Dodaj do ulubionych

Rady dzielnic puste i bezradne. I tak do stycznia

IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.10, 23:20
Po kiego było przesuwać wybory? Podziękujcie radnym z PiS i radnym od prez. Majchrowskiego. Po co dodatkowe koszty ( np. media, transport )? Kraków jest zbyt bogaty?
Edytor zaawansowany
 • Gość: balusz IP: *.multi-play.net.pl 15.11.10, 23:21
  Porębski - przewodniczący dzielnicy Nowa Huta, mieszkańcy 9 stycznia nie zapomną Ci zgody na spalarnie śmieci. Pakuj się żałosny chłopie powoli.
 • Gość: Wanda IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.10, 23:39
  Chłopina chce uciec do Rady Miasta, a dostał jakieś tyły na liście PiS w VII okręgu. Nawet w ulotkach "nie chwali" się fantastycznym dla dzielnicy posunięciem - wydania zgody dla spalarni przez Dzielnicę XVIII. A jeszcze niedawno spalarni nie chciał na terenie kombinatu. A śmieci przez Plac Centralny pewnie pojadą, bo o S7 trzeba pewnie zapomnieć.
 • Gość: Andy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.10, 23:40
  Byłem kiedyś radnym dzielnicowym. Było wiele spraw , wiele roboty , wiele sporów ale w sumie mieszkańcy mieli gdzie pójś. Potem przyglądałem się pracy swojej rady i muszę powiedzieć ,że coraz lepiej pracowali. Teraz jestem zaskoczony sytuacją głosowania na dzielnice w jakimś zupełnie niespodziewanym terminie , tydzień po Nowym Roku, w tygodniu ze świętem Trzech Króli . Wybór takiej daty to jakiś szyderczy śmiech tych co chcą zamordowania dzielnic. Wybór takiej daty to naigrawanie się z lokalnej samorządności. Mam wrażenie , wręcz przekonanie że osoby które tak zagłosowały powinny być wyłączone z pełnienia funkcji w przyszłym samorządzie. Pamiętajcie o tym radni miasta następnej kadencji, pamiętajcie o Kosiorze, Sularzu , Pilchu i całej tej menażerii. Pamiętajcie że dla doraźnego interesu politycznego niszczą dzielnice w Krakowie. Ja im tego nie zapomnę. Kiedys na PIS głosowałem ale teraz nigdy . Także przez takie głosowanie za dzielnicami , choc ostatnie wydarzenia odarły mnie ze złudzeń .
 • Gość: j IP: *.centertel.pl 16.11.10, 06:34
  Bardzo dobrze, że przesnięto termin i w dodatku ZABRONIONO UŻYWAĆ LOGO PARTII !!!

  To krok w stronę odpolitycznienia samorządu. !!! BRAWO !!!

  Dodatkowych kosztów nie będzie, bo i tak na te wybory muszą być oddzielne komisje, oddzielne obwieszczenia itd. Głosować będziemy na ludzi. Już nie schowacie się za szyldem partii.

  Termin doskonały !!! Ostatecznie będzie wtedy Finał WOŚP. Czyżby PO bała się Owsiaka? Jak widać PiS-owi ten termin odpowiada.
 • Gość: wyborca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.10, 08:02
  Bojkot jedynek
  Grzegorz Skowron: DRUGIE DNOChcę namówić do głosowania wszystkich, którym nie podoba się upartyjnienie wyborów samorządowych. Zamiast bojkotować całe wybory można zbojkotować tylko liderów list.

  Jak partie tworzą listy wyborcze? Na pierwszych miejscach zwykle umieszczani są zasłużeni dla partii bądź mający jakiś układ z jej władzami. Nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę, tak samo jak potwierdzeniem tego faktu była bezpardonowa walka o pierwsze miejsca na listach Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Potem listy wypełniane są działaczami lokalnych środowisk, którzy rzeczywiście robią coś dla swojej społeczności, a którzy mają przynieść liście dodatkowe głosy, służące przede wszystkim kandydatom z pierwszych miejsc.

  Jeśli więc znasz lidera danej listy i jesteś w 100 procentach, choćby nawet w 80 procentach, przekonany, że będzie to dobry radny, głosuj na jedynkę. Jeśli jednak lidera listy znasz tylko z telewizji lub gazet, tak naprawdę nie wiesz, co zrobił dla ciebie i twoich sąsiadów, poszukaj kogoś z dalszych miejsc. Może tam znajdziesz kogoś, kogo znasz i mu wierzysz. A nawet jeśli nie ma tam znanego ci kandydata i tak z większym prawdopodobieństwem trafisz na kogoś, kto w życiu osiągnął coś nie tylko dzięki partyjnej legitymacji. Może dzięki takiemu głosowaniu choć trochę przyczynisz się do odpartyjnienia samorządu...
 • Gość: skorpion IP: 74.63.93.* 16.11.10, 10:01
  Gość portalu: j napisał(a):
  > Bardzo dobrze, że (…) ZABRONIONO UŻYWAĆ LOGO PARTII !
  > !!
  >
  > To krok w stronę odpolitycznienia samorządu. !!! BRAWO !!!

  Pomysł dobry tylko uchwała podjęta niezgodnie z prawem, zatem się nie ciesz, wojewoda ją uchyli. Prawo i Sprawiedliwość stoi na straży prawa i sprawiedliwości i sprawę przypilnuje.
 • Gość: Gość IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.10, 23:42
  Radni dzielnicowi nic nie robią? To dokładnie tak, jak gdy trwała ich kadencja. Pan Bednarz, to faktycznie ma huk pracy, wszak kandyduje z listy obecnego prezydenta, na mieszkańcach Podgórza, to już dawno mu przestało zależeć....
 • Gość: skorpion IP: 74.63.93.* 16.11.10, 09:51
  Nie przewodniczący rad dzielnic, tylko przewodniczący zarządów dzielnic. W dzielnicach jest wybierany przewodniczący zarządu, który pełni również funkcję przewodniczącego rady.

  Bogusław Krzeczkowski, przewodniczący "jedynki" wcale nie żartuje mówiąc, że będzie siedział i liczył spinacze, od lat to robi, a dodatkowo zajmuje się liczeniem diety.
  Jerzy Woźniakiewicz, przewodniczący "czternastki" też pracusiem nigdy nie był, szczególnie widać to było po jego aktywności jak był radnym miasta.
  Jacek Bednarz, przewodniczący "trzynastki" mówi, że „Jeżeli moi radni mają czas i ochotę, zawsze mogą przyjść do rady i pomóc. Oczywiście charytatywnie”. Czyli "trzynastka" ma radnych dzielnicy i to samych swoich przewodniczącego Bednarza. Jego radni pracują za darmo i tak trzymać, nie potrzeba w tej dzielnicy przeprowadzać wyborów. Bednarz już ich wybrał.
 • Gość: Micho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.10, 10:00
  I w końcu się wydało, że Przewodniczący nie mają co robić, mogą chodniki pooglądać i przygotować obrady Rady Dzielnicy raz w miesiący, ale 3200 biorą i bronią zaciekele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka