Dodaj do ulubionych

Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 07:20
najlepszym rozwiązaniem są taczki dla okońskiej i majchrowskiego
Obserwuj wątek
  • Gość: POpieram Okonia Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji IP: *.ists.pl 30.03.12, 07:22
   Trudno nie zgodzić się z racjonalnoscia tych działań wobec malejacej liczby uczniów. Popieram Okonska w tych działaniach, 50mln to bardzo duże oszczędności. Szkoda tylko ze Majcher i rada miasta puścili wcześniej 500mln na stadiony Wisły i Cracovii. Tłumaczył go mogą 2 fakty: możliwość zachęcenie do euro w Krakowie i to ze on chciał jeden wspólny stadion a rada nie zgodziła się na wspólny i trzeba było 2 modernizować.

   Powodzenia za reformę. Nauczyciele i dyrektorzy muszą zrozumieć ze tez podlegają w pewnym sensie prawom rynku ( malejące liczba uczniów) jak każdy inny pracownik którego zakład pracy traci zamówienia czy klientów.
   • Gość: Maga Re: Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 10:44
    Trzeba tylko zrozumieć, że oszczędności uderzą w dzieci i ich rodziców. Obiady: nie ma siły aby nie zdrożały, jeśli będą prowadziły je spółki - w kogo to uderzy w rodziny, które już płacą podatki w Krakowie lub w dzieci, które będą siedziały na kanapkach po kilka godzin.
    Oszczędzanie nie spowoduje zwalniania nauczycieli przedmiotowców bo klasy nawet mniej liczne muszą realizować podstawę programową. Zwalniani będą specjaliści i pracownicy niedydaktyczni: psycholodzy, logopedzi, pedagodzy i nauczyciele świetlicy. To nie poprawi jakości edukacji.
  • Gość: magistra vitae Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.03.12, 07:35
   mam nadzieję, że te połączenia to od 1,09. 2012. To jedyny wyraźny ruch w kierunku reorganizacji - MOJE TAAAAK, dla takich zmian, nareszcie coś konstruktywnego.

   Uwaga, Prezydent powiedział, że 400 nauczycieli jest na urlopach dla poratowania zdrowia. Zgadzam się, że to przesada - ew. pretensje proszę kierować do orzeczników (zwyczajny lekarz rodzinny...) i do ustawodawcy na ul. Wiejską 5 w Warszawie, a nie do dyrektorów.

   wystarczy, by o urlopie orzekał orzecznik ZUS. Część ozdrowieje natychmiast.

   To ważny przywilej dla nauczycieli - ale sposób jego realizacji fatalny. Zostaliby tylko naprawdę potrzebujący, a o to chodzi także naszemu środowisku. Jesteśmy krytyczni.

   Ostatnie - powiedział Pan, Panie Prezydencie, że ma Pan dowody, że na urlopach dla poratowania zdrowia nauczyciele pracują, co jest podstawą do odwołania nauczyciela z urlopu (Karta Nauczyciela, ustawa). Co Pan zrobił z ta wiedzą?

   Czy został powiadomiony przełożony nauczyciela (oszukującego)?
   Czy zostały wobec dyrektorów, którzy nie podjęli procedury odwoławczej z urlopu, zastosowane sankcje dyscyplinarne?

   Jeżeli nie - to to jest prokurator. Kto dowiedział się o przestępstwie, winien reagować, a jeżeli nie zadziałał, to sam popełni poważne nadużycie.

   Proszę od reakcje wobec oszustów. Inaczej za nadużycia będzie Pan odpowiedzialny.

  • krzysieq Sesja rady miasta 30.03.12, 08:43
   Jak zobaczę likwidację ZEO, lub jego gruntowną reorganizację, to zacznę popierać reformy (ale przemyślane, a nie zrobione na kolanie) w reszcie oświaty. Na razie o oszczędnościach mówi się w oświacie, a pieniądze lekką ręka wydaje się na rzeczy, bez których miasto jakoś może się obejść (hala widowiskowa, utrzymanie stadionu Wisły, modernizacja obu stadionów). Dlatego już od ponad dwóch tygodni trwa zbiórka podpisów pod petycją:

   www.petycjeonline.pl/petycja/protest-rodzicow-w-sprawie-ciec-w-krakowskiej-oswiacie/792
   Póki co jak dla mnie to żółta kartka dla magistratu.

   I jeszcze pytanie, choć już nie do prezydenta Majchrowskiego - po jakiego grzyba zrobiono tą bezsensowną reformę rozdzielającą 2 etapy edukacji na 3 (powstanie gimnazjów), skoro teraz wszystko zmierza ku temu, żeby te gimnazja łączyć - albo z podstawówkami, co od dawna ma miejsce w małych miejscowościach, albo ze szkołami średnimi, jak to teraz proponuje prezydent. Nie jestem w stanie tego pojąć...

  • Gość: POZNAŃ? Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.12, 19:58
   TAK ROZWIAZAŁ TO POZNAŃ !!! www.epoznan.pl/news-news-30785-Centralna_ksiegowosc_dla_szkol_i_przedszkoli cytat: W związku z dużą liczbą naruszeń prawa, jakich dopuszczają się księgowi szkół i przedszkoli publicznych Urząd Miasta planuje uruchomić centralną księgowość. ...Miasto zauważyło znikanie gotówki dopiero po pięciu latach. O łodiz info poszukajcie sobie sami, ale to dla ambitnego dziennikarza :)
   • Gość: kasa Re: Nadzwyczaj długa sesja rady miasta o edukacji IP: *.mynet.com.pl 31.03.12, 09:16
    Czyli w Krakowie wszyscy chcą rozwiązać ZEO, a w Poznaniu już to przerobili i teraz powołują? Wydaje mi się, że hasło, zwolnienia setki urzędasów zamiast oszczędzania na dzieciach fajnie brzmi, ale przecież w Krakowie jest chyba z 400 szkół. I tak się zastanawiam, że jak każda z tych szkół zatrudni księgowego i kogoś do organizowania przetargów (bo na tym jednak trzeba się znać) to jaka to będzie oszczędność. Może ktoś mi wyjaśni? Nie sądzę, żeby dyrektor-pedagog sam to robił...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka