14.08.12, 19:37
Premier mojego kraju stwierdził:
"nie każde oszustwo jest przestępstwem"

idę się wyrzygać.
Edytor zaawansowany
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.12, 19:41
    Czym różni się Platforma Obiecanek od Amber Gold ?

Ja widzę inne logo i skalę działania.
  • sygitoyo 14.08.12, 19:47
    Donald powinien być skazany - za publiczne obnażanie.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.12, 19:56
    Kto mocniej ściemnia?
    Tusk czy ministra Mucha?
  • sygitoyo 14.08.12, 20:05
    chyba się trochę rozdrabniasz.
    "Premier" pokazał czym jest.
    Adoratorem oszustów, "którzy nie popełnili przestępstwa".
    To wynika z jego publicznej wypowiedzi.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.12, 20:16
    Nieprzypadkowe porównanie.
    Tusk i ministra Mucha są identyczni w działaniu, metodach, kompetencjach,
    różnią ich obszary działania, w sporcie jesteśmy już sklasyfikowani,
    teraz kolej na weryfikację pozycji Polski w dziedzinach fundamentalnych.
  • sygitoyo 14.08.12, 20:40
    Nie możesz spać.
    Mucha to pikuś.

Głowa Rządu Naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej oświadczyła, że oszust nie jest przestępcą.
    Znasz procedurę jak się odwołuje z zajmowanego stanowiska coś takiego?
    Myślę, że to jest właściwy kierunek.
  • Gość: Józef Bąk IP: *.devs.futuro.pl 14.08.12, 21:40
    Najserdeczniejsze pozdrowienia.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.12, 22:24
    Panowie! Policzmy głosy, policzmy głosy.
  • Gość: nc IP: *.dynamic.chello.pl 14.08.12, 22:58
    Zginęły papiery z kancelarii L. Kaczyńskiego. Umorzono śledztwo
    2011-12-29

"Umorzono śledztwo w sprawie zaginięcia akt sprawy ułaskawienia w 2009 r. Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego - poinformowała warszawska prokuratura. Powodem decyzji był brak danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa.
    W marcu tego roku media ujawniły, że Adam S., z którym mąż Marty Kaczyńskiej - mec. Marcin Dubieniecki - założył spółkę, został w trybie nadzwyczajnym ułaskawiony w 2009 r. przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po tych publikacjach zarządzono kontrolę w Kancelarii Prezydenta. W lipcu prezydencki minister Krzysztof Łaszkiewicz poinformował o podejrzeniu przestępstwa zniszczenia lub utraty trzech notatek oraz pisemnego stanowiska pracownika mówiącego o podstawach do ułaskawienia Adama S. adresowanych do ówczesnego prezydenta.

Dokumenty zostały zagubione?

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Monika Lewandowska powiedziała, że prokuratorzy nie znaleźli dowodów na celowe usunięcie oryginałów dokumentów. - Nie można wykluczyć, że dokumenty te zostały zagubione, gdyż brak było w tamtym czasie wewnętrznych regulacji dotyczących obiegu dokumentów w biurze obywatelstwa i prawa łaski Kancelarii Prezydenta - dodała prokurator.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu. Podstawą prawną dochodzenia był art. 276 Kodeksu karnego, który stanowi: "kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch". W sprawie przesłuchano m.in. kilkunastu świadków.

Ułaskawiony, mimo negatywnego stanowiska

Kontrola w Kancelarii Prezydenta nie dotyczyła samego faktu ułaskawienia, które było wyłączną prerogatywą prezydenta. - Czym innym jest przygotowanie stosownej dokumentacji, która trafia na biurko prezydenta - mówił latem Łaszkiewicz. Zwracał uwagę na szybki tryb ułaskawienia Adama S., trwający kilka miesięcy, podczas gdy procedura ułaskawiania trwała wtedy średnio około roku. Podkreślał, że na początku czerwca 2009 r. Lech Kaczyński podjął decyzję o ułaskawieniu Adama S. mimo negatywnego stanowiska prokuratora generalnego.

Łaszkiewicz zaznaczał wówczas, że trudno jest ocenić, na którym etapie dokumenty zaginęły i czy trafiły one do prezydenta przed podjęciem przez niego decyzji o ułaskawieniu Adama S. W związku ze sprawą Adama S. stanowiska stracili dyrektor i wicedyrektor biura obywatelstwa i prawa łaski prezydenckiej kancelarii.

Dubieniecki: To było polowanie na mnie

Według mediów Adam S. oszukiwał urząd skarbowy i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Skazano go za oszustwo i podżeganie świadka do fałszywych zeznań na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu, 30 tys. zł grzywny oraz obowiązek naprawienia szkody, tj. zapłaty ponad 122 tys. zł.

W marcu tego roku Dubieniecki oświadczył, że wszelkie informacje o nim w tekstach o ułaskawieniu Adama S. są nieprawdziwe. Zapewnił, że nie był wspólnikiem Adama S., kiedy ten został ułaskawiony. Uznał też, że w tej sprawie trwa "polowanie" na niego. W śledztwie i przed sądem interesy Adama S. reprezentował Marek Dubieniecki, ojciec Marcina.

B. wiceszef Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin mówił w lipcu, że audyt w sprawie ułaskawienia Adama S. jest atakiem "prawnym i medialnym" na Lecha Kaczyńskiego i włączeniem się Kancelarii Prezydenta w kampanię wyborczą, "wspieranie PO w walce z PiS".

Prezydent może ułaskawić

Zgodnie z prawem prezydent RP może ułaskawić każdego skazanego. Ta decyzja nie zależy od czyjejkolwiek opinii i nie wymaga uzasadnienia. Prezydent Lech Wałęsa ułaskawił prawie 3,5 tys. osób, Aleksander Kwaśniewski - ponad 4 tys., Lech Kaczyński - 201 osób. Z reguły Kancelaria Prezydenta nie ujawnia, kto został ułaskawiony. Niekiedy taka informacja - szczególnie, gdy budzi kontrowersje - wypływa na światło dzienne.

Od marca przed adwokackim sądem dyscyplinarnym trwa postępowanie wobec Marcina Dubienieckiego. Sprawa dotyczy niestosownych wypowiedzi adwokata dla mediów. O ukaranie mecenasa wnioskował rzecznik dyscyplinarny gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej."

m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,10887951,Zginely_papiery_z_kancelarii_L__Kaczynskiego__Umorzono.html
  • Gość: nb IP: *.dynamic.chello.pl 14.08.12, 23:36
    Premier Tusk jest jedynym politykiem, któremu ufam.
  • Gość: ksenia IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 21:46
    do nb. ufaszasz bo jestes tyle wart co on ;;to sprzedajczyk naszego kraju ;;kreci ,mota ,,obiecuje i co z tego mamy coraz wiekszy dlugi ;;pracy brakuje dla mlodych ludzi ;;jednak tusk i cala ta elita ma pelne worki ;; czy oni maja inne zoladki ,,sobie ciagle podwyzszaja a ludzie pracujacy ciezko przewaznie fizycznie maja tyle co w pysku i nawet czesto tego nie maja stalismy sie niewolnikami w wlasnym kraju ;;ale ich to glowno obchodzi ;;najwyzsza pora by ludzie zaczeli glosno mowic i buntowac sie ;; co z innej materii sa zbudowani na nich nie ma mocnych ;;ludzie nie glosujcie na ta bande zlodziei ;;w jakich czasach my zyjemy ;;
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 10:52
    Dzięki nc :) Ale pisiorki zajmują się cudzymi sprawami, żeby nie ruszać swoich, żeby nawet o nich nie myśleć. Jak nie ma wyjście i trzeba ich sprawy ruszyć to zaczynają robić z siebie ofiary. Robią przy tym taki szum, że ich sprawa jakoś tak w tle się rozmywa :) Kto ich nauczył takich zagrywek ? To chyba wrodzone zdolności ;)
  • Gość: Bąk Józef IP: *.play-internet.pl 15.08.12, 11:43
    Wyjaśnienie.
    Oszukałeś żonę, że byłeś w pracy a poszedłeś na piwo. Jesteś oszustem. Nie jesteś przestepcą ( ale jak znam życie kara cię nie minie ). Jest to oficjalne wyjaśnienie, żebyście się więcej nie czepiali treściwych i inteligentnych wypowiedzi. Skróty myślowe docierają tylko do wybitnych czytelnków, chołota robi z tego sensacje.
    Oficjalne stanowisko Bąka.
  • sygitoyo 15.08.12, 14:58
    Jeżeli mówi to Szef Rządu a nie kumpel od piwa,
    to moim skromnym zdaniem akceptuje oszustwo i usprawiedliwia je.
    Pytanie jak daleko.
    Co uchodzi żulowi nie uchodzi "mężowi stanu"
    I nie ma znaczenia czy nazywa się Tusk czy Kaczyński czy Xxx.
    Gdybym usłyszał takie słowa od członka rodziny taki gość zostałby z niej wykluczony.
    Ciekawy jestem czy w swojej rodzinie powierzyłbyś klucze od swojego mieszkania człowiekowi ,który wypowiedział takie słowa.
    /bez epitetów i czepiania za słówka/
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 17:10
    Pan Gosiewski oszukał pierwszą żonę ponieważ opuścił ja przed śmiercią. Czy jest to przestępstwo ? No niestety, a może stety nie :( Ale jeśli np. przy rozwodzie zataiłby majątek do podziału to byłoby to przestępstwo. Obie rzeczy brzydkie, ale przestępstwem jest tylko ta druga.

Oczywiście nie liczę na to, ze pojąłeś, bo Ty nie chcesz pojąć. Masz temat flagowy i jest się czego czepić :)
  • Gość: ciasteczkowypotwór IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.08.12, 20:02
    A mnie ciekawi tylko jedno: czy premier kazał przeprowadzić jakieś badania ankietowo-sondażowo-telefoniczne w sprawie, jak zareagują wyborcy na jego taką czy inną reakcję.
    I wyszło mu, że najmniej straci wizerunkowo, gdy powie: a g...wno mnie to obchodzi, nie odpowiadam za moje dzieci, niech radzą se same...
    Tylko że wcześniej one nie radziły sobie same, bo nie uwierzę, że 18 tysięcy i 10 tysięcy PLN miesięcznie można wyciągać w Warszawie ot tak za profesjonalizm, jaki reprezentują sobą Kasia i Michał Tuskowie.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.08.12, 21:18
    Gość portalu: ciasteczkowypotwór napisał(a):

> A mnie ciekawi tylko jedno: czy premier kazał przeprowadzić jakieś badania ank
    > ietowo-sondażowo-telefoniczne w sprawie, jak zareagują wyborcy na jego taką czy
    > inną reakcję.
    > I wyszło mu, że najmniej straci wizerunkowo, gdy powie: a g...wno mnie to obcho
    > dzi, nie odpowiadam za moje dzieci, niech radzą se same...
    > Tylko że wcześniej one nie radziły sobie same, bo nie uwierzę, że 18 tysięcy i
    > 10 tysięcy PLN miesięcznie można wyciągać w Warszawie ot tak za profesjonalizm,
    > jaki reprezentują sobą Kasia i Michał Tuskowie.

Kasia i Michał są takimi samymi profesjonalistami jak Donaldinio celebryta od Obiecanek
    Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek
    bo to przecie Platforma Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek Obiecanek,
    ostatnio ministra Mucha obiecuje za dwanaście lat swojego ministrowania
    sukcesy sportowe /kiedyś obiecała pomoc dla III ligi hokeja-nieistniejącej/
    Numer "na wnuka" ciągle działa, Platforma też,
    przysłowie "mądry Polak po szkodzie" nie jest zgodne z prawdą.
  • Gość: n IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.12, 23:08
    Masz dorosłe dzieci? Jeśli Twoje dorosłe dziecko np. się rozwodzi, to Ty za to odpowiadasz?
    Jeśli Ty za to jednak odpowiadasz, to znaczy, że się wchrzaniałeś w życie Twojego dorosłego dziecka, zaglądałeś w gary, leżałeś pod materacem etc. Jak Cię znam (z forum), jest to możliwe, bo przecież Ty wszystko zawsze wiesz lepiej.
    Nie podoba mi się sprawa Amber Gold, jestem w szoku, że coś takiego jest możliwe w państwie prawa. Nie cudujmy jednak i nie czepiajmy się drobiazgów, gdy widać, że instytucje państwowe są słabe...

• Gość: burak IP: *.adsl.inetia.pl 16.08.12, 00:11
    Proponuję panu Sygitoyo nadrobić zaległości z pierwszych klas szkoły podstawowej i podciągnąć się z czytania/słuchania ze zrozumieniem, bo nie podejrzewam autora topicu o złą wolę i manipulację, choć okrojenie wypowiedzi premiera może na to wskazywać.
    Odruchów wymiotnych nie będzie i sumienie czyste.
    Niezłe buractwo w tych Kielcach macie.

sygitoyo napisał:

> Premier mojego kraju stwierdził:
    > "nie każde oszustwo jest przestępstwem"
    > idę się wyrzygać.<
  • Gość: Filip IP: 65.92.74.* 16.08.12, 03:02

...czy zauwazyliscie ze ci wszyscy ludzie Platformy sa bardzo do siebie podobni....Ot Tusk w wielorakich wcieleniach...nawet gdy mowi poslanka PO....odbieram ja jako Tuska...zupelnie jak komitywa w "RANCZO"
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.12, 12:15
    No patrz Filipie, a ja mam wrażenie, ze wszystkie pisiorki językiem "wielkiego" Jarosława mówią. WSZYSTKIE. No może ( w moim mniemaniu) prof. Staniszkis ma odrobinę swojego zdania.
  • Gość: nc IP: *.dynamic.chello.pl 17.08.12, 12:38
    Ale niektórzy robią więcej błędów ortograficznych:P.
  • sygitoyo 17.08.12, 22:24
    "Oszustwo, wyłudzenie - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Pojęcie rozporządzenia mieniem ma na gruncie prawa karnego autonomiczny charakter i nie może być utożsamiane z rozporządzeniem rzeczą w rozumieniu prawa cywilnego. Rozporządzeniem będzie każda dyspozycja pokrzywdzonego prowadząca do zmiany stanu majątkowego własnego lub innej osoby.

Znamię niekorzystności nie jest równoznaczne z wystąpieniem szkody po stronie pokrzywdzonego. O niekorzystności rozporządzenia można mówić już wtedy, gdy zmiana stanu majątkowego nosi zdecydowanie ujemny charakter, choć nie przejawia się w postaci konkretnego uszczerbku. Dyspozycją taką może być prolongata długu lub udzielenie kredytu bez należytego zabezpieczenia. Ocena niekorzystności następuje na chwilę doprowadzenia do rozporządzenia, co oznacza, że późniejsze działania sprawcy np. spłacenie udzielonego kredytu, nie mają wpływu na byt przestępstwa, choć mogą rzutować na wymiar kary.

Wprowadzenie w błąd polega na podjęciu przez sprawcę zabiegów mających na celu wytworzenie w świadomości pokrzywdzonego nieprawdziwego obrazu rzeczywistości. Błąd może przejawiać się w postaci urojenia nieistniejącego faktu lub nieświadomości prawdziwego stanu rzeczy. Przedmiot błędu musi obiektywnie stanowić przyczynę dokonania rozporządzenia i powinien ściśle wiązać się z jego niekorzystnością. Zachowanie sprawcy może polegać na działaniu (nieprawdziwe zapewnienie o pewnych okolicznościach) lub zaniechaniu (zatajenie pewnych okoliczności).

Sprawca wyzyskuje błąd, gdy wie o błędnym przekonaniu pokrzywdzonego co do określonego fragmentu rzeczywistości, ale nie czyni nic, by go z tego błędu wyprowadzić.

Wykorzystanie niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania zachodzi w każdym przypadku, gdy sprawca doprowadza do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osobę, która nie jest w stanie rozeznać się w skutkach podejmowanej czynności z powodu wieku, upośledzenia psychicznego, odurzenia alkoholowego lub narkotycznego.

Zamiarem sprawcy objęte jest uzyskanie korzyści majątkowej dla siebie lub dla kogoś innego."
    Nie myl takiego czynu z "kłamstwem",

tyle jako kielecki burak potrafiłem wyklikać.
    Nie będąc semantykiem.
    W kontekście wypowiedzi pana Tuska dotyczącej działalności firmy Amber Gold ta definicja chyba najbardziej przystaje do jego wypowiedzi.
  • Gość: burak IP: *.adsl.inetia.pl 18.08.12, 11:47
    Podziwu godna pracowitość, tylko szkoda, że nie na temat! Radziłbym zacząć od wyszukania wypowiedzi premiera i próby uczciwej egzegezy.

Jednak buractwo!
  • sygitoyo 19.08.12, 10:43
    wcale się nie obrażam

w tych "okolicznościach przyrody"
    wolę być burakiem.

Kwestia smaku.
    I odrobiny przyzwoitości.
  • sygitoyo 19.08.12, 11:13

Nie mam sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wrzuciłem kasy do Amber Gold, brzydzą mnie politruki z każdej z partyjek reprezentujących interesy swoich działaczy.

Niemniej
    Interesująca była pierwsza wypowiedż profesora ekonomii pana Balcerowicza po nagłośnieniu sprawy Amber Gold przez pana Premiera, który stwierdził w kontekście tej sprawy, że "nie każde oszustwo jest przestępstwem":

"ludzie, którzy dali się uwieść obietnicy 20% zysków są sami sobie winni"
    - nie ci, którzy im to zapewniali
    - nie profesor ekonomii, który miał taka wiedzę i świadomość i nie zgłosił do prokuratury zawiadomienia

Następnego dnia jego wypowiedż była bardziej przemyślana:
    "organy nadzoru finansowego to widziały i zrobiły wszystko co mogły ... wina jest po stronie władzy sądowniczej"/to nie ja to kolega/

Potem wypowiedż pana Ćwiąkalskiego,
    doktora nauk prawnych, prokuratora generalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska:
    "to/czy pan Plichta / -czy dokonano oszustwa , jest trudne do udowodnienia, sąd musi udowodnić, że miał taki zamiar".

I kółko się zamyka.

Taka mentalność.
    Kwestia smaku.
    Przyzwoitości.

• Gość: burak IP: *.adsl.inetia.pl 20.08.12, 08:11
    Zabawne, że autor wątku nie trzyma się tematu, który wrzucił i buja się na okoliczność w okolicy topicu.
    Przypominam, że tematem jest wypowiedź premiera, zmanipulowana ordynarnie.

Buraczane pola musiały w kieleckim obrodzić latoś.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 18.08.12, 14:41
    Klienci amber gold połakomili sie na wysoki porcent. Ciekawe czy jakby go dostali to by się pochwalili, podzielili. Zrobili to dobrowolnie.
    Ja swoje oszczędności lokuję tylko w bankach z gwarancją skarbu państwa.

Jeżeli mnie ktoś proponuje np. telefon wart 2000 za 500 zł. to dla mnie jest jasne, że coś nie halo. Najpewniej rzecz kradziona. Ja nie kupię. Ktoś kto kupi narazi się na kontakt z panią władzą. I takich ludzi jest pod dostatkiem. Wydaje im się, że są tacy cwani.
  • Gość: Filip IP: 65.92.74.* 16.08.12, 03:52
    www.youtube.com/watch?v=kXr4pR5gFZc&feature=related
  • Gość: Filip IP: 65.92.74.* 18.08.12, 03:11
    Złoto znalezione podczas przeszukania Amber Gold nie musi być przeznaczone na spłatę klientów - uważa Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Jego zdaniem trzeba sprawdzić, czy należy ono do firmy i jakie są jej zobowiązania wobec państwa; klient jest spłacany na końcu.

Prokurator Wojciech Szelągowski poinformował w piątek, że śledczy zabezpieczyli 57 kg złota, kilogram platyny oraz mniej niż kilogram srebra podczas przeszukania siedzib spółek i obiektów mających związek z działalnością firmy Amber Gold.

- Na razie nie wiadomo, czy to jest cały majątek firmy (...). Ponadto nie jest rozstrzygnięte, że znalezione w piątek m.in. złoto jest własnością firmy. Może się okazać, że jest to część majątku prywatnego prezesa spółki i zostało ono kupione z jego pieniędzy nienależących do spółki - powiedział wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski.
    ..................................................................................................................................................no bardzo dobrze ze jest takie "centrum" ktorte wie co i jak w tej sprawie poczac.... Adam Smith pewnie w grobie sie przewraca....ale dobrze mu tak....ow lud ktory chcial uszczesliwic pewnego dnia przyjdzie narobic na jego grob.
    i pan Sadowki ma racje nnie wiadomo skad sie do czorta tam wzial i jakim prawem ma obwieszczac kto tu jest pokrzywdzony......a le w jednym ma racje pajac...ze klijentom sie forsa nie nalezy - dosc tego....tryle kosztuje mit.....i to wszysko.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.12, 09:10
    Polacy nic się nie stało, idźcie haratać w gałę.
  • nabzdyczon 18.08.12, 12:05
    Dlatego uważam, że festynowe uprawianie lokalnej polityki już nie przejdzie (ktoś jest na kilku imprezach dziennie, czyta coś, pisze? Myśli? Chyba nie). Chociaż ... może się mylę?:P
  • nabzdyczon 18.08.12, 12:10
    Chcesz, żeby ktoś imprezował w Twoim imieniu (tzn. w czasie pracy), zagłosuj na...

Mam taką propozycję dla polityków gminnych.

Chyba się nie przyjmie... ciekawe dlaczego:P.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.12, 13:01
    SzAmber Gold to tylko zajawka, pikuś,
    cała koko spoko zielona wyspa jest piramidą finansową.

dla pokrzepienia ducha pośmiejmy się:
    vod.gazetapolska.pl/740-satyra-czy-proroctwo
  • sygitoyo 19.08.12, 14:04
    Nie mam sprecyzowanych poglądów politycznych, nie wrzuciłem kasy do Amber Gold, brzydzą mnie politruki / w tym np. rodzin Miodowiczów, Tusków, Kaczyńskich i im podobnych/ dbających o swoje interesy w oparciu o zaplecze polityczne tymczasowych koniunkturalnych partyjek.
    To zwykłe żuki gnojarze toczące jak skarabeusze swoje prywatne kule gówna, którymi będa żywić się ich dzieci.

Niemniej
    Interesująca była pierwsza wypowiedż profesora ekonomii pana Balcerowicza po nagłośnieniu sprawy Amber Gold przez pana Premiera, który stwierdził w kontekście tej sprawy, że "nie każde oszustwo jest przestępstwem":

"ludzie, którzy dali się uwieść obietnicy 20% zysków są sami sobie winni"
    - nie ci, którzy im to zapewniali
    - nie profesor ekonomii, który miał taka wiedzę i świadomość i nie zgłosił do prokuratury zawiadomienia

Następnego dnia jego wypowiedż była bardziej przemyślana:
    "organy nadzoru finansowego to widziały i zrobiły wszystko co mogły ... wina jest po stronie władzy sądowniczej"/to nie ja to kolega/

Potem wypowiedż pana Ćwiąkalskiego,
    doktora nauk prawnych, prokuratora generalnego w pierwszym rządzie Donalda Tuska:
    "to/czy pan Plichta / -czy dokonano oszustwa , jest trudne do udowodnienia, sąd musi udowodnić, że miał taki zamiar".

I kółko się zamyka.

Taka to ich mentalność.
    Kwestia smaku.
    Przyzwoitości.

Jako niekatolik ośmielę się zacytować wypowiedż kardynała Dziwisza o Janie Pawle II:

"wrażliwość na patriotyzm na piękno na prawdę ,
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.12, 15:02
    vod.gazetapolska.pl/2234-spijcie-polacy-spijcie-przebudzenie-bedzie-cholernie-bolesne
    Drżyjcie przestępcy !
  • edo46 19.08.12, 18:13
    puszczanie przestępców w skarpetkach to tylko oszustwo narodu
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.12, 06:33
    PełOSeL to dobrana i zgrana rodzina.
    www.rp.pl/artykul/10,926016-Zdroj-a-la-PSL--czyli-parking-bez-pozwolenia.html
    Temat do filozoficznych rozważań na blogu marszałka województwa.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.12, 06:53
    www.uwazamrze.pl/artykul/925642.html
    By żyło się lepiej, zielona wyspa odeszła od atmosfery strachu i nienawiści.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.12, 21:48
    Polska to zielona wyspa dla oszustów z Peło i PSL, ich rodzin i kumpli.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.12, 07:18
    nie trzeba się ciągle martwić, trochę humoru...

www.rp.pl/galeria/738665,1,926577.html#bigImage
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.12, 18:42
    Maczu Pikczu Słońce Peru Mistrz bajeru !!!!!!
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 22.08.12, 20:25
    Bardzo mądre pierdnięcie bąka.
  • Gość: Józef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 22.08.12, 21:40
    W obecnej chwili najważniejszą sprawą w Polsce jest problem z narkotykami niejakiej celebrytki Kory J.? Miliony ludzi żyje w nędzy, miliony ludzi nie ma na podręczniki dla dzieci bądź na wykupienie leków? Polska się sprawdziła. W Polsce nie ma nędzy, bezdomnych, wykluczonych. W Polsce Tuska najważniejsza jest kora J. i jej "pies narkoman" otrzymujący paczki z marihuaną z Zachodu. Czy państwo polskie jeszcze istnieje?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.12, 22:24
    Dla sprawiedliwości POtrzeba pieska Kory za narkomanie wsadzić do celi-schroniska
    /w Dyminach na przykład/, posiedzi ze dwa lata bez zawiasów/może przeżyje?/,
    Kora będzie mogła jarać i lansować siebie oraz POstępaków w tvhien,
    zostanie przy tym męczennicą wolności /taki współczesny, feministyczno-rockowy Lenin/,
    miłośne PO wyjdzie na ideał wyważenia surowości prawa i POprawności POlitycznej - 2w1.
    KONIECZNIE! wcześniej zblatować ekoterrorystów,
    bo za niedolę pieska-ćpuna niejeden taki zabić może.
  • Gość: Josef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.12, 14:52
    Zniesmaczony bylem wystąpieniem konkubenta Cory w WSI 24 jak płaczliwym głosem powtarzał zaklęcia swojej i małzonki lojalności względem Peło , P. Tuska i P. Prezydenta. Był to niezły kabaret. Ciekaw jestem co z tym fantem zrobią "rozgrzani" prokuratorzy? Dlaczego wszędzie mówi się jedynie o 2,83 g narkotyku, który "o świcie" znalazły organy państwa w posiadłości Cory? Kto będzie odpowiadał za kilka dekagramów narkotyków z przemytu w paczce adresowanej na psa Cory? Czy pies Cory jest narkomanem? Czy pies może odpowiadać przed sądem, czy też za niego odpowiada właściciel?
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.12, 12:07
    Gość portalu: Josef Bąk napisał(a):

> Zniesmaczony bylem wystąpieniem konkubenta Cory w WSI 24 jak płaczliwym głosem
    > powtarzał zaklęcia swojej i małzonki lojalności względem Peło , P. Tuska i P.
    > Prezydenta. Był to niezły kabaret.

Nie widziałam :( A podobno ;) wg koleżanki pisuarki mam wyprany mózg przez jedna stację i jedna gazetę :D

Ciekaw jestem co z tym fantem zrobią "rozgrz
    > ani" prokuratorzy? Dlaczego wszędzie mówi się jedynie o 2,83 g narkotyku, który
    > "o świcie" znalazły organy państwa w posiadłości Cory? Kto będzie odpowiadał z
    > a kilka dekagramów narkotyków z przemytu w paczce adresowanej na psa Cory?

Może by tak nadawca ?

Czy
    > pies Cory jest narkomanem? Czy pies może odpowiadać przed sądem, czy też za n
    > iego odpowiada właściciel?

Bredzisz. Ale mnie to jakoś nie dziwi.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.12, 13:49
    Rodzinka na swoim.
  • sygitoyo 26.08.12, 15:42
    przepraszam za wredne pytanie,
    gdzie się schował pan Tusk?
    Bo dlaczego to wiemy.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.12, 15:47
    Pojechał na wakacje.
  • sygitoyo 26.08.12, 15:54
    Przeoczyłem podczas wywiadu Pana Tuska sformułowanie, które przypomniała Pani Pohanke w TVN24:
    - wymyślony przez Pana Tuska neologizm "legalny oszust"

no cóż

jaki ojciec taki syn,
    jaki Tusk takie podejście do prawa,
    jaka partia takie za przeproszeniem "członki"/lub odwrotnie/,

pewnie dotyczy to również innych partyjniaków, ale nie ma co udawać, że ci rządzący aktualnie są bardziej ubabrani.

Napisałem to ja - burak.
    Nie ubabrany w gó...e.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.12, 16:17
    Jeśli oszustwo jest legalne,
    czy można legalnie niejaką Platformę O. nazywać Platformą Oszustów?
    Bo jeśli nie wolno, to miłośnie i poprawnie politycznie - przepraszam.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 26.08.12, 16:35
    Nie każde oszustwo jest przestępstwem w rozumieniu kk. Zrób rachunek sumienia i przyznaj się ile razy oszukałeś rodziców, nauczycieli, swojego szefa czy żonę.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.12, 20:19
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Nie każde oszustwo jest przestępstwem w rozumieniu kk. Zrób rachunek sumienia i
    > przyznaj się ile razy oszukałeś rodziców, nauczycieli, swojego szefa czy żonę.

Przyznaję, oszukałem, wiele, wiele razy, nie raz i nie dwa kac-moralniak wraca.
    Oszustwo i kłamstwo, jest różnica.
    Jak legalnie oszukać na na taką kwotę, której ilość cyfr ledwo mieści się w kalkulatorze?
    Za to można wybudować szpital, fabrykę albo szkołę.
  • Gość: Filip IP: 65.92.74.* 26.08.12, 20:51
    ...wesz pan co...?

....od ruskich przemytnikow kupujesz pan gnata.....i przywracasz pan sprawiedliwosc spoleczna....skoro rzad zlodzieji i lawirantow takiej sprawiedliwosci nie potrafi zabespieczyc....a nie takie tam opowiadania.......zreszta panskie pieniadze zainwestowane w AG tez pochodzily z nielegalnych zrodel.

- Jesteśmy krajem posocjalistycznym. Nie mamy wykształcenia w kierunku prawnie działających oszustw - mówi Iwona, 47-latka z Jaworzna. Ma zaawansowaną białaczkę . Ponad 200 tys. zł, jakie włożyła w Amber Gold, miało pójść na jej operację. Aby odzyskać pieniądze, utworzyła grupę ponad 40 osób oszukanych przez Marcina P. W sukces jednak nie wierzy.

Dla niego to był bank. No bo przecież na stronie internetowej czy w reklamach wyraźnie pisano "lokata ". I to gwarantowana. Twierdzi, że zna się na ekonomii, więc dokładnie sprawdził najlepsze oferty i wybrał. Amber Gold.

- Przeanalizowałem rynek i te lokaty w bankach były kompletnie nieopłacalne. Odliczę inflację, odliczę podatek Belki i zostaje niemal zero. Amber Gold dawał 12-15 proc., więc to był już całkiem niezły zysk - mówi 44-letni Andrzej, który w piramidę finansową Marcina P. włożył ponad 200 tys. zł.
    Sam prowadzi firmę zajmującą się sprzedawaniem ubezpieczeń. Pomaga też w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczycieli, z finansami jest więc na ty. Do sprawy inwestycji w Amber Gold podszedł więc profesjonalnie. Sprawdził jak w ostatnim czasie zachowywały się kursy złota. Z jego wyliczeń wynikało, że kilkunastoprocentowe zyski nie są nierealne.

- To nie było 30-40 procent rocznie. To był zysk mieszczący się całkowicie w granicach rozsądku - mówi dziś.

Pierwsze pieniądze włożył na początku tego roku. Lokata była na krótki okres. Przelew przyszedł o czasie razem z odsetkami. Zainwestował jeszcze więcej. W sumie to około 200 tys. zł. Pieniądze miały być przeznaczone na jego emeryturę oraz pomoc w kształceniu dzieci.

- Nie miałbym żadnych pretensji gdybym zainwestował na giełdzie i stracił wszystko, bo wszyscy znają tutaj ryzyko. O Amber Gold nikt mnie nie ostrzegł. Teraz Balcerowicz i inni krzykacze wypowiadają się w naszej sprawie. Tylko gdzie byli wcześniej? - pyta Andrzej.

Dla niego całej aferze winne jest tylko państwo. To ono nie poinformowało go o tym, że Amber Gold to piramida finansowa. Pozwoliła też przez kilka lat firmie funkcjonować, a Marcinowi P. zakładać kolejne spółki.
    - Jakiś ekspert z Centrum im. Adama Smitha mówił w telewizji, że nasze roszczenia są niezasadne i nie powinniśmy dostać pieniędzy od państwa. To ja się pytam gdzie była prokuratura, sądy, policja, NBP czy KNF na które płacę podatki? Kolejna sprawa. Nie mam nic przeciwko powodzianom, ale co dwa-trzy lata państwo ratuje ich dając im po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowań. Skoro z moich podatków mają iść pieniądze na ich niedbałość, bo się nie ubezpieczyli, to dlaczego mnie nikt nie pomoże? Skoro turyści wyjeżdżają za granicę i ściąga się ich po upadku biur podróży z moich podatków, to czemu ja mam być gorzej traktowany? - pyta zdenerwowany.

W jego sprawie jest wręcz odwrotnie niż w przypadku klęsk żywiołowych czy upadków biur podróży. Za nich wszystko załatwia państwo. On sprawę w sądzie przeciwko Amber Gold musi założyć samemu i jeszcze za to zapłacić.

Myślałem, że zbankrutują później

Tylko siebie wini 30-letni Michał ze Śląska. W Amber Gold stracił stosunkowo niewiele, bo kilkanaście tysięcy złotych. Jak sam to określa, to pieniądze które wydał na naukę. Naukę ekonomii. - W Amber Gold "inwestowałem" od kwietnia. Na początku założyłem lokatę na 1000 zł na 1 miesiąc aby sprawdzić czy wszystko działa. Po miesiącu otrzymałem kapitał plus odsetki. Później założyłem lokaty na 5 i 20 tys. Oczywiście otrzymałem zwrot pieniążków zgodnie z umowa. W między czasie założyłem lokatę na 6 miesięcy… i w ten sposób zostałem sponsorem filmu o Lechu Wałęsie oraz darczyńcą zoo - śmieje się z siebie.

Michał jest współwłaścicielem biura podróży, ma też inne interesy oraz gra na giełdzie. I to właśnie przez to ostatnie zajęcie zainteresował się firmą z Gdańska.

- Co mnie skusiło? Cóż, chyba to co wszystkich: chęć zarobienia szybkich pieniędzy. Miałem pełną świadomość ryzyka, dlatego też mój kapitał jest mocno zdywersyfikowany lokaty bankowe, obligacje korporacyjne, giełda oraz Amber Gold - tłumaczy.

Oprócz piramidy Marcina P. inwestował też w inny podobny instrument oferowany przez Mizzar Profit. 22 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego wpisała firmę na listę ostrzeżeń. Na tę samą na której od dłuższego czasu znajdował się też Amber Gold. Michał dobrze o wpisie wiedział. Znalazł nawet informację, że Plichta był karany za przestępstwa finansowe. Pieniądze mu jednak powierzył, bo sądził że jeszcze teraz nie upadną.

- Pracuję w branży turystycznej i obserwowałem bardzo dynamiczny rozwój linii OLT. Ta spółka naprawdę sporo namieszała na polskim niebie. Liczyłem, że podziałają troszkę dłużej. W mediach pojawiają się zarzuty, iż linia OLT sprzedawała bilety bardzo tanio. Zgadzam się, sprzedawali część biletów za 100 zł, ale Ryanair sprzedaje część biletów za 65-70 zł i działa bardzo dobrze. Może to zbyt duża teoria spiskowa, ale ceny Lotu , po upadku OLT wystrzeliły w górę... - zastanawia się Michał.

Winnych jednak nie szuka. Jego zdaniem klienci Amber Gold pretensje powinni mieć do siebie. No bo czy nie powinien śmierdzieć biznes, w którym ktoś pod nazwą lokata daje trzy razy więcej niż banki?
    - Zakazywać takim firmom działalności nie ma sensu - twierdzi. Dodaje jednak, że osoby na przykład starsze powinny być chronione i informowane o tego typu podejrzanych inwestycjach.

- Po doświadczeniach z Amber Gold z ryzykowanych inwestycji została mi giełda. Teraz tam trwonię kapitał - śmieje się biznesmen.

Zwrotu pieniędzy już nie dożyję

47-letnia Iwona od pięciu lat nie pracuje. Pracę musiała rzucić kiedy zaczęła chorować na białaczkę. Chemioterapia nie pozwalała na normalne funkcjonowanie, a że zdążyła odłożyć kilkaset tysięcy złotych oszczędności to żyła z odsetek. Aż do teraz.
    - Pieniądze trzymałam na lokatach jednodniowych. Gdy obłożono je podatkiem Belki, to były dla mnie ogromne straty - mówi.

Pod koniec zeszłego roku zainteresowała się więc gigantycznymi zyskami oferowanymi przez Amber Gold.

- Wcześniej nie wchodziłam w to bo się bałam. Sprawdziłam jednak londyńską giełdę, złoto akurat szło w górę. Pomyślałam więc, że zyski z niego mogą być prawdziwe. Zaczęłam też szukać informacji na temat Amber Gold. Ogromne reklamy, poparcie prezydenta Gdańska. Przeczytałam, że prokuratura nic nie znalazła, więc w to weszłam - opowiada Iwona.

Dziś głównym winowajcą całej afery jest dla niej państwo. Na pytanie jaką karę powinien ponieść Marcin P. nie chce odpowiadać. Jej to nie interesuje. W pozwy zbiorowe nie wierzy. Woli skarżyć Polskę. Sama w internecie zorganizowała już grupę osób, które będą starały się przez niemieckiego prawnika odzyskać pieniądze. Dzwonili też w tej sprawie do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

- Jest nas 45 osób. I to nie są głupki, naiwniaki. To ludzie pracujący w Polsce, są też młodzi ludzie którzy oszczędności zarabiane za granicą zainwestowali w Amber Gold. Jedna matka zbierała pieniądze na operację dziecka - mówi Iwona.

W grupie są osoby, które straciły od 10 tys. do 350 tys. zł. Ona sama na odzyskanie całej powierzonej Amber Gold kwoty już nie liczy. Tym bardziej, że 90 tys. zł potrzebnych na jej operacje potrzebne jest teraz. Po całej sprawie nie ma już ochoty na nic. Nie chce nawet iść do banku, by zastawić mieszkanie, z pieniędzy z kredytu zapłacić za operację i czekać na choćby częściowy zwrot inwestycji w Amber Gold.
    - Nie wiem czy ja dożyję, ale mam syna. 23 lata. Ostatni rok informatyki. Może jakieś ochłapy naszych pieniędzy oddadzą. Ja nie powinnam się już denerwować. To pobudza raka.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.12, 23:23
    Gość portalu: smurfmadrala napisał(a):

> Jeśli oszustwo jest legalne,

Twoje oszustwo jest legalne. Bo ani z ciebie smurf, ani mądrala :P

> czy można legalnie niejaką Platformę O. nazywać Platformą Oszustów?
    > Bo jeśli nie wolno, to miłośnie i poprawnie politycznie - przepraszam.

Możecie się tu zżymać i tak psychopaci z... będą do końca życia waszego czy też swojego, w opozycji :D
    Skupcie się na sobie to lepiej na tym wyjdziecie ;)
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.12, 11:16
    Co by sie w tym kraju nie stalo,platformie rosnie pisowi spada.To ze gwaltownie ubozejemy,ze ceny wszystkiego w gore,ze dlug publiczny za chwle bedzie nie do ogarniecia,to przeciez wina Kaczynskiego,Pisu i kryzysu,wulkanu w Japonii,plam na sloncu itd.Taki oto przekaz idzie z telewizora,czyli wszystko zlo tylko nie pelo.
  • sygitoyo 29.08.12, 21:19
    to państwo
    nasze państwo
    po prostu nie działa

jest obecnie wypadkową koniunkturalnych decyzji tzw polityków wszelkich maści,
    czyli amatorów /nie profesjonalistów/ wybranych w procesie wyboru przedstawicieli przez ogół społeczeństwa na podstawie narzuconego sposobu wyboru /algorytmu/
    - polityków zainteresowanych w swojej masie głównie maksymalizacją swoich grupowych interesów i charakteryzujących się brakiem koścca moralnego i profesjonalizmu.

Tak to działa.

Jutro udokumentują to media relacjonując obrady na Wiejskiej.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 09:43
    Gość portalu: wicek napisał(a):

> Co by sie w tym kraju nie stalo,platformie rosnie pisowi spada.To ze gwaltowni
    > e ubozejemy,ze ceny wszystkiego w gore,ze dlug publiczny za chwle bedzie nie do
    > ogarniecia,to przeciez wina Kaczynskiego,Pisu i kryzysu,wulkanu w Japonii,plam
    > na sloncu itd.Taki oto przekaz idzie z telewizora,czyli wszystko zlo tylko nie
    > pelo.

Widzę nowa tendencje :) Pis już sam siebie obwinia i przed sobą się broni :) To jest ta paranoja "dzięki" której platformie rośnie, a pisowi spada :)
  • Gość: ciekawa IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 19:56
    W chwili obecnej, kiedy to głównym oskarżonym w aferze AG jest prokuratura ciekaw jestem jakie konsekwencje poniósł Pan prokurator prokuratury okręgowej w Rzeszowie, który ponad dwa i pół roku temu na zlecenie rządzącej partii sporządził fałszywe oskarżenie P. M. Kamińskiego, ówczesnego szefa CBA? Oskarżenie to skutkowało odwołaniem P. M. Kamińskiego z funkcji szefa CBA, a sąd uznał to skarżenie za bezpodstawne. Dlaczego prokurator może pisząc fałszywe oskarżenie bezkarnie komuś "złamać kręgosłup"? Czy Polska jest państwem prawa, czy też republiką kolesiów?
  • Gość: edo IP: *.183.208.47.dsl.dynamic.t-mobile.pl 30.08.12, 20:09
    tu masz odpowiedź

obradysejmu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=71&Itemid=45
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.08.12, 20:10
    Takich spraw jest dziesiątki, czy nie setki. Prokurator oskarża, sąd po rozpatrzeniu sprawy uniewinnia. Obejrzyj sobie chociaz program TV "Anna Maria Wesołowska"
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.08.12, 20:18
    Należy dodać, że kamiński tak się nadawał na szefa ABW jak Palikot na biskupa. Tam powinien być policjant o wieloletnim stażu na kierowniczych stanowiskach.
  • sygitoyo 30.08.12, 20:09
    dlaczego sprowadzasz odpowiedzialność panów Tusków do polityki?

Jeden nie sprawdził się jako Prezes firmy pt. Polska. sp. z.oo.
    /organy naszego państwa , którymi zarządza nie stanęły na wysokości zadania/

drugi wziął wynagrodzenie za pracę na rzecz konkurencyjnej firmy.

W normalnej firmie takich pracowników wyrzuca się na pysk i zastępuje sprawniejszymi i lojalnymi wobec zatrudniającej firmy.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 20:29
    To są właśnie te nowe "wysokie standardy" Peło. Kraść i oszukiwać można, ale w swoim gronie. Partię oszustow popiera cały czas 30% lemingów biorących udział w wyborach, czyli około 15% Polaków mających prawo wyborcze. Czy taki procent Polakow prowadzi szemrane interesy, skoro tak wiernie i bezgranicznie zawsze popierają partię Tuska? Czy uczciwy Polak może głosować na Peło? Czy inteligentny Polak zdolny do samodzielnego myslenia może glosować na partię oszustów? Czy nikogo nie zastanawia fakt, że ponad 50% Polakow ma te wszystkie gierki partyjne w głębokim poważaniu i nie bierze udział w wyborach? Dlaczego w politykę bawią się prawie wyłącznie ludzie nieucziciwi?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.08.12, 20:42
    26% zwolennikó PiS też zaliczasz do nieuczciwych? przecież Plichta to nie czł. PO A w klubie PiS to same aniołki?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 21:11
    Czy gdziekolwiek napisałem, że PiS-ie, czy w innych partiach są sami aniołowie? Czy zapytanie, dlaczego gierkami politycznymi zajmują się w większości ludzie nieuczciwi zawiera jakieś "barwy" partyjne? Przecież gierkami politycznymi , niezależnie od przynależności partyjnej zajmują się ludzie tacy jakich wszyscy widzimy. Obecnie Polską rządzi partia P. Tuska i jak rządzi wszyscy , którzy nie są ślepi i glusi doskonale to postrzegają. Dlatego też ponad polowa Polaków mających prawo wyborcze nie bierze udziału w cyrku jakim są wybory !!!!!!
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 21:20
    Ciekawi mnie skąd wyznawcy pis tak się znają na złodziejstwie ? Ja osobiście wśród znajomych/koleżanek mam niedużo pisiorków, ale są to całe klany. Mąż jednej to nieduży paser, drugiej lokalny cwaniaczek. Oczywiście paserka to nie złodziejstwo tylko korzystanie z okazji. A jeszcze jednej to " czarny pracownik zagraniczny". Ale w Polsce figuruje jako bezrobotny i oto rodzina "korzysta" z pomocy społecznej. Ale przecież on "naprawdę " w Polsce nie pracuje, a pieniądz choć nieduży to jednak łatwy. No i nikt tak jak oni nie znają się na złodziejstwie ( podobnie jak księża na kures*wie, seksie, antykoncepcji itd.)
    Przykro mi, ale podobnych procederów wśród innych wyznawców nie znam :(
    Wyobraź sobie że uczciwy człowiek może głosować na PO. Ja za to się zastanawiam czy normalny może glosować na pis ? ;)
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.12, 21:41
    Uczciwy, inteligentny Polak w ogóle nie bierze udział w wyborach w sytuacji, kiedy ma glosować na oszustów, niezależnie od partii , którą reprezentują. Może to jest tchórzostwo, ale ma się czyste sumienie.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.08.12, 21:52
    A skąd uczciwy, inteligentny Polak ma wiedzieć, że osoba umieszczona na liście wyborczej jest oszustem? A widziałem głosującego biskupa, więc idąc twoim tokiem rozumowania, jest nieuczciwy i malo inteligentny.
  • sygitoyo 30.08.12, 22:18
    ale zgodnie z wypowiedziami pana Tuska można być "legalnym oszustem" i "nie każde oszustwo jest przestępstwem"
    i tak oto mamy nowy standart - jak w "Misiu" narodziła się nam nowa Tradycja.
    Dostosuj się do standartu pana Tuska.
    Dostosuj się do normy usankcjonowanej opinią Premiera naszego państwa.
    Nie wypada inaczej.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 23:28
    sygitoyo napisał:

> ale zgodnie z wypowiedziami pana Tuska można być "legalnym oszustem" i "nie ka
    > żde oszustwo jest przestępstwem"

A ty dalej swoje. Mylisz prawo z etyką. Ale czego się po pis-owcu spodziewać ? Interpretujesz jak ci wygodnie.

> i tak oto mamy nowy standart - jak w "Misiu" narodziła się nam nowa Tradycja.

Co jakiś czas jakaś się rodzi.

> Dostosuj się do standartu pana Tuska.
    > Dostosuj się do normy usankcjonowanej opinią Premiera naszego państwa.
    > Nie wypada inaczej.

Tylko pan Kaczyński wymaga myślenia takiego jak jego, a dobre postępowanie to tylko takie jakie on reprezentuje. Nie czuję presji myślenia, działania jak ktokolwiek. Zwolennikom pis-u nie może się to w głowach pomieścić, ale to wasz problem.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.12, 23:46
    rolka,
    napisz kiedy guru młodych, wykształconych, z dużych miast oraz wyborców z kryminałów
    i okręgów wyborczych w Moskwie, najukochańszy przywódca zielonej wyspy Maczo Picu dotrzymał słowa.
  • Gość: n IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.12, 23:50
    Wtedy, gdy pokazał, że PISocuda NAPRAWDĘ nie działają.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.12, 00:29
    Gość portalu: n napisał(a):
    > Wtedy, gdy pokazał, że PISocuda NAPRAWDĘ nie działają.

Proszę przykład konkretny podać
    :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 00:42
    Pseudo smerfie i pseudo mądralo :)
    Jak słusznie wywnioskowałeś ( aż się zdziwiłam ;)) jestem młoda, wykształcona i z dużego miasta. I w związku z powyższym nie wierzę w niczyją kiełbasę wyborczą. Mnie wystarczy spokój i brak kłód pod nogami, żeby żyć tak jak chcę. Pis jest jedynym zagrożeniem dla mojego i innych spokoju. Nie ma możliwości, żebym kiedykolwiek na nich głosowała.
    Dla mnie cudem jest Jarosław jako opozycja- coraz mniejszy i słabszy. Za to jestem wdzięczna premierowi Tuskowi :D
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 00:47
    I jeszcze jedna sprawa. Popraw mnie jeśli się mylę, ale to Kempa ręczyła za kryminalistę.
  • Gość: pamiętliwy IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 01:13
    Kempa poręczyła za kibola Starucha. Czyli chciała (jako posłanka i była wiceminister sprawiedliwości), by znieważano premiera, prezydenta itd. Uważała, że znieważanie państwa i autorytetów jest bardzo dobre.

BTW, gdzie jest świętokrzyska posłanka PiSu i Solidarnej Polski? Poręcza, znieważa czy robi dla mieszkańców regionu coś innego, bo jakoś zniknęła w Sycowie?
    Pytanie dla wyborców Beaty Kempiny:

Jakim beznadziejnie głupim trzeba być, żeby pochodzić ze świętokrzyskiego, a głosować na obrończynię kiboli z Sycowa (dolnośląskie)?

wiadomosci.dziennik.pl/polityka/galeria/354365,1,wielki-sojusz-w-obronie-starucha-kempa-agent-tomek.html,1,23
  • Gość: paczta IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 01:18
    Ty to nie bądź taką babetką, smerfie mądralo;P.
  • sygitoyo 31.08.12, 21:06
    Moja droga kochana Roleczko.
    Pana T i pana K mam głęboko w tym samym miejscu tak samo jak ich gierki polityczne, które niczego nie zmieniają.
    Oni są po prostu niesprawni i niewiarygodni.
    Tak jak reszta tej elyty.

Co do "mylenia prawa z etyką".
    W naszym wspólnym interesie jest aby to była jedność.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.12, 22:07
    Niestety etyka jest obca dla...myślę 80% Polaków. Poza tym, to co dla jednego jest niewybaczalne- np. zdrada męża/żony, dla niektórych nic takiego- ważne żeby wrócił na łono rodziny.
    Dla jednego ślub z rozsądku z bogatym facetem to ułożenie sobie życia, dla innych to qrestwo w świetle prawa, a nawet Boga.
    Dla jednego danie klapsa to metoda wychowawcza, dla innego przemoc.
    Nie ma możliwości żeby to połączyć w demokratycznym kraju. Powstało by państwo wyznaniowe :/
  • Gość: pafawag IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 01:04
    PRAWO nigdy nie jest w konflikcie z etyką. Natomiast przepisy bardzo ,często.
    Nie rozumiesz, prawda?
  • Gość: ciekawa IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 09:58
    Interesuje mnie skąd Marcin dwojga nazwisk miał pieniądze na "rozkręcenie " swojego biznesu w ostatnich latach. Młody człowiek, bez wykształcenia, startujący z działalnością gospodarczą biedy jak mysz kościelna, w ciągu dwóch -trzech lat dorobil się kilku apartamentów w centrum Gdańska, pałacu pod Gdańskiem z okazałym parkiem, ponad 120 samochodow, floty powietrznej składajacej sie z kilku, a może nawet kilkunastu samolotow, pokaźnej sumy pieniędzy. Przecież chyba wszystko to nie wynika z jego oszukańczej działalności? Kto mu w tym wszystkim pomagał, kto mu kibicował, kto otworzył nad nim parasol ochronny, że mógł wszystkich wodzić przez ten czas za nos? Zwykły Polak jesli w zeznaniu podatkowym popełni drobne błędy traktowany jest zazwyczaj jak grożny kryminalista recydywista. A tu przez kilka lat działał bezkarnie na "zielonej wyspie" nie płacąc żadnych danin na rzecz państwa . Dziwnie to wszystko wyglada.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 10:15
    Gość portalu: ciekawa napisał(a):

> Zwykły Polak jesli w zeznaniu podatkowym
    > popełni drobne błędy traktowany jest zazwyczaj jak grożny kryminalista recy
    > dywista.

Chyba cię odrobinę poniosło. Kiedyś nie zauważyłam, że zmienili przepisy w pracy i zakład pracy mnie rozliczył, a następnie ja sama się rozliczyłam. Z każdego rozliczenia wzięłam pieniądze. Ponieważ były to przelewy- nie zauważyłam. Sama wprawdzie doszłam do tego, ale nie przypominam sobie jakiejś specjalnej akcji przeciwko mnie. Oddałam pieniądze z odsetkami i tyle. Wkurza mnie powielanie zasłyszanych historii i przede wszystkim uogólnianie.
    Ale jest to domena ...:D

>A tu przez kilka lat działał bezkarnie na "zielonej wyspie" nie płacą

Lepsza "zielona" niż czarna, albo pisowska ;)
  • sygitoyo 07.09.12, 22:01
    prawo/ przepisy / sa narzucane ,
    natomiast swoją etykę możesz sam zdefiniować lub wybrać.
  • butcher.vita 01.09.12, 10:03
    Koń by się uśmiał oglądając historyczne spoty;Pełna Odpowiedzialność czy Prawdziwy Oszust ...nawet tępy gimanazjalista z naszego liceum nie ma chyba wątpliwości

Ale dziś mówię z całą powagą: koniec z ich przywilejami. Weźmiemy za to odpowiedzialność.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 14:30
    butcher.vita napisał:

> Koń by się uśmiał oglądając historyczne spoty;Pełna Odpowiedzialność czy Prawdz
    > iwy Oszust ...nawet tępy gimanazjalista z naszego liceum nie ma chyba wątpliwoś
    > ci

Gimnazjalista w liceum ? Na dodatek tępy ? Chomik by się uśmiał ;)
  • sygitoyo 01.09.12, 11:58
    przed chwilą prof i dr politologii wyrazili swoje opinie o sejmowej debacie.
    w jedynym się zgodzili, że przywódcy naszych partyjek zabierają głos, kiedy chcą nam coś zakomunikować, natomiast milczą kiedy ich o coś pytamy.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 12:14
    wzięte z internetu:

Siostra z Londynu dzwoni do brata.

- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
    - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
    - Zacznij od złej.
    - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę. Ania więc nie chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioterapii, wiec szykuje się kolejny pogrzeb...

- A dobra wiadomość?

- Na szczęście to PO jest u władzy, nie PiS!
  • sygitoyo 01.09.12, 14:35
    dlaczego uważasz, że przeciętnego Polaka interesuje kto tu rządzi /jaka partia/ ?
    Wystarczy, żeby nie musiał emigrować do Londynu .
    I mama byłaby pod opieką itd.

• Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 14:47

> wzięte z internetu:
    >
    > Siostra z Londynu dzwoni do brata.
    >
    > - Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
    > - Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
    > - Zacznij od złej.
    > - Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład upadł, babcia umarła, bo nie miała
    > na leki, sąsiad się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę. Ania więc nie
    > chodzi do szkoły, bo nie mają pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili chemioter
    > apii, wiec szykuje się kolejny pogrzeb...
    >
    > - A dobra wiadomość?
    >
    > - Na szczęście to PO jest u władzy, nie PiS!

Siostra z Londynu dzwoni do brata.

- Cześć Michał, co tam u Was w Polsce słychać?
    Mam dla ciebie same dobre wiadomości.
    Mama chora, ale dobrze jej tak bo do kościoła co niedzielę nie chodziła, mój zakład upadł bo dyrektor był z PO, a nie z PIS, babcia umarła bo zamiast kupować leki wysyłała emeryturę do radia Maryja, sąsiad się powiesił po stracie pracy, a nie chciał za 1000 zł zasuwać na budowie, zamknęli szkołę, bo nie chcieli w niej księdza pedofila, Wojtkowi odmówili chemioterapii, ale to dlatego, że żyje w grzesznym związku z facetem, a na dodatek chce żeby go skremować. Nie wiem czy będzie pogrzeb, bo pleban już wie, No i oczywiście pis jest przy władzy a ojciec dyrektor namierza Żydów i nawraca całe społeczeństwo. teraz dopiero jest przyszłość przed naszym narodem.
    ;)
  • sygitoyo 01.09.12, 14:59
    cześć Rolka
    na pewno znajdziesz jakieś lekarstwo na to swoje dwubiegunowe polityczne schorzenie.
    Zdrowia.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 16:23
    Nie wiem jakim cudem znalazłeś dwa bieguny ? Ale...Nawet jeśli nie do końca wiem co chcę, to na pewno wiem czego nie chcę. Podobnie jest w życiu ;)
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 15:47
    Rzeczywiście, już oddychać nie można w tym pisowskim jarzmie. Afera goni aferę, w urzędach wszelkich szczebli bezpartyjna kadra urzędnicza, z poręki PIS, wylewa się już na korytarze, a producenci biurek nie nadążają za popytem...
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 16:20
    Wicek. Potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy zamknęli ci szkołę w której garstka niedouczonych nauczycieli "kształciła" garstkę dzieci za większe pieniądze niż nauczyciele w mieście ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 16:49
    rolka,ciezko zrozumiec co piszesz,pitolisz 3po3 normalnie, jakbys z wozka wypadla bedac dzieckiem...Czego nie rozumiesz tlumoku?Pisz smialo,wytlumacze...
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 19:13
    Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?

PS.
    Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powszechną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową emigrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!!! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi milczy z nienawiścią !!!!!!
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 07:04
    Gość portalu: icek napisał(a):

> Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?
    >

Dwubiegunowe to coś co ma dwa bieguny. Jeśli chodzi o połączenie z psychiatrią to choroba afektywna dwubiegunowa, zwana też cyklofrenią

> PS.
    > Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powsz
    > echną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową em
    > igrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!

A kto ich oskarża ? Ja jakoś nie słyszę tych oskarżeń. Owszem oskarżenia pisu co do kastrafo smoleńskiej wracają jak bumerang. Najczęściej sami zadają pytania przeciwnikom ( kim by nie byli) i sami odpowiadają. Zaburzenie jak nic ;)
    Wczoraj Migalski powiedział coś co część wie, a reszta przypuszcza- J, Kaczyński do końca życia będzie w opozycji, do czego doprowadził sam.

> !! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi m
    > ilczy z nienawiścią !!!!!!

Milczy, milczy, ale jak już coś powie to...:D O ! Prezes ma zaburzenia afektywne dwubiegunowe :)
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 19:16
    Czy schorzenie dwubiegunowe to czasem nie schizofrenia?

PS.
    Za wszystkie afery, za "dobrobyt" w Polsce, za pracę do końca życia, na powszechną nędzę, za brak dostępu do świadczeń służby zdrowia, za kilkumilionową emigrację i kilkumilionowe bezrobocie cały czas odpowiadają wstrętne Kaczory !!!!!! Nawet wtedy, kiedy jeden jest nieboszczykiem od ponad 30 miesięcy, a drugi milczy z nienawiścią !!!!!
    Można mieć w sobie genetycznie zakodowaną nienawiść do Kaczorów i PiS-u, ale trzeba mieć odrobinę "oleum" w mózgownicy. Przecież każdy średnio rozgarnięty widzi jaki w Polsce jest teraz burdel.
  • butcher.vita 01.09.12, 20:18
    Zapomniałeś 'icek' o wspólniku Ziebrze...Bo lista przewin bandy trojga jest większa niż obejmuje ją raptem 20mies (z okładem) okres rządzenia. Dodaj jeszcze, że winni są braku lustracji a za wcześniejszą nieco działalność w trakcie Nocnej Zmiany, która doprowadziła do upadku jedynego rządu w czasie ponad 22letniej transformacji, próbujacego się uporać z PRL owskimi zdrajcami kraju, powinni zostać oskarżeni przed Trybunałem Stanu
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.12, 21:19
    Za 850 000 000 000/słownie: osiemset pięćdziesiąt miliardów/ złotych polskiego długu odpowiadają
    oszołomy, czarni, mohery, faszyści, kseno- i homofobi, nacjonaliści,
    zaplute karły reakcji, antysemici...
    ......../ tu można wpisywać pozostałych winowajców/

Ciekawe kto przekręcił unię antyeuropejską na ponad
    8 000 000 000 000 /słownie: osiem bilionów / euro ?
    /młoda rolka, wykształcona, z dużego miasta oczywiście wie,
    ale pewnie nie napisze, bo jest miłosierna, miłośna i politycznie poprawna/
    www.bankier.pl/wiadomosc/Europa-zadluza-sie-na-potege-2526986.html
  • Gość: anulka IP: 213.77.117.* 15.06.13, 22:16
    Obiecał nam emerytom zniesieni podatku Belki -podatku od zarobionych pieniędzy wcześniej opodatkowanych !. Stosuje jak oszust podwójne opodatkowanie. Przecz z tym malarzem kominów
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.13, 14:18
    "Przyjazne " "państwo" zielono-szczawiowej wyspy

piłkarsko - poziom: koko sPOko, Polacy, nic się stało!

warunki uzyskiwania pozwoleń budowlanych -161 miejsce na Świecie
    -czarna dziura kleptobiurokratyzacji

podatki - czarna wyspa pod czerwoną administracją:
    finanse.wp.pl/kat,1033759,title,Polski-system-podatkowy-na-114-miejscu-na-swiecie,wid,15878518,wiadomosc.html
    Młode , wykształcone magistry z dużych miast- gdzie toto sie lęgnie?
    Jaka nacja fabrykuje i podtrzymuje zielono-wyspiarski geszeft czyli
    stan sabotażu Państwa Polskiego?
  • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 15.08.13, 16:01
    Każde schorzenie świadczy o chorobie.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.12, 19:45
    Platforma O. idzie w zaparte.

W kryminale /tam postępaki mają największy elektorat/ stary garus uczy małolata:
    -Jak cię przy "robocie" złapią za rękę, odpowiadasz - to nie moja ręka!

Czy obiektywno-postępowe media /dla młodych, wykształconych, z dużych miast i kryminałów/
    informują o skutkach oraz kondycji okradzionych podwykonawców dróg i koko-spoko inwestycji?
    Przemysł politruczo-przykrywczy, po wyświechtaniu tematu-tragedii Madzi z Sosnowca,
    ściemnia rzeczywistość w kraju wyłącznie aferą SzaAmber Gold.

Niestety, młodzi, z dużych miast są wykształceni na poziomie
    III ligi hokeja ministry tow. Muchy Joanny.
    Jesienią, kiedy "oliwa wypłynie na wierzch" będzie dym i jatki uliczne,
    ciekawe kogo wtedy postępaki obwinią ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 21:40
    Afera AG.to maly pikus,niestety kroi sie nastepna,lepsza-Bumar.Nie bede linkowal,dociekliwi znajda...
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.12, 22:15
    Przekręt na ponad 600 mln. złotych.

PS
    Tylko w Polsce pod rządami "rządu miłości" przedsiębiorcy z własnych pieniędzy mogą finansować budowę autostrad i stadionów. Za te przestępstwa nikt z rządzących nie odpowiada. Polacy nic się nie stało !!!!!!! Rząd P. Tuska sprawdził się doskonale !!!!!!!

A tak swoją drogą, to Marcin dwojga nazwisk (jeśli nie popełni samobójstwa) dostanie 8 lat więzienia (bo tego oczekuje Naród), za dobre sprawowanie wyjdzie po 4 latach. Do tej pory oskarżany jest o oszustwa w wysokości ponad 180 mln złotych. Wychodzi zarobek - prawie 4 mln złotych za każdy miesiąc odsiadki. Polska zaiste jest zieloną wyspą dla oszustów i złodziei. Jeśli okaże się, że oszustwa są na jeszcze większą skalę, zarobek będzie bardziej pokaźny.
  • sygitoyo 02.09.12, 16:45
    Pan P pewnie powiesi się w kąciku intymnym w celi nadzorowanej przez całodobowy monitoring.
    To taka nasza nowa świecka tradycja.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 18:40
    Czy wielbiciele "mistrza bajeru" to sami idioci? Im gorzej w Polsce, im wyższe podatki, im wyższe bezrobocie, im wyższe ceny wszystkiego i niższe pensje, renty i emerytury, im dłużej Polacy muszą pracować, tym bardziej kochają tego, ktory za to wszystko odpowiada. Nie potrafię tego zrozumieć. Co jeszcze musi się stać , aby Polacy przejrzeli na oczy i zaczęli myśleć własnym rozumem jak przystoi istocie rozumnej jaką jest człowiek?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 18:52
    Ale "biedny" kraj, tylko 25% mądrych (głosujących na PiS) reszta to idioci. A może jest odwrotnie panie Bąk?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 19:25
    Ponad polowa Polakow ma geniusz bożego pomazańca i innych pseudopolitykow w nosie, nie biorąc udział w wyborach.
    Niestety ja z moją rodziną również do nich należę. Nie jestem więc ani pisiorem, ani pełooszustem, ani paligłupem czy mieszkańcem zatoki czerwonych świń. Mam ten komfort, że patrzę na wszystko z dystansu i nie podniecam się obroną złodziei, kanciarzy i oszustów.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 19:42
    Jeśli nie głosujesz to przyczyniasz się żeby ci inni wybierali "oszustów"
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 19:54
    Niestety zdaję sobie sprawę z tego. Zdaję sobie równiez sprawę z tego, że jako czlowiek bierny powinienem w sposób wybitnie ograniczony, a może w ogóle komentować aktualnej rzeczywistości politycznej, wychodząc z zalożenia, że kto nie bierze udziału w wyborach, ten nie ma praca komentowania (krytykowania) zachowań polityków. Niestety nie mogę milczeć, kiedy wokół widzę tyle zła, chamstwa, oszustwa, cwaniactwa, zaprzaństwa.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 20:22
    Widocznie nie dorośliśmy do demokracji. Zamordyzm i pała, ale to nie te czasy. Nie pomagają przykazania, zasady moralne, a preferowane jest cwaniactwo. Dodać trzeba, że sejm to zbieranina ludzi przypadkowych. wybieramy tych co potrafią dużo gadać, ludzi popularnych, bramkarz, znany sportowiec czy inny. ci ludzie nie zawsze są przygotowani do pełnienia funkcji parlamentarzysty gdzie uchwala sie prawo dla 40 mln. narodu, mając o tym prawie nikłe pojęcie. Debaty polegają na dogryzaniu jedn drugiemu, a nie merytorycznej dyskusji. Dla ludzi zasłużonych miejsce na trybunach w święta państwowe, ale nie koniecznie w sejmie, bo tam nie zasługi są potrzebne lecz wiedza ekonomiczna, prawnicza. Np. w wyborach do Bundestagu istnieją ściśle określone kryteria. Wyższe wykształcenie, z tego 70% prawników. Ale jeśli amatorzy pracują nad ustawami to prawo mamy kulawe. Np. dlaczego nie ma zasady oprócz kary zasadniczej przepadku mienia pochodzącego z oszustwa. Ile to sie trzeba wozić żeby uchwalić kilka poprawek do kk. Podam przykład że w 1945 r. Dwóch oficerów ameryk. w ciągu tygodnia napisało konstytucję dla Japonii. Z poprawkami obowiązuje do dziś. U nas nawet nad marginalą ustawą dyskutuje sie miesiącami, a kiedy się już uchwali, to po poprawkach "uczonych" posłów okazuje sie prawniczym bublem. Jak mozna wytrzymać, kiedy w jednej z kadencji ( nie pamietam której) jakaś ustawa w ciągu roku była poprawiana 23 razy. Ma pan prawo do krytyki jak każdy inny obywatel, tylko mniej uogólnianiania, bo odnosi sie wrażenie że wszyscy to złodzieje i w naszym kraju nic dobrego nie ma. a jedyny ratunek to wprowadzenie daleko idącego zamordyzmu.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.09.12, 20:49
    Drogi Gościu. Całkowicie się z Panem zgadzam. Dlatego nie biorę udziału w wyborach. Rozum, sumienie, etyka nie pozwalają mi brać udział w wyborach i wybierać partię, a nie konkretnego kandydata. Czuje się z tego powodu wykluczony i mam ogromny dyskomfort , ale to i tak lepsze niż glosować na ..........................
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.09.12, 21:12
    Żyjemy w wolnym kraju i ma pan prawo wyboru tak jak panu dyktuje sumienie i nikt z tego powodu nie ma prawa negować pańskiej decyzji ani tymbardziej ubliżać, co się niestety zdarza niektórym forumowiczom niedorosłym do rzeczowej dyskusji. Im się wydaje, że obrzucenie oponenta epitetami daje mu przewagę w dyskusji. Jednak próbowałbym pana przekonać do udziału w wyborach, bo powinniśmy coś robić. Wprawdzie to nikła nadzieja, że nasz glos coś zmieni, ale zawsze mamy poczucie spełnienia obywatelskiego obowiązku. Oczywiście zgadzam sie, że głosowanie na partie to zasadnicza wada naszej ordynacji, bo politycy uważają, że inny system to rozdrobnienie sił, czyli inaczej w sejmie nie dobro kraju na pierwszym planie, lecz partii, a ambicją posłów jest uwalić dobry projekt ustawy innej partii tylko z tego powodu, że to nie "nasz". Można zauważyć przepychanki, że to my pierwsi, nie to my. A dla obywatela to zwisa kto zgłosił projekt, byle się przyczyniał do ułatwiania zycia i rozwoju kraju. Pozdrawiam.
  • butcher.vita 02.09.12, 23:06
    > Widocznie nie dorośliśmy do demokracji. Zamordyzm i pała, ale to nie te czasy.
    > Nie pomagają przykazania, zasady moralne, a preferowane jest cwaniactwo.

Piszesz gościu dośc płynnie ale mieszasz pewne rzeczy -Wyższe wykształcenie albo tytuł profesora nie są warunkiem ani koniecznym, ani wystarczającym dla deputowanych w każdym parlamencie na świecie do reprezentowania narodu i stanowienia prawa. Posłami w zasadzie zostają normalni i wartościowi ludzie, którzy jednak w zderzeniu z interesami bandy którą reprezxentują stają się zwykłymi szujami i oszustami a nie osobami zaufania publicznego. Takie są realia w naszym sejmie. Ci sami posłowie w systemie bezpartyjnym staliby sie prawdopodobnie bardzo wartościowymi bojownikami czy nawet bohaterami życia politycznego i godnymi reprezentantami swojego elektoratu. I to bez względu na wykształcenie czy pochodzenie. Prawo byłoby sensowne i dla ludzi (a nie dla bonzów mafiijnych czy baronów partyjnych), ponieważ zostałoby wypracowane w solidnej i merytorycznej atmosferze ludzkich negocjacji a nie wojny partyjnej o władzę w kraju. Nie trzeba być mędrcem ani filozofem, żeby zauważyć, że przy okazji słabego i nieaktywnego społeczeńtwa obywatelskiego, właśnie z powodu absurdalnego upolitycznienia władzy, żyjemy niemalże w czasach feudalnych będąc biernymi obserwatorami szalejacej korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa, niekończących się afer czy bezkarnych oszustw.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 06:51
    Nie rozumiesz, bo jesteś ograniczony i tyle. Twoje ograniczenie polityczne nie pozwala ci czytać ze zrozumieniem tego, co ci się w światopoglądzie nie mieści. Poza tym jesteś nie tylko ćwokiem, ale jeszcze burakiem ( i to nie cukrowym ;P).
  • sygitoyo 04.09.12, 21:40
    przepraszam roleczko, czy znowu piszesz o sobie?

swoją drogą -

"Czy premier kłamał mówiąc o Amber Gold , że o tej sprawie wiedział tylko z mediów?"
    Nieważne.
    Co ważne:
    Organy państwa w tym on nie funkcjonują sprawnie i przestały być wiarygodne.

Najciekawsze jest to, że tzw sondaże pokazują dla nich wzrost zaufania i poparcia.
    Bardzo smaczne.
    Też bym chciał tak mieć.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.12, 23:11
    Nadchodzi czas prawdy,
    księgowi i komornicy już krążą złowieszczo jak sępy,
    SzAmber Gold Story jest tylko miniaturką, zajawką serialu zielona wyspa.
    Nie będzie happy end'u, oj nie będzie.
    Plichta i Tusk, w ściemie równi, różnią się skalą działania.

Ciekawe kogo miłośni fanatycy Maczo Picu obwinią za wyniki remanentu ?
    Pewnych kandydatów jest mrowie:
    są straszni kibole, krwawi faszyści, nienawistne mohery, chciwe klechy,
    /żyjący i umarły/ Kaczory, zaplute karły reakcji,
    IPN, Solidarność /czyli warchoły/, heteroseksualni, homo- i ksenofoby,
    antymultikulti oszołomy patriotyczni.

Młodzi, wykształceni, z dużych miast będą mieć trudny wybór.

Myślę, że mogą liczyć na pomoc w ocenie sytuacji od zawsze życzliwych:
    -A.Merkel, W.Putina,
    na pewno wskazówek udzielą towarzysze sekretarze i komisarze ludowi
    Biura Politycznego KC Związku Socjalistycznych Republik Ekogejskich.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 04.09.12, 23:17
    Ani to mądre ani śmieszne. taki bełkot menela silącego się na satyrę.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 11:20
    sygitoyo napisał:

> przepraszam roleczko, czy znowu piszesz o sobie?

Następny co to czytać ze zrozumieniem nie potrafi :/

> Najciekawsze jest to, że tzw sondaże pokazują dla nich wzrost zaufania i poparc
    > ia.
    > Bardzo smaczne.
    > Też bym chciał tak mieć.

No to zastanów się jak to działa i nie wyjeżdżaj ze złodziejami, bo takie łatki ograniczają logiczne myślenie. Jeżeli nie masz koncepcji od czego zacząć -to zacznij od pytania- czemu pis ciągle przegrywa ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 12:14
    Swiadomosc spoleczna ksztaltuja media.Media glownego nurtu w Polszy sa zacietrzewionymi przeciwnikami PiSu vide polsaty tvn gwyborcze newsweeki itd itd.Przyklad pierwszy z brzegu:spec loza prasowa w tvn zaraz po niedzielnej przemowie programowej Kaczynskiego,pani "topowa" dziennikarka M Lachszcz dobiera starannie kilu pomniejszych dziennikarskich gnomow,zajmujacych sie li tylko przesmiewaniem kaczora i jego programu,bez jakiejkolwiek merytorycznej wyliczanki...Taki oto spektakl idzie w swiat...Jest to tylko jedna z calej ogromnej masy tego typu medialnych zagrywek majacych za zadanie dojeb.. kaczorowi bez wzgledu czy gada dobrze czy zle,dzieki czemu parasol ochronny nad PartiaOszustow dziala dosc sprawnie.Narazie tyle w kwestii przegrywania czy wygrywania roleczko.
    Ps Jak tam nasz premier kanciarz he?Straszna zenula wyszla z ta notka ABW nieprawdaz?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.12, 16:43
    Czy widzieliście w telewizorze Donaldinho Maczo Picu zrobionego na głupka?
    Niechby który tow. red. funkcjonariusz spróbował !
    A czy widzieliście Kaczora przedstawionego z jakąkolwiek pozytywną cechą?

"Miłośni" politrucy podzielili świat na pół, bo to telewizyjni bojownicy o wolność i demokrację ludową oraz utrwalacze władze ludowej Made in PRL.
    Gajowego np prawie wcale nie pokazują, niebezpiecznie,
    bo hrabia regularnie sam się kompromituje.

Młodzi, wykształceni, z dużych miast, wytresowani przez telewizor, całą swoją mądrość
    biorą z agentur medialnych.
    Oni nawet kłapią językiem reklam, seriali i dziennikarzy pokroju miłośnej TW "Stokrotki".
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 17:43
    a kto. co kształtuje świadomość społeczną zwolenników pis ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 17:52
    Wow,rolka prosze cie,wiecej polotu!Twoja riposta jest rzadka.Tylko wrodzona kultura osobista,zabrania mi nazwac ja wodnista:)))
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 18:25
    Jesteś 100% wicek- przez w. Nie wiesz co oznacza ? Interesowała mnie opinia ze źródła, w zamian...Już mnie nie interesuje :P jesteś "rycerzem" i tyle. Śmiać mi się chce jak pisiorki mi wmawiają, że mnie kształtuje tvn czy wyborcza. Wiadomości oglądam jak popadnie- w różnych stacjach. Czytam też jak popadnie. I uwierz mi nie potrzebuję niczyjego komentarza, żeby stwierdzić jak bredzi kaczor, płaszczak czy hoffman, jaką politykę uskuteczniał kurski i jakie zaburzenia ma macierewicz. Skoro tobie takie zachowania musi ktoś tłumaczyć przez ekran czy papier gazety to masz problem. Machlojki pisowskie krócej są na tapecie, ale kształtują światopogląd. Nic mnie tak nie mierzi jak hipokryzja :(
    Żegnam i życzę wytrwałości w opozycji :)

PS Rycerz- facet w przyłbicy= zakuty łeb :P
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 19:53
    Wiado
    > mości oglądam jak popadnie- w różnych stacjach. Czytam też jak popadnie.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    rolko,piszesz tez co popadnie,nie jestes przeto partnerem do merytorycznej dyskusji...Pisowskie machlojki w stylu dorsza za 7,50 z pewnoscia godne sa napietnowania,tu masz racje.Do afery AG hazardowej,stoczniowej etc.nie ma co sie odnosic,bo to nic tylko meczy Polakow,dajmy temu spokoj i miejmy nadzieje ze inwestor katarski zechce jeszcze w Polsce inwestowac,czego tobie i Alkowi G zycze...
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.09.12, 21:49
    www.gadu-gadu.pl/a-moze-to-pis-odpowiada-za-amber-gold
    POdobnie rechotali kiedy podpisali kontrakt gazowy
    - zielona wyspa płaci najdrożej w unii antyeuropejskiej za gaz z Putinstanu.
    rolka też pewnie uchachrana z tego powodu, dumna z takich mężów stanu.
  • sygitoyo 07.09.12, 20:05
    my się tu przekomarzamy na różnych poziomach i obrzucamy gównem,
    a
    pan Kaczyński zaproponował zamiast tego co ww / bez względu na intencje/
    debatę ekonomistów o różnych poglądach politycznych - na temat sposobów wyjścia z "kryzysu".
    Propozycję budzącą ich - ekonomistów -zainteresowanie.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.12, 20:20
    sygitoyo napisał:
    > my się tu przekomarzamy na różnych poziomach i obrzucamy gównem,
    > a
    > pan Kaczyński zaproponował zamiast tego co ww / bez względu na intencje/
    > debatę ekonomistów o różnych poglądach politycznych - na temat sposobów wyjścia
    > z "kryzysu".
    > Propozycję budzącą ich - ekonomistów -zainteresowanie.

Nienawistna propozycja Kaczyńskiego spotka się z miłośną odpowiedzią opracowaną
    przez Niesiołowskiego.
  • sygitoyo 08.09.12, 13:11
    aleeee,
    aleeee,

inicjatywa pana Kaczyńskiego spotyka się z zainteresowaniem profesorów ekonomii i ekonomistów praktyków,
    z różnych opcji i niezależnych,
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 14:17
    Oby powstało pospolite ruszenie niezależnych elit dla ratowania gospodarki
    i polityki RP, bo dotychczasowy koko-spoko monopol doprowadzi kraj do stanu polskiego futbolu.
    Najgorsze jest wyludnienie, emigracyjna ucieczka z zielonej wyspy.

wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-polacy-zostaja-brytyjczykami,1,5240689,wiadomosc.html
  • sygitoyo 08.09.12, 16:24
    brakuje mi rolki.

co do emigracji - jak wyjeżdżają to będą wracać.

Mają do czego.

I będa to zmieniać.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.12, 19:34
    sygitoyo napisał:
    > brakuje mi rolki.

"W życiu trza se umieć radzić"
    -powiedział baca zawiązując kierpce dżdżownicą.
    Surogat rolki jest ogólnie dostępny,
    w telewizorze - Niesiołowski.
  • Gość: POjeb IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.09.12, 23:53
    "Za­dłu­że­nie Pol­ski się­ga­ już 842,6 mld zł zł. Przy słab­ną­cej go­spo­dar­ce zno­wu mo­żemy mieć pro­blem z je­go wy­so­ko­ścią w tym roku
    Na ko­niec dru­gie­go pół­ro­cza za­dłu­że­nie Pol­ski wy­nio­sło 842,65 mld zł – po­da­ło Mi­ni­ster­stwo Fi­nan­sów. To o 3,3 proc. (27,3 mld zł) wię­cej niż na po­cząt­ku ro­ku oraz 7,2 proc. wię­cej niż rok wcze­śniej (56,7 mld zł)."

Koko sPOko, nic się nie stało, bawmy się, ja zawsze będę głosował na PO,
    bo jestem młody, wykształcony, z dużego miasta
    :-DDDDDkOkOsPOkO
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.12, 09:53
    www.rp.pl/artykul/16,932596-Bledy-Platformy--wina-PiS.html
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 13:45
    www.rp.pl/artykul/243283,933241-Rodziny-uciekaja-za-granice.html
    Rzeczpospolita wyludnia się ,
    to już exodus rodzin z koko spoko zielonej wyspy "by żyło się lepiej".

Czy ortodoksi socjalizmu unii antyeuropejskiej nie mają wglądu do danych
    gospodarczych, finansowych, demograficznych, socjologicznych?

• sygitoyo 14.09.12, 15:06
    pytanie dziennikarza do ministra Gowina:

"nie jest Pan zdziwiony, że prezes sądu nie podał się do dymisji?'
    - odpowiedż: "Jestem"

Dziwne,że po takim stwierdzeniu minister i premier nie podają się do dymisji.
  • Gość: Plik IP: *.kielce.vectranet.pl 14.09.12, 16:01
    Gdyby premier po każdym incydencie podawał się do dymisji to rząd musiałby zmieniać się co miesiąc
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.12, 21:30
    Czy Polska jest krajem prawa? Do tej pory nie osądzono większości oprawców stanu wojennego sprzed ponad 30 lat. W ostatnich dniach mafia pruszkowska po kilkunastu latach pracy "wymiaru sprawiedliwości" w większości została uniewinniona bądź dostała wyroki w zawiasach. "Rozgrzani" sędziowie stoją na baczność przed "trzymającymi władzę" . Prezes sądu okręgowego w Gdańsku jest najlepszym tego typu przykładem. Również w sprawie "lżenia" prezydenta RP "rozgrzani" sędziowie się sprawdzają. Jeśli chodzi o "lżenie" strażnika żyrandola, to rozgrzani sędziowie po raz kolejny spawdzili się,. Co robili ci sami sędziowie, kiedy obecny prezydent bądź Radek " wielonarodowiec" w charakterystyczny dla siebie sposób lżyli Kaczorów? Im wszystko wolno, ponieważ należą do Peło. Nie potrafię zrozumieć tej prostytucji.

• Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 22:18
    i nie zrozumiesz bo mylisz fakty :P
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 22:25
    Jaki prezydent takie sądownictwo.
    W polskich kryminałach jak jeden mąż głosują na PO i odłam palikocki,
    po prostu doceniają swoich, "by żyło się lepiej".
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.12, 23:15
    Powtarzasz się :( A jak się coś na okrągło powtarza to zaczyna się w to wierzyć :) Powtarzaj sobie ...jestem mądry, przystojny, mam piękna żonę i bystre dzieci. Może zadziała :)
  • sygitoyo 15.09.12, 17:31
    "jestem mądry, przystojny, mam piękna żonę i bystre dzieci"
    pasuje do Tuska.

Na premiera trochę za mało.
    Na reklamę wystarczy.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.12, 17:41
    www.google.pl/webhp?rlz=1C1AFAB_enPL451PL451&sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=pl&gs_nf=1&cp=21&gs_id=w&xhr=t&q=wyniki+wybor%C3%B3w+w+wiezieniach&pf=p&rlz=1C1AFAB_enPL451PL451&sclient=psy-ab&oq=wyniki+wybor%C3%B3w+w+wiez&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=af7f831766c9c0b5&ion=1&biw=1600&bih=775&bs=1
    Tak głosuje ferajna, młodzi, wykształceni, z dużych kryminałów,
    gdzie jedynym źródłem wykształcenia jest telewizor,
    który nadaje wg metody opisanej przez rolkę.

Gość portalu: rolka napisał(a):
    "A jak się coś na okrągło powtarza to zaczyna się w to wierzyć "
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 15.09.12, 17:56
    Jestem mały, sepleniący, nie znam słów hymnu, nie znam się na ekonomii, nadaję się na premiera.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.12, 19:58
    Nie każde oszustwo jest przestępstwem. Patriotyzm i polskość to nienormalność.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 15.09.12, 20:04
    Oczywiście że nie każde oszustwo jest przestępstwem, a patriotyzm powinien sie przejawiać w czynach nie słowach i licytowaniu kto jest lepszym patriotą. dzieleniu na lepszych i gorszych Polaków.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.12, 11:09
    powinnam siedzieć jeszcze w więzieniu ( chyba, bo nie wiem ile by mi zasadzono) bo oszukiwałam dzieci ( jedno do prawie 10 r.ż.) że 6,12. dostają prezenty od Św. Mikołaja. Jeszcze parę dni temu z żalem i pretensją przypomniały okoliczności wyjawienia oszustwa :)
    Jeżeli tak czepiasz się słów to ustosunkuj się do wypowiedzianych przez prezesa... jeśli mój brat zostanie prezydentem ja zrezygnuje z funkcji premiera. Po bodajże 3 miesiącach premierowania Marcinkiewicza na stanowisko wepchał się prezes. I ???...???...???...???...???
  • sygitoyo 16.09.12, 14:03
    nazywanie aktualnego urzędnika na posadzie Premiera RP "Tuskiem"
    jak i byłego "Prezesem"
    uważam tak samo za poniżające dla nich jak i dla nas wszystkich.

Dla mnie oszustwo jest czymś nagannym.
    I nie mają znaczenia koniunkturalne opinie na ten temat ww.

"G" śmierdzi , bez względu na to kto je zrobił.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 16.09.12, 17:58
    sygitoyo napisał:

>
    > "G" śmierdzi , bez względu na to kto je zrobił.

Eeee tam :D "G" moich dzieci nie śmierdziały :)
    A "G" niemowlaka inaczej śmierdzi niż "G" starego grubasa ;)
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.12, 21:47
    Gość portalu: rolka napisał(a):
    > "G" śmierdzi , bez względu na to kto je zrobił.
    > Eeee tam :D "G" moich dzieci nie śmierdziały :)
    > A "G" niemowlaka inaczej śmierdzi niż "G" starego grubasa ;)

A czy pieniądze śmierdzą?

Za 850 000 000 000/słownie: osiemset pięćdziesiąt miliardów/ złotych polskiego długu odpowiadają
    oszołomy, czarni, mohery, faszyści, kseno- i homofobi, nacjonaliści,
    zaplute karły reakcji, antysemici...
    ......../ tu można wpisywać pozostałych winowajców/

Ciekawe kto przekręcił unię antyeuropejską na ponad
    8 000 000 000 000 /słownie: osiem bilionów / euro ?
    /młoda rolka, wykształcona, z dużego miasta oczywiście wie,
    ale pewnie nie napisze, bo jest miłosierna, miłośna i politycznie poprawna/
    www.bankier.pl/wiadomosc/Europa-zadluza-sie-na-potege-2526986.html
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 18.09.12, 12:44

>
    > A czy pieniądze śmierdzą?

Niektóre śmierdzą ( tych nie ruszam), niektóre nie śmierdzą, a niektóre pachną ( te zarobione osobiście i uczciwie). Te ostatnie lubię najbardziej :)

>
    > Za 850 000 000 000/słownie: osiemset pięćdziesiąt miliardów/ złotych polskiego
    > długu odpowiadają
    > oszołomy, czarni, mohery, faszyści, kseno- i homofobi, nacjonaliści,
    > zaplute karły reakcji, antysemici...
    > ......../ tu można wpisywać pozostałych winowajców/
    >

To typowo pisowskie zagranie. Męczennicy od siedmiu boleści. ;)

> Ciekawe kto przekręcił unię antyeuropejską na ponad
    > 8 000 000 000 000 /słownie: osiem bilionów / euro ?
    > /młoda rolka, wykształcona, z dużego miasta oczywiście wie,
    > ale pewnie nie napisze, bo jest miłosierna, miłośna i politycznie poprawna/
    > rel="nofollow">www.bankier.pl/wiadomosc/Europa-zadluza-sie-na-potege-2526986.html

linku nie otwierałam, ale przypuszczam, że konkretne osoby.
    A kto przekręcił słuchaczy RM że ratują stocznię gdańską ? :D
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.12, 21:52
    Kto personalnie odpowiada za to, że po tragedii smoleńskiej "zamieniono ofiary katastrofy" i zawartość grobów jest niezgodna z napisem na nim? Czy Polska jako suwerenne państwo nadal istnieje?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 19.09.12, 21:58
    Jeszcze nie wiadomo czy zamieniono zwłoki. Co ma suwerenność państwa do ewentualnej pomyłki jakiegoś patopoga? Przy takiej ilości zwłok i pospiechu pomyłka mogła zaistnieć. i nie ma powodu żeby z tego robić polityczną zadymę.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 09:29
    Gość portalu: Jósef Bąk napisał(a):

> Kto personalnie odpowiada za to, że po tragedii smoleńskiej "zamieniono ofiary
    > katastrofy" i zawartość grobów jest niezgodna z napisem na nim?

Nic mi nie wiadomo na ten temat. Kojarzę tylko aferę wdowy Gosiewskiej bis. Hmmm...nie pamiętam finału. Swoją drogą to przy takiej katastrofie ciężko ustrzec się pomyłek.

Czy Polska ja
    > ko suwerenne państwo nadal istnieje?

A masz wątpliwości ? Gdzie o nich czytałeś ? W gazecie polskiej, w dzienniku, a może słyszałeś w RM albo tv trwam ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.12, 14:32
    Zaslyszane w necie,trudno sie nie zgodzic,co nie rolka?

"Nikt, niczego nie pomylił !!!
    Rosjanie zrobili wszystko co w ich mocy, nasza Pani Minister Kopacz dzielnie im wtórowała, patrząc a ręce im i swoim patomorfologów, "nasz rząd" zdawał w tym czasie egzamin (nie wiem jak nazwać przedmiot z którego się egzaminował, może rucysologia, lup putinologia), ale chwalił się potem, że egzamin zdał.
    Czy w tych warunkach można mówić o jakiejś pomyłce ???"
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 20.09.12, 15:33
    Nie można wykluczyć pomyłki gdyż zabrakło tam dwojga najsłynniejszych patomorfologów Fotygi i Macierewicza.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.12, 16:24
    No dobra zabraklo, ale byla tam na metr w glab Kopacz z drobnym sitem,co to badala kazdy,nawet najdrobniejszy szczatek.Potem chwalila sie przed cala Polska,jaki to z niej tytan pracy a tu masz ci babo placek,zonk jak nie wiem co.Panstwo polskie pod rzadami tuska znowu "zdalo egzamin,"nie wiedza gdze jest pochowana Anna Walentynowicz.Pozostal nam tylko pusty rechot,to makabryczne,wiem:(
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 20.09.12, 16:38
    Gdy ciała są poszatkowane w katastrofie to i najlepszy patomorfolog nie pomoże gdy jest pośpiech. Ale co ma do tego egzamin państwa polskiego i Tusk? Czy to on dokonywał sekcji? Podobno w Lesie Kabackim jeszcze teraz znajduja szczątki katastrofy. Syn AW wczoraj powiedział, że to nie jego mama, dziś nie ma pewności. Jak mozna na pierwszy rzut oka rozpoznać zwłoki po katastrofie po 2 latach. Przecież to prawie szkielet. A pusty rechot nad zwłokami znamionuje debili.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.12, 19:57

> Gdy ciała są poszatkowane w katastrofie to i najlepszy patomorfolog nie pomoże
    > gdy jest pośpiech. Ale co ma do tego egzamin państwa polskiego i Tusk? Czy to o
    > n dokonywał sekcji? Podobno w Lesie Kabackim jeszcze teraz znajduja szczątki ka
    > tastrofy. Syn AW wczoraj powiedział, że to nie jego mama, dziś nie ma pewności.
    > Jak mozna na pierwszy rzut oka rozpoznać zwłoki po katastrofie po 2 latach. Pr
    > zecież to prawie szkielet. A pusty rechot nad zwłokami znamionuje debili.

No właśnie.
    Podmieniają a raczej zamieniają żywe noworodki w szpitalach ( doprawdy nie wiem jak :O ) a co dopiero szczątki po katastrofie. Niejaki wicek twierdzi, że to umyślnie :O Nie bardzo wiem w jakim celu, ale...usłyszałam dziś jakąś kobietę ( niestety nie spojrzałam w ekran), że teraz od nowa będzie przeżywała zamach. Przypuszczam, ze to m.wassermann. I na tym kończę "interesowanie" się losami afery. Nie mam ochoty od nowa słuchać tych oszołomów.
    To ponad moje siły :D
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 20.09.12, 21:31
    Zaprzyjażnione media na czele z WSI24 łżą jak zwykle. Czemu służą dzisiejsze manipulacje tow. Kolendowicza w faktach o godz. 19 na temat identyfikacji ekshumowanych ciał dwóch Osób - w Gdański i w Warszawie przez rodzinę P. Walentynowicz. Dlaczego ten tow. nie powie uczciwie zgodnie ze stanem faktycznym, zgodnie z zeznaniami Rodziny P. Walentynowicz, że ekshumowana jako Mama i Babcia z grobu w Gdańsku nie jest ich Mamą i Babcią, a co do ekshumowanej drugiej Osoby z grobu warszawskiego mają wątpliwości kto to jest? Dlaczego WSI24 ciągle łże i manipuluje Polakami? Kto im to kazał. Gdzie jakakolwiek rzetelność dziennikarska? Czy można się aż tak zeszmacić, aby chronić oszustów i kłamców? Dlaczego Polską rządzą pospolici oszuści i kłamcy? Czy P. dr Kopacz ma moralne prawo być Marszałkiem Sejmu RP, za wszystkie swoje kłamstwa, oszustwa, za kolejne ludzkie tragedie? Przecież wg Jej relacji Ona osobiście brała udział w sowieckich sekcjach, przecież osobiście przekopała i przesiała smoleńską ziemię na ponad metr głębokosci? Na prawdę nie trzeba być ani moherem, ani pisuarem, ani faszystą, wystarczy być Polakiem, aby zauważyć co jest grane, z kim mamy do czynienia. Kiedy w Polsce skończy się parasol ochronny nad przestępcami i oszustami? Kiedy Polacy wreszcie usłyszą prawdę o tragedii smoleńskiej?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 20.09.12, 21:47
    Człowieku, nie denerwuj się bo ci żyłka pęknie. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Polską rządzą przestępcy? Jeśli masz dowody, zgłoś do prokuratury, a swoje chore wizje głoś u cioci na imieninach. Jeszcze nie ma danych z sekcji zwłok AW. Dziś rodzina miała wątpliwości, kto to jest, bo po katastrofie i 2 latach leżenia w grobie trudno rozpoznac czyje to zwłoki. A Pan już wszystko wie bez badań genetycznych. Co tu ma do rzeczy wypowiedź p. Kopacz o przesiewaniu ziemi? Czy wczoraj znaleźli tam wątrobę prezydenta? Jestem Polakiem i nie wiem co jest grane. Chyba, że masz na myśli PiS, no to chodzi o zaistnienie, bo tylko ekshumacje i zamach trzyma ich na pierwszych stronach gazet. czyli dalej jazda na trumnach.
  • Gość: Plik IP: *.kielce.vectranet.pl 20.09.12, 21:50
    Za jakie tragedie odpowiada p. Kopacz? może Pan bliżej wyjaśnić?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 20.09.12, 22:01
    P. Kopacz osobiście prowadziła sekcje i była przy identyfikacji Ciał w Moskwie. Skoro ekshumowana A. Walentynowicz, nie jest tą Osobą, która została pochowana w Gdańsku, to coś mi tu nie gra? Proszę się wczuć w sytuację Rodziny P. Walentynowicz, która po ekshumacji Mamy znajduje obcą Osobę . Czy Rodzina P. Walentynowicz cieszy się z tego powodu, czy też przeżywa tragedię? Dzięki temu, że państwo polskie po raz kolejny "zdało egzamin", Rodzina P. Walentynowicz nie wie , gdzie pochowana jest ich Mama i Babcia. Czy to tak trudno ogarnąć umysłem? Do grobu pochowali obcą Osobę, a nie Mamę.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 20.09.12, 22:13
    Na jakiej podstawie pan twierdzi, ze jest to obca osoba. Nie ma jeszcze wyników sekcji. Czy tak trudno zrozumieć, że rodzina nie jest w stanie rozpoznać kto to jest po zwlokach leżących w grobie 2,5 roku? Co tu ma do rzeczy państwo polskie jeśli nawet jakiś anatomopatolog pomylił zwłoki? Współczuję rodzinie p. AW ale jest to wynik histerii polityków PiS bo juz ekshumowano 3 osoby i pomyłek nie bylo, chociaz rodziny zgłaszały wątpliwości.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 20.09.12, 22:16
    Rząd P. Tuska po raz kolejny "zdał egzamin". Szkoda czasu na idiotyczne dyskusje.
  • Gość: rolka IP: *.dynamic.chello.pl 21.09.12, 00:00

> Rząd P. Tuska po raz kolejny "zdał egzamin". Szkoda czasu na idiotyczne dysk
    > usje.

Tez tak uważam tyle mnie chodzi o dyskusje z tobą. Coś na zasadzie "...i nikt mi nie wmówi, że czarne jest czarne, białe białe..." I wiesz, że wg Freuda nie ma przypadkowych przejęzyczeń ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.12, 09:29
    A teraz uwaga, funkcjonalni, streszczenie dla was:
    1. Są szczątki osoby A i osoby B
    2. Jedne zostały pochowane w G, a drugie w W; A pod nazwiskiem Walentynowicz w G, a B pod nieznanym nam dzisiaj (X) w W.
    3. Przedczoraj bliscy ustalili, że szczątki A pochodzące z G nie są szczątkami Anny Walentynowicz-znaki szczegolne na DOBRZE ZACHOWANYM ciele mamy,babci...
    4. Wczorajj oświadczyli, że nie potrafią rozpoznać szczątków B pochodzących z W, pochowanych jako X.
    Teraz jasne? Proszę nie dziękować i zawsze pytać, pytać, pytać, polecam się jako sprawny interpretator sensu słowa pisanego po polsku.
    Co do marszalkini naszej jedynej powiem tak,przez jej klamstwa,NPW zostala wprowadzona w blad,co podpada pod paragraf,teraz przez min.to,jest takie zamieszanie z"wykopkami".
  • Gość: Josef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.12, 13:30
    Piszę o tym samym, tylko, że dyżurni forumowicze peło mają wyćwiczoną narrację, tak samo jak zaprzyjaźnieni dziennikarze i żadne fakty nie przemawiają do ich mózgownicy.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.12, 14:02
    Ja traktuje to jak dobra zabawe,bowiem nie mam zludzen iz da sie przekonac przekonanych...Nie mam rowniez zludzen co do tego, iz czesc wpisow roznych rolek itp.wychodzi z redakcji gazety,na ktorej forum piszemy;)Oczywiscie pozostaja jeszcze biura poselskie poslow jedynie slusznych partii i pracujacych tam troli,nazywajacych siebie asystentami...
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.12, 18:48

> A teraz uwaga, funkcjonalni, streszczenie dla was:
    > 1. Są szczątki osoby A i osoby B
    > 2. Jedne zostały pochowane w G, a drugie w W; A pod nazwiskiem Walentynow
    > icz w G, a B pod nieznanym nam dzisiaj (X) w W.
    > 3. Przedczoraj bliscy ustalili, że szczątki A pochodzące z G nie są szczą
    > tkami Anny Walentynowicz-znaki szczegolne na DOBRZE ZACHOWANYM ciele mamy,babci
    > ...
    > 4. Wczorajj oświadczyli, że nie potrafią rozpoznać szczątków B pochodzącyc
    > h z W, pochowanych jako X.
    > Teraz jasne? Proszę nie dziękować i zawsze pytać, pytać, pytać, polecam się jak
    > o sprawny interpretator sensu słowa pisanego po polsku.
    > Co do marszalkini naszej jedynej powiem tak,przez jej klamstwa,NPW zostala wpro
    > wadzona w blad,co podpada pod paragraf,teraz przez min.to,jest takie zamieszani
    > e z"wykopkami".

Skąd masz te dane?
    Uważaj, jeśli to niepotwierdzone "przecieki" to:
    100 % prowokacja funkcjonariuszy propagandy przykrywczej.
    Nie ma litości w POlityce miłości.
    Taka obstawa żandarmerii i agentów wywiadu nie ma chyba precedensu?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.12, 10:40
    > Skąd masz te dane?
    > Uważaj, jeśli to niepotwierdzone "przecieki" to:
    > 100 % prowokacja funkcjonariuszy propagandy przykrywczej.
    > Nie ma litości w POlityce miłości.
    > Taka obstawa żandarmerii i agentów wywiadu nie ma chyba precedensu?
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Hmm.tajemnica;) Ponadto oswiadczam iz bloger wicek,nie zamierza popelnic samobojstwa w najblizszym czasie ani w ogole...
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.12, 17:11
    > > Skąd masz te dane?
    > > Uważaj, jeśli to niepotwierdzone "przecieki" to:
    > > 100 % prowokacja funkcjonariuszy propagandy przykrywczej.
    > > Nie ma litości w POlityce miłości.
    > > Taka obstawa żandarmerii i agentów wywiadu nie ma chyba precedensu?
    > -------------------------------------------------------------------------------
    > ---------------------
    > Hmm.tajemnica;) Ponadto oswiadczam iz bloger wicek,nie zamierza popelnic samobo
    > jstwa w najblizszym czasie ani w ogole...

Nie myślałem o bezpieczeństwie dosłownym, chodzi mi o manipulacje informacyjną.
    W sytuacji własnej winy wg sowieckiej metody rozpuszcza się niby "przecieki" fałszywe, podkręca się opinię, aby następnie szydzić /miłośnie i racjonalnie/
    w tym przypadku z oszołomów opętanych teoriami spiskowymi.
    Młodzi, z dużych miast, wykształceni a raczej wytresowani przez telewizor
    tęsknią za nowymi TV-dowodami obłędu potwornego, nienawistnego PiS-u.
    Nawet lemingi już zajarzyli, ale głosują na ściemniacza ze strachu propagandowego.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.12, 19:47
    > Nie myślałem o bezpieczeństwie dosłownym, chodzi mi o manipulacje informacyjną

----------------------------------------------------------------------------------------------
    W kwestii danych,mysle ze nie jestem jakos specjalnie odkrywczy,poprostu przytoczylem fakty,stan rzeczy na chwile obecna i zapewniam,ani na jote nie rozminalem sie z prawda.Co bedzie po badaniach DNA???Na dzien dzisiejszy-rien ne va plus...
  • Gość: mosiek IP: *.adsl.inetia.pl 23.09.12, 20:49
    Nie mogę się doczekać kolejnego "expose" mistrza bajeru. Czy tak jak poprzednie będzie trwało cały dzień ? Czy tak jak poprzednie będzie kolejnym wielkim oszustwem i kłamstwem? Co z poprzedniego "expose" mistrza bajeru w ciągu 5-ciu lat Jego rządów zostało zrealizowane?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.12, 14:06
    Dokladnie,nie zrealizował 90% obiecanek z poprzedniego expose a tera bedzie bajerował ludzi nastepnym...Najgorsze jest to ze lemingoza sra po nogach,bo pan plemiel bedzie exponowal nastepne bajeranckie exposeee.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.09.12, 19:19
    Wydawało się, że oszołomi PO swoje poglądy maja zaimplementowane na stałe, jednak nie,
    tracą "wiarę" /zwątpienie chyba na tle pustości portfela/, mają już dość,
    kto nie wierzy niech sprawdzi, znaleźć łatwo, sondaże pikują jak Palikotowi,
    trzyma się jeszcze Komorowski- poparcie 49 procent.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.12, 21:09
    Kto jest odpowiedzialny na szczucie Polaków przeciwko sobie? Kto jest odpowiedzialny za to, że Ofiary zbrodni smoleńskiej leżą w cudzych grobach? Rząd P. Tuska z każdym calu, przez 5 lat swoich rządów "zdał egzamin" !!!!!!! Czy teraz , jak zawsze do tej pory, jak w czasie 5 lat rządów kameradów P. Tuska, za podmianę Ciał ofiar zbrodni smoleńskiej winne będą Kaczory i PiS? Dlaczego piękna blondyna w WSI24 pytania, które winna kierować do PP Tuska i Kopacz i ich kumpli kierowała do ks. Błaszczyka, usiłując Jego obarczyć za skandal z trumnami? Czy "rozgrzani" prokuratorzy wojskowi są w stanie rozwikłać ten skandal? Wątpię. Przecież przez ponad 2,5 roku współpraca P. Tuska z Rosjanami układała się wzorcowo, a tu taki klops. Czy Polska jako państwo wolne, demokratyczne jeszcze istnieje?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 25.09.12, 21:43
    Przy poszatkowanych zwłokach w katastrofie lotniczej o pomyłkę nie jest trudno. Zdarzały sie wypadki zamiany zwłok przy zejściu naturalnym. A Tusk nie wykonywał sekcji i nie był przy tym obecny. Wywiad z księdzem tam obecnym to chyba naturalna rzecz. A "blondynka" wcale nie obarczała winą księdza. A nazywanie katastrofy zbrodnią smoleńską jest grubym nadużyciem.
  • Gość: Josef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.12, 21:54
    Samolot po uderzeniu w brzozę, spadając z kilkunastu metrów rozbił się w drobny mak, tak, że nie tylko nikt nie przeżył, ale również większość Ciał została rozfragmentowana na najdrobniejsze szczątki. Trudno to wytłumaczyć zgodnie z prawami fizyki. Kto powierzył Rosjanom wyjaśnienie tragedii smoleńskiej? Kaczory czy też P. Tusk? Kto w związku z tym jest winien skandalu z "podmianą" Ciał?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 25.09.12, 22:09
    Widziałeś jak samolot na pokazach w Płocku rozleciał się na kawałki po uderzeniu w wodę? Jeśli sie bierze pod uwagę prawa fizyki to trzeba uwzględnić właściwą sytuację, samolot nie spadał z wys. kilkunastu metrów, lecz uderzył w ziemię z szyb. Ok 270-300 km/h Przypominam, że polska komisja też badała przyczyny katastrofy. czy przypominasz sobie słowa pilota do Kazany, chyba nie wyladujemy, jest mgła. Po chwili "prezydent jeszcze nie podjął decyzji" Niepodjęcie decyzji jest również decyzją, a samolot nie stał w miejscu. I tu należy szukać przyczyny. Tak trudno było powiedzieć lecimy na zapasowe?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 25.09.12, 22:24
    Narracja lemingów jest mi znana od 30 miesięcy. Katastrofę smoleńską spowodowali "debilni" niewykształceni piloci, nie potrafiący identyfikować przycisków na kokpicie, sterroryzowani przez pijanego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i gen. Błasiaka.

PS
    Czy pilot Wrona , "bohater" narodowy odznaczany przez P Prezydenta RP musiał lądować na "brzuchu", czy też mógł lądować bezpiecznie, gdyby umiał obsługiwać "guziczki" na kokpicie?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 25.09.12, 22:47
    Kto tu mówi (pisze) o pijanym prezydencie czy gen. Błasiku? W rosyjskim raporcie było, że gen. Błasik mial 0,5 promila. Czy po wypiciu jednego kieliszka czlowiek jest pijany? To pisowcy stale powtarzają tezę o pijanym generale. Nie wiem jaki był poziom wyszkolenia pilotów, wiem jedno, że w tych warunkach nie wolno było schodzic poniżej wys. decyzyjnej tj. 100 m. i mimo niepodjęcia decyzji przez prezydenta odejść na zapasowe lotnisko. Nie wiadomo jeszcze jak wygląda sprawa kpt. Wrony. Należy wątpić, że pilot z 20-letnim doświadczeniem popełnił szkolny błąd. Tym bardziej, że cały czas miał łączność i zapytywano go czy przycisk podwozia jest odblokowany. Być może, że odblokowanie mogło nastąpić wskutek uderzenia kadłuba o pas startowy. Ale poczekajmy co ostatecznie powie komisja. Trzeba dodać, że kpt. Wrona nie był w kokpicie sam. Pilot, drugi pilot, nawigator, mechanik mogli wymieniać opinie, a awaria nastąpiła nie nagle, lecz w 30 min po starcie. Wszyscy mieli zaćmienie umysłu?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.12, 18:55
    www.tv.rp.pl/artykul/873524,936926-Rafal-Ziemkiewicz--Powinnismy-byc-wdzieczni-Rosjanom.html
    Kilkuminutowy film o szacunku.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 26.09.12, 20:52
    Czy P. Lek.rejonowy z Szydłowca mówiła prawdę o tragedii smoleńskiej, czy też łgała jak łga peło przez 5 lat swoich "rządów"? Czy Polska to normalny kraj, w którym za łganie i kłamstwo można awansować na II osobę w państwie?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 26.09.12, 21:19
    Co się dzieje z "prof." Niesiołowskim? Czyżby był śmiertelnie chory? Dlaczego do tej pory nie został puszczony ze smyczy? Brakuje mi Jego "obiektywnych" jak na członka ZChN komentarzy.
  • jumanji_7 26.09.12, 23:26

> Co się dzieje z "prof." Niesiołowskim? Czyżby był śmiertelnie chory? Dlaczego d
    > o tej pory nie został puszczony ze smyczy? Brakuje mi Jego "obiektywnych" jak
    > na członka ZChN komentarzy.

Może dużo w Amber Gold zainwestował ? ;)
    --
    Moja siła w koncentracji mocy
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 27.09.12, 14:59
    P. Niesiolowski żyje, jest w formie. W dniu dzisiejszym został spuszczony z łańcucha w superstacji. Nawalanka w jego stylu.(czytaj niezależna.pl).
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.12, 15:34
    Spieszylismy sie z pogrzebami ofiar katastrofy smolenskiej i kto tam myslal o sprawdzaniu co jest w zaspawanych trumnach przywiezionych z Rosji,jak przeciez byla taaka presja i trauma ze swiat nie widzial a my bylismy przeciez tez zdruzgotani!No to popatrzcie pomniejsi funkcyjni,komentujacy na tym pomniejszym forum,przypomnienie dla was,jaka to byla trauma i tragedia w szeregach platfusiarni...
    www.youtube.com/watch?v=pZB3OJemoLw
  • Gość: anka IP: *.kielce.vectranet.pl 27.09.12, 15:35
    Rewelacja w stylu Bąka. Nie stać pana na coś ciekawszego? Ni dowcip ni informacja.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 27.09.12, 18:27
    Państwo Tuska zdaje egzamin w każdym dniu. Zdało również egzamin w sprawie Smoleńska. Sprawdziły się przepowiednie obecnego prezydenta Komorowskiego mówiącego, "że przecież prezydent (Kaczyński) gdzieś poleci i wszystko może się zdarzyć". Mamy prezydenta jasnowidza.
  • jumanji_7 27.09.12, 19:02

> Państwo Tuska zdaje egzamin w każdym dniu. Zdało również egzamin w sprawie Smol
    > eńska. Sprawdziły się przepowiednie obecnego prezydenta Komorowskiego mówiącego
    > , "że przecież prezydent (Kaczyński) gdzieś poleci i wszystko może się zdarzyć"
    > . Mamy prezydenta jasnowidza.

No i się zdarzyło, dużo tych różnych "przypadków" - prawda?
    --
  • Gość: Josef Bąk z zapyta IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.12, 19:16
    Kogo chory na krańcowo patologiczną nienawiść poseł peło niejaki "prof" Niesiołowski, medialna twarz partii P. Tuska nazwał wczoraj kanalią? Czy chodziło o jego pryncypała? Czy P. Kopacz i inni członkowie peło na czele z kanclerzem Tuskiem mają odrobinę honoru i ludzkiej godności? Czy jest w świecie kraj, gdzie osoba, która "w stanie emocjonalnego wzruszenia" łgała jak nawiedzona mianowana jest marszałkiem sejmu?
  • Gość: Josef Bąk z zapyta IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.12, 19:19
    Kogo chory na krańcowo patologiczną nienawiść poseł peło niejaki "prof" Niesiołowski, medialna twarz partii P. Tuska nazwał wczoraj kanalią? Czy chodziło o jego pryncypała? Czy P. Kopacz i inni członkowie peło na czele z kanclerzem Tuskiem mają odrobinę honoru i ludzkiej godności? Czy jest w świecie kraj, gdzie osoba, która "w stanie emocjonalnego wzruszenia" łgała jak nawiedzona mianowana jest marszałkiem sejmu? Czy ta Pani jako osoba prywatna , a nie czlonek rządu, jak mówi, była w Moskwie w ramach urlopu wypoczynkowego i za własne pieniądze, czy też prywatnie była za nasze pieniądze?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 28.09.12, 20:21
    Chorzy są nie tylko w PO, znacznie więcej jest ich w PiSie. Np. poseł Duda udający prawnika, zachowanie p. Kopacz nazwał zbrodnią. Pomyłka w identyfikacji poszatkowanych zwłok nabrała rangi politycznego wielkiego problemu. Czy to jest powód do dymisji rządu?Przepisy sanitarne zabraniają otwierania sprowadzonych trumien. Ale jakoś nikt się nie odważył je otworzyć. Czyżby za takie naruszenie przepisów groziło dożywocie? posłowie prawie codziennie naruszają jakieś przepisy i nie robią z tego problemu. Tak trudno bylo zabrać zwłoki do domu i otworzyć? Co stała tam warta z karabinami gotowymi do strzału? Więc po co dzisiaj ten wrzask? Taniec na grobach zmarłych jest profanacją ich pamięci i słuzy tylko do podgrzewania atmosfery.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.12, 21:19
    Czy P. kopacz w latach 2010 - 12, z wyjątkiem dnia wczorajszego mówiła prawdę o tym co Ona, polscy lekarze , prokuratorzy i technicy robili w Moskwie tuż po katastrofie smoleńskiej? Nikt z Polaków nie wymagał od nich cudów, rzeczy nadwzwyczajnych. Ale dlaczego ta Pani przez ponad 2 i pół roku cynicznie kłamała o tym co Ona i wszyscy inni robili. Sekcje odbyły się dzień wczesniej, niż polska ekipa dotarła do Moskwy. Przecież ani Ona, ani polscy prokuratorzy, ani polscy lekarze nie brali udziału w sekcjach Ciał ofiar tragedii smoleńskiej, nie było jej w ogole w Smoleńsku , więc skąd naiwna wie o przekopywaniu ziemi na głebokość powyżej 1 metra. Czy nie można było wtedy uczciwie powiedzieć Polakom ,że Oni statystowali jedynie z oddali w identyfikacji Ciał i to tylko wybranych. Było to straszna tragedia Narodu, ale nikt nikogo nie rozgrzesza z mówienia prawdy. Czemu miało służy kłamstwo smoleńskie P. Kopacz? Udowodnieniu tezy P. Tuska, że " rząd zdał egzamin"? Moim zdaniem zdał egzamin na "pałę z wykrzyknikiem"!!!!
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 28.09.12, 21:47
    P.Kopacz wczoraj na konf. prasowej wyjaśniała te sprawy, a pan dalej swoje. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać b. minister. czasem pod wpływem stresu mówi sie różne rzeczy, ale osoba tej rangi powina być raczej powściągliwa. Tylko że wypowiedź Kopacz stała sie problemem najwyższej rangi jakby to było przyczyną katastrofy. Ale jakoś trudno wam wrócić do słów Macierewicza który nazywał Tuska i Komorowskiego zbrodniarzami, zamachowcami. czy posłowie PiSu w sprawie katastrofy nigdy nie kłamali z premedytacją? Ot, dmuchanie w smoleński balon gdzie się tylko da, bo to jest podstawowy cel polityki PiS.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.12, 22:03
    Typowa narracja leminga, zgodna z pełowskim sms-em dla lemingów o treści narracji.. Ta Pani miala 2,5 roku , aby odszczekać swoje kłamstwa. Czy przez ten cały czas była w stresie i ogromnym wzburzeniu, że nie mogła zrozumieć swoich kłamstw? Czy w nagrodę za poprawną narrację smoleńską została mianowana marszałkiem sejmu? Czy awans naczelnego prokuratora wojskowego na generała w momencie objęcia przez niego śledztwa w sprawie tragedii smoleńskiej był swoistą "łapówką" za "poprawne" prowadzenie śledztwa?

PS.
    Rząd P. Tuska cały czas zdaje egzamin. Wg mnie na pałę z wykrzyknikiem. To dzięki wspaniałemu wynikowi egzaminu P. Tuska kilka milinow Polaków jest bez pracy, bez prawa do jakichkolwiek zasiłków. Ponad 2 miliony Polaków za rządów P. Tuska musiało uciec z Ojczyzny, aby móc przeżyć na obczyźnie.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 28.09.12, 22:30
    Niezręczność wypowiedzi nazywanie kłamstwem jest naduzyciem. Już poprzednio wielokrotnie tę sprawę wyjaśniała. Tylko dopiero teraz ta sprawa urosla do rangi problemu, bo tak pasuje politykom. Jeśli we wszystkim dopatrujecie się drugiego dna (awanse) to wkrótce pierdnięcie Tuska oglosicie jako tajny sygnał do Moskwy. Zapomina pan że w świecie jest kryzys, a Polska nie znajduje się na innej planecie. W USA też spada dochód narodowy i rośnie bezrobocie, podobnie jak w innych krajach. A co do kłamstw, to lepiej odłożyć licytację, bo pan prezes ma ich chyba na swoim koncie o wiele więcej. Poprawność śledztwa? przecież Macierewicz je przeprowadził bardzo dokładnie tylko nie sprecyzował czy to hel, bomba próżniowa, magnesy czy Tusk podłozył minę. Tylko jakoś nie uwzględnił że komenda odchodzimy padła na wys. 70m samolot dalej schodzi w dół, co zostało zarejestrowane. 50, 40, 30, 20, odgłos zderzenia z drzewami interpretowany przez M. jako wybuch, tylko, że dalej łączność jest (wulgarne słowa pilota) I to miał być zamach?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.12, 21:42
    Taniec na grobach zmarłych jest profanacją ich pamięci i słuzy tylko do
    > podgrzewania atmosfery.

Rozwiń temat tańca i profanacji zmarłych, obiektywnie, z różnych punktów widzenia,
    po sowiecku i wg instrukcji partii im. Palikota.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.12, 18:18
    Wspaniałe tańce na grobach poległych w katastrofie smoleńskiej od ponad 2 i pół tańczy peło na czele ze swoja primadonną Niesiołowskim. Takiego chamstwa w długim swoim życiu jeszcze nie spotkałem, jakim raczy nas Pan "prof." Stefan Niesiołowski. Wg mnie jest to czlowiek opętany przez nienawiść. A nie tak dawno należał do partii chrześcijańskiej. Skoro od szefa partii dostaje przyzwolenie na tego typu zachowanie, to należy uznać, że medialnie ten klawn prezentuje P. Tuska. Premier Tusk przecież nigdy nie odciął się od zachowań "profesora"?

PS.
    Swoją drogą dziwię się, że Komisja d/stopni naukowych nie pozbawiła tego indywiduum stopnia naukowego. Jeśli tego typu indywiduum może być profesorem to o czymś to świadczy.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.09.12, 18:43
    Odwracanie kota ogonem to wasza specjalność. To Tusk stale wraca do Smoleńska? Zapomina pan o prezesie, Hofmanie, Macierewiczu, Dudzie i innych? Hipokryzja czy niewiedza? Co do Niesiołowskiego to facet nie z mojej bajki. Ale podobnego chamstwa można się doszukać również wsród posłów PiS np. Girzynski publicznie nazywający premiera zdrajcą i zbrodniarzem. Chamstwo nie jest powodem do pozbawianai stopni naukowych. A ocena zależna jest od miejsca siedzenia. Gdyby to był podstawowy powód, to wielu doktorów należałoby zmusić do zdawania matury przywracając przedmiot "zasady dobrego wychowania"
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.12, 19:04
    Potwierdził to niestety "rozgrzany wymiar sprawiedliwości".
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.09.12, 19:19
    Co potwierdził wymiar sprawiedliwości?
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.12, 19:59
    Nocne spotkania Grzesia, Rycha, Zbycha i Zdzicha na cmentarzu były spotkaniami modlitewnymi pobożnych czlonków peło !!!!!
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.09.12, 20:04
    A jak się mają ci panowie do poruszanego tematu? jest tu jakiś związek? Każda partia ma coś na sumieniu, czy PiS jest bez grzechu?
  • jumanji_7 01.10.12, 01:25
    JUŻ CZAS CHYBA !

--
  • Gość: Josef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.10.12, 21:10
    Czy nieprawdą jest , że niejaki Stefan Niesiołowski, medialna twarz zjednoczonej platformy obywatelskiej, jest prezydentem przedsiębiorstwa nienawiść firmy P. Tuska? Przecież to cham nad chamy, czlowiek psychicznie chory na nienawiść w stosunku do WSZYSTKICH, ktorzy myślą inaczej niż on. Miejsce dla tego typu typkow jest w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Razem z nim powinni tam się również znależć jego partyjni koledzy, którzy spuszczają go ze smyczy, pozwalając na jego chamskie "popisy". Skoro tolerują takie zachowanie tego chama, tzn. zgadzają się z nim, tzn. to on publicznie prezentuje ich postawę. Przecież ten człowiek, mianowany "profesorem" ma pianę wścieklizny na ustach. Co na takie zachowanie "brać profesorska"? Jak czujecie się w towarzystwie takiego żula? Dlaczego nikt z was "profesorów" nie ma odwagi zaprotestować przeciwko zachowaniu się waszego "kolegi profesora"? Czy takie zachowanie jest również wam bliskie , skoro milczycie?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.10.12, 21:40
    W chamstwie Niesiołowskiemu nie ustępują Macierewicz, Girzyńsku, Hofman, Duda i jakoś nie domaga się pan od prezesa by ograniczył ich występy.
  • Gość: JOsef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 02.10.12, 21:53
    wydaje mi się, Ze ma Pan ogromne problemy z rzetelną oceną rzeczywistości. Do P. Niesiołowskiego mogą dodać długą listę "elit" peło - niejaki Olszewski, Sikorski - ten od dobijania watahy, dziadek "profesor" Bartoszewski ten od bydła i setki innych. Dlaczego polityką zajmują się ludzie tak niskich lotów intelektualnych? Oglądałem ostanie posiedzenie sejmu RP i z przerażeniem oglądałem twarze większości posłów, wszelakich opcji politycznych. Większość z nich to ludzie ................................
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 02.10.12, 22:06
    Trudno powiedzieć kto ma problemy z oceną rzeczywistości, a rzeczywistośąć bywa różna, zależy z jakiego punktu ją się ogląda. Ja też oglądałem posiedzenie sejmu i posłowie PiSu nie wykazali się tam wysokim poziomem kultury. Czyżby pan nie pamiętał "występów" swoich partyjnych kolegów? Nie chcę tu cytować ich wypowiedzi, bo nie jest to celem wymiany zdań. A przerzucanie się, co kto powiedział raczej przypomina magiel niż wymianę poglądów na temat katastrofy.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 10:48
    > Trudno powiedzieć kto ma problemy z oceną rzeczywistości, a rzeczywistośąć bywa
    > różna, zależy z jakiego punktu ją się ogląda.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jakie wnioski wyciagnie srednio rozgarniety Polak,ogladajac ponizszy spektakl?Mnie sie noz w kieszeni otwiera,chociaz bron Boze,do przemocy nie namawiam...

www.tvn24.pl/premier-tusk-i-sedzia-milewski-przybili-piatke-ich-druzyna-wygrala,280345,s.html
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 03.10.12, 14:52
    Jeśli ktoś usiądzie w autobusie obok złodzieja, nie wiedząc o tym i zamieni parę słów to znaczy że robi z nim interesy? Pokrętna debilna logika.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 16:19

> Jeśli ktoś usiądzie w autobusie obok złodzieja, nie wiedząc o tym i zamieni par
    > ę słów to znaczy że robi z nim interesy? Pokrętna debilna logika.

Tiaa,pokretna,debilna itd itp.Tylko tak nedznie potrafisz kontrargumentowac,platformiany funkcjonariuszu?Naturalnie Tusek nic nie wiedzial bidulek o ciemnych i delikatnie mowiac kontrowersyjnych poczynaniach swojego kumpla Milewskiego.Tak jak to publicznie twierdzil, nie wiedzial o notach ABW ws.AG a biedactwo cala wiedze zaczerpnal byl z mediow,niczym bazarowa przekupa a nie premier powaznego panstwa,naturalnie na podstawie li tylko doniesien medialnych,wzial byl i ostrzegl niejakiego Jozefa Baka...Tylko taki ignorant jak ty i tobie POdobni sa w stanie lyknac taki kit.To obraza inteligencji choc troche myslacych Polakow,potwierdzenie wypowiedzianych przez niego slow iz"Polskosc to nienormalnosc"...Czytajac wpis "goscia",zaczynam wierzyc ze czesciowo mial racje?
    A teraz kilka zdan o tym,jak to premier dba o swoj nieskazitelny wizerunek i o to by byc czystym jak lza w tej sprawie,oraz dowod ze usiadl w autobusie obok zlodzieja,(jak to zgrabnie ujal bloger gosc)"nic o tym nie wiedzac..."-rechot

"Ryszard Milewski stanowisko prezesa sądu objął w atmosferze skandalu. Kontrowersyjne wydarzenia miały miejsce na początku 2009 r. Podejrzewany o korumpowanie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego Włodzimierz Groblewski, diler samochodowy, zjawił się w domu ówczesnego wiceprezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego. Stało się to w dniu, gdy decydowano o areszcie dla Karnowskiego ws. afery sopockiej (chodziło o korupcję – Jacek Karnowski miał zażądać od biznesmena Sławomira Julke dwóch lokali za pomoc w uzyskaniu decyzji administracyjnej zezwalającej na rozbudowę kamienicy – rozmowa prezydenta Sopotu została nagrana przez biznesmena).

„Rzeczpospolita” ujawniła, że Groblewski odwiedził dom wiceprezesa Milewskiego 28 stycznia 2009 r. W tym dniu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu. Większość z nich dotyczyła jego korupcyjnych powiązań właśnie z Groblewskim.

– Biznesmen zjawił się w domu sędziego Milewskiego, sprawującego bezpośredni nadzór nad sądami rejonowymi w sprawach karnych, w dniu, gdy sąd rejonowy zaczął rozpatrywać wniosek o aresztowanie Karnowskiego. Dopiero nazajutrz zdecydował, że prezydent Sopotu, kolega dilera, pozostanie na wolności. W dniu wizyty diler aut wiedział już, że także jemu zostaną postawione zarzuty w tej sprawie – pisała „Rz”.

Z kolei w tym roku gdańska prokuratura zwróciła się o wyłączenie sędzi Marii Bradtke z orzekania w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w związku z konfliktem interesów.

„W złożonym wniosku prokuratury o wyłączenie Marii Bradtke z orzekania w tej sprawie przywołany został fakt jej pracy w charakterze asystentki sędziego Ryszarda Milewskiego, znajomego podsądnego prezydenta Sopotu” – napisali w lutym tego roku sopoccy radni PiS w specjalnym oświadczeniu adresowanym m.in. do ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Sędzia Maria Brandtke, bardzo bliska znajoma sędziego Milewskiego, w lutym tego roku umorzyła proces w sprawie korupcji w sopockim magistracie. W uzasadnieniu tej decyzji stwierdziła, że brak jest „jakichkolwiek podstaw oskarżenia o korupcję ze strony Włodzimierza Groblewskiego”.

W sprawie zarzuty usłyszeli m.in. sekretarz sopockiego urzędu Wojciech Z. oraz kierowca prezydenta miasta Jarosław S. Obaj zasiadali w komisji przetargowej, która wybierała auta dla urzędników.

– Specyfikacja zamówienia przetargowego została sformułowana w ten sposób, że do przetargu mógł stanąć tylko jeden diler, z jednym modelem samochodu. Warunki specyfikacji spełniało tylko jedno auto – Volkswagen Passat – mówił mediom prokurator Zbigniew Niemczyk, szef Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej. Także i w tej sprawie pojawia się nazwisko sopockiego dilera porsche i volkswagena Włodzimierza Groblewskiego, prywatnie dobrego znajomego prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Sędzia Maria Brandtke umorzyła już kilka spraw dotyczących prezydenta Karnowskiego, a wydając konkretne postanowienia, skutecznie blokuje działania prokuratury w… sprawie Jacka Karnowskiego.

– W gdańskim sądzie są splecione polityczne interesy, których jednym mianownikiem jest Platforma Obywatelska – mówi nam pracownik tamtejszego wymiaru sprawiedliwości."
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 03.10.12, 16:39
    A jaki tu jest związek z pobytem premiera i sędziego na meczu? Jeśli czerpiecie wiedzę z filmików i wyciągacie z tego wnioski, to świadczy o ubóstwie umysłowym. Podobnie jak kondolencje składane premierowi przez Putina PiS zinterpretował jako zawarcie tajnego porozumienia. Jeśli Błaszczak publicznie się ośmiesza nie musi mieć naśladowców w Kielcach, a może jest inaczej?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 17:03
    > A jaki tu jest związek z pobytem premiera i sędziego na meczu? Jeśli czerpieci
    > e wiedzę z filmików i wyciągacie z tego wnioski, to świadczy o ubóstwie umysłow
    > ym.

Sluchajcie taplarski:))Mam wrazenie iz nie przebrnales przez to co napisalem,albo jestes wtornym analfabeta.Przeczytaj zatem jeszcze raz i jeszcze,porownaj potem standarty jakie obowiazuja w cywilizowanych demokracjach i przemysl czy premier demokratycznego panstwa jest moralnie usprawiedliwiony zadajac sie i pokazujac publicznie z czlowiekiem o nie do konca czystej reputacji.Dodatkowego smaczku dodaje fakt iz czlowiek ten jest sedzia sadu okregowego a wiedza o jego niezupelnej niezawislosci jest wiedza znana od dawna i zweryfikowana poprzez niedawna prowokacje medialna.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 03.10.12, 17:50
    '"pokazuje się publicznie z człowiekiem o nie do końca czystej reputacji" czy wasz szef ma coś wspólnego z posłem Biedroniem? Kiedyś rozmawiał z nim na korytarzu sejmowym.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 18:41
    czy
    > wasz szef ma coś wspólnego z posłem Biedroniem? Kiedyś rozmawiał z nim na kory
    > tarzu sejmowym.

Z Biedroniem w zasadzie czego trzeba unikac to przede wszystkim dotyku..."Szef" z nim piatki nie przybijal,czyli jest czysty:)))
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 03.10.12, 18:48
    Pokrętna logika, podanie ręki świadczy o udziale w ciemnych interesach? Gdyby tak bylo, to więcej ludzi siedziałoby w więzieniach niż chodziło ulicami. Nie ma takiego artykułu w kk przewidującego karę pozbawienia wolności za podanie ręki czy siedzenie obok kogoś na stadionie. Jak PiS dojdzie do władzy to pewnie taką poprawkę uchwali. Powodzenia.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 19:01
    Jeszcze bardziej pokretne rozumowanie i IQ na poziomie wiejskiego leminga skoro nie kminisz sarkazmu.Zwyczajem swietokrzyskiej wsi nie zapomnij raz w tygodniu w sobote sie wykapac a potem po cichu po ciemku i po flaszce.
    Pozdro dla inwentarza;)
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 03.10.12, 19:33
    Oto pisowski sposób argumentacji. poniżyć oponenta, wyzwać, przy zerowej argumentacji. Sięgnąć do rodowodu (nie jest ważne czy to prawda) wyciągnąć przodków. parę epitetów i sukces murowany. Metoda pewnej grupy ludzi. Z grzeczności nie wspomnę jakiej.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 03.10.12, 19:49
    "gość" typowy leming , dyzurny forumowicz, komentujący wydarzenia zgodnie z treścią sms-a otrzymanego z centrali od Grasia. Do niego nie trafiają zadne argumenty, żadne fakty. To że P. Tusk i eks-prezes Sądu Wojewódzkiego w Gdańsku to przypadkowi kumple ze stadionu, gdzie spotykają się systematycznie. Taka narracja obowiązuje zgodnie z wytycznymi Grasia. Czy w państwie takim jak Polska "zwykły śmiertelnik" może "wykupić sobie" bilet (karnet na sezon) na mecz(e) w loży dla supervipów tuż obok premiera? Trzeba być idiotą, aby wierzyć w przypadek. "Przybijanie "piątki" w trakcie meczu między tymi osobami też świadczy o tym, że są to osoby kompletnie sobie obce. Dlaczego niektórzy ludzie cierpią na rozległe zaniki mózgu i zdolność do samodzielnego myślenia.
  • Gość: Jósef Bąk IP: *.adsl.inetia.pl 03.10.12, 19:51
    "gość" typowy leming , dyzurny forumowicz, komentujący wydarzenia zgodnie z treścią sms-a otrzymanego z centrali od Grasia. Do niego nie trafiają zadne argumenty, żadne fakty. To że P. Tusk i eks-prezes Sądu Wojewódzkiego w Gdańsku to przypadkowi kumple ze stadionu, gdzie spotykają się systematycznie. Taka narracja obowiązuje zgodnie z wytycznymi Grasia. Czy w państwie takim jak Polska "zwykły śmiertelnik" może "wykupić sobie" bilet (karnet na sezon) na mecz(e) w loży dla supervipów tuż obok premiera? Trzeba być idiotą, aby wierzyć w przypadek. "Przybijanie "piątki" w trakcie meczu między tymi osobami też świadczy o tym, że są to osoby kompletnie sobie obce. Dlaczego niektórzy ludzie cierpią na rozległe zaniki mózgu i zdolność do samodzielnego myśleniu?

PS.
    Czyżby w świetle ostatnich wydarzeń przykład ten nie jest obrazem tego, o czym min. Gowin mówi "sitwa"?
  • Gość: anka IP: *.kielce.vectranet.pl 04.10.12, 09:26
    Rozumowanie idioty.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 09:46
    Gość portalu: anka napisał(a):

> Rozumowanie idioty.

Tylko tyle ad vocem?Coz za nedza intelektualna...
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 09:29

> Oto pisowski sposób argumentacji. poniżyć oponenta, wyzwać, przy zerowej argume
    > ntacji.

Czyzby?Odsylam jeszcze raz do tego co napisalem w poprzednich notkach,argumentow tam az nadto.

Sięgnąć do rodowodu (nie jest ważne czy to prawda) wyciągnąć przodków.
    > parę epitetów i sukces murowany. Metoda pewnej grupy ludzi. Z grzeczności nie w
    > spomnę jakiej.

No coz lemingu,ja ci oleju do glowy nie naleje,zycie to nie bajka,realia sa bezlitosne a bliski koniec PO pewny jak potepienie.Co do metod pewnych grup ludzi,powiem ci w zaufaniu ze wzoruje sie na takim jednym bolku co to kiedys przez plot skakal a teraz zapomnial ze pod ten plot podwiozla go sbecka motorowka,no a dzieki pokojowej nagrodzie Nobla nabral checi na palowanie zwiazkowcow.Mam jeszcze jednego mentora,dziurawy Stefek go wolaja,to ten co to kobiet sie nie boi bo jedna podobno zadenuncjowal bezpiece jeszcze za PRL a innej,calkiem nie dawno,bochatersko wytracil argumenty z dloni w postaci mikrofonu,szeptajac jednoczesnie z troska i miloscia-"won stad"!
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.12, 19:35
    Polska zadłużona jest kwotą:
    850 000 000 000 /słownie: osiemset pięćdziesiąt miliardów/ zł.
    Dotacje unii antyeuropejskiej są jak "darmowe" minuty w sieci telefonicznej.

Proszę o komentarz fanów PO.
  • Gość: donek marzy IP: *.adsl.inetia.pl 04.10.12, 19:43
    Wszystko się zmieni za kilka dni. Wódz Narodu szykuje kolejne orędzie. Czy będzie w nim tyle prawdy co w tym pierwszym, trwającym jak w Hawanie chyba 6 czy 8 godzin? Ile obietnic z poprzedniego orędzia zrealizował Wódz Narodu przez 5 lat swoich rządów? Czy tak jak do tej pory będzie to kolejny bajer i pospolity stek kłamstw i pobożnych życzeń dla lemingów?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 19:51
    Co prawda nie jestem fanem wspomnianego ugrupowania mafijnego,ale na komentarz sobie pozwole.Zatem...nie liczylbym na jakikolwiek merytoryczny dyskurs ze strony w/w fanow,bowiem cadyk z Londynu,przydymil glowki oglupionych wyznawcow swoja kreatywna ksiegowoscia:(
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 05.10.12, 08:34
    No cóż, panowie pisowscy pieniacze. Dostaliście po uszach od swojego szefa. P.Kaczyński powiedział, że podanie ręki jeszcze nic nie oznacza, a wy już widzieliście mafię, spacjaliści od logiki od siedmiu boleści.
  • Gość: ciekawa IP: *.adsl.inetia.pl 05.10.12, 14:32
    Czy to przypadek, że na kilku kolejnych meczach tuż przy P. Tusku siedzi wierchuszka gdańskiego wymiaru sprawiedliwości? Czy w tym miejscu w tym czasie mógł siedzieć każdy inny kibic Lechii niż wyżej wymienieni?
  • Gość: anka IP: *.kielce.vectranet.pl 05.10.12, 15:18
    A gdzie ma siedzieć sędzia czy prokurator, między kibolami, żeby oberwał butelką w głowę za skazanie kumpla?
  • sygitoyo 05.10.12, 21:31
    no właśnie , może powinien po prostu "siedzieć".

• Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.10.12, 03:53
    Dlaczego tak wielu aferzystów, złodziei, łapówkarzy jest tolerowanych w Platformie Obywatelskiej, dlaczego nie ma reakcji porządnych członków PO
    na okradanie np. podwykonawców dróg i stadionów,
    Polska jest zadłużona na 850 000 000 000/tak, osiemset pięćdziesiat miliardów/zł,
    platformiana zielona wyspa nakłada na nas najwyższe podatki, płacimy najdrożej w Europie za gaz , telekomunikację, opanowały nas monopole energetyczne...
    Jakie rozwiązania proponują porządni członkowie PO ?
    Rostowskiemu, urwanemu z choinki/angielskiej/nie wierzę, ale są inni.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.12, 12:15
    PRowego premierka musialo zabolec...
    www.youtube.com/watch?v=KdhwopvTf18
  • sygitoyo 06.10.12, 15:50
    I poszły słupki sondażowe w piz...

I był sie objawił przed chwilą w Białymstoku jaroslaw k. ubliżający donaldowi t.
    obaj siebie warci.
    takie dinozaury polityczne prowadzące podwórkowe gierki na poziomie piaskownicy.
    I takie mordy decydują o naszych losach.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.12, 10:23
    sygitoyo napisał:
    > I był sie objawił przed chwilą w Białymstoku jaroslaw k. ubliżający donaldowi t
    > .
    > obaj siebie warci

Nie slyszalem wystapienia,zakladam po stopniu twojego oburzenia ze Jaroslaw zwyzywal go od ch***w itd.?Jesli tak zrobil to poprostu, wyartykulowal cos o czym mysli ogromna,coraz wieksza rzesza Polakow...

• Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.12, 17:46
    Kiedy faszyści dojdą do władzy, nastanie terror i kryzys,
    tragedia, przykładowo- gdzie białej maści Ramona Sipowicz dragi se kupi?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.12, 18:14
    www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,12625127,_Patomorfolodzy_siedzieli_przed_prosektorium__Rosjanie.html?order=najnowsze&v=1&obxx=12625127#opinions
    Straszni lenie,
    przecie mogli pomagać Kopaczowej w przekopywaniu ziemi jeszcze o metr głębiej.

Ciekawe na jaka kwotę wystawi obiecany rachunek Niesiołowski,
    rodzinie Walentynowiczom za właściwy pochówek?
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.12, 19:56
    Za kilkadziesiąt godzin naczelny "wóc" narodu da głos. Czy znowu tak jak przez ostatnie pięć lat będzie straszył Polaków wstrętnymi Kaczorami faszystami? Czy oprócz tego ten pan, specjalista od malowania wysokich kominow ma cokolwiek do zaproponowania Rodakom? Kiedy ten pan wraz ze swoimi kumplami z "rządu" zamiast grać w szmaciankę i tenisa weźmie się za pracę?
  • Gość: ofensywny pomocnik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.10.12, 20:10
    www.tvp.pl/rozrywka/programy-satyryczne/kabarety-w-tvp/wideo/gorski-i-wojcik/gorski-i-wojcik-posiedzenie-rzadu-amber-gold/8738972
  • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 08.10.12, 21:09
    Jak czuje się Słońce Peru w sytuacji kiedy do tej pory nie zapłacił podwykonawcom stadionów "narodowych" i autostrad? Czy Polska to normalny kraj, czy też raj dla oszustów? Czy premier , który toleruje oszustwo powinien nadal być premierem? Dlaczego problem zapłaty za wykonaną pracę dla podwykonawców stadionów i autostrad do tej pory nie jest przez rząd P. Tuska rozwiązany? Czy tak postępują ludzie uczciwi? Ciekaw jestem , jakie bajery będzie wciskał Polakom P. Donald Tusk w trakcie swojego kolejnego "expose"? Czy będą to te same obiecanki co przed pięciu laty? Czy nadal będzie straszył Polaków Kaczorami? Ile z tych bajeczek, obiecanek P. Tuska do tej pory zrealizowano? Czy P. Premier uważa Polaków za idiotów? Przez ponad pięć lat swoich rządów można było cokolwiek zrobić, cokolwiek zrealizować ze swoich obiecanek? Kiedy Polska, dumny, mądry Naród wreszcie przejrzy na oczy ?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.12, 11:30
    gpcodziennie.pl/13793-tusk-wydal-publiczne-pieniadze-na-walke-z-rodzinami-smolenskimi.html
    No coz,dla podwykonawcow nie ma ani grosza,za to na wojenke z rodzinami smolenskimi kasa jest i to publiczna!Co wy na to,miejscowa platfusiarnio?
  • Gość: GOŚĆ IP: *.kielce.vectranet.pl 11.10.12, 15:42
    Jaka to kasa na tę wojenkę jesst wydawana? gdzie? na co?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.10.12, 16:21
    Gość portalu: GOŚĆ napisał(a):

> Jaka to kasa na tę wojenkę jesst wydawana? gdzie? na co?
    --------------------------------------------------------------------------------

"Krzysztof Feusette: Lemingi to raczej matoły niż nowobogaccy..."

No coz,nie bede linkowal adresu do powyzszego tytulu,skoro G osc przez duze G nie jest w stanie z linkow korzystac,co utwierdza mnie w przekonaniu ze Feusette racje ma.
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 11.10.12, 21:42
    Płatne lemingi usiłują merytorycznie dyskutować, tylko, że mają ogromne braki wiedzy. Jeśli jesteś lemingiem, to najpierw "podciągnij się" w edukacji, w wiedzy, a potem możesz zacząć merytoryczną polemikę. Rząd ma fundusze na "wypasione kancelarie prawnicze", aby procesować się z Rodzinami smoleńskimi, rząd ma pieniądze dla "swoich" organizatorów pogrzebów smoleńskich, gdy inni chcieli to zrobić za darmo, ale nie ma funduszy na bankrutujące szpitale, które z powodu rządów "miłości" nie mają za co leczyć pacjentów i , albo są zamykane, albo drastycznie ograniczają przyjęcia. Ciekaw jest jakimi kłamstwami raczy nas uraczyć jutro Kanclerz RP?

PS.
    Czy w normalnym, demokratycznym kraju pospolity kłamca może być marszałkiem Sejmu?
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.10.12, 22:33
    Przewał starszych osób "na wnuka" już nie wychodzi,
    stał się nawet dla wiekowych ludzi "przeźroczysty".
    Ciekawe i optymistyczne, że część młodych, wykształconych, z dużych miast
    zaczyna jarzyć proceder niejakiej Platformy O.
  • Gość: donek IP: *.adsl.inetia.pl 13.10.12, 01:41
    "Pomazaniec boży" , geniusz internacjonalistyczny obiecał z znowu Narodowi w swoim expose" gruszki na wierzbie, w ktore mogą wierzyć jedynie bezmózgowe lemingi. Czy wyborcy P. Tuska to sami idioci?
  • Gość: picer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.12, 03:44
    "Na wnuka" i "na Tuska"- to numery na łatwowierność, ciągle jeszcze działające,
    babcie są ostatnio bardziej podejrzliwe,
    a i młode, wykształcone, z dużych miast lemingi zaczynają kumać...
    W telewizorze fuszerują, bywa, że im się prawda wymsknie
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.12, 10:13
    ...mainstreamowych dziennikarek po wczorajszym koncercie zyczen i obiecanek cacanek plemiela po raz n-ty.Ciekaw jestem czy znajda sie jeszcze tacy,co uwierza w te bajki.No ale intelekt Polakow to wiedza tajemna,niezglebiona...Slupki zatem znowu moga okazac sie laskawsze,tym bardziej jak ma sie po swojej stronie takich oto znawcow inteligencji Narodu...

" „Tusku, k...a, zrób coś! Obiecaj ludziom lody albo co!”.
    Kapitan Nemo, 8 października, 2012 - 02:16 Dobry Wuj z lodami Blog

Rozpaczliwy okrzyk prof. Hartmana, po publikacji sondażu, z którego wynika, że Platforma nagle zapadła się pod ziemię niczym ul. Marszałkowska – ujawnia strach salonu warszawki, którego powodzenie opiera się na kręceniu lodów przez Tuska. Wg. Hartmana - ratunkiem przed zapadnięciem się pod ziemię całego Salonu wraz Platformą, może być już tylko obietnica nowych lodów co potwierdza, że Salon uważa społeczeństwo ( a przynajmniej jego większość) za kupę debili, których można nabrać nawet na byle co. Albo traktuje nas jak aborygena z Amazonii, który da się przekupić za parę, kolorowych paciorków…
  • sygitoyo 13.10.12, 13:26
    apel do Premiera i pozostałych polityków:
    Obiecujcie, obiecujcie....
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.12, 12:34
    "Stoimy nad przepascia a premier Tusk proponuje zrobienie kroku w przod"

Powiem szczerze,zazdraszczam polotu tworcy tego sformulowania:)))
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.12, 08:01
    wiadomosci.onet.pl/kraj/obroncy-w-procesie-gangu-pruszkowskiego-kosztowali,1,5277258,wiadomosc.html

miłośnie, bez nienawiści, by żyło się lepiej
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.12, 20:28
    "Tusku ku..a zrób coś. Obiecaj Polakom lody" - Hartmann "prof." etyki - też icek.

PS
    Dlaczego wśród rządzących i kształtujących opinie Polaków tak mało jest ludzi inteligentnych, etycznych?
  • Gość: kibic IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.12, 20:58
    Skandal !!!! Stadion Narodowy mimo dachu nie nadaje się do rozegrania meczu. Wydano ponad 2 miliardy i meczu nie można rozegrać !!!!!! Kto jest odpowiedzialny za ten megaskandal? Czy budowniczowie stadionu, jego opiekunowie i organizatorzy meczu to idioci , czy tylko zwykli dyletanci?
  • sygitoyo 16.10.12, 21:55
    Podziwiam Pana Hartmanna /filozofa, etyka/ kształtującego kolejne roczniki studentów UJ, który jest obecnie lansowany przez telewizję - za niezwykła pamięć i erudycję.
    Dlatego chciałem bliżej poznać jego sylwetkę:
    "Jan Hartman jest synem Stanisława Hartmana i praprawnukiem rabina Izaaka Kramsztyka."
    Czy to ten sam człowiek o którym piszesz?
    W takim razie polecam jego przewodnik ze strony domowej:
    "Izrael dla ubogich, czyli po Izraelu przewodnik prymitywny"
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.10.12, 22:24
    Mecz odwołany, stadion do dupy,
    trzeba odwołać budowniczych, szczególnie tego ryżego, ten kłamie najwięcej.
  • Gość: kibic IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.12, 22:35
    Tusku nic się nie stało. Rząd zdał egzamin na szóstkę. Po prostu skandal na cały świat. Wydano ponad 2 miliardy na Stadion Narodowy na którym nie można rozgrywać meczu , gdy pruszy mżawka. Czy dach na stadionie to wyłącznie atrapa, tak jak obecny rząd? Ile Polskę kosztowała organizacja meczu, który się nie odbył? Może paligłup z Biłgoraja się tym zainteresuje? Czy G. Lato z Vipami teraz balanguje? Przecież ktoś musi skonsumować wyżerkę i wódeczkę dla nich przygotowaną na dzisiejszy wieczór? Czy wśród Vipów jest też słońce Peru i warszawianka Hania? Przecież nie wyrzucą tego na śmietnik? Obecna sytuacja dobitnie pokazuje obraz Poski pod rządami słońca Peru. Kompromitacja na cały świat.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.12, 10:40

> Mecz odwołany, stadion do dupy,
    > trzeba odwołać budowniczych, szczególnie tego ryżego, ten kłamie najwięcej.
    --------------------------------------------
    I on chce budowac elektrownie atomowa...
  • Gość: kibic IP: *.adsl.inetia.pl 17.10.12, 22:27
    Czy znajdzie się winny skandalu związanego z przygotowaniem stadionu narodowego na mecz Polska _ Anglia? Czy tak jak do tej pory P. Tusk weźmie bezkarnie wszystko na siebie? Po co Polsce potrzebny bubel za ponad 2 miliardy złotych na ktorym nie można rozegrać meczu?
  • Gość: anonim z sieci IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.12, 07:21
    ~tiia: LEMINGIEM BYĆ

Na kredyt leming kupił domek
    Na kredyt na Majorkę leci
    Na kredyt dmucha w swój kondomek
    By nie daj Boże spłodzić dzieci

Na kredyt jeszcze sznurek kupi
    Gdy się kryzysu czas zaczyna
    Nim włoży pętlę na łeb głupi
    Wpierw krzyknie że to PISu wina
  • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 19.10.12, 21:46
    Kochany, genialny P.Tusku nic się nie stało. Stadion Narodowy, a zwłaszcza jego zarządcy to najwięksi geniusze, jakim można powierzyć to arcydzieło kunsztu budowlanego. Polska na czele z P. Tuskiem znowu po raz kolejny zdała egzamin. Nic z tego, że cały świat z nas się śmieje, poprawni komentatorzy (Szaranowicz, Lubański, Dudek, Żewłakow) są na tyle bez jaj i uczciwości, że przez cały swój pseudokomentarz w trakcie meczu , który się nie odbył, nie potrafią zdobyć się na obiektywizm. Zachowali się jak panienki pewnego zawodu. Gdy prawie 40 stopniowy upał należy dach zamykać, gdy pada deszcz, dachu stadionu nie da się zamknąć. Po co Polsce potrzebny jest bubel za ponad 2 miliardy? Czy robotnicy , ktorzy finansowali budowę tego bubla otrzymali wreszcie wynagrodzenie za pracę? Czy nie podobnie jak zarządzanie Stadionem Narodowym wyglądają rządy P. Tuska i jego partyjnych kumpli? Rosjanie przez ponad dwa i pól roku plują nam codziennie w twarz, a P. Tusk , zaprzyjaźnione media i poprawni komentatorzy mówią , że współpraca z Rosjanami jest wzorcowa. Czy Polacy, zarówno rządzący jak i rządzeni to sami idioci? Wydaje mi się, że jednak trochę ludzi myślących własnym mózgiem jednak jest.
  • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.12, 23:00
    Skandal na cały świat, ale wg Słońca Peru nie ma winnych tego skandalu. Polka, rząd P. Tuska po raz kolejny zdali egzamin. Tak samo jak w sprawie katastrofy smoleńskiej. Dlaczego w Polsce na kierowniczych stanowiskach są ludzie z nadania partyjnego bez jakiejkolwiek wyobraźni? Nikt nie potrafił podjąć decyzji o zamknięciu dachu nad narodowym basenem i wg P. Tuska nikt za ten skandal nie odpowiada. Ale czego można się spodziewać po ludziach tego typu? Gdy widzę spojrzenie tego Pana jestem przerażony.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.12, 08:47
    No ale przecie,nasz pan premier razem z cala PO odpowiadaja za wszystko w szczegolnosci ze nie odpowiadaja za nic...
  • Gość: Michałek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.12, 10:53
    Dobrze stwierdził, bo to czym jest przestępstwo określa kodeks prawny a nie Ludzie. Najbardziej dochodowe interesy robią Ci, którzy znają prawo doskonale lub mają bardzo zaufanych prawników i doradców podatkowych bo jadą na krawędzi wykorzystując luki prawne, jednam mimo wydaje się to oszustwem - nie jest to przestępstwem!

www.terrormedia.pl - polecam, oni znają prawo, reszta w domysłach.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.12, 11:34
    Powstaje zatem dylemat,co wazniejsze,duch czy litera prawa.Zgodnie z litera prawa,za nie wystawienie paragonu na 20gr.mozesz isc do pierdla,czego nie powinienem,ale ci zycze.Poza tym spadaj na drzewo prawniku z bozej laski
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 14:10
    W dzikim kraju, jakim jest Polska pod rządami P. Tuska, sadystyczna, "rozgrzana" policja tuż przed północą wywleka w łóżek dwoje małych dzieci, umieszcza je w pogotowiu opiekuńczym i aresztuje samotną matkę, za niewielki dług względem urzędu skarbowego. Ilu kanciarzy chodzi na wolności, którzy oszukali , okradli państwo na grube miliony i są bezkarni. Czy państwo polskie funkcjonuje normalnie, czy jest to afrykański bantustan, gdzie można ludźmi poniewierać jak śmieciami? Polska Tuska po raz kolejny zdała egzamin !!!!!! Tak się dzieje, gdy odrobinę władzy odda się sadystom bez ludzkich odruchów, bez śladu empatii.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 26.10.12, 14:26
    Icek, ty jesteś jeb.....ty, Czy Tusk odpowiada za każdego policjanta? Czy za Kaczyńskich policja była idealna, a dopiero teraz się popsuła? Pisanie bzdur to twoja secjalność?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 14:40

> Icek, ty jesteś jeb.....ty, Czy Tusk odpowiada za każdego policjanta? Czy za Ka
    > czyńskich policja była idealna, a dopiero teraz się popsuła? Pisanie bzdur to t
    > woja secjalność?
    -------------------------------------------------------------------------------
    No patrzta,gosc z letargu powstal:)))A jak wyly tvny,polsaty i inne GWna jak Blidziunia "bidusia" se w leb strzelila?Na Ziobrze i Kaczorze suchej nitki nie zostawiali...Gdzie wtedy byles hipokryto,ty i tobie POdobni?Z jakiej nory wypelzles ze tego nie pamietasz?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 26.10.12, 14:48
    W interwencj u Blidy osobiście był zaangażowany ówczesny minister sparawiedliwości. Nie widzisz różnicy?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 14:57
    Ze byl tam osobiscie to pierwsze slysze,chyba ze zyjesz w innej rzeczywistosci,schiza?To sie leczy,ale nic z tym nie rob"przyjacielu".
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 26.10.12, 15:03
    Czytaj ze zrozumieniem. "osobiście zaangażowany" nie oznacza obecności na miejscu zdarzenia, lecz podejmowanie decyzji.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 15:27
    Kto mu udowodnil iz osobiscie podjal decyzje o aresztowaniu Blidy i osobiscie kazal tam isc ABW!?Uwazaj chloptas,bo net nie jest do konca taki anonimowy,jezeli chcesz dyskutowac,przygotuj sie merytorycznie a nie rozpowszechniaj nieprawde na forach publicznych.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 26.10.12, 15:35
    Sejmowa komisja śledcza. Policz ile ty nieprawdy napisałeś.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.12, 15:48
    Piszesz o tej pod przewodnictwem pornogrubasa*?Buuuachachach.Hazardowa tez ustalila ze Zbycho,Rycho i Miro sa czysci jak anieleta i w ogole rozmow na cmentarzach nie bylo...

*) Pornogrubas-termin wymyslony i puszczony do publicznego obiegu przez dzialacza PO-Stefana Niesiolowskiego,odnoszacy sie do Ryszarda Kalisza...
  • Gość: icek IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 16:01
    "Pobożni" członkowie wierchuszki Peło byli na cmentarzu w nocy modlić się i medytować. Afera hazardowa to wymysł Kaczorów. Przecież rozgrzana komisja sejmowa Sekuły wszystko wyjaśniła.
  • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 21:52
    Jak zachowywały się "zaprzyjaźnione" media, jak zachowywali się niektórzy politycy peło za rządów Kaczorów, kiedy o 6 rano policja aresztowała bandy przestępców bądź kryminalistów? Teraz jesteś zniesmaczony, gdy tuż przed północą państwo praworządne Tuska wywleka z łózek półnagie dzieci (temperatura tuż powyżej zera), umieszcza je w sierocińcu, a ich matkę za przestępstwo karno-podatkowe w wysokości ok. 2,3 tysiaca złotych puszkuje w kryminale? Ile będzie kosztowało państwo Tuska 25 dniowy kryminał samotnej matki? Czy czasem nie więcej niż wysokość należności, jaką jest winna urzędowi skarbowemu? A co z dziećmi? Czy jakiś nadgorliwy, rozgrzany sędzia czy policjant zastanawiał się na tym jak postępuje? Czy w policji nadal pracują ludzie niezdolni do samodzielnego myślenia, obdarci ze wszelkich uczuć, z ludzkiej wrażliwości? Dlaczego "wymiar sprawiedliwości" P, Tuska nie wykazuje się taką nadgorliwością w karaniu megakryminalistów, megaprzestępców. Niedługo seryjni mordercy, którzy są multimordercami wyjdą z kryminału na wolność. Państwo |Tuska wsadza natomiast do kryminału biednego studenta, który wyłudził kilkuzłotową zniżkę na bilet pkp, ale jest wyrozumiałe dla np. prezesa Amber Gold, który przez kilka lat nie zapłacił urzędowi skarbowemu w Gdańsku kilka milionów podatku. Na ile milionow trzeba okraść , oszukać państwo polskie, aby w dzikim kraju P. Tuska być bezkarnym?
  • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 18:14
    W sprawie samotnej matki z Opola, matki dwójki małych dzieci wywleczonej z domu tuż przed północą do aresztu przez sadystyczne organy państwa, zgodnie w wynikami kontroli MSW organy te działały zgodnie z prawem. Państwo Tuska znowu, po raz kolejny zdało egzamin. Paranoja. Wstyd mi za takie państwo, wstyd mi żyć w takim kraju, gdzie prawo jest idiotyczne, a jego realizatorami są bezmózgowi sadyści. Ale czy może być inaczej, gdy prawo to tworzone jest przez ludzi nienajwyższych lotów intelektualnych? Ile bubli prawnych, niezgodnych z prawem, niezgodnych z konstytucją uchwalają "elity" zasiadające w Sejmie RP? Dlaczego wszystko to uchodzi im bezkarnie? Wystarczy popatrzyć na twarze tych "wybrańców" Narodu, aby ocenić bystrość ich intelektu.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.10.12, 18:31
    Wykonawcy odważnej, śmiałej, nocnej akcji na matce i bezbronnych dzieciach
    - parobki z milicji i aparatczycy zielonowyspiarskiego sądu,
    miłośni, młodzi, wykształceni /przez tvhien i gazetkę red. "Ketmana" Maleszki/.

Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska przewodnia siłą lemingów.
    "By żyło się lepiej" w "dzikim kraju" "Rycha", "Zbycha", "Beaty Płaksy".
    Niech rzecznik tow. min. marsz. Niesiołowski Stefan
    /miłośnie i rozsądnie/ wypowie się nt aparatu przemocy zielonej wyspy.

Ile jeszcze miesięcy, nieustannych, POtwornych SKANDALI trzeba
    aby elektorat koko sPOko odzyskał rozum?
    A może sumienie?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 27.10.12, 18:46
    W ponad 100-tysięcznej policji zawsze się znajdzie jakiś kretyn, nadgorliwiec i mieszanie do tego państwa jest przesadą. Inna sprawa, to w wielu kwestiach mamy kulawe prawo. Ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby światli posłowie PiS zgłosili poprawki zamiast forować tematy zastępcze.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.12, 19:18
    Ale duszno w tej IIIRP...
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 27.10.12, 19:24
    Na Kamczatce jest dużo świeżego powietrza, możesz wyjechać. Szczęśliwej podróży.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 09:41

> Na Kamczatce jest dużo świeżego powietrza, możesz wyjechać. Szczęśliwej podróży
    -----------------------------------------
    Typowy platfusiasty greps typowego platfusiastego elektoratu,a nie latwiej debilu przewietrzyc?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 28.10.12, 10:00
    Oczywiście, z pisowców i ich chamskich wpisów.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 10:36
    Ziew...Wzorce niedoscignione czerpiemy z politykow PO:)
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 11:43

> Oczywiście, z pisowców i ich chamskich wpisów.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Platformerska kultura na zalaczonym linku.Nowy v-ce prezes PZPN z PO

www.se.pl/wydarzenia/kraj/zachowywa-sie-jakby-by-pijany-jak-swinia_76129.html
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 28.10.12, 13:20
    Takie mamy polityczne elity, w każdym ugrupowaniu są "rodzynki" np. pani Pawłowicz używa słów zwanych nieparlamentarnymi dzięki czemu wchodą do powszechnego użycia. I to jest wina naszego systemu wyborczego. Wybieramy ludzi znanych ale mało przydatnych, zamiast merytorycznie przygotowanych do tworzenia dobrego prawa. Po co tam specjaliści od kopania piłki, agenci, zamiast wysokiej klasy prawników, ekonomistów?
  • Gość: Polak IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.12, 19:37
    Ile poprawek PiS-u w ciągu ostatnich pięciu lat zostało w Sejmie RP przyjętych przez "europejczyków" z Peło, ZSL, PZPR czy tych od paligłupa z Biłgorają?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 27.10.12, 19:45
    A czego dotyczyły te poprawki? aborcji, in vitro?
  • sygitoyo 28.10.12, 14:55
    "dusi nas neokolonializm , z pomocą uległych mu miejscowych kacyków"
  • Gość: ciekawa IP: *.devs.futuro.pl 28.10.12, 19:02
    W niewyjaśnionych okolicznościach poniósł śmierć 42-letni mechanik Jaka-40, ważny świadek katastrofy smoleńskiej? Czy ktoś Mu w tym pomógł?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 19:11
    Seryjny samobojca...
  • Gość: Fix IP: *.kielce.vectranet.pl 28.10.12, 19:19
    A kto miałby odnieść korzyść z jego śmierci?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 19:28
    Dzielnicowy kredka i zaczarowany olowek.Wypad na drzewo debilu.
  • Gość: Fix IP: *.kielce.vectranet.pl 28.10.12, 19:31
    Tylko potrafisz wyzywać? Podobno to cecha ludzi ograniczonych umysłowo.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 19:33
    No coz,o samobojstwach pisalem juz kilka dni temu...

forum.gazeta.pl/forum/w,60,138203255,139095475,Re_Funkcjonalnym_debilom_na_odsiecz_gosciu_rolka.html
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.12, 20:11
    To kolejne"samobojstwo"czlowieka zwiazanego z kata...tfu zamachem smolenskim.I jak tu nie snuc teorii spiskowych?
  • Gość: donek IP: *.devs.futuro.pl 28.10.12, 21:14
    Ciekaw jestem , kiedy szef Amber Gold popełni samobójstwo?
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 10:00
    Jemu narazie to nie grozi,nie ten kaliber sprawy.
  • Gość: smurfmadrala IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.12, 11:41
    PASMO NIEUSTANNYCH PLATFORMERSKICH SKANDALI
    -tymczasem miłośnie i taktycznie przycichli wierni funkcjonariusze,
    towarzysze redaktorzy Gazetki "Ketmana" Maleszki i TVhien?

Wyobraźcie sobie jazgot agentury na odcinku mediów,
    gdyby tak POtworne dyletanctwo dotyczyło innej, wiadomej partii.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 11:49
    Spoko wodza,bedzie medialny kontratak,w tvnie czachy juz paruja w tej kwestii...Co do funkcyjnych,to pewnie nie dostali jeszcze smsowych przekaziorow na te okolicznosc.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 12:13
    Śmierć technika z Jaka-40 to nie przypadek? "Nie możemy być obojętni"
    ---------------------------------------------------------------------------------
    - Nie możemy pozostawać obojętni wobec tej nagłej i niejasnej śmierci pana Remigiusza Musia – stwierdził w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Władysław Protasiuk. Zdaniem ojca dowódcy lotu PLF 101 do Smoleńska, dziwnych zgonów było już "zbyt dużo, by można było mówić o przypadku".

- Śmierć tego młodego człowieka jest kolejnym dowodem na to, że Polska nie zdała egzaminu ani 10 kwietnia 2010 r., ani nie udało jej się do tej pory – powiedział Protasiuk.

Jego zdaniem winę za zaistniałą sytuację ponoszą rządzący, "którzy od ponad dwóch i pół roku za wszelką cenę zdają się robić wszystko, aby sprawa katastrofy smoleńskiej nie została wyjaśniona".
    Calosc:wiadomosci.onet.pl/katastrofa-smolenska,5290361,temat.html

Juz nawet walterownia nie wie co z tym poczac...Towarzycho poszlo na rympal-ja spokojnie czekam na igrzyska,jakie beda sie dzialy po objeciu wladzy przez Jaroslawa Kaczynskiego.Chyba paru POlitykow z medialnego swiecznika,marszowym krokiem powedruje do pierdla...
  • Gość: Fix IP: *.kielce.vectranet.pl 29.10.12, 13:19
    Chorąży złożył zeznania i wskutek śmierci odwłać już ich nie może. Komu więc zależałoby na jego śmierci? Chyba tym dla których zmiana zeznań byłaby niekorzystna. Ale łączyć każde samobójstwo z celowym działaniem osób trzecich to chyba przesada. W Polsce rocznie notuje się 450-500 samobójstw.
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 13:36
    Tiaa...statystyka ogolna samobojcow.A co ze statystyka samobojcow smolenskich?Miesci sie toto statystycznie w jakichkolwiek ramach!??Ja wiem ze od ponad 5 lat udaje wam sie robic z ludzi idiotow,ale wszystko do czasu...
  • Gość: wicek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.12, 13:56
    Qr.a Fix nie czekaj na sms z centrali,wykaz sie asertywnoscia!Masz 3 min.potem mnie tu nie ma...
  • Gość: donek IP: *.devs.futuro.pl 29.10.12, 19:04
    Jeśli w niewyjaśnionych okolicznościach ginie kilkanaście osób związanych ze Smoleńskiem, to dla mnie jest to co najmniej zastanawiające.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.10.12, 12:53
    Może wymienisz te kilkanaście osób?
  • Gość: donek IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.12, 21:28
    Mieliśmy dziś z wzorcowym mataczeniem szefa warszawskiej prokuratury wojskowej.
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.10.12, 21:34
    Oczywiście, jeśli coś nie po waszej myśli to zaraz mataczenie. Przecież red. naczelny mówił że "RZ" się pomyliła.
  • Gość: donek IP: *.adsl.inetia.pl 30.10.12, 22:06
    Tylko, że Rzepa zaraz wycofała się z tego stwierdzenia, że się pomylili. Prokurator Szeląg na początku konferencji zdecydowanie stwierdził, że nie wykryto trotylu i materiałów wybuchowych. W dalszej części mówił jednak, że wyniki będą dopiero za pól roku, jak materiał "uczciwie" zbadają Rosjanie. Czy nie jest to mataczenie? Jak to jest możliwe, że polscy specjaliści przed lotem w ciągu kilku minut sprawdzili, że samolot jest czysty i nie zawiera środków wybuchowych, a rosyjscy specjaliści muszą to badać pół roku? Co badali przez ponad 30 miesięcy? Przecież to wszystko nie trzyma się kupy . Czy Polacy są zdolni do samodzielnego myślenia?
  • Gość: gość IP: *.kielce.vectranet.pl 30.10.12, 22:21
    To jest celowe robienie szumu medialnego. Podano, że nie wykryto materiałów wybuchowych ale badania trwaja dalej więc co w