deptak specjalnie dla
      rodziców z wózkami, w Dusznikach przepiękny park zdrojowy i to chyba wszystko.
      Jeżeli chcecie pochodzić po górach to wózek odradzam. Na Szczeliniec, Błędne
      Skały nie ma żadnych szans, przejścia między skałami miejscami są tak wąskie że
      trzeba się poschylać i przeciskać. Ja nosiłam maleństwo w chuście. Fajnie było,
      no ale Kudowa to nie Zakopane. Mniej turystów wink
      • 11.09.09, 13:45
        A ja bylam w Polanicy Zdroju i uwazam, ze jest o wiele bardziej
        ladna niz Kudowa. Piekny park, duzo atrakcji i blisko bylo do
        Klodzka, gdzie jest fajna twierdza do zwiedzania. Mieszkalismy w
        prywatych kwaterach bardzo blisko centrum i nawet w miare tanio-
        dorosli 30 zl dziecko 5zl. Polecam Polanice, bo jest wiele mniejsza
        i mniej gwarna od pozostalych kurortów. Co do wozka, to zgadzam
        sie, ze lepsze nosidlo. Pozdr i zycze udanego pobytu
    • 26.10.09, 13:44
      Polecam muzeum zabawek w Kudowie, mam nadzieję, że jeszcze działa. W
      Złotym Stoku jest REWELASTYCZNA kopalnia złota, nieczynna tzn już
      nie ma tam złota, ale z ciekawą historią i bardzo atrakcyjna dla
      całej rodziny -podziemny wodospad, zjeżdżalnia itp, a obok niej park
      linowy a w nim zjazd na linie nad kamieniołomem - czad! W Polanicy
      mam nadzieję że nadal działa kolejka górska, zjazd po letnim torze
      saneczkowym dla całej rodziny - byliśmy z dwulatką i była
      zachwycona. Można też zrobić całodzienną wycieczkę do zamku Książ i
      po drodze zwiedzić tajemnicze ogromne bunkry w Górach Sowich.
      Oczywiście skałki to podstawa, koniecznie Adsbach- skalne miasto po
      stronie czeskiej. Jak myślę o przyszłorocznych wakacjach, to mi się
      marzy właśnie Kotlina Kłodzka.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.