Dodaj do ulubionych

Szukam przedszkola w Poznaniu

IP: *.* 06.02.03, 15:10
Prosze Was o pomoc. Szukam DOBREGO (!!) przedszkola na terenie Poznania. Od niedawna mieszkam w tym mieście (a dokładnie w Koziegłowach) i zupełnie nie mam pojęcia gdzie szukać. Nie znam też osób, których dzieci chodzą juz do przedszkoli. Patrząc na mapę (hihi!tyle wiem!) to wiem, że pasowałyby mi rejony : Winograd (W. Wzgórza, Przyjaźni itp) oraz okolice ulicy Głównej i Ronda Śródka. Akurat w te strony miałabym małoproblemowe połaczenia autobusowe.Bardzo proszę pomóżcie.PozdrawiamBasia
Obserwuj wątek
    • Gość edziecko: guest Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 06.02.03, 21:38
      Gorąco polecam Społeczne Przedszkole z dwoma oddziałami na W. Wzgórzu w baraku obok kościoła i ul. Pszenna róg Winograd. Małe. kameralne. otwarte 7-18. Mnóstwo wycieczek. gości. wyjść do kina i teatru. Zajęcia - 2x w tygodniu angielski, rytmika, gimnastyka, taniec, zajęcia teatralne itd a także materiały do zaęć.wyjścia,wycieczki, ubezpieczenie wszystko w czesnym 420 zł./10 miesięcy. Minusem oprócz jednak wysokiej ceny jest pemna ciasnota; na Pszennej nie ma placu zabaw (ale po drugiej stronie ulicy zaczyna się Cytadela)
    • Gość edziecko: guest Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 07.02.03, 18:44
      CzescZycze owocnych poszukiwansmileMy tez mieszkamy od niedawna w Poznaniu - konkretnie od pazdziernikasmile i tez szukalismy przedszkola. Wyszlo tak, ze Weronika dopiero od 1 lutego poszla do przedszkola. Na razie jestesmy baaardzo zadowoleni.Weronika ma 2 lata i 3 miesiace, wiec jest w takim wieku, ze o angielskim itp. raczej nie myslimysmileAle to przedszkole oferuje w cenie dodatkowej od 14 PLN do 25 takie zajecia jak: rytmika, taniec, angielski, logopeda i cos jeszcze, ale juz nie pamietam cowinkMy w wyborze kierowalismy sie cena, lokalizacja przedszkola i przede wszystkim rodzajem pan w nim pracujacych .stanelo na przedszkolu panstwowym kolo Areny.130 PLN + 4,50 za dzien jedzenia.my mamy bliziutko, ale od Ciebie to spory kawaleksadPanie - co najwazniejsze - swietne. Bez tego, co w przedszkolankach niestety typowe - jakiejs takiej... malosci intelektualnejwink Wybaczcie kolezanki przedszkolanki - sa na szczescie w tej grupie chlubne wyjatki (np. moja mamawink)) i na takie przedszkole trafila Weronika. bez ckliwosci, nadopiekunczosci, falszywego "kocham dzieci", ale za to bardzo serdecznie i z pasja. Przedszkole jest niewielkie, ladnie polozone (na skraju parku) i z wlasnym ogrodkiem. Z innych mysle, ze fajne moze byc przedszkole nr. 35 na Ogrodach (bylam w nim) i dobre rzeczy slyszalam o prywatnych, polozonych bodajze na Jezycach Fistaszkach.
    • Gość edziecko: martac Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 11.02.03, 15:23
      Hej!Wiesz, ja też niedługo zamieszkam w Twoich okolicach, w Mielnie, 3 wioski za Koziegłowami, narazie mieszkam w Poznaniu. Słyszałam, że w samych Koziegłowach i okolicznych wioskach są bardzo fajne, specjalistyczne przedszkola, np. nastawione na sport, albo na angielski. Jednak jeszcze nie zdążyłam się zorientować. PROSZĘ, jeślibyś coś wiedziała o tych przedszkolach, prześlij mi jakąś informację, dobrze?Pozdrawiam bardzo serdecznie,Marta
      • Gość edziecko: lidka Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 17.02.03, 02:29
        Byłam niedawno w przedszkolu na Sarmackiej "Pszczółki". Pierwsze wrażenie raczej dobre. Zostaliśmy oprowadzeni po salach i otrzymaliśmy informację na tematy nas interesujące, ale... mama znajomą, która uczy dzieci pochodzące z tego przedszkola i rodzice tych dzieci odradzają. Maluchy moczyły się gdy tam chodziły i często bolały je ze strachu brzuszki. Do końca nie wiem dlaczego ,może panie były nieprzyjemne, ale myślę, że to już sygnał, iż to przedszkole należy omijać.Ja też jestem na etapie wyboru przedszkola i to z tych samych okolic, co Ty. Mnie raczej interesują przedszkola małe, kameralne. Odwiedź na os. Śmiałego 30 przedszkole 190, może ci się spodoba.Lidka
        • Gość edziecko: 21061999 Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 18.02.03, 19:32
          My również wolelibyśmy kameralne przedszkole, ale raczej nie w bloku - nie mają własnych placów zabaw a do tego mogą być zlikwidowane zanim dziecko zdąży je ukończyć. Byłyśmy dzisiaj w "Pszczółkach"- wcześniej polecono nam je jako małe, przytulne przedszkole, nic więcej nie słyszałyśmy. Pani była b. miła,chętnie nas oprowadziła, odpowiedziała na wszystkie pytania i b. zachwalała to przedszkole. Placyk zabaw b.ładny, ale przedszkole wydało mi się zbyt ciasne w stosunku do liczby zapisanych tam dzieci. Sale b. małe - nie wyobrażam sobie 20 dzieci ćwiczących lub tańczących w środku {pani twierdziła, że 20 to maximum, ale na liście maluchów wiszącej w korytarzu były 24 osoby}. Poza tym panował tam denerwujący hałas, jak w ulu. W jednej sali było słychać dzieci będące w pozostałych a było w tym czasie nie więcej niż 20 dzieci w całym przedszkolu. Przeraziło mnie też to, że starsze dzieci jeżdżą na wycieczki autobusem miejskim. To co napisałaś Lidka też daje do myślenia. Byłyśny też w jednym przedszkolu na Wichrowym - 37, ale nic o nim nie słyszałyśmy. Które na Wichrowym jest profilowane? Może 185? A czy Któraś z Was była w 189 na Śmiałego? Lub coś słyszała? To moloch{około 150 dzieci} ale za to dla nowych 4-latków tworzona jest nowa grupa. Jest też b. przestronne i zadbane w środku. Podobno na Chrobrego im. Króla Maciusia {35} jest dobre. Jeśli chodzi o zajęcia adaptacyjne to polecam "Artystyczne Przedszkole" dla 3,4-latków przy domu kultury "Bajka" na Wichrowym - 2 razy w tygodniu po 2 godziny za ok. 70 złotych. Moja Kamisia b. je lubi {w zeszłym roku chodziła do Dąbrówki na Chrobrego i nie przejawiała takiego entuzjazmu)- dużo śpiewania,tańczenia, gimnastyka i angielski w tej cenie. Jedynie zajęcia plastyczne są niezbyt twórcze. Poza tym był Mikołaj, bal, teatrzyk, festiwal dla dzieci z okolicznych przedszkoli. Czekam na nowe spostrzeżenia. Pozdrawiam. Iza
      • Gość edziecko: Villi Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 17.02.03, 10:49
        To i ja się dołączam do poszukiwań :) Misiek w tym tygodniu konczy 2 lata, czyli we wrześniu jako 2 i pół latek prawdopodobnie do przedszkola też pójdzie. Wiele dobrego słyszałam o przedszkolu na Wichrowych, tym społecznym, moja przyjaciółka pracowała tam przez rok, tylko troszke cena, mimo wszystko wysoka...Najlepiej, żeby było właśnie gdzieś na piątkowie i z własnym placem zabaw i przede wszystkim z miłymi paniami i niezbyt dużymi grupami dzieci... ale wymagania! :)Nie wiem jak wyglądają przedszkola w Koziegłowach, ale wiem, że w Czerwonaku (mieszkałam tam 15 lat), na Placu Zielonym jest takie właśnie wymarzone przedszkole (w każdym bądź razie było takie 3 lata temu), z ogromnym ogrodem, daleko od ulic, blisko lasu...PozdrawiamAnia
        • Gość edziecko: Lilly Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 17.02.03, 11:33
          Villi- a nie za wcześnie myślisz o przedszkolu? Tak się pytam, bo mój Piotruś skończył w styczniu dwa latka, ale planuję posłać go do przedszkola dopiero we wrześniu 2004, czyli jak będzie miał 3.5 roku. Na ten najbliższy rok przedszkolny chciałabym go posyłać do przedszkola na specjalne zajęcia adaptacyjne - słyszałam, że niektóre przedszkola coś takiego organizują - raz, dwa razy w tygodniu przez godzinę czy dwie...Pozdrawiam Lilly :hello:
          • Gość edziecko: Villi Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 18.02.03, 12:29
            Pewnie, że się boję, czy to nie za wcześnie, ale nie mamy inego wyjścia - od września tracimy opiekunke która przychodzila 2x w tygodniu, a babcia (3x w tygodniu) już ma niestety coraz mniej sił na zajmowanie się energicznym dwulatkiem. Na opiekunke 5-cio dniową nas po prostu nie stać - tak więc zostaje przedszkole, albo żłobek... więc chyba przedszkole, zwłaszcza takie małe, to jednak lesze rozwiązanie (tak myślę)... Ale myśli czarne już po głowie mi krążą...PozdrawiamAnia
    • Gość edziecko: lidka Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 17.02.03, 13:12
      wczoraj siedziałam w internecie do 4 nad ranem i szukałam przedszkoli w Poznaniu. Skupiłam sie na profilowanych, bo takie ogólne to odwiedziłam w liczbie 5 i mniej więcej wiem jak wszystko tam wygląda. Pomyślałam sobie, a może by tak dać Piotrusia do profilowanego? A jakże znalazłam, montesorii i z pedagogiką waldorfską, ale... niestety prywatne. Dla mnie niestety, bo czesne roku 2002 wynosiło tam 690 zł za cały pakiet zajęć. Nie można np. zrezygnować z angielskiego(ja tak chciałam) i płacić mniej!Zaciekawiło mnie to na Wichrowym. Kto chętny tam się ze mną przejechać? We dwoje rażniej. Te 5 które zwiedziłam, to z mężem, ale teraz on nijak nie może wziąć urlopu.Czas nagli, bo rekrutacja zaczyna się 1 marca i kończy ostatniego marca!!!Łączę się w poszukiwaniach.Lidka
    • Gość edziecko: Myszka2001 Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 08.03.03, 09:22
      Moja siostrzenica kończy edukację w przedszkolu "Majsterklepka" na os.Przyjażni na Winogradach - koło Słońca i je sobie chwali. Ja przymierzam się do Misia Colargola na ul Za Cytadelą. Polecała koleżanka, a że mieszkam na Wilczaku będę miała niedaleko. Ale to najwcześniej za półtora roku. Pozdrawiam - Agnieszka
      • Gość edziecko: trolka Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 15.03.03, 09:34
        Ja polecam przedszkole na Podolanach(142).Piękne, nowe, świetnie wyposażone, ogródek.Minus-dużo dzieci w grupach(25-26), a plus-otwarte, mądre, życzliwe panie.Ola nie jest człowiekiem grupowym, a do tego przedszkola chętnie chodzi.Ewka zacznie od września,jeśli się dostanie, a dotąd uczestniczyła(bezpłatnie, oprócz koników za które oczywiście płaciłam)za zaproszeniem pań we wszystkich imprezach.Panie są nastawione na kontakt z rodziną dziecka, wchodzę prawie zawsze do sali, zamienię kilka słow.Nie ma anonimowości, tylko szczere zainteresowanie.Pa.
    • Gość edziecko: EWAG. Re: Szukam przedszkola w Poznaniu IP: *.* 19.03.03, 15:30
      WITAM,mój synek 3,5 zaczął we wrześniu chodzić do przedszkola nr 37 na Wichrowym Wzgórzu. Wcześniej słyszeliśmy o tym przedszkolu same superlatywy. Ja jestem średnio zadowolona - ale to ze względu na panią wychowawczynię, która ma mało "ciepełka" i jest raczej oschłą osobą.Ale przedszkole jest bardzo ładne. kolorowe, często się zmienia wystrój i ozdoby.Jednak chyba ze względu na dobrą opinię jest raczej oblegane i dzieci jest w grupie 23 (25 to górna granica).Słyszałam, że dobre jest przedszkole integracyjne na os. Pod Lipami ".... nutki" w nazwie.Powodzenia
      • trolka72 Re: Szukam przedszkola w Poznaniu 20.05.03, 21:43
        Nie, estetyczne jest prywatne, a ja piszę o państwowym.Ewka się dostała.Teraz
        jest tam otwarty tydzień-można codziennie chodzić z maluchem na kilka g. na
        zajęcia(chyba 2g) już w swojej sali, grupie i z właściwą panią(z mamą też,
        oczywiście).
        Ale najbardziej ujęło mnie to, że dla chłopca z grupy córci panie codziennie!
        otwierają p-le za 20 minut 6, zamiast o 6(dla 1 dziecka tylko).Jak dla mnie to
        jest naprawdę coś.
        Pozdrawiam.Hania
      • polaszea Re: Szukam przedszkola w Poznaniu 28.05.03, 10:49
        A dlaczego nie najlepiej słyszałaś o tym przedszkolu. Mój chrześniak właśnie
        chodzi do estetycznego na podolanach i dla niego największą karą jest nie iść
        do przedszkola. Po prostu je uwielbia. Poza tym to przedszkole fajnie rozwija
        jego zdolności plastyczne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka