Dodaj do ulubionych

Podgórze i Grzegórzki w strefie płatnego parkow...

IP: *.158.222.66.dyn.user.ono.com 23.02.12, 07:06
Za 10 zlotych rocznie???'Parking ,a 10€ ,moze??'to wtedy byloby miejsc a miejsc!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: dan_z_krakowa IP: *.rmf.pl 23.02.12, 07:18
    jak to wprowadzą, nie głosuję na Majchrowskiego
  • Gość: gosc IP: *.ghnet.pl 23.02.12, 07:33
    Mieszkam przy dworcu, jak wprowadzano u nas tę strefę odbyły się konsultacje na których zapowiedziałem rozszerzenie strefy. Nie trzeba być prorokiem ani geniuszem by przewidywać dalsze kroki. Jak tak dalej pójdzie wszyscy będziemy parkować pod domem za 10zł i płacić wszędzie za postój. Robi się paranoicznie.
  • Gość: pucha IP: *.187.237.4.ip.abpl.pl 23.02.12, 21:36
    To skandal, żeby za najem powierzchni pod zaparkowanie swojego samochodu płacić!
  • Gość: miałem sen IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 07:52
    Kraków w strefie płatnego parkowania!

Radni z Wieliczki zapowiedzieli konsultacje na temat wprowadzenia strefy płatnego parkowania w swoim mieście.
    Mieszkańcy Skawiny już zdecydowali!

Bareja by tego nie wymyślił :)
  • Gość: kierowca IP: *.play-internet.pl 23.02.12, 08:10
    niech każdy jeździ tylko po własnym osiedlu, dzielnicy :)
  • Gość: M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 10:26
    bardzo dobry pomysł
    przecież z Kurdwanowa do Bronowic można iść pieszo wtedy nawet MPK nie będzie potrzebne - wystarczy kilka ławek

Nasi radni z Majchrowskim na czele narobili długów - a teraz my musimy je spłacać - to jakieś NIEPOROZUMIENIE
  • Gość: Bartosz Klimek IP: *.deltavista.pl 23.02.12, 08:49
    W centrum Wieliczki już jest strefa płatnego parkowania.
  • Gość: balusz IP: *.ists.pl 23.02.12, 07:57
    Popieprzone miasto.
  • Gość: Zły IP: 212.160.172.* 23.02.12, 07:58
    Jestem za wprowadzeniem takiej strefy.
    Odkąd pojawiły się opłaty za parkowanie na Kaziemierzu nie jestem w stanie przejść chodnikiem do własnego domu. Ludzie parkują czasem nawet 10 cm od kamienicy, często stają również na przejściu dla pieszych.
    Doszło do tego, iż czasem trzeba iść ulicą ponieważ chodnik zajęły samochody.
  • Gość: kierowca IP: *.play-internet.pl 23.02.12, 08:14
    trzeba było ruszyć głowa ze będą parkować zaraz za strefa
    dobrze ze jeszcze hipermarkety stoją ;)
  • Gość: djrace IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.12, 08:35
    TEz jestem za strefa, ale nie az tak szeroką. A propo Podgórza i parkingu wzdluż Wisły to gdzie Straż MIejska, Policja ? 1,5m na chodniku, 10m od skrzyzowań czemu nikt tego nie kara ???
    A mówią, że pieniądze nie leżą na chodniku !!!
  • Gość: UFO IP: *.89.98.101.static.crowley.pl 23.02.12, 08:46
    zgłoś wykroczenie.
  • Gość: buu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 23:56
    Łatwo powiedzieć zgłoś wykroczenie. Tak właśnie zrobiłem - zadzwoniłem do Straży Miejskiej, a tam pan starał mi się wytłumaczyć, że da się przecież przejść. Na moje stwierdzenie, że nie ma wymaganych 1,5 m na chodniku, że samochody przy ul. Rollego stoją na skrzyżowaniach, pan zapytał - a gdzie mają stać. SM ma to wszystko w d.... szkoda czasu i pieniędzy na telefony do nich, bo i tak tyłka nie ruszą.
  • Gość: Adam IP: *.ceti.pl 23.02.12, 09:38
    Tylko, że to nie wina ludzi, ale głupiego miasta. Podziękuj także mieszkańcom Kazimierza, którzy przesunęli auta w Twoją stronę. Teraz Ty, chcesz je odsunąć by stały się problemem dla innych. Słusznie. Nie ma co sobie zawracać głowy, że nie ma parkingów, dobrej komunikacji, a do pracy trzeba jeździć, dzieci do szkoły wozić. W ten sposób "zastrefujemy" całe miasto i sam będziesz psioczył, że musisz bulić za to by zaparkować pod danym urzędem, kinem, czy szpitalem (tu akurat już się płaci).
    W całym tym zamieszaniu nie chodzi o Twoje dobro, ale o kolejny haracz i podatek. Dziwne, że w chwili gdy pojawiły się kłopoty z budżetem miasto w try miga wprowadza strefy.
    Mieszkam na Salwatorze. Poruszam się głównie na nogach, albo rowerem. Czasami jeżdżę autem, ale paranoja strefowa bardzo mnie wkurza. Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł, by Salwator także "uwolnić" od aut. Tymczasem po prostu czasami wystarczy nie parkować pod własnym nosem, ale kawałek dalej. Da się przeżyć, wiem to z własnego doświadczenia. A, że dużo samochodów? Dużo. Cywilizacja. Znam gorsze przypadłości cywilizacji, ale nikt na nie nie narzeka, bo wie, że to nic nie da.
    Miasto jest małe, ciasne z fatalnymi drogami, beznadziejną sygnalizacją świetlną (także dla pieszych, spróbujcie przejść na drugą stronę Alei przy kinie Kijów - współczuję osobom starszym na przykład latem stać w tym huku i smrodzie), parkingami tylko dla bogatych turystów, komunikacją która zimą nie grzeje, a latem nie ma klimy (bo za drogo) i która jest wymyślona by jak najwygodniej było urzędnikom.
    Niestety najprościej walnąć strefy. Nie wymaga to myślenia, a i przynosi realne finansowe korzyści dla budżetu. Gdyby tak jeszcze te pieniądze szły na rozwój danej dzielnicy to bym zgrzytał zębami, ale miałbym poczucie, że może się jednak nie marnują. A tak...

Marne to miasto, nadęte, zadufane w sobie i potwornie prowincjonalne...
  • Gość: Zły IP: 212.160.172.* 24.02.12, 13:00
    Częściowo się zgadzam ale...to ludzie prakują jak ostatni idiocie, a nie miasto. Przecież nie trzeba zajmować całego chodnika ani dóch miejsc. Być może gdyby parkowali z sensem, a miasto zamiast ładować pieniądze w niezidentyfikowane inwestycje zaczęło tworzyć miejsca parkingowe (wbrew pozorom da się to zrobić i tanio i z głową) nie było by takiego kłopotu ;)
    Co do dzieci- Zrezygnowałem z chęci ich posiadania ze względu na to, iż są drogie w utrzymaniu. Auta nie posiadam również. Za dużo stref, których obsługę czasem ciężko jest pojąć, drogie paliwo i brak miejsc parkingowych. Własny zad, jeśli zajdzie taka potrzeba wożę taksówką, a poruszam się w 99% przypadków pieszo lub komunikacją.
  • Gość: krak IP: *.biprostal.com.pl 23.02.12, 08:15
    Po co się rozdrabniac, całe miasto objąc płatnym parkowniem
  • Gość: wanda IP: *.bec0de.com 24.02.12, 20:16
    Gość portalu: krak napisał(a):
    > Po co się rozdrabniac, całe miasto objąc płatnym parkowaniem

I to jest strzał w dziesiątkę. Strefę wprowadza się tam, gdzie brakuje miejsc parkingowych, a brakuje w całym Krakowie. Kiedyś strefa była tylko w ścisłym centrum i to było dobre rozwiązanie, należało tylko wprowadzić odpowiednią ilość podstref, aby mieszkaniec strefy nie miał prawie darmowego parkowania w całym centrum.
  • Gość: Nie rozumiem IP: *.acn.waw.pl 23.02.12, 08:21
    Nie mogę czegoś zrozumieć . Widziałem nie raz na Grzegorzkach czy Starym Mieście samochody z identyfikatorem mieszkańca strefy C czy B a na tablicach RJS RJA . Nie rozumiem miasto boryka się z problemami finansowymi a pozwala na takie absurdy . Ktoś płaci podatki w innym mieście OC i inne rzeczy a na prawdę jest mieszkańcem Krakowa często nawet Ruczaju i innych osiedli a identyfikator ma na kogoś . Absurd .
    Nie rozumiem dlaczego zaś mieszkaniec od pokoleń mieszkający np w Podgórzu czy Śródmieściu musi płacić 120 zł rocznie za to że pod swoim domem chce normalnie zostawiać auto . ZIKIT rządzi hi.
  • Gość: noone IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.12, 08:21
    Gratuluję pomysłu.
    Oczywisty bezsens.

Drodzy mieszkańcy - chcecie strefy? To wam zrobią. ALE:

- ci z Was, którzy wynajmują mieszkania stracą sporo potencjalnych najemców - kto wynajmie mieszkanie BEZ parkingu????

- macie 2 - 3 samochody w rodzinie? No to pierwszy za 10 /rok zł, drugi i trzeci po 250 zł /msc

Drodzy właściciele sklepów/knajp/zakładów usługowych - kto do Was przyjedzie jak jeszcze będzie musiał zapłacić za parking ?????

• Gość: Krakus IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 09:24
    > Drodzy właściciele sklepów/knajp/zakładów usługowych - kto do Was przyjedzie ja
    > k jeszcze będzie musiał zapłacić za parking ?????

Później lament, bo hipermarkety zabijają drobny biznes...
  • Gość: zirytowany IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.12, 16:08
    > Później lament, bo hipermarkety zabijają drobny biznes...

Dokładnie. Pod hipermarketem parking jest za darmo.
  • thomos85 23.02.12, 13:20
    Prezentujesz typowo kombinatorską postawę. Jak już to strefa uderzy w wynajmujących mieszkania bez umowy (i bez płacenia podatków). No bo jak ktoś wynajmuje mieszkanie legalnie to ma zameldowanie i może wykupić abonament. Swoją drogą to nawet dla kombinatorów nie będzie tak źle bo bez umowy mieszkania najczęściej wynajmują studenci a oni rzadko mają samochody...
  • Gość: noone IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.12, 16:05
    thomos85: mylisz się. W każdym zdaniu.

> Prezentujesz typowo kombinatorską postawę. Jak już to strefa uderzy w >wynajmujących mieszkania bez umowy (i bez płacenia podatków).

Umowę do US zgłasza obecnie 90% wynajmujących - podatek jest 8,5% - dla własnego bezpieczeństwa.

> No bo jak ktoś wynajmuje mieszkanie legalnie to ma zameldowanie i może wykupić >abonament.

I tu zapytam Cię - odpowiedz szczerze: czy zameldowałbyś we własnym mieszkaniu na stałe obcą osobę???? A na tymczasowy meldunek identyfikatora NIE DOSTANIESZ !!!

> Swoją drogą to nawet dla kombinatorów nie będzie tak źle bo bez umowy mieszkania > najczęściej wynajmują studenci a oni rzadko mają samochody...

Studenci mają samochody. Przynajmniej połowa z nich. Przejedź się na miasteczko studenckie AGH to zobaczysz.

pozdrawiam.

• Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.12, 01:33
    co za pierdoły, jak to nie dostaniesz abonamentu na tymczasowy meldunek??? też jestem wynajmującym i z abonamentu mieszkańca - tymczasowego - za 10 zeta korzystam. najpierw się doinformuj a potem zacznij biadolić
  • Gość: noone IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.12, 16:17
    gosc: masz rację, nie doczytałem.
  • Gość: xmen IP: *.ip.netia.com.pl 23.02.12, 17:01
    Studenci mają rzadko samochody?... buahaha
  • Gość: Krakus IP: 77.236.5.* 25.02.12, 20:16
    Wynajmuję mieszkanie, mam umowę, odprowadzam podatek, ale na żadne zameldowanie na stałe się w życiu nie zgodzę.
    A drogi misiu, na tymczasowe to sobie karnetu na strefę nie kupisz....
  • Gość: Rysio IP: *.89.98.101.static.crowley.pl 23.02.12, 08:27
    Dlaczego mieszkańcy okolicy są bardziej uprzywilejowani od mieszkańców całego miasta? Przecież ten teren na którym parkują jest publiczny! Dlaczego jest taka nierówność społeczna?
  • Gość: ANO TYS PROWDA IP: *.acn.waw.pl 23.02.12, 08:31
    BO ZIKIT rzadzi !
  • Gość: krakowianin IP: *.noc.fibertech.net.pl 23.02.12, 08:31
    Proponuje objąć strefą cały Kraków - załatamy dziurę budżetową m.Krakowa oczywiście radni zwolnieni z pociotkami z opłat bo oni tam pracują i im się należy .
    A teraz może przejdźmy do rzeczywistości o to parę przykładów jak marnowane są publiczne pieniądze
    1.Armia urzędników w UM Krakowa często sami co mają robić - przerost zatrudnienia
    2.Czy wiecie że jeżeli umrze bezdomny jego ciało w prosektorium często leży w granicach 6 miesięcy do tzw zbiorowego pogrzebu za chłodnie płacimy my. Zamiast pogrzeby organizować raz w miesiącu
    3.Wysyłanie urzędników z pismami o podatku od nieruchomości - od czego jest internet
  • Gość: x IP: *.home.aster.pl 23.02.12, 08:33
    Brawo! Widać że urzędnicy wciąż nie potrafią uczyć się na błędach. Dlaczego jest problem z parkowaniem na Podgórzu i Grzegórzkach? Każdy zdrowo myślący człowiek zaobserwował że jest to efekt wprowadzenia strefy na Kazimierzu, osoby które nie chcą płacić za parkowanie zawsze będą omijać strefę, jedynie przesuną się kawałek dalej. Drugą sprawą jest brak parkingów podziemnych w miejscach, gdzie kierowcy chcieliby zaparkować w pobliżu i dojechać tramwajem 2-3 przystanki do miejsca docelowego.
    Ciekawe za ile czasu usłyszymy że w kolejnych dzielnicach jest problem z miejscem do zaparkowania. Jednak wierzę że urzędnicy znowu staną na wysokości zdania i wcielą w życie wspaniałe rozwiązanie - rozszerzanie strefy w nieskończoność, aż dojdziemy do administracyjnych granic Krakowa.
  • Gość: SIKIT IP: *.acn.waw.pl 23.02.12, 08:41
    ILE ZIKIT OW ILU URZĘDNIKÓW JESZCZE PIJAĆ KAWĘ WPADNIE NA JAKIŚ DZIWNY POMYSŁ
    ZRESZTĄ JAK JEST DZIURA W JEZDNI ALBO REKLAMA WYSTAJE 10cm POZA OBRYS BUDYNKU PRZYJEDZĄ KOMISJA W SKŁADZIE 7 OSÓB . ILE JESZCZE LUDZI ZATRUDNI NIKIT - 2 duże siedziby tyle biur na tak małe miasteczko z problemami . Kraków to nie metropolia po co tylu ludzi w urzędach !! Jak jedzie samochód ZIKIT to zawsze we dwie osoby - bo musi byc komisja . Potem obradują godzinami a rzecznik w geście pingwina rozkłada bezwładnie rece w TVP ze niestety termin inwestycji nie zostanie dotrzymany .. ponieważ ( i tu zawsze wina podwykonawcy) ... a kawę pije się dalej
  • Gość: Gość IP: *.tktelekom.pl 23.02.12, 08:34
    Po wprowadzeniu strefy na Grzegórzce i Podgórzu już pierwszego dnia znaczą narzekać mieszkańcy ulic graniczących z nową strefą, ze 'parkingi' się tam przeniosły. Po konsultacjach i wprowadzeniu stref w tych ulicach zaczynają narzekać mieszkańcy ulic, które znalazły się przy granicy nowej strefy...

Pytanie, w jakim tempie osiągniemy strefę płatnego parkowania na wysokości Bronowic, Ruczaju czy Kurdwanowa?
  • Gość: Podgórze IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 08:46
    Powinni od razu zrobić strefę od Zielonek do Wieliczki i nie mieliby problemu.

Pierwsze auto kosztuje 10 zł na miesiąc a drugie faktycznie 250 ? Nawet jak cała rodzina jest zameldowana ?
  • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 08:55
    Najpierw trzeba zbudować parkingi w rozsądnych cenach
    Najlepiej całkowicie zablokować wjazd do Krakowa a bilety MPK niech będą poi 1o zł za 15 minut
    Wtedy miasto przestanie być zadłużone

Uważam że radni powinni myśleć o mieszkańcach a nie o SOBIE !!!!!!!!!!!
  • bosman_maly 23.02.12, 11:10
    Buduj.
  • Gość: jeszcze krakus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 09:17
    Nie powiększajcie już stref. I tak nie wiadomo gdzie są obecne. Nieszczęśliwe miasto - ani jeździć, ani zaparkować ,ani oddychać. Tylko RADNI wiedzą jak to robić
  • Gość: ja IP: *.betanet.pl 23.02.12, 09:27
    I bardzo dobrze - skończy się bezczelność kierowców notorycznie zajmujących cały chodnik.
    Ruszycie w końcu te tłuste, korporacyjne dupy.
  • Gość: eee IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 09:53
    Zrobić strefę od Zabierzowa, przez Skawinę, Swoszowice , Wieliczkę i Węgrzce.
    Urzędnicy będą mieli problem z głowy, strzaż miejska kase z mandatów jako uzasadnienie dla istnienia.
  • Gość: grzegorzki IP: 62.233.183.* 23.02.12, 09:56
    nie mogę się doczekać.
    znikną ci wszyscy mistrzowie kierownicy, co od 8 do 17 parkują na trawnikach, przejściach dla pieszych albo na środkach skrzyżowań w okolicy hali targowej.
    ja wyznaję prostą zasadę-nie mam płatnego parkingu w okolicy pracy w sensownej cenie, jeżdżę komunikacją miejską. jadę załatwić coś do śródmieścia/ na kazimierz- płacę 3 zł.
    dziwi mnie, że są jeszcze ludzie, którzy nie rozumieją problemu samochodów w centrum. skończymy z wieloma podstrefami i faktycznie trzeba będzie płacić za parkowanie w bieżanowie.
    i dobrze!
  • Gość: luka IP: *.multi-play.net.pl 23.02.12, 11:27
    > znikną ci wszyscy mistrzowie kierownicy, co od 8 do 17 parkują na trawnikach, przejściach dla pieszych albo na środkach skrzyżowań w okolicy hali targowej.

I tu się mylisz, wcale nie muszą zniknąć. Przede wszystkim ich już teraz tam nie powinno być, bo obecne przepisy zawarte w kodeksie drogowym od dawna zabraniają parkować np. na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. I co z tego??? To nie jest prawie w ogóle egzekwowane, chociaż czasami widać akcje straży miejskiej zakładającej blokady. A jak ktoś zaparkuje auto w takim miejscu w strefie płatnego parkowania to wcale nie musi płacić za parkowanie, bo parkuje nielegalnie. Nawet więcej - jest głupi jeśli do tego wykupi sobie postój. Jemu należy się mandat.
  • Gość: krakus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 10:10
    Otoczcie Kraków drutem kolczastym i zróbcie skansen,na rogatkach postawcie uzbrojonych strażników i wpuszczajcie tylko zaufanych,najlepiej z legitymacjami partyjnymi.Reszta won."CHORE MIASTO"i jego mieszkańcy,którzy sami nie wiedzą czego chcą.No ale cóż -to tylko Kraków,zaściankowy ale z wielkimi aspiracjami.
  • Gość: rafal IP: *.net.autocom.pl 23.02.12, 10:33
    Kraków jest dla ludzi
    a nie dla samochodów przyjezdnych z okolicznych wiosek
    Jeśli ich stać to niech parkują i płacą.
    Rozumiesz ?
  • Gość: Iza IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 12:22
    Przyjezdni z okolicznych wiosek to wg Ciebie nie są ludzie? Bo przecież chyba nie sądzisz, że to ich samochody będą płacić same za siebie?
    Ja akurat mieszkam w Podgórzu, a płacić za parking pod domem nie chcę, bo niby dlaczego miałabym chcieć.
    Ze względu na strefę okolic rynku unikam, bo dotarcie tam zajmuje mi więcej czasu, niż dojazd na Przegorzały czy Bieżanów. Uniknąć okolicy własnego domu byłoby mi jednak niezmiernie trudno. Wygląda na to, że jedynym wyjściem jest się wyprowadzić z Krakowa i gdzie indziej zacząć płacić podatki.
  • Gość: qaz IP: *.159.53.69.static.crowley.pl 24.02.12, 18:22
    i super tylko dlaczego jako mieszkaniec muszę płacić za parkowanie pod własnym domem tego nie rozumiem, to jest czyste złodziejstwo i okradanie mieszkańców miasta.
  • Gość: x IP: *.home.aster.pl 24.02.12, 21:10
    Na osiedlach i podwórkach strefy nie obowiązują.
  • Gość: MPIO IP: 31.187.12.* 23.02.12, 10:34
    Mieszkańcy Krakowa wiedzą czego chcą . Chcą normalnie żyć dla siebie rodziny miasta , nie chcą natomiast aby Kraków stał się miejscem codziennego pobytu być może 200 tys osób spoza miasta ,które tutaj przyjeżdżają do pracy i śmiecą ,smrodzą ,zajmują miejsca parkingowe, korkują układ komunikacyjny i wyjeżdżają wieczorem do swoich domów poza Krakowem . Mieszkańcy zostają w smrodzie a oni sobie odpoczywają na świeżym powietrzu.
  • Gość: krakus IP: *.starnettelecom.pl 23.02.12, 11:05
    Pitolisz, że aż boli - mieszkach w strefie => czy chcesz normalnie w niej funkcjonować?
    - zamawiasz pizze na telefon? i pewnie chcesz żeby była szybko i ciepła - a dopłacisz roznosicielowi za parkowanie
    - kupujesz meble czy inne sprzęty - dopłacisz za dowóz i parkowanie na czas rozładunku?
    - chorujesz? - czy dopłacisz za parkowanie lekarzowi który do ciebie przyjedzie
    - nic Ci się w domu nie psuje - dopłacisz hydraulikowi za parkowanie
    - robisz zakupy w pobliżu ? - samochód z dostawą musi dojechać, jeśli będzie płacił, to towar bedzie droższy (daruj sobie głupie teksty, że dostawa może być poza godzinami, bo nikt nie będzie płacił nadgodzin pracownikowi dla Twojej wygody => jak sklep jest otwarty od 11-ej to nikt nie przyjdzie odbierać towatu o 7-ej, bo dostawca też jeździ w godzinach pracy firm)
    Czy jesteś taki głupi, ze nie rozumiesz, że nawet nie mając samochodu, zapłacisz pośrednio za parkowanie w strefie????
    - służby takie jak poczta czy TP też muszą płacić - a Ty pewnie chciałbyś aby szybko usunieto awarię telefonu? - poczekasz aż skończy się opłata nocna za strefę czy będziesz się domagał szybkiego usuniecia awarii
    Jesteś bezmyślnym, egoistycznym kmiotem ktry nie potrafi popatrzeć dalej niż koniec własnego nosa
  • bosman_maly 23.02.12, 11:15
    To ja chcę za darmo działkę ok. 1000m2 od miasta na dom, może być poza centrum.
  • Gość: rafal IP: *.net.autocom.pl 23.02.12, 11:16
    NA te twoje wydumane problemy odpowiem krótko.
    Stać mnie na dopłatę tych 3 złotych za postój.

Korzyści z tego będzie dużo więcej.
  • Gość: QVX IP: 149.156.60.* 23.02.12, 12:19
    > Pitolisz, że aż boli - mieszkach w strefie => czy chcesz normalnie w niej f
    > unkcjonować?
    Sam pitolisz.

> - zamawiasz pizze na telefon? i pewnie chcesz żeby była szybko i ciepła - a dop
    > łacisz roznosicielowi za parkowanie
    1. Roznosiciele jeżdżą skuterami.
    2. Roznosiciele parkują krótko.

> - kupujesz meble czy inne sprzęty - dopłacisz za dowóz i parkowanie na czas roz
    > ładunku?
    3 zł za h to majątek - dopłacę.
    Poza tym wystarczy dopuścić, aby takim firmom wydać pozwolenie na darmowy parking do 1 h i po sprawie.

> - chorujesz? - czy dopłacisz za parkowanie lekarzowi który do ciebie przyjedzie
    Lekarz w Izbie Lekarskiej może otrzymać specjalny identyfikator.

> - nic Ci się w domu nie psuje - dopłacisz hydraulikowi za parkowanie
    Rzemieślnik może otrzymać pozwolenie na parkowanie krótko.

> - robisz zakupy w pobliżu ? - samochód z dostawą musi dojechać, jeśli będzie pł
    > acił, to towar bedzie droższy (daruj sobie głupie teksty, że dostawa może być p
    > oza godzinami, bo nikt nie będzie płacił nadgodzin pracownikowi dla Twojej wygo
    > dy => jak sklep jest otwarty od 11-ej to nikt nie przyjdzie odbierać towatu
    > o 7-ej, bo dostawca też jeździ w godzinach pracy firm)
    Jw. - zresztą w okolicach Rynku zaopatrzenie może parkować, ale krótko.

> Czy jesteś taki głupi, ze nie rozumiesz, że nawet nie mając samochodu, zapłacis
    > z pośrednio za parkowanie w strefie????
    Wolę zapłacić odrobinę, aby mieć spokój, a nie parkowisko.

> - służby takie jak poczta czy TP też muszą płacić - a Ty pewnie chciałbyś aby s
    > zybko usunieto awarię telefonu? - poczekasz aż skończy się opłata nocna za stre
    > fę czy będziesz się domagał szybkiego usuniecia awarii
    Usunięcie awarii trwa krótko, a służby (nie mówiąc już o Straży, Pogotowiu) etc. nie mogą dojechać z powodu takich, jak ty, którzy zastawiają uliczki.

> Jesteś bezmyślnym, egoistycznym kmiotem ktry nie potrafi popatrzeć dalej niż ko
    > niec własnego nosa
    Akurat to pasuje do ciebie.
    Problem stanowi bowiem parkowanie tych, którzy parkują na kilka h, bo pracują niedaleko, idą do restauracji etc. U takich osób samochód to element autolansowania się, bo przecież otoczenie musi widzieć, że np. "krakus" przyjechał do pracy starym (> 12 lat) VW TDI z przebiegiem 180000 km po dziadku z Niemiec.
  • Gość: Iza IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.12, 12:31
    Ja też parkuję na pewnej uliczce w Podgórzu po wiele godzin, ba - dni całe, ale nie dlatego, że chcę się lansować swoim samochodem, tylko dlatego, że w przedpokoju samochód mi się nie mieści, a parkować kilka dzielnic od domu byłoby lekkim absurdem.
  • Gość: gość IP: *.ibd.gtsenergis.pl 23.02.12, 13:30
    dajcie spokój!!!!!!!!! 10zł miesięcznie za auto - a ile kosztują wasze samochody miesięcznie? paliwo itp itd... myślę że min 500-1000zł a straszne larum podnosicie o 10zł - ŻENUJĄCE!! Też mieszkam w Podgórzu i jak wydam 10zł za parkowanie to z głodu nie umrę! ...i te wszystkie teksty o lekarzach i hydraulikach dojeżdżających - śmieszne doprawdy!! Nie słyszałam żeby w ostatnich miesiącach było więcej zgonów na Kazimierzu z powodu trudności w zaparkowaniu przez lekarzy...
  • bosman_maly 23.02.12, 13:31
    Mnie się graty w mieszkaniu ledwo mieszczą a nie wystawiam ich na ulicę. Twój samochód twój problem.
  • thomos85 23.02.12, 13:25
    A ty jesteś DEMAGOGIEM.
    1) Dostawca pizzy z reguły jeździ na skuterze (zresztą teraz i tak nie ma gdzie zaparkować więc jest większy problem)
    2) Meble z reguły kupuje się raz na kilka lat a ich dostawa trwa kilkanaście minut (oj straszne muszą być koszty parkowania samochodu dostawczego przez tak długi czas)
    3) Nie mam pojęcia jak jest rozwiązany problem z parkowaniem samochodów dostawczych ale jeszcze nigdy nie widziałem aby jakiś miał identyfikator strefy
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 14:12
    Z przyjemnością dopłacę i dodam tylko, że mam dwa samochody i dwa garaże...
    pozdrawiam...
  • ddtt 27.02.12, 15:33
    No to przygotuj się na wydatki - parkowanie za 10 zł/mies przysługuje tylko na 1 samochód na lokal. Każdy następny abonament to 250 zł/mies.
  • Gość: krakus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 17:11
    do MPIO-tylko te około 200 tyś.przyjezdnych zostawia w Krakowie codziennie kilka mln. zł w sklepach,usługach itd.co pozwala tzw Krakowianom i miastu żyć.Na całym świecie w miastach żyją ludzie i jakoś nie mają problemów z samochodami,przyjezdnymi ,turystami.Tylko w Krakowie urasta to do rangi narodowego problemu.Jeżeli komuś przeszkadza mieszkanie w Krakowie to niech się z niego wyprowadzi na prowincję i zazna lepszego życia,czystszego powietrza i spokoju.
  • Gość: rafal IP: *.net.autocom.pl 23.02.12, 17:57
    W miastach europy zachodniej ogranicza się ruch samochodowy w centrum.
    Promuje się za to komunikację publiczną, ruch pieszy i rowerowy. Bez smrodu, hałasu, korków.

Dla przyjezdnych są parkingi P&R przy stacjach kolejowych pętlach autobusowych i tramwajowych.
    To działa.
  • Gość: x IP: *.home.aster.pl 23.02.12, 18:21
    Najpierw komunikacja publiczna, później ograniczanie ruchu. U nas póki co lepiej ograniczać ruch i parkowanie, nie dając nic w zamian.
  • Gość: voxpopuli1 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 00:24
    "Najpierw komunikacja publiczna, później ograniczanie ruchu. U nas póki co lepiej ograniczać ruch i parkowanie, nie dając nic w zamian. "
    wiele w tym mieście można i należy krytykować, ale komunikacja nie jest najgorsza.
    Kiedyś uczestniczyłem w tzw Święcie ul. Felicjanek i ... jej mieszkańcy żądali darmowego parkowania swoimi samochodami pod kamienicą!
    No cóż 1 stara wąska kamienica długości max 2,3 samochodów, a stałych lokatorów z samochodami w tej 1 kamienicy jest więcej niż długość całej ulicy ! I co teraz? Ludzie mało używają głowy do czego jest przeznaczona.
    A i Europę objeżdżają i nic nie widzą jak inni żyją i mieszkają.
    A u nas w Polsze dać pozwolenia na duże nadbudowy, dobudowy rozbudowy i do tego parkingi za darmo.
  • Gość: x IP: *.home.aster.pl 24.02.12, 12:43
    Nie jest najgorsza? Chyba w "starych" dzielnicach i to też nie zawsze.
  • Gość: jadzia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.12, 08:42
    Komunikacja miejska w Krakowie działa może w centrum i w ciągu tygodnia, gdy często i gęsto jeżdżą tramwaje. Autobusy np na Kliny jeżdżą raz na pół godziny, poza godziną szczytu rano, i paroma dodatkowymi kursami po południu. Do tego przesiadka jest gwarantowana gdy się chce dotrzeć na północną stronę KRK. Tłumaczę sobie ten marny stan komunikacji tak, że długoletni pracownicy UM i ZIKiT nie mieszkają w nowych dzielnicach więc problemu dla nich nie ma. Jakość komunikacji miejskiej na Klinach i Górce Narodowej została oceniona negatywnie w ankiecie rok czy dwa lata temu, ale ZIKiT zignorował tą informację.

Gdyby komunikacja miejska była lepsza, i były bezpieczniejsze ścieżki rowerowe, to spora część mieszkańców zostawiłaby auta w domu i problem z parkowaniem w centrum zniknąłby.
  • Gość: voxpopuli1 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 00:10

wreszcie obiektywny i dobry komentarz
  • Gość: voxpopuli1 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.12, 00:13
    "W miastach europy zachodniej ogranicza się ruch samochodowy w centrum.
    Promuje się za to komunikację publiczną, ruch pieszy i rowerowy. Bez smrodu, hałasu, korków.

Dla przyjezdnych są parkingi P&R przy stacjach kolejowych pętlach autobusowych i tramwajowych.
    To działa. "
    Wreszcie obiektywny i dobry komentarz
  • sekendlajf 02.03.12, 01:15
    Odpowiadasz na:
    ciemnoty, zacofania, ograniczenia umysłowego etc.
    Niech zgadnę, mieszkasz w komunalnym mieszkaniu w centrum, a Twoim jedynym wkładem w miasto i jego rozwój jest wielka psia kupa jaką pozostawi raz - dwa razy dziennie na tych skrawkach zieleni, twój pies karmiony z oszczedniości (krakowskiej) makaronem i starym chlebem.
    Nie masz samochodu, roweru, żyjesz przeszłością i opowieściami prababki i ciotek, co to panie dziejaszku urodziły się jeszcze za CK władzy - wtedy to byłu złote czasy...
    Oczywiście pracujesz na państwowej posadzie przerzucając kupki papierów z biurka na biurko, zdychając z zazdrości, że innym się powodzi - tym okropnym innym, przyjezdnym,temu chamstwu spoza Plant, które ośmieliło się - mimo wszystko w tym grajdole budować rachityczny kapitalizm XXi wieku wbrew takim upiorom i wydawać swoje zarobione pieniądze w sklepach, multipleksach, knajpach.

To miasto jest straszne. Zamknąć , otoczyć murem i prowadzić wycieczki z pogadankami o potworach krakowskich.

Gość portalu: MPIO napisał(a):

> Mieszkańcy Krakowa wiedzą czego chcą . Chcą normalnie żyć dla siebie rodziny mi
    > asta , nie chcą natomiast aby Kraków stał się miejscem codziennego pobytu być m
    > oże 200 tys osób spoza miasta ,które tutaj przyjeżdżają do pracy i śmiecą ,smro
    > dzą ,zajmują miejsca parkingowe, korkują układ komunikacyjny i wyjeżdżają wiecz
    > orem do swoich domów poza Krakowem . Mieszkańcy zostają w smrodzie a oni sobie
    > odpoczywają na świeżym powietrzu.
  • psychopatolog 23.02.12, 10:55
    Jazda samochodem nie jest obowiązkowa. Kazimierz czy Podgórze to ciasno zabudowane centralne dzielnice, gdzie WIĘKSZOŚĆ porusza się pieszo lub MPK, w czym prywatne samochody wybitnie przeszkadzają, a przy polskiej "kulturze" jazdy dodatkowo są sporym zagrożeniem. Jeśli naprawdę ktoś tak bardzo potrzebuje się zapychać wspólną przestrzeń to niech nie sępi tych kilku zetów za to, że zapycha ulicę, smrodzi i truje - choćby dlatego najbardziej zanieczyszczone miasto Polski powinno bezwzględnie ograniczać ruch samochodowy w centrum.
    Jeśli już ktoś korzysta z internetu, to zamiast wylewać pretensje zaściankowego furmana niech lepiej poczyta sobie o polityce transportowej w Europie. Wszędzie tam, gdzie ograniczono ruch samochodów, ludzie sobie to chwalą. Wizje beztroskiej motoryzacji z epoki Gierka lepiej sobie odpuścić.
  • Gość: hmm IP: *.net.autocom.pl 23.02.12, 10:56
    a pani Kasia coś innego w tej radzie robi, czy tylko dobrze robi sobie i sąsiadom wprowadzając strefę i abonamenty za pół-darmo?
  • thomos85 23.02.12, 13:28
    Ona ma dbać o mieszkańców Krakowa, którzy na nią głosowali a nie o przyjezdnych mieszkańców Wieliczki, Myślenic, Olkusza i innych okolic Krakowa, którzy zastawiają nasze miasto swoimi samochodami a podatki płacą u siebie.
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 13:56
    Dokładnie tak...
  • Gość: kazek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.12, 08:47
    Zauważ, że inni mieszkańcy Krakowa, np. Bronowic przyjeżdżający na Podgórze również będą musieli płacić za parkowanie. Abonamenty zdejmą tylko część obciążeń i będą się z nich tylko urzędnicy mając uzasadnienie swojej egzystencji.

Kraków potrzebuje przede wszystkim lepszej komunikacji miejskiej obejmującej całe miasto, a nie tylko stare dzielnice.
  • Gość: gh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 11:43
    Sugeruję Idiotom z ZIKIDu i UMK, by wprowadzili strefę płatnego parkowania na terenie całego miasta Krakowa - Palanty !!
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.02.12, 13:21
    NO TO DO WIDZENIA!!!
  • Gość: krakus IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.12, 13:36
    Oczywiście że wprowadzić strefy parkowania.
    Po Grzegórzkach się nie da obecnie przejść, tyle jest aut.
    A płatne parkingi stoją puste.
    Wczoraj pod Domem Turysty stały może trzy auta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka