Dodaj do ulubionych

Tydzień z głowy. Koniec walki. Czas zacząć rozm...

27.07.13, 13:13
Twardoglowi rajcy na czele z prezydentem mają chyba za nic głos mieszkańców a tylko za jedynie słuszne uważają swoje wizje i racje .Zapominając że to my WAS WYBRALIŚMY i racje iWASZYM OBOWIĄZKIEM jest szanować w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI NASZĄ WOLĘ anie jakieś chore partyjno kolesiowskie wizje . Wydajecie lekką ręką miliony złotych na nedznych kopaczy zapominając że są też i inne potrzeby w tym mieście ,a może w ten sposób chcecie "kupić "sobie głosy od fanów klubu na przyszłe wybory bo tak się też i o tym mówi.
Czasem słuchajcie panowie rajcy głosu ulicy i internetu .
Edytor zaawansowany
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.13, 14:25
  czy aktualna intelektualna ejakulacja myśli pana Sztandery objawiona w artykule wynika z jego niezależnych przemyśleń,
  czy tylko koniunkturalnie żeruje na cudzych opiniach?

  Jeżeli jest to głęboko przemyślane stanowisko tego pana,
  mógł je przedstawić i ogłosić w interesie wspólnym
  ale skutecznie i na wcześniejszym etapie.
  Jako świadomy obywatel a przedewszystkim przedstawiciel tzw. czwartej władzy posiadający odpowiednie środki był w stanie o to
  zadbać aby uniknąć zagrożeń i nieprawidłowości, których wynikiem jest obecna sytuacja.

  Jeżeli tego nie uczynił skutecznie - on i jego firma są współodpowiedzialni obecnej sytuacji a ich opinie zdają się wtórne , zachowanie oportunistyczne i stawiające znak zapytania co do intencji lub profesjonalizmu tej firmy.
 • Gość: kielczanin IP: 213.77.117.* 27.07.13, 17:38
  kielczanie nie dadzą się wykiwać cwaniakom, mamy mądrego Prezydenta który dzielnie walczy z tą mafią próbującą za bezcen zagarnąć resztę nieruchomości Kieleckich , Panie Prezydencie tak trzymać mieszkańcy tego Panu nie zapomną, pozostanie Pan drugim Prezydentem po Artwińskim , a może pierwszym jak Pan tego nie doczeka to przynajmniej pozostawi Pan wielką pamiątkę po sobie dla wnuków
 • Gość: anty IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.13, 19:22
  Nawet upał tego nie tłumaczy...
 • Gość: s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.13, 10:06


  Po wazelinie zostają tłuste plamy na honorze i droga do koryta wiedzie przez chlew.
 • Gość: :P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.13, 10:18
  A mnie się wydaje, że to sam pan prezydent nieudolnie prowadzi propagandę sukcesu. Te peany są tak mało inteligentne i absurdalne, że brzmią jak ironia :P
 • atomm 30.07.13, 16:19
  To że radni nie dali się szantażować ynwestorowi to dobrze.
  Przecież tenże ynwestor dobrze wiedział co kupował - zaryzykował i na razie przegrał.
  W planach miał postawienie komunikacji na nogi - okazało się że ma to w D..., a chodzi mu jedynie o zbudowanie centrum handlowego - na które w Kielcach nie ma już miejsca (bo po co? sama Galeria Echo by wystarczyła a mamy dodatkowo Korone).
 • r_z 27.07.13, 18:48
  wolf01 napisał:

  > Czasem słuchajcie panowie rajcy głosu ulicy i internetu .

  Np. tych sześciuset kilkudziesięciu osób Całe szczęście większość radnych posłuchała
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 09:23
  operacja "Dworzec PKS"
  jest sprytna:

  inwestor - kupuje nieruchomości pod inwestycję przynoszącą zyski /logiczne/

  magistrat - udaje pełne "zaskoczenie " działaniami inwestora ale ma już przygotowany tzw. plan ratunkowy i straszy nierealnym wywłaszczeniem nieruchomości, jakby do tej pory nie mógł jej wykupić i zadbać o jej funkcjonalność oraz interesy kielczan - pracowników i wynikające z tej inwestycji zyski dla Miasta.

  problem społeczny:
  - odpowiedzialność za zwolnienia spada na związkowców,
  - odpowiedzialność za konflikt miasto-inwestor spada na radnych

  Efekt:
  1. powstanie nowe centrum handlowe z poboczną funkcją komunikacyjną,
  /i dobrze/ .
  2. likwidacja "peerelowskiego zabytku", który z bólem serca "szefa wszystkich szefów" w magistracie zostanie wykreślony z rejestru zabytków / ciekawe dlaczego nie zadbał o analogiczne wpisanie na listę zabytków dworca PKP?/
  3.Magistrat ma łapki czyste.


  Przy okazji - czy Radni otrzymali informację, kto jest właścicielem udziałów w spółce PKS2, jakie osoby zasiadają w jej zarządzie i radzie nadzorczej,
  jakie inwestycje dotychczas firmowali i z jakie są skutki ich działań?
  Czy takie informacje udostępniono Radnym, jeżeli nie to dlaczego?
 • Gość: reta IP: *.adsl.inetia.pl 28.07.13, 12:41
  A ci z PKS Warszawa dali dla samorzadu Lubawskiego pieniadze? Chyba nie i dlatego tak załatwi żeby poza tym nie bylo konkurencji dla galerii Ryczana.
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 13:29
  Nikt nikomu nie musiał dawać.
  Po prostu taki scenariusz to sprytne rozwiązanie.

  A czas pokaże czy nie realistyczne.

  Zwyciężą mądrzejsi.
  PKS2 i Lubawski sp.
 • Gość: l IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 15:10
  Wydaje mi się, że potyczki z Retail Provider leżą poza zasięgiem naszych urzędników. Sami prawnicy (poprzedni prezes: www.ktokogo.pl/Wies%C5%82aw_%C5%81ata%C5%82a), "sto pięćdziesiąt" powiązanych spółek, PELMANO TRADING & INVESTMENTS LIMITED jako instytucja kontrolująca, żadnych danych na temat tego cypryjskiego właściciela/prezesa/zarządzającego, zmieniający się skład w KRS itd.

  www.imsig.pl/pozycja/2011/4/KRS/1596,RETAIL_PROVIDER_WROC%C5%81AW_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
  Wysokość kapitału zakładowego: 5 000 zł.

  "Obok Pekaesu na giełdzie może pojawić się PKS. To część planu odtworzenia ogólnopolskiej sieci autobusowej pod starym-nowym szyldem
  Informuje o tym "Puls Biznesu".
  Kiedyś była Państwowa Komunikacja Samochodowa (PKS). Teraz słowo Państwowa ma zastąpić Polska, ale idea ma pozostać ta sama: cały kraj objęty siecią połączeń autobusowych realizowanych przez tego samego przewoźnika.
  Za pomysłem stoi Mariusz Koper. W 2007 r. sprzedał on fińskiej Sanomie Wydawnictwo Nowa Era specjalizujące się w podręcznikach. Obecnie, poprzez spółkę Pelmano Trading & Investments, kontroluje Polską Komunikację Samochodową. Za pośrednictwem innych spółek, w które angażuje się bezpośrednio i przez Pelmano, próbuje skupować PKS-y należące do państwa.
  - Wszędzie na świecie transport autokarowy to działalność dochodowa. By to osiągnąć, potrzebna jest jednak odpowiednia skala. Jest to możliwe także w naszym kraju, na co wskazują przykłady firm zagranicznych inwestujących w transport autokarowy w Polsce - mówi Piotr Bojar, prezes Polskiej Komunikacji Samochodowej."
  www.rp.pl/artykul/951278.html

  "Retail Provider to - jak informuje biuro prasowe resortu - spółka celowa, zależna od cypryjskiego inwestora Pelmano Trading & Investments Ltd. z siedzibą w Nikozji, który prowadzi m.in. działalność transportową. Przy realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych Pelmano Traiding & Investments Ltd. wykorzystuje środki własne, a także korzysta z finansowania podmiotów zewnętrznych. Retail Provider jest także zainteresowana prywatyzacją innych spółek z branży transportowej, m.in. PKS Świętokrzyskie, PKS Siedlce, PKS Olsztyn oraz PKS w Piotrkowie Trybunalskim."

  Cały tekst: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,10029103,Negocjacje_w_sprawie_prywatyzacji_Polbus_PKS_przedluzone.html#ixzz2aLOZWg00

  zamojska.com/samorzad/item/3855-sprzeda%C5%BC-by%C5%82a-konieczna-miasto-na-tym-skorzysta
  biznespolska.pl/krs/70951/HOPSTOP-5-SP%C3%93%C5%81KA-Z-OGRANICZON%C4%84-ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84.html
  "Konsorcjum warszawskiej kancelarii Trusiewicz Siwko oraz firmy doradczej Investment Support znalazło się w gronie zwycięzców przetargu, w którym Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła wykonawców usług doradczych przy projektach PPP.
  Jak podaje kancelaria, zgodnie z zawartą 20 lipca ramową umową konsorcjum z PARP na „doradztwo w zakresie przygotowania do realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego wraz z dodatkowym wsparciem na etapie ich realizacji" maksymalna wartość usług świadczonych agencji wynosi 5,6 mln zł.
  Wspólna oferta konsorcjum była jedną z pięciu wybranych przez PARP, obok takich firm jak m.in.: Ernst & Young, PWC, KPMG. Kancelaria będzie mogła świadczyć usługi doradztwa prawnego na rzecz wskazanych przez PARP instytucji publicznych zainteresowanych realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych w formule PPP.
  Kancelaria Trusiewicz Siwko ma na swoim koncie obsługę prawną znaczących pojektów z dziedziny infrastruktury kolejowej i sportowej. Investment Support jest firmą doradczą wspierającą samorządy oraz firmy prywatne w przygotowaniu i realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych. Specjalizuje się w projektach PPP."
  www.kancelarie.polskiprawnik.pl/trusiewicz-i-siwko-doradza-przy-projektach-partnerstwa-publiczno-prywatnego,533/
 • Gość: l IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 15:18
  Nie wierzę, że to mówię, ale ostrożność prezydenta jest w tym wypadku uzasadniona.
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 16:02
  Panie Prezydencie.
  Prosimy Pana o przekazanie do publicznej wiadomości danych inwestora,
  którego oficjalnie reprezentują akwizytorzy pod nazwą Zurman i Trusiewicz.

  m.in. : skład zarządu i rady nadzorczej inwestora, wielkości kapitału i dane właścicieli udziałów tej firmy oraz informacje o dotychczasowych efektach ich działalności.

  Kielczanom należy się dostęp do takiej informacji.
 • Gość: l IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 16:45
  www.infoveriti.pl/firma-krs/Polska,Komunikacja,Samochodowa,2,Kielce,Raport,o,firmie,KRS,0000437316.html

  www.imsig.pl/szukaj/osoba,J%C3%93ZEF,NICZYPORUK,effaadfbadd
  www.pks.olsztyn.pl/sites/default/files/do-pobrania/170/dokumenty/0piniairaportzbadaniasprawozdaniafinansowegozarok2012.pdf

  ED, 2011-06-20, 20:06, Fani latania... i bardzo tajemnicza firma stają do walki o świętokrzyskie PKS
  "Całkowicie tajemniczą firmą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Retail Provider z Wrocławia zarejestrowana w Warszawie w grudniu 2010 roku z kapitałem założycielskim zaledwie 5 tysięcy złotych. Wszystkie udziały należą do firmy Pelmano Trading&Inwestment Limited, która kontroluje kilka innych spółek. Prezesem Retail Provider jest pan Tadeusz Wiesław Łatała przed ponad 10 laty mocno związany z kielecką firmą Biomedic, gdzie był między innymi prezesem zarządu i prezesem razy nadzorczej. Retail Provider stawała już do walki o zakup kilku spółek PKS, między innymi we Wrocławiu i Siedlcach, ale nie została wybrana przez ministra Skarbu Państwa. "

  Olsztyński PKS ma nowego właściciela
  2011-10-05 11:12:32 (ost. akt: 2011-10-05 11:21:18)

  "Retail Provider Sp. z o.o. została nowym właścicielem olsztyńskiego PKS-u. Spółka 4 września 2011 roku kupiła 85% akcji przewoźnika. Tym samym kilkumiesięczny proces prywatyzacji zakończył się.
  Olsztyński PKS ma nowego właściciela
  Minister Skarbu podpisał umowę sprzedaży akcji olsztyńskiej spółki z firmą Retail Provider z siedzibą w Warszawie. Wartość transakcji, jak poinformował resort skarbu, to 12 milionów 342 tysiące złotych.
  - Nowym prezesem zarządu Spółki został Jacek Semczuk, powołany na to stanowisko przez Radę Nadzorczą. Dotychczasowy prezes, Adam Iwaniuk, będzie członkiem zarządu Spółki, tak, aby zapewnić kontynuację rozpoczętych już procesów restrukturyzacyjnych - poinformowała Justyna Prokop, PR Manager w Kancelarii Prawnej Trusiewicz Siwko, która była odpowiedzialna za prawną stronę transakcji.
  Retail Provider to przedsiębiorstwo z Warszawy, zajmujące się inwestycjami deweloperskimi. Wątpliwości wśród załogi budzi fakt, że Retail Provider działa głównie w branży deweloperskiej, a nie transportowej. Pracownicy obawiają się, że prawdziwym powodem przejęcia PKS-u może być blisko 6 hektarów ziemi położonej w atrakcyjnym miejscu Olsztyna.
  Olsztyński PKS zatrudnia 170 osób, posiada ponad 80 autobusów. Od ponad roku trwa procedura prywatyzacyjna przedsiębiorstwa."
  olsztyn.wm.pl/71454,Olsztynski-PKS-ma-nowego-wlasciciela.html
  "Coś podobnego dzieje się w Państwowej Komunikacji Samochodowej, która niebawem ma pojawić się na giełdzie pod starym – nowym szyldem. Kiedyś była to Państwowa Komunikacja Samochodowa (PKS). Obecnie słowo Państwowa ma zastąpić P o l s k a , ale istota rzeczy ma pozostać niby ta sama. Skryte kombinacje świadczą o tym, że wkrótce cały kraj będzie objęty siecią połączeń autobusowych, które mają być wykonywane przez prywatnego przewoźnika. Za takim rozwiązaniem stoi biznesmen – Mariusz Koper, który poprzez spółkę Pelmano Trading zarejestrowaną na Cyprze już kontroluje Polską Komunikację Samochodową i za pośrednictwem innych spółek, w które angażuje się osobiście wykupuje PKS należącą do państwa. Na całym świecie, a zwłaszcza w tranzytowej Polsce działalność autobusowo-autokarowa, podobnie jak kolejowa (PKP Cargo S.A.) jest najbardziej dochodowa, o czym świadczą przykłady firm - głównie zagranicznych, które inwestują w krajowy transport lądowy. A więc ogół rzeczy wskazuje na to, że niebawem z ciężkim losem kolejarskim będą borykać się również setki pracowników, zatrudnionych w Polskiej Komunikacji Samochodowej."
  zzksl.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=882:lekcewaenie-mundurowych-kolejarzy&catid=9:aktualnoci-strona-gowna&Itemid=104
 • Gość: l IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 17:10
  Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju Katharsis Development...

  "Katharsis Development to firma deweloperska obsługująca inwestycje w sektorze komercyjnym, a w niedalekiej przyszłości także biurowym i mieszkaniowym. Obecnie Katharsis Development przygotowuje projekty centrów handlowych pod nazwą HopStop w Radomiu, Siedlcach, Zamościu oraz warszawskiej Falenicy.
  - Dysponujemy atrakcyjnymi gruntami z potencjałem handlowym i dynamicznie pozyskujemy kolejne. Specjalizujemy się w przygotowaniu oraz realizacji centrów handlowych typu convenience w strategicznych punktach miast - komentuje Piotr Wasilewski, dyrektor do spraw komercjalizacji w Katharsis Development.
  www.propertynews.pl/sylwetki/transfer-z-dtz-do-katharsis-development,13983.html

  www.money.pl/rejestr-firm/nip/521-36-29-411/kod-pocztowy/02-672/
  Rubryka 7. Dane wspólników
  Nazwisko, nazwa lub firma PELMANO TRADING & INVESTMENTS LIMITED
  Udziały posiadane przez wspólnika 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 5.000,00 ZŁOTYCH

  Informacja, czy wspólnik posiada całość udziałów spółki TAK
  Rubryka 8. Kapitał spółki
  1. Wysokość kapitału zakładowego 5000,00 ZŁ

  www.imsig.pl/pozycja/2012/71/KRS/45860,KATHARSIS_DEVELOPMENT_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

  "W Zamościu powstaną dwa HopStopy. Warszawska spółka Katharsis Development, operator małych centrów handlowych nazywanych właśnie HopStopami, ponad rok temu, kupiła dwie nieruchomości - przy ul. Hrubieszowskiej i przy ul. Sadowej. To tereny należące niegdyś do zamojskiego PKS. Pod koniec 2014 roku te miejsca zmienią się nie do poznania.
  Inwestor planuje postawić przy ul. Hrubieszowskiej nowoczesny budynek z dworcem i sklepami, a na terenie przy ul. Sadowej małe centrum handlowe. Będą to tzw. HopStopy czy w nomenklaturze Katharsis Development małe centra handlowe z parkingami a w przypadku działki przy Hrubieszowskiej, również połączone z Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym (ZTC). Powierzchnia budynku handlowego - ok. 4 000 mkw. Przy budynku ZTC zaplanowano pięć stanowisk dla autobusów i dziesięć dla busów. Ma być również poczekalnia, kasy i biura. Podobne centra inwestor buduje lub planuje budować również w Olsztynie, Radomiu i Siedlcach.
  HopStop przy ulicy Sadowej to - w planach spółki Katharsis Development - budynek usługowo-handlowych, stacja benzynowa oraz myjnia bezdotykowa. W pawilonie zlokalizowany zostanie sklep spożywczy, RTV / AGD, drogeria, apteka oraz stoiska lokalnych najemców.
  Tak w wizualizacjach Biura Architektonicznego Innebo (www.innebo.com) będą wyglądały nowe obiekty w Zamościu. Poniżej Zintegrowane Centrum Komunikacyjne przy ul. Hrubieszowskiej, obecny wygląd dworca PKS i HopStop przy ul. Sadowej."
  roztocze.net/newsroom.php/33753_Co_wybuduje_sp%C3%B3%C5%82ka_Katharsis_Development?.html
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 28.07.13, 19:17
  W ramach działalności tej firmy pani Zurman i spółka utożsamia się z komunikatem promującym działalność tej firmy /cytuję/:

  HopStop jest marką sieci centrów handlowych typu convenience rozwijanych obecnie na terenie Polski. Pierwsze obiekty powstaną w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Zamościu. Prestiżowe lokalizacje, znakomita dostępność komunikacyjna, wygodne parkingi, bezkolizyjna strefa dostaw, zapewniająca prawidłowe funkcjonowanie najemców w obiektach oraz ciekawa, nowoczesna, przyjazna architektura są gwarancją sukcesu Inwestora. Połączenie funkcji komunikacyjnych z usługowo-handlowymi, rozszerzone o stacje benzynowe oraz myjnie bezdotykowe, tworzą funkcjonalną całość i gwarantują klientom realizację codziennych potrzeb. Obiekty HopStop wyróżnia przemyślany dobór najemców branży spożywczej, drogeryjnej, RTV i AGD, odzieżowej, obuwniczej oraz obecność sieciowych firm usługowych i gastronomicznych. Inwestycje HopStop idealnie wpisują się w tkankę miejską, porządkując i niejednokrotnie wzbogacając istniejący układ urbanistyczny.

  Zero zainteresowania komunikacją typu wykupione PKS.
  No może 1 %.

  Pani Zurman,
  jeszcze ładna
  a już się sk...a.
  Kobieta brzydnie kiedy kłamie.
  Zamienia się z kobiety w ch..a.
  Czy warto pani Ewo?


 • Gość: Cukierman IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 00:27
  12 grudzień 2012

  POLSKA Firma Katharsis Development zamierza wybudować sieć parków handlowych pod nazwą HopStop.

  Pierwsze obiekty powstaną w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Zamościu. Ten w Warszawie przy ul. Bysławskiej będzie miał 7 tys. mkw. powierzchni najmu (w czterech budynkach) oraz 225 miejsc parkingowych. Z kolei obiekt przy ul. Partyzantów w Siedlcach to 11,8 tys. mkw. powierzchni najmu (w pięciu budynkach) i 470 miejsc parkingowych (właścicielem gruntu jest spółka celowa Retail Provider Wrocław). Ponadto w Siedlcach przy ul. Sienkiewicza projektowany jest jeszcze parterowy budynek usługowo-handlowy wraz z przystankami autobusowymi. Powierzchnia najmu to około 2 tys. mkw. Na terenie inwestycji powstanie parking dla około 20 samochodów. HopStop Radom przy ul. Sempołowskiej to z kolei 1,75 tys. mkw. powierzchni najmu i 44 miejsca postojowe. Firma Katharsis Development planuje także budowę dwóch obiektów w Zamościu: przy ul. Sadowej i Hrubieszowskiej (obiekt w tej lokalizacji będzie pełnił funkcję handlowo-komunikacyjną). Pierwszy z nich to powierzchnia 7,8 tys. mkw. (w trzech budynkach) i 214 miejsc postojowych , a drugi – 4 tys. mkw. i 80 miejsc dla samochodów. – Pierwszym obiektem, który planujemy zrealizować pod marką HopStop będzie obiekt w Radomiu. Otwarcie planujemy na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2013 roku. Następnie otworzymy dwa HopStopy w Zamościu i HopStop w Warszawie (pierwszy kwartał 2014). Na czwarty kwartał 2014 roku planujemy z kolei otworzyć obiekty w Siedlcach – powiedziała magazynowi „Eurobuild CEE” Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju Katharsis Development. HopStop jest marką sieci parków handlowych typu convenience. Inwestor planuje, aby w każdym z HopStopów działali najemcy z branży spożywczej i gastronomicznej, odzieżowej, obuwniczej, RTV AGD oraz drogeryjnej. – Chcemy budować sieć obiektów handlowych połączonych z funkcją komunikacyjną i dodatkowymi usługami, takimi jak stacje paliw – dodaje Ewa Zurman. Katharsis Development jest spółką operacyjną, która przeprowadza inwestycje. Do poszczególnych projektów zostały wyznaczone spółki celowe, jak np. Retail Provider Olsztyn (zaangażowana w budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie).
  eurobuildcee.com/?page=news&id=12900&link=hopstop-nowa-marka-parkow-handlowych-wchodzi-na-rynek
 • Gość: l IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 09:05
  Teraz pora na kolej...

  "PKP SA to prawdziwy potentat na rynku nieruchomości. W Polsce jest ponad 2500 dworców kolejowych, z czego tylko 640 jest czynnych. PKP ma ponad 106 tys. hektarów gruntów oraz więcej niż 40 tysięcy budynków. Duża część nieruchomości kolejowych to rozpadające się budynki i nieużytki, których nikt nie chce kupić albo działki pod torami kolejowymi. Szacuje się, że ze wszystkich gruntów PKP możliwe do sprzedaży jest więc ledwie 15-20 proc. Ale niektóre kolejowe działki to prawdziwe perełki, na których sprzedaży PKP potencjalnie może zarobić krocie. Władze PKP wzięły się więc za sprzedaż swoich nieruchomości. Chcą w ten sposób znaleźć pieniądze na spłatę długów przekraczających 4 mld zł. Tylko, że warunki rynkowe do sprzedaży działek nie są obecnie zbyt sprzyjające. W pierwszym półroczu udało się pozytywnie rozstrzygnąć 32 proc. przetargów na sprzedaż nieruchomości PKP. To niezbyt wysoki wynik, ale i tak o 13 pkt. proc. wyższy niż rok wcześniej. Tylko w sierpniu i wrześniu PKP chce przeprowadzić ustne przetargi sprzedaży nieruchomości, których cena wywoławcza wynosi w sumie 106 mln zł. W dalszej kolejności sprzedawane (albo zagospodarowywane razem z deweloperem) mają być działki warte potencjalnie nawet setki milionów złotych."

  Read more: wyborcza.biz/finanse/5,108340,14333920,PKP_potentatem_nieruchomosci__Pojedyncze_dzialki_warte.html
 • Gość: sygi IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.13, 19:26
  "Katharsis" - oczyszczenie - uwolnienie od cierpienia

  Piękna nazwa.
 • Gość: :P IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.13, 09:51
  Raczej: wyczyszczanie:P.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka