3 miesięczne dziecko rzadko robi kupki! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam problem, moja córeczka bardzo rzadko robi kupki, raz na 5-6 dni
    czy to jest normalne? Pytałam już w przychodni co z tym zrobić to
    lekarka powiedziała że to jest w normie, ale oprócz wsadzania
    termometra w pupę nic więcej nie doradziła, poza tym to nie działa,
    zresztą staram się tego nie robić. Nie jest to zatwardzenie bo jak
    już się załatwi kupka wygląda normalnie czyli jest rzadka. Jeśli
    ktoś miał podobny problem bardzo proszę o radę
    • U nas było to samo. Moja córa między 2 a 4 miesiącem potrafiła robić kupki nawet
      co 9 dni i nie robiła sama tylko po sprowokowaniu termometrem czy czopkiem. Czy
      ten problem pojawił się dopiero teraz, gdy córka ma 3 miesiące czy już np. od
      urodzenia? Jeżeli dopiero od niedawna to prawdopodobnie to przejściowy problem.
      Dziecko "uczy się" robienia kupki kilka miesięcy a w wieku 2- 4 miesięcy ten
      problem bardzo się nasila a mija gdzieś po 4 miesiącu. To się fachowo nazywa
      "dyschezja jelitowa" i jest to niegroźne zaburzenie czynnościowe. Tak nam
      powiedział lekarz i się sprawdziło. Obserwuj dziecko i pomóż jej zrobić kupkę
      jeżeli minął już tydzień bez wypróżnienia albo przez podrażnienie odbytu albo
      przez podparcie stópek małej tak by nóżki przygięły się do brzuszka, zwłaszcza
      gdy widzisz, że próbuje zrobić kupkę. To minie. Pozdrawiam.
      • U mnie ten problem jest juz od około 1,5 miesiąca. Właściwie to
        tylko na samym początku córka robiła kupki dosyć często, później
        były coraz rzadziej. A stosowanie termometra i czopków jest
        bezpieczne? Gdzieś czytałam że używanie termometra stosuje sie już w
        ostateczności, lepiej nie robić tego zbyt często. Chyba spróbuje
        tych czopków i zobaczę co wyjdzie. Wielkie dzięki za rady smile
        Pozdrawiam
        • Stosowanie czopków i termometru raczej w ostateczności ale czasem trzeba. Jeżeli
          czopki to raczej tylko kawałeczek, nie cały. Za jakiś miesiąc powinno przejść a
          już w ogóle to po wprowadzeniu nowych pokarmów. Na początku dziecko robi często
          kupki bo w mleku matki znajdują się składniki lekko drażniące tak by lekko się
          robiło kupkę. Później dziecko przejmuje cały ten wysiłek i uczy się niejako
          robić kupkę, co niektórym dzieciom przychodzi łatwiej a innym trudniej.
          • Witam mamy synka ma 3 miesiace i od 3 dni nie robi kupki (gdzie
            wczesniej nie mial z tym problemu)puszcza baki ale kupki nie robi,ja
            karmie caly czas piersia i nie daje mu innego jedzenia,a jem to samo
            co zawsze nie wprowadzam nowych dan.Naprawde niewiem co robic jak
            stosuje termometr to nie pomaga,masuje brzuszek i nic niewiem co
            robic,prosze o odpowiedz.Z gory dziekuje pozdrawiam gabi.
            • Jeżeli jest karmiony piersią, można czekać nawet do tygodnia a dopiero później
              interweniować. Można dać pół czopka glicerynowego ale tylko od czasu do czasu.
              Termometr w sumie tez powinien pomóc. Jeżeli problem pojawił się dopiero teraz,
              to na 99% to nic poważnego. Dzieci w tym wieku tak mają. Już w wieku 4 miesięcy
              będzie lepiej.
            • Moja młodsza corka tak miała. Pediatra stwierdziłą ze
              najparwdpodobniej mała trawi bezresztkowo. Jezli dziecko jest
              spokojne, puszcza bączki, brzuszek nie jest twardy to nie ma powodów
              do niepokojusmile Ale mozesz sie udac do pediatry - z doświadczenia
              wiem ze dopiero potwierdzenie od lekarza uspokaja młoda mamęsmile
    • Moje dziecko miało w tym wieku identyczny problem. Kupa raz na 10-14c dni. pomogło rozszerzenie diety- wprowadziłam soczki i przeciery. Kolezance z podobnym problemem lekarka zaleciła wprowadzenie zupy w 4 miesiacu- efekt natychmiastowy.
    • Moja córeczka ma 3 miesiące i robi kupki raz w tygodniu zdarzy sie
      dwa razy ale to nie często. Robi rzadkie i nie płacze dużo wypuszza
      gazów może dlatego ją brzuszek nie boli i nie płacze robi je sama
      zawsze w niedziele wieczorem. Byłam u lekarza i powiedział że
      niektóre dzieci mają taki układ i nie należy się tym przejmowac.
      najgorzej gdy dzieciątkoprzyzwyczai sie do pomagania mu termometrem,
      pózniej może bc mu ciężko zrobic samemu tą kupkę.
    • JA RÓWNIEŻ MAM 3 MIESIĘCZNE DZIECKO . PIOTRUŚ DO OKOŁO 6 TYGODNI
      ROBIŁ KUPKĘ CODZIENNIE . TERAZ WYPRUŻNIA SIE RAZ NA KILKA DNI
      CZASEM RAZ W TYGODNIU. PEDIATRA TWIERDZI (I JA JEJ WIERZĘ) ŻE TO
      NORMALNE U DZECI KARMIONYCH PIERSIĄ . JEŻELI DZIECKU NIC NIE DOLEGA
      NIE BOLI JE BRZUSZEK NIE MA POTRZEBY POMAGAĆ MU TERMOMETREM CZY
      CZOPKAMI .
    • jezeli dziecko jest karmione piersia. robienie kupki co 5-8 dni jest
      jak najbardziej w normie. jeszeli sie meczy i ma twarde stolce mozna
      dac czopek. jak zacznie jesc pierwsze stale pokarmy bedziesz miala 2
      kupki dzienniesmile
    • Moj 3 miesiczny synek ma podobny problem i ponizej jest opinia neonatologa, ktora znalazlam na portalu dlarodzinki.pl:

Trudność z oddaniem stolca jest dla dzieci dużym problemem. U Pani dziecka nie występują zaparcia, stolec nie jest zbity. Dlatego nie ma sensu podawanie mu leków na zaparcia takich jak czopki glicerynowe. Nie powinna Pani również przyzwyczajać dziecka do stymulacji termometrem, gdyż takie działanie powoduje drażnienie zwieracza odbytu. Dolegliwość, na którą cierpi Pani synek to prawdopodobnie dyschezja jelit, czyli czynnościowa choroba jelit, która wynika z braku koordynacji oddawania stolca z mechanizmem tłoczni brzusznej. Dyschezja występuje dość często w okresie niemowlęcym, czasami mylona jest z kolką jelitowa. Objawy pojawiają się w czasie oddawania stolca w postaci płaczu, krzyku, zaczerwienienia, niepokoju. Następnie, po pewnym okresie (10-20 minut) dziecko oddaje stolec, który jest normalny lub luźniejszy, ale nie jest zbity i twardy jak w przypadku zaparć. Jest to schorzenie czynnościowe co oznacza, że nie ma żadnych nieprawidłowości w budowie jelit. Dziecko nie wymaga leczenia i z czasem nabiera ono umiejętności oddawania stolca. Może Pani podawać dziecku probiotyki, które będą działały korzystnie na florę jelitową, nie jest to jednak leczenie przyczynowe, a jedynie łagodzące.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.