Dodaj do ulubionych

Kwit za parkowanie jednak za szybą samochodu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.12, 23:13
Załóżmy, że zostawię kwit opłacony na 2 godziny. Wracam po godzinie i 55 minutach, auta nie ma. Bo złodziej widząc kwit z godziną - doskonale wiedział, ile ma czasu.

Kogo mogę oskarżyć za pomoc w kradzieży: Na(bez)czelny Sad Administracyjny, czy tych co się do niego odwołali - wymuszając kretyńską decyzję?

Sprawa ewidentnie powinna iść do kasacji. Może3 jakiś pozew zbiorowy?
Edytor zaawansowany
 • Gość: balusz IP: *.ists.pl 16.08.12, 23:26
  Strefa w Podgórzu i Grzegórzkach ?!
  Kolejny haracz dla zadłużonego przez nieporadnych radnych i nieudolnego majchrowskiego, miasta.
 • Gość: Smok_Wawelski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.12, 08:33
  *nie dotyczy pojazdów z rejestracją "KR"
 • Gość: szewczyk_dratewka IP: *.ip.netia.com.pl 17.08.12, 09:55
  a co z Krakusami poruszającymi się samochodami służbowymi (WF, WD, DW, SK, PO, WGM itp)???
 • Gość: wix IP: *.compower.pl 16.08.12, 23:29
  "To, czy Krakowowi przybędą nowe parkomaty, rozstrzygnie się po wakacjach, kiedy radni będą głosować nad rozszerzeniem strefy płatnego parkowania o Podgórze i Grzegórzki".

  Dajmy spokój ze strefami. Rowery to przyszłość:-) W Gdyni urzędasy jeżdżą i się nie pocą. A w kraku jakoś nie wypda urzędasowi pomykać bicyklem:-)
 • Gość: do wixa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.12, 00:24
  czyż nie widzisz, ciemny ludzie, ze o to właśnie chodzi?

  Urzędasy, p.osły i inni p(i.e.r.d.)olitycy mają jeździć samochodami. I wyłącznie oni.

  a reszta hołoty - na piechotę. Dla najbardziej uległych będą rowery.

  jak za Stalina, lub obecnie w Chinach.

  a ty, ciemny ludzie jeszcze temu - ustami wix-a - przyklaskujesz
 • sprawazlewa 17.08.12, 07:03
  Kupiłem samochód i mi go ukradli. Do kogo mam mieć pretensje? Do producenta czy do sprzedawcy?
 • Gość: ke! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.08.12, 07:11
  To zalozmy, ze zaplacilesza 2 godziny. Kwit masz przy sobie. Wracasz po 01:55, a nakole blokada,bo kwitu nie bylo. Dzwonisz po straszakow, przyjezdzaja za kolejna godzine i z usmiechem odblokowuja(bez "doplaty"). Lepiej?
  Niby skad ktokolwiek ma wiedziec, ze zaplaciles, skoro kwitu nie zosfawiasz?
 • Gość: JH IP: *.centertel.pl 17.08.12, 19:47
  Kwit za szybą to już obecnie średniowiecze . W parkomacie powinna być klawiatura i parkujący wpisuje numer rej pojazdu za parkowanie którego uiszcza opłatę . Niech kontrolujący sprawdzi w systemie czy za dany pojazd dokonanano opłaty i kropka .Pomimo dyskusyjnego moim zdaniem z tego co piszą orzeczenia ustawa wyraźnie stanowi ,że opłatę dodatkową pobierać mozna wyłącznie w przypadku nieuiszczenia opłaty za parkowanie . Zatem pomimo tego orzeczenia za niewyłożenie kwitka nic nie grozi ,najwyżej trzeba będzie wykazać ,że opłata była uiszczona . Za niewystawienie kwitka nie może więc być żadnych sankcji bo przepisy na to nie dają takiej możliwości . Nie ma więc co przedstawiciel ZIKiT sie radośnie podniecać bo de facto nic nowego się nie stało . Do wiwatów pracowników ZIKiTu zresztą już się przyzwyczaiłam bo żadko się zdarza takie niedołęstwo w zakresie tworzenia regulacji prawnych w zakresie płatnego parkowania jakie na spółkę z radnymi wypocili w ostatnich kilku latach .
 • Gość: KR IP: *.205.68.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 17.08.12, 10:03
  Firma kupuje im od miasta za normalna cenę abonament miesieczny i "wciaga" to sobie w koszty
  - wszyscy zadowoleni :)
 • mieczyslawkaplicki 17.08.12, 11:10
  Kontrolerzy rejonu dworca autobusowego siedzą w parku Strzeleckim,piją piwko i mają w nosie
  sprawdzanie co za szybą.Cóż,jaka płaca taka praca.Ci którzy opłacili nie mają miejsca do parkowania pod swym domem,ponieważ są wiecznie zajęte przez cwaniaczków którzy nie płacą
  a parkują całymi tygodniami.Przykład ul.A.Lubomirskiego między Bosacką a Rakowicką.
 • Gość: IJ IP: *.centertel.pl 17.08.12, 14:07
  Ciekawe te polskie orzecznictwo . Z jednej strony orzeczenia wskazują na zakaz rozszerzania przepisów podustawowych ponad wyraźną delegację wynikającą z ustawy i nakazują w razie wątpliwości interpretować delegację zawężająco a nie rozszerzająco jak to ma miejsce womawianym przypadku a z drugiej strony sądy wydają orzeczenia ratujące admistrację publiczną . Uważam ,że w omawianej sprawie sąd pierwszej instancji słusznie rozstrzygnął sprawę argumentując ,że rada gminy ma ustalić sposób pobierania opłaty a nie inne obowiązki parkującego nie wynikające z upoważnienia ustawy takie jak np.wystawianie kwitka z prawe lewej lub na środku pojazdu .Podobnie jak krakowscy radni wespół z urzędnikami wypocili i wprowadzili uprzedni w życie przepis ,że nie wystawienie kwitka skutkuje opłata dodatkową w kwocie 50 zł pomimo tego ,że ktoś faktycznie uiścił opłątę za partkowanie .Odnoszę wrażenie ,że to nie parlamentarzyści lecz urzędnicy konstruują wygodne dla siebie przepisy oraz ,że to władza publiczna zawsze ma rację i interpretuje przepisy tak jak jest jej wygodnie szczególnie w przypadku gdy są wątpliwości w zakresie ich brzmienia i szeregu niedomówień co stało się plagą naszego prawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka