Dodaj do ulubionych

Czytelnicy o dyrektorach z PSL: Polska to naród...

19.07.12, 18:40
PSL z kazdym,zawsze ale nie za darmo,czyli jak...? Ucywilizować towarzystwo będzie trudno ale trzeba.
Edytor zaawansowany
 • Gość: łachudra IP: *.30.80.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.07.12, 18:54
  Ciekawe,kto to zrobi,jak wszyscy jednacy.
 • Gość: dfvdfv IP: *.leapswitch.com 19.07.12, 19:58
  Nooo w Urzędzie Wojewódzkim jest Dyrektor, który ani Platformy ani PSL się nie boi... Za to wyrzuca z pracy kolejnych pracowników. A na dodatek zawiera co najmniej "podejrzane" umowy. Polecam lekturę wyników z kontroli NIK w Urzędzie Wojewódzkim: www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/kontrole,9648.html
 • Gość: Kielczanka IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.12, 20:07
  Czy to normalna sytuacja, że tylko członek PSL może być dyrektorem szpitala? Jak można ocenić dyrektorów, którzy co kadencję zapisują się do nowej partii bądź gorąco sympatyzują z nią? Czy tak szybko dojrzewają ideowo, czy też są zwykłymi ..........? Dlaczego obecnie w Polsce nie mam konkursów na kierownicze stanowiska w słuzbie zdrowia - na dyrektorów, ordynatorów, kierowników itp? Czy wszystko musi zależeć od rządzącej Polską partyjnej mafii? Czy apolityczny fachowiec w Polsce pod rządami Tuska i Pawlaka i ich partyjnych kumpli ma szansę na awans zawodowy, na kierownicze stanowisko? Sytuacja w kieleckich szpitalach dobitnie pokazuje, że raczej nie. Osobnik podejrzany ideowo nie może być dyrektorem czy ordynatorem? Tylko osoba politycznie zaufana bez wzgledu na kwalifikacje nadaje się na kierownicze stanowisko. Tak właśnie wygląda Polska w ponad 20 lat po Magdalence, po czerwcowym przewrocie tych, którzy obecnie administrują Polską. Pamiętam czasy stalinowskie. Rzadko bo rzadko, ale bezpartyjny fachowiec był dyrektorem, ordynatorem.
 • Gość: aktor IP: *.ipredator.se 19.07.12, 20:10
  Świętokrzyskie to naród cwanych chłopów i ciemnota ludzi którzy ich wybierają. No cóż dyrektorzy zapisali się bo liczą na przedawnienie swych przewinień. Dziwi mnie tylko sytuacja Pana dyr Szpaka był w SLD no cóż dojrzał (problemy z NFZ) i zapisał się do PSL a ZATRUDNIA GO STAROSTA Z PO i ? każdy sobie odpowie. Wygląda na to że partia partią a po wyborach wszyscy mówią jednym głosem o kasie i władzy. SŁOWEM PRZEKRĘT godny PSL ciekawe jaki FLM Z TEGO WYJDZIE !
 • Gość: miłość_bliźniego IP: 176.61.140.* 20.07.12, 05:51
  Skoro już dzielimy Zjednoczone Królestwo na landy to Norman Davies jest historykiem walijskim.
 • Gość: romek IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.12, 11:23
  Ostatnio pewien profesor, etyk i politolog, bardzo zwięźle ocenił tą formację : "... w PSL jest ten problem, że oni wszyscy mniej więcej z tej samej gliny. To środowisko "biznesu rolnego" i jest ono homogeniczne. Trudno znaleźć kogoś, kto pije umiarkowanie i odczuwa wstręt przed mniejszymi lub większymi kombinacjami "
 • Gość: / IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.07.12, 14:34
  Pilsudski zapytany a jaki program ma miec nowa partia "
  Mosci hrabio
  jak najprostszy - Zlodzieji wieszac , ku... lac
  \ i tak trzeba rozmawiac z psl i jego czlonkami
 • Gość: prs IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.12, 20:43
  Ciekawe czy to nie jest jakiś temat zastepczy, czy aż tak straszny sezon ogórkowy w kieleckiej Gazecie Wyborczej? Sprawa na topie nie powiem i pasuje do taśm PSL ale nie to samo przez tydzień mnie się już znudziło a wam?
 • oloros 19.07.12, 21:00
  to jest jednak powazna sprawa - nie dlatego ze to jest PSL i miernoty dyrektorzy
  ale to jest system rzadzenia Polska oparty na wsiowym tradycjonalizmie gdzie decyduja uklady mafijne i rodzinne - a kazdy obcy jest smiertelnym wrogiem
  i chociaz minely czassy kiedy w swietokrzyskim chlopi po mszy uswiadomieni przez proboszcza wracajac do domu - co najmniej jednego Zyda ukatrupili ale przywyczajenia zostaja
  w Polsce decyzje zpadaja poza przejrzystymi transparentnymi instytucjami demokratycznymi - one juz nie zapadaja nawet w kuluarach - a w dobrze odrzewionych willach i parafiach
  pozniej sa juz tylko maszynki do glosowania w Sejmie, samorzadzie!1
  tak dziala nie tylko PSL - ale kazda partia w Polsce!!
  nie laczy ich spoleczenstwo obywatelskie a siec wzajemnych bizbesowych i rodzinnych powiazan
  to prowadzi do katastrofy z wielu powodow - znam wielu ludzi ktorzy tylko z tego popwidu wyjechalo z Polski i nigdy nie wroci
  tylko z tego powodu tysiace ludzi aktywnych nigdy nie zapisze sie do zadnej bandy
  i dlatego to jest sprawa powazna
 • Gość: miłość_bliźniego IP: 176.61.140.* 20.07.12, 05:57
  w reakcji na pytanie reporterki.
  Facetowi złość tak skrzywiła gębę, że może mu to zostać do końca życia.
 • Gość: bo wyborcza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.12, 21:10
  nie może przeboleć że rolnicy mają swoich przedstawicieli w sejmie i ma ich kto bronić przed wyzyskiem.Ustrój jaki stworzyli ci "demokraci" po 89 roku polega na wyzysku robotnika i chłopa. Robotnik niestety mimo , że ma się za madrzejszego od chłopa nie ma swojej reprezentacji w sejmie i leją go równo w dupę. Chłop niby głupszy , a ma swoją reprezentację w sejmie i nie pozwala by białe kołnierzyki żyły jego kosztem . Tego nie może przeboleć Michnik ze swoimi pismakami.
 • Gość: wyborca IP: *.adsl.inetia.pl 19.07.12, 21:25
  Czyżby politycy PSL bronili rolników przed wyzyskiem przez rządzących Polską polityków PSL i współkoalicjanta tj. partię Tuska?
 • Gość: DOTACJA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.12, 21:42
  Teraz bronią sądów. Wymiar sprawiedliwości prostego obywatela za ,,pralnię,, dołożyłby próbę wyłudzenia. A TU JEDEN NA PREZESA; DRUGI DO WARSZAWY ;ITD, ITD !:(
 • Gość: Aga IP: *.centertel.pl 20.07.12, 07:36
  Rzeczywiście bronią rolników latając do Meksyku i Panamy .Latają za pieniądze z jakich ograbili Cię przy skupie zboża.Gdyby nie ich milionowe zarobki i wycieczki w poszukiwaniu ananasów ty rolniku żyłbyś lepiej.Ciemnota na wsi jest ogromna.Brak zrozumienia u wyborców mechanizmu działania tych z PSL powoduje ,że wybierają oszustów przez 20 lat .Ci działacze z PSL tak obrośli w piórka,że nawet nie liczą się z niczym.W świętokrzyskim to już szczyt ich bezczelności.
  Choćby sprawa przetargu na budowę Starostwa Powiatowego w Kielcach ,gdzie firma Dorbud przedstawiła( w drugim przetargu)fałszywe oświadczenie i powinna być wykluczona z przetargu ale (Wicestarosta Janus z PSL oczywiście) ciągle balujący i otwierający różne obiekty Dorbudu domaga się zmiany tego oświadczenia na inne i w ten sposób umożliwić wygranie przez Dorbud przetargu o wartości ponad 32 miliony złotych.
  Dodatkowo dziś w Gazecie tłumaczy się ,że jemu tylko pismo podsunęli , a on podpisał (chyba nie czytał co podpisuje) ale on nie sprzyja Dorbudowi.Bagatelizuje swoje zaangażowanie po stronie Dorbudu choć w każdej gazecie roi się od informacji o jego zażyłych stosunkach łączących go Prezesem firmy Dorbud i uczestniczeniu w licznych imprezach towarzyskich organizowanych przez ta Firmę.Pierwszy przetarg wygrał oczywiście Dorbud ale Hiszpanie wygrali w Krajowej Izbie Odwoławczej co od samego początku nie podobało się Janusowi .Za przegraną sprawę w KIO zapłacił Powiat 40.000 złotych.Czy wówczas Janus wybierając Dorbud lub polecając go wybrać nie działał świadomie wiedząc,że Dorbud nie mógł wygrać bo dał wyższą cenę od Hiszpanów.Tak więc Powiat czyli my wszyscy już przy pierwszym przetargu straciliśmy 40.000 złotych z powodu widzimisię rządzących Starostwem w Kielcach.
  Czyż nie jest to marnotrawstwo w imię sprzyjania komuś za niewątpliwą obietnicę udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej ( jak to określa Prawo karne)?Czy można mieć wątpliwości komu sprzyjają rządzący Starostwem?
 • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.12, 00:07
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • Gość: Ale gdzie rozum IP: *.centertel.pl 20.07.12, 09:18
  bo wyborca napisał:
  "nie może przeboleć że rolnicy mają swoich przedstawicieli w sejmie i ma ich kto
  bronić przed wyzyskiem.Ustrój jaki stworzyli ci "demokraci" po 89 roku polega"

  Możemy przeboleć, że ( chłop) przepraszam rolnik ma swoja reprezentacje na wycieczkach w Meksyku ,Panamie ,Maiamii i gdzie tam jeszcze chcesz.Nie możesz zrozumieć,że to Ciebie okradli płacąc ci mniej za zboże , a zyski z tego procederu cwaniaczki zagarniają dla siebie.Przeznaczają te pieniądze na nagrody i wycieczki .Czy ty ciemny ludzie wiejski zawsze musisz być dym.....y?
 • Gość: misiek IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.12, 23:38
  Mnie PSL się nigdy nie znudzi!
 • Gość: JEP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.07.12, 22:28
  WSZYSTKO jest kwestią MAFIJNEGO systemu Polskiej Władzy - nie głosujesz na osobę tylko na Partię, która wybiera między sobą układ kolesi, którzy, wymieniając się okresowo mogą trwać przy korycie non stop, i przy tym śmiać się w kułak z prawa - PSL to bezwzględnie wykorzystuje (vide dzisiejsza wypowiedz posła Gosa w Kielcach dla GW).
  I tyle w temacie - Pan Płemieł Tusk OBIECYWAŁ w kampanii wyborczej Jednomandatowe Okręgi Wyborcze, jak się dostał do władzy to o obietnicy zapomniał, bo w tym układzie mafijnym trwa każda partia w Polsce. Dopóki to się nie zmieni to nie będzie jakielkolwiek poprawy.
 • tykaczor 20.07.12, 08:06
  Gość portalu: JEP napisał(a):

  > WSZYSTKO jest kwestią MAFIJNEGO systemu Polskiej Władzy - nie głosujesz na osob
  > ę tylko na Partię, która wybiera między sobą układ kolesi, którzy, wymieniając
  > się okresowo mogą trwać przy korycie non stop, i przy tym śmiać się w kułak z
  > prawa - PSL to bezwzględnie wykorzystuje (vide dzisiejsza wypowiedz posła Gosa
  > w Kielcach dla GW).
  > I tyle w temacie - Pan Płemieł Tusk OBIECYWAŁ w kampanii wyborczej Jednomandato
  > we Okręgi Wyborcze, jak się dostał do władzy to o obietnicy zapomniał, bo w tym
  > układzie mafijnym trwa każda partia w Polsce. Dopóki to się nie zmieni to nie
  > będzie jakielkolwiek poprawy.
  -----Nic nie poradzę, że jesteś IDIOTĄ ! Czy to nie twój idol -obłąkany Jaruś nie poparł propozycji PO o zmianie ordynacji wyborczej do Sejmu ?
 • bintell 20.07.12, 01:33
  Chlopy to moga sobie byc cwane, chlop swoj rozum ma i basta!!! PSL - Przekrety Sluza Ludowcom??? Ale jak to jest, ze PSL nie moze sobie poradzic z PLN 22-milionowym budzetem na wlasnej zagrodzie. Urzadza kryminalne przekrety, na ktorych banalnie wpada. Wiec na jakiej podstawie PSL domaga sie wspoludzialu we wladzy w panstwie, ktore ma $500 miliardow PKB (PLN 1,750 milionow)? Na razie PSL udowodnilo brak kompetencji, brak gospodarnosci, i sklonnosc do politycznych lgarstw (no i ordynarnie chamskie zachowanie). Wszystko to na dodatek do naduzywania wladzy w celu czerpania korzysci osobistych, nepotyzmu, prywaty, co sie nazywa korupcja i jest na to lista paragrafow w KK. Zawiesic wszystkich poslow PSL (opozyja w tym pomoze). Dokonac lustracji przez prokurature i inne organa kontroli. Wylkuczyc z Sejmu kanciarzy (opozycja tez pomoze). Trzymac PSL z dala od kasy, bo kase robia podatnicy. PSL – Przekrety Sluza Ludowcom. Calosc operacji oczyszczajacej posluzy PO w lepszym sprawowaniu wladzy - czego to daj nam Boze. Zadziwiajace jak kariera Sawickiego jest podobna do kariery Lukaszenki. I chamskie zachowanie tez. Wiec jak Swicki zrobil ruch na zewnatrz, to Lukaszenka tez powinien pojsc w jego slady. Wolnosc dla uciemiezonych narodow Europy.
  --
  Widze frankiste Kaczynskiego, ale slysze Gomulke. Jego epigonskie epitafia pisal pewnie Dziadek Pilsudski. Putin dostal wladze od Jelecyna za immunitet (pospolite przestepstwa i $50M defraudacja). Bolek dostal wladze od Generala za nietykalnosc. Bolek ukryl donosy i kwity. General ma w szufladzie Order Lenina (+ 13 odznaczen za zaslugi w budowie wiezienia narodow zwanego Zwiazkiem Radzieckim, + 20 za uporczywa budowe komunizmu w Polsce, + 15 za wspieranie miedzynarodowego komunizmu – zasluzony aktywista!). Dzisiaj, General i Bolek, podaja sie za demokratow i gratuluja sobie zaslug dla narodu i zbawienia Polski. Pierwszy to dramat, a drugi to groteska. Lustracja stojkowych to tez groteska. Zlustrowac sedziow i prokuratorow, ktorzy bez podpisywania zobowiazan, scigali i ferowali wyroki. Zlustrowac dzialaczy partyjnych, ktorzy moczyli narod w pseudo-komunistycznej brei. Przemianowac lotnisko w Gdansku na Bolek International Airport. Brzmi lepiej i tak jakos prawdziwie. Prawda nas wyzwoli (ze zludzen).
 • Gość: kochanek IP: *.rev.snt.net.pl 04.08.12, 18:40
  Coś ty się ze Skarżyska urwał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • baltow_com 20.07.12, 04:10
  "...stanowisko ostrowieckiego PSL w tych kwestiach,to do dziś nie doczekałem się konkretnych odpowiedzi na zadane wcześniej pytania jego szefowi.A teraz,gdy widzę ,że osoba wykazująca brak szacunku do obywateli,która zamiast rzeczowej rozmowy posuwa się do pomówień i prób zastraszania ludzi o niewygodnych dla niej poglądach dostaje stanowisko z puli swojego partyjnego przełożonego,czyli szefa świętokrzyskiego PSL A.Jarubasa p.t.-"zastępca dyrektora Biura Społeczeństwa Informacyjnego"

  baltow.salon24.pl/343766,swietokrzyskie-psl-stylle
 • Gość: DARK IP: *.adsl.inetia.pl 20.07.12, 06:55
  PSL = Pazerne Sejmowe Ludki
 • Gość: DARK IP: *.adsl.inetia.pl 20.07.12, 07:01
  Skąd się wziął Gos u władzy?

  www.se.pl/wydarzenia/kraj/psl-oszuka-wyborcow-adam-jarubas-i-krzysztof-hetman-dwaj-politycy-psl-ktorzy-dostali-sie-do-sejmu-re_211217.html
 • Gość: latko IP: *.dynamic.chello.pl 20.07.12, 07:04
  "Lamila" z kolei odwołał się do poglądu znanego historyka: "Norman Davis historyk angielski oceniając Polaków - artykuł zamieścił również The Times Polska - napisał krótko: ".

  Faktycznie - napisał bardzo krótko.
 • lamila 20.07.12, 22:28
  Errata - cytuję : "Polska - naród cwanych chłopów".
  Norman Davis od bardzo wielu lat mieszka w Polsce - w Krakowie, gdzie założył rodzinę i ma nastoletniego syna. Polskę zna więc też z autopsji, chętnie bierze udział w spotkaniach z czytelnikami. Jest niezależny i lapidarnie nazywa sedno problemu. Nie zważając na koniunkturę.
 • Gość: pisowiec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.12, 00:03
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • oloros 21.07.12, 14:46
  alez sa dokladnie tacy sami
  ludzie ida do partii bo widza w tym jedyna możliwość osiągnięcia sukcesu - / partia ludziom zdolnym i pracowitym do tego nie jest potrzebna - miernotom jak najbardziej/
  partyjniactwo , nepotyzm to siostry korupcji
  powazna sprawa bo tak wlasnie wyglada rzadzenie panstwem - decyzje zapadaja nie w powolanych do tego demokratycznych strukturach wa w zacisznych gabinetach i na parafiach
  pozniej jeden z drugim minister dostaje w nagrode etat dyrektora i 100 000 miesiecznie -
  opo kazdych wyborach czyszcza do swoich do sprzataczek
  to jest jak zamach stanu - rwanie i okradanie nas wszystkich
  a przeciez to sa ludzie wynajeci przez wyborcow tylko do zarzadzania!!!!
  jest jeszcze gorzej bo wiekszosc naszych poskow radnych to sa =urzednicy!!!!
  czyli wladza ustawodawcza laczy sie razem z wladza administarcyjna - i nikt w tym nic zlego nie wiedzi
  dlatego mozliwe jest tworzennie roznych ustaw, instytucji, spolek i wymyslanie p dla potrzeb urzednikow - Polska ma tylko za to placic!!!
  konieczna jest w Polsce ale zmiana ustrojowa i calkowita prywatyzacja , zawężania mozliwosci decydowania przez urzednikow o czymkolwiek, jednomandatowe okregi wyborcze , zakaz kandydowania urzędników do Parlamentu, i stworzenie służby cywilnej bezpartyjnej powoywanej w driodze konkursow - polityczny ma byc minister i koniec!!
  jak najmniej pola dla urzedniko - oddajcie Polske Polakom zlodzieje
 • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 21.07.12, 17:01
  Dlaczego polityką zajmują się cyniczni cwaniacy, oszuści , pospolici przestępcy. Czy pensja 110 tysięcy złotych miesięcznie dla eks-posła Po Grada w sytuacji , kiedy ponad 1/3 Polakow żyje w nędzy jest etycznie uczciwa? Ile lat na takie wynagrodzenie musi pracować mgr w supersamie? Dziesięć lat?
 • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 30.07.12, 21:57
  A jak P. Tusk i jego kumple załatwili budowniczych stadionów,autostrad? Większego przekrętu niż ten nie było w historii. Ilu ludzi skrzywdzono, ilu oszukano, ilu przedsiębiorców zbankrutowalo? Rząd się szczyci stadionami, tylko prawda jest taka, że większość z nich kredytują pracownicy upadłych firm. Skandal nad skandale !!!! Winnych do tej pory nie ma. Politycy Peło spotykają się wieczorową porą na cmentarzu, po to, żeby się modlić, czy po to, aby załatwiać szemrane interesy? Przyjaciel Peło może bezkarnie wyciąć hektary lasu w otulinie parku narodowego bez pozwolenia pod wyciąg narciarski. Szary obywatel wytnie w swoim ogrodzie jedno drzewo bez zgody konserwatora dostanie kilkanaście czy kilkadziesiat tysięcy kary, Tak wygląda "praworządność" pod rządami kumpli PP Tuska i Pawlaka. Prawdę mówił przyjaciel Tuska, skarbnik Peło po wypiciu kilku drinkow, że "Polska do dziki kraj".
 • lamila 31.07.12, 14:00
  Zdjęcie aktywu PSL w dniu wyborów - bezcenne. Jaka radocha.
 • Gość: Cielo IP: *.cdma.centertel.pl 03.08.12, 07:33
  Tylko pod tą flaga -zielonym kolorem -możesz być Dyrehtorem!
  Możesz być pijakiem zarzyganym, pod stołem i tak będziesz Dyrehtorem.
 • osse 03.08.12, 12:00
  Heh, ale zdjęcie jest świetne: bi.gazeta.pl/im/1/8696/z8696611Q,Wieczor-wyborczy-w-siedzibie-PSL-w-Kielcach--Pierwszy.jpg

  To jak liga niezwykłych dżentelmenów.
  Od sasa do lasa, a jeden taki z wąsem to był już chyba we wszystkich partiach oprócz SLD, karierowicz jeden.
  Liga cwanych dżentelmenów i sołtysów.
 • Gość: krzysiek IP: *.kielce.vectranet.pl 03.08.12, 15:32
  a co myślicie,że w gminach rządzonych przez PO to jest inaczej? niestety tak samo. u nas w Górnie, to nawet konkursów się nie ogłasza tylko z wdzięczności za wybory i na elektorat z Krajna liczy wójt, takim sposobem pani Jamrożek z referatu rolniczego kulturę dał do prowadzenia. I co? nikt mu nic nie zrobi, a rada gminy dalej będzie stawiać mu głupie zarzuty przy absolutorium. Zobaczymy jak zagłosuje gmina za 2 lata. Nie wystarczy skończyć dobrych studiów trzeba być jeszcze dobroczyńcom wójta i do tego najeżyć do PO.tak teraz to działa, czyba się do PO zapiszę, bo od 2 lat nie mogę roboty znaleść
 • Gość: taka prawda IP: *.dynamic.chello.pl 03.08.12, 19:38
  "Nie wystarczy skończyć dobrych studiów trzeba być jeszcze dobroczyńcom wójta i do tego najeżyć do PO.tak teraz to działa, czyba się
  do PO zapiszę, bo od 2 lat nie mogę roboty znaleść"

  Bez obrazy, ale jeśli sam piszesz podania o pracę, to możesz mieć problem.
  Nie wiem, o jakich "dobrych studiach" wspominasz, ale zapewniam Cię, że pisać się na nich nie nauczyłeś.
 • Gość: Adaś IP: 78.133.191.* 03.08.12, 21:24
  Nie żyje PSL i PO dwie jedynie słuszne partyje
 • Gość: Zbyszek IP: *.rev.snt.net.pl 04.08.12, 18:33
  Niech żyje , niech żyje PO i PSL
 • Gość: Ania IP: *.rev.snt.net.pl 04.08.12, 18:35
  Powoli i ja także zaczynam się przekonywać do koalicji PO i PSL. To porządni ludzie, porządne chłopy i kobiety. Mam nadzieję, że za 2 lata ponownie wygrają wybory do Sejmu i Senatu.
 • Gość: agata IP: *.rev.snt.net.pl 05.08.12, 16:39
  no tak
 • Gość: Wacek IP: *.rev.snt.net.pl 05.08.12, 16:20
  Jak by wszyscy tacy byli to by nam się dopiero żyło jak w Japonii.
 • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.08.12, 10:50
  Oszczędność, praca, pomysł przynoszą znakomite efekty,
  czyli można na przekór oszołomstwu opętanymu teoriami spiskowymi.

  wiadomosci.onet.pl/kraj/se-prezes-amber-gold-kupil-palac-za-65-mln-zlotych,1,5212790,wiadomosc.html
 • Gość: bz IP: *.dynamic.chello.pl 10.08.12, 20:32
  Słów brak.

  "Była szefowa gabinetu politycznego ministra rolnictwa Marka Sawickiego (PSL) odeszła z funkcji wraz z ministrem. Otrzymała odprawę w wysokości - jak wyliczył "Super Express" - około 30 tys. zł. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że bezrobotna była cztery dni. Potem... wróciła na stanowisko.
  33-letnia Magdalena Kosel zgodnie z umową, określającą jej stosunek pracy w ministerstwie rolnictwa, straciła stanowisko wraz ze swoim przełożonym, czyli Markiem Sawickim z PSL. Ale - jak ustalił "SE", nawet nie spakowała swoich rzeczy.
  Faktycznie - nie było po co. Trzy dni później zasiadła za swoim starym biurkiem na starym stanowisku. Zmienił się tylko szef - Kosel została wyznaczona na szefową gabinetu politycznego nowego ministra Stanisława Kalemby.

  "Wszystko jest zgodne z panującym w Polsce prawem"

  - Wszystko jest zgodne z panującym w Polsce prawem. Nie ma tu żadnych nieprawidłowości - powiedziała "SE" Magdalena Kosel. Takie jest też stanowisko resortu rolnictwa.
  I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że za kilka dni na bezrobociu szefowa gabinetu politycznego ministra dostała odprawę w wysokości 300 proc. miesięcznej pensji. Według wyliczeń "SE" oznacza to, że otrzymała ok. 30 tys. zł.

  "Nie po to się kogoś zwalnia, by zaraz znów go zatrudniać"

  - Regulacje prawne zobowiązujące pracodawców do wypłacenie odprawy osobie, która utraciła pracę z przyczyn leżących po stronie tegoż pracodawcy, mają służyć ochronie interesów pracownika który pracę utracił. O ile zatem, w przedmiotowym przypadku, możemy mówić że takie działanie jest zgodne z literalnym brzmieniem przepisów prawa o tyle zasadnicze wątpliwości należy mieć co do zgodności z duchem prawa - komentuje dla portalu Gazeta.pl Andrzej T. Prelicz, doradca podatkowy, Partner w Kancelarii Prelicz & Szymańska, ekspert Business Centre Club ds. podatków, restrukturyzacji przedsiębiorstw i prawa spółek.

  - W przypadku osoby która de facto pracy nie utraciła, wypłata odszkodowania z tytułu utraty pracy, a taki właśnie charakter ma odprawa, nie pełni funkcji ochronnej przewidzianej przez prawo, skoro osoba ta pracy nie utraciła - dodaje prawnik.

  - Sytuacji tej nie da się porównać z relacjami pracowniczymi w prywatnych przedsiębiorstwach, w których polityką kadrową rządzą reguły rynkowe. Nie po to się kogoś zwalnia, żeby zaraz potem znów go zatrudniać. Trudno sobie wyobrazić, że kogoś się zwalnia z firmy, wypłaca mu się odprawę, a niedługo potem znów zatrudnia - komentuje Prelicz.
  Prawnik: Teoretycznie to zgodne z prawem, ale...
  Inni prawnicy, z którymi konsultowaliśmy tę sprawę, mówią nam, że teoretycznie wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa, "ale jest oczywiste, że to jest sprawa, o której po prostu trzeba napisać". O ile redakcji "SE" udało się jeszcze uzyskać komentarz Kosel ("Wszystko jest zgodne z panującym w Polsce prawem"), o tyle potem w ministerstwie nabrali wody w usta.

  Pod bezpośrednim numerem do szefowej gabinetu ministra rolnictwa odbiera pracownica sekretariatu, która na prośbę o rozmowę z Kosel pyta "a w jakiej sprawie?". Gdy słyszy, że chcemy zapytać o kontrowersje w związku z czterodniowym bezrobociem jej szefowej i jej odprawie, odsyła do biura prasowego i odmawia połączenia mnie z Kosel.

  Ministerstwo, rada nadzorcza Elewarru, FAPA...

  Nawet jeśli szefowa gabinetu politycznego ministra Sawickiego straciłaby pracę w MR na dłużej, nie wpadłaby w kłopoty. Dostaje bowiem dostaje około 4 tys. zł miesięcznie z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej spółki Elewarru. Tej samej, w związku z którą toczy się śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków od stycznia 2011 r. do lipca 2012 r. przez funkcjonariuszy publicznych z Agencji Rynku Rolnego oraz Ministerstwa Rolnictwa w związku z niepodjęciem skutecznego nadzoru właścicielskiego. P przeprowadzeniu kontroli za okres od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2010 r. NIK stwierdziła w Elewarrze "liczne nieprawidłowości co do zasad i wysokości wynagrodzeń członków zarządu tej spółki oraz innych zatrudnionych tam osób". Wiadomo też, że członkowie władz Elewarr-u wypłacili sobie bezprawnie 1,4 mln zł pensji i premii. W czerwcu 2011 NIK wykryła nadużycie i nakazała zwrot całej kwoty. Sprawę miała monitorować Agencja Rynku Rolnego. Do tego dochodzi sprawa FAPY - finansowanej przez państwo fundacji z siedzibą w budynku PSL, która - według "Gazety Wyborczej"jest przechowalnią działaczy PSL. Pensje niektórych wynoszą 1,5 mln zł rocznie. W FAPA pracuje m.in. Magdanena Kosel."

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12290887,Urzedniczka_PSL__Odprawa__4_dni_bezrobocia_i____powrot.html?lokale=kielce#opinion18625612
 • Gość: Ludowiec IP: *.adsl.inetia.pl 11.08.12, 16:24
  My PSL jesteśmy niezbędni do prwidłowego funkcjonowania demokracji. Tylko My jesteśmy gwarantami państwa prawa. My to robimy dla kraju, dla Polski. Żeby Wam Polakom żyło się lepiej. Nie tylko rolnikom ale wszystkim. W PSL nie ma nepotyzmu ani korupcji. My nie jesteśmy oszustami wyborczymi. Głosujcie na Prawdziwych patryjotów i jedyną Prawdziwą Polską Partię.PSL górą.
 • Gość: ciekawa IP: *.devs.futuro.pl 11.08.12, 19:19
  Czy tylko PSL umoczona jest w nwepotyczner

  Czy tylko PSL umoczona jest w nepotyczne, mafijne układy? A czy synuś Księcia Kaszub należy do PiS-u? Smutno jest człowiekowi żyć w kraju nienormalnym. Najważniejsze stanowiska w państwie sprawują osoby, które nie są zaiste tytanami intelektu o przeszłości pożal się Boże. Tzw. "rozgrzany wymiar sprawiedliwości" rodem z poprzedniej epoki cały czas jest na usługach Słońca Peru. Są to jawne kpiny z demokracji. Od ponad 30 lat ten "rozgrzany wymiar sprawiedliwości" nie potrafi sprawiedliwie osądzić komunistycznych zbrodniarzy. Czy Polska to normalny, demokratyczny kraj, czy też kondominium Tuska i Pawlaka i ich kumpli, którzy bezkarnie mogą robić wszystko?Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.