Dodaj do ulubionych

Ćwierć tysiąca nowych mieszkań na kieleckim Boc...

09.04.11, 09:13
Zastanawiam się nad jednym. To jest spółdzielnia, więc własność spółdzielców. Działka należy więc do wszystkich członków SM Bocianek. Koszt działki wpływa na koszt m2, to oczywiste. Mimo to cena mieszkań jest wyższa niż w wypadku innych spółdzielni, budujących samodzielnie (np. Słoneczna). Dlaczego wybrano Dorbud? Był jakiś przetarg? Jak okreslono kwestię podziału zysków? Dlaczego tak duża spółdzielnia nie buduje samodzielnie, jeśli już zdecydowała się na duże inwestycje? Inwestycje w spółdzielni służą tylko jednemu: zarobkowi. Pytam więc: dlaczego zarządzający SM Bocianek nie wykorzystali sytuacji na znaczne poprawienie finansów spółdzielni? To będą mieszkania spółdzielni czy Dorbudu?
Mam też pytanie: jaka jest korzyść dla spółdzielcy, który chce wykupić mieszkanie na swoim gruncie? Możliwość zarezerwowania? A prezes spodziewa się szału zakupowego?
Edytor zaawansowany
  • 13perun 09.04.11, 09:35
    Po co kupować mieszkanie w tej umieralni dla emerytów ?
    I bynajmniej nie mam na myśli tylko osiedla Bocianek ale całe to "miasto".
  • Gość: Spółdzielca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.11, 10:40
    To rozbój w biały dzień. Działka spółdzielców, a ceny m2 dla spółdzielców jak u najdroższych deweloperów w Kielcach. Powtórka sytuacji z Chińczykami. Miało być tanio, a wyszło jak
    zawsze u Wizjonera-czyli najdrożej. Będzie na sponsoring Porozumienia Samorządowego nie
    ulega kwestii. Nie po to przystąpiłem do spółdzielni i nie taki był jej sens powstania.
    Spółdzielnia nie powinna sprzedawać drożej niż kosztuje budowa. Dom Seniora na Leszczyńskiej
    firma wybuduje za 2700 zł/ m2. Gdyby tamta firma (bodajże SIGMA INVESTMENT) budowała te mieszkania, to nikt by nie przytulił pozostałe 2500 zł za każdy m2 powierzchni. Ale przecież to
    cały czas o te 2500 zł/m2 gra się toczy.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 10:58
    Wydaje mi się, że mieszkańcy Bocianka ponoszą w tej chwili konsekwencje swojej bierności, czyli np. nieuczestniczenia w zebraniach i wyborach do władz spółdzielni. Ceny - jak na mieszkania spółdzielcze - są wysokie. Cena miejsc parkingowych - z sufitu. Czy to znaczy, że każdy będzie musiał zapłacić 10 tys. za miejsce pod blokiem? To współczuję mieszkańcom starego Bocianka, bo już widzę zastawione dróżki osiedlowe.
    Czy ktoś sprawdził kalkulację kosztu metra2? Dlaczego spółdzielnia wybrała właśnie Dorbud?
  • Gość: rycho IP: *.adsl.inetia.pl 09.04.11, 11:32
    tak ku......
    a teraz wszyscy złożymy się na parkingi wielopoziomowe budowane z kasy miasta dla spółdzielni Bocianek
    Brawo spółdzielcy!!! władze spółdzielni robią z Was BALONÓW!!! i to jakich!!!
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 11:40
    Z artykułu GW wynika, że firma Dorbud wygrała przetarg, zanim jeszcze okazało się, że na tym terenie można budować bloki. Miasto podjęło decyzję o uwolnieniu tej działki już po przetargu. Czy dobrze zrozumiałam?
  • Gość: Barbi IP: *.bb.sky.com 09.04.11, 13:48
    Sluszna uwaga ceny wszystkiego z sufitu! Mieszkam od 3 lat w Uk w Londynie.Mam tu mieszkanie, fakt dylo drogie lecz za miejsce w garazu podziemnym nikt mi nie kazal placic.Jest w cenie mieszkania.Mieszkan tez nikt nie mierzy ma metry tylko ilosc pokoi.Kielce byly sa i beda zasciankiem Europy.Zarobki male za to ceny europejskie i wszystko na wysokim poziomie.Pytanie skad wziasc kase?
  • rafal.moszczynski 09.04.11, 10:06
    Około rok temu poszedłem do spółdzielni z zamiarem kupna mieszkania w nowych blokach. Powiedziałem, że nie jestem związany z osiedlem. I zapytałem co się stanie jeśli jakiś członek spółdzielni zechce kupić mieszkanie które sobie upatrzę? Otrzymałem odpowiedź, że nie ma problemu, zawsze spółdzielnia może mi "podarować" członkostwo. Sprawdziłem, to prawda w nowym statucie jest przygotowany odpowiedni zapis. Zarząd ma kompletnie gdzieś mieszkańców osiedla, co do tego mam pewność. Na zebraniach mydli im oczy kompletnie niewiążącymi obietnicami. A i jeszcze jedną rzecz którą usłyszałem z ust Wiceprezesa podczas tamtego spotkania:" Niepotrzebnie podaliśmy informacje do mediów, teraz tylko zaczynają się kręcić wokół sprawy niezadowoleni mieszkańcy i utrudniają nam sprawy formalne. Ale poradzimy sobie z nimi."
    --
    Subiektywny blog o Kielcach
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 10:45
    To miasto coraz bardziej daje mi do myślenia. Dziwne, że nasi dziennikarze w ogóle się takimi sprawami nie interesują.
  • Gość: :) IP: *.kielce.hypnet.pl 09.04.11, 10:47
    Najbardziej frapującym tematem są.... psie kupy . Jest to problem społeczny NR 1
  • Gość: lolo IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 14:07
    A ja się dziwię , że prokurator też się tym nie interesuje, a może jednak ?
  • Gość: obiektywny IP: *.kielce.hypnet.pl 09.04.11, 10:45
    Czlonkowie spółdzielni powinni mieć prawo pierwszeństwa zakupu mieszkania. Jesli handluje się lokalami na majątku spółdzielców i czerpie zyski nie wiadomo kto - to jest to działanie na szkodę spoódzielców, biorąc pod uwagę dodatkową uciążliwośc wynikającą z sąsiedztwa takiej ilości mieszkań i samochodów.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 11:42
    Zawsze można zwołać walne i odwołać zarząd. To powinno być określone w statucie SM Bocianek.
  • Gość: lolo IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 14:08
    O czym Ty człowieku gadasz ? Tu od lat rządzi przewodniczący rady nadzorczej a nie jakiś zarząd.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 18:32
    Organami Spółdzielni są:
    A. Walne Zgromadzenie,
    B. Rada Nadzorcza,
    C. Zarząd.

• Gość: Maro IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 22:10
    Właśnie dziwne, że "miasto" przychylniej spojrzało na plany budowlane spółdzielni odkąd szef Radu Nadzorczej namaścił nowego wiceprzewodniczącego
  • Gość: CK IP: *.adsl.inetia.pl 09.04.11, 10:36
    5 zł za litr paliwa
    5 zł za kilogram cukru
    5 tys zł za m2 na starym osiedlu

Ciekawe ilu naiwnych skusi się na tą "atrakcyjną" ofertę np. dwupokojową, 50-metrową klitke za 250 tys zł plus wykończenie i umeblowanie? W Kielcach są ceny z zachodniej części Polski a zarobki jak na wschodzie...
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 11:05
    Ziemowit Nowak 2009-06-21, ostatnia aktualizacja 2009-06-21 19:02:50.0

"Spór o mały wycinek Kieleckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu na Bocianku spowodował utrącenie projektu zmiany jego granic. Za zmianą obszaru lobbował radny Tomasz Bogucki. Czy robił to w interesie spółdzielni mieszkaniowej, czy prywatnej firmy?
    Kulisy przygotowania i wprowadzenia na sesję projektu, który zmienić miał granice Kieleckiego Obszaru Krajobrazu Chronionego, budzą wiele wątpliwości. Przypomnijmy, że przewidywał on jego powiększenie z 3550 do 4117 hektarów. Ale w niektórych rejonach Kielc obszar się zmniejszał, m.in. między blokami spółdzielni mieszkaniowej Bocianek a ulicą Górny Szydłówek, wzdłuż ulicy Warszawskiej. To właśnie ta zmiana wywołała największe kontrowersje komisji gospodarki komunalnej. Okazało się bowiem, że dzięki niej bloki będzie mogła postawić spółdzielnia Bocianek, ale już nie deweloperzy - właściciele sąsiednich, prywatnych działek. Zmianę uzasadniano tym, że na tym terenie nie ma co chronić. - Nie ma tam roślin chronionych, zwierząt i roślin z czerwonej listy i stąd jest mniejszy z naszej strony nacisk na pozostawienie tam obszaru - przyznaje "Gazecie" Robert Urbański, dyrektor wydziału ochrony środowiska UM.
    Czy to możliwe, by kilkadziesiąt metrów dalej krajobraz tak radykalnie się zmienił? Tego dyrektor Urbański nie tłumaczy.
    Umowę na budowę bloków Bocianka, po wygranym przetargu, ma firma Dorbud. Pełnomocnikiem spółdzielni w tej sprawie jest Tomasz Tworek, prezes Dorbudu. - A kogo mieliśmy wziąć na pełnomocnika? Dorbud wygrał przetarg, oni mają doświadczenie, ludzi, odpowiednie służby, przechodzili przez te procedury wielokrotnie - tłumaczy taki wybór Eryk Wilkoński, prezes SM "Bocianek".
    Od jednego z radnych (prosi o zachowanie anonimowości) dowiedzieliśmy się, kto lobbował za przyjęciem tak nielogicznego rozwiązania. Był to Tomasz Bogucki z Porozumienia Samorządowego. Argumentował, że "ludzie czekają na mieszkania" i dlatego trzeba umożliwić ich budowę. Przekonał tylko jednego radnego, Władysława Burzawę z tego samego klubu, który jako jedyny na komisji zagłosował za takim kształtem uchwały. - Nie chcę się do tego odnosić - odpowiada na pytania "Gazety" Burzawa.
    Jednak, jak mówi nam jeden z radnych, po posiedzeniu komisji Burzawa poszedł do prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Po tej rozmowie Lubawski zdecydował o zdjęciu projektu uchwały z programu sesji i dopracowaniu go, aż znajdzie akceptację m.in. Artura Hajdorowicza, dyrektora Biura Planowania Przestrzennego.
    Lubawski twierdzi, że to nie Burzawa, ale właśnie Hajdorowicz przekonał go do wycofania projektu. Czy wie coś o lobbingu Boguckiego? - Nic o tym nie słyszałem. Ale nawet jeśli tak było, to jestem przekonany, że Boguckiemu chodziło o interes Bocianka, a nie Dorbudu. On generalnie wspiera wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe - twierdzi Lubawski.
    Sam Bogucki nie odpowiada na telefony ani SMS-y z prośbą o kontakt od "Gazety".
    Niewykluczone, że poprawiony projekt granic obszaru chronionego zadowoli wszystkie strony. Bo dyrektor Urbański, prezes Tworek i prezes Wilkoński zgodnie przyznają, że spod ochrony powinien być wyłączony cały ten teren, a nie tylko działka przeznaczona pod inwestycję Dorbudu."

kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,6741644,Jak_to_z_dzialka_na_Bocianku_bylo.html
  • Gość: czytacz IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 11:09
    forum.gazeta.pl/forum/w,60,19372313,19585307,Re_kulisy_profesjonalnych_uczciwych_prywatyzacj.html
    Autor: Gość: niedowiarek 18.01.05, 15:56
    "Jak widać WEL ma główkę nie tylko do prywatyzacji.
    Nie wierzę Prezydentowi W.Lubawskiemu.
    W dniu dzisiejszym w Echu Dnia Prezydent stara się dość zręcznie wytłumaczyć
    czytelnikom ze swoich „dziwnych powiązań” z właścicielami kieleckiej
    firmy „Dorbud”. Z artykułu prasowego wynika, że „niby wszystko jest w porządku”
    bo: budynek przy ul. Jałowcowej w którym mieszka Prezydent budował ktoś kto
    zmarł, nie kupował mieszkania od Pani Tworek /żony właściciela „Dorbudu”/,
    lokal na ciastkarnię otrzymała ona od Stowarzyszenia Artystów Plastyków – nie
    od miasta, „Dorbud” wygrał przetarg na budowę bloku komunalnego do złożył
    najlepszą ofertę, a nowy Dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta
    został powołany na te stanowisko wcale nie dlatego, że ostatnio pracował
    w „Dorbudzie” ale dlatego, że wcześniej był pracownikiem „Exsbudu”.

A ja Panu Panie Prezydencie Wojciechu Lubawski nie wierzę !!!
    I tak jak ja myśli coraz to więcej Kielczan dla których Pańska wiarygodność nie
    jest warta ani złamanego grosza. Coś za dużo bowiem cudownych zbiegów
    okoliczności towarzyszy Pańskim związkom z Rodziną Państwa Tworków będących
    właścicielami firmy „Dorbud”.
    Moi znajomi którzy mieszkają pod Telegrafem są 100-procentowo pewni, że jednak
    kompleks mieszkalny na ul. Jałowcowej wykańczały ekipy budowlane „Dorbudu”.
    Niektórych z nich chcących dokonać zakupu wolnych jeszcze mieszkań w tym
    kompleksie pracownicy budowy kierowali do firmy dewenloperskiej prowadzonej
    przez Panią Tworek. Możliwe natomiast, że Pan sam swój lokal zakupił u zmarłego
    pierwszego inwestora – co nie zmienia faktu udziału „Dorbudu” w jego budowie.
    Ciastkarnia „BLIKLEGO” miała być według Pańskich zapewnień w lokalu
    Stowarzyszenia Artystów Plastyków – po to aby klienci mogli delektować się
    ciastkami w otoczeniu dzieł sztuki wykonanych przez członków tego
    Stowarzyszenia. Tymczasem znajduje się ona w wydzielonym odrębnie lokalu
    podnajętym za 5 zł. z metra – gdy podobne lokale na ul. Sienkiewicza wnoszą na
    rzecz miasta opłaty czynszowe w granicach 40 – 70 zł. z 1 metr kwadratowy pow.
    I co dziwniejszego kolejnym cudownym zbiegiem okoliczności ciastkarnię tę
    prowadzi Pani Dorota Tworek.
    Większość firm budowlanych w Kielcach jest na skraju bankructwa – a
    znowu „Dorbud” który opóźnia wypłaty podwykonawcom i pracownikom wygrywa u Pana
    przetarg na budowę budynku komunalnego. Ma szczęście Rodzina Państwa Tworków.
    Z dniem 1-go stycznia br. powołuje Pan na stanowisko Dyrektora Wydziału
    Realizacji Inwestycji /decydującego w dużej mierze o wyborze wykonawców zadań
    inwestycyjnych jakie będą realizowane za pożyczone 140 mln.zł./ Sławomira
    Nowińskiego – dziwnym zbiegiem okoliczności zaufanego pracownika Pana Tworka
    właściciela firmy „Dorbud”. Czy nie nasuwa się samoistnie pytanie „O czyje tak
    naprawdę interesy będzie dbał w Urzędzie Miasta nowy Dyrektor tego Wydziału” ?
    O Prezydenta o którym zapomną wszyscy za 2 lata – czy o Pana Tworka do firmy
    którego będzie zawsze miał otwarty powrót ?
    Coś sporo tych przypadkowych korzystnych dla Rodziny Państwa Tworków
    rozstrzygnięć zapadających w Urzędzie Miasta którym Pan kieruje Panie
    Prezydencie Wojciechu Lubawski ?

Ale ponieważ jest Pan człowiekiem bardzo prawdomównym i wiarygodnym /dla swoich
    i Rodziny Tworków oczywiście/ Prezydentem Wszystkich Kielczan muszę przyjąć iż
    moje własne „wątpliwości” w tej sprawie wynikają pewnie z przewrażliwienia i
    smutnych doświadczeń związanych z działalnością Pańskich poprzedników. Pan sam
    bowiem jest CZYSTY JAK ŁZA."
  • Gość: Matematyk z 2b IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.11, 16:36
    Nie tacy byliby MECENASI SZTUKI byliby z innych deweloperów, gdyby PRYNCYPAŁ zrobił im prezent z gruntami,jak Dorbudowi i Chińczykom. Za ponad 2000 zł/m2, to można zasponsorować
    wszystkie kieleckie wystawy artystów. Jak ktoś potrafi dobrze liczyć 250x2000zł/m2x średnio
    50 m2=?
  • Gość: rybkowa IP: *.kielce.vectranet.pl 24.01.12, 16:40
    nie po 5 tyś tylko 5.400zł jak buduje dorbud to współczuję będzie dużo usterek ,niedoróbek
  • avenhorn 09.04.11, 11:09
    10 tysięcy za miejsce parkingowe na parkingu koło bloku???
    W dupach się całkiem poprzewracało...
    Już widzę te kolejki chętnych na miejsca parkingowe.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 12:39
    Panie Urbański z UM składam uprzejmy donos że w ostatnich dniach z ogrodzonego placu budowy wyrywa się koparką drzewka i krzewy, których nie zdążono wychlastać wcześniej. A gdzie sezon ochronny ? Kto wyłapie wylęgłe za ścieżkom rowerową zające i jeże biegające po placu budowy ?
    Panie Wilkoński dlaczego budowa ciągnie prąd z kortów tenisowych ? czyli za nasze pieniądze ?
    Dlaczego od godziny 6 rano nie da się spać bo stawiacie mi wywrotki na silnikach pod oknami ?
    Dlaczego jest Pan jeszcze prezesem ?
  • Gość: czytacz IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 13:01
    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE W. LUBAWSKI (2010)
    1. Burzawa Władysław 43 Kielce, 2. Sołtysiak Małgorzata Krystyna 52 Kielce, 3. Kubicki Paweł Jarosław 33 Kielce, 4. Kijewska Iwona Katarzyna 40 Kielce, 5. Wojsa Czesław Krzysztof 55 Kielce, 6. Szymańska-Dybich Ewa Janina 60 Kielce, 7. Gliński Waldemar Władysław 54 Kielc, 8. Janyst Zuzanna 52 Kielce, 9. Bujak Stanisław Ryszard 59 Kielce, 10. Michalczuk Anna Katarzyna 55 Kielce

Pan Paweł Kubicki jest wiceprezesem SM Bocianek? To już chyba wiadomo, jaka to układanka?
  • Gość: Wyborca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.04.11, 13:32
    To Porozumienie Samorządowe to klika, a nie partia. Samorząd tylko z nazwy, a faktycznie
    TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI. Tak w majestacie prawa robi się naiwnych kielczan
    w osła. Głosujcie po staremu a DOBROBYT macie gwarantowany.
  • okaramba 09.04.11, 13:20
    A po co mamy teraz Panie Prezesie do Pana przychodzić z protestami ? Budowa trwa sprzedaliście nas Mecenasowi Sztuki. Przez trzy lata przychodziliśmy i mieliście gdzieś nasze protesty. Niech Pan zatem teraz odpowie na pytania:
    1. Zebranie przedstawicieli członków spółdzielni 25 maja 2007 r. podjęło wniosek-uchwałę, która zleca zarządowi "przygotować i rozpocząć działalność inwestycyjną nowego budynku mieszkalno-handlowo-usługowego, zagospodarowując wolną działkę na terenie naszej spółdzielni". – na czyje polecenie przygotowano projekt wniosku pod głosowanie i kto przedstawił go pod głosowanie ? Ilu "przedstawicieli" członków i którzy wzięły udział w jego podejmowaniu ?
    2. Dlaczego w treści uchwały zapisano budowę [u][b]budynku [/[/u]b] mieszkalno-handlowo-usługowego, a Dorbud wbrew stanowisku spółdzielców buduje dziewięć budynków na 250 mieszkań ?
    3. Dlaczego przygotowano uchwałę o zabudowie konkretnej działki skoro w tym czasie planowany pod budowę teren stanowił Kielecki Obszar Chronionego Krajobrazu ? czy już wiedziano, że obszar ten da się zmniejszyć ? Jeżeli tak to od kogo ?
    4. Czy w chwili podejmowania wniosku o budowie w 2007 roku nowego osiedla Spółdzielnia wiedząc że nie ma zdolności kredytowych mała już ustawionego inwestora (patrz Dorbud) ?
    5. Jak zareagowały władze spółdzielni na protest swoich 200 członków ? (patrz ilu podjęło niby wniosek o budowie a ile zebrano podpisów przeciw)
    kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,7377545,Prezes_Bocianka__Spoldzielnia_to_nie_park_rozrywki.html
    6.. Czyj w końcu jest teren na którym się buduje: gminy, Spółdzielni czy Dorbudu ? Kupując mieszkanie od Dorbudu, od kogo kupię teren pod nim ? A od kogo miejsce na parkingu zewnętrznym ?
    7. Jaką Spółdzielnia ma gwarancje, że będzie zawiadywać przecież normalnym osiedlem deweloperskim pod nazwa "Nowy Bocianek" ? A może właściciele mieszkań zlecą to komu innemu ?
  • Gość: 71 IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 15:21
    Bo czasem trzeba się zainteresować i chodzić na zebrania spółdzielni, swoją drogą tak rozwlekane, że trzeba być emerytem żeby zdzierżyć tempo w jakim się odbywają. Niestety, byłam na podobnym zebraniu mojej-innej spółdzielni. Widok taki - 99,9% to emeryci w wieku lat 65-80, kolportujący ulotki o rzekomym spisku żydowskim mającym wyludnić Polskę, wybory do komisji, potem delegatów na walny itp. - wytrzymałam 5 godz. a tu końca nie widać, a następnego dnia trzeba wstać i walczyć. Prawda jest takta, że gdyby poświęcić jeden piątek - zamiast na party to skrzyknąć młodszych spółdzielcó można by coś zmienić zamiast czczego debatowania o tym, gdzie mają stanąć słupki przeciwparkingowe.
  • a.klimczak 09.04.11, 13:35
    Osobiście bardzo bym się zdziwł kupowaniem tych mieszkań w tej cenie przez młodych ludzi w tym mieście, porównując ceny np we Wrocławiu to sa bardzo zbliżone za 1m a miejsce do życia nieporównywalne. Także zyczę młodym ludziom w tym mieście powodzenia i szczęśliwego zycia
  • Gość: wąsy Lubawskiego IP: *.play-internet.pl 09.04.11, 13:59
    ależ idiotami byli ludzie głosujący w wyborach na Lubawskiego i popaprańców z jego (specjalnie z małej) bandy.
    Przed wyborami można było poczytać n forum o różnych dziwnych przetargach, budowach, zleceniach, inwestycjach.
    I do nikogo to nie dotarło?
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 15:18
    Rok 2007 - zaczęło się

forum.gazeta.pl/forum/w,60,73208396,,Bocianek_nie_chce_byc_szara_myszka.html?s=0
  • Gość: 13perun IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 15:57
    Wystarczy dobrze z klerem żyć i ma się 30 % poparcia, drugie 30 % to kibole utrzymywanej przez miasto koronki
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 18:58
    Do mnie dotarło:). Porównałam nazwiska sponsorów, czyli członków wiadomego stowarzyszenia, z obsadą instytucji podległych miastu.
    -------------------
    ED 2002
    "Halina Olendzka - 5180 zł; Jerzy Szerba - 3600; Zbigniew Marcinkowski - 1800;
    Artur Radwan - 500; Artur Gierada - 794; Maria Sułko - 1280; Kazimierz Mądzik -
    100; Dorota Mętrak 30; Janusz Miśkiewicz - 270; Leszek Jarosz - 589; Grzegorz
    Banaś - 3000; Mariusz Goraj - 2170; Jan Sokołowski - 300; Kazimierz Stępień -
    235; Andrzej Cyunczyk - 780; Krzysztof Słoń - 100; Józef Snochowski - 1420;
    Jacek Włosowicz - 4500; Stanisław Kajdy - 3600; Zbigniew Sender - 1090; Dariusz
    Pyk - 900; Tomasz Góźdź - 200; Jacek Nowak - 220; Piotr Król - 161; Przemysław
    Harczuk - 400; Tomasz Bogucki - 6600; Jacek Wołowiec - 2650; Andrzej Górski -
    2630; Jarosław Karyś - 3100; Karol Dorosz - 860; Bogusław Rokosz - 960; Andrzej
    Kościołek - 340; Paweł Banatkiewicz - 300; Jarosław Machnicki - 100; Renata
    Pietrzyk - 100; Maciej Miernik - 165; Marek Wołowiec - 2600; Zdzisław Wrzałka -
    1500; Andrzej Bobiński - 580; Tadeusz Sakowicz - 600; Krystyna Różycka - 80;
    Teresa Sójka - 300; Mariusz Suszczyński - 100; Dariusz Korban - 222; Danuta
    Cicha - 1150; Łukasz Kubik - 1600; Janusz Banatkiewicz - 700; Waldemar Giemza -
    200; Anna Dębska - 2138; Barbara Dąbrowska - 250; Dariusz Znojek - 500; Agata
    Wasielewska - 1000; Magdalena Tłuczyńska - 1010; Zofia Wójcik - 1000; Barbara
    Szamburska - 200; Paweł Boczek - 2000; Urszula Putowska - 4000; Stanisław
    Sołtys - 5000; Sławomir Bursztein - 10.000; Lech Hamera - 150; Rafał Nowak -
    2000; Anna Segda - 1000; Halina Czerniak - 500; Stanisław Zdrodowski - 250;
    Bożena Sękowska - 3000; Leszek Walczyk - 5000; Zdzisława Kosińska - 300; Ewa
    Cybula - 5700; Ewa Chojnowska - 2000; Leszek Sikora - 1000; Alina Migus - 2000;
    Marek Scelina - 250; Zygmunt Mazur - 6000; Urszula Radziszewska - 100; Wojciech
    Lubawski - 7000; Danuta Kamińska - 500,00. W sumie wpłacono ponad 120 tysięcy
    złotych.
    Osoby świadczące pracę w formie darowizny, którą wyceniono na 1184 złote od
    każdego:
    Halina Olendzka, Bogdan Klikowicz, Danuta Przybylska, Michał Różycki, Dariusz
    Znojek, Stanisław Szewczyk, Daniel Przybylski, Magdalena Szamburska, Joanna
    Wroniewska, Piotr Polak, Rafał Bielawski, Barbara Szewczyk, Janusz Koza, Rafał
    Szyba, Wioleta Marciniak, Jacek Jabłoński, Czesław Waldon, Krzysztof
    Przybylski, Piotr Twardowski, Anna Ciulęba".
    ED2010
    Sławomir Bursztein - 19755, Krzysztof Klicki – 15000, Marek Strączyński – 14000, Czesław Gruszewski – 10000, Michał Miszczyk – 10000, Marcin Perz – 7500, Anna Bartela – 6500, Andrzej Mochoń – 5000, Bożena Staniak – 5000, Marek Siadul – 5000, Zenon Wójcik – 5000, Marian Sosnowski – 5000, Jan Kubik – 4200, Tadeusz Sayor – 4000, Andrzej Sygut – 4000, Marek Klikowicz – 4000, Henryk Ławniczek – 3000, Stanisław Maciejczyk – 3000, Bożena Ostachowska – 3000, Robert Goraj – 3000, Władysław Burzawa – 2500, Cezary Piasta – 2500, Dariusz Bulski – 2500, Paweł Gawroński – 2500, Wiesław Koza – 2500, Jerzy Witkowski – 2300, Benedykt Mróz – 2000, Jan Chudzik – 2000, Krzysztof Dybich – 2000, Witold Borowiec – 1800, Sylwia Cedro – 1750, Ewa Szymańska – Dybich – 1700, Joanna Witkowska – 1620, Michał Nowak – 1560, Tomasz Bogucki – 1500, Sławomir Sobczyk – 1100, Bogdan Klikowicz – 1000, Lucyna Glińska – 1000, Łukasz Pastuszko – 1000, Zygmunt Mazur – 1000, Małgorzata Sołtysiak – 1000, Paweł Kubicki – 1000, Regina Zapała – 1000, Krzysztof Peca – 800, Stanisław Jurkowski – 800, Emilia Błaszkiewicz – 800, Teresa Giemza – 730, Łukasz Wojda – 600, Halina Barbara Borek – 600, Robert Stelmach – 600, Mieczysław Tomala – 500, Andrzej Ordysiński – 500, Wiktor Micek – 500, Adam Wojtasik – 500, Zuzanna Janyst – 500, Leszek Mierzwa – 500, Aleksander Słoń – 500, Jarosław Niebudek – 500, Stanisław Bujak – 500, Andrzej Bobiński – 500, Józef Włodarczyk – 500, Tomasz Kucharczyk – 450, Ryszard Sowa – 432, Jacek Nowak – 400, Andrzej Kozieja – 350, Cecylia Urbańska – 300, Krzysztof Gąsior – 300, Michał Piasecki – 300, Magdalena Kozera – 250, Janusz Kosmala – 200, Krzysztof Skuza – 200, Wojciech Dudzic – 200, Henryk Ciosmak – 100, Patryk Kanarek – 50.
  • Gość: gall IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 15:27
    Tym prezesem to się powinna zainteresować prokuratura.Coś tu śmierdzi na odległość.
    I co na to członkowie s-ni Bocianek? Kolejna s-nia w Kielcach, w której prezesowi
    się wydaje,ze to jego prywatny folwark.

• okaramba 09.04.11, 16:07
    Fajny temat dla dziennikarstwa śledczego. Tyle niejasności że warto go pociągnąć. Tylko trzeba uważać na palce bo za dużo władców tego miasta jest w to zaplątanych jak wynika z wcześniejszych artykułów w Wyborczej.

kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,6741644,Jak_to_z_dzialka_na_Bocianku_bylo.html
    kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,7377545,Prezes_Bocianka__Spoldzielnia_to_nie_park_rozrywki.html
    kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,7360473,Kieleckie_protesty_przeciwko_budowie_nowych_blokow.html
  • Gość: lkjh IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 17:15
    Panowie prezesi nie po to są prezesami ,by ich mogli odwoływać spółdzielcy.
    Sprawiają wrażenie panów życia spółdzielni-tylko czy to tak być powinno?
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 18:17
    U nas nie ma dziennikarstwa śledczego, bo jedynym marzeniem dziennikarzy jest usadowienie się na państwowej (miejskiej/samorządowej) posadzie. Temat Kielc może więc zainteresować tylko dziennikarzy nieuwikłanych, więc spoza miasta.
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 09:00
    Kiedyś mieliśmy takiego dziennikarza. Dla przypomnienia:

Andrzej Gołda (ur. 25 marca 1958 w Kielcach) - polski scenarzysta i dziennikarz.
    W 1986 roku ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, a w 1996 Zaoczne Wyższe Zawodowe Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi.
    Był dziennikarzem "Gazety Kieleckiej" i "Słowa Ludu".
    W 1996 roku otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za wybitne osiągnięcia dziennikarskie, a w 1997 r. został laureatem I Nagrody w polskiej edycji konkursu "Hartley-Merrill Award" za scenariusz "Biedroneczko, biedroneczko...". W 2007 - Nagroda (zwycięstwo w konkursie PISF na scenariusz filmu fabularnego o życiu Leopolda Tyrmanda za scenariusz "Tyrmand, 1954") .
    Było, minęło...

Nasi dziennikarze wolą się obecnie starać o "Złote Pióro Marszałka", "Preziową Nagrodę Roku - Złote Wąsy", "Złote Dwojaki Wójta", "Złotą Flaszkę Posła" itd.
    O jakim dziennikarstwie śledczym mówimy? Pan Nowak i tak wykazuje się szaleńczą wprost odwagą...
  • Gość: futrzak IP: *.kielce.hypnet.pl 09.04.11, 18:14
    To jest norma, która funkcjonuje nie od dziś w spo-niach. Oddaje się grunty spóldzielców w ręce prywatne, ktoś ma zyski a co mają właściciele t.j. spóldzielcy ? Smród i uciążliwości. A więc jest to ewidentne działanie na szkodę sp-ni. Któs powinien prześwietlić wszystkie sp-nie w Kielsach pod kątem gospodarności, kto, komu, co i za ile dał. Który prezes któremu sąsiadowi i za co ? Niech się rządzą swoimi MORGAMI. Interes publiczny czas zacząc badać a nie zamiatać pod dywan prezesa.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 18:47
    Statut powinien być dostępny na stronie internetowej, ale go nie widzę. Musi być do wglądu w Spółdzielni, w nim określono sposób powoływania/odwoływania rady i zarządu. Walne zazwyczaj zwołuje zarząd na polecenie rady nadzorczej lub członków (wymagana liczba musi być podana w statucie).

Skład Rady Nadzorczej SM Bocianek kadencja 2007 - 2011

1. Włodzimierz Pasternak - Przewodniczący
    2. Zdzisława Krzyk - Zastępca Przewodniczącego
    3. Zbigniew Kwieciński - Sekretarz
    4. Jan Zieliński - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
    5. Wojciech Paw - Przewodniczący Komisji GZM
    6. Eugeniusz Jarosz - Członek
    7. Czesław Czechowski - Członek
    8. Władysław Rutkiewicz - Członek
    9. Dariusz Dudek - Członek
    10.Alicja Nowak - Członek - zawieszona w prawach Członka Rady Nadzorczej - Uchwała nr 14/10

Komisja GZM

1. Wojciech Paw - Przewodniczący
    2. Czesław Czechowski - Członek
    3. Władysław Rutkiewicz - Członek

Komisja Rewizyjna

1. Jan Zieliński - Przewodniczący
    2. Dariusz Dudek - Członek
    3. Zbigniew Kwieciński - Członek

Pełnomocnik Rady Nadzorczej Do Kontaktów z Radami Nieruchomości: Eugeniusz Jarosz

Skład Zarządu SM Bocianek

1. Eryk Wilkoński - Prezes Zarządu
    2. Paweł Kubicki - Zastępca Prezesa ds. Techniczno - Eksploatacyjnych
    3. Edyta Sobczyk - Główny Księgowy

• Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 19:11
    Tak sobie myślę, że mieszkańcy Bocianka na własne życzenie zostali "wydudkani". W 60% głosowali na Lubawskiego, czyli nie dotarło do nich nic, że ekspresówka odcięła osiedle, że mieszkania stracą na wartości, że były niezbyt jasne zabiegi przy planie zagospodarowania i przeznaczeniu działek. Tego chyba chcieli, żeby ktoś ich wydudkał, a prezydent spełnił to marzenie:
    wybory2010.pkw.gov.pl/owbp/1/pl/260000/2c9682222be39cb9012be8c77bf7548d.html
    Trzeba było myśleć przed wyborami... Głową, a nie moherem.
  • Gość: lolo IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 20:27
    Jak się wnikliwie poczyta wszystkie wątki na temat tego spektaklu to lista aktorów pierwszoplanowych sama się układa:
    1. Operatywny Przewodniczący RN SM;
    2. Uległy Prezes SM;
    3. Ustosunkowany w Ratuszu Wiceprezes SM;
    4. Grupa wsparcia – jako "przedstawiciele" członków SM;
    5. Grupa wsparcia – odpowiedni radni miejscy;
    6. Przychylny Prezydent Miasta;
    7. Dyspozycyjne służby prezydenckie - w zakresie ochrony środowiska, geodezji, infrastruktury i budownictwa;
    8. Ustosunkowany deweloper – przychylny dla numeru 1 i miły numerowi 6;
    9. Ciemne masy – członkowie SM

Na wołanie autor !!! autor !!! odpowie pytanie kto do kogo przyszedł z propozycją budowy ?
    Właściciel gruntu do właściciela kasy na budowę , czy odwrotnie.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.11, 20:49
    Zwracam też uwagę na istniejącą gazetkę osiedlową, za pomocą której można prowadzić właściwą kampanię wyborczą i wmawiać niezorientowanym emerytom różne cuda-wianki. Nie pisano tam o warunkach współpracy z Dorbudem?
    Cóż, widać, że działania propagandowe są dobrze znane przewodniczącemu rady:P. Podobno zaprosił przed wyborami kandydata Lubawskiego na spotkanie z mieszkańcami, by uspokoić nastroje?
    ---
    29 listopada 1984 roku w Słowie Ludu:
    "Posiedzenie kolegium wojewody
    28 bm. Odbyło się posiedzenie kolegium wojewody, któremu przewodniczył wojewoda kielecki - Włodzimierz Pasternak. Kolegium zapoznało się z projektem wojewódzkiego harmonogramu realizacji postanowień XVII plenum KC PZPR. Opracowano szczegółowy program przedsięwzięć mających na celu pogłębianie demokracji socjalistycznej i umacnianie klasowego charakteru państwa, doskonalenie i rozszerzanie wpływu ludzi pracy na bieg spraw publicznych, rozwijanie obywatelskiej aktywności i dyscypliny, konsekwentne urzeczywistnianie polityki społeczno-ekonomicznej i reformy gospodarczej, podnoszenie poziomu i sprawności działania organów państwa w służbie społeczeństwa."

Piękny kawałek... aż się wzruszyłam.
  • krismum 09.04.11, 22:14
    oj pieniacze ...żal wam dupy ściska bo was nie stać na takie, nawet dziadowe ale nowe mieszkanie:-)))mnie nie stać z góry uprzedzam, naiwni na takie lokale się znajdą
    A wszytkich mądrych wiedzacych najlepiej, co kto za co wziął, za ile itd chcę zapytać jak wiesz to dlaczego z tym nie pójdziesz do prokuratury?, masz dowód popełnionego przestępstwa i nic z tym nie robisz?stać cię tylko na plucie po klawiaturze? to marny z ciebie obywatel:-))dobranoc
  • Gość: Maro IP: *.kielce.vectranet.pl 09.04.11, 22:33
    Wiesz co mnie krismumie najbardziej w tej sprawie wnerwia ? To se zobacz:

www.youtube.com/watch?v=TA6zswmE5X4&feature=related
    życzę tego całej RN i zarządowi przez 4 lata,
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 08:14
    Widocznie do Ciebie trzeba inaczej. Wyobraź sobie, że idziesz ulicą, nad Tobą uparcie fruwa gołąb. Po chwili widzisz, że jesteś osrany, więc domyślasz się, że pewnie zrobił to ten gołąb. Dowodów na przebieg srania (czy gołąb miał zatwardzenie, co zjadł, o czym w czasie srania myślał, pod jakim kątem się na Ciebie ustawiał itd.) nie masz, ale masz gó... na ubraniu.
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 08:22
    Jeszcze jedno. Są tacy, którzy lubią paradować z gównem na ubraniu i wprost kochają udawać, że nie są osrani. Tacy, którzy nie widzą, że mają przyozdobione ubrania, bo po prostu nie zauważyli osrania. I tacy, którzy to widzą i chcą tym drugim uświadomić stan osrania.
    Ty niewątpliwie należysz do pierwszej grupy. Lub jesteś gołębiem.
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 09:14
    Z info na stronie spółdzielni wynika, że niedługo kończy się kadencja rady. I członkowie (przedstawiciele) będą wybierać nową. Wedle znowelizowanego prawa spółdzielczego nie można być w radzie nadzorczej dłużej niż dwie kadencje, wszyscy ze składu, którzy zasiadają dłużej, muszą wypaść i nie mogą już kandydować.
    Mają więc Państwo szansę, by wprowadzić do rady świeżą krew. Mimo możliwości potencjalnego wpływu "betonu" na przedstawicieli spółdzielców (mogą być "dobrani" pod odpowiednim kątem) i forsowania "swoich" kandydatów.
  • Gość: maro IP: *.kielce.vectranet.pl 10.04.11, 09:43
    Ano właśnie szef rady nadzorczej sam się statutowo wyautuje po tej kadencji ale co porządził to porządził, teraz nasza rola nie dopuścić do władzy jego ludzi, trzeba powołać nową radę i wyautować obecny zarząd. Po czym niezwłocznie rozpocząć na podstawie "uchwały naszych przedstawicieli" roboty budowlane pod oknami szefa RN oraz wiceprzewodniczącego zarządu oraz innych byłych już wtedy członków władz zamieszkujących na Bocianek. Sfinansujemy chyba dziadkom z naszych bloków przy Wyspiańskiego autokar do WDK.
  • Gość: ck IP: 213.77.117.* 10.04.11, 11:01
    Osobiście bardzo bym się zdziwł kupowaniem tych mieszkań w tej cenie przez młod
    > ych ludzi w tym mieście,

a ja z przyjemnością powrócę do Kielc, teraz bywam w naszym miescier jak pryjezdzam wlasnie z Wroclawia. Tam sie dorabiam i tu wroce i kupie mieszkanie, ale fakt - nie w tej cenie.

Kielce są naprawde super, obraz centrum zmienił sie w niewiarygodny sposób w stosunku do tej rudery którą owo centrum było jeszcze np 10 lat temu. Kielce sa super bo sa duze i wszystko jest tu dostepne, a zarazem nie sa przepełnioną i zasyfioną Warszawa... Kielce sa super nawet pomimo tego, ze na forum swojej wybiorczej maja ilus tam zakompleksionych nieudacznikow, wiecznie narzekajacych i nic w swoim zyciu nie zmieniajacych. Wyjedź, zarób, wróć, a jak sie nie podoba to nie wracaj - po co zrzedzisz...
  • Gość: ck IP: 213.77.117.* 10.04.11, 11:23
    p.s. faktycznie sprawa Bocianka jest dziwna i naprawde warta sprawdzenia. Jesli dzialka byla praktycznie darmowa a cena mieszkan jest nadal wysoka, takze a moze zwłaszcza dla mieszkanców spółdzielni...

bo bonus "mozecie miec pierwszeństwo..troche zabawny...

• Gość: kielczanin IP: *.kielce.hypnet.pl 10.04.11, 12:40
    Zarób, przyjedz i zobaczysz jak Cię będą skubać, kłamać "w żywe oczy", kpić, rżnąc głupa A TY będziesz bezsilny, bo Ci mogą np. zepsuć auto...NIe jest to tylko moja opinia. Ludzie, którzy mieszkali za granicą np. we wloszech też tak twierdzą i emigrują, na stałe !
  • Gość: Helena IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.11, 15:17
    CK-nie kozakuj, bo moje dzieci też tak kozakowały. Dopiero po kilku latach pracy w Kielcach nie
    dorobiwszy się niczego wyjechały z Kielc za chlebem, bo tu miały jałmużny- nie pensje.
    Dzisiaj mocno stanęły na nogi, ale wracać nie chcą. Kochają Kielce i wrócą dopiero jak
    się zmieni rynek pracy, a jeśli nie, to dopiero jak będą na emeryturze. W Kielcach to jak w stawie
    z mętną wodą. Dobrze żyją przydupasy tych ze świecznika i szara strefa z układami,albo dilerzy narkotykowi ,czy kombinatorzy. W tej chwili ZERO nowych miejsc pracy. Jedynie redukcje.
    Urząd Celny, Cargo PKP, PKS itd. Przykładów mogłabym dać wiele więcej.
  • 1_krzys 10.04.11, 00:25
    Napisze tylko tyle, że gdybym był członkiem tej spółdzielni, to albo prezes musiał by się
    solidnie tłumaczyć, albo wniosek w prokuraturze za niegospodarność, mianowicie:

1. Ceny 5400 złotych za metr, gdzie deweloper dostaje za darmo ziemie, więc koszt jej zakupu odpada, natomiast koszt budowy mieszkań to w tej chwili ok. 2000 złotych brutto.
    Deweloper ma więc ok. 3000 złotych zysku z metra kwadratowego.

2. Pytanie jak ten zysk dzielony jest ze spółdzielnią, a dokładnie ze wszystkimi jej członkami,
    bo to oni są właścicielami tego gruntu. Już wiemy, że nie będą mieć tak naprawdę żadnych
    przywilejów, bo to że kilka osób może jako pierwsze kupić mieszkanie za wysoką rynkową cenę to chyba kpina ze spółdzielców.

3. Czy na taką inwestycje był przeprowadzony rzetelny przetarg, bo może inny deweloper zrobił by to samo sprzedając mieszkania taniej? Wróble ćwierkają że nie było.

4. Ostatnia kwesta ceny. W Warszawie są do kupienia mieszkania dewelopera Polnordu, czy JW-Construction za 6000-7000 złotych za metr w Wilanowie. Koszt zakupu ziemi jest tam bardzo wysoki, cena tylko 30% wyższa niż w inwestycji w Kielcach z darmową działką od spółdzielców. Chyba ktoś tu kogoś robi w ......
  • matuzalem.1 10.04.11, 12:29
    Który prokurator zajmie się tematem? Po to,żeby go "awansowali" na prowincję? A ludzie idioci to głosują na stawiacza pomników. A cwaniak wie co robi,dokładnie jak politycy z po. WL wiedział,że nie ma szans na zwycięstwo, to władował do korony nasze pieniądze i ... wygrał wybory. PO ma poparcie pod celami.
  • Gość: rud IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 14:49
    a wszystko to wynik imprez z cyklu "razem tańcowanie, razem gotowanie, razem bieganie" itp. tak bliskie kontakty polityków z biznesem tworzą patologię. Trudno później odmówić np. koledze z bractwa tańcujących derwiszy.
  • Gość: Pax1 IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 16:04
    Ciekawe. Prezes liczy że 20% mieszkań kupią spółdzielcy. To jest 50 czyli tyle ilu "swoich członków" bierze udział w walnych zgromadzeniach (3% ogółu członków spóldzielni). Czyli mieszkania kupią władze i ich poplecznicy. I chyba na tym etapie (dwóch bloków) Dorbud zakończy działalność. Potem nikt już nie kupi mieszkań widząc w jakim zagęszczeniu stawia się kolejne bloki. Za dwa lata mieszkańcy dwóch nowych bloków będą pomstować jak my teraz odczuwając skutki budowy pod swoimi oknami kolejnych bloków.
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 16:40
    Co ma do tego PO? Partia, która rządzi w Kielcach, to Porozumienie Samorządowe WeLa, czyli Samorząd 2002. Nie zauważyłeś? Od 2002?
    Właśnie ja oczekuję, że w tej sprawie zabiorą głos ci, na których głosuję, czyli PO.
  • Gość: lolo IP: *.kielce.vectranet.pl 11.04.11, 06:37
    Niestety zadbano o podbudowę prawną tego przedsięwzięcia. Nie na darmo trwało to cztery lata i nie na darmo zebrano tak wpływowa drużynę twórców sukcesu. Teraz zostało tylko śledzić kto tam zamieszka i na jakich zasadach.
  • Gość: analityk IP: *.kielce.hypnet.pl 11.04.11, 08:35
    Czyżby przepisy spóldzielcze a może wewnętrzne uchwały organów sp-ni miały pierwszeństwo przed kodeksem cywilnym ? ciekawe co to za podbudowa. Jak prawo stosowane jest w Kielcach świadczą wyroki uchylające " zgodne z prawem" werdykty : (
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.11, 15:46
    Ciekawe, czy panowie z rady i zarządu kupili sobie mieszkania dalej od estakady, którą ma zamiar walnąć WEL. Bo to byłby kolejny element układanki.
    Przecież Państwo wiedzą, kto mieszka bliżej Konopnickiej, kto dalej, a kto kupi mieszkanie na nowym Bocianku, by mu hałas nie przeszkadzał. O spalinach nie wspominam.

forum.gazeta.pl/forum/w,60,124175737,124194461,Re_Knot_na_miare_Ginnessa_.html
    Dziwię się mieszkańcom bloków położonych przy trasie, której nigdy nie powinno być w tym miejscu, że tak łatwo pogodzili się ze stratami finansowymi, bo przecież mieszkania na Bocianku, zwłaszcza te w pobliżu estakady czy wykopu zwanego tunelem, muszą stracić na wartości.
  • Gość: maro IP: *.kielce.vectranet.pl 11.04.11, 18:39
    Bingo. Układanka jest ułożona, niemniej na doniesienie o przestępstwie mało dowodów. Raczej doniesienie o wykroczeniu tu się chyba kwalifikuje przy tym materiale faktograficznym.
  • Gość: Spółdzielca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.11, 13:34
    Wystarczył mały nacisk i udzielają dzisiaj 5% upustu. Dalej uważam, że to granda. Upust dla
    spółdzielców powinien wynosić najmniej 30 %. Wtedy można byłoby mówić o elementarnej
    uczciwości.
  • naiwnybardzo 12.04.11, 14:16
    Cieszy mnie to małe zwycięstwo, które jednak pokazuje jedno: są to ceny bardzo umowne.
  • Gość: robbi IP: *.kielce.hypnet.pl 12.04.11, 14:23
    I tak zarobią ci, co mają zarobić, a ci co kupią będą przeklinać jak nabywcy cudownych "apartamentów" ze słonecznego przy dawnej, raczej cichej uliczce Manifestu a dziś trasie szybkiego ruchu. Ich opinia : To PIEKŁO.
  • Gość: robbi IP: *.kielce.hypnet.pl 12.04.11, 14:17
    A w ogóle to powinna być zgoda wszystkich spółdzielców na zbycie częsci nieruchomości, przecież to nie komunizm, ze "daje się" mieszkania bez gruntu.
  • Gość: Ryj IP: *.kielce.vectranet.pl 12.04.11, 14:57
    Jak nie komunizm jak tak ! W jednym kącie Bocianka siedzą na ławkach 70 - letnie chłopaki z KW a w drugim tacy sami młodzieńcy z SB i popijają z małpek. Jak wypiją to coś zawsze wymyślą. Na miarę PRL-u oczywiście.
  • Gość: Koniec IP: *.kielce.vectranet.pl 12.04.11, 20:20
    Nie można też zapomnieć o udziale w tym wydarzeniu "naszych radnych", co prawda wybory za 3,5 roku ale zabudowane górki nam o was przypomną. 200 zaewidencjonowanych przeciwników inwestycji nie tylko może zmienić władze spółdzielni ale też wpłynąć na racjonalniejszy wybór rajców. Szczególne pochwały dla miejskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Regionalnej Dyrekcjo Ochrony Środowiska za troskę o tereny zielone w mieście.
  • Gość: maro IP: *.kielce.vectranet.pl 13.04.11, 05:58
    Tak się spieszą, chyba żeby im budowy nie wstrzymano, że napierdziela mi kopara już od 5,45 pod oknami.
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 15.04.11, 22:25
    Teraz broniliście zabudowy Ostrej Górki, nie daliście działki pod hospicjum. A naszą łąkę i krzaki sprzedaliście developerowi.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 16.04.11, 10:09
    Czy plac budowy nie powinien być zgodnie z prawem oznaczony w widocznym miejscu tablicą: z danymi inwestora, budowniczego, nadzorującego ? nie zaobserwowałem./
  • Gość: bestiak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.11, 23:36
    A moj piesio sobie tam codziennie srywa. Zaznacza terytorium i jak te mohery ze spoldzielni tu sie wprowadza to ich poszczuje. Piesio dosc terytorialny jest! hahahahahah

• Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 17.04.11, 15:05
    Jak znam życie to nie wleziesz na to nowe osiedle bo paniska się płatami odetną od hołoty. Faktycznie terenu dla psów ubyło, ponieważ płot nas ogranicza mój za potrzeba jakoś tak cięgnie w kierunku zbiegu Warszawskiej i Konopnickiej.
  • Gość: zgroza IP: *.kielce.vectranet.pl 18.04.11, 21:32
    W końcu „Dorbud” zaprezentował makietę swojego osiedla „Nowy Bocianek”. Dzięki temu można zaobserwować jakie atrakcje zgotowano mieszkańcom bloku 1a, 3 i 5 przy ul. Wyspiańskiego na „Starym Bocianku”. Odległość taka jak ma być pomiędzy dotychczasowym blokiem nr 3 i częścią 5 od planowanych nowych dwóch bloków jest o 2/3 mniejsza niż pomiędzy innymi blokami na osiedlu !!!!!!!!! Pod oknami bloku 1a przebiegnie droga dojazdowa do nowego osiedla, a pod oknami 5 parking samochodowy. Oszustwem jest pokazywanie na makiecie terenów zielonych w stronę Szydłówka Górnego gdyż właśnie tereny te za ścieżką rowerową szykowane są do zabudowy przez właścicieli działek. Również usytuowanie nowych bloków w niecce pomiędzy stokiem a starymi blokami obala twierdzenia o pięknych widokach z ich okien. Jedynie atrakcyjnie położony będzie blok na wprost drogi wjazdowej do osiedla przy kortach tenisowych (o ile wrzaski z kortów nie będą przeszkadzać – a może się je zlikwiduje ?) Zobaczymy kto w nim zamieszka. Roboty przy nim już trwają , jakby się bano że je wstrzyma tegoroczna niechybna zmiana władz spółdzielni „Bocianek”. Reszta mieszkańców będzie gapić się sobie nawzajem w okna ze wszystkich stron. Chyba dlatego projekt realizowany będzie etapami. W pierwszej kolejności powstaną budynki nr 3A, 3B, 4 oraz 6 znajdujące się we wschodniej części osiedla by nie straszyć potencjalnych kupujących późniejszą ciasnotą zabudowy.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 21.04.11, 19:54
    W kwartalniku Spółdzielni Mieszkaniowej "Echo Bocianka" jego sztandarowy i chyba jedyny redaktor tradycyjnie przekazał kolejna porcje miodu na serce sponsorów broszury. Jakim prawem twierdzi Pan że budowa blokowiska nie stwarza żadnej uciążliwości dla mieszkańców ? Rozmawiał Pan z mieszkańcami bloków nr 1a, 3 i 5 przy ul. Wyspiańskiego ? Pisze Pan o dobrze zorganizowanym placu budowy, a mimo ze roboty trwają od miesiąca nie jest on oznaczony tablicą informacyjną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 26 czerwca 2002. Nie znamy zatem inwestora, wykonawcy oraz przydatnych numerów telefonów. Nie zapomniał Pan jednak w kontekście zbliżających się wyborów Rady Nadzorczej Spółdzielni stwierdzić "w dobrym zegarku nie wymienia się mechanizmu". Otóż myli się Pan mechanizm ten jest już przestarzały i pora go wymienić i koniecznie zadbać by ponownie nie władowano w niego poprzednich podzespołów.
  • Gość: ad45ck IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.11, 22:28
    Agitacja rodem z PRL-u. Jednoosobowy zespół redakcyjny , artykuły z określonym celem nadbudowy ideologicznej o jedynie słusznie obranym kierunku zagospodarowania terenów zielonych osiedla Bocianek. Nadzór budowlany ? Prawo budowlane ? To nie dla "Dorbudu" . Przecież w ratuszu już tyle załatwiliśmy !!! Uciążliwość tej budowy już się daje we znaki lokatorom ul. Wyspiańskiego członkom tej samej S-ni, ciężki kilkunastotomowy sprzęt transportowy - budowlany na drodze osiedlowej , dewastacja istniejących , pogorszenie i tak niebezpiecznych wyjazdów z osiedla . To wszystko się wpisuje w jeden scenariusz : jesteśmy władza , nie musimy się liczyć z mieszkańcami przyległej budowy , mamy " wyższe cele " mamy teren . Opinia mieszakńców ? Co nam po niej !!! Chęć uzyskania maksymalnych dochodów , niszczenie izolacyjnej zieleni , duża intensywność zabudowy zmienia to osiedle jak mówi Pan przewodniczący Rady nadzorczej , ale na pewno nie na lepsze . Dobry zegarek - napisał Pan redaktor, tylko przez kogo użytkowany i nakręcany ?
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 05.05.11, 18:32
    Na budowie postęp, po dwóch miesiącach prac budowlanych pojawiła się wymagana przepisami tablica informacyjna, przy pierwszej klatce budynku nr 5 przy Wyspiańskiego na trawniku pojawił się dziki parking samochodów braci budowlanej, a na przeciw klatki ostatniej ustawiono toy-toy co znacznie ożywiło widoki i obserwacje z okien. Około 18 metrów od okien budynku nr 3 przy Wyspiańskiego rozpoczęto wykopy pod fundament nowego bloku. Nigdzie na osiedlu bloki nie są tak blisko siebie ustawione. Mieszkańcy tego bloku mają zatem ostatnią szansę pooglądać sobie niebo bez wychodzenia przed blok. Pod oknami mieszkańców bloku nr 1a rozpoczęto budowę drogi wjazdowej do Nowego Bocianka. 16 czerwca Walne Zgromadzenie - podziękujmy za troskę o nasze dobro Radzie Nadzorczej.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 21.05.11, 16:00
    Ciekawe czy miasto kupi od Dorbudu po 5500 zł. za m2 mieszkania na cele komunalne. Bo jakoś nie widać bijących się o nie członków Spółdzielni Bocianek
  • Gość: deweloper IP: *.unknown.vectranet.pl 24.05.11, 23:13
    Miasto co było ogłoszone na ostatniej sesji Rady Miasta kupiło na rynku wtórnym mieszkania w cenie poniżej 4 tys. zł. A te na Bocianku w bardzo atrakcyjnej lokalizacji i położeniu przy terenach zielonych są w cenach jak u innych kieleckich deweloperów. Jak kto ma pieniądze to warto kupić tam swoje m ... .
  • Gość: ad45ck IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.11, 15:57
    deweloper pisze : w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.... położone przy terenach zielonych... Innymi słowy kupujcie , szybko , kupujcie kota w worku....... Tereny zielone to już przeszłość , zieleń osłonowa ? nie bardzo jest gdzie bo uzbrojenie podziemne terenu . Przy terenach zielonych ? Przecież tereny te zostały przekształcone na tereny budowlane na których to "dorbud-spółka akcyjna" zamierza szybko wybudować 9 budynków wielorodzinnych po 5 kondygnacji każdy w każdym w części parterowej do ok. 400 m2 pow. handlowo - usługowej. "Dorbud s.a." otrzymał w porozumieniu z Radą Nadzorczą SM Bocianek tereny należace do S-ni. i poprzez przekształcenia gruntów , udzielenie pełnomocnictwa Dorbudowi do projektowania , wykonawstwa , zagospodarowania a i zbycia lokali. Jak to leciało ? przetargiem , konkurencją jakości , ceny ? Grunty Sp-ni , natomiast nie ma dla członków SM.Bocianek dawnych współwłaścicieli odpowiednio wyliczonej różnicy.
    Atrakcyjność jeszcze dzisiaj widoczna , trochę zieleni widać ,ale po zrealizowaniu zamierzeń betonowo - asfaltowych a także przygotowanej następnej linii zabudowy wzdłuż ścieżki rowerowej po stronie północnej atrakcyjność osiedla " nowego bocianka" , niedogodność użytkowania i parkowania w ulicach osiedlowych "starego bocianka" spowoduje ze mieszkańcy będą mieszkać na jednym wielkim parkingu . Do tego z trzech stron osiedla ekspresowe i krajowe drogi z dużym natężeniem ruchu i ilości spalin. Odległości miedzy ścianami budynków z oknami , chyba to będzie atrakcją ??? no i atrakcyjna kasa dla sprzedającego. Dziesiątki ton mater.budowl. wożone po drodze ul. Konopnickiej , dalsze wydzieranie zieleni pod parkingi , jest sprzecznością zachwalania o terenach zielonych. Szczytem agitacji jest powoływanie jako wartości dodanej bliskość kortu tenisowego i ścieżki rowerowej do kupna mieszkania . Obiekty te istnieją od lat, wybudowane kosztem nie dewelopera. Budowa w 4 letnim okresie też do przyjemnego sąsiedztwa nie należy , łomot od rana. Także kota w worku .... jak kto ma pieniądze ......
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 25.05.11, 20:34
    Faktycznie tereny zielone to tam były przed rozpoczęciem budowy Pasternakowa, teraz jest syf i hałas od 6 rano. Zaprzyjaźniony handlarz nieruchomościami stwierdził, że za moje mieszkanie na Wyspiańskiego (20 m od nowego bloczydła) do 30 tyś. mniej niż wcześniej dawał. Ewidentne działanie na szkodę starych spółdzielców. Pora przegnać towarzyszy z władz, niech zatrudni ich mecenas sztuki pan T.
  • deltajordan 27.05.11, 13:58
    Czy ktoś mi odpowie na pytanie: czemu na Bocianku są takie kosmiczne czynsze?
  • Gość: porządkowy IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.11, 09:23
    Przyjdź na walne zgromadzenie do WDK 16 czerwca br. i zadaj to pytanie radzie nadzorczej i zarządowi a potem po prostu wywal kogo trzeba z rady i nie udziel absolutorium zarządowi.
  • Gość: ADHD IP: *.unknown.vectranet.pl 28.05.11, 11:34
    Notorycznych Frustratów z Bocianka pozdrawia Wieś Kielecka i Życzy Więcej Radości i Chęci do Wesołego Życia i Łagodności.

"Życie jest krótkie a pić się chce".
    Mistrz Himilsbach
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.11, 12:14
    To mówił ten, który postulat Himilsbacha realizuje z powodzeniem. I to każdego dnia:P.
  • Gość: Buddor IP: *.kielce.vectranet.pl 28.05.11, 20:34
    Zmalały koszty budowy mieszkań. To efekt malejących kosztów w budownictwie mieszkaniowym w czasie kryzysu. GUS poinformował w piątek, że "cena 1 m kw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego oddanego do użytkowania" spadła z 3979 zł w czwartym kwartale ubiegłego roku do 3797 zł w pierwszym kwartale tego roku.
  • Gość: deltajordan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.11, 17:23
    Fajnie, ze GUS takie optymistyczne statystyki prowadzi, ale w takim razie czemu w Kielcach metr starego mieszkania kosztuje 4100 i więcej :)

Co do Barwinku, to chciałam się po prostu dowiedzieć czy Spółdzielnia tak podwyższyła czynsze w związku z budową nowych bloków, spłaca sobie kredyty lub na coś innego wydaje kasiorę :)

Mieszkanie na Barwinku super sprawa, ale nie za 420 zł za dwie osoby czynszu miesięcznie.Lepiej kredyt spłacać.
  • Gość: enen IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.11, 19:09
    Zapytaj prezydenta. Może jest jakiś racjonalnie uzasadniony powód braku planu zagospodarowania przestrzennego Kielc.
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 29.05.11, 19:48
    A SM Bocianek a raczej Dorbud sprzedaje po 5000 - 5500 zł za metr.
  • naiwnybardzo 29.05.11, 20:04
    Życzę powodzenia na walnym. Prawdziwie i szczerze żałuję, że już nie jestem członkiem SM Bocianek, dlatego teraz mogę tylko trzymać kciuki za tych, którzy widzą więcej....
  • Gość: ciekawy IP: *.kielce.hypnet.pl 29.05.11, 21:49
    Czy w tej cenie mieści się cena gruntu ?
  • sygitoyo 30.05.11, 20:11
    W interesie tzw. władzy / czyli kadencyjnych urzędników/ jest tworzenie miejscowych planów zagospodarowania pod interesy konkretnych inwestorów zamiast stworzenie Planu Zagospodarowania MIASTA KIELCE.

Po prostu z tego żyją.

faktów dokonanych nie zmieni się w całości, ale odpowiedzialnośc będzie się egzekwować.

To potrwa.

W końcu na tym polega społeczeństwo obywatelske.

Czyli NASZE.
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 09.06.11, 20:21
    Polscy deweloperzy dwoją się i troją, aby pobudzić sprzedaż nowych mieszkań. Ceny wciąż spadają, a klienci coraz bardziej wybrzydzają. Na rynku dochodzi więc do sytuacji, które jeszcze kilka lat temu, w czasie boomu mieszkaniowego, były nie do pomyślenia.

Przykład? Na początku tego roku w Krakowie i Wrocławiu w ofercie pojawiły się osiedla z mieszkaniami w cenach poniżej 4 tys. zł za mkw. – podaje Rp.pl.

Jednak nawet niska cena to dziś za mało. Klienci są coraz bardziej wymagający, zwracają większą uwagę na jakość, w tym na architekturę budynku – zauważają analitycy Emmersona.

I dodają, że Polacy nie chcą już kupować mieszkań w terenach odciętych od usług, np. pozbawionych przedszkoli. Także plac zabaw to w nowo budowanych osiedlach już niemal standard – czytamy na Rp.pl.
  • Gość: deltajordan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.11, 13:29
    Prawda.
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 10.06.11, 16:18
    Chyba tylko desperaci albo uprzywilejowani przez Dorbud w opłatach mogą kupić mieszkania w blokowisku nazwanym nowy bocianek za 5000 zł. za metr. Tam jeden drugiemu będzie się gapił w okno, a samochody będą pod nimi kopciły. Fajne chałupy to będą może na terenie prywatnym na górkach.
  • Gość: Spółdzielca IP: *.kielce.vectranet.pl 13.06.11, 20:07
    16 czerwca br. o godz. 16 w WDK Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni Bocianek. Nie bądź obojętny, przyjdź i decyduj !!!!!!!!!!!
    A nie becz potem ze cwaniaki zagłosowali za Ciebie !!!!!!!!
  • Gość: lol IP: *.kielce.vectranet.pl 15.06.11, 20:26
    Walne jest o 17 a nie o 16. Żeby wypowiedzieć się w głosowaniu co się sądzi o dotychczasowym Zarządzie i dokonać zmian Rady Nadzorczej trzeba koniecznie mieć przy sobie dowód osobisty !!!!!
  • Gość: ada IP: *.dualrack.com 15.06.11, 22:20
    bzdury
  • Gość: siga IP: *.kielce.vectranet.pl 17.06.11, 20:16
    Kto znalazł się w nowej Radzie nadzorczej ? I czy Zarząd uzyskał absolutorium ?
  • Gość: bzyk IP: *.dynamic.chello.pl 23.06.11, 20:19
    Jest powód do radości...
    ED:
    "Pierwsze takie rozwiązanie w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Aż trzy rzędy ekranów akustycznych będą chronić mieszkańców kieleckiego osiedla Bocianek przed rykiem silników aut pędzących wschodnim wylotem drogi krajowej numer 74 z Kielc do Cedzyny."
  • ad45ck 28.06.11, 19:03
    1. W kwartalniku nr 7 SM "Bocianek" redagowanego przez Pana R.Mikurdę , na str.2 (budowa rozpoczęta) czytam , >a co najważniejsze ta budowa nie stwarza żadnej uciążliwości mieszkańcom< cytat. Kolejna manipulacja , bo mieszkańców mieszkających przy innych ulicach niż Wyspiańskiego na osiedlu , stwarzać nie może , nikomu poza w/w ulicą. Ale szczegół informacyjny ze dotyczy to tej ulicy ? po co ? Nie stwarza i koniec - na wyrost , nawet chyba mieszkańcy tej ulicy nie byli pytani czy stwarza czy nie. Nie stwarza ! tak widnieje bo tak ustalono w Sp-ni . To skąd potrzeba spotkania wyznaczonego przez SM Bocianek + "Dorbud" n/t ustawienia budowlanego żurawia wieżowego zaplanowanego w sąsiedztwie ok 20 m od ściany zamieszkałego bloku .
    2. Powiadomienie o spotkaniu w dniu 29.06.br na godz. 13 na terenie budowy nowego osiedla , dostarczono metodą wrzutki do skrzynki w dniu 28.06.br wydaje się kolejnym przejawem faktów dokonanych , też lekceważenia członków Sp-ni z ul. Wyspiańskiego 3 i 5 bo to wymaga zwolnienia się z pracy przy czym nie ma czasu na odpowiednio wcześniejsze powiadomienie .To ukryte utrudnienie . Fakt dokonany Sp-nia odfajkuje , RN zatwierdzi , sporny problem pozostanie.
    Problem kolizyjnego usytuowania wysięgu , głośną prace nad głowami przechodzących kolatorów narażenie na stukot łańcuchów , lin za oknem ( na Piotrkowskiej przy bud. parkingu kiedyś wysięgnikiem wybito szyby w sąsiednim budynku ) Nad czym tu debatować przy stosowaniu metody pozorów i faktów dokonanych ? Sp-nia i tak przecież użyczy "Dorbudowi" korzystanie z terenów S-ni czyli , dróg , placów , członków nie pytając o zgodę , przecież udzielono wszystkie pełnomocnictwa. Wprowadzić żuraw na stronę północna lub zbliżoną do północnej do wewnątrz budowy . Dziś przechodząc chodnikiem przy ul. Wyspiańskiego , przy klatkach schodowych dzieci bawią się na chodniku , rozkładają jak to dzieci swoje zabawki na betonowym chodniku , na nim siadają ,( jak to dzieci ) starsi już nie mieli możliwości usiąść , była ławka to ja zdemontowano ku uciesze " Dorbudu" ławkę zdemontowano , dawny chodnik jest w trakcie rozbierania i wywożenia przyczepka
    Przypomnijcie sobie jak zorganizowano festyn "Dorbudu" promujący sprzedaż mieszkań i wbudowanie kamienia węgielnego to było po pracy po 16. a nie o 13.
  • Gość: Fakir IP: *.kielce.vectranet.pl 29.06.11, 18:25
    I po co te lamenty ? Mieliście rade nadzorczą i zarząd na widelcu i nie umieliście ich uwalić na ostatnim walnym zgromadzeniu. Mają was gdzieś gdyż wiedzą o waszej nieskuteczności. nie umiecie lamentów przed blokiem przelać na czyny prawne. Wysiłek (złożenie projektu uchwały i udział w jej głosowaniu) mieszkańców dwóch bloków wystarczył by wstrzymać dalszą budowę. Gratulacje dla starych - nowych władz za mistrzowsko przeprowadzone głosowania na walnym. Przesuwanie głosowania na godziny nocne gdy na sali sami swoi i wnerwieni pracownicy spółdzielni gwarantowało oczekiwany wynik.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 06.07.11, 20:56
    Po protestach mieszkańców dźwig przeniesiono w inny obszar. I po co było wycinać jarzębinę i zabetonować dwie okoliczne ? Panie Urbański policz pan ile drzew ubyło cichaczem od rozpoczęcia budowy. Jest nadzieja że spływająca z górek deszczówka zmyje naszych dręczycieli wraz z ich dziełem. Na razie błoto z budowy zalewa nasze chodniki.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 13.07.11, 10:36
    Gratuluję dla nowych mieszkańców blokowiska" Dorbud & Bocianek" . Szczególnie dla tych co pobrali kredyty hipoteczne na te rewelacyjnie położone lokale. Bank zagwarantuje wam fajną ich cenę a my mieszkańcy bloku nr 3 fajne widoki z okien na stronę południową.
  • ad45ck 13.07.11, 13:39
    I co na to autor hasła promowanego w kwartalniku "Bocianek" brzmiącego : " budowa nie stwarza żadnych uciążliwości mieszkańcom" . Współczynnik intensywności nowej zabudowy -nowego blokowiska " Dorbud & Bocianek " odbiega od sąsiadującej dobrze zaprojektowanej zabudowy istniejącego osiedla "Bocianek" co stwarza niewygodne warunki przyszłym mieszkańcom , nawet jak się odgrodzą , dojdzie od przysłowiowego zaglądania sobie nawzajem w garnki . 4 lata uciążliwości P. Mikurda i tego się nie da ukryć . Pomijając realizowaną zmianę naturalnej rzeźby terenu czego nie powinno się czynić , później po utwardzeniu terenu wokół nowych bloków , chodnik zaplecza ul. Wyspiańskiego przy intensywnych opadach zapewne stanie się korytem spływających wód opadowych i topniejącego śniegu . Ale to nie szefostwo SM nie zalicza do uciążliwej strony na tej nadmiernie zagęszczonej inwestycji ? punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . Przyszli mieszkańcy tego blokowiska mogą już uruchomić wyobraźnie i obserwować "jak się mury pną do góry". Niektórzy z RN pamiętają te czasy.
  • Gość: Wściekła IP: *.kielce.vectranet.pl 13.07.11, 18:35
    Pan Mikurda pisze to co miłe jego zleceniodawcy czyli Panu Pasternakowi. Opisywanie sukcesów władz spółdzielni nie jest tanie. Jak wynika z "Rozliczenia funduszu działalności społeczno kulturalnej za 2010 r." na kwartalnik "Echo Bocianka" i monografię Spółdzielni wydano 36 796,34 zł. a na przykład na zakup materiałów i sprzętu sportowego aż 1 000,00 zł. !!!!!!!!! Co do budowy to to niestety tylko pozostaje nadzieja, że wyjdzie ona bokiem zleceniodawcy i wykonawcy. Też przyłączę się do zapewnienia fajnych widoków w moim oknie tak by sąsiedzi z naprzeciwka się nie nudzili.
  • Gość: Obserwator IP: *.kielce.vectranet.pl 20.07.11, 17:57
    Burza, deszcz - nic nie powstrzymuje tworkowych ludzi od czynienia hałasu pod naszymi oknami. Jazgot maszyn zalewających stropy i wrzaski klasy robotniczej trwają już 11 godzin non stop. Gzie jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ze swoją nową zabawką do badania poziomu hałasu ? Że też jakaś trąba powietrzna nie zakończy to znienawidzone przez nas dzieło ...
  • Gość: Hura IP: *.kielce.vectranet.pl 31.07.11, 20:54
    pogonimy szkodników - zmiany w prawie spółdzielczym
    Najważniejsza zmiana to możliwość przekształcenia spółdzielni mieszkaniowej we wspólnotę mieszkaniową. Spotkało się to z falą protestów ze strony spółdzielni - oczywiście i Bocianka. Argumentują oni, że 350 tysięcy osób może stracić pracę - dobrze kombinatorom. Tymczasem projekt ogranicza uprawnienia prezesów spółdzielni i zarządów, jest skonstruowany - w założeniu - w celu poprawy sytuacji członków spółdzielni. Dzięki tej ustawie członkowie będą mieć większy wpływ na sposób i jakość administrowania. Powinny się też zmniejszyć opłaty płacone przez członków. szkoda, że tak późno.
  • Gość: elle IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.12, 18:59
    "Mieszkańcy kieleckiego osiedla Bocianek są rozżaleni postawą urzędników i drogowców. Po tym jak ulica Świętokrzyska stała się drogą ekspresową ich osiedle zostało ogrodzone wielkimi ekranami, zlikwidowano lokalne zjazdy, a mieszkańcom zabrano jeden z przystanków. We wtorek zorganizowano spotkanie, na które zaproszono także posłów. Ludzie mówili, że skoro miasto nie chce im pomóc, to powinni się tym zająć parlamentarzyści.
    Włodzimierz Pasternak, przewodniczący Rady Nadzorczej spółdzielni Bocianek twierdzi, że odkąd nowa droga została oddana do użytku, mieszkańcy mają same problemy. Tłumaczy, że chodniki wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej są ogrodzone wysokimi ekranami, nie ma tam oświetlenia i dlatego doszło już do kilku napadów i kradzieży. Ewa Sayor, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedziała, że inwestycja nie została jeszcze odebrana stąd można jeszcze wprowadzić drobne poprawki. Odnosząc się wypowiedzi mieszkańców, stwierdziła, że porównywanie odgrodzonego osiedla do getta jest nieuprawnione.
    Mieszkańcy zaprosili troje posłów. Artur Gierada wysłał swojego przedstawiciela, zaś posłanka Beata Kempa, na której prośbę przesunięto termin spotkania, spóźniła się na nie prawie 40 minut. Punktualnie zjawił się tylko Jan Cedzyński z Ruchu Palikota. Jego zdaniem konieczne jest prowadzenie rozmów tak długo jak to będzie możliwe i w efekcie znalezienie złotego środka. Mieszkańcy chcą też przywrócenia przystanku autobusowego na wysokości stacji paliw i lepszego wyjazdu z osiedla."

www.radio.kielce.pl/page,,Mieszkancy-Bocianka-protestuja-przeciwko-ekranom-akustycznym,7e905dc5bbfa97dda6315adf06350639.html
    Prezydenta Lubawskiego Pan Pasternak nie zaprosił? Dziwne. Przed wyborami się dało, a teraz nie? Miszczu dialogu nie przybył?
    Nazwa getto (zam. Bocianek) już funkcjonuje w Kielcach, w końcu getto to "odizolowane miejsce, wydzielona przestrzeń miejska zamieszkiwana przez mniejszość". Bocianek jest mniejszy niż reszta miasta. Na osiedlu mieszka też coraz mniej wierzących w Lubawskiego (nawet Pan Pasternak stał się bardziej niewierzący), czyli można powiedzieć, że z większości już jest mniejszość. Wszystko się zgadza.
  • Gość: nelllla IP: *.kielce.vectranet.pl 24.01.12, 20:22
    a po co mają posły czy radne chodzić na spotkania ? Będą chodzić po chałupach po prośbie jak się wybory będą zbliżały. Przyjmijcie ich godnie .........

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.