Dodaj do ulubionych

Spójrz nocą w niebo i podziwiaj pierścienie Sat...

IP: *.aster.pl 14.04.12, 18:28
To w Krakowie już nie ma astronomów?
Edytor zaawansowany
  • Gość: ? IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.12, 20:54
    ja na ten przykład lubię - w nocy - spać...

nie nadaję się na astronoma...
  • Gość: Krakowski Astronom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.12, 22:52
    Są. Ale krakowski oddział Gazeta.pl najwyraźniej nie jest tego świadom.
    Przy okazji, w najbliższy piątek jest dzień otwarty w Obserwatorium Krakowskim: www.oa.uj.edu.pl/popularne/index.html
  • vutik 14.04.12, 23:18
    Też mi nius... były widoczne już w marcu.
    Swoją drogą jeżeli ktoś jeszcze nie oglądał, naprawdę warto. Niesamowity widok!
  • Gość: josef IP: *.aster.pl 15.04.12, 00:48
    Rzeczywiście, 15 kwietnia to świetny moment na podziwianie czegokolwiek na niebie w Krakowie, biorąc pod uwagę pogodę.
  • ludwik_7125 15.04.12, 05:22
    W drugiej połowie Marca miałem przed płd-zach oknem niezwykle jasne dwa obiekty.
    Ale to chyba były Wenus z Jowiszem. Poza tym posiadam tylko, co prawda niezłą - ale tylko
    lornetkę :( A dzisiaj chmury, deszcz.
  • Gość: Krakowski Astronom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.12, 10:23
    Ludwiku, lorneta jest bardzo dobrym startem! Polecam załatwienie dla niej wygodnego statywu. Będziesz zdumiony, jakie uzyskasz efekty. Możesz polować na obiekty katalogu Messiera. Lorneta jest do tego w zupełności wystarczająca.
  • marekcor2012 20.06.19, 23:40
    Gość portalu: Krakowski Astronom napisał(a):

> Ludwiku, lorneta jest bardzo dobrym startem! Polecam załatwienie dla niej wygod
    > nego statywu. Będziesz zdumiony, jakie uzyskasz efekty. Możesz polować na obiek
    > ty katalogu Messiera. Lorneta jest do tego w zupełności wystarczająca.

zgadza sie.. na tej stronie znajdziesz katalog messiera z ładnymi zdjęciami. Zacznij od czegoś prostego.. i w końcu samo Cię wciągnie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.