Dodaj do ulubionych

poród w październiku:))))

06.08.06, 18:08
Kobietki w podobnym okresie ciąży zapraszam do dyskusji o ciąży, porodzie i
nie tylko. Gdzie macie zamiar rodzić?, o wyprawce dla maluszka, gdzie sie
wybrac na zakupy?
Edytor zaawansowany
  • metoda_7 07.08.06, 13:31
    hej! Ja mam termin na koniec wrzesnia i zamierzam rodzić w szpitalu miejskim
    (no chyba, że będzie wcześniak, to wtedy w wojewódzkim). Co do wyprawki, to ja
    mam prawie całą od siostry, ale mogę ci polecić (o ile jesteś z Olsztyna)
    hurtownie Maluszek na Wyszyńskiego, zaraz za kościołem, naprzeciwko Gracji.
    Pozdrawiam
    Ewa
    i
  • marta8332 07.08.06, 14:11
    metoda_7 napisała:

> hej! Ja mam termin na koniec wrzesnia i zamierzam rodzić w szpitalu miejskim
    > (no chyba, że będzie wcześniak, to wtedy w wojewódzkim). Co do wyprawki, to ja
    > mam prawie całą od siostry, ale mogę ci polecić (o ile jesteś z Olsztyna)
    > hurtownie Maluszek na Wyszyńskiego, zaraz za kościołem, naprzeciwko Gracji.
    > Pozdrawiam
    > Ewa
    > i

Hej Ewasmile
    Dzieki za odpowiedz, ja tez raczej bede rodzic w miejskim (jeszcze do konca nie
    podjelam decyzji), mam termin na połowe października, ale jak dobrze
    stwierdzilas rowniez licze sie z tym ze moze byc wczesniak. A czemu wybierzesz
    Wojewódzki jak bedzie wczesniak?
    Zapisałas sie moze gdzies do szkoły rodzenia?? A może znasz jakies godne
    polecenia, ja zamierzam pojsc dopiero we wrzesniu poniewaz teraz nie ma mnie w
    Olsztynie. A i co do tej hurtowni, to napewno sie tam wybiore, juz gdzies na
    forum kilka kobietek ja polecalo. Ale dobrze ze napisalas ze za kosciolem bo nie
    zabardzo moglam sobie skojarzyc gdzie to jest. Wiesz juz kogo mozesz sie
    spodziewać, mi lekarz do tej pory nie powiedzial na 100%, ale prawdopodobnie
    bedzie chlopczyksmile))
    Pozdrawiam
    Marta
  • mieszkowamama 07.08.06, 14:35
    Przy szpitalu Miejskim jest rewelacyjna szkoła rodzenia.

SZKOŁA RODZENIA PRZY SZPITALU MIEJSKIM
    NIEPODLEGŁOŚCI 44
    10-044 OLSZTYN
    Telefon: (089)5326277,609230318
    Godziny przyjęć: OD PON. DO PT. 18-20

--
    Wszyscy mnie olali uncertain
  • marta8332 07.08.06, 15:32
    Witamsmile)
    Dzieki za informacje, a czy mogłabym prosic o wiecej danych o tej szkole, jesli
    oczywiscie z niej korzystalas, m.in. jak wygladaja zajecia, jaka atmosfera, ile
    osob w grupie, ile sie placi, ile jest zajec, rozumiem ze po 2h skoro przyjecia
    od 18-20, czy mozna sobie samemu dostosowac, czy jest z gory ustalony
    harmonogram przyjec, nie wykluczone ze napewno tam zadzwonie, ale to blizej
    wrzesnia, narazie chcialabym poznac opinie osob ktore juz tam byly.
    Miłego dniasmile))
  • mieszkowamama 07.08.06, 17:20
    Pani Wiesia, która prowadzi tam zajęcia to położna z kilkudziesięcioletnim
    stażem, cudowna i ciepła kobieta. My, 3 lata temu dokładnie, płaciliśmy 150zł, o
    ile mi wiadomo, cena się nie zmieniła. Godziny są takie i tego nie da się
    zmienić. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale to jest 10 dni zajęć. Najpierw jest
    teoria, filmy... potem nauka oddychania, ćwiczenia. I zawsze 20 minut relaxu
    przy specjalnej muzyce. Na koniec zajęć są certyfikaty, zdjęcia i oglądanie
    porodówek oraz sal. Najlepiej chodzić z partnerem, szczególnie, jeśli planuje
    się rodzić razem. Ale były przypadki, że przyszły tatuś nie mógł, więc można
    albo samej, albo z koleżanką, siostrą...
    Osoby, które ukończyły szkołę mają pierwszeństwo rodzenia. Wbijana jest
    odpowiednia pieczątka do karty ciąży i jak przyjeżdża się rodzić, to oni to
    widzą i nigdy nie odeślą nigdzie indziej. No same superlatywy wink
    Zadzwoń już teraz, pani Wiesia sama będzie wiedziała, na jaki termin Cię zapisać.

--
    Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka
  • metoda_7 07.08.06, 22:11
    kurcze nie wiedziałam, że po ukończeniu tej szkoły będę miała pierwszeństwo. Ja
    właśnie jestem w trakcie zajęć smile i w sumie to może być, ale żeby jakoś super
    to nie. Teraz jest nas w grupie 9 (choć jedna już urodziła-załapała się bidulka
    tylko na dwa zajęcia, a druga leży w szpitalu). Przez pierwszy tydzień (jak
    pisała mieszkowamama) była teoria. Czyli troche gadki na temat niemowlęcia,
    kompieli, karmienia i porodu. Filmy są stare i niestety nie są poslkie, a więc
    całkiem inne realja - według mnie oczywiście. Ach i na te teorie przychodziły
    dziewczyny z facetami (ja jestem samotna), ale teraz na te ćwiczenia już prawie
    każda sama (a ci co przyjdą to siedzą i czytają gazety). To chyba by było na
    tyle. Jak cchesz wiedzieć więcej to pytaj. A co do pani Wiesi, to zgadzam się z
    mieszkowąmamą- cudowna i ciepła kobieta

Ja własnie w czwartek dowiedziałam się (wkońcu!), że to dziewczynka smile
    wcześniej spryciula nie dała sobie zajrzeć między nogi. Strasznie się ciesze,
    bo chciałam dziewuszke.

p.s.-mam nadzieje, że za pare miesięcy spotkamy się gdzieś na spacerku wink

ach i jeszcze czemu wojewódzki jak będzie wcześniak albo patologiczna ciąża
    (choć narazie wszystko ok)- bo tam mają najlepszy sprzęt w olsztynie dla takich
    maluszków

Pozdrwiam
    Ewa
    --
    Anastazja
  • marta8332 08.08.06, 12:02
    Dzieki dziewczyny za te informacjesmile)
    Sama sie zdziwilam ze ma sie pierwszenstwo po tej szkole w szpitalu, ostatnio
    sie troche wystraszylam, czytalam gdzies ze odeslali dziewczyne juz w
    zaawansowanym porodzie do innego szpitala, a nigdy nie wiadomo na ktora z nas
    padnie takie potraktowanie, to jest duzy plus tej szkoly. Mysle ze te informacje
    mnie przekonaly do tej szkoly tym bardziej ze coraz bardziej mysle ze jednak
    wybiore miejski do porodu. Podoba mi sie tez ze mozna zwiedzac sale porodowe.
    Mam jeszcze pytanko do metoda_7, kiedy musze sie zapisac jesli chcialabym zaczac
    chodzic na zajecia we wrzesniu??
    Zazdroszcze Ci ze juz wiesz kogo mozesz sie spodziewac, zawsze latwiej juz przy
    zakupach, no i ta ciekawosc...smile)
    Nasz dzidzius mimo ze wazy wiecej niz powinien na 30 tydzien, nadal nie chce sie
    pokazac, ostatnio jak mialam usg to doktorowa ze 20 min. probowala podejrzec ale
    do konca nie potrafila stwierdzic, prawdopodobnie chlopaczek i tak bysmy chcielismile))
    A i jak u Ciebie z waga, ja juz ponad 20kg przytylam, pojawily mi sie rozstepy
    na udach, mimo ze caly czas uzywam kremow. Ale na brzuszku naszczescie nic, mimo
    tego, ze maluszek jest strasznie ruchliwy i zywy, strasznie kopie, ale i tak
    jest to przyjemne czuc go tam w srodku.

A jesli chodzi o spacerek, to jestem jak najbardziej za tymsmile)
    Jesli chodzi o Wojewodzki to dobrze wiedziec, u mnie naszczescie narazie
    wszystko prawidlowo z ciaza, ale nigdy nic nie wiadomo co sie moze wydarzyc.
    Pozdrawiam Was kobietkismile)) i dziewuszke przyszlej mamusi Ewy
    pa pa

P.s Ewa czy wybrałas juz imię??

• an761 08.08.06, 12:42
    i ja tez polecam szkole rodzenia. Pani Wiesia to wspaniała kobieta, wiem, ze
    wiele dziewczyn dzwoni do niej nawet po porodzie z przeroznymi pytaniami.Poza
    tym to fajny etap w oczekiwaniu na maluszka, nawet jesli okarze sie, ze podczas
    samego porodu i tak wszystko sie zapomniało.pozdrawiam i zycze wszystkiego
    dobrego
    --
    moje słoneczko Weronisia 11 lipiec 2005
    tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;128/st/20050711/n/weronisia/dt/-6/k/a5d7/age.png
  • metoda_7 08.08.06, 21:03
    Marta najlepiej zadzwoń i się zapisz odrazu. Szkoła trwa tylko dwa tygodnie
    więc będziesz miała duży wybór. Ja jestem teraz w 33 tygodniu i wydaje mi sie,
    że to w sam raz. Reszta dziewczyn jest już raczej tak w 36 tyg. i wyżej i przy
    ćwiczeniach jest im ciężko. W tym tygodniu kończą się moje zajęcia i nie wiem
    czy pani Wiesia nie robi sobie tygodnia przerwy między zajęciami, więc
    najlepiej będzie jak zadzwonisz.

Jeśli byście chcieli chłopaczka, to tego wam życze! I pewnie już jakieś imię
    macie, co? smile ja mam w brzuszku Anastazje smile ale będę do niej mówić Nastka,
    Nastusia. Jest to jedyne imię które mi się podoba, strasznie wybredna jestem smile

A co do wagi, to narazie 10 na plusie i rozstępów nie mam (według mnie to
    sprawa genetyczna-moja babcia, mama i siostry nie miały, więc ja tez nie będe
    miała smile i nie używam żadnych kremów). I pamiętaj, żeby sie zbytnio nie
    przejmować tymi kilogramami, zaraz po porodzie zgubisz dużą ich częśc wink
    --
    Anastazja
  • marta8332 09.08.06, 09:48
    Hej Ewasmile))

Napewno wczesniej zadzwonie zanim wroce do Olsztyna, dzieki za te informacje.
    My chcielibysmy zeby urodzil sie Macius, ale jak zaskoczy nas dziewczynka to tez
    mamy imie - Julia. Jakos nie mielismy problemu z wyborem imion, odrazu nam sie
    podobaly. Jesli chodzi o Twoja dziewczynke to tez bardzo ladnie nazwalas, na
    czasiesmile)
    Z ta waga to masz racje, ja sie az tak strasznie nie objadam, nie mam dziwnych
    zachcianek, a i tak waga mi przybywa, na szczescie tego tak nie widacsmile)
    Mysle ze jeszcze z 10kg mi przybedzie, teraz dzidzi szybcie rosnie i brzuszek...

Pozdrawiam Was cieplutko i zycze milego dniasmile)
  • metoda_7 08.08.06, 21:05
    Marta nie wiem czy wiesz ale tu na gazecie jest też forum kobietek, które mają
    rodzić w październiku. Tu masz link
    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=36929
    tylko musisz napisac maila do moderatorki, żeby cię dodała do listy.
    --
    Anastazja
  • marta8332 09.08.06, 09:51
    ooo, bardzo fajnie, nie wiedzialam o nim, jestem na tym forum nowa i dopiero
    zaczynam odkrywac tajniki tego forum, naprawde Ci dziekuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.