Dodaj do ulubionych

Kraków w trzy dni- co polecają emamy?

24.04.15, 22:42
W Krakowie będziemy po raz pierwszy. Z atrakcji planujemy:
Wawel
Rynek i Sukiennice
Kazimierz
Kopiec Kosciuszki
Kosciół Mariacki
Fabryka Schindlera
Planty
Droga Królewska
ul. Kanoniczna
Katedra
Smoca Jama
Ogrody doświadczeń
Okno papieskie
Uniwersytet
Brama Floriańska
Muzeum Zoologiczne
Park wodny
Ojców
Niepołomice

Tyle znalazłam w necie. Co można sobie odpuścić? Co dodać do listy? Co ,,interesującego inaczej'' jest w Krakowie? Coś intrygującego, czego nie ma nigdzie indziej? Chodzi mi o dziwadła typu krzywy dom w Sopocie.

Mieszkać będziemy w centrum, hotel Park Inn czy jakoś tak smile Samochód mamy.
Czy można zaparkować w okolicy hotelu na bezpłatnym parkingu? Hotelowy parking kosztuje 50zł za dobę, wolimy przeznaczyć te pieniądze na przyjemniejsze cele.Po centrum będziemy chadzać pieszo.

I jeszcze jedno, gdzie jest najbliższy McDonald's?
--
W weekendy ematka staje się matką.
Edytor zaawansowany
  • pomidorpomidorowy 24.04.15, 22:59
    park wodny to bym sobie odpuscila...przede wszystkim fajny jest klimat kazimierza smile, reszta to jedna dosc krotka trasa, nastawcie sie na kolejki -wawel aby kupic bilet.
    podziemia rynku, wieliczka to sa miejsca warte odwiedzenia a nie muzeum zoolog ktore jest w kazdym duzym miescie
  • kota_marcowa 24.04.15, 23:50
    Dlaczego, aquapark mają akurat fajny, dzieciom się spodoba.
  • gazeta_mi_placi 25.04.15, 19:37
    Chorobę można złapać i dzikie tłumy.

--
    olaromanska.blox.pl/html

krakowskasucha.blox.pl/html
  • tol8 25.04.15, 18:59
    Mieszkam na co dzień w dużym mieście i o takim muzeum słyszę po raz pierwszy. Stad pomysł na jego odwiedzenie. Nie wiem nawet, co dokladnie można tam obejrzeć.
    Jedziemy na weekend majowy, kolejki będą pewnie niezłe...
    --
  • pomidorpomidorowy 24.04.15, 23:01
    jesli bedzie ladna pogoda to mozecie poplynac do tynca stateczkiem(opactwo), mozna prezleciec sie w gore balonem smile aby poogladac panorame miasta.
  • tol8 25.04.15, 19:01
    O, o statku nic nie słyszałam. Dzięki wielkie za pomysł.
    --
  • gazeta_mi_placi 25.04.15, 19:38
    Ma być brzydko.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• tol8 25.04.15, 20:37
    Uznam, że w Krakowie jest brzydko smile Mam nadzieję, że pogoda dopisze jednak.
    --
  • krelia 24.04.15, 23:07
    Jak parking taki drogi przy hotelu i nic nie napisane o mozliwosciach bezplatnego na zewnatrz to czarno to widze. Nie pytasz, ale moze sie przyda info- bilety na Wawel w poniedzialek powinny byc bezplatne (przynajmniej trzy lata temu byly, chyba warto skorzystac smile Dla mnie trzy dni na sam Krakow to za duzo, zrobilabym Krakow w jeden dzien, w drugi i trzeci Wieliczke/ Oswiecim/Wadowice. I robi sie fajna wycieczka a nie jakies zwiedzanie na sile jakichs nikomu nieznanych miejsc.
  • pomidorpomidorowy 24.04.15, 23:12
    ulica przy ktorej bedziecie mieszkac graniczy ze strefa po 18 parkowanie bezplatne...albo parkujcie gdzies dalej skoro chcecie zaoszczedzic.
  • flo-bo 25.04.15, 09:16
    Serio? Wg mnie 3dni to mało. Ale ja lubię poczuć klimat miejsca po oglądać architekturę miasta, nie tylko centra handlowe mnie interesują.
    W Krakowie jest tyle ciekawych miejsc, że wielu stałych odwiedzających mówi, że nadal nie widzieli nawet połowy.
    Ja tez ciągle odkrywam jakies ciekawe miejsca.
  • sumire 25.04.15, 09:30
    Te nikomu nieznane miejsca są czasem bardziej fascynujące niż te znane. Nie warto ograniczać się do tego, co tłustą czcionką wypisali w przewodnikach.
  • tol8 25.04.15, 20:42
    No nie wiem właśnie jak problem parkingu rozwiązać. Zostawić auto pod jakimś marketem czy w którymś z podwórek? Płacenia udaje nam sie unikać w Wrocławiu, ale tu miejsc przyjaznych oszczędnym nie znam.
    Co do poniedziałku, to niestety juz nas nie będzie. W Krakowie będziemy w długi weekend majowy.
    --
  • ludborka 24.04.15, 23:15
    Co to jest droga królewska?

Polecam wioski dzieciece
  • misterni 24.04.15, 23:43
    ludborka napisała:

> Co to jest droga królewska?

Droga Królewska to jest inaczej Trakt Królewski począwszy od Barbakanu po Wawel.

--
    Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
    Misterni
  • misterni 24.04.15, 23:45
    http://wtir.awf.krakow.pl/pdf/rozne/trasy/bazy/krolew/krolew1.gif
    --
    Misterni
  • ludborka 24.04.15, 23:59
    Juz wiem, grodzka i kanonicza, nie wiedziałam, że to sie tak nazywa- codziennie coś nowego wink
    Generalnie 3/4 planu autorki można zamknąć w haśle 'rynek'- brama, kosciół maroacki, bo to chyba ta katedra, chyba, ze to o tą na wawelu chodzi, rynek, okno papieskie, kanonicza, wawel, planty to 1 spacer. Po południu kazimierz z fabryka, rejs do tyńca, wioski swiata, bp to mialam na mysli piszac wioski dzieciece, sorry.
    2 bochnia albo wieliczka, po drodze park doswiadczen
    3 ojców i pustynia błędowska, zamki ze szlaku orlich gniazd
  • tol8 25.04.15, 20:44
    Tą nazwę wypluł mi netsmile
    Jedziemy bez dzieci.
    --
  • pomidorpomidorowy 24.04.15, 23:19
    nie doczytalam "I jeszcze jedno, gdzie jest najbliższy McDonald's? "
    mam nadzieje ze to kiepski zart...
  • nuta15 24.04.15, 23:49
    Odpuściłabym Niepołomice i Park Wodny. Przy okazji wycieczki do Ojcowa warto zobaczyć najbardziej malowniczą z podkrakowskich dolinek Dolinę Kobylańską i zamek w Pieskowej Skale. Spacerując ul. Floriańską obowiązkowo trzeba zaglądnąć do kawiarni Jama Michalikasmile
    Pisząc muzeum zoologiczne myślałaś o aquarium i muzeum przyrodnicze na ul. Sebastiana ? Jeżeli tak, to bardzo ciekawe miejsce smile
  • akniwlam 24.04.15, 23:58
    A Pieskowa Skała to nie jest czasem zamknięta z powodu remontu? Tak mi się obiło o uszy.
  • nuta15 25.04.15, 00:07
    akniwlam napisał(a):

> A Pieskowa Skała to nie jest czasem zamknięta z powodu remontu? Tak mi się obił
    > o o uszy.
    Faktycznie, nieczynna do czerwca 2016 smile
  • echtom 25.04.15, 08:57
    > mam nadzieje ze to kiepski zart...

Dlaczego? Kiedy jeździłam z własnymi małymi dziećmi po Polsce, McDonald's był obowiązkowym kompromisem. Nie wpłynęło to źle na ich nawyki żywieniowe i nie zabiło w nich ciekawości świata smile

--
    - Co pan myśli o jej śmierci?
    - To był rzecz jasna jakiś facet. Jakiś chory typ, który nie umie zdobyć kobiety.
    - A pan nie uważa siebie za kogoś takiego?
    - Ja łatwo zdobywam kobiety.
  • tol8 25.04.15, 20:46
    Nie. Nie wszyscy gustują w obiadach w Wierzynku za kilkaset złotych.
    McD jest dla nas alternatywną formą zjedzenia czegoś na szybko.
    --
  • pomidorpomidorowy 26.04.15, 10:57
    jasne big_grin bo miedzy mcshitem i wierzynkiem juz nic posredniego nie istnieje...
  • mirmunn 26.04.15, 11:05
    W Wierzynku obiad nie kosztuje kilkaset złotych, jeśli jużsmile chyba jeśli chodzi ci o menu degustacyjne. Tyle zapłacisz raczej w Starym smile
    Mają też b. dobre zestawy obiadowe - ale to raczej w dzień powszednismile

Poza tym w okolicy Rynku są kultowe bary mleczne i inne Kompanie, gdzie nie przepłacisz.

ale jeśli lubisz Maca- to dziewczyny ci już napisały- na Szewskiej- to prawie w samym Rynku smile
  • misterni 24.04.15, 23:39
    tol8 napisała:

ul. Kanoniczna

???

I jeszcze jedno, gdzie jest najbliższy McDonald's?

Najbliższy czemu?

--
    Misterni
  • kota_marcowa 24.04.15, 23:48
    Dorzuciłabym kopalnię soli w Wieliczce.
  • kota_marcowa 24.04.15, 23:52
    Aha i warto wejść też do innych kościołów w centrum, nie tylko do Mariackiego.
  • kota_marcowa 24.04.15, 23:55
    Aha no i muzeum narodowe
    mnk.pl/dashboard/visitors
  • fornitta69 24.04.15, 23:53
    Krakow,Ojcow,Niepolomice w 3 dni czy na sam Krakow 3 dni?
  • akniwlam 24.04.15, 23:57
    Z dziećmi planujecie zwiedzać czy bez dzieci? Bo trochę gryzą mi się atrakcje typu muzeum zoologiczne z fabryką Schindlera (pewnie też zależy od wieku dzieci i ich indywidualnej wrażliwości, ale ja swoich bym na razie do Schindlera nie zabrała...)
    Do muzeum w podziemiach Rynku idźcie koniecznie. Można zarezerwować bilety przez internet na konkretną godzinę (warto) i do Schindlera też. Podziemia są ciekawe i dla dorosłych i dla dzieci, dużo można się dowiedzieć o historii Krakowa i jest wiele multimedialnych bajerów.
    McDonalds znajduje się przy samej ul. Floriańskiej, blisko Bramy i dwa kroki od Rynku. Ja tam się nie gorszę pytaniem, czasem w podróży szkoda mi czasu na celebrowanie posiłku, wolę poświęcić te minuty na zwiedzanie, niż na oczekiwanie na wykwintne dania w restauracji. Zwłaszcza jak jest tyle do zobaczenia, co w Krakowie smile
    I właśnie, brak czasu - moim zdaniem to trochę za dużo zaplanowaliście tych atrakcji jak na 3 dni, chyba że taki Ojców będziecie zwiedzać biegiem. Zresztą zależy co planujecie tam robić, ale jeśli np. jaskinię Łokietka, to tam są wejścia w grupach o określonych godzinach, jeśli dobrze wycelujesz czasowo, to wejdziesz z marszu, ale może się złożyć, że trzeba będzie pół godzinki poczekać. Ja bym na Ojców i okolice potrzebowała całego dnia najmarniej, no ale zaznaczam, możesz mieć zupełnie inne plany, tempo zwiedzania i upodobania ode mnie. Ogólnie na Twojej liście są miejsca całkowicie "z innych półek" czasowych - na Wawelu możesz nawet cały dzień spędzić, a co najmniej ze 2 godziny (moim zdaniem to absolutne minimum), a pod papieskim oknem przejdziesz, pstrykniesz fotkę i tyle, nawet minuty Ci to nie zajmie.
    Udanej wycieczki
  • misterni 25.04.15, 00:06
    akniwlam napisał(a):

McDonalds znajduje się przy samej ul. Floriańskiej, blisko Bramy i dwa kroki od
    Rynku. Ja tam się nie gorszę pytaniem, czasem w podróży szkoda mi czasu na celebrowanie posiłku, wolę poświęcić te minuty na zwiedzanie, niż na oczekiwanie na wykwintne dania w restauracji. Zwłaszcza jak jest tyle do zobaczenia, co w Krakowie smile

Chyba raczej chodziło o to, gdzie w pobliżu Krakowa w ogóle znajduje się McDonalds wink. Wszak wiadomo, że w samym mieście tych przybytków jak mrówków wink
    --
    Misterni
  • nuta15 25.04.15, 00:23
    A jeżeli będziecie mieli ochotę na pyszne lody to polecam Lodziarnię Katane na ul. Sławkowskiej , dwa kroki od Rynku.
  • misterni 25.04.15, 00:27
    No a lody na Starowiślnej? W całym Kraku i okolicach nie ma równie pysznych smile
    --
    Misterni
  • misterni 25.04.15, 00:30
    Na pociesznie powiem, że obsługa bardzo sprawna i idzie szybko smile

https://bi.im-g.pl/im/1/10148/z10148171Q,Kolejka-do-lodziarni-na-ul--Starowislnej.jpg
    --
    Misterni
  • nuta15 25.04.15, 09:02
    Można spróbować tych lodów przy okazji spaceru po Kazimierzu smile , ale moim zdaniem są przereklamowane i nie umywają się do wspaniałych, prawdziwie włoskich i kremowych z ul. Sławkowskiej.
  • misterni 26.04.15, 00:45
    O jakim przereklamowaniu mówisz? One nie są wcale reklamowane, po prostu wiadomo, że są najlepsze w Krakowie. smile
    Lody ze Sławkowskiej są dobre, ale to nie to, dla mnie za słodkie i zbyt tłuste żeby pretendować do pierwszej ligi. Co z tego, że włoskie? wink
    --
    Misterni
  • mirmunn 26.04.15, 11:07
    o toto, tłuste i mdłe, nie czuć tego "właściwego smaku"- tak jak w lodach ze Starowiślnej
  • gazeta_mi_placi 25.04.15, 19:39
    Przereklamowane, smaczne, ale nie nadzwyczajne.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• misterni 26.04.15, 00:39
    Moim zdaniem absolutnie nie przereklamowane, no chyba że coś się zmieniło w przeciągu 2 lat smile
    --
    Misterni
  • gazeta_mi_placi 27.04.15, 11:13
    Bo nie jadłaś w innych zwykłych nie rozreklamowanych cukierniach gdzie są równie dobre, a nie ma gigantycznych kolejek. Choć pewnie i mi by lepiej smakowało coś na co czekam pół godziny w upale w kolejce, a nie dwie minuty.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• tol8 25.04.15, 22:43
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Jedziemy we dwoje na 3 dni. Hotel mamy w centrum. Planujemy zwiedzić Kraków, Oświęcim i pustynię. Do Wieliczki i Zatoru pojedziemy w lecie z dziećmi i wtedy też pokażemy im kawałek Krakowa.
    --
  • mirmunn 26.04.15, 11:07
    no co ty, to idziecie do Maca zamiast na kolację we dwoje? No, proszę cię....
  • diademonde 25.04.15, 09:09
    Nie wiem, czy z dziećmi i jakiej płci, ale my byliśmy całkiem niedawno i z tych wszystkich krakowskich atrakcji dla 8-latka prawdziwą furorę zrobiło Muzeum Lotnictwa, żadne zabytki, wawele i inne, tylko samoloty były godne uwagi na tyle, żeby ekscytować się następne kilka tygodni. Punkt nr 2 to Wieliczka (warto kupić na konkretną godz przez Internet, bo z kolejkami jest różnie)- ogromne wrażenie, a cała reszta zabytków w Krakowie to na zasadzie zobaczenie, ale bez emocji. Za to ja się ekscytowałam Krakowem od nowa, od kiedy odkryłam Kacpra Ryxasmile W tym kontekście warte są obejrzenia podziemia pod Rynkiem, nie widzę na Twojej liście, a klimat bardzo fajny.
  • flo-bo 25.04.15, 09:37
    Jak dla mnie to 3 dni na sam Kraków to mało. W 3 dni, to podzielilabym to tak: 1-stare miasto i to co w obrębie chcecie zobaczyć, np.Wawel itp. 2.Kazimierz i rejsik Wisła do Tyńca+ spacer nad Wisłą. 3. Ogród zoologiczny, Lasek Wolski, Kopiec Kościuszki
    Ale już Ojcowa, Niepołomic, Wieliczka sobie nie wyobrazam. Za dużo tego, wszystko w biegu, a Ojców to inny kierunek niż Wieliczka i sama droga zajmie masę czasu.
    Poogladaj zdjęcia,mapę i zastanow się co wykreślić, inaczej czeka Was bieg ciągły. Nie siadziecie w kawiarni i nie poczujecie atmosfery Kazimierza, tego przykurzonego spokoju między starymi kamieniczkami bo będziecie musieli lecieć dalej...
    McDonald - na rynku, m.in. na Karmelickiej, w mieście dużo tego: w galeriach (Krakowskiej w centrum na ten przykład), przy wyjeździe w stronę Ojcowa na rondzie Ofiar Katynia.
    Juz parku wodnego i ogrodu dosw.bym w to nie włączyła-nie zdazycie po prostu.
    Przyjemnego zwiedzania smile i pięknej pogody
  • mmoni 25.04.15, 16:09
    > McDonald - na rynku, m.in. na Karmelickiej,

Chyba chciałaś napisać "na Szewskiej".
    --
    Nika
  • elle-hivernale 25.04.15, 09:59
    Obok fabryki, na Lipowej jest mała huta szkła, można sobie obejrzeć pokaz:
    www.lipowa3.pl/pl/dla-zwiedzajacych
    Tutaj możesz sprawdzić co się będzie działo w mieście podczas waszego pobytu.
  • moni_kaw 25.04.15, 10:27
    od siebie dodam, że musicie (!!!) zjeść szarlotkę w Nowej Prowincji na Brackiej; nie pożałujecie!
  • tol8 25.04.15, 22:48
    Och, szarlotka to jedyne ciasto, którego kijem nie tknę...
    --
  • moni_kaw 26.04.15, 12:58
    zbieram szczękę z podłogi! serio nie wiedziałam że na świecie istnieje osoba, która nie lubi szarlotki! przynajmniej ja takiej nigdy nie spotkałamsmile
    a co do knajpki to sernik i czekoladowca też mają przyzwoite;
  • gazeta_mi_placi 27.04.15, 11:27
    Ja nie przepadam za szarlotką, jabłka w niej są dla mnie za ciężkie i ogólnie nie specjalnie mi smakuje, choć zjeść jak muszę to zjem.

--
    olaromanska.blox.pl/html

• asmarabis 27.04.15, 11:30
    ja tez nie lubie szarlotki, co to za przyjemnosc jesc rozmemlane jablka?
    wole osobno ciasto i swieze jablko nie z wybitymi witaminami......
  • moni_kaw 27.04.15, 11:35
    to ja z kolei nie lubię ................jabłek, a za szarlotkę dałabym się pokroićsmile
  • viewiorka 25.04.15, 22:24
    Ja odniosę się do parkowania. Jeśli zahaczycie o weekend to możecie w centrum parkować za darmo pod kamienicami (jedyny problem to znalezienie miejsca, jest dość ciasno ale nam zawsze się coś udało znaleźć). Na ulicach są parkomaty ale płaci się tylko poniedziałek-piątek, ale i tak wyjdzie taniej niż parking pod hotelem.
  • tol8 25.04.15, 22:47
    Dzięki. Będziemy od piątku do niedzieli.
  • simply_z 26.04.15, 00:28
    Oswiecim nie wiem po co wlec tam dzieci, pojada kiedyś z wycieczką, przewrotnie polecam Niepołomice, urocze miasteczko z klimatem, zamkiem i puszczą niedaleko. Tylko raczej wybierzcie knajpkę poza rynkiem, w centrum niezbyt smakowalo mi jedzenie, fajne sa tez Dobczyce-znow zamek, baardzo stara lipa, świetne lody i widok na zbiornik na Rabie, skąd krakow czerpie m.in. wodę. Odpuscilabym sobie ojcow, Wieliczka poza weekendem, a jak juz to raczej po godzinir 15. Mniejsze tłumy i łatwiejszy wyjazd na górę.
  • piepe 26.04.15, 00:51
    Chyba żartujesz, ze 3 dni. Mieszkałam 10 lat w Krakowie, teraz 5 raz, rok w rok, pokazuję córce to miasto i wiecznie nie ma czasu, zeby wszystko zobaczyc.
    Park wodny sobie odpusc - ciemno tam strasznie, do pływania rekreacyjnego mało miejsca, jest tam za to duzo zjezdzalni. Chyba tylko 2 mini baseniki z masażem, nie ma szans, zeby sie dopchać. Nic specjalnego.
    Wszysto zalezy od tego, czy jedziesz z dziecmi i w jakim wieku. Bez dziecka jest zupełnie inna historiatongue_out
    Z dzieckiem w wieku 8+ oczywiscie przejazdzka łódka po Wisle, obowiązkowo fajerwerki w czasie wianków (około 20 czerwca) - niesamowite widowisko. Tylko ze wzgleu na te fajerwerki wypada wybrac odpowiednia lokalizacje na nocleg - w poblizu Wawelu, aby mozna było z dzieckiem o 23 wrócic na nogach. Oczywiscie najlepsze lokalizacje w tym terminie sa zajete na 3 miesiace wczesniej, o ile organizator wianków raczy uraczyc datą - w tym roku sie ociąga i zarezerwowałam w ciemno.
    Dzieci bardzo lubia Smoczą Jamę.
    Bardzo dobre muzeum podziemi rynku - warto wydac kazde pieniądze. Niekiedy nie sposób sie tam dostac, trzeba rezerwowac wczesniej.
    Wieliczka tylko dla 10+, to jest bardzo morderczy spacer mrocznymi tunelami, 1,5 godziny minimum.
    Muzem przyrodnicze - to jest dosc przasne miejsce, nic specjalnego, aczkolwiek byłam tam ostatnio 3 lata temu.
    Warto dzieciaka ulokowac w kamienicy na antresoli - dzieci uwielbiają antrsole, a w Krakowie pełno tego. Dzieciak bedzie chciał jezdzic do Krakowa tylko dla antresol tongue_out
    No i z dzieciakiem płci zenskiej mozesz spedzic całe 3 dni w sukiennicach i inncych sklepach z badziewiem - one to uwielbiają.
    Mc Donalds jest na Florianskiej i na Szewskiej. Oba mają fajne ogródki. W Krakowie nawet Mc Donalds jest stylowy.
    W tym na Florianskiej 15 lat temu przemycałam wódke - piłysmy ja zmieszana z cola w podziemiach, przed główna wyprawa w miasto tongue_out
  • jkropow 09.08.15, 22:31
    Proponuje pobrac sobie bezpłatna aplikacje dla turystów Mtourist i ona podpowie co warto zwiedzic, zobaczyc ;p ;p
  • towlasnieja86 12.08.15, 22:57
    ta bezpłatna aplikacja dla turystów jest naprawdę ok wink ale małopolski nie znam kompletnie crying

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka