Dodaj do ulubionych

Okręgowa Rada Lekarska ostro atakuje NFZ

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.11, 09:01
Jedyna rada: POZBYĆ SIĘ IDIOTYCZNEGO, NIEKOMPETENTNEGO ORGANU, JAKIM JEST NFZ DZIAŁAJĄCY NA SZKODĘ PACJENTÓW. ROZGONIĆ NFZ NA CZTERY WIATRY!!!!!!!!!!
Edytor zaawansowany
 • turpin 31.01.11, 09:16
  tylko, że nie teraz, ale przed wielu wielu laty, u samego zarania powstania Izb.

  Izby w jakiś przedziwny sposób skupiły wśród swych działaczy ludzi, którzy bezzwłocznie zabrali się za organizowanie lekarskich turniejów tenisa ziemnego, domów Lekarza Seniora, balów lekarskich i mamucich zjazdów, na gęsto bita których piana wychodziła oknami. Nadmiernie rozbudowana terytorialna struktura Izb i nieruchawy, rozdęty do absurdu system przedstawicielski są jednym z powodów owej marginalizacji. Jak przyszło przed paroma laty do strajków, Izby cichutko popiskiwały, jak zwykle.
 • Gość: lekarz krytyczny IP: *.147.143.143.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.11, 10:35
  Widać Panom z Izby Lekarskiej nadepnięto na odcisk, czyżby sami lub ich przyjaciele "popłynęli" na kontraktach z NFZ. Chciałem tak dla przypomnienia napisać, że "wasze" kontrakty otrzymali też lekarze, którzy na "Was" płacą składki,więcej umiaru z tym krytykowaniem!!!! Panowie Prezesi z Izby Lekarskiej napiszcie proszę jakie instytucje reprezentujecie (zoz lub nzoz) i jakie kontrakty NFZ macie w stosunku do lat poprzednich???
  Napewno warto wysłać 3001 protest w tej sprawie na łamach "gazetki lekarskiej" z posiedzenia wyjazdowego z... np. Rytra.. Jak się bawić to się bawić!! Prawda!! A więc... do dzieła!!!
 • Gość: pusty śmiech IP: *.147.110.113.nat.umts.dynamic.eranet.pl 31.01.11, 10:40
  Ech wypada się z tym zgodzić!!!
 • mokralupa 31.01.11, 11:23
  Awantura zrobiła się wielka, ponieważ kontraktów nie dostali wielcy tego świata (kto powiedział, że gabinet jednego profesora czy drugiego muszą mieć wyłączność na wykonywanie zabiegu x czy y), tylko podmioty, które złożyly lepsze oferty (tańsze, a przewyższające jakością sprzętu i jakością usług dotychczasowych świadczeniodawców ). Konkurs ofert to jedyny moment, kiedy o wykonywanie usług medycznych w ramach środków z NFZ mogą powalczyć nowe placówki lub te wcześniej niedocenione (lepiej wyposażone, nowoczesne, zatrudniające znakomitych specjalistów). Gdzie jest więc problem? Jest kontynuacja świadczeń, pacjent trafi do lepszego ośrodka i za chwilę będzie dziękował za to Bogu, bo będzie miał lepszą opiekę. Chwilę oczywiście to potrwa, bo musi do niego dotrzeć informacja, gdzie są nowe placówki. Póki co, na chaosie korzystają krzykacze (media, politycy, doniesienia). OIL przedstawia sytuację jako katastrofę, ale tak naprawdę chodzi o to, że paru kolegów straciło kontrakty. Owszem ktoś stracił, ktoś inny dostał - samo życie.
  Swoją drogą kiedy wreszcie będzie tak, że pieniądze pójdą za pacjentem tam, gdzie on chce iść leczyć?
 • Gość: krytyczny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.11, 12:08
  I tak to właśnie jest. A artykuł na zamówienie dobitnie świadczy o "niezależności" naszej prasy. Takie naciski na lokalne władze przez zachowujące się jak terroryści Izby Lekarskie oraz pewną lobbującą za nimi grupę polityków powinien być zbadany przez określone służby. A właśnie? Czy to przypadek, że taki artykuł pojawia się, gdy obraduje Sejmik?
 • Gość: fraggles IP: *.kpn.net 31.01.11, 12:19
  Problem chyba nie w tym ze ktos stracil kontrakt a inny dostal.Brak stabilizacji i pewnosci prowadzenia firmy to chyba prawdziwy problem.Jak inwestowac pieniadze jesli nie jest sie pewnym co zdarzy sie jutro,a w firmy medyczne nie inwestuje sie kilku tys zlotych tylko znacznie wieksze pieniadze.NFZ dziala wg sobie tylko znanych regul a te nie maja naprawde NIC wspolnego z dobrem pacjenta.Rzad a wlasciwie kolejne rzady nie umieja podjac decyzji o stworzeniu konkurencji dla NFZ na rynku ubezpieczen.Pozycja monopolisty powoduje ze NFZ ma wszystkich tzn i pacjentow i caly personel medyczny gleboko w d.....
 • Gość: xxx IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.11, 12:52
  Kolega fraggles chciałby zarabiać jak "prywatny", a prowadzić firmę jak "państwowy", co to nie musi martwić się o konkurencyjność, pacjenta traktuje jak zło konieczne, a NFZ jak dojną krowę i wszystkich robi w bambuko. Wreszcie NFZ zachowuje zasady, jednakowo traktując wszystkie podmioty. Dawniej, jak nie było konkursu, pieniążki rozdawano wg. uznania, czyli siły jaką dyrektorzy placówek mieli w światku medycznym i politycznym. Ot. taka pajęczyna.
 • Gość: fraggles IP: *.kpn.net 31.01.11, 14:11
  Nie chcialbym-gdybys kolego rzucil okiem na to skad pisze te slowa nie opwiadalbys glupot.Juz kilka ladnych lat temu dalem sobie spokoj z praca w PL,z NFZ i tym podobnymi.
  Parafrazujac dowcip NFZ "jest z gruntu zly" i powiniem miec silna konkurencje-tylko to bedzie go w stanie uzdrowic i spowodowac ze bedzie dzialal w interesie pacjentow.Monopol to droga donikad.
 • mokralupa 31.01.11, 15:57
  Gdyby NFZ traktował wszystkich jednakowo, jego urzędnicy nie uginaliby się pod presją polityków, napuszczonych jak zgraja kundli przez kolegów, którzy nagle stracili kontrakty (bo ich oferty przegrały w konkursie ofert). Już widać, że opłaca się gardłować. Zamiast dołożyć środków tym placówkom, które wygrały konkurs, planuje się dodatkowe konkursy - kontrakty dla ZOZ-ów, które w normalnych warunkach powinny zostać zamknięte, bo nie spełniają podstawowych kryteriów sanitarno-epidemiologicznych, ale za to rozpętały głośną awanturę w mediach. Podobno pacjenci piszą protesty, bo się przyzwyczaili.... Bzdura, piszą, bo im w wielu poradniach dyktują formułki protestu, gdyby wiedzieli jak powinna wyglądać prawdziwa przychodnia zdrowia i jak może i powinien być traktowany pacjent - z całą pewnością szukaliby opieki u tych nowych.
 • Gość: artur mizera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 20:04
  tym razem prosze sobie usunąc żylaki odbytu w Tuchowie,Zakopanym lub na siemieradzkiego
 • Gość: alfo IP: *.net.autocom.pl 31.01.11, 16:02
  I uważam że to skandal że GW broni tych starych zapyziałych przychodni które nie dostały kontraktów. Sorry! Dzisiaj na rynku są lepsi! Mają ładne przychodnie, nowoczesny sprzęt i lekarzy specjalistów zamiast stażystów.
 • Gość: artur mizera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 20:01
  To proszę sobie zrobić ECPW w Tuchowie,Zakopanym lub w szpitalu ginekologicznym na siemieradzkiego.
 • Gość: M.Rawicz IP: *.adsl.inetia.pl 31.01.11, 20:26
  Całkiem się wam pomyliło kupowanie lub naprawa auta w tym lub innym zakładzie z leczeniem pacjenta – zwł. tego ciężko chorego, którego w jednym "sezonie handlowym" NFZ się nie wyleczy.

  Popieprzyła się wam wiedza ekspedienta o produkcie w sklepie z wiedzą solidnego lekarza o pacjencie, jego specyfice i leczeniu! To nie jest wiedza, którą się przenosi, bo lekarz, by wszystko wpisać w akta musiałby przestać leczyć i cały czas siedziałby za biurkiem pisząc epikryzę i historię choroby.

  Głupieście i fajnie, że popieracie NFZ. Jak i was to dopadnie, to może zmądrzejecie, bo wcześniej chyba nie ma szans.
  Pozdrawiam "przemądrych" ludzi "biznesu".
 • Gość: lolek IP: *.krdc.pl 01.02.11, 00:22
  Solidny lekarz? Czyli taki, który się spóźnia o godzinę, bo ma w d... wszystkich tych czekających w kolejce staruszków. A jak już przyjdzie to nawet nie umie powiedzieć przepraszam.
  Nikomu nic się nie popieprzyło. Sorry jeśli nie kupi sobie Pan doktor w tym roku nowej fury za nasze składki. Trzeba może trochę popracować (nad sobą) i jednak prowadzić starannie dokumentację, bo się później nie pamięta, jakie leki już pacjent brał a jakie jeszcze nie.
 • Gość: Pacjentka IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.02.11, 00:58
  Pop.ieprzyło się coś, owszem, ale tobie. Przypominam, że mówimy o państwowej służbie zdrowia, gdzie na kontakt ze specjalistą można liczyć raz na 3-4 miesiące - przez 10-12 minut. A moja historia choroby to równoważnik 7-8 stron A4 drobnym maczkiem. W ciągu tych 10 minut lekarz nie ma szans tego dokładnie przeczytać, więc albo ma to w głowie bo zna mnie na wylot, albo mi nie pomoże, bo zajmie się wyłącznie czytaniem. Albo zacznie mnie leczyć na chybił-trafił - dziękuję, postoję. Zmiana lekarza co rok-dwa według widzimisię NFZ nie wchodzi w rachubę, bo byłaby równoznaczna z zaniechaniem leczenia. To jednak różni się cokolwiek od zmiany dostawcy internetu, wyobraź sobie.
 • astrum-on-line 01.02.11, 01:48
  Gość portalu: Pacjentka napisał(a):

  > Pop.ieprzyło się coś, owszem, ale tobie. Przypominam, że mówimy o państwowej sł
  > użbie zdrowia, gdzie na kontakt ze specjalistą można liczyć raz na 3-4 miesiące
  > - przez 10-12 minut. A moja historia choroby to równoważnik 7-8 stron A4 drobn
  > ym maczkiem. W ciągu tych 10 minut lekarz nie ma szans tego dokładnie przeczyta
  > ć, więc albo ma to w głowie bo zna mnie na wylot, albo mi nie pomoże, bo zajmie
  > się wyłącznie czytaniem. Albo zacznie mnie leczyć na chybił-trafił - dziękuję,
  > postoję. Zmiana lekarza co rok-dwa według widzimisię NFZ nie wchodzi w rachubę
  > , bo byłaby równoznaczna z zaniechaniem leczenia.


  Hm.... naprawdę jest jakiś lekarz, który widząc pacjenta co cztery miesiące i mając dla niego 10 minut czasu pamięta co pacjentowi dolega? Toż to byłby fenomen pamięci na skalę światową. I jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, ilu pacjentów przyjmował pomiędzy jedną a druga twoją wizytą.


  --
  matematycznie.blox.pl
  Blog, w którym różne zagadnienia matematyczne podawane są w prosty, przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.
 • Gość: Obserwator 2011 IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.11, 11:26
  Z tego artykułu rozumiem, że NZOZ "Popiela" nie dostał kontraktu na chirurgię jednego dnia. W związku z tym jeżeli mają zastrzeżenia co do zasad kontraktowania to bardziej wiarygodnie by było gdyby na temat sprzętu potrzebnego do zabiegów w chirurgii jednego dnia wypowiadał się niezależny konsultant np. z Gdańska a nie prof. Jerzy Wordliczek, były podwładny prof. Popieli. Ale cóż mieszkamy w Krakowie i właśnie tak wygląda tu medycyna!
 • Gość: artur mizera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 19:51
  kolega obsrywator jakby mało inteligentny zapewne były student prof. Popieli. Tak wszystkie artykuły w gazecie,dzienniku i krakowskiej zawierają informację o braku kontraktu w NZOZ Specjalistyczne Gabinety Lekarskie POPIELA Kraków oś.Witkowice Nowe 53 tel.12 415-09-05 dlatego zapraszamy na konsultacje i zabiegi płatne.
  Zdecydowana większość lekarzy pracujących w Krakowie,a kończących dawną Akademię Medyczną a potem Collegium Medicum jest albo byłymi podwładnymi ,albo byłymi studentami prof. Popieli
 • Gość: rozbawiona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 22:48
  Prof. Jerzy Wordliczek wypowiada się w sprzeczności do konsultanta krajowego. Ba, jego jaśnie Popielowe zdanie (szkoła krakowska -:))) jest ewenementem w skali kraju, gdzie nikt nie zgłasza zastrzeżeń co do przyjętego rozwiązania, więc?
 • Gość: artur mizera IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.11, 20:27
  Chyba wszyscy zainteresowani wiedzą jak się powołuje konsultantów krajowych i wojewódzkich tak jak panią Bulanowską na dyrektora
  Ten od anestezjologi jest zapewne sława światową tak jak uczelnia na której pracuje:

  Krajowy Konsultant w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  dr hab.n.med. Krzysztof Kusza, profesor UMK

  Katedra i Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy,
  Uniwersytet Mikołaja Kopernika


  Szpital Uniwersytecki im. dr Antoniego Jurasza
  ul. M.Skłodowskiej-Curie 9
  85-094 Bydgoszcz
  tel. (0-52) 585-47-50
  tel./fax. (0-52) 585-40-22
  e-mail: kikanest@cm.umk.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

  Więc koleżanko z NFZ?
 • Gość: lopek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 19:23
  PLATFORMA OBYWATELSKA
  Nr 5 Barbara Bulanowska krakow.gazeta.pl/krakow/1,35824,2913536.html
  "W Sejmie nie chce być drugą Zytą. - Nie lubię być druga, nie mam zamiaru nikogo powielać. Mój cel? Liderzy PO niech pozostaną głową partii, ja mam ambicję być jej sercem i sumieniem - wyjaśnia.

  Platforma Obywatelska Lista nr 8 Na razie w małopolskiej Platformie pełni funkcję sekretarza, jest też jedyną kobietą w zarządzie regionu. Inicjatorka powstania Klubu Kobiet PO. Dyrektor Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci, wcześniej dyrektor departamentu w Ministerstwie Zdrowia. Absolwentka wydziału filologicznego UJ, ukończyła studia podyplomowe z zarządzania ochroną zdrowia.

  Mama dwóch nastoletnich córek: Małgosi i Oleńki. "Jestem dumna z tego, że wychowałam i utrzymałam je od początku sama, nie poddając się samotności i rozpaczy oraz nie rezygnując z życiowych pasji i marzeń" - pisze o sobie. "

 • Gość: barnaba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.11, 19:34
  Żenująca niekompetencja MOF NFZ zaczyna się trochę wyżej centrala NFZ stosująca
  "prawo powielaczowe" [zarządzenia prezesa],ministerstwo zdrowia, gdzie minister
  zdrowia ze słyszenia wie jak odbywają się staże lekarzy i dlatego chce je
  zlikwidować.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9013744,_Obiegowa_opinia__odbierze_staze_przyszlym_lekarzom_.html
  Ten dyrektor małopolskiego nfz różni się od poprzednich tym że jest z nadania politycznego platformy obywatelskiej krakow.gazeta.pl/krakow/1,35824,2913536.html
  i stąd bezczelność, że koledzy z małoplskiego PO nie zrobią
  krzywdy./wojewoda,sejmik,rada miasta/ najwyżej rzucą ją na wiceministra.
  /patrz dzisiejsze głosowanie - "Komisja Ochrony Zdrowia Sejmiku
  Województwa Małopolskiego zgłosiła wniosek o odwołanie Barbary
  Bulanowskiej ze stanowiska dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego
  Narodowego Funduszu Zdrowia. Za wnioskiem głosowało 2 radnych, 1 był
  przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. Jednak obradujący wczoraj Sejmik nie
  mógł go przyjąc, gdyż Komisja nie przygotowała projektu uchwały w tej
  sprawie."/

  Ale czasem można się zawieść na kolegach z PO,którzy wieczorami piją z kolegami z PIS u kolegi z SLD.

 • Gość: śmiech na sali IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.11, 12:06
  A poprzedni dyrektorzy NFZ nie byli z politycznego nadania? Tylko, że były to inne partie. Niektorzy z nich mieli jeszcze dodatkowe namaszczenie wpływowego lobby lekarskiego i zdarzało się że łamiąc prawo byli zakuwani w kajdanki.
 • Gość: barnaba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.11, 20:31
  Niech żyje PLATFORMA OBYWATELSKA dobrodziej dający pracę pani Bulanowskiej
  ale kredytów już nie bedzie spłacać trzeba samemu się zakręcić
 • Gość: PACJENT SANATORIUM IP: *.play-internet.pl 28.02.11, 22:20
  SKANDALICZNE WARUNKI W SANATORIUM .ZŁOZYLAM SKARGE 12 GRUDNIA -DO DZISIAJ BEZ ODPOWIEDZI ,A PANI DYREKTOR PRZESUWA BEZPODSTAWNIE TERMINY,SKANDAL

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka