Dodaj do ulubionych

do jakiego przedszkola posłać dziecko z alergią?

18.08.15, 12:00
witam wszystkich. mam pytanie do tych z was, ktorzy maja juz nieco starsze dzieci, które chwile juz w przedszkolu sa albo takie, ktore juz je skonczyły. czy jest tak naprawde jakas roznica miedzy przedszkolem panstwowym i prywatnym? w ofercie, w podejsciu do dziecka? mam malego ktory nie toleruje laktozy, wiec wszystkie mleczne przetwory odpadaja, i mam watpliwosci czy panie nie beda mialu problemu ze “zrozumieniem” ze pewnych rzeczy dziecko jesc nie moze.
Edytor zaawansowany
  • chamanija 19.08.15, 14:53
    roznie bywa. co do oferty, sa przedszkola publiczne, ktore w niczym nie ustepuja prywatnym. sa tez prywatne, ktore maja o wiele lepsza oferte niz te panstwowe. mysle, ze wszystko zalezy od zarzadzania placowka, podejscia do dziecka, zatrudnionych opiekunek. kazdy przypadek jest inny. to samo odnosi sie do podejscia do indywidualnych problemow dziecka. mysle, ze warto sie po prostu przejsc do danej placowki i samemu wybadac sprawe.
  • przedszkolegorzkow 14.09.15, 12:12
    Mogę Ci podpowiedzieć jak jest w prywatnym, u nas, w Gorzkowie k. Wieliczki. Opiekę zapewniamy od 7 do 17, w ofercie mamy różnego rodzaju zajęcia - angielski, rytmikę, zajęcia plastyczne, teatralne, logopedyczne i wiele innych. Zapewniamy też opiekę pielęgniarki i psychologa. Co do problemów dziecka z tolerancją laktozy - należy po prostu poinformować nas o tym. Jedzenie zamawiamy z sąsiedniej wsi, wszystko jest naturalne i dobrej jakości, jeżeli nasz podopieczny nie może czegoś jeść - dostaje posiłki odpowiednio dostosowane do jego potrzeb. Za inne placówki wypowiadać się nie mogę.
  • mamahipopotama 15.09.15, 15:01
    dziekuję za odpowiedzi. a jak z cenami? slyszalam ze prywatne to wydatek rzedu nawet 700-800 zł miesiecznie? wtedy wybor staje sie prosty, bo nas po prostu nie bedzie na to stac i musimy isc do panstwowego. z publicznym ponoc jest jakos dziwnie, czesc za darmo a czesc platna, moglby mi to ktos wytlumaczyc?
  • przedszkolegorzkow 17.09.15, 11:19
    Ceny są bardzo różne. U nas jest to 250 zł/msc + koszty wyżywienia, 9 zł/dzień na posiłki dla jednego dziecka. Co do przedszkoli publicznych - zgodnie z ustawą 5h opieki w przedszkolu powinno być darmowe, zwykle jest to w godzinach 7-13 (ale nie zawsze).
  • chamanija 21.09.15, 15:09
    w pratyce ciezko tak zapisac dziecko chyba ze jestes z malej miejscowosci, bo bardziej sie oplaca przyjmowac dzieciaki na 8-9h. takie na ?darmowe przedszkole? zalapuja sie tylko wtedy, kiedy zostaja jakies wolne miejsca. tak slyszalam ze jest przynajmniej w wiekszych miastach, sama potwierdzic nie moge, bo swoje mam w prywatnym.
  • paula919 23.09.15, 18:20
    Witam
    Moje dziecko chodziło cztery lata do Przedszkola Bajka na Skośnej, byłam bardzo zadowolona, Mały też, różnica w przedszkolu prywatnym, a państwowym jest kolosalna, jeszcze raz bym wybrała prywatne, dzieci jeżdzą na wycieczki, mają bogaty wahlarz zajęć dodatkowych, Skosna dopasowywuje się do rodzica, jeśli jest dziecko z alergią, kuchnia ustala diete, nie ma z tym problemu, dzieci duzo czasu spędzaja na powietrzu, maja ogromny ogród, gdfzie dzieci bawia się bezpiecznie.
  • paula919 23.09.15, 18:25
    Witam
    Moje dziecko chodziło cztery lata do Przedszkola Bajka na Skośnej, byłam bardzo zadowolona, Mały też, różnica w przedszkolu prywatnym, a państwowym jest kolosalna, jeszcze raz bym wybrała prywatne, dzieci jeżdzą na wycieczki, mają bogaty wachlarz zajęć dodatkowych, Skosna dopasowywuje się do rodzica, jeśli jest dziecko z alergią, kuchnia ustala diete, nie ma z tym problemu, dzieci duzo czasu spędzaja na powietrzu, maja ogromny ogród, gdzie dzieci bawia się bezpiecznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.