Dodaj do ulubionych

Był Kraków, będzie KRK. Nowy znak miasta

IP: *.ghnet.pl 07.04.12, 08:11
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Edytor zaawansowany
  • Gość: id IP: *.home.aster.pl 07.04.12, 08:28
    >Sam powątpiewa jednak, czy przeciętny mieszkaniec Nowego Jorku lub Kanionu Kolorado będzie >tak domyślny.

Kanion Kolorado zamieszkiwany jest przez dziesiątki tysięcy często odwiedzających Polskę turystów, więc tu racja.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 08:32
    i tylko o to chodziło

• Gość: marit IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 08:42
    Dokładnie. Nie bedzie ptak, moze i sroka kalac gniazda!!!
  • studio_wyszalnia 07.04.12, 14:22
    ręce bo ponoć w tym sezonie potroiła im się liczba turystów. Dziwią się tylko, dlaczego wszyscy pytaja o jakieś spódnice czy jakieś tam sukiennice i o jakiegoś gościa o nazwisku Smok Wawelski .....
  • Gość: Korków IP: *.diggersawarness.com 07.04.12, 16:15
    "Poza tym skrót krążył w rozmowach krakowian, zwłaszcza młodszego pokolenia. - Kiedy wracasz do KRK? - można było przeczytać w niejednym SMS-ie. Teraz nieoficjalne stanie się oficjalnym."

SMS to nie rozmowa.
  • Gość: życzliwy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 17:39
    Jakie to ma w ogóle znaczenie?

To zacietrzewienie z powodu trzech literek jest tak samo nieistotne, jak samo ich wprowadzenie do materiałów reklamowych.

Nikt tego nie zauważy, poza ludźmi, którzy naprawdę bardzo się nudzą.

Proponuję zmienić temat dyskusji na czystość miasta, zanieczyszczenie przestrzeni publicznej reklamami i stan ulic.
  • Gość: xxx IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.12, 11:08
    a gdzie ku... przetarg ?
  • Gość: Whatever IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 17:44
    to prezydĘt niech sobie zmieni nazwę na Macek Jajchrowski
  • Gość: Scandal IP: *.30.82.156.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.04.12, 16:38
    Chroń nas Panie przed takimi Srokami!!!
    Kolejny przekręt na siłę!
    Ile kasy pójdzie na logo i nowe materiały.
    I to robią ludzie którzy roztrwonili dobre imię Krakowa, proszę sprawdzić w rankingu miast!
    Wybudujcie jeszcze jeden stadion i postawcie sobie pomniki za życia.
    Jak jeszcze można to miasto starców okraść???
  • eddiemaxfaktor 07.04.12, 21:44
    dokładnie tak, kasa misiu kasa.. ciekawe ile z tego prawie stumilionowego długu poszło akurat na to..
    a na dokładkę tęczowe logo [mamy grodzką posłową, mamy i tęczowe barwy - w krytyce politycznej powinni otworzyć szamapana]
    ps a kazimierzowskie K albo łacinska forma była do kitu?
  • Gość: A.D. IP: *.centertel.pl 07.04.12, 12:27
    No chyba nie masz wiedzy na ten temat to nie pisz prosze
  • kuwakaztanowa 07.04.12, 16:33
    Gość portalu: A.D. napisał(a):

> No chyba nie masz wiedzy na ten temat to nie pisz prosze

Tylko za kasę można wpaść na taki idiotyzm............
  • Gość: qtwe IP: 31.187.12.* 07.04.12, 10:06
    Miliony,miliony turystów jadą do KRK a nie do Krakowa ? Toż to idiotyzm . A idiotów w Krakowie nie potrzebujemy niech jadą lepiej do KRK a oprowadza ich skrótami Sroka.
  • Gość: paryby IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 17:59
    :)))
  • Gość: krakowianka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 08:43
    A skąd ktoś z zagranicy będzie wiedział że chodzi o Kraków ( tu w PL ) a nie o wyspę KRK ( w Chorwacji ??) .. bez sens... pl.wikipedia.org/wiki/Krk_(wyspa)
  • mieczyslawkaplicki 07.04.12, 09:03
    Zapewne autorami pomysłu są ci TKM.
  • stenrw 07.04.12, 16:20
    "są ci z TKM"
    Ja bym powiedział raczej, że z CKM
  • oryona 07.04.12, 18:25
    stenrw napisał:

> "są ci z TKM"
    > Ja bym powiedział raczej, że z CKM

ABS - y
    hłehłe
    --
    M.F.R.:
    " Trzeba umieć gwałcić swą duszę "
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 09:10
    Załamać ręce. I wypiąć się w kolejnych wyborach. Na miłość Boską, skąd oni biorą te coraz bardziej kretyńskie pomysły? "Nowoczesność" ?? ?? ?? Jaka? Gdzie? W czym? Może za chwilę prezydent podpisze zarządzenie dotyczące nakazu posługiwania się jedynie np spółgłoskami w KRKW? (w Krakowie)? Albo może pierwsze sylaby. Też będzie nowocześnie - bo krótko! To ja jeszcze poproszę, aby w ramach nowoczesnego skracania skrócić także kadencję obecnie nam "miłościwie panujących". Od dziś. W prezencie na Święta. Dla obywateli. To taki czekoladowy zajączek by był... Co Państwo na to? Pozdrawiam, i na przekór wszystkiemu - Radosnych Świąt...
  • Gość: vrn IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 17:10
    Wrocław pozdrawia KRK!:D
  • Gość: lajko IP: 213.77.117.* 07.04.12, 17:47
    chyba WrocLove :P
  • gieekaa 07.04.12, 09:10
    Po co aż 3 litery? Dwie KR wystarczą, wszyscy oszczędzą na farbie i innych materiałach reklamowych. Rozumiem że kiedy już KRK się upowszechni to prezydent będzie opisywany jako Jac Majch a pani wiceprezydent jako Magd Sro? A tradycyjnym pozdrowieniem w Krakowie będzie Yo Bro?
    Jak właściwie należy wymawiać te KRK? KaeRKa? KRyK?

"Mieliśmy potrzebę unowocześnienia graficznego wizerunku miasta"
    My czyli kto miał taką potrzebę?

• Gość: HOU IP: 31.187.12.* 07.04.12, 10:08
    A może podpisze się Ja Maj czyli w dosłownym tłumaczeniu znaczy ,że jest Majem .Ale jaja .
  • sumire 07.04.12, 09:29
    mnie się podoba. ale może to dlatego, że sama często używam tego skrótu :)
  • Gość: kopiec_Wanda IP: *.bec0de.com 07.04.12, 09:36
    No, po wypowiedzi takiego „autorytetu” jak Andrzej Duda, to wiceprezydent Sroka powinna się poważnie zastanowić nad słusznością wprowadzenia nowego logo Krakowa.
    Duda ewidentnie nie zauważa, że tu chodzi o promocję głupoty mieszkańców Krakowa. Popieram wiceprezydent Srokę. Cel z pewnością osiągnie, z krakusów będzie śmiał się cały świat. Porównywanie Krakowa do Nowego Yorku, śmiechu warte.
    A tak na marginesie, szkoda, że Duda nie został prezydentem Krakowa, wtedy to dopiero byłoby wesoło. Pewnie mielibyśmy transmisję obrad rady miasta w telewizji TRWAM. Kiedyś tych telewizyjnych transmisji chcieli radni PiS-u, ale Prezydent Majchrowski ich wyśmiał i nie zgodził się. I pewnie Kraków miałby też patronat medialny tej najlepszej i najbardziej obiektywnej telewizji.

A może tu chodzi o promocję radnych Rady Miasta Krakowa?
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:23
    j.w.
  • Gość: MammaMia IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 09:45
    Teraz wiemy, na co idą pieniądze "zaoszczędzone" na cięciach w oświacie, na likwidacji MDKów, na ograniczeniu etatów w szkołach. Nie wspominając już o długach miasta.
  • Gość: ? IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 09:53
    1 kwietnia to już chyba był...

jeżeli to nie dowcip, to tylko można skomentować

że poziom głupoty pani MASRO i pana JAMAJ

jest dosyć wysoki...

przy panu JAMAJ to może Alzheimer
    pani MASRO dosyć gruba jest to pewnie miażdżyca żył w mózgu....
  • kurzyrozumek 07.04.12, 12:32
    nic dodać, nic ująć
  • Gość: pixel IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 18:27
    wrodzony deficyt inteligencji
  • Gość: ziBITu IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 09:53
    KRK - czytaj jak: KaRetKa, szczególnie ta z psychatryka. I jeszcze do tego jakieś bazgroły, wypełniacze liter. A gdzie motywy krakowskie? Przynajmiej smoka dać, który by zjadł to całe towarzystwo wymyślaczy lub ogniem wypalił te ciacne umysły.
  • Gość: dupa666 IP: *.dynamic.mm.pl 07.04.12, 10:03
    a koszulki aj law nju jork?
  • Gość: IO IP: 31.187.12.* 07.04.12, 10:04
    Toż to głupie .
    Ale jakie ma być skoro tak głupkowato tłumaczy baba z urzędu .Jeżeli już skrót to KR ,tak jak jest na tablicach rejestracyjnych ale KRK ? Co to jest ? Ani skrót ani gramatycznie .
    Po prostu głupi pomysł .
    Można ciągnąć dalej skrótami : pre to prezydent , Mach to Mjachrowski Sr to będzie Sroka itd. Mądre to ? Idąc dalej tym tokiem myślenia to przestaniemy w ogóle rozmawiać i zaczniemy bełkotać . Raz w roku trzeba się puknąć w czoło i zamiast pierdołami zająć się ważnymi sprawami dla miasta . Chodzić się na da po chodniki zdezelowane , jeździć się nie da bo dziura na dziurze a urzędasy pierdołami się zajmują a jest ich ponoć w urzędzie KRK 3000 tysiące.
  • Gość: krak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 10:04
    Jasne, nie ma to jak promowac za nasze pieniadze przepiekna Chorwacje i jej wyspe KRK oraz wodospady KRKA. W zasadzie dobry pomysl, bo Chorwacja na to zasluguje. Natomiast autorzy koncepcji i decydenci zasluguja na cos zupelnie innego. ŻENADA!!!
  • Gość: tia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 16:42
  • Gość: miodzio IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 10:19
    Wawa lepsza od War....mało pomysłowo zadziałali w Kraku...
  • Gość: skoob IP: 94.42.173.* 07.04.12, 10:27
    Jaja...
    Skróćmy Majchrowskiego do ch.. .
  • Gość: mika IP: *.fdk.abpl.pl 07.04.12, 10:32
    kaerka? (skojarzenie z erką, albo z nerką, albo z rejestracją samochodową)
    kryk? (naprawdę głupio się wygląda jak się próbuje to przeczytać w ten sposób)
    a może z angielska - kejarkej?
    naprawdę w żadnym przypadku, nawet urodzony krakus nie domyśliłby się że chodzi o Kraków...

przy artykule o nowych logach polskich miast ktoś słusznie zwrócił uwagę że każde miasto ma przecież swój herb
  • Gość: mdgN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 10:45
    KRK czyli wyspa na Morzu Adriatyckim należąca do Chorwacji?
    Tylko po co im reklamę w Polsce robić i do tego za nasze pieniądze?
    Znów się popisał Jacek "Nie zejdę na psy" Majchrowski...
  • Gość: gościuwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 12:31
    Ano właśnie. Niedouczenie wyłazi na światło dzienne ;)
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:14
    Testy zapewne zdali celująco
  • Gość: miecz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 10:45
    o głowę. Takich głupich głów nie potrzebujemy.
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:15
    z zakazem sprawowania zajmowania stanowisk w urzędach publicznych
  • Gość: dodo IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 10:55
    Panie prezydencie kto Panu wymyślił tego potwora słownego. Jest jedna z największych głupot jaką Pan podpisał. Jako krakus od urodzenia wypraszam sobie coś takiego. A ja na Pana głosowałem. Wstyd mi.
  • Gość: CHORWAT IP: *.multi-play.net.pl 07.04.12, 11:11
    W CHORWACJI... CHORWACJA DZIĘKUJE ZA PROMOCJĘ
  • wj_2000 07.04.12, 16:29
    Czytając artykuł to samo właśnie zamierzałem napisać, ale na wszelki wypadek przejrzałem posty i - na dość dalekim miejscu, ale znalazłem!
    --
    "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
  • Gość: pfff IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 11:32
    Taka historia na dziś:

Była kiedyś taka gra - resident evil. Przekręcała się dość łatwo na prezydent debil.
    Zbieżność przypadkowa.
  • Gość: a10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 12:16
    to symbol STANU NOWY JORK, ze stolicą w Albany. Wszystkie stany mają swoje skróty będące elementem kodu pocztowego. Fajny symbol, nie ma co.
    No ale wy się na wszystkim najlepiej znacie.

Szczególnie na tym, jak kręcić lody przez znajomych.
  • kurzyrozumek 07.04.12, 12:28
    Będziemy miec KRK zamiast Krakowa, Bydzię zamiast Bydgoszczy, Wrocka zamiast Wrocławia, Wawę zamiast Warszawy itd. Będziemy używać skrótów i slangu, język polski staje się śmietnikiem i już wkrótce znalezienie kogoś używającego literackiej polszczyzny będzie graniczyło z cudem.
    Osoba z tytułem profesorskim powinna dbać o dziedzictwo kulturowe, niestety Majchrowski potrafi dbać tylko o kieszeń własną i kieszeń swoich zauszników.
  • Gość: tolek IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 17:18
  • il_pino 19.06.12, 12:31
    nikt nie zmienia nazwy, herbu i tradycji. mnie to nie przeszkadza bo atmosfera i klimat miasta jest niezmienny i to jest istotne .... a te trzy literki KRK mam w czterech i gdybym gdzieś nie wypatrzył artykułu to nawet nie zauważyłbym że coś takiego jest bo nie mam czasu na takie pierdoły
  • Gość: Adam IP: *.centertel.pl 07.04.12, 12:46
    Świetny pomysł znak KRK komunimuje do mieszkańców miasta i do turystòw na zewnàtrz, pierwszy dobry krok w kierunku odświeżenia wizerunku miasta, ale na forum wdzę wielu niezadowolonych o skostniałych podlàdach, popatrzcie na identyfokacje wielkich miast na świecie zapoznajcie się z tematem, ale Wy lubicie TRADYCYJNIE nażekać
  • Gość: Trust in People IP: *.centertel.pl 07.04.12, 13:14
    Kraków, TRADYCYJNIE nażeka że im KRK się na świat otwiera. Racja Adamie nażekać tylko potrafią i wyładowiją frustracje w swoje klawiaturki ;)
  • Gość: rtv IP: *.aster.pl 07.04.12, 16:50
    jw.
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:10
    Naucz się ortografii, a potem zbieraj głos w sprawach językowych, bo się ośmieszasz.
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 15:15
    Może się czepiam, ale nie rozumiem co znaczy "świetnie komunimuje" (kojarzy się z komuną, a to tak nie na czasie...); nie wiem, czym jest "identyfokacja" i nie mam podladów tylko poglądy... A zaś co do naRZekania (!) - każdy ma prawo wygłosić swoje zdanie, Ty - zdaje się - też...? Jeśli już, to śmiem twierdzić, iż Krakusi tradycyjnie to ewentualnie naRZekają (zwłaszcza, gdy mają powody) - nie "naŻekają" (!); wśród nas wciąż jeszcze są ludzie, którym zależy na tym, by posługiwać się językiem polskim w sposób godny i poprawnie. Szkoda, że nie wszystkim.
  • enfitta 07.04.12, 16:56
    > Może się czepiam, ale nie rozumiem co znaczy "świetnie komunikuje"

Bo to termin z semiotyki - podstawowa funkcja znaku.
    --
    Od kiedy na ziemię, tę ziemię, zstąpił duch, opuścił ją rozum.
  • Gość: Agnieszka IP: *.dynamic.chello.pl 07.04.12, 21:16
    No i znów się uczepię. Z całym szacunkiem - nie napisałam nic o "komunikuje"; napisałam o "komunimuje", o "indentyfokacji" i pożal się Boże "naŻekaniu"! Na litość -jak już ktoś COŚ tu pisze, niechże pisze poprawnie! Mam po dziurki w nosie i wyżej śmetniska, jakie się robi z mojego ojczystego języka. Ot co.
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:13
    I nawet przyimek się zgadza.
  • Gość: gośćgosć IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 18:09
    Po jakiemu to jest? Twoje znajomość polszczyzny powinna zdyskwalifikować cię z zabieranie głosy na forum publicznym. Jak się ktoś nie uczył w szkole podstawowej, niech w sprawach języka głosu nie zabiera

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka