Dodaj do ulubionych

Lucky miał pecha do właściciela

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 20:28
Nie wiem o jakie 'przeszkody prawne" może chodzić, jezeli dotychczasowy wlasciciel zrzekł się prawa do niego. Teraz trzeba tylko szukać odpowiedniego domu dla psiaka. Powodzenia.
Obserwuj wątek
    • hanka12345 Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana sier... 12.02.11, 13:32
      Byłam obecna przy odbieraniu właścicielowi Luckiego. Płakac się chciało jak wyszedł ze swojej budy cały w ranach,. Był bardzo głodny i wychudzony, Tym bardziej to jest dziwne, bo według sąsiadów pies przedtem biegał po ogrodzie, chodził na spacery. Napewno znajdzie dobry dom, ale kuracja potrwa bardzo długo.
    • Gość: 19 Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana sier... IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.11, 10:04
      Co do PAni : " hanka12345 " Owszem pies jeszcze ku końcu listopada wyglądał dobrze był bez ran i zadbany był , wiem bo często się przechadzam tamtędy. Psa stan zaczął się psuć niedawno , pierwszy raz w takim stanie zobacyzłam psa 3 dni temu. A co do tej sytuacji trzeba teraz rozpatrzec inne. Jak bezpańskie psy biegają p[o całej mijescowości ,wieczorami strach się przechadzać , niektóre są głodne a niektóre groźne. Równiez nalezy sie przyjrzeć jak ludzie nie tyklo właściciel Luckiego traktują psa. Trzymają je na łańcuchach, albo w ciasnych kojchach w których pies ledwo zdoła sie obrócić i już jest na końcu . Dotyczy to dużych psów które podobnopowinny mieć dosyć miejsca dla siebie nawet w kojcu mimo to ze nie wychodza na spacery. Jestem zdziwniona ta sytuacja poeniwaz pies faktycznie zosatal zaniedabany ale jak pisalam wczesniej postapilo to w bardzo szybkim tempie. Zwrocic uwage nalezy tez na zawierzeta ktore leza martwa przy ulicach czy drogach. Dlaczego nikt tego nie zglasza jak widzi lezace martwe zwierzątko??? Takiemu tez nalezy sie szacunek!!!
    • lidan111 Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana sier... 14.02.11, 20:58
      To nie jest normalne, że tzw. człowiek potrafi codziennie patrzeć na cierpiące i powoli umierające zwierzę, tym bardziej, że nie jest to podstępny lis kradnący kury czy szczur lecz własny pies! Inna sprawa to trzymanie psa na łańcuchu, zwłaszcza psa w typie husky, dla którego pięciokilometrowy bieg codziennie powinien być czymś tak oczywistym jak dla nas poranna kawa czy mycie zębów. Nie rozumiem tłumaczenia, że nie było pieniędzy na leczenie psa. Ciekawa jestem gdzie ten właściciel szukał pomocy dla Luckiego. Istnieje jeszcze Towarzystwo Opieki nad Zwięrzętami i schronisko dla bezdomnych zwierząt. Gdyby nie było mnie stać na wyleczenie mojego psa spróbowałabym szukać ratunku tam. Mam nadzieję, że teraz będzie tego pana stać na zapłacenie kary za znęcanie się nad zwierzęciem i liczę, że kara będzie dotkliwa.
      • Gość: Gość Re: Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana si IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 19:06
        Potwierdzam to co wcześniej ktoś napisał, że nie tak dawno pies był w dobrej kondycji. Często widywałem właściciela idącego na spacer z psem koło mojego domu. To nie jest takie proste jak się dziennikarzom wydaje. Wątpię żeby komuś z tych zatroskanych dziennikarzy zależało na tym co z tym psem dalej będzie i czy jego stan jest wynikiem choroby czy zaniedbania. Najważniejsze są rany i dobre zdjęcie, do tego zgrabny tekst i mamy artykuł. Nie jest to co prawda pierwszy komentarz po katastrofie, ale na chleb zarobimy. W ciągu 4 dni zobaczyłem artykuł w jednej gazecie i zobaczyłem migawkę w lokalnej TV, a dzisiaj Pani redaktor z innej gazety pytała mnie co o tej sprawie wiem. Obecny stan określiłbym " Łapmy co jest w oczekiwaniu na prawdziwą tragedię".
    • Gość: @ Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana sier... IP: *.cdma.centertel.pl 16.02.11, 21:04
      właściciela nie ma powodu wsadzać do więzienia. Po co mam utrzymywać dupka. Wlepić potężną karę finansową, nie ma z czego zapłacić to zlicytować chałupę. Pieniądze przeznaczyć na schronisko. Facet ze swoją patologiczną rodziną niech zmyka po most. Rodzina przecież widziała co się dzieje z psem. Niech żrą trawę i zajęcze bobki do końca życia !

Tych sędziów i prokuratorów też powinno się od czasu do czasu przywiązać do budy, na któtkim łańcuchu i dać jednego śledzia na tydzień.
      • adfopcje1 Re: Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana si 16.02.11, 23:17
        Gość portalu: @ napisał(a):

> właściciela nie ma powodu wsadzać do więzienia. Po co mam utrzymywać dupka. Wle
        > pić potężną karę finansową, nie ma z czego zapłacić to zlicytować chałupę. Pien
        > iądze przeznaczyć na schronisko. Facet ze swoją patologiczną rodziną niech zmyk
        > a po most. Rodzina przecież widziała co się dzieje z psem. Niech żrą trawę i za
        > jęcze bobki do końca życia !
        >
        > Tych sędziów i prokuratorów też powinno się od czasu do czasu przywiązać do bud
        > y, na któtkim łańcuchu i dać jednego śledzia na tydzień.

Racja !
        A tego jednego sledzia mocno posolic zeby zdychali z pragnienia.
          • Gość: Wilia Re: Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana si IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.11, 17:18
            Własnie z wrazliwości. Czlowiek wrazliwy , odczuwa ból niewinnej, udręczonej istoty jak własny z jednej strony a z drugiej pragnie sprawiedliwości za jej krzywdę, jak za własną. Dlatego pod wpływem mocnego, a bolesnego poruszenia uczuć mówi w tak bulwersujący cię sposób. I tak należy te słowa odczytywać. Kiedy jednak dojdzie do rozprawy, winny będzie sadzony wg. obowiązującego kodeksu. A kodeks jak wiesz dla nikogo, kto zadawał innym - czy to ludziom czy zwierzętom - fizyczne cierpienie, kary w postaci zadawania fizycznego cierpienia, nie przewiduje. (oczywiście nasz, bo są takie, gdzie kara chłosty nadal istnieje).
    • hanka12345 Lucky miał pecha do właściciela. Wyskubana sier... 20.02.11, 17:51
      Dzięki mediom, że nagłaśniają sprawy znęcania się nad zwierzętami. Dzięki nim może dotrze do okrutników męczących psy na łańcuchach, uśmiercających je w bestialski sposób, głodzących koty, że to jest karalne. Za to można trafic na salę sądową. Argumenty, że trzeba kochac i szanowac zwierzęta nie zawsze trafiają do wszystkich " właścicieli" zwierząt. Jeżęli pochodzisz z tej samej miejscowości co Lucki, to koniecznie zobacz jak się tam mają psy. Podobno są tam bardzo źle traktowane.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka