Dodaj do ulubionych

Przybylski: Pijany ma takie same prawa

30.01.12, 06:59
Pijany ma prawa. A wszyscy obk niego NIE.??????????
Edytor zaawansowany
 • lechu_55 30.01.12, 08:26
  Panie Przybylski Pan jesteś PIJANY, portier w UM powinien Pana poddać pomiarowi alkomatem albo wezwać Policję... to tak w skrócie...
 • Gość: artek IP: *.ip.netia.com.pl 30.01.12, 08:55
  Może wreszcie zaczniecie myśleć wraz ze swoim pryncypałem? Ta wypowiedż to stek bzdur, zapytajcie pierwszego lepszego lekarza to on wam powie co robić z pijanymi znalezionymi na ulicy. Taki sposób myślenia prowadzi do tragicznych decyzji. Pamiętacie akcję bicia szoferów w MPK? Mało wam? Nie trzeba było trochę pomyśleć przed tą akcją? Ale niestety ludzie są niewolnikami swych dziwnych schematów myslenia.
 • Gość: JA IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.12, 11:01
  LECHU MA DEFEKT MÓZGU ?
 • Gość: Ulirich v IP: *.kielce.hypnet.pl 30.01.12, 09:51
  W tym kraju bandyta ma prawa, żul i pijak ma prawa, obszczymur ma prawa, ba!, istnieje mnóstwo organizacji, które dla w/w istot o te prawa walczą. Szkoda, że w tym kraju coraz mniej praw ma ofiara tegoż bandyty czy normalni ludzie, którzy są ZMUSZANI w ciężkich sytuacjach zdrowotnych do przebywania w jednym pomieszczeniu z pijakami. Kit, że jest to wątpliwie przyjemne dla nosa, ileż ciekawych wyzwisk można się przy okazji nasłuchać. A i oplutym można zostać. No ale cóż, pijany to przecież człowiek, swoją godność ma i wyszumieć się musi, nieprawdaż?...
 • Gość: / IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.12, 10:35
  otoz to - wszysctkie zloby, bandyci i menele maja PRAWA - my mamy juz tylko OBOWIAZKI
  podstawowym prawem i obowiazkiem - zasada jest ponoszenie ODPOWIEDZIALNOSCI za to co sie robi
  ale wlasnie rzadzacy przede wszytkim sa nieodpowiedzailni za nic
  oni tez jak PIJANI maja tylko PRAWA!!!!!!!
  jak nie widza jak sie to ROBI - to niech pojada do pierwszego lepszego miasta w Szwecji - tam tez niezle pija - i jakos nie ma problemow z PRAWEM i OBOWIAZKAMI!!
  ale czego sie mozna spodziewac po polskich"exspertach" - tylko wlasnie takiej opini na odpier...sie
 • Gość: / IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.12, 10:38
  ale oczywiscie sensowne jest zdanie o dyrekcji - to nie jest takie trudne - wydzielenie i oddzielenie pijakow
 • Gość: asd IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.12, 11:31
  Jak zobaczylem ze on cos napisal to odrazu dalem sobie spokoj z czytaniem bo..
 • maruda_kielce 30.01.12, 11:39
  to brzmi jak deklaracja chęci sfinansowania tego korytarza. na miejscu dyrekcji szpitala z wydrukowanym tekstem poszedłbym do urzędu miasta po pieniądze.
  "Wyłożyć go wraz z sufitem płytkami, w podłodze zrobić odpływy, słowem, zapewnić możliwość nieustannej dezynfekcji. Tam pod nadzorem mundurowych, którzy ich przywieźli, oczekiwaliby na decyzję lekarza." - Po pieniądze na modernizację korytarza, pieniądze na dyżur dla osobnego lekarza i może zamiast usuwać z ulic policjantów (bo z tego co widać to głównie oni tam lądują z pijanymi) należałoby przerzucić zadanie pilnowania pijanych na straż miejską?
  --
  marudzę niezależnie od Twojej opcji politycznej :)
 • Gość: lek IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.12, 11:41
  Wreszcie sensowna wypowiedź, wcześniejsze artykuły w gazecie na ten temat , a zwłaszcza wypowiedź dyr Gierady -żenada. Brawo dla p.Przybylskiego !
  Tylko dla większości komentatorów powyżej jest zbyt merytoryczna. Oni lubią proste hasła , nie lubią mysleć -to powoduje ból głowy.
  A wracając do oburzenia lekarzy na SORze obecnością tam pijaków -czy zgłoszą sie na ochotnika do badania ( jedynie za pomocą własnych zmysłów i słuchawek , oczywiście ) pijanych ,nieprzytomnych -np jako lekarz na Izbie Wytrzeźwień ? I zadecydują ,że nic ich życiu do rana nie zagraża - bez odsyłania na SOR , oczywiście:) .
 • Gość: kkk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 15:36
  w/w pan spełnia rolę zderzaka szefa, czyli tłumaczy to co jest niewytłumaczalne. Jeżeli każdy pacjent ma takie same prawa to i obowiazki. W związku z powyższym, jeżeli pijany ma być obsłużony tak jak pacjent trzeźwy to pacjentowi trzeźwemu należy się flaszka aby miał takie same prawa jak pijany (czyli nie był pokrzywdzony). Oczywiście na koszt tych co propagują ten sposób rozwiązania problemu
 • Gość: pacjentka IP: *.kielce.vectranet.pl 31.01.12, 07:30
  Niestety, pijany ma większe prawa niż osoba naprawdę chora, ale (niestety) trzeźwa. Przywieziony karetką pijany (a z tego co widziałam to wszyscy nietrzeźwi tak są transportowani) ma pierwszeństwo przed osobą czekającą w kolejce.
  Zwykły chory czeka godzinami na badanie lekarskie, a radosny i zasikany pijaczek jest dowożony i przyjmowany od razu.
 • Gość: Artur IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 20:26
  To znaczy, że wszyscy chorzy wenerycznie w tym na HiV , z obrażeniami w trakcie bójek powinni być "olewani" przez służbę zdrowia, bo to "na ich życzenie"?..głupio gadasz
 • Gość: putin IP: *.kielce.vectranet.pl 30.01.12, 21:59
  Przestań pieprzyć!
  forum.nowiny24.pl/czy-w-przemyslu-potrzebna-jest-izba-wytrzezwien-t51998/
 • Gość: dr No IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.12, 17:16
  Zgadza się że pijany ma te same prawa, ale ma też te same obowiązki, których z racji stanu nie jest w stanie ich wypełnić. Dlatego izba wytrzeźwień musi wrócić, ale musi pracować tam ktoś, kto potrafi rozróżnić wylew od upojenia alkoholowego. Poza tym nie widzę powodu, aby na SOR trafiali tzw. "niebiescy" czyli nosiciele różnego rodzaju pcheł, wszy i innych niewskazanych zwierzątek. Myślę, że Przybylski zmieni zdanie, jak go na SORze taki awanturujący się pijaczyna obrzyga, albo pozbawi kilku zębów, czy wywoła bonusowy zawał przy wtórze gratisowej wszawicy, czego mu nie życzę.
 • Gość: dr nikt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 18:07
  choć nie cierpię pijanych w codziennej rzeczywistości to sądzę, że Przybylski ma rację. Lekarz nie ma prawa różnicować pacjentów według relacji: trzeźwy - pijany, czysty - brudny, bezdomny - czy ten z adresem lub lekarze to już stosują: biały - niebieski. Dla niego wyznacznikiem powinno być jedynie to czy człowiek potrzebuje pomocy czy nie. Każde inne podejście będzie w tej sprawie głupio skrywaną demagogią. Niestety, wielu z zabierających głos na tym forum nie do końca pojmuje o co tak naprawdę chodzi. Policjant ma swoje powinności, lekarz swoje. A profesjonalizmem jest tylko to by swoją pracę wykonywać bez zbędnej demagogii.
 • Gość: kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 19:27
  No odezwał się super fachowiec od zarządzania kryzysowego. Krzysiu daj spokój, ty masz takie
  pojęcie o problemie jak noworodek o małzeństwie.
 • Gość: dr niktm podpisać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 19:49
  kielczanin,facet ma cywilną odwagę wyrazić publicznie co myśli o problemie i jeszcze sie pod ty
 • Gość: Kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 21:26
  Co ma ? Chyba sam w to nie wierzysz, znam pana Krzysia od wielu lat.
  Na czym On się zna to ja doskonale wiem.
 • Gość: dr No IP: *.adsl.inetia.pl 30.01.12, 21:07
  Miejsce pijaka jest w izbie wytrzeźwień - wytłumacz to pacjentom, molestowanym i lżonym pielęgniarkom i lekarzom. Chory ma prawo do spokoju a nie strachu na izbie przyjęć.
 • Gość: kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.12, 21:28
  Zgadza się tylko dla czego "Miasto" zlikwidowało izbę wytrzeźwień. No chyba, że któryś
  z pracowników szanownej instytucji ma nie miłe wspomnienia.
 • Gość: Za Izbą IP: *.kielce.vectranet.pl 30.01.12, 21:49
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10380911,Monitorowana_smierc_we_wroclawskiej_izbie_wytrzezwien.html
 • Gość: Jan abstynent IP: *.kielce.vectranet.pl 30.01.12, 21:46
  Wreszcie rozsądny głos.
 • Gość: Jasiu IP: *.kielce.vectranet.pl 30.01.12, 21:52
  A może izba powinna być przy szpitalu, żeby człowiek z zagrożeniem życia mógł otrzymać natychmiastową pomoc lekarską? Może wtedy któraś ze zmarłych osób przeżyłaby?
  www.gazetawroclawska.pl/artykul/459070,wroclaw-juz-piec-osob-zmarlo-w-izbie-wytrzezwien,id,t.html?cookie=1
 • Gość: kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.12, 11:06
  Ta najlepiej cały Szpital Wojewódzki przerobić na izbę wytrzeźwień.
  Jak kogoś stać na alkohol i narkotyki to powinno go stać na leczenie.
 • Gość: wyborca IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.12, 14:35
  Czy to czasem nie Prezydent Kielc wraz z Radą Miasta Kielce zlikwidowali izbę wytrzeźwień, jako coś niepotrzebnego? Dlaczego teraz podwładny Prezydenta "rękami i srodkami", które powinny być skierowane na leczenie chorych chce rozwiązać problem z pijakami? A obarczanie winą za to, co się samemu spieprzyło jest po prostu delikatnie mówiąc nieuczciwe. To milicja i prezydent, a nie dyr. Gierada odpowiedzialni są za zapewnienie bezpieczenstwa pijaczkom. Problem stawiany do góry nogami.
 • Gość: kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.12, 19:12
  I właśnie od tego jest Krzysio Przybylski. W odwracaniu kota ogonem to on jest wybitnym fachowcem, co by powiedzieć stara szkoła.
 • Gość: Kielczanka IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.12, 22:09
  Czy Pan K. Przybylski to nie jest czasem emerytowanym szefem regionalnej milicji/policji? Dlaczego tak ochoczo chce obarczyć obowiązkami należącymi do policji i miasta szpitalny oddział ratunkowy? Czy szpital jest od ratowania i leczenia ludzi chorych , czy też jest "przechowalnią" dla wszelkiego rodzaju pijaczków i osobnikow z marginesu? Dobrze jest być dobrym cudzymi rączkami. Czasami stanowisko odbiera ludziom zdolność logicznego myślenia. Ludziom z problemem alkoholowym też należy się pomoc, ale nie w ramach SOR-u, tylko w ramach izby wytrzeżwień. Niech miasto, policja zatrudni tam wybitnych specjalistów, aby pijaczki ,menele i odpowiedzialni za porządek w mieście policjanci czuli się bezpiecznie, ale nie obarczać tym obowiązkiem szpitalny oddział ratunkowy, jedyny zresztą w mieście, nie obciążać personelu medycznego szpitala , nie pluć i nie obrażać P. Dyrektora Jana Gierady. Kto zlikwidował izbę wytrzeźwień? Czy wtedy brakło wam rozumu i perspektywicznego myślenia? Trzeba być kompletnym dyletantem, aby likwidować izbę wytrzeźwień, a jej obowiązki scedować na szpital. Wg mnie jest to totalna nieodpowiedzialność. Tylko kto ma pić to piwo? Chorzy, cierpiący pacjenci, pracownicy izby przyjęć, dyr. Gierada, czy też władze miasta Kielc, które do tego doprowadziły?
 • Gość: fajans IP: *.kielce.vectranet.pl 01.02.12, 00:29
  Kiedy mędrzec wskazuje na Księżyc,
  głupiec spogląda na palec.
  (Konfucjusz)
 • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 21:51
  Jak kogoś stać na tłuste żarcie i ma miażdżycę a na jej skutek np zawał serca to go powinno być stać na leczenie.
  Jak wskutek obżerania się ( było go stać ) się upasł i dorobił cukrzycy t.2 to go powinno być stać na leczenie.
  Jak kogoś stać na samochód i ma wypadek to go powinno być stać na leczenie.
  Jak kogoś stać na papierosy i ma na skutek ich palenia raka czy choroby płuc to go powinno być stać na leczenie.
  Itp , itd ...
 • Gość: Lucky Luck IP: *.kielce.vectranet.pl 01.02.12, 00:24
  Tychy: Izba wytrzeźwień, schronisko i cmentarz w jednym - powstaje Zakład Usług Komunalnych
  Dobry pomysł. W Kielcach może być problem. Schronisko dla psów prowadzi Towarzystwo Zwierzak.

  www.tvs.pl/29424,tychy_izba_wytrzezwien_schronisko_i_cmentarz_w_jednym__powstaje_zaklad_uslug_komunalnych.html
 • Gość: Jana IP: *.limehost.ro 01.02.12, 09:21
  Jak Pan taki mądry i pomysłowy to co Pan tam robi powinni Pana awansować .
  Dyrekcja szpitala winna a może powinna dobudować jeszcze drugie pogotowie bo widać że Pan by je spokojnie zapełnił pijanymi obywatelami tego kraju mającymi takie same prawa jak ten który ma zawał i czeka na badania za takim obywatelem jak mu je zrobią oczywiście bo tamtemu obywatelowi się należą. Aby wydzielić korytarz potrzebana jest dodatkowa obsługa a czy szpital dostanie kase z NFZ za to. Niech Pan sobie przypomni wasz szpital na kościuszki dlaczego nie chcieliście uruchomić tam pogotowia "ZAPOMNIAŁ WÓŁ JAK CIĘLĘCIEM BYŁ" .
  GRATULUJE INTELIGENTNEGO ZROZUMIENIA ZAGADNIENIA
 • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 20:09
  oj Jana,Jana...
  Jesteś żywym przykładem prawdziwości słów Stanisława Lema -"gdyby nie internet , nigdy bym się nie dowiedział, że na świecie jest tylu kretynów "
 • Gość: Zbigniew IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 21:16
  Pan Przybylski niestety ma rację..każdy z nas może się "uchlać" i z chodnika trafić do szpitala, bo przy okazji dostanie w łeb a czy nie ma krwiaka da się wyjaśnić tylko po badaniach a nie oglądem zewnętrznym. Stan intoksykacji alkoholowej powoduje rozhamowanie i często zachowania nieakceptowane, które mijają gdy stan ten ustąpi. Nie wolno każdego pijanego oceniać jako alkoholika, który ma "zapłacić" za stan w którym się znalazł. Myślac kategoriami winy i kary nie należałoby leczyć wielu ludzi ,którzy sami wprowadzili się w stan choroby.
 • Gość: Kajam IP: *.cdma.centertel.pl 02.02.12, 08:45
  A zawał to nie jest od picia alkoholu?Większośc zawałów jest spowodowana spożywaniem alkoholu w przeszłości lub też dzień przed zawałem.Dlatego trzeżwy nigdy nie zrozumie pijanego.
 • Gość: Janosik IP: *.kielce.vectranet.pl 02.02.12, 00:09
  Jan zaRadny Budowlaniec zapomniał jak sam bywał pod wpływem. Jest graczem i karierowiczem. Bywał w różnych światowych miejscach na koszt szpitala wojewódzkiego i wie jakie standardy obowiązują przy przyjmowaniu osób wymagających diagnozy medycznej a będących pod wpływem środków odurzających. A więc alkoholu, narkotyków, lekarstw psychotropowych, i innych wynalazków. Kilka oryginalnych receptur można znaleźć w interesującej lekturze "Moskwa Pietuszki". Jan zaRadny abstynent z odzysku może zaproponować jedynie doradztwo w ściemnianiu. I tak mu dopomóż ... i proboszcz z Białogona. hej
 • Gość: Ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 07:58
  Jak widzę pan Krzysio na tym forum ma kilku gorliwych obrońców swych idei.
  Chyba, że to sam pan Krzysio starym zwyczajem dbając o własny "image" tak
  gorliwie się broni. Pan Krzysio pisząc list stosuje starą zasadę dezinformacji
  i zrzuca odpowiedzialność na innych za likwidację tego „przybytku radości”
  jakim była Kielecka Izba Wytrzeźwień. Likwidacja przyniosła Miastu Kielce
  pewne znaczne oszczędności by pryncypał mógł je przekazać drugiemu swojemu
  pretorianinowi na działalność sportową czytaj "piłkę kopaną". List i cała rozróba
  prawdopodobnie wzięła się z prostej przyczyny, iż dzisiaj ktoś za tą decyzję musi
  ponieść odpowiedzialność. Dziwię się także Biskupowi Kieleckiemu, że udziela
  wsparcia moralnego dla decyzji, które krzywdzą współmiernych. Księże Biskupie
  nie samą polityką wierny żyje „my chcemy boga”. Pan Prezydent Lubawski i jego
  sławetny zastępca będą bronili swej decyzji zrzucając odpowiedzialność na
  komunistów lub cyklistów.
 • Gość: nie ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 08:42
  facet napisał co myśli o problemie, podpisał się swoim nazwiskiem a gazeta to zamieściła. Kto chce może się z nim zgodzić albo nie. Ale nie można każdego kto ma odmienne zdanie niż ty uważać za uczestnika spisku jaki zorganizował Przybylski. Tobie faktycznie potrzebny jest szpital. Problem w tym, że w szpitalu Gierady nie ma takiego oddziału
 • Gość: Ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.12, 09:39
  Mam do Ciebie taką oto prośbę, przeczytaj ponownie mój post.
  Bo z tego co czytam po Twoim wpisie moja ocena bardzo Cię dotknęła.
  Jeśli chodzi o pana Krzysia to jedynie co On może zorganizować to przyjęcie
  "u cioci" a nie spisek. Powiem tak panowie i panie z Magistratu - kiedyś parasol
  ochronny się skończy i będzie trzeba ponieść konsekwencje swojej działalności.
  Pal licho koszta finansowe jakie możecie ponieść, ale ile może być wstydu.
  Komuniści w latach 1945-1989 też byli "nieomylni" w swych decyzjach.
  Dla Twojej informacji to w WSZ w Kielcach jest pełna gama usług opieki zdrowotnej.
  Nie wmawiaj komuś choroby na którą sam cierpisz.


 • Gość: lekarz IP: *.adsl.inetia.pl 02.02.12, 22:10
  Czy kosztem pijaczków mają cierpieć ludzie chorzy, ze schorzeniami zagrażającymi zyciu? Czy czasem policja i urząd miasta nie chcą realizować swoich zadań rękami pracowników SOR-u szpitala wojewódzkiego w Kielcach? Wspaniale jest być dobrym cudzymi rękami, bez żadnej odpowiedzialności. Dlaczego spółka miejska medyczna "Szpital Miejski" nie ma SOR-u i nie zajmuje się pijaczkami? Dlaczego Prezydent Kielc i Rada Miasta Kielce zlikwidowali izbę wytrzeźwień? Skoro P. Przybylski jest takim altruistą, to niech weźmie odpowiedzialność za pijaczków na SOR-ze. Niech Rada Miasta przywróci funkcjonowanie izby wytrzeźwień bądź zorganizuje SOR w szpitalu miejskim, niech zatrudni (za swoje pieniadze , bo chora kasa nie chce tego finansować odpowiednich specjalistów), a nie obarcza pijaczkami pracowników SOR-u wojewódzkiego szpitala zespolonego i dyr, J. Gieradę.
 • Gość: JANEK GIE IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.12, 23:18
  Logika Kalego ...
  SOR w Szpitalu Miejskim i pijaczek na nim- OK.
  Pijaczek na SORze u Gierady - ZŁOOOO !
  A nawiasem mówiąc , czy ktoś policzył jakie koszty generuje tzw. Izba Wytrzeźwień - będąca zresztą instytucją nieprzystającą do standardów państwa prawa - stąd nie ma czegoś takiego nigdzie na zachodzie .
 • Gość: smurfmadrala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 01:05
  Dla lumpiorów, ćpunów, bezdomnych niech se zagra
  Wielka Orkiestra Prazdnikowej Pomocy im. "Róbta Co Chceta",
  do końca "zgonu" i o jeden dzień kaca dłużej.

  Potem uczciwy przetarg na tysiąc komfortowych, importowanych koji,
  a przy każdej postawić leczniczo:
  kratę browara i ramkę szlug /zioło później, kiedy vel "Walikoń" POstępowo zalegalizuje/
  By Żyło Się Lepiej !
  Niech wstrętni bogacze licytują
  piłkę Ryżego Donaldinio czy Pisma Zebrane z "harakterystyczna ortografją" Hrabiego
  tak, aby socjalizm opiekuńczy ulżył se finansowo w swojej opiekuńczości
  i zachował swą zmęczoną po nocy "ludzką twarz" .

  Wypiłbym se, na ten mróz, symboliczne 0,7 l na twarz
  ale w domu nimam, do nocnego mi nie chce, bo zimno,
  aż tak mnie rura nie pali...
  Patrzajcie ludziska, tak nas globalne ocipienie grzeje, że jest tylko minus 20,
  bez ocipienia byłoby minus 40.
  Uważajcie lumpiory aby po libacji rowu nie zaliczyć, bo wtedy was Judymy nie obsłużą
  a tylko grabarz, co zawsze chce pieniądze, nawet ostatni, wdowi grosz weźmie,
  zawsze jednak pod zusowką kreskę.
 • Gość: Ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 08:04
  Szanowny "Smurfmadralo" kapitalna riposta na niektóre wpisy. Tylko wie pan zaraz się odezwą obrońcy i będą krzyczeć: "jak pan ma czelność krytykować władze "wolnej Polski".
  Po 22 latach znów są oni i my.
 • Gość: Ktoś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.12, 07:52
  Ja zapytam tak, czy Piłkarze Korony Kielce nie generują kosztów.
  Wybudowano stadion kosztem 200 tyś mieszkańców miasta, z którego
  korzysta ok. 20 tyś. Prywatnie do pana prezesa Korony Kielce nie mam nic,
  ale tak się na to stanowisko nadaje jak pan Krzysio na swoje.
  Zapomniał pan, jakie koszty wygenerował upadek Chemadinu.
  Pisze pan o prawie nie mając zielonego pojęcia o nim. Jak czyta pan swój
  wpis nie przychodzi panu na myśl, że się ośmiesza ? Mało tego robi z siebie błazna.
  Pytam Pana, dla czego koszty pijanych "pacjentów" miasta Kielce ma ponosić całe województwo ? Kilkanaście lat temu magistrat zajmował jeden budynek w centrum
  miasta, a dziś ? Czy to nie generuje kosztów. No, ale przyjaciele "królika" gdzieś
  zatrudnienie muszą mieć. Pytam, więc gdzie są te płomienne idee, które kiedyś
  wypowiadali panowie Krzysio, Tomcio, Wojtuś L. nie mylić z J. i pozostali,
  którym dziś nie mieści się w głowach że mogą być krytykowani.
  Pozdrawiam proszę zadbać o swoją edukację póki nie jest za późno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka