Dodaj do ulubionych

Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się!!!

08.01.04, 01:39
Witajcie,
jestem swieżo upieczoną mamą 4-o tygodniowej Nadii. Chetnie nawiążę kontakt z
mamusiami z moich okolic celem wspólnych spacerów z pociechami i wymianą
doświadczeń (moje są niewielkie). Piszcie na priva: agnieszka@pocztowy.net
Obserwuj wątek
      • aniesiam2 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 09.01.04, 16:32
        Witaj,
        wypróbowałam inna Przychodnię, bo z tą szczerze mówiąc nie mam najlepszych
        doświadczeń. Polecam Przychodnie na ul. Niemcewicza i panią doktor Ewę
        Sowińską. Położna nie przychodziła,bo ja się wcześniej nie zgłosiłam,ale jak
        będziesz się zapisywała to bedziesz sobie wybierala polozna i napewno do Ciebie
        przyjdzie. Ja bylam dopiero niedawno u lekarza pediatry i pani chciala mi teraz
        wyslac polozna do domu. Kiedy spodziewasz sie dzidziusia?
        Pozdrawiam,
        Aga & Nadia
        • orchidea22 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 13.01.04, 14:15
          Nie wiem kiedy, właściwie nie mam terminu (najpierw był 29 stycznia, potem 22
          grudnia (sic!!) potem 9 stycznia a tu ciągle nic smile)))) Mam miec cc ale
          dokładną date ustala sie na podstawie badań na które niemal codziennie chodze i
          mam już bardzo, BARDZO dość smile Mogę zapytac gdzie rodziłaś i jak potem doszłas
          do siebie?? No i jak to jest jak się z małą dociera do domu i zostaje z nią sam
          na sam??? smile))
          • aniesiam2 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 13.01.04, 16:26
            My rodzilismy w Narutowiczu. Tylko,ze ja bylam dlugo w szpitalu, bo w sumie az
            11 dni, Bylam 3 dni przed porodem, bo pojechalam do szpitala z goraczka, a ze
            mialam jeszcze 2 tygodnie do planowanego terminu porodu, zostawili mnie na
            Patologii Ciazy. I tak z Patologii po 3 dniach trafilam na Porodowke, bo wody
            mi odeszly. Wiec jak wracalismy do domu, to mala miala juz 8 dni. Przez
            pierwsze 3 dni pomagala mi mama, a potem juz musialam sobei sama radzic.
            Poczatki byly trudne, a do tego jeszcze mala depresja poporodowa. Teraz juz
            jest super. Wlasciwie to caly miesiac dochodzilam do siebie. Fizycznie 2
            tygodnie, a psychicznie miesiac.
    • wawrz Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 23.01.04, 18:55
      Witam!!Jestem z Łagiewnik czyli nie daleko, Ruczaj widze przez okno.Mieszkam
      tu od 5 miesięcy czyli od porodu.Wychodze na spacerki zeby tylko zaliczyć
      poniewaz nikogo tu nieznam i chętnie poznam mamuśke z którą troszke
      pospacerowałabym!Mam pytanko do orchidei czy juz było rozwiązanie???Jak ma
      czas to niech się odezwie!!Ja poporodzie czułam sie dobrze dochodziłam do
      siebie fizycznie 2 tyg a psychicznie wogóle nie było problemów tylko troszke
      płakałam bo teskniłam za domem za mamą ,siostrąsmileale już sie
      przyzyczaiłam.Pozdrawiam i czekam na kontakt
    • mkatarynka.edziecko Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 06.02.04, 20:24
      Ja jestem z Cegielnianej czyli między Ruczajem a Łagiewnikami. smile)

Na spacerki wychodzimy na razie do nas na osiedle. Latem jeździłam z Patykiem
      do Parku Jordana. W tym roku prawdopodobnie też będziemy tam jeździć jak
      najczęściej jak tylko zrobi się ciepło.

--
      MKatarynka

Patryk w dniu 05 stycznia 2004 został starszym braciszkiem!!! smile))))) Zgodnie
      z przewidywaniami ma siostrzyczkę Urszulkę smile))

zapraszam na forum "macochy"wink

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=14479
          • aneta553 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 19.02.04, 21:38
            Hej, graob
            ja też mam trzyletnią córkę i drugą miesięczną, a pod koniec roku też się tam
            sprowadzam i dlatego szukam coś nt. przedszkoli i żłobków. Czemu się nie możesz
            zaaklimatyzować, gdzie wcześniej mieszkałaś? pisz na priva tego z gazety. bardzo
            jestem ciekawa odpowiedzi
            Pzdr - Aneta
            • sylwuniap Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 20.02.04, 18:30
              czesc Dziewczyny,
              ja tez mieszkam na Ruczaju, rodze na poczatku kwietnia, ale juz teraz glowie
              sie nad wyborem pediatry. Mysle o przychodni na Szwedzkiej. Przyjmuja tam: I.
              Lowenhoff, A. Gancewska, A.Dudek, I. Kocwa, W. Puszko-Tarnawa.
              Mozecie cos poradzic ? Wiecie cos na temat tej przychodni? Czekam na wszystkie
              dobre rady.

I jeszcze jeden dylemat: bujac czy nie bujac dzidziusia? Mam na oku wozek,
              ktory nie jest na paskach i buja sie bardzo delikatnie. Czy dziecko
              rzeczywiscie lubi gdy sie mocno "telepie" wozkiem? czy to pomaga w usypianiu ,
              uspokojeniu itp? Jakie sa Wasze doswiadczenia?
              Pozdrawiam Was
              Sylwia i Natusia (jeszcze w brzuszku)
              • aniesiam2 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 20.02.04, 19:40
                Co do pediatrów na Szwedzkiej nie potrafie Ci pomoc, bo my chodzimy do innej
                przychodni. Ale co do bujania, moja corka wogole nie jest bujana w wozku, gdyz
                przebywa w nim tylko na spacerze,a po nim wozek od razu wstawiam do piwnicy.
                Ale mamy taki lezaczek bujaczek, na ktorym jak probuje ja pokolysac to sie
                denerwuje, bo nie moze zasnac. Poza tym noworodkami nie mozna tak mocna
                potrzasac, bo wstrząsami mozna im nawet mozg uszkodzic. W usypianu najbardziej
                pomaga jej glaskanie po pleckach jak zasypia na brzuszku, albo delikatne
                glaskanie po czole. Jesli przyzwyczisz dziecko do takich wstrzasow to jak ja
                uspisz jak np nie bedziesz miala wozka pod reka? Wydaje mi sie,ze lepiej
                nauczyc dziecko zasypiania w spokoju i to chyba lepsze i dla ciebie i dla
                dzidzi. Ja staram sie zostawiac mala sama do zasypiania, a jak nie moze zasnac
                przychodze co chwilke ja poglaskac.
                Trzymam kciuki za Ciebie i dzidzie!
                Aga & Nadia
                • atka22 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 21.02.04, 08:55
                  Hej dziewczyny, jestem przyszłą mamą z okolic Ruczaju. Rodzić powinnam pod
                  koniec kwietnia, ale różnie to bywa... Proszę - polećcie mi jakąś przychodnię w
                  okolicy, wraz z konkretnym sprawdzonym lekarzem pediatrą. Mieszkam w Krakowie
                  od niedawna i nie bardzo wiem do kogo zapisać maluszki, a jak każdej mamie,
                  zależy mi na dobrej opiece. Czy czekacie już na wiosnę??? Bo ja baaaaardzo,
                  na "pozbycie się" brzuszka również, pozdrawiamy
                  • aneta553 Dziewczyny, wszystko przed nami :-))) 25.04.04, 14:31
                    Macierzyństwo (i ojcostwo) zmienia gruntownie twoje życie. Ale i twój
                    stosunek do macierzyństwa zmienia się z każdym kolejnym dzieckiem.

TWOJE UBRANIA
                    I-sze dziecko - nosisz stroje dla kobiet ciężarnych odkąd lekarz
                    potwierdził, że jesteś w ciąży
                    II-gie dziecko - nosisz swoje zwykłe stroje jak długo się da
                    III-cie dziecko - stroje dla kobiet ciężarnych to już twoje zwykłe stroje

IMIĘ DLA DZIECKA
                    I-sze dziecko - przeglądasz kalendarze i dobierasz kombinacje imion
                    sprawdzając jak to brzmi
                    II-gie dziecko - ktoś powinien nadać dziecku imię po ciotecznej babce,więc
                    możesz to być ty
                    III-cie dziecko - otwierasz spis imion, zamykasz oczy i w co trafisz
                    palcem, to będzie.

WYPRAWKA
                    I-sze dziecko - pierzesz świeżo kupione ubranka, dobierasz kolorami i
                    starannie układasz w szafce przeznaczonej tylko do tego celu
                    II-gie dziecko - sprawdzasz, czy ubranka są czyste i wyrzucasz tylko
                    te z najciemniejszymi plamami
                    III-cie dziecko - kto powiedział, że chłopcy nie mogą mieć różowych
                    śpioszków?

ZMARTWIENIA
                    I-sze dziecko - przy pierwszej oznace niezadowolenia (kwękanie,
                    skrzywienie) bierzesz dziecko na ręce
                    II-gie dziecko - podnosisz je tylko wtedy, gdy krzyki grożą obudzeniem
                    pierworodnego
                    III-cie dziecko - uczysz starsze huśtania kołyską

AKTYWNE FORMY SPEDZANIA CZASU
                    I-sze dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt i terapię grupową dla
                    prawidłowego rozwoju.
                    II-gie dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt.
                    III-cie dziecko - zabierasz je do supermarketu i pralni chemicznej

OPIEKUNKA
                    I-sze dziecko - gdy pierwszy raz zostawiasz dziecko z opiekunką, dzwonisz do
                    domu 5 razy.
                    II-gie dziecko - wracasz się od drzwi bo zapomniałaś zostawić opiekunce
                    numer, pod którym będziesz osiągalna.
                    III-cie dziecko - prosisz opiekunkę by zawiadomiła cię tylko jeżeli
                    zaistnieje konieczność wezwania pogotowia.

W DOMU
                    I-sze dziecko - spędzasz większą część dnia wpatrując się w dziecko.
                    II-gie dziecko - spędzasz większą część dnia patrząc czy twoje starsze
                    dziecko nie robi krzywdy młodszemu.
                    III-cie dziecko - spędzasz większą część dnia chowając się przed
                    dziećmi.
                  • aniesiam2 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 23.07.04, 13:48
                    A ja polecam przychodnie przy ul. Niemcewicza i pania doktor Elzbietę Kowalska.
                    Chodzimy do niej od jakiegos czasu i naprawde swietnie sie potrafi zając
                    maluszkami, bada dokladnie, wypytauje o wszytsko irzeczowo odpowaida na
                    zadawane pytania. Czasem tez od siebie udzila cennych porad.
                    My jestesmy bardzo zadowolone.
                    ------------
                    Pozdrawiamy,
                    Aga i Nadia (9-12-2003)
              • ania-r4 Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 27.04.04, 19:34
                czesc Sylwio,
                przeczytalam twoje pytanie dotyczące wyboru pediatry z przychodni na Szwedzkiej.
                poniewaz juz koniec kwietnia to pewnie jestes juz szczesliwą mamą wiec mam
                pytanie - na jakiego lekarza ostatecznie sie zdecydowalas i czy jest z wyboru
                zadowolona (czy bez problemu mozna sie do tego lekarza dostac?)
                Ja tez mieszkam na Ruczaju - za Kampusem UJ ale mama zostane dopiero pod koniec
                lipca.
                Jakbys miala chwilke czasu to napisz gdzie rodzilas i jakie masz wrazenia z
                porodu.

Pozdrawiam i licze na info nt pediatry
                Ania
      • ania-r4 Re: Dobry pediatra z przychodzni na Szwedzkiej 27.04.04, 19:38
        Ewo,
        proszę napisz cos wiecej o opiece pediatrycznej na Szwedzkiej - piszesz ze
        jestes zadowolona z p. dr Dudek - a jak u niej z terminami? Czy jak dziecko ma
        jakies problemy zdrowotne to udaje Ci sie dostac do lekarki w tym samym dniu,
        czy są dlugie terminy? A co jesli dziecko ma gorączkę - czy są wizyty domowe?
        Będę wdzieczna za info bo mieszkam na ruczaju i myślę o wyborze pediatry, choc
        termin porodu mam na koniec lipca.
        pozdrawiam
        Ania
        • ewaks Re: Dobry pediatra z przychodzni na Szwedzkiej 27.04.04, 21:38
          WItaj,
          byłam tam wczoraj z małą na szczepieniu. Przyjmuje codziennie, z tego co
          pamietam w poniedziałek i w piatek "na zdrowym dziecku" jest od 14-15, chyba w
          resztę dni przyjmuje rano (od 8), ale nie wiem na 100%.
          Jeśli jesteś z okolic podwawelskiego to jak coś się dziecku dzieje przychodzi
          też do domu, a jesli nie to niesttey bez wizyt, tzn tych normalnych, ale
          oczywiście prywatnie przyjedzie (mam nawet wizytówkę!-dostałam od razu na
          wejściu, ale to normalne).
          Pani jest bardzo miła i ma podejście do dzieci, w gabinecie jest duzo zabawek,
          jest czysto.
          Na początku trzeba wypełnić deklarację ( dostaniesz ją w okienku
          rejestracyjnym).
          Piszesz tam dane swoje, dziecka itd., później z tym idziesz do lekarki (bo musi
          się zgodzić być lekarzem dla dzidzia, bo to nie nasz rejon), a jak się zgodzi
          to idziesz z podbitą deklaracją do okienka, dajesz kartę szczepień (dostaniesz
          w szpitalu, taka biała kwadratowa tekturowa karta) i to wszystko .
          Pani w okienku zakłada kartę i juz mozna chodzić na wizyty.
          Jeśli chodzi o samą mozliwość zarejestrowania się w danym dniu to musisz
          dżwonić rano tj. ok.7.
          To chyba tyle, jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.
          pozdr.Ewa mama 14 miesiecznej Hanki.
          --
          ewa
    • marzena_ruczaj Re: Młode mamusie -Kraków Ruczaj- odezwijcie się! 30.10.05, 10:43
      A znacie moze jakiegos dobrego ginekologa na Ruczaju? Czy tez sadzicie, ze
      lepiej chodzic do innego rejonu miasta, byle by tylko do sprawdzonego lekarza?
      Napiszcie, prosze, jakies namiary tu albo na adres gazety. I powiedzcie, prosze,
      czy na kazdej wizycie bylyscie badane "ginekologicznie"? Pochodze z UK, u nas
      sie nie bada ciezarnej przy kazdej wizycie i te wizyty co 4 tygodnie u gina
      troche mnie przerazaja crying
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka