Dodaj do ulubionych

Przeinwestowali w szpitalu w Czerwonej Górze?

09.09.11, 07:21
Mam nadzieję, że szpital na Czerwonej Górze ma chociaż 6 zespołów operacyjnych. Bo jeśli i lekarzy nie policzono, to czekam z niepokojem na wynik pozostałych inwestycji robionych na chybcika, żeby tylko wydać kasę...
Edytor zaawansowany
 • naiwnybardzo 09.09.11, 07:29
  W Opatowie:
  Poniżej opinie na temat przeinwestowania w szpitale: Bogusław Włodarczyk (PSL - naprawdę):
  "Przetarg na dzierżawę szpitala powiatowego został ogłoszony dlatego, że obecnie w szpitalu są trzy puste poziomy po 1600 metrów kwadratowych każdy. Te trzy poziomy, mimo że są wykończone, stoją puste. Nie posiadamy na nie kontraktu, nie posiadamy także lekarzy specjalistów i nie posiadamy pieniędzy umożliwiających wstawienie aparatury, która mogłaby ratować zdrowie i życie mieszkańców. Na temat dzierżawy lub innych form działalności w szpitalu, rozmawiałem jeszcze jako Przewodniczący Rady Powiatu w latach 2009 - 2010. Liczba spotkań i narad dotyczących tego tematu pomiędzy mną, a personelem szpitala grubo przekroczyła dwadzieścia.

  Mieszkańcy powiatu mają nie tylko prawo ale i obowiązek być leczeni w najlepszych warunkach. W obecnej sytuacji nie możemy zapewnić najwyższych standardów jakości leczenia. Decyzję o rozpoczęciu przekształceń poprzez dzierżawę podjęliśmy po konsultacji z załogą szpitala oraz po tym, jak odwiedziliśmy kilka przekształconych w taki sposób szpitali w skali kraju. Chcę podkreślić, że wizyty te odbyliśmy w towarzystwie przedstawicieli załogi szpitala. Zobaczyliśmy te obiekty, usłyszeliśmy opinie tamtejszych samorządowców oraz mieszkańców na temat tego, jak funkcjonowały szpitale przed przekształceniem, a jak funkcjonują obecnie.

  W pytaniu, które mi Pan zadał podaje Pan przykłady Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego, ja dołożę jeszcze przykład Staszowa. Przed kilkoma dniami w staszowskim szpitalu zostały oddane bloki operacyjne, niekompletne, bo nie ma pieniędzy na wykończenie, a NFZ nie chce podpisać umowy ze staszowskim szpitalem, gdyż twierdzi, że liczba bloków operacyjnych na terenie województwa świętokrzyskiego jest wystarczająca. Efekt jest taki, że starosta staszowski i marszałek województwa świętokrzyskiego wydali pieniądze, stworzone zostało coś, co w żaden sposób nie służy zdrowiu i życiu mieszkańców, a służyło być może zaspokojeniu czyjegoś ego. [Ale starosta poleciał po rajstopach marszałkowi! - pełen szacun] Nie stać nas, jako społeczeństwa i samorządu, do podejmowania nieracjonalnych decyzji. W Ostrowcu Świętokrzyskim od czterech lat część szpitala jest wydzierżawiona firmom prywatnym, które wykonują usługi. Pacjent w szpitalu nawet nie wie, który oddział jest samorządowy, a który dzierżawiony. Szpital ostrowiecki prowadzi rozmowy z włoskim konsorcjum na temat współpracy w celu zwiększenia usług. Nie będę się odnosił do sytuacji finansowej sąsiedniego szpitala, ale bardzo łatwo może Pan sprawdzić jaka jest sytuacja czytając lokalne gazety. Od 1 lipca wyniki szpitala będą publikowane na stronach internetowych starostwa i szpitala. Proszę porównać oba wyniki i wyciągnąć wnioski, który szpital prowadzony jest na odpowiednim poziomie.

  Przykład Kielc pokazuje, że nawet tak bogate miasto jak Kielce chce sprzedać udziały w spółce, która posiada szpital. Nawet Kielc nie stać na wprowadzanie nowoczesnych metod leczenia. Nikt inny tylko prezydent Kielc dwukrotnie wystawiał udziały spółki do sprzedaży. Szpital miejski w Kielcach od 4 lat działa jako spółka z.o.o. Pomimo takiej formy działania samorząd Kielc stwierdził, że nie stać go na inwestycje rozbudowy służby zdrowia. Ja nie czynie żadnych eksperymentów na publicznym majątku, największy grzech jaki popełniamy dzisiaj to grzech zaniechania. Jeszcze dzisiaj możemy szukać partnerów, którzy wejdą z nami w układ dokończenia budowy i poprowadzenia szpitala i którzy wyłożą około 30 milionów złotych na dokończenie inwestycji. Za rok czy półtora takich szpitali, które będą szukać partnerów będzie przynajmniej kilkaset. Wówczas znalezienie partnera dla powiatu opatowskiego będzie graniczyło z cudem. Dlatego w imię jak najlepiej pojętego interesu mieszkańców powiatu opatowskiego rozpoczęliśmy ten proces.
  www.opatow.pl/index.php/pytania/odpowiedzi.html?start=9
 • naiwnybardzo 09.09.11, 07:38
  Gdy tak sobie czytam o tych dokonaniach władz samorządowych "na odcinku" budowy bloków operacyjnych, nowych oddziałów itd., mam wrażenie, że nie chodzi o pacjentów, a o firmy budowlane i o to, by wydać unijne pieniądze. Najważniejsze bowiem to po prostu zbudować. Bez planu, bez pomysłu, bez zapewnienia sprzętu, bez kadry. Zbudować, żeby sobie wpisać do osiągnięć i niech się społeczeństwo martwi. Ważne też, żeby utrzymywać niepotrzebne (bo bez wyposażenia) oddziały za publiczne pieniądze. Czy nie można było tego przemyśleć?

  Staszów (ED):
  Wielka inwestycja w staszowskim szpitalu cieszy oko, ale na razie to jedyny pożytek z tego przedsięwzięcia. Lecznicy brakuje 4 miliony złotych na kompleksowe wyposażenie nowego bloku operacyjnego.
  W przyszłym tygodniu nastąpi uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego bloku operacyjnego Szpitala Powiatowego w Staszowie. Wielka inwestycja, która kosztowała ponad 10 milionów złotych jest gotowa już od miesiąca.

  BUDOWA POSZŁA SZYBKO. BLOK CIESZY OKO
  Nowy obiekt słusznie jest powodem do dumy dla dyrekcji. Nowoczesne wnętrza cieszą oko… ale na tym radość z posiadania nowego bloku niestety się kończy. Powodem jest brak wyposażenia, które zapewniłoby lekarzom i pacjentom bezpieczne i supernowoczesne leczenie.
  Niestety, staszowskiemu szpitalowi brakuje 4 milionów złotych, aby w pełni wyposażyć cztery sale operacyjne i salę wybudzeń. Oczywiście do "wypełnienia” są jeszcze pomieszczenia pomocnicze. Brakuje również wyposażenia dla nowoczesnych poradni, które ulokowane będą na parterze nowego bloku. Jedyną częścią, bardzo ważną z punktu widzenia procesu leczenia, która będzie funkcjonowała tuz po otwarciu, będzie nowoczesna centralna sterylizatornia.

  KŁOPOT Z WYPOSAŻENIEM. BRAKUJE 4 MILIONÓW
  Szpital otrzymał dofinansowanie unijne na budowę nowego pawilonu, ale bez wyposażenia. To udało się w części kupić dzięki oszczędnościom po rozstrzygnięciu przetargu. – W sumie udało się zaoszczędzić dwa miliony złotych, co wystarczyło na część niezbędnego wyposażenia. Niestety na razie nie udało nam się pozyskać środków z innych źródeł, ale staramy się, aby jak najszybciej taka możliwość się pojawiła – mówi Marek Tombarkiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie.
  Dlatego pacjenci i lekarze będą musieli poczekać zanim nowy obiekt będzie spełniał zadania, dla których został stworzony. Szpital chciał otrzymać dofinansowanie z budżetu Ministerstwa Zdrowia, ale jak się dowiedzieliśmy, wniosek został odrzucony ze względów formalnych. Ministerstwo argumentowało, że z własnego budżetu nie może finansować takich inwestycji, a od tego są organy założycielskie, czyli w tym przypadku Starostwo Powiatowe w Staszowie.
 • smurfmadrala 09.09.11, 07:32
  Socjalizm zmarnuje każde wyrwane podatnikowi pieniądze.

  Medycyna współczesna jest ogromnie kosztowna,
  a wersji socjalistycznej to już horror, maszynka tucząca pasożytów kleptobiurokracji
  i roje cwaniaków wokoł branży.
  Czy jest dziś lepsza maszynka do wyciskania pieniędzy niż medycyna?

  Socjalizm -XIXw. nowa religia-wynalazek "narodowosci bankierskiej" zabija i niszczy nadal,
  współczesna wersja ekogejska porzuciła terror pistoletu i nachajki ,
  dzisiejsze przepoczwarzenie to terror gospodarczo-biurokratyczny,
  Europa ginie, potrzeba natychmiastowego zabiegu "medycyny" polityczno-ekonomicznej
  do zabiegu wycięcia raka socjalizmu- na zawsze!
 • Gość: Adorn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.11, 07:45
  A gdzie jest organ załozycielski i nadzorczy czyli Sejmik Wojewódzki z "asem" p.Gosem ?
  Kto nadzoruje celowośc wydawania naszych pieniędzy na "przerosty inwestycyjne"?
 • naiwnybardzo 09.09.11, 07:52
  Też się zastanawiam nad tymi lokalnymi asami zarządzania (z dyplomami MBA wydanymi przez WSEiP, to zmusza do rozważań na temat obecnej jakości kształcenia na prestiżowych kiedyś studiach). Niekompetencji nie da się zbyt długo ukryć, a kasa się kończy.

  Pytasz, gdzie Gos?
  Obstawiam, że obecnie ma większe możliwości, więc jeździ gdzieś na motorze: www.youtube.com/watch?v=ozajJlUc0zo

 • Gość: Baba IP: *.internetunion.pl 09.09.11, 07:47
  ale do wyciecia raka potrzebne są sale operacyjne
 • Gość: rozsądny IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.11, 07:54
  Same sale ci wystarczą? Bez lekarzy, pielęgniarek i wyposażenia? To życzę zdrowia!
 • Gość: pacjęt IP: *.play-internet.pl 09.09.11, 09:15
  do wycięcia raka są potrzebni mądrzy wyborcy ,ludzie którzy zadłużyli szpitale jak onkologia na 200 mil ,wybudowali niepotrzebne szpitale aby tylko wydać kasę i dokonać odbioru przed wyborami , dziś kandydują do Sejmu i Senatu, takim nieudacznikom i miernotą jak Pan Jarubas mówimy nie
 • Gość: Magda IP: *.cdma.centertel.pl 09.09.11, 15:36
  Gos inżynier rolnik odpowiedzialny za szpitale w Urzędzie Marszałkowskim kandyduje na posła z ramienia PSL (poz .4).Głosi hasło,że będzie miał więcej możliwości .Pewnie,że tak będzie miał więcej mozliwości do uniknięcia odpowiedzilaności za złe zarządzanie i marnotrawienie naszych pieniędzy bo przecież uzyska immunitecik.Jak można bowiem nazwać takie działanie jak powiększenie długu SCO do 230 milionów oraz wyrzucenie 30 milionów na 6 nieczynnych sal operacyjnych w Szpitalu w Czerwonej Górze? Będzie miał więcej możliwości i może zakupi drugiego lub trzeciego Harleja (z urzędniczej pensji) z poselskiej diety.Przecież rolnik musi mieć dużo rumaków w swojej stajni.
 • Gość: 126 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.11, 14:02
  a które to oddziały pulmonologiczne wyremontowano i w jakim zakresie? a czy ruszono chirurgie płuc,która jeszcze niedawno była w opłakanym stanie a sala pooperacyjna /koedukacyjna/ to z głębokiego PRL-u. ciekaw jestem,bo może było wybudowac 4 operacyjne a resztę przeznaczyc na potrzebujace oddziały?
 • Gość: / IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.11, 14:19
  JAK by brac za przyklad UE to dyrektorzy mogli by dyrektorowac co najwyzej portiernia
  a i to nie jest takie pewne - bo znam taka"portierjie w jednym z krajow gdzie portier mowil swobodnioe trzema jezykami
  zarzadzajacy w wojewodztwie nie znalezli by zadnej roboty
 • Gość: Lek IP: 84.10.155.* 09.09.11, 14:55
  Mr Gos powiedział wszystko " w tym temacie " występując na otwarciu tomografu w Czerwonej Górze
  " Trzeba ten szpital TERAZ tak ułożyć , żeby go dopasować do potrzeb tego bloku "
  To się nazywa nadzór nad wydawaniem pieniędzy publicznych ?
 • Gość: / IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.11, 15:44
  trzeba miec MBA i doktorat zeby cos takiego wymyslec
  Polska to jest rzeczywiscie biedny kraj
  a kieleckie z tymi madrymi to juz jest po prostu poza slowami
  wyobrazni brakuje
  ale z drugiej srtrony czy jego mieszkancy zasluguja na cos lepszego
  moim zdaniem nie zasluguja - niech ich wybieraja dalej
  tylko co ma zrobic ta mniejszosc placaca podatni i bezradnie patrzaca na tych glupkow za ktorymi glosuje ta wiekszosc matolow, pijakow i idiotow?
  co ma zrobic ta wiekszosc ktora placu za ten cyrk powoli obracajacy sie przeciwko nim, marnotrawiacy te pieniadze wobec wiekszosci zlozonej ze zlodzieji , psychopatow i debili na ktorych jedzie cala ta wladza ?
  to ma byc demokracja - to ja ma w d,, taki kraj
 • Gość: Jacko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.11, 17:17
  Gierada ma 11, a nie 4 sale operacyjne: 5 na bloku, dwie na neurochirurgii i po jednej na ginekologii, okulistyce, kardiochirurgii i laryngologii. Jest jeszcze sala na neurologii (gdy była tam neurochirurgia, funkcjonowała jako operacyjna), ale jej nawet nie liczę.
  Też uważam, że 6 sal w Czerwonej Gorze to za dużo, ale mierzi mnie takie manipulowanie opinią publiczną przez Pana WCmarszałka...
 • Gość: lek IP: *.dynamic.chello.pl 09.09.11, 19:19
  Szpital Specj. w Cz.Górze ( znany jako Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc ) ma od wielu lat TRZY ( 3 ) oddziały zabiegowe: Chirurgia , Chirurgia klatki Piersiowej ( tzw torakochirurgia ) oraz Urologia.
  Skąd w ogóle pomysł 6 sal operacyjnych ??? Odpowiedź zna chyba tylko osobisty psychoterapeuta jego autora .
  Należy dodać ,że tylko połowa z tych kilkudziesięciu milionów to fundusze unijne , 50% dał pan marszałek z budżetu województwa !!!
  Temat jest zresztą znany już w całej Polsce - znalazł się na wysokiej , drugiej pozycji na liście ogólnopolskich absurdów kreatywnego " zarządzania" tzw publiczną ochroną zdrowia..
  Zmarnowane miliony na szpitalną aparaturę
  2011-06-28
  Szpitale wydają unijne miliardy na zakup sprzętu, remonty i budowę specjalistycznych bloków operacyjnych, które niszczeją nieużywane. W sumie przeznaczyły już 3,5 mld zł na zakup najnowocześniejszych technologii, które nie mogą służyć pacjentom, bo NFZ nie ma pieniędzy na ich zakontraktowanie.
  Samorządy, czyli właściciele szpitali, nie uzgadniają między sobą, gdzie jaka aparatura jest potrzebna i ma szanse na umowę z NFZ. Nikt nie kontroluje tego, jak wydawane są pieniądze i co dalej dzieje się ze sprzętem.
  (...) . Podobnie jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze (woj. świętokrzyskie), który kończy budowę bloku operacyjnego złożonego z sześciu sal. Szanse na kontrakt z NFZ są mizerne.

  zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/343014,zmarnowane-miliony-na-szpitalna-aparature.html
 • Gość: ja IP: 213.77.117.* 10.09.11, 10:02
  Niech teraz M. Gos bierze się za dyrektorowanie w szpitalu w Czerwonej Górze, skoro go tak w sale operacyjne ustroił . Tymczasem on ponoć sięga po szefowanie nie zadłużonym dobrze prowadzonym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, odsyłając J. Gieradę na emeryturę.
 • Gość: JA IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 14:28
  Czerwoną Górą kierują " tacy menadżerowie ,jakich nie ma w całym województwie " jak to o nich powiedział kiedyś pan Gos .
  I to nie on jest autorem tego kosmicznego pomysłu rozbudowy bloku operacyjnego w Szpitalu płucnym , on go tylko w całej swej rozciągłości zaaprobował.
 • Gość: sejmik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.11, 22:34
  jaki lotny jest menedżer na polityce społecznej
 • Gość: Sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 15:59
  W czasie kampanii wyborczej przy ostatnich wyborach na prezydenta miasta Kielce zawiadomiono organy o rzekomych nieprawdłowościach przy inwestycjach miejskich.

  Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Świerszcz odpowiedzialny za sprawy służby zdrowia - kandydat w ostatnich wyborach na prezydenta Miasta Kielce, przegrał te wybory

  Były Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach odpowiedzialny także za sprawy operacyjne i kryminalne Ryszard Mochocki. W czasie kampanii samorządowej doradca Platformy Obywatelskiej i szczególnie wicemarszałka Grzegorza Świerszcza. Wcześniej bardzo mocno związany z były posłem SLD Henrykiem Długoszem. Ale prywatnie z każdym kto daje jakiekolwiek odbicie do władzy. • Gość: samorządowiec IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 16:15
  Wicemarszałek Grzegorz Świercz - wpływowy działacz platformy obywatelskiej
  Wójt Gminy Górno - oficjalnie bezpartyjny, ale realnie działacz Platformy Obywatelskiej, najbliższy współpracownik wicemarszałka Grzegorza Świercza, na tym forum i wielu innych oraz oraz jego rodzinni współpracownicy logują się pod wieloma formami wraz z krytycznymi opiniami i wydumanymi zarzutami.
 • Gość: samorządowiec IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 16:20
  i dalej do innego wątku. Anonimy to nieodpowiednia metoda
 • Gość: samorzadowiec IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 16:36
 • Gość: sąsiad IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 18:02
  to chyba taka miłość koalicyjna
 • Gość: JA IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 20:40
  O co chodzi samorządowcowi ???
  Wypowiada się niejasno , ale chyba sugeruje , że temat bloku operacyjnego w Cz Gorze nadaje się do prokuratora .Może mieć rację.
 • Gość: samorządowiec IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 16:47
  może historia się powtórzy. Poseł Henryk Długosz karierę polityczną na więzieniu zakończył. Jak donosiła prasa nie mógł się dodzwonić do byłego komendanta Ryszarda Mochockiego.
 • Gość: sldowiec IP: *.dynamic.chello.pl 10.09.11, 17:20
  i też w trakcie bardzo często przejawiała się osoba byłego Komendanta Ryszarda Mochockiego. Ale wszyscy się wywinęli a jemu jakimś trafem udało. Czemu?

  No, ale teraz w Platformie Obywatelskiej, a to oznacza tylko kłopoty dla niej samej i niestety także dla nas i świętokrzyskiego

  sympatyk lewicy
 • Gość: smurfmadrala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.11, 01:12
  Przeinwestowali?
  Zależy od której strony patrzeć, prawda jest jak dupa, każdy ma własną.
  Pieniądze trafiły do firm prywatnych.
  POstęp dla POstępaków!
  A kolegom "żyje sie lepiej", hasło wyborcze spełnione.
 • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.11, 13:36
  Drogi smerfiku !
  Pieniądze do Cz Góry ( i oczywiście też do firm wykonujących ) popłynęły decyzją Urzędu Marszałkowskiego podjętą kilka lat temu ( pan Marek G. , v-ce marszałek d.s. zdrowia ,marszałek -pan Jarubas ) ,więc odpowiada za to PSL a nie PO .Wszystko ci się kojarzy z PO jak Jasiowi z d.pą. Adekwatne jest tu inne hasło :
  PSL -Posady Swoim Ludziom / Pieniądze Swoim Ludziom
 • Gość: smurfmadrala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.11, 13:54
  Gość portalu: ja napisał(a):
  > Drogi smerfiku !
  > Pieniądze do Cz Góry ( i oczywiście też do firm wykonujących ) popłynęły decyzj
  > ą Urzędu Marszałkowskiego podjętą kilka lat temu ( pan Marek G. , v-ce marszałe
  > k d.s. zdrowia ,marszałek -pan Jarubas ) ,więc odpowiada za to PSL a nie PO .W
  > szystko ci się kojarzy z PO jak Jasiowi z d.pą. Adekwatne jest tu inne hasło :
  >PSL -Posady Swoim Ludziom / Pieniądze Swoim Ludziom

  Dziekuję uprzejmie za sprostowanie, przyjmuje uwagi, podkulam ogon i przepraszam :)
  Ale swoja droga lokalną sitwę trzeba poszczuć ratlerem Piterą.
  Może i tu jakiegos dorsza wywęszy.
 • Gość: chop IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.11, 02:32
  myśli
 • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.11, 04:24
  choć czasami trzeba jeszcze normalniej
 • Gość: lek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.11, 16:45
  " a które to oddziały pulmonologiczne wyremontowano i w jakim zakresie? a czy ruszono chirurgie płuc,która jeszcze niedawno była w opłakanym stanie a sala pooperacyjna /koedukacyjna/ to z głębokiego PRL-u. ciekaw jestem,bo może było wybudowac 4 operacyjne a resztę przeznaczyc na potrzebujace oddziały?
  "
  Oddziały płucne przez lata były solą w oku dyrektorowi , planował redukcję ich liczby - taki był poprzedni plan restrukturyzacji szpitala ( z 2008 lub 2007 roku ) , zaakceptowany przez Urząd marszałkowski i p. Gosa.
  Plan dyrekcji zakładał aby był to szpital ogólny/ wieloprofilowy a nie płucny ( To, że dyrektor jest chirurgiem nie ma tu na pewno nic do rzeczy , przecież nie można rządzić szpitalem tylko dla zaspokojenia swych ambicji ...) .Wszystko się ładnie układało , zmianę nazwy ze Szpitala Gruźlicy i Chorób Płuc na Szpital Specjalistyczny sprawnie przepchnięto . No i blok wg marzeń wybudowano !
  A tu niespodzianka.Oddziały płucne są potrzebne , dostaną kontrakt z NFZ , a na nowe oddziały zabiegowe nie ma zapotrzebowania , bo te już istniejące mają za niskie kontrakty ...Jakby nie było to oczywiste i wiadome od wielu lat.
  Brak kompetencji zarządzających i brak merytorycznego nadzoru.Kilkadziesiąt milionów poszłooo... I tyle w temacie.
 • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 21.09.11, 20:49

  "Przekazanie tej kwoty kwestionuje wicemarszałek Grzegorz Świercz, odpowiedzialny za służbę zdrowia. - To byłyby kolejne dwa miliony, które ten szpital by dostał. Poprzednie uzyskał w czerwcu. W związku z tym nowy blok operacyjny kosztowałby niemal 30 mln zł. A przecież budżet sejmiku nie jest z gumy, tylko zaplanowany, są także inne szpitale, które potrzebują określonej kwoty pieniędzy na funkcjonowanie - argumentuje Świercz.

  Wicemarszałek kwestionuje również rozmiar inwestycji. - Czerwona Góra będzie miała teraz sześć sal operacyjnych. To naprawdę jest dużo, bo dla porównania szpital na Czarnowie ma ich cztery - wylicza Świercz i dodaje, że być może nie ma potrzeby wyposażania wszystkich sal. Według niego szpital powinien dostać dodatkowe fundusze pod warunkiem, że przeprowadzi restrukturyzację "
  V-ce marszałek ma rację , jest w końcu lekarzem i kitu mu nikt elokwentny , ale niekompetentny nie wciśnie.
  Nadal jednak silne są wpływy mgr inż rolnika i jego ludzi , a oni będą bronić swoich poronionych inwestycji . Inaczej musieliby się przyznać do niegospodarności i wyrzucenia w błoto kilkudziesięciu milionów dla czyjegoś widzimisie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.