Dodaj do ulubionych

Gimnazjum nr 1 w Kielcach

IP: *.satbit.pl / 81.219.208.* 29.05.06, 14:12
Moja córka chce iść do gimnazjum nr 1 w Kielcach przy ulicy Zimnej co
myslicie o tej szkole???
Obserwuj wątek
    • Gość: były uczeń Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 15:33
      Odradzam. Chodziłem do tej szkoły 3 lata temu. Jest tam chamska wściekła dyrektorka Anna Kot i wcale nie lepsza vice Rzepka. Chodziłem do tej szkoły i żałuję. W klasie nie było żadnej atmosfery, chodziliśmy z drugorocznymi, którzy nam douczali (lekko mówiąc). Dyrekcja nie poradziła sobie z tym problemem. Do tego system punktowy, mnóstwoooo sprawdzianów (poczynając od kartkówek, a kończąc na sprawdzianach semestralnych), do tego nie ma popraw sprawdzianów. Będąc w tej szkole cały czas miałem doła psychicznego, oceny miałem bardzo dobre, egzamin też mi poszedł wspaniale, ale żeby to osiągnąć musiałem na prawdę się napracować i do tego pół klasy to byli kretyni. NIE POLECAM!!!
    • Gość: matka 2 Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 16:49
      Moje dziecko ukończyło tam byłą już szkołę podstawową. Nauczyciele w większości
      ci sami i system nauczania i oceniania ten sam. Aby było sprawiedliwie należy
      powiedzieć, że jest tam kilku wspaniałych nauczycieli z powołaniem, ale jest
      też wielu takich którzy nigdy w szkole nie powinni się znaleźć. Przykro mi
      mówić, ale nie polecam tej szkoły. Fatalny i absolutnie nie motywujący system
      oceniania. Zlecanie prac semestralnych, które uczniowie kopiują z internetu.
      Nie ma miejsca na indywidualizm. Może to jest też wina młodzieży, która nie
      wykazuje żadnej inicjatywy. Nie mam zalu do nauczycieli, którzy w naszym kraju
      zarabiają niewiele więcej niż wynosi zasiłek dla bezrobotnych. Pozdrawiam.
      • Gość: matka Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.futuro.kielce.msk.pl 29.05.06, 21:30
        No niestety na te punkty trzeba zapracowac i moim zdaniem jest to bardzo
        sprawiedliwe. Bo kto chce miec dobre oceny to musi sie o nie dobrze postarać.
        Nie moze sobie pozwolic na fuszerke bo od razu ocena w dół. Moje dziecko jest
        tam juz 8 rok. I ja polecam kazdemu. A dyrekcja jest ok., nauczyciele również.
        Ale zawsze jest to indywidualny wybór. Moim zdaniem to jak Twoja córka bedzie
        chciała sie uczyc to niewazne czy to będzie 1 czy inne gimnazjum. Pozdrawiam.
        Moim zdaniem nastepny wybór czyli liceum jest wazniejszy i bardziej sie treba
        zastanowic ale w moim przypadku dopiero w przyszłym roku a w twoim za 3.
        P.S. Dla pocieszenia moja młodsza córka w tym roku równiez idzie do gimnazjum i
        na pewno będzie to 1.
        • Gość: były uczeń Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.06, 22:07
          Nie polecam tej szkoły. Dyrekcja jest na prawdę niemiła dla uczniów. System punktowy to mniw nauczył jak kombinować, żeby mieć więcej. Jeżeli Twoje dziecko nie będzie w szkole, kiedy będzie ważny sprawdzian, to straci punkty jeżeli już nie będzie czasu na napisanie. Nie można poprawiać ocen, czyli jak dziecko będzie miało słabszy dzień, to trudno. U mnie normą było więcej sprawdzianów niż 1 dziennie. Nie spamiętałbym tego wszystkiego, co trzeba byłoby się nauczyć. Ściągało się i to równo! Do tego te prace dodatkowe. Oczywiście większość je robiła, bo to było 10 pkt., oczywiście większość ściągała z internetu. Do tego zadawali dużo prac domowych. To był cyrk a nie szkoła. Na szczęście w liceum jest już normalnie i nie trzeba tyle ściągać, a referaty są tylko z tych przedmiotów, na których ma to jakiś sens.
          • Gość: mama Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.westside.kielce.pl / *.westside.kielce.pl 30.05.06, 10:49
            Nie zgadzam sie z opinia ze to zla szkola ,moja corka chodzi tam drugi rok i
            jest zadowolona,nieprawda jest ze PANI DYREKTOR jest zla ,a uczyc sie trzeba w
            kazdej szkole i system ocen punktowych jest teraz chyba wszedzie, ja jestem z
            tej szkoly zadowolona gdyz przedewszystkim jest tam bezpiecznie w
            przeciwienstwie do gimnazjum nr.9 gdzie moja starsza corka wytrzymala tylko rok
            po czym musilam przeniesc ja do innej szkoly.
            • Gość: CK Re: Gimnazjum nr 1 w Kielcach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.06, 12:00
              Nie ma systemu punktowego w większości szkół. Jest to chory wymysł tej baby. Jako ciekawostkę powiem Wam, że jak był konkurs na nowego dyrektora szkoły, to stara dyrektorka zapowiedziała, że jażeli ktoś ze szkoły będzie kandydował na to stanowisko, zostanie zwolniony. To jest mobbing. Wiem to od pewnej nauczycielki uczącej w tej szkole. Co do systemu punktowego jest tak, że braknie Ci 1 punktu i maż niższą ocenę, co może skutkować, że nie dostaniesz się do wymarzonego liceum. Po prostu nauczyciele nie patrzą na Twoją wiedzę przy wystawianiu ocen, a na ilość punktów. Po prostu jeden ściągnął (mimo że nic nie umie) i ma więcej punktów, a ktoś napisał tyle co umie i zasługuje na wyższą ocenę, ale ilość punktów mówi wszystko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka