• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Autyzm Dodaj do ulubionych

• IP: *.jomar.info 04.12.06, 23:45
    Moje dziecko (3 letni chłopiec) ma autyzm.
    Czy moż ktoś z Was wie co można w naszym województwie z tym robić?
    W kieleckich ośrodkach -cóż, nalepiej jakby dziecko było zdrowe, tu za małe,
    tam za duże.
    Każdy ma to w d..ie.
    Caritas Sandomierz - daleko...
    Skarżysko - już się zapisaliśmy dawno temu - wybłagaliśmy termin już na
    marzec!
    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Przewidując ewentualne docinki "wesołków" - życzę im tego samego co nas
    spotkało.
    Edytor zaawansowany
    • 05.12.06, 07:59
      Napisz do mnie na email gazetowy,poznałam dziewczyne na forum z Kielce ktora ma
      dziecko autystyczne i leczy z duzym powodzeniem u pewnej lekarki z Kielc.
    • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.06, 08:38
      Na Słowiku w budynku po SP jest fajny osrodek dla autystyków.
      • Gość: matka IP: *.135.219.81.static.kielce.msk.pl 05.12.06, 10:02
        W wyszukiwarce www.google.pl można znależć bardzo dużo informacji n/t autyzmu i
        metod leczenia.Dobre rezultaty przynosi rehabilitacja przy pomocy
        dogoterapii.Niestety ,nie wiem czy w naszym wojew. jest stosowana,raczej
        jest ..wykpiwana.
        • 05.12.06, 10:15
          Gość portalu: matka napisał(a):

> W wyszukiwarce www.google.pl można znależć bardzo dużo informacji n/t autyzmu
          i
          >
          > metod leczenia.Dobre rezultaty przynosi rehabilitacja przy pomocy
          > dogoterapii.Niestety ,nie wiem czy w naszym wojew. jest stosowana,raczej
          > jest ..wykpiwana.
          jest stosowana,zanm osobe z Kielc ,ktora ma pieska z Centrum Dogoterapii z
          Krakowie-Labladora.Bardzo dobre rezultaty. Ale to chyba bardziej dla starszych
          dzieci
          • 05.12.06, 12:06
            Aniapatryk, napisz do mnie. Jestem z Kielc. Może się znamy. będę mowić o swoim
            dziecku na konferencji w sandomierzu w ten piątek. Mój Michalek ma autyzm i
            bardzo dużo już dla nego zrobiliśmy. Dodatkowo jest na homeopati i leczy się u
            dr MCK w Warszawie.
            Popatrzcie na forum dzieci sprawnych inaczej, bo to kopalnia wiedzy o autyzmie.
            Chyba największa.
            www.iwonajaworska@neostrada.pl
            • 05.12.06, 12:09
              dogoterapia.... a hipoterapia to co? a terapia to co? a dieta to co?
              TO PODSTAWA!!!!!!!!!!!
              A zapisać się do Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kielcach. Z
              tamtąd jest hipoterapia i basen. Dieta obowiązkowa - bez dwóch zdań i leczenie
              u dr Magdy. Oj bardzo dużo można zrobić. A jak się mieszka w Kielcach to
              skożystać z usług pielęgnacyjno opiekuńczych i mamy gotową terapię domową. Dużo
              by pisać bo dużo można zrobić. Ciągnę to już od kilku lat i wyciągnęłam synka z
              cięzkich zachowan.
              Da się........
              • Gość: Autyzm IP: *.jomar.info 05.12.06, 23:29
                Cóż, zwierzęta dziecko ma gdzieś,tak zresztą jak i rodziców, rodzeństwo i całą
                resztę świata.
                Były kontakty z psem, koniem (no na konia jeszcze jakoś reagował).
                Słyszy się jeszcze o delfinach w Odessie - niestety, nierealne finansowo.
                W internecie jest sporo informacji, niestety wyłania się niezbyt ciekawy obraz.
                Nasze piękne województwo, niestety w tym tez jest czarna plamą.
                Większość info z netu jest powielona,mało konkretów, dużo naciągania na zakupy.
                Cóż, literatura, zabawki,wszystko specjalnie dla dzieci autystycznych - skąd na
                to brać kasę?
                My dopiero zaczynamy to "ciągnąć", nie mamy jeszcze doświadczenia.
                Mamy zaproszenie do Sandomierza na piątek lecz nie wiem, czy będziemy.
                Przez wizyty u lekarzy nie mam już urlopu.
              • 06.12.06, 08:14
                hej Iwonko wlasnie dawałam do ciebie namiary autorowi watku,znalazlam cie na
                wątku o szczepieniach,ale pisalam na email gazetowy.Śmieszny zbieg
                okolocznosci :).Sprawdz gazetowa skrzynke.
      • Gość: Autyzm IP: *.jomar.info 05.12.06, 23:19
        Dziękuję za tak poważne potraktowanie tematu i cenne rady.
        O Słowiku to pierwsze słyszę, a kto to prowadzi? Jakiś adres www?
        • 06.12.06, 08:23
          skontaktujjcie się proszę ze mną na priv podany wcześniej.
          Jeżeli potrzebujecie oczywiście informacji.
          a to ważna strona dla rodzicow dzieci autystycznych
          www.dzieci.bci.pl/strony/autism/
          Nic nie napisaliście, czy dziecko ma diagnozę, czy prowadzicie tarapię itp.
          Jeżeli chcecie szybko działać to prosz ę o kontakt.
          A co do Kielce, to wiem że nie jest dobrze ale większości miast jest podobna
          sytuacja. Albo płacisz i masz albo sobie czekaj. W Kielcach nie ma wczesnej
          interwencji dla dzieci autystycznych. To prawda, jeżeli ktoś uważa, że 1,5
          godziny w tygodniu załatwi sprawę to jest w dużym błędzie. A to proponuje jeden
          ośrodek w tym mieście i ciężko się do niego dostać. Niestety dzieci z tym
          schorzeniem i jemu podobnym bardzo przybywa, jest brak terapeutów odpowiednio
          przeszkolonych .....
          Co do pieniędzy, to my założyliśm subkonto na ktore zbiramy 1% procent od
          podatku.
          Więc, jeżeli macie państwo pytania dotyczące tego tematu , to proszę na priv.
          pozdrawiam
          • 04.02.14, 23:17
            Czytam wasze posty i jeśli chodzi o fachową pomoc w terapii dzieci z autyzmem to najlepiej skontaktujcie się z dr Małgorzatą Kowalczyk, neurologopedą, oligorenopedagogiem,tarapeutą, pracownikiem Uniwersytetu pracującą matodą Krakowską, ma największe doświadczenie w pracy z osobami z autyzmem w Kielcach,pomogła wielu dzieciom z autyzmem, moje dziecko nie mówiło Pani Małgosia dzięki swojemu podejściu, spokojowi, ogromnej wiedzy i doświadczeniu w pracy polegającej na łączeniu najnowszych metod terapii nauczyła moje dziecko mowy spontanicznej, teraz uczęszcza do masowej szkoły. Pani dr przyjmuje w Specjalistycznym Centrum Medycznym ul. Sciegiennego 40 tel. 509856315
            • 17.02.15, 16:05
              Słyszałam, że bardzo pomocna jest tlenoterapia hiperbaryczna, jako wspomagająca kuracja leczenia autyzmu. Moja znajoma kiedyś zajmowała się właśnie pomocom dzieciom z autyzmem i jednym z działań była właśnie kuracja tlenem hiperbarycznym. dzieci na to świetnie reagowały i wielu z nich się polepszyło, więc myśle, że wartyo poczytać coś na ten temat :)
              • Gość: Filip IP: *.dsl.bell.ca 18.02.15, 02:46
                Cóż, zwierzęta dziecko ma gdzieś,tak zresztą jak i rodziców, rodzeństwo i całą
                resztę świata.
                Były kontakty z psem, koniem (no na konia jeszcze jakoś reagował).
                Słyszy się jeszcze o delfinach w Odessie

.....a Niewsiolowskiego mu pokazalas w telewizji....?...napewno by zareagowal !....
                • 18.02.15, 10:36
                  człowieku, ty się dobrze czujesz?
                  • Gość: Filip IP: *.dsl.bell.ca 18.02.15, 14:48
                    ...bardzo dobrze sie czuje...wiecej produktow farmaceutycznych, wiecej bialej maki, cukru, kurczakow na hormonach, genetycznie modyfikowanej zywnosci ...i alkoholi....a nasze mamy beda rodzily tylko takich osobnikow ktorym odejdzie wszelka ochota do zabierania glosu na kazdy temat.
                    • Gość: Filip IP: *.dsl.bell.ca 18.02.15, 15:10

...dlaczego wspomnialem na temat Niesiolowskiego....? poniewaz przypomniala mi sie jedna z teorii zrodel autyzmu....co prawda mlodzi wyksztalceni z duzych miast i jeszcze wiekszych wsi nie wierza w Boga...tratujac wiare juz tylko jako czesc tradycji....czy nawet zabobon....zycia doczesnego / do czasu az was dotknie nie tylko was ale i wasze dzieci , nie tylko autyzm.../
                      ...autyzmu czy innych chorob zwiazanych z emocionalno/psychicznym rozwojem dziecka nie ma w takiej skali wsrod narodow wierzacych....i nigdy nie bylo na taka skale.....tak wiec jedna z teorii glosi ze autyzm i jego pokrewne moga wywolywac obcowania z mediami....na przyklad obcowanie z postacia z ekranu "niechciana"...naprzyklad dla wielu taka niechciana postacia na ekranie bedzie chlapanie debila o niczym...np Niesiolowskiego, czy Tuska....i tu natezenie mamy w ciazy, niemoznos nasza, zabrania glosu... i "wydalenie z siebie" slowa - "NIE !...."...ty debilu o czym ty mowisz...?
                      • Gość: Filip IP: *.dsl.bell.ca 18.02.15, 16:15

....Autyzm tak jak wiele innych chorob jest choroba cywilizacyjna....cywilizacja nasza musi zaplacic wysoka cene za zniszczone srodowisko czlowieka nie tylko zatrutym powietrzem ale zatruciem naszego codziennego pozywienia....nasza genetyka ludzi dotad obcujaca z w miare prymitywna uprawa plodow rolnych ..czyli naturalna nie jest w stanie sie przestawic na zywnosc genetyczna pochodzaca z roslin i zboz zmodyfikowanych genetycznie....a prawie wszysko juz zostalo juz zmodyfikowane.....zapleczem naszej produkcji zywnosci stal sie uprawy czy chodowle na olbrzymia skale tysieczne kurczkow farmy, trzody chlewnej, czy przenicy i kukurydzy....ktorych producenci nie moga sobie pozwolic na straty w wyniku chorob....ale nasze choroby cywilizacyjne sa dopiero w rozkwicie....tony przeterminowanych lekarstw ( pierwiastkow w podstawowej ich formie lonczonych w labolatoriach chemicznych)...codziennie laduja w zlewie, w muszli klozetowej....czy wydalane z moczem ich konsumentow...dostajac sie do rzek, jezior, i oceanow.
                        Przyszle choroby dzieciece ...to przedewszyskim .....matrwe narzady, watroba, nerki, narzady sluchu smaku czucia widzenia....a w nastepnych pokoleniach wysoka statystyka plodow martwych i z olbrzymia iloscia urodzen kalek, z brakami czesci ciala.
                        Przeto najwieksza szanse przetrwania ziemskiego maja narody dzis jeszcze mocno zacofanie z regionow peryferyjnych naszej kuli ziemskiej....to jest Ameryki Poludniowej i Azji...w ktorych uprawy rolne odbywaja sie na wciaz dosc niskim poziomie...czyli naturalnie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.