Dodaj do ulubionych

4 zł za wydanie zaświadczenia z uczelni!Paranoja!!

IP: *.pu.kielce.pl 12.10.05, 10:24
Studenci przezyli szok, kiedy dowiedzieli się, że zanim dostaną zaświadczenie potwierdzająxce ich studiowanie, muszą zapłacić na konto AŚ 4 złote!!!! Do tego należy doliczyć około 3 zł za przelanie pieniedzy np. na poczcie! tak dzieje sie na wydziale matematyczno-przyrodniczym akademii, nie wiem jak sytuacja przedstwaia sie na innych wydzialach. wczoraj natomiast chodzily pogloski, ze oplata ma ulec podwyzce. przeciez to jest nienormalne!!!!
Edytor zaawansowany
  • krzys23-1986 12.10.05, 10:37
    jeśli chodzi o zaświadczenie do WKU to jest ono darmowe na Humanistycznym nie
    wiem jak z innymi zaświadczeniami...
  • krzys23-1986 12.10.05, 10:38
    ale 20 zł za zapis do biblioteki to sporo co by nie mówić bo studia niby mają
    być bezpłatne:((
  • Gość: studentka IP: *.pu.kielce.pl 12.10.05, 10:55
    juz 20 sie placi za zapisanie??? kiedy ja to robilam placilam "tylko" 15 zl. no i co roku trzeba placic za przedluzenie karty bibliotecznej...
  • krzys23-1986 12.10.05, 11:02
    i przez kolejne 4 lata 5 zł za każdy rok...to nie pieniądze ale zawsze
    coś...ale za to ceny podręczników są porażające-dobry podręcznik kosztuje 80 zł
    to jest szok!!
  • pstrykacz.imieninowy 12.10.05, 19:00
    ale jak po studiach nie znajdziesz krzysiu pracy to podaj akademię do sądu, że
    Cię nie wykształcili odpowiednio :D

--
    serdeczności
    ----
    PSTRYKU
  • Gość: student1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.05, 16:24
    Nie wolno się tej sytuacji dziwić. Jeżeli były rektor Massalski pozostawia uczelnię w długach to nowa pani rektor musi gdzieś te pieniadze znaleźć. A znaleźć je to najlepiej u studenta. Rachunek jest prosty: 28 000 studentów x 4 złote to ładny grosz i nikt nim nie pogardzi.
  • Gość: krach IP: *.aster.pl / *.aster.pl 13.10.05, 16:42
    No to ladna paranoja. Ja studiuje na UW, i oplata za jakiegolwiek zaswiadczenia
    jest nie do pomyslenia, a juz opata za zapisanie sie do biblioteki ? Bez sensu.
    Jestem ciekawy czy wystawiaja faktury za te 4 zl pobierane za zaswiadczenie.
    Mysle ze ta oplata nie jest za bardzo zgodna z prawem, ale nie chce sie madrzyc
    jak nie znam podstaw, wiec ide poszukac ;)
    Pozdroo
  • Gość: już nie student IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.10.05, 16:15
    nie bójta się chopy i baby, i tak was jeszcze obstrugajom iż cienko bedzieta przędzić
  • Gość: Kronikarz AŚ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.05, 16:13
    Już nie po raz pierwszy AŚ naciąga studentów na dodatkowe opłaty. Studenci, proszę żądać faktur, które Wam AŚ zobowiązana jest wydać.
  • Gość: Laluś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 04:41
    Faktur nie chcą dawać. Co zrobić?
  • Gość: berek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 07:43
    Mnie wydali. A Tobie nie chcieli? Musisz sie odwolac do rzecznika praw
    obywatelskich:). To jakas dyskryminacja jest!
  • Gość: paranoja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.05, 20:17
    puścić tą budę z dymem. tylko do tego się nadaje
    hehe
    pozdro all (ale nie massalski)
  • Gość: o.s.s.e IP: *.pu.kielce.pl 20.10.05, 12:28
    Te opłaty to podobno pomysł ministra edukaci. To straszne. Tak że lepiej nie
    wchodźcie do dziekanatuf bez nabitej kabzy, bo nic nie załatwicie - za wszystko
    trza teraz płacić. Jak przeczytałem cennik to aż mi ręce opadły i wszystko mi
    opadło. Student stał się chodzącą skarbonką. Brawo!!!!

K...wa j...ba mać, ja bym zrobił rewolkę bo to już nie do wytrzymania. Jeżeli
    liberalny rząd na odchodzne zostawia takie śmierdzące zgniłe jajko, to już coś
    nie tak albo z nim, albo ze mną, że mnie to wkk... .
  • landy 20.10.05, 20:01
    a nie bedziecie sie pasli na moich ciezko zarabianych pieniadzach
  • krzys23-1986 20.10.05, 21:08
    i co 70% obecnych studentów AŚ miało by rzucić studia??
    I nie ucze sie napewno za twoje pieniądze!! nie po to moi rodzice od 25 lat
    płacą podatki żebym jeszcze płacił za swoje studia??
  • Gość: opiekun IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 00:18
    a w dodatku jak już masz kwitek,żeś zapłacił,to przybiegasz i ....dziekanat na
    krakowskiej dla dziennych-do 12-tej,a w czwartki-chyba obiadki czwartkowe,bo nie
    obsługują wcale,a paniusie pracownice niemilce-postukaj w drzwi-odsun sie na
    bezpieczną odległość....bo jak wypadnie,gorzej niż za komuny...za Massala to
    bynajmniej kultura była....Panie Profesorze-Wracaj!studenci gotowi zrobić be.
  • Gość: i co? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.05, 00:35
    niech za studia najpierw zwrócą ci,co Polskę nad przepaścią ustawili,miernoty z
    dyplomami na 3.ilu takich jest prezydentów,dyrektorów-szkolnych też,sekretarzy
    miast.kto ma dyplom na 3-niech lepiej niech już zrezygnuje,władza jest dla tych
    na 5,to oni są elitą,przynajmniej wiadomo,że uczciwie się uczyli.......a od
    opłat za studia wara,to są nasze dzieci,to jest jeszcze Polska,szukajcie kasy w
    waszych oświadczeniach majątkowych,czy musicie zarabiać 10 tyś?,a może5tyś by
    wystarczyło?mało? ja mogę być prezydentem miasta za 4 tyś.pamietaj człowieku,Bóg
    ludzi stworzył na Swoje podobieństwo-a nie przypominam sobie by był pazerny.was
    rozliczy u Siebie.
  • Gość: dlugi26 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.10.05, 17:48
    wiec musiala zrobic cos. i zrobila. chce oskubac biednych zaczkow. brawo!!!po
    takim numerze na pewno ja studenci zapamietaja na dlugo. moze zapomniala ze
    swietokrzyskie to najbiedniejszy region w kraju? a wiekszosc studentow as to
    mieszkancy okolicznych wiosek.
  • landy 21.10.05, 18:08
    jak sa mieszkancami wiosek
    to pora wracac do gnoju
    a nie studenta udawac
    poza tym ktos musi kible
    na zachodzie czyscic
    glosuj na tuska to 4 zlote
    bedziesz wspominal z nostalgia
  • nowy.nowy 03.11.05, 17:58
    Uczelnia naprawde musi być biedna aby tak zarabiać.
  • Gość: RACJA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.05, 21:57
    WYSTAWIANIE ZAŚWIADCZEŃ TO TEŻ PRACA. ZAŚWIADCZENIA CZĘSTO LĄDUJĄ W KOSZACH. A
    TAK SIĘ ZASTANOWISZ CZY CI JEST ONO POTRZEBNE.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka