Dodaj do ulubionych

Niegospodarni, szkolili się niepotrzebnie. NIK ...

28.10.11, 07:13
Czy wiadomo, jaka jest skuteczność PUPu? Ile osób znalazło pracę dzięki temu urzędowi? Oczywiście, nie myślę o urzędnikach:).
Edytor zaawansowany
 • konus1 28.10.11, 07:30
  Tym urzędem niepodzielnie, od lat zarządzają w taki oto sposób ludzie z PSL - u. Opanowali
  go zaraz po powstaniu, nikomu niepotrzebnych powiatów. I oto skutki. Pani Stanioch - z PSL, kandydatka na posła z listy PSL, powinna byc natychmiast odwołana, a sprawa do prokuratora.
 • Gość: hehe IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 08:44
  Pani Kosiek jad powinna oddawać do laboratorium celem wytworzenia szczepionki ( dużo by tego było ), Mnie dziwi tylko dlaczego Gazeta Wyborcza nie pisze nic o wyczynach tych 2 Pań (biznes szkoleniowy - działania podobne do tych z Łodzi tylko w innej materii ) co zostały zwolnione za te szkolenia- Moim zdaniem temat na 1 stronę wydania krajowego, i nie wierzę że gazeta nie ma o tym informacji, tylko nie chce o tym pisać. Czyżby jakaś przyjaźń lub powiązania łączyły gazetę z tymi Paniami.Pani Stanioch jest niewygodna bo rozbiła ten proceder i trzeba się zemścić. Dziwi mnie dlaczego Dyrektor ma odpowiadać za czyny poprzedników w sprawie szkoleń, dla mnie to znowu trąci faktem lub innym stronniczym brukowcem. ---wstyd za taką gazetę!!!!!!!!!!!
 • Gość: fvbv IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 23:11
  znowu Grzesiek bedzie musial wam jakas instrukcje do internetu napisac, bo sie Waldek wku... jak zobaczy te komentarze i zablokuje jakis intratny wałek
 • Gość: EneDueRabe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 07:03
  Im zależy jedynie tylko żeby podnieść statystyki, tzn, wykazać że dzięki ich działaniom zmniejsza się bezrobocie. Wtedy są premie, premijki...
  Jak to wygląda w praktyce możecie poczytać tutaj:
  orunia.org/2011/10/21/szlachetne-zdrowie-ile-trzeba-cie-cenic/
 • Gość: pwsz IP: *.pwsz.nysa.pl 02.11.11, 11:53
  Dokładnie tak jest. Tutaj koleś opisał jak wygląda "robienie" statystyk na Opolszczyźnie w PUP-ach: janek-ze-wsi-opole.blogspot.com/2011/10/machina-socjalistycznego-postepu.html
 • Gość: gosc IP: *.tktelekom.pl 02.11.11, 13:56
  ZNAJOMYM pracę znaleźli to statystyki się zmieniły
 • Gość: mixer IP: *.icpnet.pl 02.11.11, 14:42
  I na tym polega właśnie istota III-ciej RP. Że uprzywilejowane kasty różnych szacownych darmozjadów przejadają niesamowite pieniądze, a najbardziej potrzebującym się śrubę przykręca. Czy dlatego że się ich podejrzewa o głosowanie na tych, co się głosować na nich nie powinno???
 • Gość: Ajajaj IP: *.centertel.pl 28.10.11, 08:47
  Cała prawda o tych z PSL (Posady Swoim Ludziom) gdzie się da tam doić,doić kasę bo "chłop żywemu nie przepuści".Opanowali wszystkie posady i nie ważne czy mają kwalifikacje czy też nie jak w przypadku M.Stanioch z domu Gąsior.Kwalifikacje jej poddawała w wątpliwość Wojewoda ale za nią stoi Janus (dawny Starosta kielecki ,a obecnie wicestarosta).Czyli jak to w filmie Barei "jest podwieszona".Obecny Starosta ma raczej niewiele do powiedzenia bowiem cały Powiat jest w "ręcach" tzw ludowców.Wrzałka nawet w mediach powtarza głupstwa wymyślone przez Janusa jak w przypadku przetargu na budowę Starostwa Powiatowego w Kielcach,gdzie twierdzi ,iż KIO kazała mu wybrać takiego ,a nie innego wykonawcę.Wiadomo jest,że PSL miał już wybranego wykonawcę (firme kieleckiego znajomka) ale warunki przetargu i jego wyniki nie pozwoliły na wybranie tego kandydata.
  Opowiadanie,że kazano mu wybrać wykonawcę jest nieodpowiedzialne bowiem urzędnik na takim stanowisku musi wiedzieć co opowiada.Opowiadanie teraz przez Wrzałkę,że zostaną ukarani ci z PUP trzeba włożyć między bajki.Wnioskować należy ,że Pan Wrzałka ma niewiele do powiedzenia , a wszystkie decyzje podejmuje po myśli koalicjanta.
  Wracając zaś do budowy Gmaszyska Powiatu to trzeba jeszcze dodać,że do budowy przystąpiono nie mając pokrycia finansowego na tą inwestycje (o czym szczegółowo wyjaśniał Janus w Echu Dnia i Gazecie Wyborczej) teraz dorabiają razem z Wrzałką teorie bowiem pieniędzy nie ma , a kombinują jakby tu przerwać budowę(niby z powodu opóżnienia) i dodatkowo obciążyć wykonawcę karami umownymi i w ten sposób pokryć braki.Z udzielonych mediom wywiadów w tej sprawie i ich analizy wynika,że chcą aby wykonawca sfinansował budowę ze swoich pieniędzy ale kto wyłoży 40 milionów ?
  Komornik w Warszawie zajął konta PSL bowiem winni są Skarbowi Państwa 20 milionów złotych za nieprawidłowości przy rozliczeni kampani Wyborczej w 2001 roku.Mamy jak na dłoni całą prawdę o PSL.
 • Gość: zez IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 10:01
  ale namieszałeś ! Niby słyszysz, że coś dzwoni tylko masz trudność w zlokalizowaniu kościoła. Generalnie masz rację, ale czy takie "praktyki" to domena jedynie PSL? Jak w krzywym zwierciadle na przykladzie PUP wychodzą nasze narodowe przywary. Inaczej mówiąc lepiej zatrudnic swojaka, chocby dyletanta, niż fachowca, ale obcego. Taki "obcy" może okazac sie lepszym od patrona i co wtedy? Efekt z tej publikacji, podobnie jak z tych dotyczących MUP ( podwóreczko Lubawskiego ) bedzie identyczny, ubijemy pianę, a "oni" i tak zrobią swoje. Nie chce pisac, że zrobią z nas baranów, bo sami to sobie robimy wybierając takich własnie przedstawicieli władz samorządowych i państwowych.
 • Gość: Obywatel CK IP: 195.85.196.* 28.10.11, 10:50

  "Małgorzata Stanioch w ubiegłym roku szkoliła się m.in. we Francji oraz Łotwie, Estonii i Szwecji. "-Ale co zwiedziła i zobaczyła - tego JEJ nikt nie odbierze!
  A tak poważnie to nie jest to śmieszne i przejrzyste , żeby nie powiedzieć wręcz p..........e. No bo w jaki sposób efekt szkoleń kierownictwa urzędu wpłynął na podniesienie poziomu kadry i pracowników ww. urzędu?!
  Czyli reasumując: "wpływ monsunów na życie płciowe delfinów" - jest a jakoby go nie było.


  Więcej... kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,10550555,Niegospodarni__szkolili_sie_niepotrzebnie__NIK_druzgocaco.html#ixzz1c41V1w83
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 11:29
  A dlaczego pani wojewoda nie poddała w wątpliwość zatrudnienia pani Lewandowskiej w marszałkowskim, trudniej się czyta ustawę o pomocy społecznej niż o zatrudnieniu - bagna w PO nie widzi się, wydział polityki społecznej ma indywidualne plany nadzoru?
 • Gość: gosc IP: 217.153.141.* 28.10.11, 20:00
  ntvkielce.pl/informacje/74-aktualnosci/3666-decyzja-sdu.html
  Jak już piszesz to sprawdź FAKTY.
 • Gość: gosc IP: 217.153.141.* 28.10.11, 20:02
  Sąd: starosta miał rację. Koniec sporu z wojewodą

  A
  A
  A

  dodano: 10 maja 2011, 18:00 Autor: /ka/

  tagi:sąd starosta wojewoda
  Przeczytaj więcej

  Ciąg dalszy sporu o obsadę stanowiska dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach

  Samorządowcy grali w piłkę (zdjęcia)

  Zarządy powiatów do likwidacji? - nowa ustawa prezydenta

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach uznał skargę Zarządu Powiatu Kieleckiego na zalecenie wojewody świętokrzyskiego. Dotyczyła ona wprowadzenia programu naprawczego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

  - Sąd uznał, że wojewoda nie mogła zalecić takiego programu naprawczego, w którym zapisany był postulat przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora PUP. Taki wyrok nas satysfakcjonuje i mamy nadzieję, że zakończy on wszelkie wątpliwości dotyczące obejmowania przez panią Stanioch stanowiska dyrektora PUP – mówi rzecznik starosty kieleckiego Agata Niebudek-Śmiech.

  Przypomnijmy, że po kontroli w PUP w Kielcach, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba uznała, iż pełniąca funkcję dyrektora Małgorzata Stanioch, nie spełnia koniecznych wymogów, ponieważ nie posiada wystarczającego stażu pracy w instytucjach zajmujących się zatrudnieniem. Wojewoda nakazała wówczas staroście przeprowadzenie konkursu na stanowisko dyrektora PUP. W kolejnym piśmie zaleciła wprowadzenie w tej instytucji programu naprawczego. Ówczesny starosta kielecki Zenon Janus nie zgodził się na to. Oba zalecenia zostały zaskarżone do sądu.

  Pod koniec kwietnia WSA w Kielcach uchylił zalecenie wojewody dotyczące przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora PUP. We wtorek przychylił się do drugiej skargi – Zarządu Powiatu Kieleckiego na zalecenie wojewody wprowadzenia w PUP programu naprawczego. Komentarz Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w tej sprawie, poznamy w środę.
  reklama
 • Gość: akonus IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 21:02
  o tym nikt nie pisze ciekawe dlaczego, a taka nagonka była około roku czasu, kontrola za kontrolą i co i nic, pani wojewoda nie ma się do czego przyczepić, a szkolić szkolą się wszyscy, trzeba sprawdzić ile wydali w urzędzie wojewódzkim na szkolenia ?? to może być ciekawe, a i jak tam są traktowani pracownicy szeregowi ( wstyd )
 • Gość: z doświadczenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.10.11, 11:39
  W 2005 roku w PUP pracowało 110 osób i to w sumie wystarczało dla powiatu i miasta. Teraz jest to około 400 . Właściwie nie potrzeba tam więcej urzędników, z tym że muszą być to fachowcy. A mądrych ludzi zaczyna być tam coraz mniej.
 • smurfmadrala 28.10.11, 07:37
  Pasożytnicza kasta socjalistycznej kleptobiurokracji żeruje na społeczeństwie.
  Nie jest to symbioza, to nowotwór złośliwy.
 • Gość: Kiki IP: *.multimo.pl 28.10.11, 10:02
  Taniej i skutecznie pomagałyby ludziom dotkniętym bezrobociem.
 • szeregowy_agent 29.10.11, 11:31
  Korzyści odnoszą wyłącznie firmy, które te szkolenia prowadzą. Bo na co np. administratorowi (IT) kurs, który zaczyna się od omówienia systemu dwójkowego?
  --
  Licencja na zarabianie
 • framberg 28.10.11, 10:22
  Wszyscy wiedzieli, że PUP to jedna banda nierobów bez jakiegokolwiek wpływu na rynek pracy a Wrzałka dopiero się dowiedział. I zdziwiony.
  No cóż wszyscy tam pracują tak, że nic nie wiedzą.Chyba, ze gazeta o tym napisze. Sami z siebie są takimi głąbami, że nie są w stanie dowiedzieć się czegokolwiek.
  W urzędniczym żargonie mówi się tak: 'nie mieliśmy oficjalnych informacji o nieprawidłowościach'. To rodzaj oficjalnego potwierdzenia głupoty. Głupoty usprawiedliwiającej zajmowanie przez głąba stanowiska.
 • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 12:18
  Śmiechu warte zdziwienie Pana Wrzałki, co robił w marszałkowskim, z tymi którzy nie godzili się z fikcyjnymi kontrolami, z przepisywaniem gotowców, z martwymi duszami na kontroli - szybko zapomniał jakie akcje organizował i jak niszczył ludzi do upadłego - oceniał i zwalniał z bandytami z PO i PSL , wzruszająca do bólu wypowiedź Pana Wrzałki do gazety
 • Gość: d IP: 89.76.83.* 28.10.11, 13:59
  Kasy brakuej dla ludzi ktorzy chca rozkrecic firmę a tu prawie 1 MLN ZŁ poszedl na szkolenia ..... JA P.....E...........
 • Gość: TRUDNY IP: *.pl 28.10.11, 14:05
  porównajcie inne instytucje które zatrudniają ok 300 osób ile kosztują szkolenia, to wychodzi tylko 3000 zł na pracownika, z czym do ludzi w mojej firmie tyle wydaje się na kwartał, ten artykuł to bzdet dla tępych ludzi. Normalna osoba tylko go wyśmieje.
 • Gość: nepotyzm IP: 81.219.189.* 28.10.11, 16:13
  PSL=Posady Samym Ludowcom lipne szkolenia za 900 tys buahahahaa przeciez te szkolenia to tylko legalne wyprowadzanie kasy z firm w tym przypadku z urzedow
 • krystin9 28.10.11, 19:46
  > porównajcie inne instytucje które zatrudniają ok 300 osób ile kosztują szkoleni
  > a, to wychodzi tylko 3000 zł na pracownika, z czym do ludzi w mojej firmie tyle
  > wydaje się na kwartał, ten artykuł to bzdet dla tępych ludzi. Normalna osoba t
  > ylko go wyśmieje.

  A co 300 osób robi w UP?
  Jaka jest EFEKTYWNOŚĆ ICH PRACY???????
 • Gość: Magda IP: *.centertel.pl 28.10.11, 20:21
  TRUDNY podaj nazwę tej firmy co wydaje 3000 miesięcznie na szkolenie dla jednego człowieka.Myślę,że to nie Urząd np.Marszałkowski?
 • Gość: trudny IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 20:55
  :) nie , ale oni mniej nie wydają na pewno, takie są przepisy i szkolenia muszą się odbywać, i trzeba zwrócić uwagę na to że pracuje tam wiele młodych osób , a one muszą się szkolić, a jest to i tak o wiele tańsze niż utrzymywanie tych pseudo urzędników po maturze i po 50 ci nic nie robią.
 • fantasticemeryk 28.10.11, 17:39
  My widzimy równiez w ternie brak dyscypliny,za dużo pracowników nalezy się przyjrzeć pracy w tych komórkach i zmniejszyc liczbe zatrudnionych i nie przygotowanych.Nie wiem dlaczego te komórki w terenie sa tak rozbudowane kiedy nieraz nie ma żadnego interesanta.
 • praetorian_assassin 28.10.11, 18:49
  Czy są jakieś szkolenia w Hurghadzie albo w Sharm-ie? Tam pięknie o tej porze... Warto by zwiedzić... o przepraszam, podszkolić się..
 • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 19:18
  Na wniosek forumowiczów należałoby zlikwidować PUP,MUP,ZUS,KRUS,Urząd Miejski,Urząd Powiatowy,wywalić radnych, zlikwidować policję i wojsko,wszystkich urzędników wysłać na bezrobocie.Zakończy się kryzys,będzie dużo wolnych miejsc pracy, słowem będzie RAJ.A ten pomysł należy opatentować.Bądż co bądż niejeden forumowicz musiał się nagłówkować by to wymyślić!
 • Gość: foksterierka IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.11, 10:39
  Policję i wojsko to może nie, ale najlepszą walką z bezrobociem jest głód: jakby mieli sami zarobić na miskę ziemniaków, to i za 1000 złotych opłacałoby się pracować.
 • Gość: pan IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 19:18

  Czy dyrektorke broni ten pan co to kiedys -prasa pisała molestował.
  Panie Wrzałka zmien Pan koalicjanta.
  Oni Pana wykonczą dają Posady Swoim Ludziom na lewo i prawo.
  .A moze taka kontrola przydałaby się w Starostwie , dopiero byłoby wesoło i ciekawie.
 • Gość: pani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 19:29
  A czy dyrektorkę nie szkalują te panie zwolnione,co to toczy sie przeciwko nim proces?


 • Gość: anton IP: 89.76.2.* 28.10.11, 19:37
  Co do szkoleń, to może NIK zainteresuje, czy prawdą jest, że pracownicy wyższej rangi w PUPie prowadzą stowarzyszenia, które dostają z tegoż PUPu pieniądze na prowadzenie szkoleń dla bezrobotnych. Coś to nie wygląda za dobrze, jeśliby sie to potwierdziło...
 • Gość: xxxx IP: *.adsl.inetia.pl 28.10.11, 20:08
  Myślę że to się niedługo potwierdzi, dlatego są robione takie śmieszne nagonki, dziwi mnie tylko że zawsze te artykuły pisze Pani Kosiek ??, chyba współpracowała z tymi co są zwolnieni i się mści!!!!
 • Gość: r_xxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 20:24
  Nie. Tak jest w każdym PUP. Tylko nie każdego jeszcze sprawdzili, macie pecha po prostu :)
 • Gość: pok IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 20:29
  A moze by tak ktos sprawdził kwalifikacje pracowników Starostwa i jego jednostek oraz koligacje rodzinne pracownikow i ich rodzin.Pracuja całe rodziny.
  Firma rodzinna i radnych.
  Byłaby ciekawa lektura. Jest okazja zrobic porzadek.
  Kiedy bedzie normalnie?
 • Gość: wkurzona IP: *.kielce.vectranet.pl 29.10.11, 07:57
  też tak uważam,że to te "panie zwolnione"lub ich pupilki wypisują te bzdury na forum.Nie pracuję już w PUP,ale szkoda,że NIK kontrolując Powiatowy Urząd Pracy nie zainteresował
  się licencjom pracowników. Kied jedna z" Pań zwolnionych" trzęsła całym UP i czuła się bezkarna zorganizowała "przekręt" dzięki któremu licencje dostali Ci co nie powinni!!!!!!!!!.A teraz te panie się mszczą ,bo Ktoś oderwał ich od żłoba.Jak przysłowie mówi "nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka"Mieszać w PUP może również koalicjant.
 • Gość: haha IP: *.pl 29.10.11, 09:26
  zgadzam się w 100%, tylko prawda nikogo nie interesuję, taki naród nasz
 • Gość: b IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.11, 14:38
  "Nie pracuję już w PUP,ale szkoda,że NIK kontrolując Powiatowy Urząd Pracy
  > nie zainteresował się licencjom pracowników."

  Po prostu piękne.
 • Gość: wiem :) IP: *.net.stream.pl 28.10.11, 21:37
  pewnie, że są - trzeba tylko dobrze poszukać ;) w tego typu "szkoleniach" - co to 12 h szkolenia w ciągu 4-5 dni poza granicami RP - przoduje PAR (i tam właśnie ceny oscylują w granicach 5 tysi), oni co prawda prowadzą przede wszystkim szkolenia z ogólnie pojętej księgowości, ale można zapewne na zamówienie zrobić na każdy temat ;) mnie dyrektor to by wyśmiał, gdybym poszedł i taką propozycję szkolącą przedstawił - a szkoda :) chętnie bym zwiedził i to i tamto, i jeszcze owamto ;)
 • atosatos1 28.10.11, 19:41
  stanowisk, które trzeba utrzymać i jeszcze pozwolić niektórym na tzw szkolenia za granicą. To banda darmozjadów, podobnie jest w innych miastach Polski. Jak bezrobotny nie znajdzie sobie sam pracy, to nie będzie jej miał.
  A organizowanie bzdurnych kursów dla bezrobotnych to dawanie kasy zaprzyjażnionym firmom zyjącym świetnie z uczenia pisania cv, autoprezentacji itp.
 • Gość: laik IP: *.204.91.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.10.11, 21:08
  W urzędach powinni pracować tylko ci co zostaną zakwalifikowani przez forumowiczów wszystkowiedzących,pewnie kształconych na Harvard University ew Oxvorde University. Taki wykształcony forumowicz najlepiej wie kto nadaje sie na te intratne stanowiska, opłacane z naszych podatków.Oprócz tak gruntownego wykształcenia w/m forumowicze mają nadprzyrodzone umiejętności tzw Rentgen w oczach,spojrzą w oczy i już wiedzą kto nadaje się na stanowisko urzędnicze.
 • Gość: fenix IP: *.kielce.hypnet.pl 28.10.11, 21:21
  Ryba psuje się od głowy a jaki PAN taki Kram. Po prostu nie mieści się to w glowie. Obrzydliwy transfer pieniędzy z budzetu do wlasnej kieszeni. Zawłaszanie w majestacie prawa. Za batonik dostaje się 600 zł.grzywny a 900000 tak sobie powędrowało ...Bezrobotni absolwenci nie mają środków do życia....co odbija się na iCH psychice a TU takie ELDORADO...
 • Gość: elo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 21:24
  ze tak ci nie w smak powyzsze komentarze?
 • Gość: laik do elo IP: *.204.91.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.10.11, 21:47
  Ty masz nie tylko Rentgen w oczach , ty widzisz jak Kaszpirowski !!! Jednak troszkę popracuj nad sobą, bo nie wszystko wiesz. W urzędzie pracuje jeszcze mój tatuś,siostra ze szwagrem, ja też bym chciał,tylko jestem nieuk i nie wiem czy dostanę się na ten prestiżowy uniwerek.
 • Gość: ula IP: *.kielce.vectranet.pl 29.10.11, 09:42
  Oxford się pisze. Ale to trzeba jeszcze umieć pisać pierdzistołku.
 • Gość: bleble IP: *.pl 29.10.11, 09:55
  w Polsce się się pisze Oksford , ksero anie xero
 • Gość: ula IP: *.kielce.vectranet.pl 29.10.11, 11:25
  Jak już dajesz "university" to pisze się Oxford University; no chyba, że dla lansu co któreś słowo dajesz "z angielska". Żal.
 • Gość: asd IP: 195.137.162.* 28.10.11, 20:54
  Jak sama nazwa wskazuje jest to urząd pracy. Daje pracę urzędnikom.
 • mocten 28.10.11, 21:23
  Jak niegospodarność? Zwykła kradzież moich pieniędzy z podatków.
 • Gość: v-ger IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 21:24
  Pikuś. Lepiej niech się przyjrzą jak są organizowane przez urzędy pracy przetargi na te - potrzebne czy niepotrzebne - szkolenia i kursy.
 • Gość: uy IP: *.dynamic.chello.pl 28.10.11, 22:26
  i kto je wygrywa...
 • ziomal101 28.10.11, 22:41
  NIK zdruzgotał PUP. I co ? I nic. Jak zwykle polnische Wirtschaft.
 • Gość: Ziemniak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.11, 22:43
  Czep się babo MUPu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Tam se też jeździli za granicę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: tatuś laika IP: *.204.91.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.10.11, 22:53
  Baba czepi się MUP-u jak jej zapłacą.Na razie ma zapłacone by czepiać się PUP-u.
 • barrera77 28.10.11, 22:51
  PUP w Piotrkowie Trybunalskim prosze sprawdzic, tam sie rowniez ciekawe dzieje!!!! W pokoju wydajacym pozwolenia na kursy siedza 4 kr..wska i oznajmiaja, ze od polowy roku nie ma juz zadnego kursu. Wiec co one tam do chol...y robia??!!! Do zaprzegu z tymi kr..wskami!!!! a nie stroic sie i racice pilnikowac !!!!!!!
 • Gość: szwagier laika IP: *.204.91.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.10.11, 23:06
  Proponuję w poniedziałek lecieć pod MUP i PUP, wyłapać te nieroby kr..ska co mają wymalowane na czerwono pazury (czyt.racice) i wywalić na bruk.Zamiast skromnie siedzieć przed urzędem w kufajce i informować biednych ludzi,że nie z ich powodu jest bezrobocie to kupują sobie za te ogromne pensje drogie po 5 zł lakiery do tych pazurów i je tylko malują i malują zamiast w zaprzęgu robić. Co to jest do cholery jasnej? Ja sobie wypraszam.A co nie mogę ?
 • olias 28.10.11, 23:21
  nie ma na swiecie państwa lepszego dla swoich obywateli. Niektorych obywateli.
  --
  władzy raz zdobytej nie odda żadna ze stron Okrągłego Stołu
 • nessuno 29.10.11, 00:08
  W instytucjach tych siedzi cała armia darmozjadów i nierobów trwoniących publiczne (a więc nasze) pieniądze. To wszystko ładnie wygląda tylko w statystykach i sprawozdaniach.
  Urzędy Pracy i Ośrodki Pomocy Społecznej to patologia. Oni nie pomagają ludziom.
  --
  Strażnicy Miejscy - albo głąby, albo ch..uje.
  ... jedna z tych cech występuje zawsze. Połączenie - zaskakująco często.
  Zakompleksione, tchórzliwe, chamskie i burackie podróby policjantów.
  <by obywatel_nienumerowanej_rp> :)
 • kufa-62 29.10.11, 01:17
  A. KIEDY KTOŚ SIĘ WEŹMIE ZA OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW?
 • nec1 29.10.11, 05:59
  Głupie tematy szkoleń i ich nieprzydatność to codzienność. Dotyczy to każdej PUP-, w każdym mieście.
 • Gość: Mario - UK IP: *.4-1.cable.virginmedia.com 29.10.11, 06:42
  Czy kogoś to w ogóle dziwi, ze ta baba jest z PSL?
  Mojemu znajomemu PSL proponował szefowanie pewnemu oddziałowi ZUS za to, ze będzie 25% pensji wpłacał na ich konto.
 • Gość: darmo\jad IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.11, 07:28
  a później się obudził z ręką w nocniku z którego pijesz herbatę, pisać takie bzdury bo to jest żałosne
 • Gość: xx IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.11, 08:34
  Z ręką w nocniku to ty chyba siedzisz. To jest stara jak świat praktyka w partiach.
 • wejsunek27 29.10.11, 08:23
  ...od lat wiadomo ,że większość takich szkoleń to wyciek wielkiej forsy od podatników i z UE do kieszeni kolesiów co mają firmy szkoleniowe i potężne "działki" dla urzędników owe szkolenia zlecających
  Po cholerę bezrobotnemu murarzowi kurs kreatywności albo komputerowy?
  Jedna wielka ściema i złodziejstwo....
 • farmer_mendoza 29.10.11, 14:32
  Były przypadki, że ludzi na szkolenia ściągała firma castingowa, która normalnie zajmuje się zatrudnianiem statystów do filmu. Sztuka jest sztuka, ważne żeby fundusze wykorzystać.
 • tygrys102 29.10.11, 08:54
  panie Januszu - proszę zabrać się za wytępienie (ustawowe) wszystkich urzędów pracy w kraju....szkoda kasy na hordę bezmózgowych urzędasów...jest wiele możliwosci pomocy bezrobotnym - służę pomocą i propozycjami - Janusz z Torunia ( atipico@o2.pl)
 • Gość: bella96 IP: 195.82.180.* 31.10.11, 18:38
  Obawiam się, że Twój "zbawiciel" ma Cię w d.... bo już jest po wyborach (obym się mylił).
  Aktualnie najważniejszą rzeczą dla p. Janusza jest drażniący go krzyż w Sejmie. 12% bezrobocie to sprawa wtórna lub nawet trzecioplanowa.

  P.
 • Gość: R IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.11.11, 13:43
  A ja bym poznał choć kilka z tych propozycji jakie ma "tygrys102"... Tych w miarę skutecznych oczywiście i możliwych do zrealizowania, bo wydaje mi się, że po prostu chciał coś napisać.
 • Gość: ele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 09:14
  NIK powinien się przyjrzeć innym instytucjom zarządzanym przez działaczy PSL. To co się w nich dzieje przerasta wszelką krytykę.
 • Gość: eureka IP: *.204.92.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.10.11, 10:17
  Zgadzam się z forumowiczami. zlikwidować te wszystkie urzędy a towarzystwo wywalić na bruk.OSOBIŚCIE uważam, że jestem w stanie rozwiązać problemy bezrobotnch. Po pierwsze,pieniądze, które idą na ich funkcjonowanie trzeba przeznaczyć bezpośrednio dla bezrobotnych.Należy wszyskim dawać po równo, ma być sprawiedliwie.Ja za swoją pracę nie oczekuję dużo, jakoś się dogadamy.Część kasy należy też się dla forumowiczów, bo dzięki nim, okłamywany lud dowiedział się co dzieje się w tych bajzlach urzędach
 • Gość: haha IP: *.pl 29.10.11, 10:28

  I BĘDZIE JAK NA FOLWARKU !!!!! wielkie pozdro dla genialnych forumowiczów co to wszystko wiedzą, każda normalna osoba wie że szkolenia kadry muszą się odbywać i nie jest to wymysł dyrekcji jak insynuuje jakiś tam redaktor tylko wymóg formalny, a jak się komuś n ie podoba to trzeba zacząć od ustawy, proszę sprawdzić jakie wymagania są stawiane doradcą zawodowym i ile szkoleń taka osoba musi przejść, pozdrawiam jadowitych forumowiczów z klapkami na oczach
 • babakielecka 29.10.11, 10:41
  "proszę sprawdzić
  > jakie wymagania są stawiane doradcą zawodowym i ile szkoleń taka osoba musi przejść".

  Zalecam jeszcze jedno szkolenie: ortograficzne:P.
 • Gość: widz IP: *.kielce.hypnet.pl 29.10.11, 10:50
  Poziom szkolących jest adekwatny do poziomu bezrobocia jak widać :( A może szkoleni nie odpowiadają kryterium i nic nie kumają ? Szkoda tylko, że za takie pieniądze kręci się ten kabarecik.
 • Gość: mixer IP: *.icpnet.pl 02.11.11, 14:52
  W luksusowym hotelu w Arabii Saudyjskiej jest piękna sala konferencyjna. Tam następna tura szkoleń, hahahaaaaaaaaaaaaaaaaa....................
 • Gość: doradca IP: *.kielce.hypnet.pl 02.11.11, 21:46
  Lepiej w Australii z widokiem na kangury
 • fackir 29.10.11, 10:13
  jak to zwykle bywa we wszelkich urzędach państwowych
 • Gość: grześ IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.10.11, 11:28
  Należy zreformować ustawe o zatrudnieniu mam taką nadzieje że tak będzie bo obecna ustawa nie dorasta do współczesnych czasów.......//?????????? Powiatowe urzędy pracy nie szukają pracy bezrobotnym podają tylko adres pracodawcy????????????
 • mineyko 29.10.11, 11:39
  Bardzo potrzebnie dla organizatorów i wykładowców!
  Dla kursantów zdecydowanie mniej!!
 • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 29.10.11, 15:01
  Zlikwidować te urzedy pracy:

  www.facebook.com/Na.Wspolnej.WAKACJE#!/event.php?eid=232110973499448
  czy ktokolwiek znalazl przez nie prace?
  Siedzi tam tylko banda urzedasów-nierobów!!!

  www.facebook.com/Urzad.Patologiczny
 • Gość: Tak jest! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.11, 15:10
  Tak jest! Rozkaz przyjęty.
  Rozkaz to rozkaz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.