Dodaj do ulubionych

Dobre przedszkole w Łodzi? Pingwinek- odradzam.

24.12.10, 10:41
Szukam prywatnego przedszkola w Łodzi z mądrymi wychowawcami i rozsądnym dyrektorem/właścicielem. Uważam, że najbardziej w przedszkolu liczą się ludzie, którzy w nim pracują. Dziecko niestety nie dostało się do wybranych państwowych przedszkoli. Z prywatnym przedszkolem Pingwinek mam złe doświadczenia.
Wyjaśnię, czego chcę uniknąć przy wyborze prywatnego przedszkola dla 4-o latka nauczona przykrymi doświadczeniami. Przede wszystkim kadry niedoświadczonej albo ukierunkowana przez właścicielkę/dyrektorkę na pozwalanie dzieciom na wszystko, aby były z przedszkola i wychowawców zadowolone. Sytuacji, że rodzice MUSZĄ CHCIEĆ płacić 1200 zł/miesiąc, więc dzieci MUSZĄ CHCIEĆ chodzić do przedszkola. W związku z tym pozwala im się zachowywać niegrzecznie. Nieśmiałe i pogodne dziecko pod wpływem przedszkola zaczyna eksperymentować na gruncie domowym, z tym czego się nauczyło w przedszkolu-przemocą. Popychać, uderzać ręką i kopać znaną od urodzenia nianię, rodziców, dziadków, gdy zwraca mu się uwagę lub na coś nie pozwala. Do tego krzyczeć na nich, jeśli coś nie jest po jego myśli. NASZE DZIECKO NIE DOSTAŁO NIGDY NAWET KLAPSA. Nigdy wcześniej nikogo nie „pacnęło” ręką, aby mu przyłożyć. Czyli agresywność zero. Ogląda tylko mini mini i bajki dla małych dzieci.
Dlaczego nagle zaczęło się tak zachowywać???
Okazuje się, że jedna dziewczynka w przedszkolu jest „rozpieszczona”. Jest to eufemizm słowa agresywna i używająca przemocy: popycha, bije i kopie inne dzieci. Dzieci ją naśladują, bo jest skuteczna, a wychowawcy nie reagują. Druga dziewczynka krzyczy na wszystkich i dzieci się jej boją. Chyba jednak coś jest nie tak z metodami wychowawczymi, jeśli zezwala się na takie postawy u małych dzieci. Czyli nie zwraca się uwagi i nie koryguje złego zachowania, aby dziecko nie powiedziało mamusi czy tatusiowi, że ciocia z przedszkola jest niedobra. Pozostałe dzieci obserwują jak się skutecznie rządzi, no i uczą się, że tak należy zachowywać się w grupie.
Bezstresowe wychowanie powinno mieć swój umiar, powinny obowiązywać jakieś reguły, ale do tego potrzeba doświadczonych pedagogów lub/i innych wytycznych właściciela przedszkola.
Dodam, że 2 tygodnie bez przedszkola wpłynęły na niemal zupełna poprawę zachowania. Niemal...

Może mamy maluchów mogą coś doradzić? Piszcie o dobrych i złych doświadczeniach.
Polecajcie prywatne przedszkola, wychowawców, osoby prowadzące tzw. zajęcia dodatkowe. Nie jestem jedyną osobą w moim gronie, która szuka odpowiedzi na pytanie, do którego przedszkola prywatnego (za spore pieniądze) zapisać dziecko. Wiem, że ile osób tyle opinii. Każda wypowiedź jest subiektywna. No może poza informacjami o cenach i co w zamian za nie- o ile przedszkole się wywiązuje z bajecznych czasem złożeń programowych. Ale w każdej opinii jest często wiele prawdy. Poradźcie
Edytor zaawansowany
 • mgzocha 28.12.10, 00:07
  a może to www.wyspapelnaskarbow.pl/punkt/
  - dziewczyny pisały na forum, że były zadowolone

 • przedszkole_opinie_lodz 18.01.11, 00:10
  Dzięki za podpowiedź.smile A gdzie można poczytać to forum?
 • sayyes 18.01.11, 19:34
  Nasze przedszkole jest ok smile
  kids-club.pl/
  Córka chodzi do Aniolkowa- widzew (mają tez oddzial na Krakowskiej). Trzymają poziom, jest duzo ciekawych zajec. A przede wszystkim- cieple, madre wychowawczynie.
  --
  60 sekund smutku zabiera ci minutę szczęścia
 • przedszkole_opinie_lodz 03.02.11, 14:22
  Dziękuję za info. A którzy wychowawcy są godni polecenia? Rozważam to przedszkole na Krakowskiej. Też słyszałam dużo dobrego. Kadra doświadczona i lubiana. Cena rozsądna. Istnieje bardzo długo w porównaniu do innych prywatnych przedszkoli -czyli "practice makes perfect". Zniechęcają mnie tylko duże grupy.
  Pozdrawiam
 • psyche2001 24.01.11, 16:27
  Droga Mamo,
  Jestem psychologiem i pracuję z dziećmi a także z dorosłymi. Chciałabym ustosunkować się do zachowania dzieci w wieku przedszkolnym. Nieuniknione jest że dzieci będą naśladowały zachowania innych dzieci, które spotykają i to nie tylko w przedszkolu.
  Co do prób zachowania pani dziecka - chciałabym wyjaśnić, że dzieci szczególnie jeśli ich doświdczenie przedszkolne jest niewielkie, odreagowują rozstanie z rodzicami w taki sposób który pozwoli rodzicom aby zwrócili na dziecko uwagę. Sama pani pisze, że dziecko znajdowało się pod opieką niani - no cóż częste zmiany opiekunów - niania - mama - tata -pani w przedszkolu powodują, zę dziecko czuje się zdezorientowane. Tym bardziej, że jak pani pisze dziecko jest nieśmiałe. Powinna pani dać dziecku trochę czasu aby mogło przyzwyczaić się do nowej sytuacji.
  Dziecko ogląda tylko bajki i mini mini - to też jest kwestia sporna wśród psychologów - bowiem fale emitowane przez telewizor czyni dzieciom wiele zła.
  Dla mnie zastanawiający jest też fakt, że w taki dzień jak wigilia 24.12 pani zajmuje się wypisywaniem na forum a nie tworzeniem świątecznego nastroju razem z dzieckiem. Może warto ubrać choinkę, upiec ciasteczka lub wiele innych fajnych zabaw świątecznych. Związek z dzieckiem także należy pielęgnować.
  Kwestia bezstresowego wychowania - to też temat rzeka. Rodzice źle interpretują bezstresowość - dzieci powinny mieć wytyczone granice oparte na fundamencie wartości - nie karcone czy krytykowane na każdym kroku. Chętnie opowiem o tym jeśli będzie pani zainteresowana.
  Nie mogę się ustosunkować do opinii na temat przedszkola, bo osobiście nie znam tej placówki ale od koleżanek słyszałam wiele dobrego na ich temat. Nie mniej jednak z pani wypowiedzi wynika, iż ma pani personalne pretensje do dyrektora/właściciela. A to chyba powinna pani załatwić w inny sposób a nie na forum.
  Gdyby chciała pani skorzystać z porady profesjonalnego psycologa zapraszam do pisania na moje prywatne konto terapia1@onet.pl

 • przedszkole_opinie_lodz 03.02.11, 14:09
  Na wczasach w Egipcie trudno znaleźć jakąś wolną choinkę do ubrania, a kucharze nie byliby zachwyceni moją chęcią pieczenia ciasteczek.smile Za to ma się duuużo wolnego czasu na wszystko, na przykład na korzystanie z bezpłatnego Wi-Fi z prywatnego laptopa.

  Dziękuję za oferowaną pomoc psychologiczną. Niewątpliwie potrzebuję psychologa, psychoanalityka, a nawet psychiatry, bo uważam, że Pingwinek jest kiepskim i drogim przedszkolem bez profesjonalnej i wykształconej kadrysmile).

  Dziecko bez Pingwinka ma się świetnie i jest wspaniałe.
  Oglądanie telewizji od pół godziny do godziny nie jest szkodliwe dla dzieci. Powyżej tego czasu to sprawa dyskusyjna- ja staram się nie przekraczać tych limitów.

  A właściciel Pingwinka nie interesuje mnie personalnie. Bo to nieciekawa i chciwa postać.


 • szaraszarota 19.02.11, 22:08
  Witam
  Zgadzam się z opinią psyche2001, to co Pani opisała jest zachowaniem bardzo często spotykanym u dzieci w wieku przedszkolnym, przedszkolaki uczą się od siebie nie tylko zachowań pozytywnych, ale również negatywnych i każdy rodzic powinien mieć tego świadomość wysyłając dziecko do przedszkola. A w życiu przyda im się znajomość wszelkich norm panujących w grupie, poznanie ich w nszym systemie edukacji jest nieuniknione. Poza tym dla dzieci pójście do przedszkola jest tak ogromną zmianą, że czasem poradzenie sobie ze stresem trwa dłużej. Nie można za wszystkie zachowania dzieci obarczać nauczycieli, należy troszkę uważniej przyjrzeć się dziecku, tłumaczyć, rozmawiać i poświęcić trochę czasu. A obrażanie na forum osób jest dość niesmaczne. A swoją drogą odcinanie dziecka od polskich tradycji i to jeszcze takich jak najpiękniejsze święta w roku, szczególnie dla dzieci bardzo magiczne jest raczej smutne. Życzę więcej refleksji i powodzenia w szukaniu przedszkola.
 • karenhorney1 24.10.16, 12:05
  Nigdy nie skorzystałabym z porady/terapii u psychologa, który w sposób taki, jak powyżej narusza granice drugiej osoby; tekst "lepiej, żeby Pani w Wigilię zajęła się pieczeniem ciasteczek" jest absolutnie nieprofesjonalny, niegrzeczny, a do tego nie na temat.
 • kame.lot 20.08.15, 15:24
  Witam. Pani wpis jest z 2010 roku, ale mam nadzieje na odpowiedz. Mam ten sam problem co Pani, szukam prywatnego przedszkola z kompetentnymi pedagogami dla 4 letniego syna. Obecne które odwiedziłam to albo agresywne samolubne dzieci albo pani przedszkolanka która nie ma nic wspólnego z pedagogiem. Czy udało się Pani znaleźć przedszkole z którego jest pani zadowolona. Będę wdzięczna za odpowiedz.
 • little.d 21.08.15, 13:10
  zwiedzalam wiele prywatnych pkoli w lodzi i ostatecznie wybralalm Groszki na Rybnej, Male grupy, panie mile, ale nie ulegle, widac ze daja sobie rade z dziecmi. zobaczymy po 1.09

  --
  Michał 12.04.2012 | 31 tc | 1650g | 9 pkt Apgar

  www.landrynkowy-pyniu.blogspot.com
 • elawiszniewska 15.04.16, 10:36
  A ja polecam właśnie przedszkole Pingwinek - Świtezianki. Jest rok 2016. Moje dziecko chodzi do przedszkola rok i co mogę powiedzieć, mają odniesienie do poprzedniej palcówki przedszkolnej na ul. Nastrojowej. W Pingwinku - Kadara pedagogiczna jest młoda! Wszystkie Panie i jeden Pan (big_grin) są bardzo uprzejme, przywiązują wagę do każdego dziecka z osobna, wymieniają uwagi bezpośrednio z Rodzicami i wysłuchują potrzeb Rodziców. Dzieci mają bardzo dużo zajęć, od plastyki po zajęcia ruchowe i językowe! Ciocie - bo tak dzieci nazywają Panie pracujące z grupami - obserwują dzieci i zdają szczegółowe relacje Rodzicom. Każda moja prośba, w stosunku do mojego syna, była wzięta pod uwagę. Panie pracują nad rozwojem dzieci. W przedszkolu jest czysto! Dyrekcja - otwarta na Rodziców. Jedzenie - gotowana na miejscu - z możliwością posiłków wegetariańskich i rozpiską alergenów. Jestem mamą dwójki dzieci i mam porównanie przedszkola z poprzednim. Nie ma co porównywać - polecam Pingwinka!
 • andrea_gassi 28.12.16, 14:23
  Mieszkam za pingwinkiem i codziennie podjeżdża catering. Na pewno gotują na miejscu?
 • mibeti 03.09.15, 23:18
  Proszę zadzwonić do Receptorka i porozmawiać z właścicielką z tego co słyszałam a uczeszczamy tam na terapię planują male integracyjne grupy. Przedszkole jest naprawdę niewielkie bardzo kameralne
 • edek.mazurek 04.02.16, 15:15
  Z czystym sumieniem polecam Kornelówkę.Przyjeli tam nawet moją 2-letnią córkę z pampersem...chodzi też moja starsza 5-latka..Dzieci bardzo chetnie chodzą do przedszkola, są zadowolone ( w przeciwienstwie do wczesnioejszego przedszkola) Pani miłe i uśmiechnięte..na prawde 100% zadowolenia z naszej i dzieci strony
 • gazdzina82 25.11.16, 20:20
  nam, polecono przed rokiem katolickie przedszkole Albercik z ul. Brata Alberta Chmielowskiego 7B, jest to prywatne przedszkole, super zorganizowane., Wychowanie w nim jest w oparciu o metody Montesorri, mam nadzieję dobrze napisałam. Polega ono na tym iż dzieci łączone sa w grupy, sprzyja to wymianie wzajemnych zdolności i umiejętności. Dzieci uczą się przestrzegać reguł: nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj. Warto poczytać o tym wychowaniu, jego celach i założeniach. Moim zdaniem ciekawy temat. Nie narzekam, jestem wręcz przeszczęśliwa , że moje dziecko trafiło do tak dobrej placówki www.przedszkolealbercik.com.pl/
 • maryskaa9 31.12.16, 10:25
  Moja corka od wrzesnia chodzi do przedszkola albercik - www.przedszkolealbercik.com.pl/ Ja jestem bardzo zadowolona z niego, mają super kadre, duzo ciekawych zajęc a jak na przedszkole prywatne to nawet drogie nie jest
 • restka 10.03.17, 10:32
  Dzień dobry, chciałabym Panią (maryskaa9) poprosić o nieco szersza opinię o przedszkolu albercik, ponieważ sami go rozważamy obecnie dla naszego syna. Czy mogłybyśmy się jakoś skontaktować (mailowo, telefonicznie)?
 • donnamanna 19.03.17, 13:37
  maryskaa9 napisał(a):

  > Moja corka od wrzesnia chodzi do przedszkola albercik - www.przedszkolealbercik.com.pl/ Ja jestem bardzo zadowolona z niego, mają super kadre, duzo ciekawych zajęc a jak na przedszkole prywatne to nawet drogie nie jest


  Moja córka też tam chodzi smile może się znają? bardzo fajna placówką, mnie się w ogóle podoba bardzo ta metoda montessori która jest tam w prowadzona i jeśli miałabym opcje posłania dziecka do szkoły z taka metodą to pewnie bym się zdecydowała. Widze że córcia dużo się uczy i bardzo dużo mi opowiada smile i zajęcia dodatkowe sa do wyboru
 • gorolczyk 03.06.17, 08:05
  rozmawiałam z siostrą bo mieszkają w Łodzi własnie, ale jej synek chodzi w Łodzi do przedszkola prywatnego Albercik na Chmielowskiego. To parafialne przedszkole. Warunki mówi rewelacyjne, sprzyjajaće prawidłowemu rozwojowi dziecka. Panie miłe, także oni to przedszkole chwalą sobie bardzo www.przedszkolealbercik.com.pl/
 • artuditu90 01.05.19, 14:42
  oj tak to prawda, naprawde super placowka. swietna opieka, mnostwo dodatkowych zajec, poza tym dzieki temu ze bardzo zwraca sie uwage na rozwoj dziecka to bardzo fajnie sie integruja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka