Dodaj do ulubionych

Jak urząd miasta stara się bronić parku Młynówka

13.07.12, 23:11
K... tyle lat tam spacerowałem, a teraz to chcą to zaorać? Co za zj... kraj. A pani nic nie może zrobić? A jak normalny człowiek idzie do urzędu, to też nic nie da się załatwić czasem latami. To może taką obstrukcję wobec inwestora zrobić? Jak pani ma sentyment, to niech pani pokaże jaja :) Park jest fantastyczny i unikatowy. Pozdrawiam z Warszawy (tu wcale nie lepiej, tu także wieśniaki wszystko by zabetonowali).
Edytor zaawansowany
  • Gość: xsw IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.12, 23:26
    tu jest miasto
    miasto jest od tego zeby w nim budowac budynki
    jak wam tak zel w miescie to wyprowadzac sie na wies
  • Gość: gosc IP: 62.233.160.* 14.07.12, 00:04
    Gratuluję znajomości tematu - Młynówka już dawno zasypana i jest atrakcyjnym parkiem. Parki są w mieście - nie na wsi.
  • Gość: Na wsi gorzej IP: *.aster.pl 14.07.12, 01:19
    Niestety, na wiochach podkrakowskich jest niekiedy jeszcze gorzej z tzw. planowaniem przestrzennym niż w mieście Krakowie. Wystarczy przejechać się do Ojcowskiego Parku NARODOWEGO by zobaczyć jaka tam jest PRESJA wsiowych "inwestorów" na PARK i jego ZIELEŃ. Zwłaszcza po południowej stronie Zamku Ojcowskiego w Dolinie Prądnika - obecnie ponadstuletnie zabytkowe stylowe wille zastępują "inwestorzy" jakimiś betonowo-pustakowymi monstrualnych rozmiarów koszmarnymi "domami wczasowymi"!!! A wszystko to w samym sercu PARKU NARODOWEGO - terenu, który podobno według prawa powinien być CHRONIONY przed takimi zjawiskami. Po co ten park nazywać "NARODOWYM" skoro - jak widać - króluje w nim PRYWATNY INTERES prywatnych "inwestorów" którzy interes NARODOWY mają głęboko w ... poważaniu.
  • Gość: Fab IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 10:42
    Proponuję wyciąć jeszcze Planty, Park Jordana, Park Lotników i Bednarskiego – to bardzo atrakcyjne tereny pod zabudowę. Błonia już są praktycznie gotowe – nie trzeba nic wycinać. Miasto się dzięki temu wzbogaci, będzie więcej mieszkań, które oczywiście będą tańsze, skoro zwiększy się podaż. Bo w końcu miasto jest od tego, żeby w nim budować budynki.
    Bo ludzie potrzebują mieszkań – tylko i wyłączne.

I przyjdzie taki dzień, że będziesz miał to mieszkanie. I będziesz chciał wyjść z domu na zewnątrz. Może już z dziećmi, może z wnukami. Wyjdziesz, i nadal będziesz się czuł, jakbyś nie wyszedł... Wtedy wsiądziesz sobie w samochód i w niespełna godzinkę dojedziesz sobie na wieś... Przejdziesz się po sadzie czy ogrodzie i po pół godziny zbierze Ci się na płacz, że zaraz będziesz musiał wracać, bo przecież Twój dom, Twoja praca jest tam, w klatce...
  • Gość: młynarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.12, 12:41
    -do xsw - gdybyś chciał coś mówić na temat Młynówki Królewskiej - a nie bełkotać na forum po
    chamsku - to przeczytaj coś na temat - na przykład publikację Park Młynówka Królewska - wydawnictwo - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida (www.okn.edu.pl) - ten "ściek" przez 8 wieków od XIV do XIX był czynnikiem decydującym o rozwoju gospodarczym i społecznym Krakowa.
  • Gość: zniesmaczona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.12, 23:29
    Droga urzędniczko, zalatwianie zgodnie z procedurami nie oznacza załatwiania leniwego, przeciągania spraw w nieskonczoność. Problem z projektem Mlynkówka Krolewska, od Bronowic po Krowodrze, polega tylko i wyłącznie na żółwim działaniu krakowskich urzędników.
  • Gość: ttt IP: *.ists.pl 14.07.12, 00:04
    Gdzie spacerowałeś, po tych krzaczorach gdzie budują? Jeśli tak to współczuje bo my sie tam zawsze odsikujemy jak na piwie siedzimy. Przejście dalej będzie jak było i będziesz sobi dalej spacerował, to jest teren przy ruchliwej ulicy a po drugiej stronie tu należy podkreślić parku młynówka królewska w samym jego środku stoi potężny obrzydliwy kloc w postaci kościoła.
  • Gość: Kloc będzie IP: *.aster.pl 14.07.12, 00:59
    Kościół przy Alei Kijowskiej to jest obecnie jedyny przykład Architektury w tamtej okolicy Krakowa, a dookoła stoją same nijakie betonowe KLOCKI. A to, co zamierza "inwestor" (przy poparciu pani vice-prezydent) wmontować w Park "Młynówka Królewska" - po drugiej stronie Alei Kijowskiej, to pewnie też będzie jakiś funkcjonalny betonowy wiekopomny KLOCEK.
  • Gość: pepe77 IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.12, 00:33
    W tym wywiadzie najbardziej mnie zaciekawiła "presja inwestycyjna na te tereny". Mocno niepokojące stwierdzenie. Kiedyś dużo się mówiło że wojsko się wynosi i zostają atrakcyjne tereny gdzie powstaną osiedla. Ale po tej aferze z Młynówką mam wrażenie że dranie mają chrapkę na inne zielone tereny. Od siebie proponuję Park im. Wincentego á Paulo. W pobliżu też jest kościół, do tego przychodnia i Żabka.
  • Gość: atrakcyjne tereny IP: *.aster.pl 14.07.12, 01:36
    Taka kiedyś była wizja, bo atrakcyjność tej okolicy polegała na tym że było tutaj dużo zieleni, na przykład otaczającej liczne budynki wojskowe (w tym zabytkowe poaustriackie XIX-wieczne koszary) między ulicami Kijowska, Wrocławska, Głowackiego. Niestety, dzięki systematycznemu i intensywnemu w ostatnich latach zabudowywaniu blokowiskami terenów wokół tych działek wojskowych zostaje coraz mniej miejsca na zieleń a tym samym jakość i wartość terenów w tej okolicy również systematycznie się degraduje i atrakcyjność też spada. Bez nowych PLANÓW ZAGOSPODAROWANIA MIASTA w niedalekiej przyszłości należy przewidywać zanik większości zieleni w tej okolicy i atrakcyjność zrówna się z "atrakcyjnością" Osiedla Europejskiego na Ruczaju.
  • Gość: joankb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.12, 05:51
    Umrę ze śmiechu....
    Tyle lat było na te plany zagospodarowania, początkowo były nawet jakieś "nieprzekraczalne" terminy. I co? I nic. Miasto rozwija się w sposób całkowicie niekontrolowany - już mamy problemy z infrastrukturą, z komunikacją.
    A takie tereny, z "parciem" inwestorów powinny były mieć te plany jako pierwsze.
  • Gość: AntyEkolog IP: *.dynamic.chello.pl 14.07.12, 08:33
    A gdzie schował się ten z bożej łaski ekolog, który zablokował Szkieletora?? Jak trzeba coś zrobić naprawdę pożytecznego to się chowasz. Gdzie jesteś Waszkiewicz żałosna parówo??
  • Gość: esther IP: *.adsl.inetia.pl 14.07.12, 08:56
    Szkoda, że pani Koterba nie rozwinęła zdania "... choć wiele można było zrobić wcześniej." Można było, ale się nie zrobiło, dlatego to wy, urzędnicy, odpowiadacie za degradację tego terenu i wielu innych. To są wasze ZANIECHANIA.
  • pfg 14.07.12, 09:31
    Plany zagospodarowania okolic KSW dało się uchwalić szybko - ciekawe, dlaczego? Innymi częściami Krakowa miasto się PRZEZ LATA nie interesowało, planów nie uchwalono i teraz tereny publiczne, atrakcyjne krajobrazowo, parki, tereny zielone padają jeden po drugim, w pełnej zgodzie z prawem :-( Ale tak to jest, gdy władze miasta mają miasto i mieszkańców w d... bo interesują się czymś zupełnie innym. Nie mam tu na myśli tylko Majchrowskiego, bo i dla krakowskiej PO, i dla PiS, i dla jakiejś efemerycznej lewicy, dobro miasta leży bardzo nisko na liście priorytetów.
    --
    Kozak frajer
  • Gość: Basior IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 14.07.12, 10:33
    Mam działkę. Piękną działkę. Także na Krowodrzy. Jak bym miał kasę to mógł bym sobie wybudować na niej piękny dom. Lub sprzedać ją jakiemuś Inwestorowi. Tylko że niestety nie mogę sprzedać nikomu, bo w planie zagospodarowania Przestrzennego pan Urbanista przewidział możliwość budowy na niej tylko Kościoła, Szkoły, Burdelu, Hali sportowej, Sracza Publicznego, Szpitala... Na działce o szerokości 18 metrów..... W związku z POwyższym na tą działkę mogę tylko chodzić się wys....... Spieszmy się z Planami by Właścicieli działek w demokratycznym /?/ Kraju szybciej wpędzić do grobu. Jest Twoje to se na nim zaplanuj burdel, czy cokolwiek Ci się zachce. Jeśli jest moje to jakim prawem ktokolwiek może mi dyktować wybudowanie sracza na mojej własności?
  • Gość: hmm IP: *.dynamic.chello.pl 17.07.12, 16:36
    Sepioł próbuje się lansować tanim kosztem. Taniość, żałość!
  • Gość: krakowianka jedna IP: *.aster.pl 13.08.12, 00:04
    Urząd miasta nie robi NIC. Właśnie wydaja nastepne pozwolenie na budowę, a ta idzie pełną parą mimo obietnic, protestów itp.
  • gazeta_mi_placi 23.08.12, 20:48
    Co można jeszcze zrobić? Kto wydał pozwolenie i wydaje kolejne? Co z obiecaną przez urząd miasta zamianą działek? Zapomniane?
    A braci K... jak nic w tej sprawie nie zrobią wymieniamy szybciutko, nie potrzeba nam miałkich radnych, którzy aktywni są najwyżej w wymianie kostek brukowych na dzielnicy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka