Dodaj do ulubionych

bp RYCZAN,alejka,stary cmentarz

04.11.12, 16:35
Od lat chodzę bramą na stary cmentarz obok wejścia na cmentarz wojskowy.Alejka biegnąca przy murze jest w tragicznym stanie,pewno z lat siedemdziesiątych.Widziałem jak starsza pani upadła na kolana.Biskupie czy zechciałbyś się przespacerować pod rękę z proboszczem Kowalskim i zobaczyć jak to wygląda.Proszę zabrać laseczkę aby nie paść na kolana.
Edytor zaawansowany
  • Gość: wolny IP: *.dynamic.chello.pl 04.11.12, 17:40
    Ależ skąd Janosiku, przecież kasa jest najwazniejsza dla funkcjonariuszy kk,
    a o cmentarze niech martwią sie wierni, a my to wyłacznie od pouczania, innym naszym
    hobby są samochody.
  • 30.05.13, 21:50
    A może tak sposobem Powązek w Warszawie - uzyskać od miasta fundusze JJanosik ? Kiedyś i ty bedziesz tam leżał pod ziemią -pamietaj i nie ćpaj !
  • Gość: kobra IP: *.play-internet.pl 08.06.13, 21:44
    >pocałuj bożenko psa w kota.Nie pij więcej.
  • Gość: bozenka IP: 213.77.117.* 09.06.13, 00:06
    A długi masz język ? Bo kiszka stolcowa jest głęboka i czy dostaniesz ?
  • Gość: lusia IP: *.kielce.vectranet.pl 01.07.14, 21:44
    czy czytaliscie feljeton koscielny holokaust dzieci w irlandii i wloszech

• Gość: cmentarz stary IP: *.opera-mini.net 04.11.12, 17:44
    Zabytkowe groby popadają w ruinę. Kwesta na ich odnowę to rzecz piękna, ale to zarząd cmentarza jest odpowiedzialny za stan niszczejących niegdyś pięknych nagrobków. Ten widok to prawdziwa anty - wizytówka i wstyd dla kieleckiego Kościoła.
  • Gość: Grabarz IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.12, 21:34
    Mnie jak w tym roku przewróciło się stare spróchniałe drzewo na grób to ze swoich pieniędzy musiałem wyremontować uszkodzony pomnik. A wystarczyło aby zarządca cmentarza nowego dokonał przeglądu drzewostanu i usunął pochylone chore drzewa.
  • Gość: Mogilny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.12, 22:56
    Cały Cmentarz Stary jest w katastrofalnym stanie.Pleban Kowalski od lat obiecuje,ale nic nie robi oprócz przesadnego upiększania katedry i domu parafialnego.Tam na niczym nie zbywa,a na cmentarzu-syf.Ale cóż, eminencja zajęta politykierstwem w najgorszym stylu,a Kowalski,póki będzie Ryczan bimba sobie ze wszystkiego,a parafian i zmarłych ma w głębokim poważaniu.Pycha,zarozumiałość.Już nieraz proponowano plebanowi katedralnemu wycieczkę po podmiejskich cmentarzach,żeby zobaczył jak są utrzymane.
  • Gość: eqalizer IP: *.adsl.inetia.pl 04.11.12, 23:31
    JAk to nic nie robi? A co za idiota zamyka cmentarz o 18 ?
  • Gość: Mogilny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.12, 23:54
    W czasie zimowym chyba nawet o 16 i żeby się nie przemęczyć zostawia bramę od strony stadionu tylko lekko uchyloną-wejście tylko dla chudych.A przy okazji,zastanawia mnie jak kler dba o niektórych swoich zmarłych.Na alejce,przy której jest kaplica proboszczów kieleckich,jest skromna mogiła niejakiego księdza Dębickiego,zmarłego w 1947 r.Nikt tam nie zapala znicza,nie położy kwiatka-brak słów.
  • Gość: stary kielczanin IP: *.play-internet.pl 05.11.12, 08:58
    Wstyd mi za Was panowie biskupi,prałaci.Nie dbając o alejki/chodniki/na cmentarzach widzimy jakimi jesteście gospodarzami.
  • Gość: zniesmaczony IP: *.dynamic.chello.pl 25.03.14, 17:59
    szanowny panie;
    jak pan może wymagać partycypowania kościoła w tak przyziemnych sprawach, jak cmentarze.?!
    koścół, właściwie jego dostojnicy, mają tyle pracy z egzekwowaniem ciężkich milionów od państwa, od staruszek omamionych czarnowidztwem mąk piekielnych, liczeniem datków od wiernych, czy aby starczy na paliwo do luxusowych limuzyn.
    są zajęci szukaniem, sposobów na "wymiganie" się, od decyzji papieża, oraz stwarzaniem pozorów ich umartwienia, życia w "ubóstwie", na pokaz tym biedakom, aby wyrwać im resztki kasy.
    walczą z aborcją, z stosowaniem środków antykoncepcji, badań prenatalnych,....więc niech oni partycypują w kosztach życia ludzi ułomnych, chorych, oraz wyznawców teorii, "zawsze się znajdzie głupich co pomogą".
    na szczęście ludziom otwierają się oczy, i ilość kościołów, nie zwiększy "żebrackich dochodów z mszy"
    tak jak w włoszech.
  • Gość: ZNIESMACZONY IP: *.play-internet.pl 05.11.12, 07:23
    WSTYD,dla bp.Ryczana,ks.Kowalskiego.W ubiegłym roku ktoś pisał na ten temat i co i NIC.Biskupe zalecam spacer dla zdrowotności po starym cmentarzu a może zobaczysz te nieszczęsne chodniki i kasa się znajdzie.
  • Gość: Stańczyk IP: *.play-internet.pl 19.11.12, 12:43
    Kto poza tz.władzą kościelną jest w stanie nakazać bp.Ryczanowi i jego pdwładnemu ks.Kowalskiemu wyremontowanie tych nieszczęsnych chodników cmentarnych.
  • Gość: Mnich IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.12, 15:00
    Duch Święty!
  • 05.11.12, 08:47
    Nie daj Boże wywołasz "lawinę" i nagle alejkę poszerzą, wybetonują, może nawet do takich rozmiarów aby tam jakiś -exus mógł przejechać ? :-)))
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.12, 11:28
    to nie jest zły pomysł,jeżeli Kowalskiego interesuje wszystko,tylko nie cmentarz - niech go odda miastu,komunalne cmentarze wyglądają zupełnie inaczej,a znając zamiłowanie naszego kochanego prezydenta do betonowania-alejki będą szybko zrobione,to,że betonowe-nie szkodzi,przynajmniej ludzie nie będą łamać nóg i brodzić w błocie,jak lexus eminencji przejedzie to też dobrze,bo może się pomodli za duszyczki tego potrzebujące
  • Gość: Królowa Śniegu IP: *.centertel.pl 05.11.12, 11:31
    Idzie zima zasypie śniegiem alejki i nie będzie nic widać i nie będziecie narzekać.
  • Gość: Skowronek wiosenny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.12, 14:16
    Na wiosnę śniegi stopnieją i znowu będą wszyscy brodzić w błotku,nawet lexus może ugrzęznąć,w lecie wyschnie,ale jest dużo kwiatów,które ludzie przynoszą i wielebny prałat zamknie kran z wodą,bo za dużo wychodzi.
  • Gość: emigrat IP: *.play-internet.pl 06.11.12, 07:21
    Byłem,widziałem,udało mi się przejść po tym klepisku.Byłem na tym cmentarzu jakieś dwadzieścia lat temu,nic się nie zmieniło.WSTYD BP RYCZAN TO JEST XXI WIEK nawet na cmentarzach jest postęp a tu czas się zatrzymał.
  • Gość: chrzescijanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.12, 11:33
    Przypowieść bilblijna , o roszczeniach dwóch matek do tego samego dziecka poucza, ze trzymać nalezy stronę Milości .
    Który zatem - wójt czy pleban ? - bardziej kocha i skarbonkę Cmentarza dzierzyc powinien i zarząd sprawować ?
    Gmina i Rada mają prawo i obowiązek to ustalić , amen.
  • Gość: młody IP: *.play-internet.pl 06.11.12, 17:36
    Ciekawe czy zarządca cmentarza starego czyli kk ma ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.Ciekawe kto by wypłacił odszkodowanie za złamaną rękę lub nogę.
  • Gość: starszy IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 06:42
    do młodego:nie zadawaj głupich pytań, na pewno kk ma ubezpieczenie od wypadku na cmentarzu.Lexus ma obowiązkowe oc a pewno i ac.
  • Gość: Mlekolak IP: *.centertel.pl 07.11.12, 12:32
    jakby mieli ubezpieczenie to by mi wyplacili odszkodowanie za pomnik jaku upadło nań drzewo a i moja babcią tekze nie dostała jak złamała nogę na śliskiej alejce głównej nowego cmentarza. Nie zakrecili wody w kranach i jak lala się woda to zrobiło się takie lodowisko że nie można było przejść nie wpadajac w poślizg .
  • Gość: pokorny IP: *.play-internet.pl 07.11.12, 15:47
    To znaczy że kościół katolicki jest poza odpowiedzialnością prawną RP.Było podać sprawę do sądu.
  • Gość: duch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.12, 22:08
    to by mi wyplacili odszkodowanie za pomnik jaku upadł
    > o nań drzewo
    ---------------------------------
    Na Cmentarzu Starym w Kielcach sa drzewa, i chwała im za to i tym co je kiedyś posadzili.
    W Cedzynie, na Cmentarzu Komunalnym takze.

Na wiejskich cmentarzach, drzew nie uświadczysz, nawet wokół kościołów i plebanii chłopoproboszcze wespół z ludem , drzewa "uszlachcili".
    Cieszą się, ze nie mam z wsią i tamtejsza mentalnością niczego wspólnego.

Cmentarz Stary na szczęście nie jest dla wszystkich. Tutaj liczy sie klimat , "towarzystwo ", a nie jakośc pomnika.
    Dla nowobogackich , na wiejskich , bezdrzewnych cmentarzach miejsca jest dosyć :)
  • Gość: radca IP: *.play-internet.pl 08.11.12, 10:22
    Jeśli zarządca/właściciel/cmentarza nie jest ubezpieczony na taką okoliczność to niestety "duchu" odszkodowania nie dostaniesz.Myślę że tematem tego wątku były chodniki /alejki/ zaniedbane od lat,a drzewa niech sobie stoją o ile nie są niebezpieczne dla ludzi i pomników.
  • Gość: do ducha IP: *.centertel.pl 08.11.12, 12:02
    Duchu. Gdyby ci pierdyklo drzewo na grób i byś musiał wybulic 3tyś . na remont to inaczej byś gadał Pisałem żeby podparli lub wycieli mocno pochylone sprochniale drzewo bo fiknie ale nikt nie zareagował i przy pierwszym wietrze fiklo. Nie mówiąc już o oblodzonych nie posypanych zimą alejkach.
  • Gość: duch IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 12:37
    Jeśliś pisał o podparcie i nie zareagowali , zal masz słuszny.
    Stare drzewa jak stare pomniki , wymagaja konserwacji , pielęgnacji;
    widac nie w naszej kulturze, tutaj z "duchem czasu" i "postępem" a i ekonomią - nuworyszy , rieza się , burzy , przemianowywuje ( przechszcza) wszystko , co się napatoczy .
  • Gość: Upiorek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 13:54
    Piszcie,piszcie,a Kowalski z Ryczanem i tak mają was w...głębokim poważaniu
  • Gość: do upiorka IP: *.centertel.pl 08.11.12, 15:23
    zmieniają się całe Kielce to i może cmentarz nowy się zmieni.
  • Gość: nie!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.12, 22:38
    Broń Panie Boże! Jeśli ma się zmieniać w tym samym prostackim, betoniarskim i barbarzyńskim stylu co Kielce, to lepiej niech się nie zmienia.
  • 08.11.12, 19:09
    jjanosikk napisał:

> Biskupie czy zechciałbyś się przespacer
    > ować pod rękę z proboszczem Kowalskim i zobaczyć jak to wygląda.Proszę zabrać l
    > aseczkę aby nie paść na kolana.

NIE! Nie laseczkę, a ławeczkę tapicerowaną, z oparciem ustawić. Pastorał w ręce. Na kolana śmietana; pierwszego sortu po prawym, a gorzka na lewym. Parafianie z karteczkami od spowiedzi i z potwierdzoną wpłatą na kościół. W zależności od wysokości wpłaty będą dopuszczani do kolana lewego bądź prawego.
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.14, 19:08
    STIWEN WAJBERNG - Fizyk '' Noblista''
    RELIGIA JEST OBRAZĄ LUDZKIEJ GODNOŚCI
    BEZ RELIGII - DOBRZY LUDZIE POSTĘPOWALI BY DOBRZE , A ŹLI ŹLE !!!
    ZŁE POSTĘPOWANIE DOBRYCH LUDZI TO SPRAWKA R E L I G I I .... !!!!!!!!!!!
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 02:39
    Mam "nadzieję"naiwną że może wreszcie biskup i jego podwładny zrobią "coś"z tymi nieszczęsnymi alejko-chodnikami,pozostało 12 miesięcy do kolejnego święta.
  • Gość: WALERY IP: *.play-internet.pl 12.11.12, 08:16
    Czekaj tatka latka.Ich to tyle obchodzi co NIC,NIC,ITD,ITP.
  • 12.11.12, 09:10
    A wcześniej wyremontuje trasę,biskup wynagrodzi to ...niebem.
  • Gość: Duch cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.12, 14:27
    Jak usłyszałem wczoraj, (głośniki z katedry tak głośno działały,że dotarły wieści do mojej mogiły),podwładny ekscelencji-pleban katedralny postanowił zamykać cmentarz już o 16 godzinie.Wprawdzie będziemy mieć więcej spokoju,ale czasem tęsknie za wnuczkami,które teraz nie będą mnie odwiedzać,bo pracują do 16.Ale pozdrawiam ekscelencję i podwładnego - żyjcie w spokoju.
  • Gość: Walery IP: *.play-internet.pl 13.11.12, 07:25
    To cmentarz kościelny nie jest oświetlony?To może z troski o odwiedzających swoich zmarłych,by nie ulegli wypadkowi po zmierzchu a tym samym o swoją kasę na odszkodowania.
  • Gość: kos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.12, 21:44
    Nie będzie gdzie zagnieździć się, na czym posiedzieć, pośpiewać :(

Odlecimy na Cedzynę :)
    A tym mocherom, niechaj żar słonca latem dogrzeje ... do wiwatu !
  • Gość: belfer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.12, 22:22
    Kosie,zamiast śpiewać,idź do szkoły-pisze się moher.A gałęzie trzeba przycinać bo w czasie silnych wiatrów konary niszczą groby.Swoją drogą może redakcja zainteresowałaby się tymi wpisami i zbadała sytuację na tym tak zaniedbanym przez parafię cmentarzu.
  • Gość: kos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.12, 23:12
    , Z "moherem" mi nie wyszło, ale za to pień , od gałęzi - odróżniam .
    Tną przy ziemi !

Odlatuję na Cedzynę.
  • Gość: ??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.12, 00:35
    CO i GDZIE znowu wycinają, do jasnej cholery??? Co za miasto!!!
  • Gość: kos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.12, 15:06
    Na Starym, w rejonie grobów , gdzie spoczywają licznie kieleccy AK -owcy, zsięto ze szczetem brzozę... , płaczącą , co to " nad żołnierza tułaczką .."
    Czy nie jest to brak wyczucia, nie tylko historii : Polski, cmentarza takiego jak ten i jego kultury , ale i misji - ze strony arendarzy tego miejsca

Żle się dzieje !.
  • Gość: :P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.12, 17:49
    Zapewne znowu zadziałało na miarę swoich możliwości polactwo, prymitywne i niedouczone, ale prawdziwe :P
    Źle się dzieje w całym mieście.
  • Gość: jjanosikk IP: *.play-internet.pl 14.11.12, 07:09
    Redakcja się boi odezwać bo może bp. Ryczan nie wspomnę o ks.Kowalskim może się obrazić.A ten problem zaniechania trzeba naprawić,poprawić,czyli remontować chodniki.
  • Gość: były ministrant IP: *.play-internet.pl 16.11.12, 06:18
    Do JJanosikka:Temat jaki poruszyłeś dotyczy podejścia biskupa i jego podwładnego do żyjących wiernych.O szacunku do ludzi potykających się od lat na tych alejkach.Myślę że jest to najbardziej zaniedbany cmentarz w djecezji.Biskup Ryczan i jego podwładny powinni się wstydzić za taki stan chodników.Biskupie WZYWAM CIĘ DO DZIAŁANIA.
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 17.11.12, 07:40
    Mam nadzieję że bp Ryczan po przemyśleniach i pokucie na pielgrzymce,zrobi coś z tymi chodnikami cmentarnymi.
  • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.12, 10:55
    Tylko patrzeć jak prałat-"Narcyz"-Stanisław zaśpiewa swym pięknym dyszkantem od ołtarza:
    "Oj naiwny,naiwny..."
  • Gość: ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.12, 23:48
    A Kraszewski stereo : "klęczy pod figurą ,diabła ma za skórą..."
  • Gość: Walery IP: *.play-internet.pl 24.11.12, 07:24
    Do "naiwnego".Oj naiwny,naiwny tych panów w sutannach ineresuje zupełnie coś innego.Co domyśl się sam.
  • Gość: żyła IP: *.play-internet.pl 18.11.12, 08:08
    To całe pisanie do bp.Ryczana to jak rozmowa niemego z głuchym.No chyba że wierni dadzą na te chodniki kasę a ON wtedy zdecyduje czy wyremontować te cholerne chodniki.
  • Gość: xxl IP: *.play-internet.pl 20.11.12, 17:17
    Idzie zima,śnieg zasypie, do wiosny będzie cisza.Na wiosnę się pozamiata i małe ludziki zapomną.
  • Gość: kos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.12, 17:29
    Śnieg zasypie nagrobne stragany wypalonych lampek,
    nagrobne sterty doniczek z pousychanymi badylami, zawalone pwiędłymi wieńcami i wiązankami ścieżki ..aż do Wielkanocy;
  • Gość: kawka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 21:51
    Śnieg to dobrodziej. Miłosiernie zasłania festiwal plastikowego kiczu, który zgotowali swoim bliskim sztuczni mieszczanie.
  • Gość: Sroka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 22:52
    Na razie śniegu nie widać.za to my ptacy nieźle sr...y na groby i zapuszczone alejki
  • Gość: szpak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 16:55
    Cóż, są i tacy, dla których ptaki i drzewa to tylko utrudnienia. Najwyraźniej gó... widzą i tylko na to ich stać. Piękna oraz genius loci nie są w stanie docenić.
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 23.11.12, 16:32
    >może UE da kasę na te zaniedbane przez kolejnych proboszczów,prałatów,biskupów.Wstyd jest im obcym uczuciem nie wspomnę o obowiązku służenia WIERNYM.A może wierni mają służyć tym panom?
  • Gość: do naiwnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 15:39
    o pieniądze z UE można by wystąpić gdyby cmentarz był komunalny (jak na Cedzynie-gdzie jest bardzo porządnie),a Stary Cmentarz należy do Kowalskiego,który kasę bierze,ale od wielu lat nie dba o tę nekropolię
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 25.11.12, 08:45
    To może bp.Ryczan wpłynie na ks.Kowalskiego i razem coś z tym zaniedbaniem,zaniechaniem zrobia.OJ JA NAIWNY,NAIWNY.
  • Gość: do naiwnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 11:22
    chyba każdy wie,że dla Kowalskiego Ryczan to idol,w którego wpatrzony jest jak w Boga,a z kolei dla Ryczana to największy pupilek i dlatego robi na swoich katedralno -cmentarnych włościach co chce
  • 25.11.12, 12:47
    Jak naczelny Juchas Kielc chodzi po cmentarzu jezeli na pokropek lub opłatek do instytucji typu Straż wojsko wia szpitale oraz urzędy za dwujkę nie wsiado do auta podstawionego przez obdarowanego zaszczytem wizyty jego światłości Biskupa Celebryty Radia oraz telewizji z torunia
  • 25.11.12, 12:48
    Jak naczelny Juchas Kielc chodzi po cmentarzu jezeli na pokropek lub opłatek do instytucji typu Straż wojsko wia szpitale oraz urzędy za dwujkę nie wsiado do auta podstawionego przez obdarowanego zaszczytem wizyty jego światłości Biskupa Celebryty Radia oraz telewizji zTorunia
  • Gość: Boguduchawinny IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.12, 16:06
    a na co idą te pieniądze za miejsce na cmentarzu?
  • Gość: Ryczanowi dzięki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.12, 19:09
    Dziś dumny jak paw z siebie pleban Kowalski ogłosił z ambony,że załatwił u swojego pryncypała dla owieczek z parafii katedralnej zwolnienie z postu w piątek,aby godnie się bawić w przypadające w tym dniu andrzejki.Warto na ten dzień zameldować się w śródmieściu!
    Oj Kielce,Kielce - co jeszcze wymyśla wam kochani pasterze.A wielu zamiast być wdzięcznymi-ujadają ciągle z powodu jakiegoś zaniedbanego cmentarza.
  • Gość: ja IP: *.adsl.inetia.pl 25.11.12, 20:45
    Byłem na Wszystkich Świętych na cmentarzu w pewnej parafii w diecezji tarnowskiej. Piękne alejki z kostki brukowej Bruk-Bet Nieciecza, cmentarz zadbany, nikt nie brodzi w błocie, aby dojść do grobów bliskich. A na Starym Cmentarzu w Kielcach?
  • Gość: jjanosikk IP: *.play-internet.pl 26.11.12, 10:16
    "Nie ujadają ciągle z powodu jakiegoś cmentarz" zwracają nieśmiało uwagę bp.Ryczanowi i jego podwładnemu Kowalskiemu o tragicznym stanie technicznym chodników na cmentarzu.Ciekawe czy Inspekcja Pracy może nakazać remont tych chodników,czy jest takie prawo.
  • Gość: widz IP: *.dynamic.chello.pl 26.11.12, 10:24
    KASA, kasa - ale przecież jest jakaś Rada Parafialna, czy cos takiego - trzeba zainteresowac się
    na co idą te pieniążki z oplat. Czy jest jakiś plan czy chociaż zamiar poprawy tej sytuacji
    na tym i innych cmentarzach podlegajacych pod kk.
  • Gość: do widza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 11:27
    rada parafialna w katedrze kieleckiej u Kowalskiego! - śmiechu warte
  • Gość: kos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 11:29

W postkomunistycznym państwie , katolocko - feudalnym, Rady Parafialne istnieją tylko jako fikcja;
    isn`t it ?
  • Gość: maria IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 26.11.12, 18:43
    Drodzy łatwowierni rodacy drogie owieczki żeby nikogo nie obrazić i nie napisać barany, choć w stadzie owieczek zawsze jakiś baran się znajdzie.
    Nikt nie powinien się obrażać wszak księża powszechnie używają tego określenia „paście owieczki moje” nawet się z tym nie kryją mówią wam to w oczy a wy nic, przez grzeczność nie dodają barany za to mówią parafianie, co znaczy to słowo wystarczy sprawdzić w encyklopedii. Pozwolę sonie zacytować
    „parafianin” - człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony, tępak, pot. idiota- tak mówi encyklopedia, więc nie ma się, co obrażać
    Więc drodzy parafianie jesteście oszukiwani przez waszych pasterzy. Jesteście od wieków bezczelnie oszukiwani przez Kościół. Oszukiwani ogłupiani i poddawani ciągłej manipulacji i mistyfikacji, cel oszustwa jest jeden i ciągle ten sam niezmienny od wieków władza, przywileje i pieniądze dla ”bogów” czytaj urzędników kościelnych, tak dla Bogów, bo za takich się uważają.

Jezus Chrystus, na którego urzędnicy kościelni się powołują to postać fikcyjna nigdy nikt taki nie istniał. Postać ta została stworzona na potrzeby nowej Religii a Bogiem został w wyniku głosowania na Soborze w Nicei w 325 roku przed tym Soborem legendy o Jezusie mówiły o nim, jako o dobrym człowieku, Jezus został Bogiem z inicjatywy cesarza Konstantyna i jego urzędników, który upaństwowił wierzenia ówczesnych „chrześcijan” pisze w cudzysłowie, bo wówczas jeszcze ta nazwa nie istniała, ale dla uproszczenia nazywam ich „chrześcijanami”.
    Biblia święta księga w kształcie, którą obecnie znamy to również dzieło urzędników cesarza Konstantyna zebrali oni i uporządkowali liczne żydowskie mity i legendy i bajania, których było znacznie więcej niż te, które obecnie znamy z biblii podobnie było z ewangeliami również było ich znacznie więcej niż cztery biblijne, pozostałe zwane apokryficznymi nie nadawały się do świętej księgi nowej religii, bo albo się nawzajem wykluczały albo były tam treści tak mocno kontrowersyjne nieprawdopodobne lub głupie, że w świętej księdze nie mogły się znaleźć. To urzędnicy Konstantyna oceniali teksty i to oni decydowali, co jest „natchnione” przez Boga a co nie i tak naprawdę to oni są twórcami biblii.
    Na istnienie takiej postaci jak opisywany w ewangeliach Jezus Chrystus kompletnie brak dowodów historycznych osoba opisywana w ewangeliach naprawdę nigdy nie istniała, a same Ewangelie to zwykłe wyznania wiary, które powstały w II wieku napisane przez nieznanych autorów i niemające nic wspólnego z prawdą historyczną.
    Wasze trudy drogi krzyżowe, pielgrzymki do świętych obrazów, klękanie przez Jezusem z drewna lub piaskowca, modlitwy, psalmy, koronki, litanie, Jerycha różańcowe, procesje jęki, zawodzenia prośby zdrowaśki, posty, umartwienia, ofiary pieniężne na tace i do skarbon są daremne. Wszystko to strata czasu i pieniędzy.
    Nie ma żadnego nieba i piekła. Nie ma żadnego czyśćca. Nie ma żadnego Jezusa i Maryi, którzy cokolwiek u kogokolwiek dla was wyproszą. Wszystko to lipa fikcja jak mówią młodzi ludzie ściema.
    Wiara katolicka oparta jest na tradycji i ma niewiele wspólnego z rzeczywistości a często nawet i z sama biblia, na którą się powołuje. To wszystko to są mity, zabobony stara tradycja plus kościelna gigantyczna mistyfikacja.
    Malujecie jajka na Wielkanoc, bo babcia tak robiła stawiacie choinkę, bo babcia stawiała wierzycie w gusła, bo babcia wierzyła i przekazała wam stare egipskie mity i legendy zresztą nawet nie Egipskie a sumeryjskie przetransponowane do nowej religii.
    Księża o tym wiedzą i sami nie wierzą w te bajki, ale wam nie powiedzą, bo nie jest to w ich interesie, bo niby, co mieliby zrobić iść do fabryki na taśmę produkcyjną? Taką drogę życiową wybrali.
    Zanim się zorientowali, jaka jest prawda weszli w to tak głęboko ze teraz nie mają już wyjścia muszą pchać ten karawan za wszelką cenę.
    Ksiądz po 6 letnim seminarium potrafi tylko odprawiać mszę i spowiadać nic innego nie umie i do żadnej roboty go nikt nie przyjmie chyba ze na budowę, jako pomocnik murarza albo do sprzątania.
  • Gość: :P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 18:53
    Gość portalu: maria napisał(a):

> Nie ma żadnego nieba i piekła. Nie ma żadnego czyśćca. Nie ma żadnego Jezusa i
    > Maryi, którzy cokolwiek u kogokolwiek dla was wyproszą. Wszystko to lipa fikcja
    > jak mówią młodzi ludzie ściema.

Byłam, widziałam, powiedziałam, co wiedziałam :P
  • Gość: sowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 20:05
    > Gość portalu: maria napisał(a):
    >
    > > Nie ma żadnego nieba i piekła. Nie ma żadnego czyśćca. Nie ma żadnego Jez
    > usa i
    > > Maryi, którzy cokolwiek u kogokolwiek dla was wyproszą. Wszystko to lipa
    > fikcja
    > > jak mówią młodzi ludzie ściema.
    ======================================================
    Pani Maria zpewnością z parafii Marksa i Engelsa, gdzie kanonikiem był W.I. Lenin :)
  • Gość: do sowy i szpaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 23:30
    Sowo,gdzie twoje argumenty-tylko tyle potrafisz wydedukować?,a szpaku-jak ci konar spadnie na łebek,a kolega narobi czymś grubszym to zmienisz zdanie,przeleć się po cmentarzach np.w Suchedniowie,Jędrzejowie,Zagnańsku,poleć nad morze do Międzyzdrojów,w góry do Krynicy i wielu innych miejscowości,to zobaczysz pięknie utrzymane cmentarze,tez z drzewami,ale bez zafajdanych grobów,ścieżek,na których się lamie nogi - ale tam są gospodarze
  • Gość: smutne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.12, 23:53
    Obawiam się, że kieleccy gospodarze pojmują porządek jako wycinanie wszystkiego co rośnie. Takich porządków nie chcę nawet za cenę konieczności starcia gówienka od czasu do czasu. Na starym cmentarzu wycięto już mnóstwo drzew. Jakoś nie widzę, żeby posadzono nowe na ich miejsce.
    Najsmutniejsze jest jednak niszczenie pięknych, zabytkowych pomników.
  • Gość: wolny IP: *.dynamic.chello.pl 27.11.12, 08:15
    Podzielam, ci faceci z kk zmarnowali cale 2000 lat.
  • Gość: niepewny IP: *.play-internet.pl 29.11.12, 07:51
    Czy napewno zmarnowali całe 2000 lat.Zmienili przykazania,a to wymagało przemyśleń.
  • Gość: pewniak IP: *.play-internet.pl 29.11.12, 08:54
    Zmarowali i marnują babrając się w polityce a ludzie starsi niech się przewracają na cmentarzu.
  • Gość: jojne IP: *.opera-mini.net 29.11.12, 09:29
    stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/11/27/syjonizm-umiera-niech-zyje-judaizm-i-swiatowe-krolestwo-moshiacha/
  • Gość: do pewniaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.12, 10:39
    całkowita racja,parafia katedralna świetnym tego przykładem-polityczne tyrady biskupa w homiliach,blichtr w katedrze i budynkach parafialnych i syf z całkowitym zapomnieniem na cmentarzu starym,nikogo to nie obchodzi,niech sobie piszą,a odwiedzający zmarłych-to nie ich zmartwienie
  • Gość: smutas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.12, 12:10
    kultura miejsć uświęconych....
  • Gość: myszka IP: *.play-internet.pl 30.11.12, 04:24
    Piszcie sobie,piszcie małe ludziki, ja wiem lepiej co Wam jest potrzebne -HIERARHA KIELECKI.
  • Gość: Dyzio z Vb IP: *.opera-mini.net 30.11.12, 07:33
    tobie zaś szkoła podstawowa

pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_kościelna
  • Gość: myszka IP: *.play-internet.pl 30.11.12, 07:41
    Dyzio z Vb idz do szkoły jeśli nie łapiesz dygresji.
  • Gość: wiatr IP: *.play-internet.pl 01.12.12, 08:28
    A wiatr wieje nic się nie działo i nic się nie dzieje.Ciekawe czy na wiosnę ruszą roboty na alejkach cmentarnych.
  • Gość: wolny IP: *.dynamic.chello.pl 01.12.12, 08:35
    My ludzie pracy, zrobimy czyn spoleczny.
  • Gość: hiena cmentarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.12, 10:35
    a pogonić kleryków,wyjdzie im to tylko na zdrowie,wątpię jednak czy roboty ruszą na wiosnę bo pleban katedralny obiecywał to każdego roku-bez skutku,ciekawe czy się wyspowiadał i u kogo z tych wierutnych kłamstw,,,
  • Gość: stanczyk IP: *.play-internet.pl 02.12.12, 07:51
    >jak się wyspowiadał u bp.Ryczana to jest nadzieja że na wiosnę robota ruszy z kopyta.
  • Gość: Baltazar IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.12, 08:35
    Naiwny jesteś Stańczyku - władca katedralny,władca diecezjalny,władca kielecki (szwagier szwagra) - to jedna wielka spóła.
  • Gość: Stańczyk IP: *.play-internet.pl 03.12.12, 08:26
    Naiwny,naiwny jestem Baltazarku.Śnieg zsypał chodniki cmentarza starego i do wiosny hierarchia ma ten przykry temat z głowy.Co do (szwagier szwagra)to ten temacik jest mi znany.Ciekawi mnie czy tz.chodniki cmentarne będą posypywane solą bo w jakiejś parafi sól rozdają.
  • Gość: wierny IP: *.play-internet.pl 03.12.12, 09:33
    A może Inspekcja Pracy lub cha,cha jakiś wydział Episkopatu Polski poprosi grzecznie ks Kowalskiego o gospodarską troskę w sprawie remontu tych chodników.Myślę że Bp.Ryczab jest bezsilny albo po prostu jest mu to obojętne.
  • Gość: Żupnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.12, 10:08
    Sól jest rozdawana w parafiach w celach propagandowo-pokazowych,tak jak wiele,wiele innych przedsięwzięć w KK,a jak staruszki będą się ślizgać na alejkach Kowalskiego,to im tylko taki ruch wyjdzie na zdrowie,może też Ekscelencja potrenuje (to,że mu cmentarz jest obojętny - to fakt,gdy umrze to jego wyznawcy będą chodzić nie na cmentarz,tylko do krypty w katedrze)
    Teraz zresztą są inne problemy - dziś już w niektórych parafiach zaczyna się nachodzenie ludzi w domach - tzw.kolęda.
  • Gość: mysz kościelna IP: *.play-internet.pl 04.12.12, 07:19
    Informuję uprzejmie że piach potaniał a w sklepach sporowych można kupić wkręcane kolce do butów.
  • Gość: z powiadań dziadka IP: *.opera-mini.net 04.12.12, 07:57
    żyda poznać po tym że jak rano wstanie i pomyśli jak dzisiaj zarobić to jest na 100% Żydem
  • Gość: $$$$$ IP: *.opera-mini.net 04.12.12, 08:02
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahah
  • Gość: obserwer IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.12, 12:35
    Gość portalu: z powiadań dziadka napisał(a):

> żyda poznać po tym że jak rano wstanie i pomyśli jak dzisiaj zarobić to jest na
    > 100% Żydem
    -----------------------------------------------------------------------------------
    Sosjalizm wymyślono po to, by inni myśleli.
    Na socjalizm nie ma rady - kastruje wszystich równo - żyd nie żyd..
  • Gość: aktywista IP: *.opera-mini.net 04.12.12, 14:09
    prościej i jaśniej będzie ze na myślących co robić żeby nic nie robić a zarobić( aktyw) pracowali w socjaliźmie tzw. robole
  • Gość: sportowiec IP: *.play-internet.pl 05.12.12, 09:10
    Ja mam stare narty i nie pękam posypią czy nie,ważne aby na wiosnę ponaprawiali te diabelskie chodniki.
  • Gość: emeryt IP: *.dynamic.chello.pl 05.12.12, 09:43
    Najpierw trzeba przezimowac (przeżyc) tą zimę, a potem wrócimy do tych chodników.
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.12, 10:52
    a pleban katedry się śmieje - i tak będzie co roku,a wam owieczki nic do tego,zresztą zamiast wydawać pieniążki na znicze,wrzucajcie lepiej do puszek katedralnych
  • Gość: Walery IP: *.play-internet.pl 06.12.12, 08:10
    Będę czekał na wiosenne słońce.Jeśli nic nie zrobi bp.Ryczan i jego podwładny ks.Kowalski to przestaje chodzić do kościoła........
  • Gość: wierny IP: *.play-internet.pl 07.12.12, 13:21
    Do Walerego:Nie strasz że nie będziesz chodził do kościoła jak nie zrobią na cmentarzu chodników.Bez jednej owieczki może się kk obejść ale niech to sobie wezmą na sumienie Ci dwaj panowie w czerni.
  • Gość: Pobożny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 21:29
    W sobotę biorę łyżwy i idęsię ślizgać na tych alejkach,ptrzymując się czasem dla równowagi za nagrobki!
  • Gość: trener IP: *.play-internet.pl 09.12.12, 09:14
    Do pobożnego:nie pozwalam podtrzymywać się za nagrobki,możesz sobie zabrać kijki do biegu na nartach.
  • Gość: kajak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.12, 10:57
    na wiosnę jak śniegi puszczą bez kajaka nie pójdzie się na grób bliskich po alejkach katedralnego cmentarza
  • Gość: kleryk IP: *.kielce.hypnet.pl 02.03.13, 15:12
    Naprawdę, tak często chodzicie na cmentarze, my young friends?
  • Gość: Bywalec cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.13, 17:39
    Piszesz w imieniu swojego pryncypałów?,oni mają gdzieś odwiedzanie grobów nawet swoich byłych kolegów.
  • Gość: do kleryka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.13, 17:44
    Cóż, cmentarz jest miejscem PAMIĘCI, a nie zapomnienia.
  • Gość: cierpliwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 10:46
    Czekam do wiosny,cuda się zdarzają.
  • Gość: zajac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 23:16
    Tam radzą sobie nieodmiennie gumofilcami ;
    taki realizm.
  • Gość: kicaj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 23:28
    a kto ma te gumofilce włożyć-Ryczan,kowalski-niemożliwe
  • Gość: Walery IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 06:52
    Odrobinę powagi w temacie zalecam.Narty,kijki,poślizgi to proszę na stadion leśny.Chodniki na cmentarzu starym wymagają natychmiastowego remontu i bp.Ryczan i jego kolega Kowalski doskonale o tym wiedzą.Natomiast czy ich to obchodzi to inna sprawa.
  • Gość: Pobożny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.12, 10:34
    A ja wiem,czy ich to obchodzi - g.... ich to obchodzi.
  • Gość: spokojny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 07:21
    Jeśli ich to nie obchodzi to co z ich stanem "sumienia".
  • Gość: widz IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.12, 15:21
    Spoko.
  • 13.12.12, 10:00
    Do "widza". Co to znaczy "spoko". >Nie znam takiego słowa w języku polskim.Nie będzie "spoko" bo zaniedbanie chodników na cmentarzu starym jest wieloletnie i wstyd mi za kolejnych proboszczów oraz bp.Ryczana.
  • Gość: widz IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.12, 16:36
    Byle do wiosny, spoko, koko.
  • Gość: Obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.12.12, 22:46
    Warto w niedzielę wybrać się na Cmentarz Stary (własność parafii katedralnej),by przy tej pogodzie patrzeć na odwiedzających groby,zmuszonych do przejścia tymi pożal się, prałacie i Boże, alejkach.
  • Gość: Walery IP: *.play-internet.pl 16.12.12, 08:39
    Ciekawe czy prałat Kowalski nie wspomnę o bp.Ryczanie nie zaglądają na forum gazety,nie czytają tego co ludzie piszą.Zaniechanie,zaniedbanie to wielki wstyd panowie dla Was.
  • Gość: cenzor IP: *.play-internet.pl 17.12.12, 08:06
    Nie czytają gazety?-czytają,czytają tylko mają to w gdzieś.To" ONI "najlepiej wiedzą co maluczkim jest potrzebne,co im w duszy gra.
  • Gość: nad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 09:59
    Oczywiście,że czytają,jak nie osobiście,to informują ich przy....sy,przez chwilę krew ich zalewa,ale zaraz zapominają i dalej maja swoje owieczki wbrew temu co głoszą,w głębokim poważaniu.
  • Gość: owieczka IP: *.dynamic.chello.pl 17.12.12, 15:45
    No bo, owieczki trzeba strzyc, a o. Dyrektor mówi jeszcze : siac, siac ...a potem zbierac,
  • Gość: cap IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.12, 17:07
    Racja,w Kielcach są wierni i zdolni i gorliwi uczniowie ojca dyrektora
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 18.12.12, 07:46
    Niech sobie będą wierni i gorliwi ucznowie "ojca" dyrektora mnie to obojętne.Chciałbym jedynie aby bp.Ryczan i jego kolega ks.Kowalski spowodowali,naprawili,wyremontowali,te zaniedbane niebezpieczne chodniki na cmentarzu starym.
  • Gość: Walerian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.12, 22:45
    Tak sobie myślę,że jak jest kryzys,to wszyscy się czegoś wyrzekają,może więc i ci koledzy dwaj zrezygnują w tym roku z profitów z tradycyjnej kolędy i na wiosnę będziemy mieli przynajmniej jeden porządny chodnik na cmentarzu.
  • Gość: melisa IP: *.play-internet.pl 19.12.12, 07:07
    Do szanownego Waleriana: >Nie rozśmieszaj mnie drogi Walerianie ci koledzy mają zrezygnować z profitów.Tych panów jakiś tam kryzys nie dotyczy.Biedni wierni przyniosą datki i po kryzysie.Co do chodników to będą jakie od lat,rozpadające się.WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkich.
  • Gość: Mogilny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.12, 22:53
    Do wiernych owieczek-przyjemnego świątecznego spacerowania po wspaniałych cmentarnych alejkach
  • Gość: trener IP: *.play-internet.pl 21.12.12, 08:06
    >Proszę zabrać narty,sanki,kijki.Polecam troszkę piachu do posypywania alejek.A może została sól na plebaniach co to ją rozdawano dla wiernych.
  • Gość: wilk IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.12, 15:44
    Spoko owieczko !
  • Gość: Owieczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.12, 21:40
    Tak,spoko,nie lękam się niczego podczas nawiedzania grobów,człapiąc po słynnych alejkach - moi pasterze katedralni mnie uchronią przed niebezpieczeństwem wszelakim.
  • Gość: Mikołaj IP: *.play-internet.pl 23.12.12, 08:22
    Owieczko mała zadzwoń do Mikołaja.Przjadę saniami z reniferami.
  • Gość: Mikołaj IP: *.play-internet.pl 23.12.12, 08:26
    Owieczko mała podłącz się do mikołaja,przyjadę saniami z reniferami.
  • Gość: ostrozny IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.12, 17:12
    Slisko było dzisiaj na cmentarzach, ciekawe jak bedzie jutro.
  • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.12, 22:40
    To co było dziś na Starym Cmentarzu to jeden wielki skandal.Na ścieżkach ( bo przecież chodników tam nie ma)głęboka woda,a pod nią lód,ani odrobiny piasku,czy soli,żal było patrzeć na starszych ludzi jakie przeżywali katorgi,natomiast na części komunalnej chodniki posypane piaskiem.Czy na gospodarzy tego Starego Cmentarza nie ma żadnej rady,żadnego prawa,które by zmusiło ich do elementarnej troski o ludzi odwiedzających groby.Natomiast są oni zadufanymi,wstrętnymi politykierami,czego mieliśmy dowód na pasterce w katedrze.Zamiast zobaczyć jak skandalicznie wygląda sytuacja na cmentarzu,pewnie w zaciszu piszą kolejne polityczne wystąpienie na Nowy Rok.Naprawdę,obrzydzenie bierze co sie dzieje w kieleckim Kościele!
  • Gość: ZŁY IP: *.play-internet.pl 27.12.12, 07:45
    Byłem w wigilię na Starym Cmentarzu to można nazwać jazą figurową na lodzie.Dlaczego tam nie wkroczy Straż Miejska i wlepi mandat administracji cmentarza.To jest skandal i kpiny z ludzi/wiernych/.
  • Gość: realista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 12:59
    przecież Kowalskiego-kolegę Ryczana nikt nie ruszy,a jak się nie podoba to nie chodzić na cmentarz,tak oni uważają,a w drugi dzień świąt bylo jeszcze gorzej,widziałem jak staruszki z płaczem wycofywały się z cmentarza,bo nie dało się iść,ale co to tych oderwanych od rzeczywistości pseudo duchownych obchodzi
  • Gość: absmak IP: *.play-internet.pl 27.12.12, 14:40
    Mnie nie obchodzi czy są kolegami Ci panowie w czerni.Oni odpowiadają za stan bezpieczeństwa na tym nieszczęsnym,zaniedbanym cmentarzu.Czy nie ma władzy cywilnej zdolnej zmusić ich do posypywania tych nieszczęsnych alejek odrobiną piachu,co na to STRAŻ MIEJSKA.
  • Gość: nikt IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.12, 14:51
    Proszę nie tykac swiętych, pardon, wyświęconych osób.
  • Gość: do naiwnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.12, 18:22
    Straż miejska nigdy nie będzie interweniować na Cmentarzu Starym z dwóch oczywistych dla każdego kielczanina powodów:
    1) to teren szwagra szwagra
    2)na cmentarzu nie parkują samochody,w związku z tym zadania tej jednostki sie wyczerpują
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 28.12.12, 08:03
    To jeden szwagier stoi ponad prawem bo ten drugi jest szwagrem pierwszego.Biedny jest komendant Straży Miejskiej nie może "chyba"wysłać swoich na kontrolę alejek.
  • Gość: do naiwnego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.12, 09:31
    Niestety,jest u nas pewna kasta,która stoi ponad prawem,a przecież wszystkim wiadomo,kto ma psi obowiązek utrzymywać cmentarz w stanie nadającym się do bezpiecznego poruszania się po nim,cała nadzieja w 2014 r,w którym kończą się wiadome kadencje,powinny one pociągnąć za sobą zmiany także na podległych stanowiskach i tu i tam.
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 29.12.12, 07:06
    Ja mam czas poczekam.Prezydenta można zmienić ale biskupa,owieczki nie mają nic do powiedzenia.
  • Gość: katos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.12, 12:58
    Myślę,że Watykanowi tez już obrzydła propagandowa,propisowska działalność Ryczana,nowy nuncjusz jest dość rozsądny,a nasz pasterz na szczęście kończy w 2014r.75 lat,nowy pewnie zauważy i właściwie oceni postępowanie plebana katedralnego.
    PS.Dziś na cmentarzu bez zmian-strach wchodzić.
  • Gość: wściekły IP: *.play-internet.pl 29.12.12, 17:31
    A to dobra wiadomośc,to naprawdę pasterz kończy w 2014r.75 lat i odejdzie.Zdrowia,zdrowia życzę.Myślę że pleban katedralny może spaść ze stołka.Jeśli strach wchodzić na cmentarz to powinna tam natychmiast wejść Straż Miejska panie komendancie,pewnie prezydent pozwoli?
  • Gość: stary IP: *.play-internet.pl 30.12.12, 07:26
    Idę na cmentarz,zabieram kijki narciarskie tak na wszelki wypadek.
  • Gość: grabarz IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.12, 08:46
    A kto je odbierze ?
  • Gość: stary IP: *.play-internet.pl 30.12.12, 11:05
    Do grabarza:mam rodzinę a w rodzinie prawnika,będzie pewno wiedział co zrobić.
  • Gość: mecenas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 11:51
    raczej trzeba zabrać łyżwy i kalosze,a co do odpowiedzialności prawnej-w pierwszej kolejności będzie odpowiadał pryncypał grabarza-właściciel cmentarza-pleban katedry
  • Gość: stary człowiek IP: *.play-internet.pl 30.12.12, 14:10
    Na łyżwach nie dam rady a kalosze i kijki owszem.Dzięki mecenasie,przeciesz Ci dwaj panowie nie są ponad prawem w Polsce.
  • Gość: mecenas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 19:29
    Niestety,w Kielcach moherowych na razie są,jeden dzisiaj w katedrze delektując się swoim głosem pouczał mężów i żony jak mają się do siebie odnosić,a drugi szlifował list do wiernych,a co w nim będzie ,owieczki usłyszą w kościołach w Nowy Rok,trzeba szykować się na wyjazd do Częstochowy,a wydawało się,że w trosce o swoje owieczki,zwłaszcza te starsze,pofatygują się na cmentarz i posypia trochę soli i piasku,jednak przeważyły ważniejsze sprawy.
  • Gość: chrzczony duszek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.12, 22:39
    w gospoderstwie cmentarnym - parafialnym ,
    wciąz tylko walka o " prawdę najprawdziwszą moją ! "
    : a miało być Dobro i Piękno ponad "Prawdą" :)

• Gość: alik IP: *.kielce.vectranet.pl 18.02.14, 16:59
    co piszecie wszak prezydent zadowolony z postawy ryczana , odznacza i zaprasza nabibki i przyjecia ,a brzuch ryczanowi rosnie wraz zjego zarozumiala i zla mina ,kler to pasibrzuchy i pedofile amen
  • Gość: śliskie ścieżki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.12, 18:04
    Gość portalu: x napisał(a):

Natomiast są oni zadufanymi,wstrętnymi polit
    > ykierami,czego mieliśmy dowód na pasterce w katedrze.Zamiast zobaczyć jak skand
    > alicznie wygląda sytuacja na cmentarzu,pewnie w zaciszu piszą kolejne polityczn
    > e wystąpienie na Nowy Rok.Naprawdę,obrzydzenie bierze co sie dzieje w kieleckim
    > Kościele!

Strach pomyśleć jak by wygladały rządy w ich wydaniu, patrząc na ten cmentarz. Nie potrafią utrzymać podstawowego porządku w jednym niedużym miejscu, a biorą sie za wielką politykę.
    Jezus pracował dla ludzi, brudną politykę zostawiał innym - jego "przedstawiciele" na odwrót.
  • Gość: JJANOSIKK IP: *.play-internet.pl 31.12.12, 09:30
    Wszystkim zabierającym głos w sprawie wieloletnich zaniedbań na cmentarzu starym a chyba i nowym sedecznie dziękuję.Dobrego Nowego Roku.
  • Gość: Cud na cmentarzu! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.12, 13:28
    Stał się cud,dziś w Sylwestra,ścieżki są posypane grubo piachem,szkoda,że tyle trzeba było wpisów,aby odpowiedzialni za podstawowe bezpieczeństwo ludzi odwiedzających groby,wreszcie zareagowali,szkoda też,że tyle napsuli nerwów wiernym w święta,teraz czas zabierać się za wykonanie normalnych alejek,takich jakie są nawet na wiejskich cmentarzach,wiosna niedaleko,oby znowu nie skończyło się na corocznych obietnicach!
    Mimo wszystko - Dosiego Roku!!!
  • Gość: grabarz IP: *.dynamic.chello.pl 31.12.12, 14:39
    Dosiego Roku !
  • Gość: aniołek IP: *.play-internet.pl 01.01.13, 01:17
    Do grabarza:Daj se spocznij grabarz przeciesz stał się "cud"alejki posypali.Może w 2013 zrobią kostkę albo ĆOŚ INNEGO.
  • Gość: bystry IP: *.play-internet.pl 01.01.13, 02:27
    A może jak co roku NIC NIE ZROBIĄ.
  • Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 03.01.13, 10:55
    Do wiosny,poczekamy,zobaczymy.
  • Gość: Walenty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.13, 22:49
    Gdyby wreszcie na wiosnę miało coś być pozytywnego,to już by trzeba zaczynać roboty,a tu nic nie widać,nic nie słychać - jak to na cmentarzu.
  • Gość: budowlaniec IP: *.play-internet.pl 04.01.13, 08:16
    Jeszcze ziemia zamarznięta,jeszcze zima będzie,oby w sercacu bp.Ryczana i ks.Kowalskiego zapanowała wczesna wiosna.Decyzję można podejmować w zimę a robota ruszy z kopyta na wiosę.
  • Gość: nowy roczek IP: *.play-internet.pl 05.01.13, 18:32
    Nie wierzę aby administacja kk zrobiła cokolwiek na tym cmentarzu.Idzie kryzys a w kk jest kryzys od zawsze.
  • Gość: Belfegor Cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.13, 18:51
    Trochę ta krytyka na razie pomogła,prawdopodobnie Główny pasterz op....rzył Pasterza Katedralnego,mimo,że to jego serdeczny przyjaciel i wyznawca,ten z kolei zrugał grabarza i dziś np.były posypane alejki,wreszcie otwarta szeroko brama od strony stadionu i wywiezione nareszcie śmieci spod muru przy wejściu,jeszcze trzeba się szarpnąć się na kontenery na śmieci,takie są na wszystkich,nawet najmniejszych cmentarzach.Podobno nawet Szwagier Wel dostał pozwolenie i wysłał kiedyś patrol straży miejskiej.A czy na wiosnę będą alejki - tylko Opatrzność wie.
  • Gość: widz IP: *.dynamic.chello.pl 06.01.13, 15:29
    To racja, ale tak jest między pasterzami,
  • Gość: naiwny IP: *.play-internet.pl 08.01.13, 07:12
    Może datki z tz.kolendy tegorocznej bp.Ryczan przeznaczy na remont alejek na tym zaniedbanym cmentarzu,jeśli nie całość to choć część.
  • Gość: niepewny IP: *.play-internet.pl 11.01.13, 07:31
    Ciekawe jak tam alejki na cmentrzu,pewno oczyszczone i posypane piachem?.
  • Gość: Pewny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 09:16
    Nie ma czasu na głupoty - KOLĘDA !!!
  • Gość: Narciarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 17:25
    Już są świetne warunki do uprawiania narciarstwa klasycznego (biegowego) na słynnych alejkach Cmentarza Starego.Honorowy patronat nad pierwszymi zawodami obejmie wiadomo kto,sędzią głównym też wiadomo kto będzie.Memento mori i alleluja do przodu!Kto połamie nogi-ten fajtłapa!Amen.
  • Gość: na dopingu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.13, 14:33
    Kiedy zapisy i czy można przeprowadzić trening w godz.8.00-16.oo.
  • Gość: Narciarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.13, 16:24
    Chyba w kancelarii parafialnej,a może u grabarza.W każdym razi warunki świetne!
  • Gość: Łyzwowy IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.13, 16:42
    A co z jazdą figurową, no i jazda parami, przecież po ostatniej slizgawicy można by popróbowac.
  • Gość: asd IP: *.static.chello.pl 22.01.13, 18:28
    Podobno nasza Justyna ma trenować , takie warunki.
  • Gość: żyła IP: *.play-internet.pl 23.01.13, 20:38
    Do asd:proszę Cię nie mieszaj wybitnych sportowców to zaniedbań na cmentarzu.
  • Gość: wolny IP: *.dynamic.chello.pl 24.01.13, 09:09
    A moze kijki ?
  • Gość: łyżwiarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 23:19
    Teraz czas na łyżwiarstwo figurowe i to szybko bo w przyszłym tygodniu odwilż i na ścieżkach,noszących dumna nazwę- alejki,będzie można pływać kajakami.Byłem przypadkiem na cmentarzu w Jędrzejowie -alejki odśnieżone,widać ślady po jakimś pługu,nie chcą tam uprawiać żadnych sportów!
  • Gość: cmentarnik IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.13, 16:37
    A spacery ? np. bez kijków, ale w rękawiczkach ?
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 27.01.13, 08:58
    Jędrzejów to ta sama djecezja bp.Ryczana.Czyli jak się jest dobrym gospodarzem to i o cmentarz można zadbać/mam na myśli proboszcza z Jędrzejowa/.
  • Gość: Stan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 11:07
    Zgadza się, z tym,że trzeba sprawiedliwie ocenić-takich proboszczów jest więcej,jest dużo cmentarzy bardzo zadbanych,nawet chyba większość,dlaczego kielecki Stary Cmentarz jest w stanie nawet zagrażającym zdrowiu odwiedzających groby-Bóg raczy wiedzieć i biskup,który też nie wiadomo dlaczego tak toleruje te chroniczne już zaniedbania.Może lizusostwo przynosi efekty?
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 28.01.13, 08:51
    Do Stana: >Zgaddzam się,że jest dużo cmentarzy zadbanych,to załuga dobrych proboszczów.Wiosna niebawem odsłoni te pożal się Bóg chodniki.
  • Gość: Brawo IP: *.kielce.net.pl 28.01.13, 09:06
    Belfegor Cmentarny napisał(a):
    Trochę ta krytyka na razie pomogła,prawdopodobnie Główny pasterz op....rzył Pasterza Katedralnego,mimo,że to jego serdeczny przyjaciel i wyznawca,ten z kolei zrugał grabarza i dziś np.były posypane alejki,wreszcie otwarta szeroko brama od strony stadionu i wywiezione nareszcie śmieci spod muru przy wejściu,jeszcze trzeba się szarpnąć się na kontenery na śmieci,takie są na wszystkich,nawet najmniejszych cmentarzach.Podobno nawet Szwagier Wel dostał pozwolenie i wysłał kiedyś patrol straży miejskiej.A czy na wiosnę będą alejki - tylko Opatrzność wie.
    Brawo Belfegor.Twój wpis zmieszczono w 'Diabli nadali" w Echu..
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 29.01.13, 08:37
    Diabli nie mają nic do tych rozwalonych, nieremontowanych latami chodników.To wielki grzech zaniechania kolejnych pasterzy katedralnych.
  • Gość: X IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.13, 22:10
    Diabli to nadali wiadomo kogo,a swoją drogą przy takiej nagłej odwilży ciekawy jestem jak się wybrać na ten zaniedbany od dawna cmentarz,pewnie łódka będzie potrzebna.
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 31.01.13, 08:56
    Ja noszę kalosze, proponuję też gumniaki dziewczęta i chłopaki.
  • Gość: biedny IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.13, 14:09
    A reszta co ? może boso ?
  • Gość: bogaty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.13, 17:23
    może lexusem?
  • Gość: biedny IP: *.dynamic.chello.pl 31.01.13, 21:23
    Raczej - susem,
  • Gość: Kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.13, 21:24
    Znowu skandal na Starym Cmentarzu,widać proboszcz już zapomniał,że o swoje owieczki trzeba dbać stale,a nie tylko po ochrzanieniu przez pryncypała,w sobotę znów brama od strony stadionu otwarta na 10 cm,a alejka cała w brei mokrego śniegu w wysokości ok.10 cm.Na cmentarzu partyzanckim czyste alejki.Może zamiast robić wodę z mózgu swym owieczkom,wziął by ten niby pasterz swoich wikarych,do ręki łopaty i odgarnęliby to błoto,będzie to o wiele korzystniejsze dla wszystkich niż mizdrzenie się na mszach,a i ruch przyda się zdrowiu.Swoją drogą czy niektórych naprawdę nie obowiązuje prawo,chyba to tylko możliwe w zatęchłym Klerykowie.
  • Gość: owieczka IP: *.dynamic.chello.pl 02.02.13, 21:38
    Pasterz jest od strzyżenia, zapomniano ? Dobrze, że wilków coraz mniej,
  • Gość: cmentarz IP: *.kielce.hypnet.pl 02.02.13, 23:21
    I po co te żałosne wpisy...prędzej czy później wszyscy tam bendzieta..tak, tak..
  • Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 03.02.13, 09:06
    Do cmentarza:bendzieta,bendzieta a Ty gdzie będziesz w kryptach katedralnych.To jest miejsce dla książąt kościoła a owieczki mają obowiązek dawać kasę bez szemrania,amen.
  • Gość: Kielczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.13, 11:29
    do cmentarza-"bendzieta, bendzieta"-trzeba czytać ze zrozumieniem,wszyscy będą na cmentarzu-to prawda,ale prawdą jest też,że dając niemałe pieniądze na parafię katedralną i zmarli i ci,którzy ich odwiedzają mają prawo do godnych warunków,a nie takiego skandalicznego stanu jaki jest obecnie!
  • Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 04.02.13, 08:11
    >zgoda,zgoda "ŻYWI ODWIEDZAJĄCY SWOICH ZMARŁYCH MAJĄ PRAWO DO GODNYCH WARUNKÓW,A NIE TAKIEGO SKANDALICZNEGO STANU JAKI JEST OBECNIE"
  • Gość: widz IP: *.dynamic.chello.pl 04.02.13, 09:07
    Ale - spoko, bo za szybko tam się znajdziemy, wszyscy.
  • Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 06.02.13, 09:36
    Idę dziś poślizgać się na tz.alejkach.
  • Gość: wodnik IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.13, 16:49
    Lepiej się chłopie polóż i przespij, a potem przemyśl i nigdzie nie idż bo ślisko.

• Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 07.02.13, 06:35
    >do wodnika:śpie kiedy chce,a chodniki na cmentarzu czy śliskie czy nie wyglądają na wczesne lata śiedemdziesiąte XX wieku.
  • Gość: mecenas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.13, 16:30
    to co się dzieje na starym cmentarzu to jeden wielki skandal,bezczelność,arogancja,tupet zarządcy,tzn.chyba proboszcza -nawet śladu ścieżek,pojedyncze ślady,głębokie na 20 cm,czegoś takiego jeszcze nie było,a ten biorący kasę za utrzymanie cmentarza czeka na roztopy,ale wtedy będzie woda na 20cm,ponieważ jest to jednak miejsce publiczne,to warto pogonić tych strażników pałętających się po rynku,niech sprawdzą,a mandaty przydadzą się miastu
  • Gość: wicek IP: *.play-internet.pl 09.02.13, 07:59
    Kto tych strażników pogoni na cmentarz, może prezydent Lubawski.Przeciesz istnieje w tym mieście jakaś instytucja władna wydać nakaz kościołowi do natychmiastowego sprzątania śniegu i posypywania chodników piachem.Proboszcz powinien być ukarany wysokim mandatem,to taki sam obywatel jak przeciętny KOWALSKI.
  • Gość: Walerian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 08:38
    Mylisz się to jest bezkarny pleban,w dodatku prałat,nie mgr
  • Gość: walery IP: *.play-internet.pl 09.02.13, 08:49
    Niech sobie będzie prałat,ale jest odpowiedzialny za ten totalny bamłagan na cmentarzu tak latem jak i zimą.
  • Gość: Matrix IP: *.dynamic.chello.pl 09.02.13, 09:07
    Koniecznie trzeba reaktywowc Inspekcję Robotniczo-Chłopską i zrobic z tym tematem wreszcie
    porzadek, Czuwaj !
  • Gość: wściekły IP: *.play-internet.pl 10.02.13, 18:39
    Byłem dziś na cmentarzu starym i jestem wściekły.Śnieg zalega na chodnikach,ludzie chodzą po śladach wygniecionych przez poprzedników.BISKUPIE RYCZAN I PRAŁACIE KOWALSKI czy nie macie odrobiny wstydu za takie utrzymanie komunikacji pieszej dla swoich wiernych,odwiedzających tam pochowanych..TO JEST WIELKI SKANDAL.
  • Gość: spoko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.13, 22:33
    Politykier Ryczan,a zwłaszcza" Narcyz" Kowalski mają was w głębokim poważaniu,a cmentarz,leżący tam parafianie i odwiedzający groby obchodzą ich jak ten głęboki,kopny śnieg,który przykrył wszystkie ścieżki (które są też w opłakanym stanie),grunt,że katedra i pałac kurii lśnią.
  • Gość: wściekły IP: *.play-internet.pl 11.02.13, 08:55
    Cmentarz jest "chyba"miejscem publicznym i czy odpowiada za niego politykier Ryczan,czy "Naryz"Kowalski to powinni być ukarani wysokimi mandatami.JEST TYLKO PYTANIE ,KTO IM TE MANDATY WRĘCZY.
  • Gość: Upiorek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 10:34
    W ich przypadku, tylko Siła Wyższa,czyli możemy być spokojni, nic w tym skandalicznym miejscu ( z ich winy ) nic się nie zmieni.A w ostatni weekend naprawdę warto było być na tym cmentarzu,żeby zobaczyć jedyny chyba w Polsce taki obraz - dzieło arogancji tych zadufanych w sobie panów.
  • Gość: wiaterek IP: *.play-internet.pl 15.02.13, 15:12
    Do upiorka:Prawda,cała prawda,wstyd na całą Polskę,trzeba to pokazać w necie a ONI niech się wstdzą jeśli takowy mają.
  • Gość: Bywalec cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.13, 22:40
    Ciekawi pytają i odpowiadają sobie na forum "Gazety":
    walenty
    >Czy w poście w celach leczniczych będą prowadzone prace na chodnikach,alejkach cmentarza starego.
    och...ek

Tak jest , prosze pana, w ramach pokuty za grzechy wierni posprzątają cały cmentarz i będą za darmo groby kopać

Otóż,moi drodzy nic z tego,Kowalski wynajął jakiś mały pług i trochę odgarnął śnieg,odrzucając go na boki,wprost na groby ( niech odwiedzający się przekopuje przez zaspę - wyjdzie tomu na zdrowie),byłoby to niesłychane,żeby sukienkowi paprali się pracą fizyczną,a szkoda bo wyszło by im to na zdrowie fizyczne,które rzutuje na psychiczne,natomiast wierni,jeżeli chcieliby sprzątać za nich cmentarz z pewnością będą mile widziani.
  • Gość: bezwolny IP: *.dynamic.chello.pl 17.02.13, 09:15
    Trzeba powołać społeczny zarząd cmentarza, ale bez udzialu zmarlych i zdjąć wreszcie
    ten temat.
  • Gość: Bywalec cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 14:25
    Myślę,że ta dyskusja jest potrzebna,aż do skutku,którym będzie troska o przyzwoity wygląd cmentarza i godne warunki dla odwiedzających groby swoich bliskich.Natomiast powołanie społecznego zarządu cmentarza jest pomysłem fantazyjnym,ponieważ trudno marzyc o prawdziwej demokracji w Kościele Katolickim,tym bardziej w diecezji kieleckiej zarządzanej przez bp Ryczana,a tym bardziej w parafii katedralnej kierowanej przez proboszcza Kowalskiego.Jest jakaś mała,ale zawsze nadzieja,że te osoby wezmą pod uwagę tę krytykę na forum,chociaż bez niej też powinni się spalić ze wstydu za ten brak szacunku dla kieleckiej nekropoli.
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 18.02.13, 07:32
    Bywalec cmentarny napisał(a):>"Myślę,że ta dyskusja jest porzebna,aż do skutku".Ja myślę podobnie,popieram.
  • Gość: parafianin IP: *.play-internet.pl 23.02.13, 08:01
    Co się stało że nikt nie pisze o zaniedbanym starym cmentarzu.Przyjdzie niebawem wiosna to odkryje całą prawdę o zaniedbaniach wieloletnich.
  • Gość: B.parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.13, 12:16
    Po co pisać,to jak grochem o ścianę,nie trzeba wiosny,warto teraz zobaczyć co się dzieje,wiosną się nie wejdzie,bo będą bajora i bagienne błota,nie ma co zawracać głowy, teraz biskupi i Kowalski żyją imieninami,a honor i uczciwość u tych panów,to rzecz jakaś chyba niepotrzebna.
  • Gość: parafianin2 IP: *.play-internet.pl 24.02.13, 08:30
    Pisać trzeba na ten "wtydliwy"dla bp.Ryczana i ks.Kowalskiego temat. Stan alejek jest tragiczny.Imieniny tych panów mnie nie obchodzą.Czy honor jest w ich sercach tego nie wiem? Ktoś powinien to zfilmować i zamieścić w necie,były ubaw na całą Polskę
  • Gość: B.parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.13, 12:49
    Może jakiś internauta to umieści,ale ubaw już jest - gdy się czyta o wiernopoddańczym obchodzeniu imienin,albo słucha kolejnych,pełnych nienawiści politycznych tyrad w kazaniach.To właśnie rajcuje naszych pasterzy,a nie troska o owieczki modlące się za zmarłych na cmentarzu.
  • Gość: zefirek IP: *.play-internet.pl 26.02.13, 15:49
    >Wiosna,wiosna panowie księża,biskupi czas zabrać się do roboty na cmentarzu.
  • Gość: hiena cmentarna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.13, 22:41
    nic się nie dzieje - błoto,resztki śniegu,lodu,woda,sterty śmieci zaraz przy bramie na ziemi, ślady piasku tylko na odcinku między kaplicami z grobami biskupów i proboszczów,reszta zostawiona naturze,ale już za tydzień wielkie imieniny,brawo Kowalski!
  • Gość: wiosna IP: *.play-internet.pl 02.03.13, 12:40
    > Wiosna,wiosna panowie księża i biskupi czas zabrać się do roboty na starym cmentarzu.
  • Gość: future IP: *.kielce.hypnet.pl 02.03.13, 18:07
    lubita te cmentarze, hooho, pikni sie po nich chodzi i patrzy poczekajta trochu, tam tez byndzita..
  • Gość: słoneczko IP: *.play-internet.pl 05.03.13, 12:18
    Błotko na chodnikach wysycha,czas na wiosenne działanie kochany plebanie.
  • Gość: Szpieg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.13, 16:02
    Podobno pleban mówił do jakiegoś namolnego : "No i dobrze,wysycha - to co chcecie,można chodzić,mam inne potrzeby,a jak przyjdzie plucha i zima to znowu coś obiecam,ciemny lud (owce) to kupi i tak dalej,chyba,że następca Ekscelencji w przyszłym roku mnie ześle na jakąś wiochę,tam są już dobrze zadbane cmentarze i będę miał wreszcie od was święty spokój".
  • Gość: wolny IP: *.dynamic.chello.pl 05.03.13, 17:46
    A najlepiej w jedną stronę /drogę/ i po krzyku /krzyżu/.
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 06.03.13, 08:26
    Podobno "nic nie robić" to grzech zaniechania.
  • Gość: Teolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.13, 08:43
    Tak,ale ich nie dotyczy - tylko owieczki popełniają ten grzech.
  • Gość: baranek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.13, 08:45
    Owieczki - nie dajcie się strzyc.
  • Gość: lulian IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.13, 08:55
    BĘDĄ strzyc i nic nie zrobią na cmentarzu.ONI NIE MAJĄ KASY.
  • Gość: my IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.13, 09:51
    Nie po to strzyżemy,żeby wyrzucać to runo w błoto na cmentarzu,bo tak chcą jakieś niepokorne owieczki!
  • Gość: Islamista IP: *.kielce.hypnet.pl 09.03.13, 19:36
    Jestesta członami KrK, to sprzatajta, a jak nie chceta , to pokutę się wam naznaczy,.. za grzeszne wpisy, w końcu WIELKI POST,, damy rade.
  • Gość: wilk IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.13, 08:07
    Patrzcie, znowu sypie, będzie problem ?
  • Gość: żyła IP: *.play-internet.pl 10.03.13, 08:47
    A co to obchodzi proboszcza Kowalskiego,dziś niedziela i po co łazić po cmentarzu.
  • Gość: żyła IP: *.play-internet.pl 10.03.13, 08:56
    Co to obchodzi proboszcza Kowalskiego,dziś jest niedziela i po co łazić po cmentarzu?
  • Gość: żyła IP: *.play-internet.pl 10.03.13, 09:01
    Co to obchodzi proboszcza Kowalskiego,dziś jest niedziela po co łazić po cmentarzu?
  • Gość: Tacka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.13, 09:28
    Dziś trzeba iść do plebana i sypnąć mu na tackę,a nie marudzić na cmentarzu,przyjdzie lato,śniegu nie będzie,słonko wysuszy ziemię,nie będzie problemu,na nierównościach alejek trzeba się trochę pogimnastykować by owieczki nie złamały kulaska,ale to im wyjdzie na zdrowie,a kaską będzie się cieszył szanowny pasterz.Amen.
  • Gość: kaska IP: *.play-internet.pl 12.03.13, 12:43
    Kaska,kaska nie złamiesz kulaska.Pozdrowienia dla szanownego, obojętnego pasterza.
  • Gość: owieczka pokorna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.13, 10:30
    Szanowny Prałacie,Plebanie Katedralny,Administratorze Cmentarza Starego!W weekend jest rocznica odejścia do Pana bliskiej mi osoby,chciałem zapalić świeczkę,pomodlić się przy mogile.Nie wiem jednak co mam wziąć ze sobą -narty z kijkami,łyżwy,czy może w razie odwilży kalosze.Myślę,że co roku lepiej będzie zadawać takie skromne pytanie przed udaniem się na zarządzany przez naszego ukochanego Pasterza, Cmentarz Stary.
    PS.A może pobierać przy wejściu na nekropolię opłatę za którą będzie można bezpiecznie i w miarę wygodnie poruszać się tymi słynnymi już tzw.alejkami?.
  • Gość: baran pokorny IP: *.play-internet.pl 16.03.13, 08:31
    Szanowny Prałacie,Administratorze Cmentarza Starego,idzie wiosna,czas zbrać się do roboty na tym zaniedbanym cmetarzu.
  • Gość: odpowiedź IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.13, 09:18
    be!,me!,tylko tyle możecie owce i barany moje ,a cmentarz będzie taki jaki jest i basta!
  • Gość: baranek zły IP: *.play-internet.pl 16.03.13, 18:31
    To trzeba zgłosić to do Episkopatu,a nawet do TV Trwam.
  • Gość: niewierny IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.13, 18:46
    Lepiej zgłosić od razu do Szefa, najlepiej bez pośredników, do Najwyższego.
  • Gość: Jasne IP: *.kielce.hypnet.pl 16.03.13, 19:43
    Lepiej zgłosić od razu do Szefa, najlepiej bez pośredników, do Najwyższego.

Kilkudziesięciu dusza dostało za pokutę, pozpątączać i co?.. nic nie robi,, odwalta sie..
  • Gość: d. poinformowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.13, 21:39
    przecież TV Trwam to Rydzyk,a kowalski to wierny sługus Ryczana,a Ryczan -pupil Rydzyka,a więc taka interwencja nic nie da,cmentarz dalej będzie wyglądał jak wygląda,a komu to nie odpowiada to trudno-taka wola boża
  • Gość: pokorny IP: *.play-internet.pl 17.03.13, 10:02
    Proszę przestać pisać na temat cmentarza,złościcie ks.prałata Kowalskiego o biskupie Ryczanie nie wspomnę.Jak będą chcieli to coś może zrobią a Wam nic do tego.
  • Gość: parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.13, 10:44
    tak jest,przez te nerwy prałat może zafałszować podczas śpiewu na mszy św.,a tak pięknie zawsze śpiewa,aż nam coś się dzieje...
  • Gość: baranek IP: *.play-internet.pl 19.03.13, 09:17
    >mam nadzieję że biskup Ryczan wyzdrowieje a prałat Kowalski po odnowie w Watykanie zacznie remont nieszczęsnych chodników/alejek/na starym cmentarzu.
  • Gość: belzebub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 12:53
    prałacie kochany,rzeczywiście po takich sygnałach ze Stolicy Piotrowej,trzeba jak najszybciej część kasy odżałować i przeznaczyć na doprowadzenie cmentarza do w miarę przyzwoitego stanu,a może udać się tam (piechotą!) i samemu brać się za robotę (wyjdzie na zdrowie),a i może ekscelencja jak to zobaczy-wyzdrowieje.
  • Gość: walery IP: *.play-internet.pl 21.03.13, 08:24
    Nie będzie poprawy stanu zaniedbanych całymi latami chodników cmentarnych.Z Watykanu wieje ubustwem.
  • Gość: ubustwo IP: *.kielce.net.pl 21.03.13, 08:57
    ubóstwo bo ubogi, u boga
  • Gość: baranek wku...ony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 13:16
    Katolickie , ryczanowskie czarymary, kowalskie przegięciówki - won!
    Potrzeba Kościoła pragmatycznego - dialogu i czynu - z miłosci i dla miłoóści bliźbniego.
  • Gość: Tobie trza IP: *.kielce.net.pl 19.03.13, 14:14
    ATEISTYCZNEGO KOSCIOŁA!! -zakładaj razem z szarańcza od Palikota
  • Gość: wku...ony baranek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 18:07
    Gość portalu: Tobie trza napisał(a):

> ATEISTYCZNEGO KOSCIOŁA!! -zakładaj razem z szarańcza od Palikota
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Tobie rozumiem pasuje obecny kielecki katolicki ateizm, co zatem na tym forum robisz?
  • Gość: love/inaczej IP: *.kielce.hypnet.pl 19.03.13, 18:42
    ja, to szukam miłości..gejowskiej..źle trafiłem.. oh przepraszam.. ale d.. mnie dzis b... wieeeelkie sorrrry
  • Gość: korekta IP: *.play-internet.pl 20.03.13, 08:11
    >do:Love/inaczej >Jak jesteś trzaśnięty w pust łeb czy masz porąbane to nie wypowiadaj się w sprawie zwykłych chodników na cmentarzu.A może zwiałeś ze szpitala w Morawicy.
  • Gość: do Walerego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 11:11
    A ja jestem ostrożnym optymistą,mam nadzieję,że bogactwo przeniesie się z pałacowych budynków na Placu Panny Marii na cmentarne alejki.
  • Gość: wku...ony baranek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 12:19
    www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/tadeusz-bartos-cudu-nie-było~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Jestem za :
    - więcej kultury chrzescijanskiej w kieleckim katolicyźmie , w tym szacunku dla naszej tozsamości i bezspornych wartości jakie niesie cywilizacja ... tu mowa o cmentarzach naszych,
    - mniej zabobonu i prostaczkowatej tradycji w relacjach chierrarchia - owieczki.
  • Gość: wku...ony baranek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 12:22
    www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/tadeusz-bartos-cudu-nie-bylo
  • Gość: New age IP: *.kielce.net.pl 21.03.13, 12:55
    Pieprzysz, górnolotne frazesy, z któtych nic nie wynika..
  • Gość: xyz IP: *.play-internet.pl 21.03.13, 15:57
    Potrzebne są płyty chodnikowe lub kostka na alejki/chodniki/.
  • Gość: Popieram IP: *.kielce.hypnet.pl 21.03.13, 19:23
    I tu się zgadzam,.. a nie jakieś farmazony głoszącego nową ewangelizację typu żeby zwiększyć zawartość cukru w cukrze - cyt." więcej kultury chrzescijanskiej w kieleckim katolicyźmie" , bez sensu..
  • Gość: Nostalgia IP: *.kielce.hypnet.pl 21.03.13, 19:55
    Z drugiej strony zastawiające jest dlaczego ten wątek jest tak długo eksploatowany i chyba lubiany przez forumowiczów, bez względu na poglądy i wyznanie, obywa się tutaj tez bez wyzwisk i pomówień ,
    wg mnie nie chodzi tu tylko o to by spowodować aby odpowiedzialni ludzie zadbali o cmentarz i wywołanie"wstydu koscioła" - jest tutaj coś więcej, duuuużo głębszego i duuużo więcej, Co?.. niech każdy odpowie sobie sam..
  • Gość: Bywalec cmentarny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 19:54
    potrzebna przede wszystkim dobra wola plebana Kowalskiego,a w tę nie bardzo wierzę
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 22.03.13, 18:13
    >może pleban ogłosi sciepę na remont chodników na cmentarzu,parafianie chętnie sypną kaską.
  • Gość: palemka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.13, 22:18
    Ściepy to już były na złocenia katedry,budowę nowych budynków parafialnych,kaplic itp.,a cmentarz nie interesuje tego zadufanego plebana,jutro niedziela palmowa,mróz chwycił,a więc idąc na groby trzeba brać łyżwy,wiosna coraz bliżej remont alejek coraz dalej,niedługo kajaczki będą potrzebne jak to wszystko co zalega na nich puści.Miejmy nadzieję,że następca Ryczana zmusi Kowalskiego do roboty,albo go przeniesie na jakąś wiochę,gdzie cmentarz jest zadbany.
  • Gość: cierpliwy IP: *.play-internet.pl 25.03.13, 07:43
    Kielczanie,parafianie czekają kiedy usłyszą cokolwiek w sprawie naprawy tych nieszczęsnych chodników na C M E N T A R Z U STARYM a chyba i Nowym.
  • Gość: Kleryk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.13, 09:32
    Pleban, administrator cmentarza nic nie zrobi, nie ma czasu na takie głupoty jak alejki cmentarne,bo się chlubi swoimi funkcjami - proboszcza i kustosza bazyliki katedralnej oraz przydupasa Eminencji,broniącej w czasie kazania z okazji Niedzieli Palmowej arcybiskupa "Flaszkę.Amen i Szczęść Boże,owieczki!
  • Gość: żyłka IP: *.play-internet.pl 27.03.13, 06:02
    Jeśli jak twierdzisz nic nie zrobi to znaczy że nie ma szacunku dla tych pochwanych jak i dla żyjacych,grzech,grzech W I E L K I.
  • Gość: Kleryk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.13, 09:10
    Grzech? - nie,wielka pycha! (ale to chyba jeden z grzechów głównych).
    Swoją drogą,jeżeli temat tego zaniedbanego cmentarza wywołał tak duże zainteresowanie,to dziwi,ze żaden z dziennikrzy kieleckich nie chce podjąć tego zagadnienia,czyżby strach?
  • Gość: żyłka IP: *.play-internet.pl 28.03.13, 05:03
    >Dziennikarze w Kielcach wolą unikać takich zagadnień,boją się wchodzić w konflikt z Kościołem.Takie to mamy niezależne media.
  • Gość: cenzura trwa IP: *.play-internet.pl 29.03.13, 12:18
    Słabi Ci dziennikarze co boją się pisać na temat zaniedbań na cmentarzu starym w Kielcach.To temat społeczny.I NIECH NIKT NIE TWIERDZI ŻE TO KOLEJNY ATAK NA KOŚCIÓŁ.
  • Gość: nikt IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.13, 09:16
    Zimno.
  • Gość: duszyczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.13, 13:07
    mokro,ślisko,śnieżnie,błotnisto,alleluja,wesołych świąt prałatowi,administratorowi,kustoszowi!!!
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 30.03.13, 13:19
    Tak ma być i Wam owieczki nic do tego.
  • Gość: ;]] IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.13, 14:15
    www.nie.com.pl/14-2013/tusk-na-podsluchu
  • Gość: Daibli nadali!! IP: *.kielce.hypnet.pl 30.03.13, 15:28
    Jest zapis z waszego forum w kroniczce Echa dla Was, .którzy wolicie cmentarz niż urnę..Za łopatę i odśnieżaj jeden z drugim , bo na widły diabeł cie weźmie..
  • Gość: aniołek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.13, 16:31
    diabełku,chyba za to co tam się dzieje na tym cmentarzu - to wiesz kogo wziąć do kotła ze smołą?
  • Gość: Daibli nadali!! IP: *.kielce.hypnet.pl 30.03.13, 17:05
    Lubita ten watek , i pośmiać sie tyz ale nic nie robita, jak to po kielecku.. hahahaha
  • Gość: Kleryk1 IP: *.kielce.hypnet.pl 30.03.13, 19:46
    Zima szaleje, nic się nie dzieje,.,wiosny nie budziet tylko lato , o co wam się rozchodzi... do grooobu czy grobów?, zamknijta ten temat , szybciutko ..nudny jest i ta wasza bezradność ..poraża,,, lubita cmentarz , to nas to...poc
  • Gość: duszek IP: *.play-internet.pl 31.03.13, 10:30
    do kleryka1:>Jesteś maleńki pajacyk a styl pisania do "KITU"
  • Gość: B.parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.13, 14:22
    W poniedziałek wielkanocny,w południe widziałem jak robotnicy prezydenta Wela podjechali samochodem pod bramę cmentarza partyzanckiego i odgarniali śnieg na alejkach i posypywali je piaskiem,natomiast obok na cmentarzu starym - jak zwykle śnieg,ślisko,w niektórych miejscach błoto i ledwo trzymający się na nogach starsi ludzie odwiedzający groby bliskich.Plebanie,kustoszu Kowalski,może trzeba było wysłać swoich robotników (wikarych),aby przynajmniej posypali ten śnieg nieodgarnięty piaskiem,byłaby większa zasługa u Boga niż wysyłanie ich co godzinę po pieniądze na tacę!
  • Gość: szyderca IP: *.play-internet.pl 01.04.13, 17:43
    Czyli na cmentarzu bez zmian,masakra chodnikowo-alejkowa.Wstyd,wstyd albo GRZECH panie plebanie Kowalski.
  • Gość: Tak,tak IP: *.kielce.hypnet.pl 02.04.13, 17:37
    Wstyd , to kraść i z dupy geja spaść,.. bezradne dzieciaki.. ile ten wątek ciągniecie bez żadnego efektu..
  • Gość: Chodzik IP: *.kielce.hypnet.pl 02.04.13, 19:42
    Od lat chodzę bramą na stary cmentarz obok wejścia na cmentarz wojskowy.Alejka biegnąca przy murze jest w tragicznym stanie,pewno z lat siedemdziesiątych.Widziałem jak starsza pani upadła na kolana.Biskupie czy zechciałbyś się przespacerować pod rękę z proboszczem Kowalskim i zobaczyć jak to wygląda.Proszę zabrać laseczkę aby nie paść na kolana.

Lubisz to, chodź dalej chodź.. i znajdziesz się ... przewodniku ,, wiadomo gdzie ..
  • Gość: prosie pana IP: *.kielce.hypnet.pl 02.04.13, 20:23
    a jak sytuacja na cmentarzu żydowskim, nie wspominając o mahometanskiem się przedstawia , dawno nie byłam..tez trudno...
  • Gość: niegołąb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.13, 15:56
    U ewangelików kościoły skromniejsze, cmentarze mniejsze, a Ducha Bożego - w porzadku, ładzie, czystosci - więcej widać
  • Gość: Mądrale IP: *.kielce.hypnet.pl 04.04.13, 22:25
    a u Jechowych I Żydów to nic ni ma ..DLACZEGO..??, A uni MAJA SIĘ DOBRZE i nie płacza i nie narzekają ,, tyle was katolików tu Q... sie zebrało..petycje napisać, podpisać i zanieść gdzie trzeba a nie wkoło aja waj awaj i kpiny i drwiny ..moda taka jest tera czy jak, czy tchórze takie same siedzi i boja sie iść do biskupa / proboszcza/.. a gazeta nic nie pomoze??
  • Gość: wiosna IP: *.play-internet.pl 07.04.13, 06:12
    Wiosna,wiosna czas na romont chodników,alejek.Czy pisanie petycji jest potrzebne.DOBRY GOSPODARZ chyba widzi jaki jest porządek w jego obejściu.
  • Gość: Skowronek wiosenny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.13, 22:04
    No właśnie,rzecz jednak w tym, że pleban Kowalski dba o blichtr w katedrze i plebanii, a co do zmarłych - to,owszem dba, ale o pieniądze z licznych,odklepywanych tzw.wypominków,tyle tylko, że idą one nie na to co trzeba.
  • Gość: Wróbel IP: *.kielce.hypnet.pl 08.04.13, 18:48
    a co do zmarłych - to,owszem dba, ale o pieniądze z licznych,odklepywan
    > ych tzw.wypominków,tyle tylko, że idą one nie na to co trzeba.

dajesz na takowe/ wypominki/?.. jeżeli nie to nie wypominaj..
  • Gość: parafianin IP: *.play-internet.pl 08.04.13, 20:26
    Dlaczego prałat i biskup tak uporczywie milczą w sprawie cmentarza starego i nowego.Przeciesz to wpływa na ich wizerunek u parafian.
  • Gość: Zgadnij IP: *.kielce.hypnet.pl 08.04.13, 20:38
    ..Bo nie czytają portalu GW..i nie zamierzają...
  • Gość: aniołek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.13, 23:05
    czytają,czytają,tylko maja gdzieś innych czytelników
  • Gość: parafianin IP: *.play-internet.pl 09.04.13, 05:41
    >to nie mają tz.informatorów.
  • Gość: były parafianin IP: *.play-internet.pl 10.04.13, 13:59
    Myślę że ta dyskusja o chodniko-alejkach na starym i nowym cmentarzu powinna trwać.
  • Gość: parafianin jeszcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.13, 14:23
    Tak, dopóki Kowalski wreszcie zacznie szanować ludzi, a przestanie uwielbiać siebie i Ryczana, albo się wyniesie na zapadłą wiejską parafię, gdzie by się może sprawdził, dla jasności nie jestem księdzem, a więc nie poluję na jego miejsce, ale jako parafianie naprawdę mamy go dość, nie zmuszajcie nas do odchodzenia z katedry przez tego człowieka, który ma w takiej pogardzie swoich parafian doznających takich upokorzeń, chodząc po tym zapuszczonym cmentarzu.
  • Gość: ja IP: *.play-internet.pl 12.04.13, 08:15
    >Ja trwam i żądam remontu chodników.
  • Gość: gołym okiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.13, 00:06
    Kulturowe śmietnisko całego swiata, obce kulturze mieszczaństwa , inteligencji Miasta Kielce a i tym bardziej parafii katedralnej i jej cmentarzowi.
    Skąd się to prostactwo, ta " zaraza " przywlokła ?!
  • Gość: Lulian IP: *.play-internet.pl 13.04.13, 07:32
    Napisz jaśniej,nic z tego nie łapię.Na cmentarzu powinien być porządek i prałat za to odpowiada o biskupie nie wspomnę.
  • Gość: Julisław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.04.13, 08:29
    Właśnie, łatwo się domyślić komu jest z tym do twarzy.
  • Gość: myszka kościelna IP: *.play-internet.pl 15.04.13, 07:51
    Kiedy usłyszę z ambony na temat tego problemu z cmentarzem/alejki,chodniki/.
  • Gość: wams IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.13, 10:43
    Za obecnego włodarza katedralnego - nigdy!, po jego odejściu, może trafi się jakiś uczciwy,normalny pleban -gospodarz, dbający o swoje owieczki, a nie o siebie.
  • Gość: parafianin jeszcze IP: *.play-internet.pl 15.04.13, 20:31
    >To ja nie dam złamanego grosza takiemu "włodzrzowi".Prałacie otrząśnij się ze snu,zima się skończyła.
  • Gość: jaś IP: *.play-internet.pl 17.04.13, 08:37
    >Szkoda pisać dalej na temat zaniedbanego cmentarza starego.Prałat Kowalski i jego szef bp.Ryczan nic nie zrobią,bo po prostu nie chcą.
  • Gość: Zofia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.04.13, 15:46
    Byłam dziś na cmentarzu,niestety nic się nie dzieje,a pamiętam jak co roku,od kilku lat proboszcz Kowalski obiecywał "na wiosnę,na wiosnę,jak się tylko ociepli ruszamy z robotami na cmentarzu". Początkowo tłumaczył zwłokę przeznaczaniem wszystkich środków na prace w katedrze, ciekawa jestem na co teraz wydaje pieniądze"? Przykro,że na tym człowieku nie można polegać, a jego słowa są nic nie warte.Podobno przykład papieża Franciszka zaczyna oddziaływać na polskich księży,szkoda tylko, że jeszcze nie na kieleckich,a zwłaszcza w parafii katedralnej.
  • Gość: jaś IP: *.play-internet.pl 17.04.13, 20:20
    Bardzo przykre że proboszcz Kowalski obiecuje i nie dotrzymuje słowa.Pytam zatem bp.Ryczana do kiedy ma zamiar udawać że nie widzi tego co widzą parafianie.
  • Gość: lulian IP: *.play-internet.pl 18.04.13, 07:05
    >Oj Jaśiu,Jaśiu to nie wiesz że to są koledzy i widzą to co chcą,parafianie niech zamilczą bo mogą dostać pokutę, w języku czeskim KARA.
  • Gość: Obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.13, 10:24
    Tak,masz rację, a w dodatku Ryczan ma inne rzeczy na głowie niż zadbany,przynajmniej jako tako cmentarz, przygotowuje już następne polityczne agitki , a Kowalski pewnie mu w tym kibicuje.
    PS. Może by szanowny prałat przynajmniej uruchomił pompy z wodą na cmentarzu, to owieczki umyją groby,wstawią świeże kwiaty do wazonów i może zapomną do zimy o sławnych alejkach im.prałata.
  • Gość: Lulian IP: *.play-internet.pl 19.04.13, 07:18
    >Świetna propozycja,alejki im.prałata.
  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.13, 15:40
    dzięki za uznanie,oczywiście, gdyby doszło do oficjalnego nadania tym alejkom imienia prałata, to musi być przecięcie wstęgi i pokropek dokonany przez patrona prałata - JE, po takiej uroczystości, wszyscy usiłujący bezpiecznie poruszać się po alejkach będą mieć prawidłowe skojarzenia
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 20.04.13, 08:37
    ONI są jak skała,możecie sobie pisać,pisać,piać na "BERDYCZÓW".
  • Gość: K.R. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.13, 10:17
    Podobno Kościół jest skałą, ale alejki cmentarne, prałat i ekscelencja?!!!
  • Gość: Jaś IP: *.play-internet.pl 22.04.13, 07:26
    >BISKUP,prałat nie widzą i nie słyszą-amen.Lepsza od działania w sprawie remontów chodników/alejek/jest polityka.
  • Gość: lulian IP: *.play-internet.pl 23.04.13, 05:02
    >Może ogłosić tz.ściepę i wyremontować choć kilka tych klepisk zwanych chodniko-alejkami.
  • Gość: duszyczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.13, 09:29
    nie ma takiej potrzeby, wystarczy tylko zmiana mentalności i podejścia do swojej pracy (misji) plebana Kowalskiego, tylko kto go do tego zmusi, przecież Franciszek nie przyjedzie do Klerykowa
  • Gość: luljan IP: *.play-internet.pl 24.04.13, 07:11
    >wiem,wiem że były to obciach dla plebana o biskupie nie wspomnę.Jednak łatwiejsza jest polityka z ambony.
  • Gość: parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.13, 18:41
    Sukces naszego ukochanego pasterza - jest woda w części cmentarza od strony stadionu, jak go ładnie poprosimy, to może za rok, za dwa będą w tej części alejki, na razie nie zaszkodzi trochę gimnastyki nóg, aby ich nie połamać na wykrzywionych kamieniach.Z Bogiem i alleluja!
  • Gość: lulian IP: *.play-internet.pl 25.04.13, 06:06
    Ja pasterza nie będę prosił,ale niech ON nie podstawia mi tacy.
  • Gość: ucho IP: *.play-internet.pl 26.04.13, 06:55
    >Spoko,spoko słyszałem że podobno mają prawdopodobnie coś "zrobić"w sprawie cmentarza.Nikt jednak nie wie kiedy?.
  • Gość: d. poinformowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.13, 09:28
    To już obiecują od wielu lat, a potem liczą na dobra pogodę i na to, że ludzie zapomną, byle do następnego roku.sam słyszałem, jak wikary rok temu, odprowadzany przez żałobnika po pogrzebie do samochodu przez błoto,kałuże wody i resztki śniegu, szeptał - na wiosnę, na wiosnę będą robione alejki i co Kowalski wybił mu to z głowy, bo on ma inne potrzeby.W tym kościele bardzo aktualne jest powiedzenie 'obiecanki,cacanki, a głupiemu radość i ciemny lud to kupi"."Ciemny lud" to określenie jednego z wybitnych kiedyś polityków umiłowanego przez naszych pasterzy PIS-u.
  • Gość: echo IP: *.play-internet.pl 28.04.13, 04:48
    I to jest cała prawda,"Ciemny lud to kupi".Arogancja pastarzy w tym temacie cmentarza jest wielka,amen,amen.
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 29.04.13, 06:37
    >Pasterze zawsze wiedzą lepiej od owieczek.Skąd ta wiedza, to samotni "bezdzietni" kawalerowie choć czasem w utajnionych związkach.Klepiska na cmentarzu to dla tych panów nie istniejącący mało istotny problem OWIECZEK.
  • Gość: jaś IP: *.play-internet.pl 30.04.13, 05:58
    >Może uruchomić noszenie po cmentarzu starych ludzi w lektykach?.Nosicielami mogli by być młodzi klerycy oczywiście za opłatą co łaska.
  • Gość: wnerwiony IP: *.play-internet.pl 30.04.13, 07:04
    >Gdzie jest i co robi w sprawie cmentarza Rada Parafialna przeciesz to są osoby obdarzone zaufaniem wiekszości parafian.Dlaczego nie zabierają głosu w tej wstdliwej sprawie dla prałata Kowalskiego i bp.Ryczana.Żarty na temat cmentarza są nie smaczne.
  • Gość: Andrzej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.13, 11:16
    Co do noszenia starszych ludzi po tych zrujnowanych,niebezpiecznych dla zdrowia alejkach - pomysł dobry ,ale nosić ich powinni pleban z biskupem ,byłoby to pożyteczne, a i odkupili by wiele swoich grzechów, oczywiście powinni to robić za darmo w określonych 2-3 godzinach dziennie, co łaska jest w kościele bez przerwy, rada parafialna u plebana? - nie żartujmy sobie, to u Franciszka są doradcy i kontakt z innymi, a nie w Kielcach.
  • Gość: zzzzzzzzzzziutek IP: *.183.147.193.dsl.dynamic.t-mobile.pl 30.04.13, 13:16
    marucha.wordpress.com/2013/04/30/mowa-nienawisci-forpoczta-miekkiego-totalitaryzmu/#comments
  • Gość: stanczyk IP: *.play-internet.pl 01.05.13, 08:37
    >To znaczy szanowny Andrzeju że Rada Parafialna nie istnieje,czy raczej nie ma nic do gadania u boku prałata Kowalskiego,że nie wspomnę o wielce szanownym biskupie Ryczanie.Żle się dzieje od lat w temacie wielkich zaniedbań na najstarszym cmentarzu w Kielcach.
  • Gość: były parafianin IP: *.play-internet.pl 01.05.13, 20:37
    >Ja WAM WSZYSTKIM OŚWIADCZAM,ICH to znaczy "księży"katedralnych nic nie obchodzi.Możecie chodzić po tych chodniko-alejkach w trampkach lub wcale.
  • Gość: też b.parafianin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.13, 21:15
    dlatego tak wiele osób, nie mogąc znieść Kowalskiego chodzi do Kapucynów i św.Trójcy, a Kowalski utrzymuje się dzięki kadzeniu Ryczanowi
  • Gość: jaś IP: *.play-internet.pl 02.05.13, 08:39
    >Czy parafianie nic nie widzą i nie słyszą.Czy nie nie mogą Kowalskiemu podziękować za to zaniedbanie na cmentarzu.Czy kadzenie bp.Ryczanowi wpłynie na podjęcie decyzji o remontach tych chodniko-alejek.Bracia i siostry czekajcie na cud.
  • Gość: prawnuk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.13, 12:13
    Aleje, budowane prawdopodobnie w rządzonym arystokracja i inteligencją miedzywojniu dwodziestoletnim, sporządzone z bruku i płyt piaskowcowych wyściełających tzw rynny deszczowe po brzegach alei,
    dzisiaj zamienione w błotniste - zasypane gruzem, glina i cementem przez grabazy i nie oczyszczane , nie zamiatane od lat - koleiny cmentarne.
    Brud i niechlujstwo zaczynają się od samej bramy głównej, zdruzgotana , klajstrowana zaprawą cementową co odcinek i zapaskudzona ziemią z przekopywanych grobów aleja, przypomina wjazd na targowisko bardziej, niz do przybytku wiecznego spoczynku kultury chrzescijańskiej.
    osobiscie z takim chrzescijaństwem i taką kulturą, nie chce mi się mięc nic wspólnego, myslę , ze moim przodkom także;
    poproszę o exhumację i przeniesienie na Cedzynę na koszt parafii, utrzymywanej z naszych datków i podatków kropka

• Gość: b.wierny pralata K IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.13, 00:27
    Nic dodać,nic ująć, szanowny prałacie i purpuracie- SKANDAL - wołający o pomstę do nieba, ona z pewnością już niedługo nadejdzie !!!
  • Gość: ODCHODZĘ IP: *.play-internet.pl 03.05.13, 07:36
    SKANDAL,skandal,skandal,mam wrażenie że liczy się tylko K A S A czyli FORSA.Parafianie katedry przechodzą do innych parafii nie pytając pasterza o zgodę.
  • Gość: wygnany IP: *.play-internet.pl 04.05.13, 07:44
    >Nie będzie remontu na cmentarzu starym z powodu braku pieniędzy w kasie w tym 100-leciu.Przestańcie pisać i denerwować bp.Ryczana, ON na głowie ma sprawy wagi politycznej i nie będzie się zajmował jakimiś zakichanymi alejkami.Możecie sami naprawić te chodniki jak chcecie odwiedzać bliskich tam pochowanych.Do roboty owieczki kochane.
  • Gość: ksiądz-emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 09:48
    Kowalskiego nie obchodzą nawet groby księży, przecież w jakiś sposób jego kolegów, wielu z nich było o wiele lepszymi od niego duchownymi ( ci,co go znają, wiedzą dlaczego), na starym cmentarzu jest kilka grobów kapłanów w opłakanym stanie, w których są pochowani księża, jest to ogromny wstyd, ale ten proboszcz nie wie co to wstyd, o czym świadczy stan tego cmentarza, oburzenie odwiedzających groby i brak jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji. W tej sytuacji zostaje tylko się modlić za niego.Z Bogiem, Stanisławie
  • Gość: sowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 10:50
    A moze sprawy remontu alejek przedłozyć gospodyni proboszcza?;
    w myśl : "gdzie diabeł nie może......."
  • Gość: ksiądz-emeryt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.13, 13:37
    Obawiam się, że to niemożliwe, z doświadczenia wiem, że gospodynie są wiernie wpatrzone w swoich proboszczów ( nawet, wbrew pozorom, ta Michalina z "Rancza" ) i przejmują od nich wiele cech charakteru, zwłaszcza te złe, tak więc nie ma co liczyć, że się coś zmieni w Kielcach na cmentarzu pod wpływem gospodyni, a przy okazji - może zamiast politycznych tyrad, księża w katedrze zaapelowali by do wiernych, by nie kradli kwiatów i zniczy z cudzych grobów, wszak jest takie przykazanie, ja natomiast uważam, że problem alejek się rozwiąże, gdy przyjdzie nowy, inteligentny,wykształcony, wrażliwy na ludzi gospodarz parafii, oczywiście to nie nastąpi za tej kadencji Ekscelencji, możliwy jest też wariant, że ktoś poszkodowany zażąda odszkodowania za poniesiony uszczerbek na zdrowiu.
    Przy okazji - trzeba być wdzięcznym organizatorom corocznej kwesty na cmentarzu, gdyby nie ofiarność ludzi, ten cmentarz byłby całkowitą ruiną.
  • Gość: jjanosikk IP: *.play-internet.pl 05.05.13, 10:13
    Do księdza-emeryta. >Dziękuję za wypowiedz w tej fstydliwej sprawie dla ks.Kowalskiego oraz bp.Ryczana.Nie myślałem że sprawa tych nieszczęsnych chodniko-alejek na cmentarzu starym wywoła takie zainteresowanie.Wnioskuję po wypowiedzi księdz że za alejkami kryją się inne zaniedbania. Kadencja bp.Ryczana dobiega końca i z pewnością zostanie zmieniony proboszcz Kowalski.Popieram i dziękuję organizatorm kwsty na cmentarzu.Pragnę dodać że poruszając w ubiegłym roku ten temat nie miałem intencji kogokolwiek dotknąć.Kończąc myślę że ten temat powinien wypłynąć do lokalnych gazet i tv.Niech wtedy nikt nie mówi że to jest atak na Kościół.Pozdrawiam księdza-emeryta,sam jestem emerytem.
  • Gość: Jaśiek IP: *.play-internet.pl 06.05.13, 07:32
    >Możliwy jest też wariant,że ktoś napisze skargę do Państwowej Inspekcji,Episkopatu,Watykanu.
  • Gość: b.parafianin IP: *.play-internet.pl 06.05.13, 16:06
    >Daremne Wasze pisanie.Ci panonowie nie słyszą,nie widzą tego problemu od lat.Widzą swój czubek nosa i tam właśnie mają to co piszecie w tej sprawie.Hierarchia to hierarchia a WY OWIECZKI możecie jedynie być cicho i dawać na tacę.
  • Gość: znajomy tych panów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 16:17
    tak jest,amen, owieczki cicho siedzieć!
  • Gość: co waść gadasz IP: *.play-internet.pl 07.05.13, 07:33
    >Twoja myśl jest godna nagrody Nobla.Ja to zrozumiałem inaczej.
  • Gość: lulian IP: *.play-internet.pl 08.05.13, 03:54
    >I co,i nic.CISZA NA ALEJKACH.AMBONA MILCZY.
  • Gość: stańczyk IP: *.play-internet.pl 08.05.13, 07:03
    >Smutne i śmieszne jest to milczenie ambony.A może jak pisał ksiądz emeryt gosposia prałata Kowalskiego wstrząśnie sumieniem swego chlebodawcy?.
  • Gość: Owieczka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.13, 09:49
    rzeczywiście cisza, błoto wyschło, nogi się wykręcają na dziurach, wyrwach, pleban świętuje - odpust!, jak dobrze, ze już niedługo.
  • Gość: Arcykapucyn IP: *.opera-mini.net 08.05.13, 18:11
    Piszesz człowieku sam do siebie uprawiając monolog korzystając z dwóch dostawców internetu i podbijasz wątek od kilku miesięcy mając nadzieję, że ktoś zainteresuje się alejkami na cmentarzu. Nie rób sobie nadziei zwłaszcza teraz w dobie kryzysu. A i tak ludzie będą woleli być tam chowani bo wygodniej jest w niedzielę wybrać się spacerkiem na stary niż dymać na cedzynę.
    Daj już se człowieku spokój...
  • Gość: XY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.13, 23:16
    Arcykapucynie,widać dawno nie spacerowałeś po tych wspaniałych alejkach.
  • Gość: Kapucyn 2 IP: *.play-internet.pl 09.05.13, 09:21
    >Arcykapucynie,ten temat poruszony w ubiegłym roku przez kogoś nazwanego przez Ciebie człowiekiem to wstd nie powiem grzech kk kieleckiego.Nareszcie ktoś nazwał tę sprawę po imieniu i powidz co Cię tak ubodło.Prawda,prawda niemiła bp.Ryczanowi i jego podwładnemu Kowalskiemu.Spokój to Ty człowieku sobie daj.Kryzys nie ma nic do wieloletnich zaniedbań na cmentarzu i szcunku tak do pochowanych tam,jak i ich żyjacych krewnych.
  • Gość: Kapucyn 3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.13, 13:01
    Nie wiem, czy przypadkiem Arcy kapucyn to nie ktoś od szanownego prałata?, rzeczywiście trzeba być kimś bez sumienia, żeby lekceważyć to, jak postępuje parafia z tym cmentarzem!
  • Gość: co wść gadasz IP: *.play-internet.pl 11.05.13, 06:23
    >Sumienie to mają mieć owieczki przed strzyżeniem.
  • Gość: naiwny baranek IP: *.play-internet.pl 12.05.13, 05:18
    >W sobotę byłem na cmentarzu starym.Brama od strony wejścia na cmentarz wojskowy była jak zwykle zapętana na łańcuch.Pozostawiono małą szczelinę do przeciskania się bokiem.Pytam się jak ma przejechać wózek inwlidzki.Arogancja zarządcy prałata katedralnego Kowalskiego przeszła moje naiwne oczekiwania, że może coś dotarło do jego sumienia.
  • Gość: obserwator IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 10:13
    to samo jest z bramą na początku cmentarza, od strony miasta, wąska, ledwo uchylona brama, przez którą trzeba się przeciskać, a potem od razu wchodzi się na stertę śmieci leżącą na ścieżce ( na kontener tego biednego plebana oczywiście nie stać) no i potem, wiadomo, wyłamywanie nóg na tzw."alejkach", zgadzam się,że arogancja i tupet tego człowieka nie zna granic, naprawdę znam wiele osób, które przestały chodzić do katedry tylko z jego powodu
  • Gość: zawiedziony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 06:16
    >Ja przestałem chodzić nie tylko do katedry.
  • Gość: apostata IP: *.play-internet.pl 13.05.13, 21:55
    >Ci panowie w czerni za nic mają swoich wiernych.Łańcuch jak wisiał tak będzie,chodniki może poprawią kiedy będzie kasa od owieczek.Przestańcie ich nagabywać bo to ich obchodzi tyle co zeszłoroczny snieg czy błoto na tych cmentarnych chodnikach.
  • Gość: Stan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.13, 23:07
    Niech nie zapominają, że kiedyś też będą tam leżeć, chyba, że prałat myśli o pochówku po znajomości w katedrze
  • Gość: apostata IP: *.play-internet.pl 14.05.13, 07:22
    >Oni się tym nie przejmują,to owieczki mają się bać i tak stąpać po tych chodnikach by nie być zagopsowanym.
  • Gość: Grek IP: *.play-internet.pl 14.05.13, 14:26
    >Oni " hierarchowie "są tym tematem zmęczeni.Przestańcie pisać bo to może być grzeszne.Czy do Was nie dociera że NIC,nic nie macie do powiedzenia.
  • Gość: zeu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.13, 19:00
    byłem dziś na tym cmentarzu, cisza, spokój, nic się nie robi, alejki w opłakanym stanie, chyba jedyne w swoim rodzaju w całym województwie, a może i kraju, brama ledwo otwarta, ale jakoś się przecisnąłem (dobrze być szczupłym), natomiast widziałem robotnika na dach siedziby naszego ukochanego pasterza
  • Gość: xyz IP: *.play-internet.pl 15.05.13, 05:37
    >Niebo płacze nad tragicznym stanem cmentarza starego i dach przecieka.
  • Gość: kierowca IP: *.play-internet.pl 15.05.13, 20:40
    >Podobno bp Ryczan ma przyjechać na inspekcję alejko-chodników na cmentarz stary autobusem MZK.
  • Gość: kierowca IP: *.play-internet.pl 15.05.13, 20:45
    >Podobno bp.Ryczan ma przyjechać na inspekcje chodniko-alejek autobusem MZK.
  • Gość: stróż nocny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 21:19
    no to Kowalski pędzi rozłożyć swojemu ukochanemu pryncypałowi dywan, żeby nóżek nie połamał
  • Gość: stróż dzienny IP: *.play-internet.pl 16.05.13, 07:13
    >dywan ale koniecznie perski ot co.
  • Gość: stróż nocny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.13, 15:11
    Oczywiście, nie będzie z tym problemu, gorzej z płytkami, piachem itp.oraz robotnikami do naprawy alejek.
  • Gość: stróż dzienny IP: *.play-internet.pl 17.05.13, 06:47
    >Trzeba jednak pokazać te "słynne"alejko-chodniki w TV Kielce.Nie wiem jednak czy będą mieli odwagę narazić się panu biskupowi Rycznowi.
  • Gość: kapucyn starszy IP: *.play-internet.pl 18.05.13, 07:55
    >Koniecznie pokazać w TV ogólnopolskiej,może w TVN oni się nie będą bali pana biskupa Ryczana.
  • Gość: z za oceanu IP: *.play-internet.pl 19.05.13, 09:50
    >Byłem,widziałem,przeczytałem wiele wpisów na temat tz.alejek.Zaniedbanie tego cmentarza jest wielkie.Dziwne że od ub.roku tj.listopada nic nie zostało zrobione.Ja osobiście nie dam złamanego grosza takiemu zarządcy.Jak można wychodzić na ambonę przed oblicze wiernych i patrzeać im w oczy.Co z szacunkiem dla tych co tam zostali pochowani,wielu z nich to kapłani.
  • Gość: Polak IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.13, 17:12
    Niestety, aktualni zarządcy diecezji, parafii i cmentarza maja to w głębokim poważaniu i obchodzi ich to tyle co zeszłoroczny śnieg.
  • Gość: kielczanin IP: *.play-internet.pl 20.05.13, 06:05
    >Czas będzie dla tych panów jedynym sędzią,ONI czyli prałat i biskup nie boją się niczego.Upływający czas nie takich mocarzy jak ci mali rozliczył a grzech zaniechania naprawią po nich następcy amen.
  • Gość: wladio IP: *.play-internet.pl 21.05.13, 20:45
    >nie boją się piekła a chcą do nieba,ignorują tych z których żyją a forsy więcej,wciąż więcej potrzeba.
  • Gość: z Tokarni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.13, 21:45
    Czytam te bulwersujące wpisy i dziwię się jak taki człowiek może być gospodarzem wiodącej parafii w mieście diecezjalnym i zabytkowego cmentarza Niech raczy przyjechać do nas, do Wolicy - Tokarni i weźmie przykład z naszego skromnego proboszcza, który pokaże temu zadufanemu w sobie księdzu ( jak słyszę od wielu Kielczan) jak należy dbać o cmentarz i szanować zmarłych i ich bliskich.Materiał o naszym cmentarzu pokazała TVP Kielce w niedzielnych "Informacjach". Myślę, że zarówno w kurii jak i w pałacu proboszcza katedralnego nie brakuje komputerów, za pomocą których można obejrzeć ten materiał.