Dodaj do ulubionych

Najbardziej oblegane uczelnie i kierunki

IP: *.abb.pl 14.07.11, 09:28

"Najmniej emocji przy ogłoszeniu list przyjętych na studia będzie towarzyszyło kandydatom, którzy jako jedyni zapisali się na wybrany kierunek. Na UJ jest takich kilka, m.in. iranistyka, kulturoznawstwo (ze specjalnością elektroniczne przetwarzanie informacji), filologia ukraińska czy biologia i geologia (specjalność: ochrona przyrody)"

Więcej... krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,9944352,Najbardziej_oblegane_uczelnie_i_kierunki.html#ixzz1S3tzG4md

No to autor się popisał - brakiem profesjonalizmu. Proponuje zweryfikować te informacje bo co najmniej na elektronicznym przetwarzaniu informacji ludzie czekają na listach rezerwowych.
Edytor zaawansowany
  • Gość: retoryk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.11, 09:52
    Procedura na AGH wyglądała następująco, przykład wydział Zarządzania, przy rejestracji kandydat podawał kierunek główny i alternatywny . Przykładowo próg na informatykę i ekonometrię 584 , ja miałem 570 , podałem alt.1 , próg przyjęć 500 , dla alt 1 504 , niestety nie przyjęty bo tych z deklaracja kierunku głównego było wystarczająco , oczywiście przy progu 500. Wniosek UKR odrzuca lepszych . Po co deklaracja kierunku alternatywnego ?
  • Gość: aaaaaa IP: *.skawsoft.com.pl 14.07.11, 10:12
    Na Iranistykę liczba chętnych w I turze to 55 osób. Ukraińska to 44 osoby, EPI 125 osób, biologia i geologia 36 osób. Tak jest, bredzisz panie redaktorze. Owszem, nie wszyscy, którzy się dostali wpiszą się na studia, ale jednak część osób to uczyni i kierunki jak najbardziej ruszą.
  • Gość: zzz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.11, 12:53
    Nikt nie zauważył, że wzrost rejestracji to efekt tego, że ostatni rok można studiować drugi kierunek za darmo. Masę moich znajomych się pozapisywało ot tak, bo co mam do stracenia.

Przewiduję, że w przyszłym roku liczba rejestracji drastycznie spadnie.
  • Gość: Pan Aleks IP: *.play-internet.pl 15.07.11, 17:11
    No procedura iście wybitna. Na studia II stopnia zapisałem się na 3 kierunki, żeby mieć alternatywę. Czym mnie uraczył UJ? Tym, że wszystkie egzaminy wstępne odbywają się w tym samym czasie. Równa się to brak jakichkolwiek alternatyw oraz wyrzucenie pieniędzy w błoto. Tylko jakim prawem, się pytam?
    Dodam, że informację otrzymałem dziś, czyli 4 dni przed egzaminem. W informacji zabrakło natomiast jakichkolwiek danych związanych z materiałem jaki należy na egzamin przygotować... Brawo! Lepszego sposobu na biznes bym nie wymyślił.
  • Gość: mk IP: *.dynamic.chello.pl 14.09.11, 17:50
    Chodzi o rekrutację na drugi stopień, na pierwszym na EPI jest rezerwowa, a drugi póki co ma pozostać nieotwarty. Wbrew pozorom po tych 3 latach liczba osób się bardzo zmniejsza.
  • Gość: czarek IP: *.19.165.110.osk.enformatic.pl 26.09.11, 21:16
    to jest przyszłość www.up.krakow.pl/rekrut/informator2011.php?s=II%20stopie%F1&k=27 polecam niestacjonarne, jak jesteś absolwentem np. informatyki lub innego technicznego i chcesz jednocześnie pracować. do końca września 2011 można się pewnie jeszcze zapisać. www.up.krakow.pl/fiz/projekty/projekty_2010_2011/niestacjonarne/niestacjonarne.php
  • angrusz1 26.09.11, 23:00
    ci absolwenci znajdą pracę ?

W moim mieście - 13 w kraju - jest na pęczki magistrów filologii angielskiej i nie mają pracy .
    W szkołach niż demograficzny .
    Chyba pozostaje tylko wyjazd na Wyspy .

A chemia np na Pol.Śl - świetnie tylko , że to trudne studia i szkodliwe .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka