Dodaj do ulubionych

Dowod osobisty - odbior

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 18:22
Jakis czas temu byl watek o problemach ze zlozeniem wniosku o wydanie dowodu - 4 okienka i masa ludzi, dlugie kolejki. Jakos przez to przebrnalem, a jedynie miesiac oczekiwania przelecial jak z bicza strzelil... Optymistycznie poszedlem kolo poludnia, zamiast zrywac sie rano - wejde, podpisze, dostane dowod i wyjde, z 5 minut zejdzie moze. O naiwnosci... Kolejka 30 osob zajmowala caly korytarz (z zakretasem). Postalem chwile, jedna osoba wyszla po 10 minutach. Odpuscilem, jutro znow biegne, tym razem - jak zwykle, z samego rana, bo tylko tak mozna cos zalatwic. Dowody wydaja w jednym pokoju, godziny urzedowania przyjazne dla pracujacych (tam urzednikow oczywiscie) - 8-16.30. Czyli standartowo - chcesz cos zalatwic - wez wolne, w koncu stanie w urzedzie to ulubiony sposob spedzania wolnego czasu. Pomnozmy stracony czas razy liczbe petentow - ile dniowek tam sie marnuje, ile to kasy...
Idzcie lepiej zalatwic wymiane wczesniej, pod koniec roku to tam bedzie apokalipsa.
Edytor zaawansowany
  • Gość: prawo jazdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.07, 19:19
    Spokojnie - przedłużą jak prawa jazdy.
    A tak na marginesie - mam prawo j. i paszport - po psa mi dowód osobisty jeszcze ?
  • Gość: Pstryku Serdecznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.07, 20:13
    to po co czekacie na ostatnią chwilę ?
  • Gość: ala IP: *.205.udn.pl 30.07.07, 21:22
    Bo trzeba za każdą kolejną wymianę zapłacić??? (nowy dowód jest ważny bodajże
    przez 10 lat)
  • Gość: prawo jazdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.07, 22:34
    Gość portalu: Pstryku Serdecznie napisał(a):

> to po co czekacie na ostatnią chwilę ?

A bo pracodawca nie da do lutego urlopu, a jak wezmę zwolnienie to on mnie zwolni

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.