Dodaj do ulubionych

Nowa inwestycja koło parku w Prokocimiu !!

05.12.10, 19:49
Obok parku, przy pętli, między Nowym a Starym Prokocimiem, na terenie byłych ogródków działkowych powstaje kompleks mieszkaniowy, duży !!! Zakon Augustianów sprzedał teren pod osiedle. Ma powstać 350 mieszkań wraz z podziemnym parkingiem na 217 samochodów !!!! Gdzie zaparkują właściciele pozostałych samochodów ? Chyba przed kaplicą zakonu... Park straci swój urok, szkoda ...
Edytor zaawansowany
  • Gość: ania IP: *.trans.net.pl 07.12.10, 11:39
    a kto tam bedzie budował ? co za firma ?
  • Gość: Władysław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.12.10, 16:04
    Z tego co się dowiadywałem, to duży inwestor Warszawski WAN
    sprawdzałem ich i budowali dużo w Warszawie i generalnie w wiekszych miastach.
    budowa bardzo nowoczesna
  • Gość: Baki IP: *.knc.pl 17.12.10, 23:20
    Basik z tą ceną to chyba trochę przesadziłaś. Dostałam ofertę za 5800. Zarezerwowaliśmy dwa mieszkania dla nas i dla dziadków.
    Nie możemy się doczekać kiedy zaczną budowę.
  • Gość: Basik IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 00:23
    Nie przesadziłam, taką cenę mi podano. 5800 to jedynie za mieszkania na parterze. A ja juz mieszkam na parterze od paru lat i koniecznie chcę ten etap w swoim zyciu zakończyć.
  • Gość: bzzyk IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.13, 01:15
    Mam pytanko. Co to znaczy buduje nowocześnie. Czy to przypadkiem nie synonim szybko i tanio. Trochę się w tym światku obracam i nie widziałem w Polsce nowoczesnego budownictwa w wykonaniu dewelopera. Na miły Bóg przecież on musi na tym zarobić i to sporo, a jak zarobi skoro oferuje metr po niecałe 6000 zł. Jeżeli ktoś cokolwiek się na tym zna, to wie, że to niemożliwe. Budujemy jak za komuny tandetę tylko nauczyliśmy się robić to tak, żeby ładnie wyglądała.
  • Gość: Basik IP: *.dynamic.chello.pl 08.12.10, 18:35
    Buduje firma WAN SA z W-wy.
    Przejrzałam ich stronę i mam takie uwagi: koszmarna elewacja (wygląda na drewniane wykńczenia) na ostatnich piętrach, straszące balkony i to coś na nich co ma słyżyć nie wiadomo czemu (poza tym, że na pewno zabiera światło, dzięki czemu te najdroższe mieszkania staną się mega norami). Na pozostałych piętrach też bardzo szerokie balkony, dzięki którym nigdy nie zobaczy się światła. Jeden budynek wciśnięty na drugi, pełna inwigilacja, wszyscy będą mieć wszystkich pod kontrolą. No i najlepsze są ceny! Mieszkanie ok 41m kosztuje 330 tyś, a 46m ponad 400 tyś, nie pamietam dokladnie ile. Czyli ponad 8-9tys za m!!! Ubawiłam się. Będą to bardzo ekskluzywne slamsy hi, hi. Bardzo bym chciała wiedzieć o co chodziło architektowi z tymi zasłaniaczami światła na najwyższych piętrach... Nie dość że są głębokie balkony, to jeszcze to coś. Już nie wspomnę o tym, jak elementy drewniane będą wyglądały po 5 latach, widziałam już taki "ekskluzywny" blok z drewnianymi wykończeniami. Ci co to kupią, muszą się liczyć z tym, że będą to musieli odnawiać wkrótce po zasiedleniu. Szkoda bardzo, bo szukam od dawna czegoś nowego w tych okolicach, ale nie za taką cenę. I nie na takim zadupiu jak Mała Góra...
  • Gość: Myslący IP: *.sferia.net 17.12.10, 13:54
    Niunia. Jedz do Bangladeszu i kup namiot kryty folią. Bedziesz miała tanio i duzo swiatła.
  • Gość: Basik IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 00:21
    Rozumiem, że tam gdzie mieszkasz dobrowolnie zafundowałeś sobie taki ogranicznik światła?
  • Gość: Jur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.10, 17:00
    No to gdzie na tej Małej Górze to budują?
  • Gość: Basik IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 00:29
    Jur, Mała Góra jest na końcu świata czyli w Bieżanowie. A to akurat budują przy Wielickiej niedaleko Tesco, znacznie bliżej w stronę centrum. Lokalizacja jest niezła, tylko ta cała reszta...
  • Gość: Jur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 20:35
    A, to tam, gdzie były ogródki działkowe. To podobno ceny od 5900 ? to prawda czy znowu jakieś tricki? Bo park fajny, a i komunikacja w porządku. Rodzice mieszkali bardzo długo na Prokocimiu i ja tę lokalizację lubię.
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.13, 14:19
    właśnie wróciłem z budowy...:) bloki zaczęły wyglądać jak Pan Bóg przykazał:) tutaj muszę przyznać, że okna w kolorze popielatym świetnie pasują do całości i brąz chyba byłby nie na miejscu. Ukłon w stronę architektów:) mimo soboty, na budowie pracuje kilkudziesięciu robotników. Widać prace wykończeniowe. Dziś wykładali płytki w klatkach budynku "B" oraz przygotowywali grunt pod parking od strony Wielickiej. Jeżeli pogoda pozwoli są jakieś szanse, że na 31.01 wyrobią się z oddaniem budowy. Od ul. Górników widać już wybrukowaną drogę wjazdową do osiedla. Pytanie do WANa, czy po jej bokach jest szansa na urządzenie dodatkowego parkingu? Jest tam wielki wolny plac, na którym aktualnie swoje auta parkują robotnicy.
  • Gość: wiki IP: 178.73.63.* 17.12.10, 22:35
    Mnie się podoba i może nawet tam kupię. Na początku jest wybór więc sądzę, że znajdę coś fajnego w rozsądnej cenie. Znajomi w Warszawie mieszkają w ich inwestycji i są bardzo zadowoleni.
  • Gość: klient WAN IP: *.centertel.pl 10.08.12, 12:05
    Niedługo wyjdzie informacja odnośnie przerwanych prac budowlanych. Dlaczego o niej cicho na forum nie wiem może dlatego że nikt się na poważnie nie interesuje tą budową. Każdy dba o własną kieszeń ( albo właśnie nie dba ) Ja tam kupiłem mieszkanie i troszkę nie jest mi do śmiechu . Mam nadzieję że to tylko przejściowe problemy. Bądźmy dobrej myśli.
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.12, 13:17
    Witam. Gdzie ta informacja ma być zamieszczona? Też dowiedzialam się ostatnio że budowa stanęla. Na forum ktoś napisal że dzwonil do biura i że podobno ma sie zmienić wykonawca i że prace maja ruszyć w tym tygodniu... Tak czy siak zadzwonię jutro do biura. Bądźmy w kontakcie!
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.12, 21:01
    Na stronie apartamenty wielicka jest info że zmienia się wykonawca będzie to chemobudowa sa. Mam nadzieje ze nowy wykonawca szybko zacznie prace. Obserwujmy budowę i wypisujmy na forum o jej postępach.
  • Gość: fles IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.12, 13:37
    Zarząd Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego BUDUS S.A. z siedzibą w Katowicach (dalej: "Emitent") informuje, iż w dniu 04 października 2012 roku - na zasadach art. 649 (3) i nast. Kodeksu cywilnego - odstąpił od umowy o generalne wykonawstwo inwestycji Obiektu pod nazwą Apartamenty Wielicka zawartej w dniu 04 kwietnia 2011 roku ("Umowa") pomiędzy Emitentem a spółką "WAN" Spółką Akcyjną z siedzibą Warszawie, KRS: 0000018902, (dalej: "Inwestor"). Na podstawie Umowy Emitent realizował na rzecz Inwestora roboty w systemie generalnego wykonawstwa polegające na wykonaniu Obiektu, tj. zespołu budynków mieszkalno - usługowych z parkingami podziemnymi o łącznej powierzchni użytkowej netto 19.233 metrów kwadratowych, wraz z otoczeniem, infrastrukturą zewnętrzną oraz uzbrojeniem podziemnym.
    Przyczyną odstąpienia przez Emitenta od Umowy było nie uzyskanie przez Emitenta od Inwestora gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Emitent odstąpił od Umowy z winy Inwestora. Pierwotnie wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu Umowy zostało określone w Umowie na kwotę 53.150.000,00 złotych netto (słownie: pięćdziesiąt trzy miliony sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) plus podatek VAT.
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.12, 10:22
    No i co Wy myślicie o tym komunikacie?
  • Gość: Gość IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.12, 17:01
    Zważywszy że Budus ogłosił ostatnio upadłość to całe szczęście że deweloper w pore zmienił wykonawce bo dopiero by się zaczeła jazda, nie ma co na siłę szukać problemu widać że na budowie ostro działają i oby tak dalej
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 09.10.12, 09:48
    Wystarczy poczytać informacje na stronie budusa. Zerwali kilka kontraktów w ciągu tygodnia i oczywiście wszystkie nie z ich winy. Komunikat o upadłości też nie stawia budusa w dobrym świetle. Notowania giełdowe spadły z poziomu około 30 zł do około 1zł i to nie w czasie współpracy z wanem. Jestem budowlańcem i wiem jak kończą się inwestycje gdzie głównym kryterium wyboru jest cena. Moim zdaniem jak coś się nazywa apartamentem to przy wyborze wykonawcy nie można się kierować jedynie ceną. Na szczęście mamy to za sobą a budowa ruszyła z kopyta. A to że ludzie nie doczytają i sieją panikę to może być też celowe działanie przecież nie jeden wan buduje w Krakowie.
  • Gość: Przemek IP: *.tkk.pl 23.09.13, 22:59
    Temat już troszkę stary świetna sprawa jest w Kołobrzegu dla właścicieli apartamentów. Mianowicie jest firma, która się specjalizuje w obsłudze apartamentów. Niestety firma działa tyko na terenie Kołobrzegu.... :(
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 16.10.13, 17:21
    dzisiaj się dowiedziałem że GANT ogłosił upadłość, powiem że przeszły mnie ciarki bo zastanawialiśmy sie nad kupnem mieszkania u nich na ul. bochenka, wiec dzisiaj jestem wyjatkowo szczesliwy ze wybrałem WANA, mniejmy tylko nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
  • secesja2005 20.12.10, 01:45
    Czyli kryzys się kończy. Działkowców wyrzucili już dawno temu, ale budowy nie rozpoczęto bo rynek mieszkaniowy stanął. Skoro zaczynają to muszą skądś brać przeświadczenie, że ktoś to kupi.
  • 10iwonka10 21.12.10, 13:03
    Drewniana elewacja jest ok ekologiczna i zgodna z natura. Odpowienio pielegnowana bedzie trwala przez wiele lat. A pomysl dobry bo bloki beda w okolicy parku. Natomiast rzeczywicie balkony na ostatnich pietrach zaprojekotwane sa koszmarnie. Zamiast mieszkan slonecznych beda to ciemne koszmarki.
  • Gość: rado IP: *.dynamic.chello.pl 22.12.10, 21:41
    moze ktos podac strone inwestycji?????????
  • Gość: Janusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.11, 18:40
    To drewno na górze wygląda raczej na coś więcej niż balkony. Raczej jakieś tarasy z żaluzjami, więc obawy o światło są chyba z lekka niedoważone. To byłby zresztą samobój, gdyby się to nie "regulowało". Spodziewałbym się tam raczej /na najwyższym piętrze/ wyższej ceny za m2 i właśnie jakichś wodotrysków. Jak znam życie nie musi to tak wyglądać w realizacji jak na obrazkach.. mnie się póki co podoba. Gęstość, owszem - dość "śródmiejska" :) ale obok parku:P
  • 10iwonka10 05.01.11, 12:58
    Na zdjeciu wyglada ze mieszkania beda ciemne. Te balkony sa tak wysuniete ze juz przez to nie bedzie duzo swiatla wpadalo do mieszkania a drewniane ciezke zaluzje? T nie sa tarasy ale balkony zeecydowanie zbyt zabudowane. Ale praktyka pokaze moga to zmienic.
    Miejsce jest ok.
  • Gość: kach ar IP: *.trans.net.pl 23.12.10, 12:07
    sprzedawczyki sie z firemiki odezwały i chca dobry PR robic ...........ale to miejsce nie dla was ......spadac!smierdziochy !

lokalizacja fajna - ale ceny to zeczywiscie chyba im sie w d....... poprzewracało :)))
    8-9 to zyczenia prezesów tej firemiki na nadchodzace swieta :)) skad sie takie oszołomy znjaduja

sasiad sasiadowi zaglada co w garnku siedzi
  • Gość: Władysław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.12.10, 14:10
    nie ładnie nie ładnie uzytkowniku Kach Ar po pierwsze jak CI sie nie podoba to po co sie tą inwestycja interesujesz to jest forum dla osob zainteresowanych sam nia jestem
    i czytam forum, żeby wiedziec na bieząco czy cos sie zmienia czy nie ( obserwuje inwestycje )
    Może ceny sa za wysokie to fakt (ale da sie cos wybrac w nizszej cenie. ), ale po co odrazu kogos obrazac , a jesli juz cos to napewno nie jest miejscie dla Ciebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do innych kulturalnych uzytkownikow: Czy wie ktos moze, kiedy ma sie dokaldnie budowa zaczac?
  • 10iwonka10 23.12.10, 15:05
    Ja akurat mieszkam z granica wiec firmy nie reklamuje jak kach Ar powyzej insynuuje :-(
    Natomiast tez sie interesuje co sie buduje w Krakowie a okolica jest ladna. Ceny troche zawyzone ale firmy maja tez marze na znizke wiec warto sie pewno potargowac...
  • Gość: asia IP: *.net-admin.com.pl 11.01.11, 23:05
    "Mieszkaj przy parku"? Wow, przy tym parku, w którym 5 lat temu znaleziono ciało kobiety bez głowy? ;)

krotoszyn.naszemiasto.pl/archiwum/1087498,mieszkancy-prokocimia-i-biezanowa-boja-sie-ze,id,t.html
  • Gość: xxx IP: *.ptr.magnet.ie 18.05.11, 13:37
    Hej, czy ktos z Was rozwaza zakup mieszkania badz chcialby sie wymienic uwagami dot tej inwestycji?
  • Gość: gzesiolek IP: *.ksi-system.net 21.06.11, 23:08
    Mam jedna uwage... 350 mieszkan i 250 miejsc parkingowych... biorac pod uwage, ze w Krakowie srednio na jedna rodzine przypada ponad 1 auto... to nawet jak czesc mieszkan pojdzie "inwestycyjnie" to biorac pod uwage ile zazycza sobie za miejsce w podziemnym to cala okolica zostanie rozjechana, a auta parkowac beda wszedzie...
    i jak lokalizacja i sam pomysl architektoniczny nie jest najgorszy, to juz zrobienie takiego mrowkowca na niewielkim dosc terenie i nie zadbanie o miejsca parkingowe wola o pomste do nieba... bo nawet nie bedzie szans pozniej dobudowac jakiegokolwiek parkingu na terenie osiedla tak jest nadziubdziany blok na bloku... szkoda troche parku i okolic...
    a mozna bylo zrobic 150 mieszkan w wyzszym standardzie od 50 do 100m2 i zapewnic im pelna infrastrukture... ale wiadomo inwestycja jest inwestycja i ma sie zwrocic i to jak najszybciej...
  • Gość: sąsiadka IP: *.play-internet.pl 01.07.11, 10:27
    mieszkam niedaleko, czesto do parku chodzilam na spacerki, znam teren i okolice i niewyobrazam sobie na tak malej przestrzeni wybudowac takiego molochu!!!
    ci ludzie ktorzy zdecyduja sie na mieszkanie w czyms takim beda jak w klatce, zero przestrzeni i prywatnosci.
    za maly teren na tak wielka inwestycje.
    no i park juz nie bedzie parkiem:(
  • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.11, 13:39
    Przyznaję rację. Teren podmokły. Dewloper nie zapewnił drogi dojazdowej do osiedla. Obecnie jak na złość ludziom przejazdy ciężkiego sprzetu są przez całe osiedle. Dopiero wyremontowana ulica Bierzanowska już pęka. Bloki tak blisko siebie będą stać ze sasiad do sąsiada będzie zagladał , ale liczy się kasa .
    LUDZIE - taki szum od ul. Wielickiej ze sobie nie dajecie sprawy . Wieczorem to nawet na ulicy Bierzanowskiej słychać. Koszmar . Należy rozważyć wszystkie aspekty , bo tramwaje na starej pętli będą Wam zaglądać do okien, Co z tego ze blisko park , jak życie utrudni Wam szum samochodów.
  • Gość: Ja IP: *.dynamic.chello.pl 02.09.11, 16:47
    jak Ktos tam kupi mieszkanie to ja wspolczuje
    przy takim halasie
    park jest tylko chwytem reklamowym
    ile razy dziennie Ktos bedzie chodzic do parku?
    raczej okien nie da sie otworzyc :-))
  • Gość: mieszkaniec IP: *.home.aster.pl 12.09.11, 20:02
    Kupujac mieszkanie w miescie nalezy się liczyc z halasem i dosc gesta zabudowa. Chcesz się przed nim ustrzec, kup sobie dom na wsi z duza dzialką i spora odlegloscia miedzy domami. Buduja się inwestycje gdzie rowniez sa dosc blisko ulicy np. Kapelnaka, ktora wrecz stoi na ulicy, Wielicka Park czy osiedle na Ruczaju a tu przynajmniej przy parku a jednoczesnie niezle skomunikowane.
  • Gość: Anka IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.11, 22:12
    Przyglądam się tej inwestycji już od jakiegoś czasu – jeszcze się nie zdecydowałam na mieszkanie, ale zdążyłam już odwiedzić biuro sprzedaży. Przyznam, że sprawa wjazdu od Wielickiej też mnie nurtuje i m.in. o to też zapytałam pań w biurze. Zapewniły mnie, że droga dojazdowa od ul. Wielickiej będzie, to tylko kwestia czasu (niedługiego – z tego co mówiły).
  • Gość: Władysław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.11, 18:24
    Sluchajcie moi drodzy stało sie kupiłem tam mieszkanie i powiem szczerze , że narazie jestem zadowolony zobaczymy jak będzie dalej narazie wszystko jest ok.
  • Gość: racjonalny_krytyk IP: 81.21.196.* 11.11.11, 08:10
    1) mrówkowiec
    2) możliwość zaglądania do mieszkania sąsiada w cenie
    3) do centrum jest 4,5-5 km (a nie 3 km jak pisze deweloper na stronie)
    4) jeśli 8-9 tys /m2 kwadratowy to rzeczywiście prawdziwa cena, to za dziurę w ziemi wręcz kosmiczna

pamiętajcie, że blok w rzeczywistości może wyjść 2x brzydszy niż na obrazku - żeby uniknąć rozczarowań, podzielcie to przez cenę i lokalizację i wyjdzie wam przeciętna inwestycja
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 17.11.11, 11:56
    Ciekawe to co piszesz o cenach – wszystkie mieszkania, które ja tam przeglądałam były od 5.000zl do 6.200zl za m2 więc ceny całkiem przystępne (porównuję np do Wawel Service przy ul Klonowica gdzie są droższe), a wygląd budynków to kwestia gustu (wolę te niż np. szarzyznę na Bochenka Active Investment). Poza tym, mi sie podobalo, ze przy parku i ze wiadomo, ze nie mozna w te strony budowac nic innego. W biurze mieli tez zdjecia ukonczonych innych inwestycji – wygladaly spoko. Ja ciagle sie rozgladam, bo do 2013r kiedy maja konczyc inwestycje jeszcze troche czasu.
  • Gość: Ania IP: 37.31.10.* 05.04.12, 01:16
    Witam. Czy ktos z zainteresowanych zna jakies opinie na temat dewelopera? Jestem tuz przed podpisaniem umowy przedwstepnej ale targaja mna watpliwosci...
  • Gość: a.niaa IP: *.128.41.26.static.crowley.pl 05.04.12, 22:34
    a mnie akurat nie targaja wątpliwości .........bo zrezygnowałem z tych apart-slamsow paskudnych :),,,,,tak tak .....i dodatkowo nie pracuje w biurze u developera by sie zorientowac ze to betonowa pustynia z szumem i smrodem od wielickiej
    Dzis ceny poninej 6 na nikim nie robia wrazenia , mieszkan pełno .....a jeleni to moze toche dalej trzeba szukac...........................np w Puszczy Niepołomickiej :)
  • Gość: Ania IP: *.182.162.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.04.12, 22:00
    "A MNIE akurat nie targaja watpliwosci"... Zanim po raz kolejny odpowie Pan komus na forum, proponuje przypomniec sobie zasady gramatyki jezyka polskiego...
    Ponownie zwracam sie z pytaniem do bardziej kulturalnych forumowiczow: czy ktos ma jakies doswiadczenia z deweloperem WAN.SA?
  • Gość: luiza IP: *.home.aster.pl 18.04.12, 13:32
    @Ania niedawno z mezem kupilismy jedno z mieszkan z promocji bo była naprwde ciekawa oferta prz naszym metrazu. Nam najbardziej podoba sie ze maja kredyt w pko bp a wszyscy pisza jak ciezko o finansowanie inwestycji. Pytalam tez kuzyna z wawy o ich inwestycje i powiedzial ze maja jedna bardzo znana, babka tower obok duzej galerii handlowej. Zastanawiam sie tylko czy w poblizu bedzie jakis plac zabaw dla dzieci. Pozdrawiam.
  • Gość: aga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.12, 14:50
    Podobno ma być plac zabaw przed budynkiem, drugi jest w parku. Ja też kupiłam tam mieszkanie i śledze postępy prac budowlanych.
  • Gość: bezhazardu IP: *.82.radiotel.com.pl 24.04.12, 15:25
    Tyle fajnych, gotowych mieszkań (i starszych, i nowszych) do kupienia i dalej chętni na dziurę w ziemi??? Przecież ceny tych w budowie nie rzucają na kolana. I ta niepewność, czy developer nie padnie, czy uda się zakończyć inwestycję...
    Po co? Dlaczego? Dziwne.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.12, 08:55
    To nie kupuj nikt Cie nie zmusza.
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.12, 02:47
    Ja tez podpisalam juz umowe przedwstepna i czekam na kredyt. Mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze! Pozdrawiam. :)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.12, 18:14
    Ja także podpisałam umowę a mogę wiedzieć w którym budynku Ania?
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 30.04.12, 19:23
    W budynku D na pierwszym pietrze. A Ty? pozdrawiam. :)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.12, 21:08
    Witam sąsiadkę. Ja mam w C na 3. Pozdrawiam.
  • Gość: Natalia IP: *.dynamic.chello.pl 01.05.12, 09:20
    to i ja witam przyszłych sąsiadów :D budynek C, II piętro ;)
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 04.05.12, 12:11
    Bardzo mi miło! Witam wszystkich nowych Sąsiadów! :)
  • Gość: rita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.12, 13:38
    Widać, że tu na forum mieszkania sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Jak wieś niesie prawie wszystkie już są wysprzedane. Spieszcie się kochani. Prokocim jest cool.

Acha, dodam tylko, że za tym parkiem jest jeszcze drugi park, no i może wreszcie zaczną budować jakieś fajne obiekty rekreacyjno - sportowe. W tym rejonie tego brakuje.

Miłych sąsiadów życzę sąsiadkom i na odwrót ;)))))))))))))
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.12, 13:45
    wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/nowe-centrum-rozwoju-com-com-zone,1,5118401,region-wiadomosc.html
    Rito - jak widzisz juz cos jest w okolicy. ;)
  • Gość: Grzegorz IP: 212.144.243.* 14.05.12, 09:22
    Witam serdecznie. Bardzo uprzejmie prosilbym osoby, ktore dokonaly zakupu mieszkan przy ul.wielickiej o kontakt pod adres gregfr@o2.pl. Bardzo powaznie mysle nad zakupem tam mieszkania,lecz mam jeszcze kilka krotkich pytan do osob ktore juz ta decyzje podjely. Pozdrawiam.
  • Gość: Dorotka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.12, 11:13
    Witam wszystkich. Czy ktoś może śledzi postępy prac budowlanych? A moze Ktoś posiada harmonogram etapów budowy?
  • Gość: wafel IP: 199.67.203.* 11.06.12, 12:18
    harmonogramu budowy nie mam, ale kolega, który codziennie w przejezdrza obok budowy na bieżąco mnie infromuje, a zainteresowany jestem mocno bo mieszkanko już kupione:) z tego co mówi pracują intensywnie. ja jestem spokojny, jak wyjdą z "ziemi" pójdzie szybko:)
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.12, 14:08
    Co tak ucichło?? Nie ma nowych mieszkańców? ;-)
  • Gość: xxxxxx IP: 193.120.204.* 24.07.12, 13:04
    a kto rozsadny chcialby mieszkac w takim blokowisku! Widzieliscie ludzie ta budowe! Odleglosci miedzy budynkami! Zart!!!! Stad oferuja ciagle promocje!! JAk to wybuduja do konca to nikt rozsadny tam nie pojdzie!
  • Gość: Ania IP: *.180.169.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.08.12, 13:49
    Tez mam zakupione mieszkanko i bylam ostatnio zobaczyc postepy na budowie. Uroslo sporo od okolo 2 miesiecy kiedy bylam tam ostatnio ale pan portier powiedzial ze od paru dni prace zamarly.... Troche mnie to zmartwilo. Badzmy w kontakcie i kontrolujmy!
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.12, 23:02
    Czy ktoś sprawdzał czy budowa przebiega terminowo?? Według mnie też ostatnio idzie słabo.
  • Gość: wafel IP: 199.67.203.* 08.08.12, 14:27
    ano szału nie ma z tępem. trzeba chyba tam zadzwonić i zapytać co i jak
  • Gość: gosc IP: *.multi-play.net.pl 09.08.12, 13:15
    Czy ktoś zasięgał informacji co się dzieje z tą budową? Jak dla mnie to oni zaprzestali budować.
  • Gość: Marta IP: *.187.249.6.ip.abpl.pl 10.08.12, 10:39
    Ja dziś dzwoniłam do biura i powiedziano mi, że faktycznie jest chwilowa przerwa, ponieważ zmienia się jeden z podwykonawców, ale od przyszłego tygodnia wszystko ma wrócic do normy i nie powodu do zmartwień, wszystko idzie terminowo- mam nadzieję :)
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.12, 21:58
    ja tez zasięgałam informacji. Zmienia się wykonawca a nie podwykonawca. mam nadzieje że to szybko nastąpi. Ja na pewno będę ich obserwować!
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.12, 13:09
    Dzięki za wieści. Planuję w tym tygodniu tam podjechać. Napiszę czy coś ruszyło. Bądźmy w kontakcie.
  • anna1150 10.04.13, 14:03
    Wizyta na tym osiedlu przypomina wycieczkę do Alcatraz, brakuje tylko krat ! Tak bliskich odległości między blokami chyba jeszcze nigdy nie widziałam ( zdjęcia nie oddają rzeczywistości !) , środkowy budynek wyłożył tę inwestycję całkowicie, a mogło być całkiem ładnie. Jak widać wszystko można zepsuć. Szkoda...
  • czajkasroka 07.08.12, 13:23
    ja poszukuje obecnie mieszkania i wiem, że miejsc parkinogywch musi byc tyle ile mieszkań wiec bez sensu debata
  • Gość: klient IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.12, 21:14
    jest ktoś jeszcze na tym forum??
  • Gość: klientka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.08.12, 10:09
    Czy coś sie dzieje na budowie? Ma ktoś jakieś informacje? Jakieś martwe to forum.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 21.08.12, 16:58
    w tamtym tygodniu, w godzinach południowych, jechałem obok budowy. pracowało na niej kilka, może kilkanaście osób. w dniu wczorajszym byłem na budowie i od ostatniej wizyty (1,5 mies. temu) nie widzę znaczących postępów. Mało tego, na tablicy informacyjnej budowy nadal widnieje informacja, że gen. wykonawcą jest firma "BUDUS". Tymczasem informacja ze strony dewewelopera mówi, że w najbliższym czasie podpiszą umowę z chemobudową. w takim tępie to oni to w 2015 może oddadzą...:/
  • Gość: Mateusz IP: *.adsl.inetia.pl 21.08.12, 17:51
    Dzisiaj na budowie pojawiło się mnóstwo nowych robotników, wygląda na to, że wszedł nowy wykonawca - Chemobudowa. Proszę nie siać niepokoju, bo mimo tych 2 tygodni przestoju, budowa idzie zgodnie z planem.
  • Gość: klienta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.12, 19:33
    O której widziałeś tych nowych robotników, bo ja dziś jechałam obok budowy i prawie nikogo nie było. Też uważam że od co najmniej miesiąca nic się na budowie nie zmieniło.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 22.08.12, 09:33
    to było w czwartek 16.08. ok 11:00.
    Powiem, że to dosyć niepokojące. Mają teraz najlepszą pogodę, żeby budować, a nic nie robią...:/ ciekawe jak będą to chcieli nadgonić... chyba zaraz zadzwonie do WANa
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.12, 15:45
    Pora zarejestrować domenę "wan-oszukali.pl". Krew mnie zalewa jak ci wszyscy krakowscy developerzy uwijają się jak mrówki a wielki WAN stoi opuszczony jak reaktor w Czarnobylu. Żeby tylko nie został drugim "szkieletorem" jak ten z ronda Mogilskiego tylko tym razem z udziałem moich pieniędzy. A może to taki nasz Krakowski AMBER GOLD, ja już nie wiem. Pozdrawiam wszystkich trzepiących gaciami jak ja.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 23.08.12, 13:20
    Pojawiło się info na stronie o podpisaniu umowy co mnie troszkę uspokoiło ale bardziej mnie uspokoi wznowienie prac i dotrzymanie terminów.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.12, 06:33
    Jestem tam codziennie dwa razy i proszę nie mówić o nowych robotnikach. Ta garstka co tam się kręci rozbiera szalunki. Budowa stoi od ponad miesiąca a WAN dał tylko krótkie info na stronie. Jak się kupuje mieszkanie za pół miliona to prezes powinien do nabywcy sam zadzwonić i wytłumaczyć a nie siedzieć cicho może nikt się nie zorientuje. Mam nadzieję że terminy i jakość wykonania nie będą odbiegały od umowy.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.12, 06:37
    i jeszcze jedno ! Zawsze trzeba siać niepokój jak się widzi nieprawidłowości a nie jest się o nich informowany.
  • Gość: wafel IP: 192.193.116.* 23.08.12, 13:40
    Świeże info ze strony WAN:
    Uprzejmie informujemy, iż w dniu 22 sierpnia 2012 r. podpisaliśmy Umowę o generalne wykonawstwo inwestycji Apartamenty Wielicka z Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego "CHEMOBUDOWA - KRAKÓW" Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie.
    P.B.P. "CHEMOBUDOWA - KRAKÓW" S.A. prowadzi działalność od 1949 r., w tym od dnia 1 kwietnia 1991 r. w formie spółki akcyjnej, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Obecnie jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Obszerne informacje na temat Spółki można uzyskać na stronie internetowej www.chemobudowa.pl.
    W związku z natychmiastowym przystąpieniem do prac budowlanych przez nowego Generalnego Wykonawcę dotychczasowe terminy realizacji inwestycji nie ulegają zmianie.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 23.08.12, 14:21
    siedzę spokojniej
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 27.08.12, 15:13
    no i jak tam? był ktoś na budowie, dzieje się tam coś?
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.12, 17:25
    nic się nie dzieje, niestety...
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 28.08.12, 09:26
    Muszę zmienić trasę dojazdu do pracy bo mnie dwa razy dziennie krew zalewa jak patrzę na tą pustą dziurę. Dzisiaj też było pusto. Za niedługo zacznie tam straszyć.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 28.08.12, 11:01
    może tam ktoś poprostu zadwonić i wypytać co jest grane...ja jestem do końca sierpnia za granicą, a do tego czasu mie nerwy wykończą
  • Gość: klient IP: 199.67.203.* 28.08.12, 13:23
    przed chwilą widziałem się z moim Klientem. Właściciel firmy budowlanej z Krakowa. Zagaiłem go na temat Chemobudowy. Dostałem info, że chemobudowa ma poważne problemy finansowe i jest jakaś firma (chyba krakinwest czy coś takiego), która chce ją kupić. Dodatkowo, nieoficialnie, powiedział mi, że poprzedni generalny wykonawca apartamentówwielicka- firma BUDUS, wycofał się bo WAN mu nie płacił.....
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 28.08.12, 13:44
    Wczoraj sprawdzałem WAN 29 w krajowym rejestrze długów i jak narazie są czyści. Chemobudowa ma problemy ale jaka firma budowlana ich nie ma. Budus stracił płynność finansową głupio ustalając etapy płatności nie tylko na budowie u Wan-a. Akcje Budusa już od jakiegoś czasu lecą na łeb. Chemobudowa ma kilka ambitnych inwestycji w realizacji. Szkoda że Wan tak wolno rozwiązuje swoje problemy bo to zaszkodzi sprzedaży mieszkań. Terminów nie dotrzymają bo niema takiej możliwości. Kary będą płacić ale to mnie nie uspokaja.

• Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.12, 15:00
    Czesc wszystkim zmartwionym nabywcom mieszkan na Wielickiej! Tez naleze do tej grupy... Jutro jade na budowe zobaczyc czy cos ruszylo. Dam znac. Pozdrawiam!
  • Gość: klientka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.12, 16:28
    Ania nie jedź szkoda Twojego czasu nic sie nie zmieniło na budowie.
  • Gość: klient IP: 192.193.116.* 29.08.12, 16:46
    może ktoś w końcu zadzwonić do WANA? sam chętnie bym to zrobił, ale jestem zagranicą
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.12, 17:34
    Dzwoniłem kilka razy. Byłem na budowie. Dwa razy dziennie widzę tą budowę. Co weekend robię obchód i fotografuję te zgliszcza. Czy Ty myślisz że nikt tam nie dzwoni? A co ty tam tylko miejsce postojowe wykupiłeś że cię na telefon za 10 zł z zagranicy nie stać ?Przestań pisać o dzwonieniu do Wana bo z tego co widzę to problem będzie w sąsiadach takich jak ty a nie w wykonawcy.
  • Gość: wafel IP: *.dynamic.chello.pl 29.08.12, 20:30
    skubidu, co Ci powiedzieli jak dzwonileś. Ja napisałem mailika z zapytaniem. Miła Pani asia odpisała, że wszystko jest pod kontrolą itp...czekam do końca sierpnia i zobaczymy
  • Gość: niespokojny IP: *.centertel.pl 30.08.12, 11:18
    Ja też jestem klientem WANu i zaniepokojony sytuacją byłem w biurze dopytać o sytuację zaniepokojony brakiem ruchu na budowie. Nie rozmawiałem z siedzącymi tam paniami tylko z prezesem. Uzyskałem informację, że owszem, zmienia się generalny wykonawca na Chemobudowę Kraków i po sprawdzeniu w sieci okazuje się, że to Chemobudowa Poznań ma kłopoty a nie Kraków – czyli nie jest źle. A z mojego doświadczenia wiem, że może być taka przerwa na budowie – jedni się muszą wyprowadzić, drudzy wprowadzić... Co do terminu to prezes zaklinał się, że się nie opóźnią – prawda jest taka, że na pewno skończą przed zimą. Obiecał mi, że najpóźniej od poniedziałku zobaczymy ruch na budowie – ja się nie będę denerwował przez weekend – poczekam.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 30.08.12, 11:35
    Rozmawiałem z inspektorem budowy i opowiedział mi to co widać gołym okiem. Opowiadał że się zmienia wykonawca oraz że to musi potrwać ( no i tu ma rację ) Jeszcze mnie czeka rozmowa z prezesem. Najlepsze jaja to zrobili z tym info o fontannie. Za niedługo będą rozkład jazdy tramwajów na stronie publikować.
  • Gość: Krakowski troll IP: 31.187.12.* 31.08.12, 21:51
    Wyrolowali was jak na amber gold, deweloper musi mieć spore kłopoty i pewnie zbankrutuje, teraz będzieciecie swoje apartamenciki ogladali na wizualkach w komputerze.
    Niezapomnijcie o terminowym płaceniu rat kredytu, od tego nie uciekniecie chyba że do grobu.
    To jest polskie draństwo.
    Nam sprzedali mieszkania wybudowane na nieswoim gruncie, teraz pojawili sie spadkobiercy i młynek jest jakich mało.
    Ale u nas przynajmniej blok stoi.
  • Gość: sasiad IP: 109.125.5.* 31.08.12, 22:38
    Masz racje! Nie wszystko zloto co sie swieci! A tak zachecal WAN! I dalej to robia przez ciagle promocje i obnizki cen by przyciagnac jak najwiecej klientow! Ludzie-rozwiazujcie umowy,jesli sie jeszcze da! Mieszkam niedaleko i codziennie przejezdam kolo budowy- tam sie nic nie dzieje juz od dawna! Czy Wan zechcial poinformowac o zmianie generalnego wykonawcy i problemach! ? O fontannie informacje zamiescil od razu!
  • Gość: do troll krakowski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 10:39
    No i co ci z tego mieszkania na nie twojej działce. Weź go na plecy. Ha Ha
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.12, 17:18
    Ale dużo zlośliwcow sie pojawilo na forum... Tym czasem ja nie popadam w panikę. Takie rzeczy jak zmiana wykonawcy na budowie sie zdarzaja. Otrzymalam pismo w ktorym zapewniaja o terminowym zakonczeniu budowy. W to akurat nie wierze przy takim poslizgu... Na wszelki wypadek moj bank wstrzymal przelew kolejnej transzy. Na razie w zwiazku z tym, nie jestem bardzo w plecy jakby co... ;) Na budowie głucha cisza, ale tez prezes zapewnial mnie ze od poniedzialku zrobi sie ruch i pojawia sie robotnicy z Chemobudowy. Okaze sie juz pojutrze.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 19:16
    będzie dobrze - bo musi.
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 19:30
    Ania jak wstrzymałaś ratę w banku? Ty czy bank? pozdrawiam
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 12:42
    Do klientki: Wszystko zalezy jaka masz umowe z bankiem. U mnie przelew kazdej kolejnej transzy laczy sie z tym ze musze wydac bankowi dyspozycje. Bez mojej dyspozycji nie przeleja kasy. Napisalam do banku ze widze uzasadnienie dla wstrzymania kolejnej transzy. Dopoki prace nie rusza, nie uruchomie przelewu.
    Prosba do wszyskich: jesli ktos dzisiaj lub jutro da rade zajrzec na budowe napiszcie prosze na forum czy cos drgnelo. Ja dam rade pojechac tam najwczesniej w srode.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 19:15
    mama cię nie kochała a tata kochał inaczej poczułeś zły dotyk a teraz mścisz się na całym świecie wypisując takie brednie. Twoje zdanie na temat tej inwestycji jest nic nie warte. Musisz to zrozumieć i pracować nad sobą to może cię wcześniej wypuszczą. Nie chowaj leków pod język lekarzy oszukasz ale forumowiczów nie.
  • Gość: wafel IP: 192.193.116.* 03.09.12, 09:16
    a wracając do tematu:) jeśli będzie ktoś miał jakieś wieści z budowy, w dniu dzisiejszym, piszcie!!!!
  • Gość: Krakowski trol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.09.12, 10:20
    Jechałem koło tej inwestycji choć brama szeroko otwarta to w środku żadnego ruchu.
    Problem z zatrzymaniem budowy ma wg. mnie inne podłoże, dosłownie "podłoże".
    Przez rok zanim wyszli z ziemi wzmacniali teren palownicą, to są chorendalne koszty.
    Osuwiskowy charakter tego terenu po obu stronach rzeczki pojawił się dopiero po powodzi 2010 r. Jego wschodnia strona została już objęta całkowitym zakazem zabudowy.
    Myślę że koszty wzmocnienia terenu w połączeniu ze spadkiem koninktóry mieszkaniowej spowodowały czasowe wstrzymanie inwestycji. I oby tylko tyle, bo bankructwo dewelopera było by dla was tragiczne.
    A że pamięć ludzka zawodna jest to dla przypomnienia taki link: [url=http://www.okradli.pl]http://www.okradli.pl[/url]
    Tam już 5 rok się ciągnie i końca nie widać. Niektórym już tylko 25 lat płacenia kredytu zostało.
    Ludzkie nieszczęście mnie nie cieszy, wolał bym ładne osiedle niż sterczące ruiny. Ale koledze polecałem te inwestycje gdy szukał nowego mieszkania, i całe szczęście że się kolega w to nie wpakował.
    Być może działa jakaś klątwa, kiedyś w miejscu tej budowy były działki, pawilon handlowy z częściami do agd, potem teren spodobał się deweloperowi, więc działkę jako zamienna za jakąś wywłaszczoną nieruchomość odzyskał zakon. Pawilon spłonął około 1997 r, a emeryci mieli nietęgie miny gdy około 2008 r kopara zaczęła równać z ziemią ich ogrody....

• Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 15:44
    Przesłałem do WAN zapytanie o kolor okien. O to odpowiedź, którą otrzymałem:
    "Jeśli zaś chodzi o okna to wysłałam takie zapytanie do działu technicznego, poniżej przesyłam odpowiedź:
    „w związku z zapytaniami dotyczącymi koloru stolarki okiennej w inwestycji „Apartamenty Wielicka” uprzejmie wyjaśniamy , iż zgodnie z zapisami projektu wykonawczego, stolarka okienna od strony zewnętrznej będzie w kolorze szarym, natomiast od strony wewnętrznej mieszkania w kolorze białym. Jednocześnie chcielibyśmy wyjaśnić, iż wizualizacja zamieszczona na naszej stronie internetowej ma jedynie charakter poglądowy, zaś szczegółowe rozwiązania architektoniczne zaprojektowane przez pracownię Oleksy&Polaczek, w tym kolorystyka poszczególnych elementów są zamieszczone w projekcie wykonawczym, który jest wyłożony do wglądu w biurze handlowym w Krakowie”

Moim zdaniem mega słabo świadczy to o firmie WAN z punktu widzenia Klienta:(
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.12, 13:56
    Nieoficjalne forum mieszkańców osiedla Apartamenty Wielicka: apartamentywielicka.org.pl/
  • Gość: kinga IP: *.dynamic.chello.pl 30.09.14, 18:09
    hej, mam pytanie do osób mieszkających w tych apartamentach od strony wielickiej... da się czasem otworzyć okno czy hałas jest nie do wytrzymania... pytam bo jutro mam podpisać umowe...
  • Gość: aga IP: *.play-internet.pl 01.10.14, 11:58
    Witaj, mieszkam od nie dawna i nie narzekam. Tez sie o to bałam ale naprawdę jest ok.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 03.09.12, 12:20
    szczerze mówiąc zastaniwam się czy odstąpić od umowy i stracić 15 tys PLN kary umownej, czy brnąć w to dalej z ryzykiem straty całości....??
  • Gość: Ania IP: *.dynamic.chello.pl 03.09.12, 12:46
    Do klientki: Wszystko zalezy jaka masz umowe z bankiem. U mnie przelew kazdej kolejnej transzy laczy sie z tym ze musze wydac bankowi dyspozycje. Bez mojej dyspozycji nie przeleja kasy. Napisalam do banku ze widze uzasadnienie dla wstrzymania kolejnej transzy. Dopoki prace nie rusza, nie uruchomie przelewu.
    Prosba do wszyskich: jesli ktos dzisiaj lub jutro da rade zajrzec na budowe napiszcie prosze na forum czy cos drgnelo. Ja dam rade pojechac tam najwczesniej w srode.
  • Gość: Krakowski troll IP: 31.187.12.* 03.09.12, 21:12
    Po pracy jechałem i się przyjżałem na budowie pustki choć stal bus Chemobudowy. Być może jednak nie kłamią was, jak najlepiej wam życzę.
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.12, 22:05
    jesteś żałosny z tymi swoimi komentarzami. Ktoś cie wyrolował a teraz mścisz się na innych wpisując komentarze na forum które cie nie dotyczy. Pilnuj swoich spraw bo jak na razie to ciebie okradli.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.09.12, 10:48
    Spoko jest ekipy się pojawiły, na razie chyba tylko robią prace konserwatorskie (zbrojenie zdążyło pordzewieć), ale ruch na budowę wraca.
    Wpisami jakiegoś de..la się nie ma co przejmować, jeżeli zima nie zaatakuje zbyt wcześnie powinni nakryć budynki dachem. W sumie dla nas dobrze bo ściany przeschną do tynkowania. A i budynek musi sobie równomiernie osiąść.
    Pałac Jeżmanowskich stoi już ok 200 lat, i nie ma problemu z osiadaniem.
    Co mnie nurtuje to sprawa trasy bagrowej, widzę że temat wraca co kilka lat.
    [url=http://www.trasa-bagrowa.prokocim.info.pl/]klinij_tu[/url]
    Na ta chwile miasto się z tego wycofało i dobrze, bo nikt nie chciał by chyba mieć chyba 4 - pasmowej drogi i 5- metrowego ekranu przed oknem. Wielicka mi w zupełności wystarczy.
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 04.09.12, 11:05
    Rzeczywiście ruszyło się. O 9 rano w przeciągu 15 minut na plac budowy zdążyły wjechać 3 tiry załadowane sprzętem chemobudowy.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 04.09.12, 13:30
    i takie informacje mnie interesują:):):) pojadę tam w tygodniu i zobaczę do której pracują.
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 04.09.12, 14:17
    mam tylko nadzieję, że z dnia na dzień będzie tam coraz więcej pracowników chemobudowy bo dzisiaj z rana umówmy się, że nie była to powalająca liczba
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.12, 16:35
    Na pierwszym zdjęciu po tej całej zadymie wan pokazał pracowników w liczbie "jeden" na drugim zdjęciu pokazał pracowników w liczbie "dwóch" więc postęp jest. Nie wiem czy nie zrobić im przelewu jakieś 6,50zł zgodnie z postępem prac. Jak dla mnie to oni mydlą oczy i grają na czas. A jak mają wstawiać takie zdjęcia pustej budowy to lepiej niech nie wstawiają bo i tak siara jest na cały Kraków. To i tak dobrze że nie pozbierali meneli z pod sklepu którzy by za wino paradowali do zdjęcia w kamizelkach chemobudowy. Wszyscy by się cieszyli że prace ruszyły. A ten bus chemobudowy to chyba dla świętego spokoju zaparkowany. Poczekajmy aż pojawi się na tej budowie 50 - 70 pracowników poniżej tej liczby to są kpiny a nie budowa osiedla. No i powinni robić na dwie zmiany a nie luzik jak za komuny.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 06.09.12, 08:57
    o godz 7.00 widziałem tira z szalunkami i troszkę więcej ludzi - coś się dzieje.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.12, 16:34
    Byłem przed 16 tą i ani żywej duszy. Obszedłem budowę i wnioski są takie : robią zaplecze dla pracowników oraz postawili kawałek ogrodzenia. Pomalowali kawałek ogrodzenia i przed 16tą nikogo na budowie nie ma. Swoją drogą za takie partactwo brak profesjonalizmu grupa WAN powinna wyciągnąć wnioski od zarządu spółki wan 29 ( przez małe w). Narobili smrodu na całą Polskę. Drugi raz bym nie kupił tam mieszkania ale mam nadzieję że zmęczą te "apartamenty" i finalnie wywiążą się z umowy a za paromiesięczne opóźnienie zrobię sobie np kuchnie. No i prawnik zarobi bo wątpię że obejdzie się z tymi ludźmi bez wojny.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 03.09.12, 14:03
    Zadzwoniłem do Chemobudowy. Podano mi nr kontaktowy do osoby koordynującej budowę. Zadzwoniłem i otrzymałem następujące informacje:
    "nasi pracownicy są już na budowie. urządzamy się. Rozkładamy zaplecze. Czekamy na dostawy stali zbrojeniowej, szalunków i reszty materiałów"
    zapytałem czy są jakies przeszkody budowlane:
    " na tę chwilę nic takiego się nie pojawiło. Podpsialiśmy bardzo trudną umowę, bo z bardzo napiętym charmonogramem. Robimy wszystko żeby zwalczyć brak czasu"

Jest więc światełko w tunelu. Ja mam tylko nadzeieję, że robiąc szybko, nie zrobią fuszerki...
  • Gość: rutek IP: *.devs.futuro.pl 26.10.12, 11:17
    Witam,
    Orientujecie się może jak kształtują się tam ceny za metr kwadratowy mieszkań 3 pokojowych zlokalizowanych na 1 piętrze i wyżej?
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.10.12, 20:18
    ceny kształtują się różnie w każdym budynku inaczej.
  • Gość: wafel IP: 199.67.203.* 29.10.12, 13:01
    generalnie po negocjacjach możliwe jest zakup fajnego mieszkania od 5 tys/m2
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 07.09.12, 11:35
    skubidu, widziałeś może budowę? dzieje się cokolwiek?pzdr:)
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.12, 14:43
    Widzę ją codziennie dwa razy i powiem że coś się ruszyło. Może w weekend zerknę bardziej szczegółowo. Wan chyba mnie wciągnie na listę płac jako "obserwatora z ramienia Krakowskich klientów" :-)
  • Gość: Ania IP: *.205.97.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.09.12, 23:08
    Dzieki Skubidu za informacje. Jestem od paru dni poza Krakowem i czytam Wasze posty z wypiekami na twarzy. ;) Pozdrawiam!
  • Gość: marjan IP: 195.150.66.* 08.09.12, 22:08
    ...powoli do przodu
    stan z 31.08.: imageshack.us/photo/my-images/684/20120831227.jpg/
    stan z dzisiaj 08.09.: imageshack.us/photo/my-images/713/20120908232.jpg/
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.12, 12:05
    skupili się głównie na pracach przy budynku "E" a budynki "A" i "C" oprócz palowania nie tknięte ale to kolejność podyktowana systemem budowania kilku bloków na raz. Coś się dzieje no i w końcu pracowników widać. Oby tak dalej.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 12.09.12, 09:32
    są jakieś nowe wieści z budowy? coś się wogóle dzieje? będę wdzięczny bo za cholere nie mam kiedy podjechać i zobaczyć:/
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.12, 09:35
    Lali wczoraj stropy na budynku B.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 13.09.12, 09:26
    skubidu, tęsknie za Twoimi codziennymi relacjami:P
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 13.09.12, 11:15
    Jestem, jestem trzymam rękę na pulsie i patrzę na ręce wykonawców. Całe szczęście coraz więcej rąk do pracy na budowie. Rano pracownicy mocowali się z banerem CHEMOBUDOWA. Kiedyś to odwracanie głowy w kierunku budowy przed światłami na Wielickiej skończy się jak BUDUS :-) . Ja jakbym miał odstawić kichę to bym baneru nie wieszał. Poza tym wczoraj widziałem jak lali beton w budynku B. Nigdy nie myślałem że widok pompy do betonu będzie wzbudzał u mnie pozytywne emocje. Pozdrawiam
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 13.09.12, 11:23
    co tam pompa - mnie ponad tydzień temu ucieszył sam widok trzech robotników na budynku B trzymających w ręku dokumentacje :)
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 13.09.12, 12:09
    Ja jak ich zobaczyłem to się wystraszyłem że to komornik zajęcie budowy robi. Dopiero jak doszło do mnie że to przedstawiciele Chemobudowy to mi ciśnienie spadło. Pozdrawiam
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 13.09.12, 12:12
    dzięki skubidu!! chyba sam w końcu się wybiorę, żeby poczuć te emocje:D
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 13.09.12, 14:15
    są nowe zdjęcia z budowy na stronie. nie widać na razie piorunujących osiagnięć, ale przynajmniej coś się dzieje..tyle, że taki stan to powinien być jakieś 2 miesiące temu:/
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.12, 16:40
    Zgadza się te osły z Budusa zmarnowały najlepszy czas na budowę. Teraz chłopaki z chemobudowy muszą pracować na wysokich obrotach, oby to się na jakości nie odbiło. Nie byłbym sobą jakbym oczywiście nie odwiedził budowy i osobiście nie porozmawiał jakiś czas temu z inspektorem. Na wybudowanie jednej kondygnacji potrzeba 12 - 18 dni więc jak coś nie nawali znowu to powinni skończyć w terminie. Najcięższe i najkosztowniejsze prace mają za sobą. Ale trzeba przyznać że widok tej budowy tyłka nie urywa.
  • Gość: rysiek IP: *.dynamic.chello.pl 13.09.12, 21:42
    Skubidu to że zdążą wyciągnąć piętra w górę to jeszcze nic! Trzeba to wykończyć, przykryć wytynkować, zrobić instalacje, drogi dojazdowe, chodniki.... bez całości nie będzie pozwolenia na użytkowanie! Stawiam na grudzień13/styczeń14
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 16:05
    no to przy takich terminach Wan zasponsoruje mi kuchnie albo łazienkę :-) A najlepsze że taki prezent będzie musiał podarować wszystkim nabywcom mieszkań. Chyba że podpisali różne umowy np. bez kar za opóźnienia.
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.12, 07:46
    Na stronie chemobudowy jest podany termin zakończenia budowy X 2013
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 17.09.12, 18:29
    na facebooku są nowe zdjęcia z budowy - zauważyłem, że w pierwszej kolejności WAN aktualizuje na swoim profilu, a dopiero później na stronie
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 18.09.12, 15:15
    Byłem o 14 na budowie - praca wre, a to cieszy....
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.12, 14:35
    Nie dostał, ale w tej sytuacji to wydaję się co najmniej śmieszne. Dajmy na to na jednym z bloków jak by się uparli to za miesiąc mogli by wiechę powiesić.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 20.09.12, 12:27
    ja też dostałem zaproszenia, ale z braku czasu na pewno nie będę brał udziału:) Chociaż chciałbym zobaczyć od środka naszą budowę:) widzę, że WAN próbuje odbudować nadszarpniętą opinię:)
  • Gość: marjan IP: *.open.pl 19.09.12, 18:12
    ...a widać widać porównując z tym co było 3 tygodnie kiedy BUDUS opuścił teren budowy, a Chemobudowy jeszcze na próżno było szukać. Każdy z nas dostał (tak myślę) zaproszenie na wmurowanie Kamienia Węgielnego (26.09. godz. 14.00) teraz pytanie czy ktoś się wybiera - nie powiem obejrzenie placu budowy z bliższej perspektywy niż zza płotu jest dość kusząca.
  • li-lla 24.09.12, 00:30
    Tu Ania. Mam nowy login. Ja sie wybieram! :)
  • Gość: gosc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.09.12, 08:32
    Chyba od 6 rano dziś pracowali, bo jak jechałem 6:45 to na budowie już wrzało.
  • Gość: marjan IP: 195.150.66.* 24.09.12, 22:41
    ...to Ania aparat w dłoń i uwiecznij ten moment :) mnie niestety nie będzie aż tak elastycznego podejścia go godzin pracy nie mam :|
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 26.09.12, 11:01
    ja niestety w dzisiejszej "uroczystości" nie wezmę udziału:):) czekam niecierpliwie na waszą relację z budowy "od środka":):)
  • Gość: krecha IP: *.centertel.pl 27.09.12, 23:09
    Ja byłem wczoraj na "kamieniu węgielnym". Korzystając z okazji, że na budowie z racji uroczystości po 14 pracowało mniej ludzi mogłem dokładnie zobaczyć i dopytać się o postęp prac - więc tak II piętro budynku D już ma ok 1/4 ścian konstrukcyjnych, budynek E ma już ponad połowę ścian i słupów garażu, budynek C ma już rozpoczętą płytę fundamentową pod garaż podziemny, budynek B jakieś 3/4 I piętra, budynek A będzie robiony na końcu - bo wyjaśniono mi że nie można zamknąć dostępu do dziedzińca i budynku E - chodzi m.in. o sprawne dostawy materiałów. Aha i jak pracownicy schodzili z budowy to myślę że spokojnie 100-120 osób było, zresztą jakiś dyrektor z Chemobudowy mówił, że jest ponad 100 osób na budowie i że to dopiero ich "trzeci bieg" a lada dzień wrzucą czwarty i piąty.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.10.12, 10:25
    Chłopaki z Chemobudowy dziś pracują na 4 dźwigi, to dobry znak.
  • Gość: elvira IP: 199.67.203.* 17.10.12, 09:36
    Hej, od kilku miesięcy zastanawiam się nad zakupem mieszkania. Ostatnio bardzo spodobały mi się apartamentywielicka i nawet upatrzyłam sobie już jedno mieszkanie. Niestety po przeczytaniu forum mam delikatnie mówiąc "mieszane uczucia". Boje się, że coś może nie wypalić, a mi bardzo zależy na bezpieczeństwie. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat dewelopera i samej budowy. Jakie jest ryzyko niedokończenia inwestycji?
  • Gość: Rysiek IP: 199.67.203.* 29.10.12, 13:11
    Hejo! Przyglądał sie ktoś ostatnio budowie? Zapał nie ostygł? nie przysypał ich śnieg? Skubi czekamy na nowe wieści:)
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 30.10.12, 08:55
    Witam!! Tempo prac jest bardzo dobre i takiego należało się spodziewać po ponad miesiącu przestoju. Ale nasza budowlana gwiazda szykuje nam nowe emocje. Oglądam sobie wieczorną kronikę a tu co widzę protest pobliskich mieszkańców. Jakaś babcia się wydzierała że niema zgody mieszkańców na dojazd samochodów do nowo powstałego osiedla. Oczywiście przekłamali że buduje się 500 mieszkań po czym szybko jakiś matematyk z grona osób biorących udział w proteście wyliczył że daje to 500 samochodów. No i informacja przedstawiciela WAN że chcą się dogadać odnośnie zbudowania wjazdu od wielickiej tylko jak zwykle ZIKiT strzela focha. Swoją drogą jak WAN zmieni organizację ruchu i wjazdów na osiedle to może spowodować zmianę atrakcyjności niektórych mieszkań a zarazem ich wartość. O ile niema problemu z mieszkaniami które nie zostały sprzedane to aktualni nabywcy będą mieli prawo do uzasadnionych pretensji. Pozdrawiam
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.12, 10:33
    Nie ma i nie będzie zgody na utworzenie głównego wjazdu od ulicy Wielickiej.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 30.10.12, 16:01
    bo?
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 30.10.12, 10:34
    hehe, a to POlska właśnie:):) skubi, moim zdaniem wjazd od wielickiej, dla nas wszystkich mógłby być wspólnym odbrem i ułatwieniem, na tę chwilę najważniejsze, że budowa idzie do przodu
  • Gość: patka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.12, 20:54
    skubidu, oglądałam internetowe wydania kroniki na ich stronie właśnie i nic o naszym osiedlu nie było...?
  • Gość: :) IP: *.dynamic.chello.pl 30.10.12, 21:28
    bo to w Kronice nie było o Apartamentach Wielicka tylko o Teligi Park - kompletnie inna inwestycja.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 31.10.12, 09:35
    Chodziło o dojazd od ul. Górników oraz al. Adolfa Dygasińskiego. Widok budowy APARTAMENTY WIELICKA od strony parku i wypowiedź przedstawiciela WAN. Jeżeli to dla ciebie za mało żeby dopasować to do inwestycji APARTAMENTY WIELICKA to nie wiem jakim sposobem doszedłeś do tego jak włączyć komputer.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 31.10.12, 09:29
    kronika wieczorna z dn 26.10.2012r albo 27.10.2012r.
  • Gość: skubidu IP: *.centertel.pl 31.10.12, 10:04
    www.tvp.pl/krakow/kronika/wideo/27-x-2012-godz-2145/8931753 a dokładniej 4 minuta 29 sekunda. Pozdrawiam
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.12, 14:20
    Nieoficjalne forum mieszkańców osiedla Apartamenty Wielicka: apartamentywielicka.org.pl/
  • Gość: dziurawziemi IP: *.centertel.pl 10.11.12, 17:37
    Ta inwestycja ma pecha, Chemobudowa Kraków ma syndyka już od kilku lat , tak czy inaczej jej dni są policzone, a do tego jeszcze ten problem z drogą dojazdową !!!
  • Gość: WAN 29 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.12, 11:47
    Pragnę zwrócić uwagę, że postępowanie upadłościowe dotyczy Chemobudowy Poznań a nie Chemobudowy Kraków. Ta ma się dobrze , co chyba widać w postępie prac.
    A co do drogi dojazdowej to inwestycja nie ma żadnego problemu. Zostało wydane pozwolenie na budowę, które przewiduje dojazd od ulicy Górników i tak budowa jest realizowana. Jest to rozwiązanie narzucone przez ZIKiT, a nie wybór inwestora. Takie rozwiązanie komunikacyjne zapewnia dostępność inwestycji przy jak najmniejszym obciążeniu istniejących ulic.
    Oczywiście należy zrozumieć, iż powstanie 300 nowych mieszkań w dzielnicy spowoduje zwiększenie ruchu i że nie podoba się to dotychczasowym mieszkańcom, ale należy pamiętać, że jest to miasto i rozwój zabudowy jest jak najbardziej uzasadniony.
    Pozdrawiam,
    Jerzy Czajkowski - vice prezes zarządu WAN 29 sp. z o.o.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 15.11.12, 16:40
    Ja osobiście mieszkańców okolicznych dzielnić rozumiem, ale jednocześnie wierzę, że jakoś się dogadamy. Na pewno nie będzie tak, że codziennie rano 500 samochodów o jednej godzinie będzie opuszczało osiedle. Moim zdaniem to znacznie przesadzona opinia.
    Panie Prezesie, realnie i rzeczowo. Jakie są szanse, że władze naszego miasta zgodzą się zoorganizowanie wjazdu od Wielickiej?
  • Gość: ciekawy IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.12, 19:06
    Gość portalu: rysiek napisał(a):

> Panie Prezesie, realnie i rzeczowo. Jakie są szanse, że władze naszego miasta z
    > godzą się zoorganizowanie wjazdu od Wielickiej?

Na wjazd od Wielickiej szanse macie żadne, bo to przelotówka plus tory tramwajowe, wybudowanie tam skrzyżowania z prawdziwego zdarzenia nie wchodzi w grę, nawet za wasze pieniądze (których pewnie i tak nie zamierzacie wydać) - wjazd od drugiej strony będzie skutecznie i słusznie oprotestowywany przez mieszkańców Starego Prokocimia, więc jesteście w pupie.

Z drugiej strony w sumie wam nie współczuję, bo trzeba myśleć gdzie i jakie mieszkanie się kupuje, patrząc choćby na odległość bloku od bloku (zwłaszcza tego w środku), cenę mieszkania, nieszczęsny dojazd, położenie przy megaruchliwej ulicy generujące potężny hałas dochodzę do wniosku, że mieszkanie w tej inwestycji mógł nabyć tylko wyjątkowy jeleń.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.12, 14:41
    Piszesz te swoje brednie bo cie zazdrość zżera..sam pewno z mamusią w kawalerce się gnieździsz.
    A my sobie elegancko zamieszkamy ogrodzeni i chronieni od plebsu.
  • Gość: matka ciekawego IP: *.centertel.pl 21.11.12, 09:46
    Ty gó...arzu poczekaj tylko przyjdziesz ze szkoły to sobie pogadamy. To ja haruje od rana do nocy sprzątam klatki schodowe żebyś miał co do gęby włożyć. A ty tu ludziom takie głupoty wypisujesz. Z tego wynika że nauczyciele mieli rację przenosząc cię do szkoły specjalnej. Gdyby ojciec z sąsiadką nie odszedł i nas nie zostawił to by ci skórę wygarbował. Dobrze mówił że z tego chłopaka nic nie wyrośnie. Od jutra koniec z chodzeniem do kolegów na internet !!!! Gadaj głupoty to ktoś się po tych całych waszych IP- ach dowie gdzie mieszkamy i znowu stłuką cię na kwaśne jabłko. Ty nic nie rozumiesz jak wybudują takie piękne osiedle to wiesz ile klatek będzie do sprzątania. Może jak się postaramy i trochę ogarniemy to nas przyjmą do sprzątania i zarobimy jakiegoś grosza a nie tylko ziemniaki z kefirem i ciuchy z pomocy społecznej.
  • pleple12.2 21.11.12, 11:08
    Gość portalu: ciekawy napisał(a):

> Na wjazd od Wielickiej szanse macie żadne, bo to przelotówka plus tory tramwajo
    > we, wybudowanie tam skrzyżowania z prawdziwego zdarzenia nie wchodzi w grę, naw
    > et za wasze pieniądze (których pewnie i tak nie zamierzacie wydać) - wjazd od d
    > rugiej strony będzie skutecznie i słusznie oprotestowywany przez mieszkańców St
    > arego Prokocimia, więc jesteście w pupie.
    >
    > Z drugiej strony w sumie wam nie współczuję, bo trzeba myśleć gdzie i jakie mie
    > szkanie się kupuje, patrząc choćby na odległość bloku od bloku (zwłaszcza tego
    > w środku), cenę mieszkania, nieszczęsny dojazd, położenie przy megaruchliwej ul
    > icy generujące potężny hałas dochodzę do wniosku, że mieszkanie w tej inwestycj
    > i mógł nabyć tylko wyjątkowy jeleń.

A ty jeleniu gdzie zakupiłeś nieruchomość, może polecisz jakąś idealna inwestycję?
  • Gość: WAN 29 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.12, 10:59

Realnie tych szans niestety nie da się ocenić w dłuższej perspektywie. Proszę wziąć pod uwagę, że w trakcie uzyskiwania decyzji administracyjnych dla inwestycji, trzy razy zmienił się urząd decydujący o drogach.... i co najmniej dwa razy koncepcja tej komunikacji. Zdajemy sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby włączenie bezpośrednio do Wielickiej, ale nie jesteśmy w stanie własnym kosztem zrobić skrzyżowania pełnowymiarowego (a tego na dzień dzisiejszy życzy sobie ZIKiT chcąc budować infrastrukturę za pieniądze prywatnych inwestorów - co tak naprawdę oznacza za pieniądze ich klientów...). Cały czas pracujemy nad koncepcją wjazdu z ul. Wielickiej, który nie pociągałby za sobą tak wielkich kosztów.
    Niemniej nie jestem w stanie ocenić reakcji urzędników, a co za tym idzie obiecać że proponowane przez nas rozwiązania zostaną zaakceptowane.
    Łączę wyrazy szacunku,
    Jerzy Czajkowski
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 21.11.12, 13:19
    Tak to jest mieszkać w "zikitowsko-majchrowskim" burdelu...ja osobiście nie czuję się oszukany, bo przy zakupie mieszkania zostałem lojalnie poinformowany, że na wjazd od Wielickiej szanse są marne. Co do krzykaczy jakich na każdym forum nie brakuje, myślę, że nie trzeba się przejmować:)
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.12, 16:09
    Ja tak samo przed zakupem zostałem poinformowany że wjazd jest od strony ul Górników. Plany oraz opis w akcie notarialnym wyraźnie to opisuje. Mi nawet ten wjazd aleją się podoba. A tubylcy niech sobie protestują. Nagle się zorientowali że mieszkają w mieście. Jak tęsknią za widokiem krowy na pastwisku to niech wypasają w parku mi to nie będzie przeszkadzało. A mącić na forum to zawsze można jak się gęby nie pokazuje. Ważne że mi ściany w "C" leją.
  • Gość: ciekawy IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.12, 17:05
    Gość portalu: skubidu napisał(a):

> Ja tak samo przed zakupem zostałem poinformowany że wjazd jest od strony ul Gór
    > ników. Plany oraz opis w akcie notarialnym wyraźnie to opisuje. Mi nawet ten wj
    > azd aleją się podoba. A tubylcy niech sobie protestują.

niedocenianie "tubylców" to niezbyt dobry pomysł, na waszym miejscu dogadałbym się z nimi
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.12, 18:37
    Kupiłem mieszkanie z dojazdem. Zapłaciłem a nie ukradłem. Pozwolenie na budowę wraz z dojazdem wydane przez organ państwowy. Z nikim się nie będę dogadywał ponieważ kupiłem ten dojazd w świetle prawa. A jak się komuś nie podoba to niech się przeprowadzi. Mniej mnie interesuje zdanie tubylców niż kwakanie kaczek w parku.
  • Gość: ciekawy IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.12, 17:04
    Gość portalu: rysiek napisał(a):

> Tak to jest mieszkać w "zikitowsko-majchrowskim" burdelu...

kolejny "mnie się należy za wasze"? - proszę właściwie kierować swoje pretensje: do developera, miasto niczego wam nie obiecywało, a próba zrzucenia nie nie odpowiedzialności za złe koncepcje budowniczych i beztroskę kupujących jest nadużyciem
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.12, 21:01
    dla mnie taka internetowa "napinka" nie ma sensu. interesują mnie postępy w budowie, a nie dojazd. Jak będzie od Wielickiej - super, jak nie, też damy radę:)
  • Gość: wanforum IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.12, 14:27
    Witam wszystkich przyszłych mieszkańców budynku D, jeśli nie macie nic przeciwko proponuję się zapoznać, jak na razie chociaż online:-), bo przecież będziemy sąsiadami i jak podejrzewam będziemy mieli jeszcze wiele wspólnych spraw do załatwienia.
    Czekam na odzew, może nawet udało by się zorganizować wspólne spotkanie zapoznawcze przy kawie lub piwku.
    Bardzo proszę o kontakt wanfoum@o2.pl.
    Pozdrawiam, mieszkaniec budynku D.
  • Gość: wanforum IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.12, 14:37
    wanforum@o2.pl
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.13, 19:43
    forum nie ruszy do chwili kiedy z budową wszystko gra;)
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.13, 20:07
    Czy ktoś ostatnio był na budowie? Nie ma nowych zdjęć. Coś tam się dzieje?
  • Gość: klientka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 21:49
    Ale cisza nikt nic nie pisze. Wybrałam się na budowę zobaczyć co tam słychać wiec w budynku C powstaje 2 piętro bardzo mało pracowników, planowali stan otwarty na luty 2013 wg mnie nie ma szans na ten termin.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.13, 11:07
    Jak po terminowym zakończeniu budowy po pięknie wykończonych alejkach będzie się przechadzał człowiek z kaktusem wyrastającym z ręki to będę ja- ale wiem że mi to nie grozi. Mamy koniec stycznia a tu prace związane ze stanem "surowym otwartym" są na poziomie drugiego piętra budynku C i niewiele wyżej w budynku E. Pozostaje tylko dokończyć co przy sprzyjającej pogodzie w zimie zajmie jakieś 1,5 miesiąca i wykonać : instalację wodną , elektryczną , kanalizacyjną oraz CO. Następnie : montaż stolarki okiennej oraz drzwi wewnętrznych , bram garażowych , przeszkleń klatek schodowych. No teraz dochodzimy do tynków wewnętrznych w mieszkaniach oraz na ciągach komunikacyjnych. Cały czas należy pamiętać o tym że mówimy o 350 mieszkaniach tzn. małym osiedlu a nie jednym bloku. Montaż barierek , parapetów i możemy się zabrać za elewację wraz z jej drewnianymi wstawkami. Wykończenie na wysokim poziomie estetycznym : balkonów , klatek schodowych , komórek lokatorskich , garażu podziemnego to też nie bułka z masłem. No to dochodzimy do infrastruktury zewnętrznej : droga dojazdowa , chodniki , trawniki. Przy inwestycji o połowę mniejszej jest to wszystko wykonalne w 9 miesięcy natomiast przy takim kolosie jak APARTAMENTY WIELICKA i w tak napiętym terminie to przy odbiorze Prezesi będą "ściany trzymać". Mam nadzieję że tak nie będzie i zachowane zostaną wysokie standardy wykonania a moje obawy że wybrałem złą inwestycję zostaną rozwiane raz na zawsze. Wracając do początku tej nudnawej wypowiedzi - " jak oni to wybudują w terminie to mi kaktus na ręce wyrośnie" P.s. Na stronie internetowej inwestycji nawet " aktualności" są nieaktualne.
  • Gość: Marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 22:02
    Witam.
    Mimo, że jak pisze skubidu zakończenia budowy jeszcze nie widać, my z mężem myślimy powoli nad wykończeniem mieszkania. Zastanawiamy się jakiego rzędu mogą być to koszty, orientujemy się w cenach. Jaką kwotę Wy przewidujecie/planujecie wydać w przeliczeniu na wykończenie m2 mieszkania (mówię o całkowitym wykończeniu i wyposażeniu mieszkania w średnim standardzie)? Słyszeliśmy, że należy przyjąć ok. 1000zł/m2
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.13, 11:05
    Witam. Nie można określić średniego kosztu wykończenia mieszkania z kilku powodów. Najdroższe są : kuchnia i łazienka a one występują w mieszkaniach 25 m2 jak i w 80m2. Więc wykończenie mieszkania 80m2 w takim samym standardzie może być tylko 20% droższe niż 25 metrowej garsoniery. Dużo zależy od tego czy właściciele lokalu wkładają swoją pracę czy zlecają wszystko począwszy od projektu wnętrza przez wykonawstwo aż po sprzątanie po remoncie. Podstawowe materiały wykończeniowe są w podobnych cenach ale elementy wykończenia wnętrza takie jak baterie , gniazdka , wyłączniki , umywalki mają bardzo rozbieżne ceny. Tak więc niemożna przyjmować ceny wykończenia za 1m2 ale jak przyjmiemy 1000zł na wykończenie przy dużym metrażu to powinno starczyć. Natomiast przy mieszkaniu 25m2 może nie starczyć. Dlatego ciężko wycenić m2. Nie wspomnę że wszystkie wyceny biorą w łeb jak dochodzi do zakupu wyposażenia bo zawsze coś fajniejszego ale droższego się kupi. Forum ożywa jak sa problemy na budowie - więc lepiej niech tu będzie cisza do odbioru mieszkań. Pozdrawiam
  • Gość: marta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.13, 21:38
    Skubidu niczego nowego się od Ciebie nie dowiedziałam, ale dzięki za poświęcony czas. Pozdrawiam
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.13, 09:32
    Nie wiedziałem co Wiesz. Jeżeli chodzi o kwotę przeznaczoną na wykończenie mieszkania to w moim przypadku 70m2 x ( 800zł do 1500zł). Pozdrawiam.
  • Gość: mieszkanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.13, 20:48
    Witam wszystkich. Czy ktoś zawrócił uwagę na kolor okien , które są wstawiane?? mam wątpliwości czy są brązowe.
  • Gość: Waldek IP: *.internetia.net.pl 24.02.13, 10:39
    Również to zauważyłem, albo jest oklejone jeszcze zabezpieczeniem albo ewidentnie wkładają białe. Nie wygląda to jak na wizualizacji
  • Gość: mieszkanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.13, 12:16
    Okna są oklejone białą taśmą zabezpieczającą ale w niektórych miejscach widać kolor okien i wydaje mi się że nie jest to brązowy raczej popielaty?
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.13, 16:58
    I forum ruszyło !
  • Gość: Nowy IP: *.internetia.net.pl 24.02.13, 19:09
    no to czekamy na wypowiedź użytkownika WAN 29 :)
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.13, 19:36
    Ciekawe co WAN na to że obecna kolorystyka niema nic wspólnego z tą prezentowaną w wizualizacjach. Mam tylko nadzieję że kolor tych okien został wybrany przez projektanta i będzie harmonizował z resztą kolorystyki tego projektu. Zmiana jest znacząca a ja jestem ciekawy jak ten wątek się rozwinie. Wan jak zwykle trzyma w napięciu - ale to chyba nie o to chodzi.
  • Gość: paweł IP: 199.67.203.* 25.02.13, 13:25
    budowę zwiedziłem w sobotę. Postęp prac wygląda dobrze. Skubidu wygląda na to, że kaktus już chyba się zakorzenia na twojej dłoni:P:P (oby). Jeszcze długa droga do zakończenia, ale na budowie dzieje się dużo. Z bliska również oglądałem okna budynku B i mimo opklejenia taśmą ochronną nie mam wątpliwości, że nie są brązowe. To kolor biały lub popielaty.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.13, 13:50
    Będę najszczęśliwszym człowiekiem z kaktusem na ręce. Też sobie życzę tej rośliny. Pozdrawiam
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 27.02.13, 11:41
    Przed chwilą jechałem obok budowy. Dobra informacja jest taka, że "praca wre". Dużo żółtych kamizelek i widać, że się dzieje. W budynku D rozpoczęło się wstawianie okien i tu zła informacja. Na milion procent nie są one w kolorze brązowym:)
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.13, 13:56
    Mam tylko nadzieję że panowie Oleksy i Polaczek odpowiadający za ten projekt wiedzą co robią wstawiając taki kolor. Moim zdaniem powinien być trochę ciemniejszy. Nie wszystkim się na pewno spodoba odejście od założeń z wizualizacji. Okna są też znaczącym elementem wystroju wnętrza mieszkania. I o ile ten kolor będzie pasował do nowoczesnego minimalistycznego wnętrza to już w połączeniu z antykami może przyprawić przyszłego mieszkańca o wstrząs anafilaktyczny :-) Na razie nie wiem co o tym sądzić ale dobrze że chociaż budują. Pozdrawiam
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 15:49
    Przesłałem do WAN zapytanie o kolor okien. O to odpowiedź, którą otrzymałem:
    "Jeśli zaś chodzi o okna to wysłałam takie zapytanie do działu technicznego, poniżej przesyłam odpowiedź:
    „w związku z zapytaniami dotyczącymi koloru stolarki okiennej w inwestycji „Apartamenty Wielicka” uprzejmie wyjaśniamy , iż zgodnie z zapisami projektu wykonawczego, stolarka okienna od strony zewnętrznej będzie w kolorze szarym, natomiast od strony wewnętrznej mieszkania w kolorze białym. Jednocześnie chcielibyśmy wyjaśnić, iż wizualizacja zamieszczona na naszej stronie internetowej ma jedynie charakter poglądowy, zaś szczegółowe rozwiązania architektoniczne zaprojektowane przez pracownię Oleksy&Polaczek, w tym kolorystyka poszczególnych elementów są zamieszczone w projekcie wykonawczym, który jest wyłożony do wglądu w biurze handlowym w Krakowie”

Moim zdaniem mega słabo świadczy to o firmie WAN z punktu widzenia Klienta:(
  • Gość: mieszkanka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.13, 17:50
    Nie pierwszy raz już pokazują jaka to firma. PR tragiczny. Nikt w biurze nawet nie wspomniał że jest możliwość zasięgnięcia takich danych. Biznes po polsku traktowanie klienta jak zło konieczne. Zobaczymy jak skończy się ich zdobywanie krakowskiego klienta. Widać ile mają sprzedanych mieszkań. Szkoda słów...
  • Gość: mieszkaniec IP: 192.193.116.* 15.03.13, 11:05
    hehe. śmieszna sprawa z tym WANEM:) nagle z ich strony znikł film z wizualizacją:) Dziwne, że stało się to akurat gdy zaczęły się pojawiać pierwsze rozbierzności między wykonaniem, a tą właśnie wizualizacją. Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczął. Mam nadzieję, że będzie tego wsyatrczająco dużo, abym mógł spokojnie odstąpić od umowy bez kary umownej
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.03.13, 12:54
    Na dzień dzisiejszy po przeczytaniu takiego forum nawet bym nie spojrzał w kierunku tej inwestycji. Zarząd nie zdaje sobie sprawy że każdy wpis może być warty miliony złotych. Ja przed podjęciem decyzji o zakupie sprawdzałem fora internetowe. Widząc jakie błędy popełniają mam coraz większe obawy czy dobrze wydałem swoje pieniądze. Co jeszcze nas czeka ? Windy jak ze starych wieżowców a może elewacja w kolorze obniżającym estetykę budynku. Jeszcze 1/3 mieszkań nie sprzedali a już narażają się na taką krytykę. Ktoś z Wan-u powinien siedzieć ( żeby nie powiedzieć warować) przy takim forum oraz przy aktualizacji strony i odpowiadać na bieżąco. Za to między innymi płacimy w cenie mieszkania. A swoją drogą 3 - 4 osoby aktywne na forum to jest śmiech. Pod tym względem to chyba wcześniejsze ogródki działkowe lepiej wypadały.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 05.04.13, 16:23
    co tam nowego na budowie? dawno nie byłem. czy poza oszukanymi oknami wychodzą jakieś nowe kwiatki?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 05.04.13, 22:41
    Chyba nikt z forumowiczów nie miał nic wspólnego z innymi deweloperami takimi jak GANT albo MURAPOL. Tam trzeba błagać o spotkanie zaznaczając, że chce się pilnie zrobić interes, a przy odbiorze mieszkania wychodzą poważne braki wykończeniowe. Nie miałem żadnych problemów z Paniami z biura obsługi klienta, mimo, że rok zajęło mi ostateczne wybranie mieszkania i finalizacja tematu .Nigdy nikt nie grymasił, było miło i profesjonalnie. Liczę, tak samo jak wszyscy przyszli mieszkańcy, że szczęśliwie uda nam się wprowadzić w tym roku i nie będzie żadnych "kwiatków". Fora wszystko przyjmą zwłaszcza krytykę oraz malkontenctwo. Natomiast jak klienci są zadowoleni, to nie szukają forów, aby to wszystkim oświadczyć. Ws. okien - trudno wymagać, by wizualizacja w 100% detali odwzorowywała finalną wersje. Dla mnie to akurat nie ma specjalnego znaczenia, dla architektów, dekoratorów zapewne ma zasadnicze, ale jak ktoś się zna na tym fachu i mu na tym zależy to poszedłby do biura i wydębił projekt wykonawczy zanim podpisał umowę. Teraz trochę późno na wylewanie żali. Mieszkania i tak się sprzedadzą prędzej czy później, wstawią okna, otynkują i ruszą wędrówki ludów by wybierać własne M. Nikt nie będzie się przejmował opinią garstki osób, bo deweloperzy to twardzi gracze, a nie concierge "warujący na forum".
  • Gość: gość1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.13, 17:49
    Ale mnie rozbawił Twój wpis ciekawe którym z pracowników wana jesteś bo ich klientem na pewno nie.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 08.04.13, 16:38
    jeżeli WAN chce się porównywać do GANTA, który nie spłaca swoich obligacji lub do MURAPOLU, któr błaga, aby ktoś coś od nich kupił zanim się zawali, to daleko na tym nie zajedzie. Jeżeli ty jarasz się tym, że Panie w biurze WAN przez cały proces sprzedaży były dla Ciebie miłe ( i z tym się zgadzam) to ja Ci powiem, że łaski nikomu nie robią. Bo w dzisiejszych czasach jakość obsługi to połowa sukcesu. Wracając do koloru okien, myślę, że INSTAL lub INTER-BUD nie pokazywałby swoim klientom wizualizacji nie zgodnych z projektem budowylanym i raczej poważny deweloper do takich firm powienien się porównywać.
  • Gość: Karol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.04.13, 11:16
    Coraz bardziej zaczynam się martwić czy nie popełniłem największego życiowego błędu wpłacając na mieszkanie w tym kompleksie.
    Ostatnio dowiedziałem się od użytkowników ogródków działkowych, o uciążliwym sąsiedztwie, jakiś zakładów pierzalskich (albo jakoś tak).
    Podobno w upały zapach nie należy do najciekawszych.
    Dla mnie sprawa okien jest nie do zaakceptowania, bo ja mam mieć taras wykończony drewnianą pergola z żaluzjami, to jak to wszystko będzie wyglądało nie wiem.
  • Gość: czajnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.13, 12:43
    pierzarze się wyprowadzili... lokale są do wynajęcia - ale wynajmują Augustianie
  • Gość: ish1 IP: *.dynamic.chello.pl 15.04.13, 20:49
    jaka pierzalnia????:) mieszkam nieopodal na jasinskiego od jakis dwoch lat i nic mi nie wiadomo na ten temat, w lecie tez nie czulam nic:)
    po za tym mam wrazenie ze na tym forum wiecej postów pisanych jest przez konkurencje niz przez przyszlych mieszkańców.
    My juz nie mozemy sie doczekac na koniec budowy, mam nadzieje ze klucze oddadza wczesniej i nie beda czekac do ostatecznego terminu czyli do 31 marca 2014.
  • Gość: sąsiadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.13, 09:54
    Z tym terminem w 2014 to żart. Ja mam 2013.
  • Gość: www IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.13, 10:01
    no ale w umowie jaki macie ostateczny termin oddania???

bo ja mam 31 marca 2014, bo inspektor budowlany ma kwartał na wydanie decyzji o odbiorze.
  • Gość: sąsiadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.13, 11:01
    ja ma XI 2013 i odsetki karne jak przejadą termin
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 16.04.13, 11:04
    ja mam w umowie zapis, że do końca października 2013 mieszkanie ma zostać oddane.
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 17.04.13, 18:13
    a ktos sie orientuje ile beda wynosic oplaty czynszowe??????
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.13, 07:56
    opłaty czynszowe zależą tylko i wyłącznie od firmy administracyjnej, którą mieszkańcy wybiorą do zarządzania osiedlem. w praktyce, na początku powinny wynosić ok 2 PLN/m2
  • Gość: Karol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.13, 08:20
    Stanęły 4 silosy, zaczynają kłaść tynki wewnątrz budynków !!
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 18.04.13, 09:13
    eee...coś to mi się za szybko wydaje...
  • Gość: Karol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.13, 08:36
    Robią tynki, na silosach pisze, że to tynk.
    Widziałem nową wizualizacje gdzieś na bilbordzie w mieście, z tymi nowymi oknami szarymi; to nie jest takie złe, nawet ładnie wygląda.
    Okoliczni znów coś się burza wokoło dojazdu aleją Dygasińskiego, być może wymuszą remont drogi ale to problem developera.
    Najwyższy czas założyć zamknięte forum, tak by nam się osoby postronne nie wpisywały z jakimiś bzdetami.
  • Gość: kasia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.04.13, 15:00
    Przed tynkami chyba instalacje muszą zrobić??
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 21.04.13, 18:10
    w budynku D na 1 piętrze kładli instalacje w marcu wiec pewnie zaczną od niego.
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.13, 21:14
    czyli jakoś to idzie:) tyko te okna mnie wkurzają...
    skubidu co tam dobregu wypatrzyłeś ostatnio?
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.13, 17:56
    a cos jeszcze oprócz tych okien jest inne niz na zdjęciach?????

szkoda ze nie sa brązowe, wydaje mi sie ze okna brązowe są bardziej elegnackie, zwłaszcza ze te szare okna bedą biale od środka, czyli po paru latach beda wyglądac strasznie.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.13, 19:19
    witam. Okna ostatnio są tematem przewodnim zarówno na forum jak i w moim domu. W nowoczesnym budownictwie panują kolory popielate ale te zamontowane przez wan są jakieś takie za jasne. No i ta poprzeczka troszkę komuną zalatuje. Znacznie lepiej wyglądają jak szybę mają w całości bez przegrody (ale o gustach się nie dyskutuje). Dopiero teraz widać jak niewielka odległość dzieli budynek środkowy od pozostałych. Jedyny plus to taki że jak braknie cukru to sąsiad z bloku obok poda szklankę przez okno. No i imprezy można robić z sąsiadami z bloku obok nie wychodząc ze swoich mieszkań. Nie zaobserwowałem czy są łazienki z oknami :-) Mając w pamięci pustą budowę gdy nawiał Budus trzeba się cieszyć że budują. Nie ważne jak się zaczyna ważne jak się kończy.
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 22.04.13, 20:20
    najgorzej maja mieszkancy budynku D których okna wychodza na budynek E i vice versa. Z drugiej strony jest juz troszke lepiej bo budynki B sa nizsze od budynku E a po za tym budynki te nie przylegaja do siebie wiec beda prześwity i może słońce dojdzie:)
  • Gość: brunecia IP: *.mannet.pl 24.04.13, 23:19
    Słońce jest od strony pętli po południu aż do wieczora więc moim zdaniem lepsze są mieszkania które mają okna skierowane w tą stronę (przynajmniej jest widno, a roletkę zawsze można spuścić :)
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 25.04.13, 19:27
    ktos może czytał ten projekt wykończeniowy???? bo w tym opisie standardu inwestycji za wiele nie ma.
  • Gość: brunecia IP: *.mannet.pl 25.04.13, 21:24
    Kiedyś ktoś tu zapytał czym nas jeszcze zaskoczą, a ja wiem czym mogą.. Jakiś czas temu z pewnego źródła usłyszałam, że barierki balkonowe też mogą się różnić od tych z wizualizacji. Podobno jest nawet pomysł na to aby był kawałek niskiego murka z szybą. Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo raz, że byłoby ciemniej w mieszkaniach, a dwa utrudnione czyszczenie...
  • Gość: brunecia IP: *.mannet.pl 25.04.13, 22:26
    Kiedyś ktoś tu zapytał czym nas jeszcze zaskoczą, a ja wiem czym mogą.. Jakiś czas temu z pewnego źródła usłyszałam, że barierki balkonowe też mogą się różnić od tych z wizualizacji. Podobno jest nawet pomysł na to aby był kawałek niskiego murku z szybą. Mam nadzieję, że tak nie będzie, bo raz, że byłoby ciemniej w mieszkaniach, a dwa utrudnione czyszczenie...
  • Gość: www IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.13, 08:05
    ja sie pytałam Pań w biurze o balkony, powiedziala ze bedą takie jak na wizualizacji, więc mam nadzieje ze tak bedzie,
  • Gość: sąsiadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.13, 22:02
    A mnie by balkon z przeszkleniem nie przeszkadzał wręcz mogło to by całkiem fajnie wyglądać.
  • Gość: pola IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.13, 18:20
    tylko nie murowane murki, po roku bedą zielone i trzeba będzie je czysci z glonów czy jakkolwiek się to zielone nazywa:)
  • Gość: Karol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.13, 09:01
    Mchy na murku zwłaszcza na niższych kondygnacjach, od strony północnej, i w budynku środkowym , przy tak ciasnej zabudowie, bardzo prawdopodobne.
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.13, 22:00
    termin oddania mieszkania na październik zbliża się nieubłaganie i coraz mniej wierzę w jego realność...
  • Gość: www IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.13, 07:38
    w budynku E już wstawiaja okna, w reszcie budynków tez juz są, podobno nie ma żadnych opóźnień na budowie według dewelopera oraz generalnego wykonawcy, więc powinno się udać zakończyć budowę w październiku. zastanawima sie tylko czemu częśc osób ma odbiór mieszkan 31. 10.2013r. inni 31.12.2013, a jeszcze inni 31.03.2014, skąd ta asekuracja.
  • Gość: sąsiadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.13, 22:07
    Dziwne są te terminy nawet w umowie na stronie internetowej są daty 31.10.2013 a umowy przyrzeczonej nie później niż 31.12.2013 jak ktoś możne mieć datę III 2014. Nie chce mi się w to wierzyć.
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.13, 22:58
    to jest normalne. wyobraźcie sobie, że deweloper musi w jednym czasie przekazać 350 mieszkań (tj 350 odbiorów przez mieszkańców) oraz podpisać 350 aktów notarialnych. Musieliby mieć 10 pełnomocników do podpisywania dokumentów, a z tego co wiem jest jeden:) rozłożyli to więc na II kwartały. Mam nadzieję, że wyrobią się z budową i nie będzie fuszerki, to najważniejsze:)
  • Gość: pepe IP: *.dynamic.chello.pl 08.05.13, 18:21
    maja sprzedane jakos chyba kolo 2/5 mieszkan moze dochodzi to do 1/2 , wiec jesli jest tak jak piszesz waflu to ci co kupia mieszkanie ostatni chyba beda miec odbiory w grudniu 2014:)
  • Gość: mieszkaniec IP: *.open.pl 10.05.13, 10:56
    Przy budynku D zaczęto stawiać rusztowania z kolei w budynkach B w niektórych mieszkaniach zamontowano już balkonowe barierki i tutaj niestety znów wizualizacja odbiega od tego co będziemy mieć w rzeczywistości - niby taka drobna rzecz ale osobiście mnie jakoś nie przekonuje - rzecz gustu.
  • Gość: kiki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.13, 11:42
    barierki na tych nowych wizualizacjach na plakatach sa inne od tych na starych wizualizacjach, kolor jest taki sam, ale na tej nowej sa szczebelki metalowe. W sumie to nawet nie robi mi to żadnej różnicy, ale fajnie byłoby wiedzieć jak to w końcu ostatecznie będzie wyglądać a od Pań w biurze nic sie nie można dowiedzieć.
  • Gość: mieszkaniec IP: *.open.pl 10.05.13, 12:56
    Gdzie są te nowe wizualizacje? Jedną znalazłem przy skrzyżowaniu Saska i Nowohucka ale tam w dalszym ciągu jest projekt z np. brązowymi oknami więc nie wiele różni się od tych, które od samego początku nam towarzyszą
  • Gość: zz IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.13, 18:11
    jedna wizualizacja jest na mogilskiej i chyba na al. jana pawła za romdem czyżynskim w strone ronda mogilskiego.
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.13, 18:26
    ja w biurze czytałem projekt wykonawczy i co do barierek jest tam wyraźnie napisane, że mają być z matowego, szkła chartowanego, a robią metalowe barierki więc będę mógł spokojnie liczyć na rekompensatę finansową:P
  • Gość: brunetka IP: *.mannet.pl 12.05.13, 19:08
    Dzisiaj tamtędy przejżdzałam i nie widziałam żeby barierki były całe z metalowych prętów, są tam jakby 3 prędy 1 na srodku i dwa po bokach, więc może będą one podtrzymywać te szyby o których wyżej wspomniano..
  • Gość: brunetka IP: *.mannet.pl 12.05.13, 19:22
    a zobaczcie na to www.google.pl/search?hl=pl&q=apartamenty+wielicka&tbm=isch&tbs=simg:CAQSXgmSq9Z0DxhYhRpKCxCwjKcIGjgKNggBEhAKBhmXARuQAZYBqQGlAaIBGiCb-K0hFziEVeqUkLpHiZiH1miLiC1_1p4WP3lhstvNwTAwLEI6u_1ggaAAwhrQwXlRNPPNM&sa=X&ei=vM6PUd8PhoA4-POA6AU&ved=0CCUQwg4&biw=1247&bih=691#imgrc=in715cAvbWXT0M%3A%3BF73COatf8bmOYM%3Bhttp%253A%252F%252Fkrakowm.pl%252Fuploads_pictures%252Fmain05b466579c259aa3a3aedcac7739830d3daae9c4.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fkrakowm.pl%252FNowe-mieszkania-ul-Wielicka-w-Krakowie-zdjecie2326.html%3B640%3B395 jak dla mnie to na balkonach widać tu to chromowane szkło :P
  • Gość: brunetka IP: *.mannet.pl 12.05.13, 19:36
    przypatrzyłam się dokładniej i to raczej nie szyby a pręty są.. ehh już sama nie wiem ;) Chyba za bardzo chcialam zobaczyć te szybki :p heh
  • Gość: pepe IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.13, 20:28
    to na bank nie jest szkło, reszta właczcie sobie filmik na ich stronie to wyraźnie widac ze to jest jakas siatka metalowa, czy cos w tym stylu, a na nowym plakacie na wielickiej jest budynek c od przodu pokazane barierki sa z prętów, z tego co pamietam to ma wizualizacjach chromowane szyby sa ale na ostanich pietrach tam gdzie są te zaluzje drewniane.

dla mnie to nie istotne jakie beda barierki, oby tylko z budowa wszystko wporządku było. niech oddadza te mieszkania jak najszybciej bo wiadomo ze kazde opóźnienie przyprawia o szybsze kołatanie serca przyszłych mieszkańców.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 13.05.13, 16:15
    Ja powiem szczerze, że nie wiem jaki jest plan naszych budowlańców, ale biorąc pod uwagę co widzę mam nadal wątpliwości co do terminu oddania budowy. Droga dojazdowa wzdłuż budynku D nawet nie ruszona, blok A "niewymurowany do końca". Okna wstawione w mniej więcej 50% mieszkań, instalacje leżą i kwiczą. Trzymam mocno kciuki za Chemobudowę, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Mam też wrażenie, że najpierw rzucają się na wykończenie budynku D,C i B żeby ładnie wyglądało z zewnątrz i żeby ludzie chcieli kupować, a to co w środku i z tyłu czeka na lepsze czasy.
  • Gość: aa IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 17:29
    szkoda , bo w budynku E i D jest chyba najwięcej procentowo sprzedanych mieszkań.
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.13, 21:08
    czemu tutaj taka cisza??? ktoś był w okolicach budowy ostatnio?? coś ruszyło, jak tam balkony zamontowane w całości,
  • Gość: czesław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.13, 08:59
    Aktualnie trwa montaż elewacji budynków od strony ul. Wielicka i pętli tramwajowej.
    W środku prace instalacyjne, i tynkarskie.
  • Gość: Zorro IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 12:33
    Ludzie co z tymi balkonami, ktoś wie jakie są zaprojektowane ?? Tylko nie w wizualizacjach na filmie tylko w projekcie wykonawczym ?? Bo na filmie są jakieś w formie siatki w dziurki, a na budowie zamontowane są zwykłe barierki z pionowymi prętami.

Pozdro
    Zorro
  • Gość: didlos@wp.pl IP: *.30.47.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.05.13, 00:15
    Witam wszystkich , mam prosbę wiem że wiele z was ma mieszkanie wykupione od dawna, ja dopiero teaz zarezerwoałam w promocji, jak wam się układała przez ten cały czas współpraca z deweloperm, jak zdobyliscie o nim info bo tu na forach krakowskich jest mało. Proszę o kontakt didlos@wp.pl
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 21.05.13, 10:03
    Powiem tak, WAN jest raczej solidną i stabilną spółką. Świadczy o tym fakt, że cały czas poszukują atrakcyjnych działek na terenie Polski, również w Krakowie. Z tego co mi wiadomo, nie mają problemu z finansowaniem. Współpraca z deweloperem przebiega raczej pozytywnie. Nie było zapytania, na które nie otrzymałbym odpowiedzi. Sama budowa też raczej postępuje terminowo. Mnie osobiście wkurzają tylko niuanse. Tzn inny kolor niż planowano, inne barierki niż w projekcie. Może to detale, ale źle świadczą
  • Gość: sąsiadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.13, 11:48
    Przeczytajcie sobie projekt wykonawczy w nim jest wszystko, a wizualizacja prawie zawsze odbiega od wykonania. Jeżeli ktoś decyduje sie na kupno mieszkania oglądając tylko wizualizacje to niech potem nie ma pretensji.
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 21.05.13, 13:16
    a czytałaś projekt wykonawczy? Bo barierki są zupełnie inaczej opisane niż wyglądają.
  • Gość: sąsiadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.13, 13:42
    A czy jest napisane, że będą barierki z kratki z dziurkami (bo taka jest na wizualizacji)? Sa barierki pionowe (mnie się osobiście takie podobają). Uważam że barierki to najmniejszy problem tej budowy, dużo ważniejsze jest problem np. drogi dojazdowej.
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 21.05.13, 14:00
    projekt wykonawczy nie mówi nic o żadnych barierkach, a o szybie ocynkowanej, matowej... nie widziałem jeszcze metalowych barierek ze szkła....:/
    Co do drogi jest to problem, ale mnie developer od początku informował, że wjazd od Wielickiej nie będzie dostępny i tu nie mam pretensji. Mam raczej pretensje do durnych włodarzy naszego miasta
  • Gość: sąsiadka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.13, 14:27
    Szyby ocynkowanej to jakoś nie mogę sobie wyobrazić choć może sie nie znam..
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.13, 17:57
    Jaka Pani jest mądra. Z tonu wypowiedzi wnioskuję że ma Pani oprócz konfliktowego charakteru wymierne korzyści z przedstawiania odstępstw od wizualizacji jako nieistotnych a zarazem występujących "prawie zawsze".
  • Gość: zz IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.13, 19:24
    oj straszna ta nasza przyszła sąsiadka:/ taka przemądrzała
  • Gość: didlos IP: *.30.124.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.05.13, 22:58
    jestem umówiona na oglądanie mieszkania w piatek, więc powiem wam co ztymi barierkami, i wtedy podejmę decyzję czy wchodzę w kupno mieszkania. Pozdrawiam
  • Gość: mieszkanka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.13, 08:07
    Witam wszystkich. Ja byłam w biurze i wiem że barierki będą takie jak są w tej chwili tzn. pionowe a na najwyższych piętrach będą przeszklenia. pozdr
  • Gość: lokals IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.13, 09:31
    Pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów
    wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/brutalny-napad-w-krakowie-20-latek-raniony-maczeta,1,5522504,region-wiadomosc.html
    Chyba nie wiecie w jakie bagno się pakujecie. "Apartamenty", z najniebezpieczniejszym rejonie miasta....
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 22.05.13, 12:29
    mieszkam w tym naszym mieście nożowników już 27 lat i to, że w prokocimiu ktoś dostaje "kosę" to norma na skalę miasta. Patologia idiotycznego wychowania bezstresowego daje o sobie znać nie tylko na prokocimiu, ale w całym mieście
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.13, 19:32
    Mieszkałem prawie 30 lat na Bieżanowie. Co ty wiesz o bagnie? Czytaj artykuły ze zrozumieniem to będziesz wiedział kto kogo i za co pokroił. To co się dzieje to jest naturalna selekcja. Idiota zabija idiotę i jest o jednego idiotę mniej. Logicznie myśląc ja się nie czuję zagrożony. A jak nie jesteś w temacie tylko chcesz jakiś głupi wpis umieścić to spoko właśnie ci się udało. Podejrzewam że nie jesteś z Krakowa i nie pamiętasz co się zawsze działo pomiędzy Bieżanowem, Prokocimiem itd. o możliwości dostania kosy pod żebra na Kazimierzu jakże teraz cenionej kulturalnej dzielnicy Krakowa nie wspomnę.
  • Gość: didlos IP: *.181.85.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 22.05.13, 23:46
    Witam
    A co z osuwiskami znajdującymi się w pobliżu budowanego osiedla, wg map są nieaktywne niemniej jednak są.

Mam jeszcze pytNIE O TRASĘ BAGROWĄ, niby w necie jest wzmainka o protestach mieszkanców przeciwko jej tworzeniu, a planie zagospodarowania przestrzennego widnieje tylko trasa nowopłaszowska, czy ktoś zechcę rozwiać moje wątpliwości.
  • Gość: didlos IP: *.181.85.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.05.13, 00:05
    to jescze ja, własnie weszłam na stronke osiedla, i zadziwił mnie fakt że nagle tyle mieszkań zarezerwowanych i sprzedanych, w zeszłym tygodniu było mniej.
    to pewnie jakiś chwyt bo moje mieszkanie jest zarezerwowane a widnieje jako sprzedane
  • Gość: rysiek IP: 192.193.116.* 23.05.13, 11:02
    "to jescze ja, własnie weszłam na stronke osiedla, i zadziwił mnie fakt że nagle tyle mieszkań zarezerwowanych i sprzedanych, w zeszłym tygodniu było mniej.
    to pewnie jakiś chwyt bo moje mieszkanie jest zarezerwowane a widnieje jako sprzedane"
    zadzwoń do dewelopera i zapytaj:)
  • Gość: czeslaw IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.13, 09:05
    "A co z osuwiskami znajdującymi się w pobliżu budowanego osiedla, wg map są nieaktywne niemniej jednak są. "

"Osuwiskowym" zakazem budowy objęty jest prawy stok od strony parku, nie miej jednak bod nasze budynki prawie rok stawiano pale, wiec chyba nic nie powinno się stać, dwór Jerzmanowskich stoi już 200 lat.
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 19:40
    wchodzą na to forum jacyś dziwni ludzie, robią szum i próbują wystraszyć innych tak aby nie brać pod uwagę kupna mieszkania, trochę mnie to śmieszy pewnie to jacyś inni deweloperzy, bo jeżeli te wszystkie rzeczy wypisują faktycznie nasi nowi sąsiedzi najgorsi w tym osiedlu będą własnie oni.
    Kupując to mieszkanie braliśmy pod uwagę to iż znajduje się blisko przystanku mpk, okolica jest spokojna, obok jest ładny park, oczywiście samo mieszkanie też nam sie spodobało:), jest blisko do wylotówki w Krakowa, więc zeby wydostac sie z Krakowa nie będzie trzeba przebić sie przez całe miasto, jedynym minusem jest to że w pobliżu nie ma sklepu, więc nie będzie możliwości wyskoczenia w kapciach do sklepu:) no i wkurzające jest zamieszanie z detalami (okna, barierki), najprawdopodobniej oni sie nie wyrobia na 31 października , na czyżynach budują bloki które maja być oddane w 1 kwartale 2014 roku i juz są całkowicie otynkowane a u nas stawiaja rusztowanie:/
  • Gość: Gość IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 20:28
    No bez przesady, nie wszyscy tu robią szum:) Część informacji jest naprawdę przydatnych. Liczę, że sąsiedzi jednak będą jak najbardziej w porządku.
    Co do terminu oddania też mam wątpliwości, wliczam 3 miesiące możliwego opóźnienia, choć informacje z budowy są takie, że bardziej istotne możliwe opóźnienie mogą być przy formalnościach z pozwoleniem na użytkowanie - biurokracją (nie wiem jak to się fachowo nazywa), niż samymi pracami.
    Co do sklepu, za kilka lat może nie będzie tego problemu - Wielicka etap II (za pętlą tramwajową) zakłada lokale usługowe na parterze o ile dobrze pamiętam.
    Zastanawiam się nad kwestią wspólnoty mieszkaniowej, która powstanie po wybudowaniu. Jeszcze kilka dni temu nie było decyzji co do formy ale skłonienia były ku powołaniu wspólnoty na każdy blok osobno. Jestem ciekaw Waszej opinii na ten temat.
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 21:00
    oj nie wiem czy to dobry pomysł aby każdy blok miał swoją wspólnotę, wyjdzie nas to dużo drożej bo kazdy blok będzie musiał miec swoją adminstracje,

a co jesli dojdzie np. do uszkodzenia jakiej wspólnej rzeczy dla wszystkich bloków będziemy musieli sie dogadywać, tylko jesli kazdy blok wylozy kasy tyle samo na naprawę to najgorzej wyjdzie na tym blok A bo tam jest najmniej mieszkan wiec kazde mieszkanie wylozy wiecej kasy.
    a najlepiej wyjdzie na tym blok D bo tam jest najwiecej mieszkan, czyli na pojedyncze mieszkanie wyjdzie ich najtaniej.

a po zatym boję sie ze mogloby dojs do scysji miedzy blokami a po co??? przeciez bedziemy mieszkac na tym osiedlu i widywac sie codziennie.
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.13, 22:11
    zdecydowanie popieram przedmówcę. Tworzenie kilku wspólnot na tak małym osiedlu to totalny bezsens. Po co bloki mają ze sobą konkurować? Każdy z nich wykończony będzie (może kiedyś:P) w takim samym standardzie, przez tego samego dewelopera. Nie ma sensu dzielić się na 5 wspólnot bo tylko razem jesteśmy w stanie wygrać z miastem drogę wiazdową od Wielickiej
  • Gość: didlos IP: *.31.124.199.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.05.13, 22:20
    Chyba nic w tym dziwnego ani niestosownego, ze przed zakupem mieszkania, na które nie wydaje się groszę , sparwadza się dosłownie wszystko. Ostanie lata, pokazały nam jaka jest moc natury, np powodzie w Krakowie, usuwanie się domów. To zadne macenie , czy szumy
  • Gość: czesław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.13, 10:39
    Można mieć obawy jeżeli budowa z powodu bankructwa wykonawcy stoi. Przykłady oszukanych przez deweloperów ludzi, o których tyle się mówiło w mediach nie nastrajają optymizmem.
    Tak naprawdę na etapie budowy wszystko się może zdarzyć. Do puki nie będę miał aktu notarialnego, nie będę czuł się spokojnie.
    Wszelkie opóźnienia to dla mnie wymierna strata (liczyłem na szybką stopę zwrotu inwestycji z wynajmu ich studentom CMUJ).
  • Gość: mieszkaniec IP: *.open.pl 24.05.13, 12:10
    Nie można porównywać naszej inwestycji do inwestycji atalu na czyżynach, a dokoładnie mówiąc terminów zakończenia budowy - atal wykańcza wszystkie mieszkania z wyłączeniem zabudowy kuchennej (za dodatkową opłatą) - stąd jego termin jest na I kwartał przyszłego roku.
  • Gość: didlos IP: *.30.74.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.05.13, 19:24
    czyżby Cheobudowa Kraków miałą jakieś problemy. Mnie sie nie podoba fakt, iż inni deweoperzy w realizacjach dobiegających końca, dają mieszkańcą możliwość wejscia do mieszkań i wykańczanie, a tu w biurze PAnię mówią dopiero po odborze mieszkań, gdy będzie przeniesienie własności co wy nato
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.13, 21:16
    Ja na to : Wan ma rację ! I tyle w tym temacie proszę przemyśleć swoje zastrzeżenia.
  • Gość: didlos IP: *.205.113.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.05.13, 22:01
    byłam na budowie, elewacja bloku D od pętli ocieplana, ale tylko ona, blok E górne kondygnacje dalej bez okien, blok c instalacje w trakcie. Na dziedzińcu pełno rur, ludzi multum. Co chwilę wjeżdżają ciężarówki z piaskiem itp., dźwigi dwa pracują pełną parą. Odległości owszem powalające , ale spodziewałam się tego ( zdjęcia porobione) fakt faktem, najgorzej będą mieć mieszkańcy Bloku Di E na dolnych kondygnacjach, ale jeśli deweloper sypnie promocja chętni się znajda wiadomo kasa każdego trzyma.
    Już niema takich osiedli jak dawne Piaski, Kurdwanów, gdzie pomiędzy blokami była przestrzeń . Gdzie tylko trochę miejsca budują blok.
  • Gość: didlos IP: *.205.41.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.05.13, 22:05
    Czy ktoś z państwa zakupił miejsce postojowe na parkingu naziemnym .
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.13, 15:00
    ad. 1. - to, że deweloper nie wpuszcza z robotami wykończenia mieszkania przed osbiorem budowlanym jest w 100% zgodne z prawem i daje bezpieczeństwo dla kupującego. Na wypadek braku odbioru budowlanego chcesz mieć wykończone mieszkanie do którego nie możesz wejść? ja tam wolę ograniczyć ryzyko i inwestować w wykończenie mieszkania dopiero jak będzie w 100% moje.
    ad. 2. - dildios możesz przesłać swoje fotki z budowy na wafeleks@poczta.fm ?
    ad. 3. - ja mam miejsce naziemne, a co tam?
  • Gość: didlos IP: *.31.206.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.05.13, 16:56
    dzięki, foty wyślę wieczorem
  • Gość: brunetka IP: *.mannet.pl 27.05.13, 21:50
    Czyli na budowę można tak sobie normalnie wejść i obejrzeć od środka jak to wszystko wygląda? Ciekawi mnie jak w rzeczywistości wygląda odleglość pomiędzy blokiem E w którym kupiłam mieszkanie a blokiem D.
  • Gość: didlos IP: *.31.206.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.05.13, 22:17
    Na budowę tak normalnie nie można wejść, należy umówić się z kierownikiem budowy panem Bochenkiem, on Cię zaprowadza do mieszkania w danym bloku, najczęściej wchodzi się przez mieszkanie , potem na klatkę. Odległości są takie jak było podane w prospekcie, ale fakt że budynek E jest 5 piętrowy - wydaje się że jest bliżej. Ale kupując za tą cenę trudno się spodziewać czegoś lepszego. Zresztą ja już obeszłam wiele inwestycji, nigdzie niema cudów, nawet jak masz przed blokiem wolny plac to na krótki czas, bo okazuję się że ktoś już wykupił teren i czeka na pozwolenie.
  • Gość: brunetka IP: *.mannet.pl 27.05.13, 22:38
    Dzięki za info :) Pozdrówki!
  • Gość: didlos IP: *.31.4.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.05.13, 07:45
    nie ma co się załamywać, teraz wygląda to nieciekawie bo to budowa, ale jak otynkują budynki ,pomalują , nawiozą ziemi , posieją trawkę , położą kosteczkę będziemy mieć swój kawałek raju na ziemi miłego dnia wszystkim sąsiadom
  • Gość: zainteresowana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.13, 21:50
    Jestem zainteresowana kupnem mieszkania na tym osiedlu, ale zastanawiam się ile wyniesie czynsz, co w nim będzie- chodzi o dodatkowe koszta które bedę musiała ponieść wraz z kredytem na to mieszkanie??? Czy ktoś mógłby mnie uświadomić czy jest się na co porywać???? Czego mogę się spodziewać w mieszkaniu np. w budynku D na II piętrze??
  • Gość: wafel IP: 199.67.203.* 05.06.13, 11:23
    deweloper zasadniczo nie ma żadnego wpływu na opłaty czynszowe. to wspólnota mieszkaniowa wybiera nową firmę administrującą, która później wspólnie z mieszkańcami przedstawia propozycję opłat. W praktyce w początkowym czasie (pierwsze 2-3 lata), opłaty nie powinny przekroczyć 2,5 PLN za m2. Później kiedy dołączy się fundusz remontowy czynsz pewnie wzrośnie o jakieś 30%-40% procent.
  • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.13, 18:52
    hej jak tam nasze mieszkania, czy ktos ma jakies wieści, z tego co mi wiadomo to w okół bloków z zewnatrz staneły rusztowania, i ze maja tynkowan tez wewnatrz.
  • Gość: czesiuuu IP: 192.193.116.* 11.06.13, 13:27
    Stan z niedzieli: Budynek D: widoczne instalacje, aktualnie w trakcie tynkowania zewnętrznej części (od pętli). Budynek C:widoczne instalacje - okna 100%. Budynek B: w części rozłożone rusztowania, rozpoczęto wykańczanie elewacji. Na balkonach widoczne kable instalacyjne - okna 100% (bez klatek). Budynek E: okna w 80% (mniej więcej), instalacje niewidoczne. Budynek A: mam wrażenie, że leży i kwiczy. Droga dojazdowa: chyba jeszcze gorzej niż budynek A.
  • Gość: zz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.06.13, 14:33
    w budynku E przynajmniej na 4 piętrze od parku są zrobione juz instalacje.
  • Gość: B. IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.13, 00:29
    Czy ktos moze orientuje sie czy od strony Wielickiej przed budynkami postawione zostana ekrany akustyczne? Szum od Wielickiej jest dosc mocny i raczej bedzie go slychac nawet w mieszkaniach polozonych najdalej od ulicy... Ogolnie przy Wielickiej w wielu miejscach sa ekrany, wczesniej w tym miejscu nic nie bylo wiec i ekranow nie postawiono, ale czy w sytuacji gdy powstaje nowe osiedle sa na to jakies przepisy?
  • Gość: rysiek IP: 199.67.203.* 18.06.13, 13:29
    myślę, że szanse na ekrany małe.
  • Gość: didlos IP: *.182.3.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.06.13, 19:37
    CZy ktoś był na budowie, jakie są tam postępy, ale cisza na forum
  • Gość: mieszkaniec IP: 195.150.66.* 30.06.13, 16:22
    W zeszłym tygodniu postawione były rusztowania na budynkach D C i B - robią elewację.
    W zeszłą sobotę rozmawiałem ze strażnikiem stwierdził, że w garażach w dalszym ciągu zalega woda po ostatnich intensywnych opadach i to trochę komplikuje prace. Cały czas zastanawiam się kiedy tak realnie developer jest w stanie zakończyć budowę. Dokonując zmian aranżacyjnych miałem przyjemność zawitać do siedziby chemobudowy - tam z kolei twierdzili, że termin 30.10. choć gardłowy to muszą go dotrzymać ponieważ taką mają umowy z developerem.
  • Gość: wafel IP: 192.193.116.* 01.07.13, 15:16
    i dlatego boję się, żeby nie zrobili w pośpiechu fuszereczki. lepiej jakby mieli oddać miesiąc później, a solidnie. Co do wody w garażach to na tym etapie to nic dziwnego.
  • Gość: wafel IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.13, 09:39
    Dziś mieliśmy okazję odwiedzić budowę "od środka". Z informacji uzyskanych od kierownika budowy wynika, że termin zakończenia, koniec października, jest na tę chwilę potwierdzony. Na budowie widać konkretne prace, nikt się nie obija:) Co do samej wizyty, kilka pozytywnych zaskoczeń: 1. odległość między budynkiem E i B nie jet tak klaustrofobiczna jak się spodziewaliśmy. Między resztą budynków również nie ma tragedii. Część mieszkań już wytynkowana wewnątrz, w częsci prace trwają. Co do samych mieszkań - bardzo duża liczba instalacji elektrycznych (punktów) - duża liczba gniazdek więc na moje oko nie będzie trzeba nic dokładać:) Przygotowana instalacja pod kablówkę i internet. Garaż - praktycznie suchy - po wodzie nie ma śladu. Parking naziemny będzie odgrodzony bramą od drogi - nikt obcy nie wjedzie:) To tak na gorąco. Jeżeli ktoś reflektuje na zdjecia piszcie na wafeleks@poczta.fm
  • Gość: ppp IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 19:58
    czy ktos może sie orientuje jaką wysokość beda miec mieszkania????

wydaje mi sie ze 2,8 m to jest norma budowlana, ale to tylko moje przypuszczenia :) bo z branza nie mam za wiele wspólnego.
  • Gość: didlos IP: *.30.104.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.07.13, 21:50
    tak na moje oko będzie 2.8
  • Gość: www IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.13, 09:53
    ciekawe czemu nie zamieszczaja na stronie nowych zdjęc z budowy tylko na stronie nadal najnowszymi zdjeciami sa te z maja i to chyba z poczatku bo na drzewach jeszcze liści nie ma
  • Gość: rysiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 10:01
    dziś dokładnie o 7:06 jechałem obok budowy. na rusztowaniach przy budynku C około 30 - 40 osób w żółtych kamizelkach pomykało przy elewacji:)
  • Gość: mieszkaniec IP: *.nordeabank.pl 11.07.13, 17:42
    co sądzicie o parku jerzmanowskich? bardziej chodzi mi o kwestię bezpieczeństwa po zmroku :)
  • Gość: czesław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.13, 08:39
    Spokojnie, od parku będziemy oddzieleni 2 metrowym ogrodzeniem.
  • Gość: didlos IP: *.200.104.227.kompex.pl 12.07.13, 16:43
    jak sądzicie Chemobudowa dotrzyma terminu października, przecież to nie tylko budowa ale cała infrastruktura drogowa . Na zewnątrz widać postępy, ale budynek E i A to dla mnie sa w powijakach
  • Gość: kate IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.13, 20:42
    witam. ja się dopytałam co do monitoringu. Ma byc kilkanascie kamer, z czego czesc bedzie skierowana od strony parku. Do tego beda kamery na wszystkie wjazdy do garazow i bramki wejsciowe, na parking naziemny i na dziedziniec wewnetrzny.
  • Gość: wafel IP: *.net-193-106-76.assat.pl 16.07.13, 17:23
    do didlos: chemobudowa ma tak skonstruowaną umowę, że muszą skończyć z końcem października choć i moim zdaniem to mało realne:) z tego co mówił kierownik same drogi to dosyć prosta i szybka sprawa. jak skończą tynkować budynki zewnętrzne to mają zabrać się za bud. E - jednocześnie z obu stron. Ma to potrwać ok miesiąca.
    Co do bezpieczeństwa - Kraków jest tak niebezpiecznym miastem, że czy w prokocimiu czy w hucie, czy na kurdwanowie...wszędzie jest tak samo
  • Gość: didlos IP: *.31.26.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.07.13, 18:08
    co do terminu oddania - trudno miesiąc poślizgu przeżyjemy, nie takie terminy wydłużone mieli inni deweloperzy , grunt aby do momentu podpisania aktu notarialnego przenoszącego mieszkanie na własność, nic złego się deweloperem nie podziało..
  • Gość: Andrzej Pietrycki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.13, 15:29
    coś się kręcą z hipoteką!
    wszedłem dziś na księgi wieczyste i okazało się że jest jakiś nowy wpis w księdze KR1P/00383059/1. nie wiem o co chodzi, ale wygląda to dziwnie bo była ujawniona hipoteka banku a teraz są dwie. dzwoniłem na infolinię ale nikt nic nie wie.
    jeśli ktoś coś wie to proszę o informacje bo trochę mnie to martwi.
    Andrzej
  • Gość: www IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.13, 09:58
    ja tez sie podlanczam do prosby, jesli ktos zna sie na rzeczy to prosze o informację,

w ogole to Prezes Wana powinnien sie wypowiadać przy kazdych zmianach
  • Gość: didlos IP: *.182.74.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.07.13, 18:09
    a może bliżej kolega przestawi sprawę , ja całą księgę zostawiłam w Banku, niestety sama jej nie studiowałam tylko znajomy prawnik, więc nie mam porównania
  • Gość: po sąsiedzku IP: 93.159.161.* 25.07.13, 20:35
    Litości, przerażający mrówkowiec, mieszkam obok, spaceruję po parku i jestem przerażony jak te 350 rodzin wypełźnie do tegoż jeszcze w miarę spokojnego parku...
  • Gość: Prokocimiak IP: 91.196.214.* 25.07.13, 21:09
    Gość portalu: po sąsiedzku napisał(a):

> Litości, przerażający mrówkowiec, mieszkam obok, spaceruję po parku i jestem pr
    > zerażony jak te 350 rodzin wypełźnie do tegoż jeszcze w miarę spokojnego parku.
    > ..

zastanawiałeś się gdzie się podzieje 350 lub więcej samochodów? i jak tam dojadą? to jest prawdziwy problem, poza tym powyżej jakaś pani dziwiła się, że tam nie ma ekranów i jest głośno od Wielickiej (!) - prędzej czy później mieszkańcy tego kuriozum zażądają od miasta budowy skrzyżowania, ekranów i innych cudów
  • Gość: po sasiedzku IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.07.13, 22:09
    Tak, zastanawialem sie i boje sie, ze ten problem nie dotknie tylko tych, ktorzy kupili tam mieszkanie, ale takze nas mieszkajacych w okolicy. zapewne te kilkaset samochodow, ktore nie zmieszcza sie na wewnetrznych parkingach beda obstawialy pobliskie uliczki na starym prokocimiu... Jestem tez pelen podziwu dla tych, ktorzy zdecydowali sie kupic mieszkania w tak ciasnej a przy tym paskudnej zabudowie, po ktorej prawie doslownie jezdza tramwaje:)
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.13, 07:33
    Oczywiście wyjdzie naraz 350 rodzin i zapaskudzą ten wspaniały w miarę spokojny park. To jest Kraków i rozwój urbanistyczny miasta jest nieunikniony. Ja rozumiem że ciężko to pojąć jak się niedawno spełzło z drzewa.
  • Gość: po sąsiedzku IP: 93.159.161.* 26.07.13, 08:32
    oj nie martw się tak i nie złość, jak już kupiłeś tam mieszkanie :)
    Zapewne będziesz miał wspaniałych 1000 sąsiadów, którzy będą siedzieć cichutko przed telewizorami, kiedy Ty będziesz odpoczywał w parku, no a ja tym czasem wrócę na to drzewo o którym złośliwie wspominasz - tam będzie z pewnością spokojnie...;)
    Ale nawiązując do "Twego" rozwoju urbanistycznego miast... jasne, oczywiście, rozwój jest nieunikniony, a wręcz potrzebny. Ale można miasto rozwijać z klasą (no może przesadziłem z tą klasą) ale na pewno można rozwijać z kulturą i szacunkiem dla ludzi i architektury, albo można właśnie w taki sposób jak tutaj, gdzie projekt jestem pewien trafi do corocznego konkursu "Archi-Szopa" - polecam dowiedzieć się co to, a deweloper próbuje wcisnąć z dobrym skutkiem - 1000 ludzi i kilkaset samochodów na "kilku" arach...
    Ja piszę o faktach przypatrując się z boku, a Ty piszesz zapewne z perspektywy marzyciela, który zakupił mieszkanie i marzy było żyło mu się wygodnie, wspaniale i troszkę zapomniał, że do tramwaju będzie wchodził prosto z balkonu - w sumie zawsze to wygodniej niż z drzewa, fakt! ;)
  • Gość: tt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.13, 09:26
    współczuję Ci tego ze aby odpocząć musisz wyjść z domu, chyba musisz miec straszna rodzinke, po za tym nie ukrywajny ten park jest sredni , napewno nie bede w nim wypoczywac:) w Polsce jest wiele innych miejsc gdzie można wypoczywać a nie trawnik przed domen:) nie rozumiem zupełnie Waszego zachwytu tym "parkiem" tylko raz tam byłem, na samym końcu zwalają sie sterty śmieci, skoro okoliczni mieszkańcy tak kochają to miejsce to czemu robią z niego smietnik:)?????
  • Gość: Prokocimiak IP: 91.196.214.* 26.07.13, 09:31
    Gość portalu: tt napisał(a):

> współczuję Ci tego ze aby odpocząć musisz wyjść z domu, chyba musisz miec stras
    > zna rodzinke, po za tym nie ukrywajny ten park jest sredni , napewno nie bede
    > w nim wypoczywac:)

widać, że jesteś napływowym, który nie rozumie gdzie się znajduje i z czym ma do czynienia, pozwól, że cię ubogacę, w końcu będziemy mieszkać obok siebie i wolałbym patrzeć na ciebie bez większego obrzydzenia słoju

pl.wikipedia.org/wiki/Park_im._Anny_i_Erazma_Jerzmanowskich_w_Prokocimiu
  • Gość: po sąsiedzku IP: 93.159.161.* 26.07.13, 09:47
    ciekawe zatem co innego jak nie ten Park umiejętnie, marketingowo wykorzystywany przez dewelopera przyciąga kupujących te mieszkania? :)) Te kilka metrów odległości między oknami? Może 3-pasmowa ulica Wielicka - jedna z głośniejszych w Krakowie? może mknące z góry tramwaje albo pętla pod balkonami? Podpowiem Ci, przyzwyczaj się jednak do tego Parku, którym tak szargasz bo to ostoja spokoju w okolicy i jeszcze się z nim będziesz potrzebował zaprzyjaźnić ;)
    A na marginesie - skoro się już tutaj zaczyna obrażanie i wchodzenie na rodzinę - nie znaną Ci kompletnie - to mogą Ci tylko życzyć spokojnego sąsiedztwa a Twoim sąsiadom innego sąsiada niż Ty...:)
  • Gość: Monika IP: *.adsl.inetia.pl 26.07.13, 10:45
    A ja nie mieszkam przy tym Parku, tylko trochę dalej. Nad kupnem mieszkania w tym budynku zastanawialiśmy się, ale szybko zrezygnowaliśmy. Natomiast z sentymentem dalej czytam to forum i nie mogę się przestać dziwić dlaczego ludzie, którzy kupują w nim mieszkania z taką zaciętością atakują i obrażają pobliskich mieszkanców.
    Czy nie jesteście pewni swojego wyboru? macie jakies ale do tego budynku? przeciez arogancja i agresja az kipi z kazdej odpowiedzi na posat kogos kto mieszka w poblizu tej lokalizacji.
    Ludzie zlitujcie się przecież to Wasze ukochane mieszkanie, przyszły raj na ziemi, a Wy się rzucacie na każdego kto się ośmieli powiedzieć cokolwiek na rosnące mu w poblizu budynki.

• Gość: Pan Kleks IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.13, 20:34
    Witam

Kurcze kłócicie się na temat parku, tak jakby te nowe rodziny to były jakieś pozbawione kultury osoby które jak tylko się pojawia na nowym osiedlu to pójdą i zrobią z niego większy śmietnik niż jest teraz. A taka jest prawda ze jest brudny wystarczy przejść w okolice stadionu i co ?? pierwsze co to rzuca się nam w oczy spalona wersalka :) taki jest czysty wasz park :)

po drugie teraz krzyczycie że dojdzie 350 rodzin wejdźcie na stronę WAN i poczytajcie a doznacie deja vu gdyż w najbliższym czasie w planach jest budowa kolejnych bloków...

Pozdrawiam

• Gość: po sąsiedzku IP: 93.159.161.* 26.07.13, 21:04
    oj, proszę o czytanie ze zrozumieniem...
    nikt nie krzyczy, z mojej strony pełna kontrola nad kulturą mimo, iż zostałem pomówiony o zejście z drzewa ;), a i mojej rodziny ktoś się próbował uczepić. Nikt też absolutnie nie ma pretensji do nowych mieszkańców, nikt nie wspomniał, że będą zaśmiecać park... proszę odnoście się ze zrozumieniem a co najważniejsze konstruktywnie... Natomiast poruszamy problem złej deweloperki, która wciska niezliczoną ilość mieszkańców na bardzo małych obszarach z niekorzyścią dla nowych i dotychczasowych mieszkańców pobliskich bloków i domów jednorodzinnych...
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.13, 07:00
    Czytaj ze zrozumieniem. Zostałeś posądzony o spełźnięcie z drzewa a to nie to samo co zejście. Ale widać inteligencji nie starczyło żeby się domyślić że to stwierdzenie pojawiło się zaraz po tym jak wyraziłeś swoje obawy o " wypełźnięcie 350 rodzin do parku". Spokojnie wystarczy ci miejsca na pełzanie po tym zaśmieconym parku. Ty wyznaczyłeś poziom tej rozmowy a moja w tym wina że zniżyłem się do niego. Jak nie będziesz agresywny to nie musisz się obawiać ludzi nawet jeżeli będzie to 350 rodzin.
  • Gość: po sąsiedzku IP: 93.159.161.* 27.07.13, 08:42
    nadal jedyne co przychodzi Ci do głowy by ugasić swoją frustrację to obrażanie, zatem żyj sobie inteligentny człowieku szczęśliwie w tym betonowym świecie i serio życzę Ci wszystkiego dobrego...
    a moją inteligencję, moją rodzinę i oczywiście moje drzewo zostaw w spokoju bo najzwyczajniej mnie nie znasz i na moje szczęście raczej nie poznasz - jak widać beton i drzewo nie chadzają parami ;)

do niezobaczenia,
    pozdrawiam.
  • Gość: skubidu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.13, 10:18
    Dalej masz problem ze zrozumieniem tekstu. Masz rację na twoje szczęście cię nie poznam. Widzę że dalej nie widzisz problemu w wypowiedzi "350 rodzin wypełźnie". Na razie piszesz prawie anonimowo na forum ale może kiedyś będziesz miał na tyle odwagi żeby wypowiedzieć swoje zdanie w cztery oczy. I skończmy tą rozmowę bo to forum nie jest od prywatnych pogaduszek. Jak masz coś do powiedzenia na temat inwestycji i zrobisz to bez obrażania innych to pisz a jak twoje posty mają wyglądać jak ten rozpoczynający tą naszą pogawędkę to milcz.
  • Gość: didlos IP: *.147.167.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.07.13, 22:24
    myślę że może już aby ktoś , kto zna się na rzeczy załążył nasze prywatne forum tych którzy zakupili mieszkanie w ww inwestycji, po to aby nas nikt nie obrażał itp
  • Gość: wafel IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.13, 10:24
    hehehe...ale śmieszna rozmowa. uśmiałem się aż miło:) powie mi ktoś lepiej co się dzieje na budowie bo wróciłem z urlopu i nic nie wiem:)
  • Gość: agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.13, 11:18
    mówisz - masz: apartamentywielicka.fora.pl/

Za kilka dni, jak pomysł się sprawdzi zrobię forum niewidoczne dla niezalogowanych.

Pozdrawiam
    Agnieszka (blok E)
  • Gość: didlos IP: *.31.80.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.07.13, 18:36
    brawo, zaloguję się zaraz, a jeśli chodzi o budowę, mąż dziś rano przejeżdżał i twierdzi że roboty całą parą, jak dowiem się szczegółów to wystukam Pozdro
  • Gość: mieszkaniec IP: 195.150.66.* 30.07.13, 00:42
    na pewno robiona jest juz elewacja od dziedzinca w budynku E, u mnie na III piętrze klada instalacje elektryczne a u was?