Dodaj do ulubionych

Plac Kossaka rozjeżdżany przez samochody

IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.12, 08:57
Polaczki zasrywanie własnego gniazda mają już we krwi.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Aga IP: 31.187.12.* 10.03.12, 09:06
  Do autorki artykułu .

  Dlaczego pisze Pani ,że ZIKiT wspólnie z Biurem................... skoro to biuro to jest komórka ZIKiT . Nazwę biura tylko sobie zerżnęli od poprzedników ,ale to nie jest osobna instytucja ,chociaż do niedawna od samego początku istnienia strefy czyli od 1988r biuro strefy prowadziła firma zewnętrzna . Ponadto warto przy okazji się zastanowić , dlaczego prezydent nie polecił straży miejskiej kontrolowania strefy i pomimo ,że mają oni kompetencje do nadzorowania wszystkich zdarzeń w zakresie ładu i porządku czyli od parkowania na zieleńcach ,braku biletów parkingowych po porządek i pijaczków , zlecił sprawdzanie biletów parkingowych firmie ochroniarskiej . Nie rozumiem czym gmina kierowała się w tym przypadku .Ponadto czynności w zakresie dokumentowania wykroczeń prowadzi organ do tego upoważniony , który nie może ich zlecać firmom ochroniarskim .Z treści Pani artykułu w końcu nie wiadomo kto będzie sporządzał dokumentację czyli czy urzędnicy ZIKiT czy kontrolerzy czyli firma ochroniarska .W ogóle dość cieniutko Pani sobie radzi ze sprawą i właściwie poprzestaje na przepisaniu tego co powiedział rzecznik a w mojej ocenie decyzje urzędników ZIKiT pozostawiają bardzo wiele do życzenia .Warto było wyjaśnić czytelnikom,dlaczego od 2003r , gdy dokonano oznakowania miejsc płatnych w strefie , straż miejska nie karała kierowców parkujących poza znakami nie tylko na Pl.Kossaka ale w całej strefie mandatami pomimo ,że jest to wykroczenie a straż miejska ma ustawowy obowiązek reagowania w takich przypadkach .Przez 9 lat kombinatorzy ,którzy wiedzieli o tym ,że strażnicy i urządnicy im nic nie zrobią parkowali poza znakami D-18 unikając opłat i dopiero teraz , po tylu latach urzędnicy obudzili się i trąbią jakby wynaleźli proch. Wieloletnie zaniedbania w tym zakresie naraziły gminę na finansowe straty .Sami się do błędów nie przyznają a dziennikarze jak widać piszą wszystko co im wcisną.
 • Gość: Agnieszka IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 12:53
  Pani Ago, po pierwsze nie ma możliwości karania za parkowanie na trawnikach a jedynie w przypadku zniszczenia zieleni. Lub prościej, pojazd parkujacy na klepisku nie niszczący fizycznie zieleni parkuje prawidłowo. Po drugie straż miejska z racji swojej niewielkiej liczebności i ogarniczonych uprawnień jedynie wspiera a raczej uzupełnia działania policji. Dlaczego więc uważa pani że to wina nielicznej grupy pomagierów a nie jednostki powołanej w tym celu i wielokrotnie liczebniejszej czyli Policji? Brak odwagi? Mam w rodzinie strażnika i wiem że musi pracować do 67 lat, nie jest słuzbą mundurową, nie ma przywilejów jak policjanci. Rozwiążmy straz miejską która wyłacznie dzieki kasie Prezydenta funkcjonuje i zajmuje sie tym czym nikt nie chce się zająć. Kogo wówczas Pani oskarży.
 • Gość: Rubin IP: *.ists.pl 10.03.12, 09:18
  Mówiąc bez ogródek- chodzi o podreperowanie kasy miejskiej a nie o estetykę Placu Kossaka.
  Miasto nie radzi sobie z problemem parkingów, najlepiej ustawiać znaki zakazu, to łatwe i nie wymagające wysiłku.
 • Gość: balusz IP: *.ists.pl 10.03.12, 09:24
  1) Gdyby parking na Groblach miał ceny rynkowe to i frekwencję miał wiekszą.
  2) Nie ma przepisu zakazującego stawania za znakiem. Więc ZIKIT może sobie odholowywać własne auta i tyle.
 • Gość: ? IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.12, 09:59
  balusz, masz jakieś problemy logiczno-nazewnicze :-)

  parking na Groblach to chyba ma ceny rynkowe ?

  Regulowane to by były gdyby je ustalał Minister Infrastruktury, albo chociaż
  Prezydent Krakowa....
 • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 10:07
  Niezły tok myślenia,
  Pójdę do ciebie, nabrudzę ci na wycieraczkę
  i powiem że jeśli w toaletach były by ceny rynkowe to bym
  z nich skorzystał.
 • Gość: wini IP: 195.150.224.* 11.03.12, 18:30
  > 1) Gdyby parking na Groblach miał ceny rynkowe to i frekwencję miał wiekszą.

  5pln/h to nie cena rynkowa? Jak cię nie stać to nie przyjeżdżaj do miasta

  > 2) Nie ma przepisu zakazującego stawania za znakiem. Więc ZIKIT może sobie odho
  > lowywać własne auta i tyle.


  Poza art.49 Prawa o ruchu drogowym ....
  Ciekawe gdzie wy barbarzyńco kupujecie prawa jazdy, bo przecież nie dostajecie ich znajomość przpisów która ogranicza się "co? ja k ... nie mogę? ja mogę! precz z pieszymi!"
 • Gość: Asd IP: *.182.252.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.03.12, 09:56
  Oczywistym jest, że parking z prawdziwego zdarzenia w tym miejscu jest niezbędny. Podobnie jak kilka przejść podziemnych.
 • Gość: krakós IP: *.kpn.net 10.03.12, 13:00
  Oczywistym jest, ze przejscia podziemne w promieniu 10 km od Rynku nie maja prawa powstawac.
 • Gość: gali IP: *.nsystem.pl 10.03.12, 12:06
  Plac Kossaka to dokładnie to z czym kojarzy mi się polska (specjalnie używam małej litery ,gdyż to państewko jest śmieszne) : klepisko , brak trawy, samowolka , kult samochodu......trzeci świat
 • Gość: krakós IP: *.kpn.net 10.03.12, 12:55
  Wybrac prywatna firme, lub grupe firm i zlecic im te sprawe. Niech dokumentuja zlamanie prawa, odholowuja pojazd, a kierowca niech pokrywa koszty + solidny zysk dla firmy. Trzeba tylko pozwolic dzialac takiej firmie bez udzialu Policji czy SM, czyli udzielic jej jakiegos pelnomocnictwa. Firma bedzie chciala zarabiac, wiec karani kierowcy beda musieli duzo placic za te usluge.

 • Gość: Puk, puk w główkę IP: *.centertel.pl 10.03.12, 13:31
  Słuchaj Panie Hamarnik, jakżeś Pan zrobił zajebiście drogi parking podziemny, to się nie dziw że taka jest sytuacja. Proponuję, żebyś Pan sobie sam stawiał samochód, na stałe w podziemnym parkingu. Pana budżet domowy na garnuszku Urzędu Miasta to może wytrzyma, przeciętnego człowieka ze średnią krajową na pewno nie, więc przestań Pan chrzanić farmazony!!!
 • Gość: rafal IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 13:56
  Nie stać cie na parkowanie to zostaw samochód w domu a nie rozjeżdżaj komuś zieleń. Koszt parkowania to też koszt utrzymania samochodu.
 • Gość: eh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.12, 13:54
  "... wychwytywać przypadki łamania znaków drogowych w strefie"
 • Gość: sid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.12, 00:01
  Na parkingowych ignorantów polecam samochodowy email - www.klaksonik.pl - ślad w sieci pozostanie na długo..
 • Gość: studentPK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.12, 03:23
  Odnosnie Placu Kossaka moge powiedziec, iz studenci Politechniki istytutu architektury krajobrazu, wykonywali projekt na wlasnie to miejsce, moze miasto zainteresowalo by sie wkoncu i wykorzystywalo ciekawe propozycje jakie moga miec studenci.
 • urbanizm 11.03.12, 08:09
  Widać dobitnie, że budowanie parkingów podziemnych w centrum, przy obecnej mentalności polskich kierowców jest całkowicie bezsensowne. Po co budować parking, który przy cenie ok 5zł/h ledwo osiąga nikłą rentowność, jeśli i tak spora część kierowców woli niszczyć publiczne mienie, aby tylko zaoszczędzić 2zł/h...
  Daliśmy kierowcą marchewkę, czas użyć obecnie kija...
  --
  Spaliny samochodowe są główną przyczyną astmy.
  Już co dziesiąte dziecko w Polsce jest chore na astmę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka