Dodaj do ulubionych

Dojście na zamek w Chęcinach

15.07.07, 09:32
Witajcie!
Czy daleko jest od stacji kolejowej w RADKOWICACH do zamku w CHĘCINACH? Na mapce wychodzi mi jakieś 6,5km. Gdzie ten zamek dokładnie leży? U zboczu góry czy na jej szczycie? Łatwo do niego trafić? Jest otwarty w dni powszednie (np. we wtorek)? Ile kosztuje bilet (ktoś mi mówił że 3zł). Za pomoc serdecznie dziękuję!
Obserwuj wątek
    • tomi_34 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 15.07.07, 13:56
      Z Radkowic będzie tak jak napisałeś z 6km na Zamek. Wejście na Zamek kosztuje
      4zł i znajduje się na szczycie. Zamek w każdy dzień otwarty podajże ok Kwietnia
      do Października. Dojść na Zamek bardzo łatwo jak już znajdziesz na rynku w
      Chęcinach to po strzałkach trza się udać na ulice Jędrzejowską
    • kibic321 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 15.07.07, 22:19
      połączenie Chęciny - Radkowice dosyć może być problemowe, busy chyba dosyć
      rzadko kursują, możliwe że ten dystans musiałbyś pokonać pieszo.
      ja bym proponował jednak jadąc pociągiem wysiąść na głównej stacji w Kielcach, z
      okolic dworca bezproblemowo można trafić do Chęcin, busy do Chęcin oraz autobus
      miejski 31 odjeżdża do Chęcin z ulicy Żytniej, koło stacji Orlenu (busy jeżdżą
      co jakieś 15-20 min, autobusy rzadziej, koszt przejazdu na trasie Kielce-
      Chęciny 2 zł.), a to jest jakieś 300 metrów od dworca. Zresztą kogo byś nie
      spytał to każdy powinien ci pomóc.

Zapraszam
      • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 09:28
        Wielkie dzięki za odpowiedzi. W znacznym stopniu mi one pomogły. Planowałem dojechać pociągiem do stacji w Radkowicach i tam pokonać ten dystans pieszo. Początkowo chciałem nawet do Kielc jechać i stamtąd tak jak kibic321 piszesz złapac busik ale z busami to różnie bywa a autobusy miejskie (sprawdzałem w rozkł. jazdy) kursują o nieodpowiadających mnie porach.

Trudna jest droga z tych Radkowic do Chęcin? Na mapce to wygląda jak droga na Berlin - prosto i do celu :) Mam jednak doświadczenie z poprzednich wycieczek że nie wszystko co ładnie wygląda na mapkach musi być proste w praktyce :)
        Pozdrawiam
        • kibic321 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 22:52
          nie wiem skąd jesteś, ale jeśli chodzi o pociągi to tylko składy osobowe
          zatrzymują sie w Radkowicach, jeśli jedziesz pośpiesznym to tylko w grę wchodzą
          Kielce. Mimo wszystko polecam dotrzeć do Kielc, ulica Żytnia skąd jadą
          bezpośrednio busy do Chęcin jest bardzo blisko dworca, po wyjściu z dworca
          trzeba się udać w kierunku południowym ulicą Żelazną, na pierwszym skrzyżowaniu
          w lewo i i za 100 metrów będzie stacja Orlenu i spod samej stacji odjeżdżają
          busy do Chęcin co ok 15 minut, z miejscem w busie nie powinno być żadnego problemu.

Zapraszam
          • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 17.07.07, 12:25
            z zabrza. połączenie kolejowe nie sprawia mi problemu. musze rozpatrzyć i zastanowić sie na spokojnie co będzie dla mnie korzystne czy opcja z wolicą czy pieszo z radkowic czy może jednak busem z kielc. ciężki wybór (tym bardziej że w grę wchodzi każda minuta stracona na dotarcie do celu-chęcin)
              • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 20.07.07, 09:45
                kibic321 napisał:

> w godz. 6 - 21 busy na trasie Chęciny - Kielce kursują bardzo często.
                >
                >
                > Po wizycie w Chęcinach napisz jakie wrażenia, czy Ci się u nas podobało... ;)

Jeśli pogoda w przyszłym tygodniu pozwoli i nic nieplanowanego się nie wydarzy a wycieczka dojdzie do skutku to nieomieszkam kilku zdań tutaj napisać.
                Pozdr.
              • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 25.07.07, 01:16
                > Po wizycie w Chęcinach napisz jakie wrażenia, czy Ci się u nas podobało... ;)

Zgodnie z obietnicą napisze słów kilka.

Jestem miło zaskoczony z pobytu w Chęcinach. Buski z Kielc faktycznie kursowały bardzo często i nie było problemu z dostaniem się do celu. Zamek - fantastyczny. Moje wrażenia z pobytu na zamku były porównywalne z pobytem na zamku Ogrodzieniec/Lipowiec. Trochę minus to brak ogólnodostępnego pola biwakowego (są prywatne za które właściciele żądają haraczów). Drogę powrotną wybrałem z Chęcin do Wolicy a stamtąd do domu. Busiki do Wolicy również dość często kursowały alke dość mocno przeładowane (na szczęście podróż trwała krótko). Co ciekawe na "bilecie"-rachunku za przejazd jest adres przewoźnika - Z Zabrza czyli stamtąd skąd przybyłem :)
                Wolica - stacja ruina, okolica spokojna i miła (przynajmniej przez ten czas w którym czekałem na powrotny pociąg).
                Ogólnie było bardzo miło i ciepło wspominam pobyt w tamtych rejonach. Napewno jeszcze odwiedzę Chęciny!
                Dziękuję wam jeszcze raz za porady odnośnie sposobu dotarcia do Chęcin. Pozdrawiam.
    • nowy002 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 12:41
      Jeśli jest to dzień powszedni to Ja osobiście jadąc pociągiem nie wysiadałbym w
      Radkowicach a wysiadłbym w Wolicy i złapał busa do Chęcin, w normalny dzień
      kursują bardzo często, więc do Chęcin można sie bardzo szybko dostać. Wg. mnie
      droga z Radkowic jest trasą długą,zatłoczoną i ciężką do pokonania.
      • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 15:31
        Tak, ma to być dzień powszedni (prawdopodobnie wtorek w przyszłym tyg.).
        Te busiki w Wolicy to coś pewnego? Czy około 9-10 rano będzie można jakiś 'dorwać' dla 4 osób? Może masz jakiś kontakt do jednego z przewoźników?

Muszę to przemyśleć i podejme wspólnie z kompanami ostateczną decyzję. Póki co mam problem wyboru :)
        • master291 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 15:43
          do radkowic nie polecalbym bo nie bedzie sie czym dostac do checin chyba ze
          pieszo! polecam albo pociagiem do wolicy i z wolicy busem. lub z kielc z ul
          zelaznej odchodza busy w kierunku jedrzejowa,Łukowej wolicy bolmina, korzecka,
          checin. wszyskie jada przez checiny
      • domino1001 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 16.07.07, 16:25
        Nie polecał bym drogi od Wolicy!!! najprostsza droga jest z kielc idziesz na busa przyjezdzasz na rynek i prosto idziesz na Zamek !! Droga z Radkowic tez jest bardzo prosta bo 6 km idzie sie caly czas prosto przechodzisz przez krzyzowke i jestes w Chęcinach tam idziesz nie caly 1km i dochodzisz do rynku!!
        • baton_1 Re: Dojście na zamek w Chęcinach 17.07.07, 12:22
          Muszę się zastanowić z tą opcją podjechania z Wolicy busem do Chęcin. Jeśli jest tak jak piszecie, iż busiki kursują dosyć często i to jeszcze przed południem (9,10rano) to byłoby to bardzo dobre rozwiązanie dla mnie.

Zastanawiam się też jeszcze z tą pieszą drogą z Radkowic ale chyba porzucę ten pomysł (no chyba że ktoś ma jakieś mocne argumenty przemawiające za tym sposobem dostania się do celu).

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i gdyby komuś się coś jeszcze przypomniało prosze tutaj napisać :)
          Pozdr.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka