Dodaj do ulubionych

Skazani na współpracę. Sojusz Małopolski ze Ślą...

IP: 94.42.92.* 08.01.13, 10:57
Co za bzdura, godzina jazdy? Chyba łamiąc wszystkie przepisy, a fotoradary i drony tylko czyhają. Czyhają też pazerne bramki, powyginane tory. A radni sobie przelewają z pustego w próżne. Za takie chore wizje powinni być ukarani - marnotrawią czas za nasze pieniądze!
Obserwuj wątek
  • Gość: tomm Skazani na współpracę. Sojusz Małopolski ze Ślą... IP: *.xdsl.centertel.pl 08.01.13, 11:05
   Genialny pomysł i bardzo potrzebny! Podpisuję się pod nim wszystkimi kończynami. To jedyny skuteczny sposób, by wyszarpać coś z pazernej Warszawy. Dobrze, że władze województw zaczynają to rozumieć. Ważne, żebyśmy nie kłócili się przy stole negocjacyjnym kto jest ważniejszy, lepszy, silniejszy, ładniejszy czy fajniejszy w tym tandemie, tylko rozpoczęli rzeczywistą partnerską współpracę. Tylko wtedy nam się naprawdę uda. W dwójkę mamy największy potencjał rozwojowy w kraju, który znacznie przewyższa Warszawę oraz inne regiony Polski. Na małej przestrzeni naszych ziem jest największe zagęszczenie ludności (8 mln ludzi, czyli prawie 1/4 całej Polski).

   Nie rozumiem tylko tego wyrażenia "skazani na współpracę". Skazanym to można być za coś w ramach kary, a to jest po prostu błogosławieństwo! Oby te Krakowice powstały.
   • Gość: Sowa Nich ich piekło pochłonie! IP: 94.42.92.* 08.01.13, 11:32
    Jakiś ty naiwny. Władze województwa coś muszą robić. Proponują więc utopijne plany, których nie da się zrealizować. I o to im też chodzi. Łatwiej coś zaplanować, realizacja jest o wiele trudniejsza. Mało tego, za te ich bzdurne plany bez pokrycia - płacisz ty - ze swojej kasy. Banda idiotów wymyśla mrzonki. To nie są marzenia, to są mrzonki. Marzenia rzeczywiście mają jakąś wartość - pociągają do realizacji, widać, że ktoś ma jakieś dążenia. Te wredne urzędasy nie mają marzeń, wizji. Są na to za cieńcy. Wymyślają więc mrzonki aby pokazać, że coś robią. Ale chęciami dobrymi to piekło jest wyłożone i niech ich pochłonie kiedyś!
    • Gość: tomm Sowuncio IP: *.xdsl.centertel.pl 08.01.13, 12:17
     Ty natomiast jesteś bardzo mądra i wszechprzewidująca :) Na dodatek spełniona w 100% i jedynie Ty wszystko wiesz. Byłabyś najlepszą prezydentką Polski.

     Koncepcja i dążenie do niej jest jak najbardziej potrzebne, a tym bardziej możliwe do zrealizowania. Nie obchodzą mnie intencje polityków, nawet jeśli są nieszczere i egoistyczne, tylko realne działania i propozycje. A jeśli są dobre, jak w tym przypadku, to warto im przyklasnąć. Więcej optymizmu i chęci do działania Ci życzę, a mniej narzekania, lania kwasem i bezużytecznego pierdzenia w stołek :*
     • Gość: Sowa Tomusiu IP: 94.42.92.* 08.01.13, 12:29
      > iwe do zrealizowania. Nie obchodzą mnie intencje polityków, nawet jeśli są nies
      > zczere i egoistyczne, tylko realne działania i propozycje.

      A gdzie tu jakieś działania? To są mrzonki, a nie działania. Kolejny, n-ty już plan jest działaniem? A poprzednie plany już nie obowiązują? Czy są jakieś konkretne pozwolenia na budowę? Projekty, plany zagospodarowań? Bo powinny być już gotowe. Znając tempo publicznych inwestycji to o czym piszą powinno być już w budowie!!
      • Gość: krk Re: Tomusiu IP: *.xdsl.centertel.pl 08.01.13, 14:03
       Spokojnie!
       Czegoś przecież trzeba zacząć. Jak niby miałoby to wszystko być w budowie, skoro nawet nie było jeszcze współpracy. Stąd te plany. Jeszcze raz: od czegoś trzeba zacząć. I dobrze, że zaczęli od planowania, a nie bezmyślnego działania.

       Narzekasz Sowo na polityków, a jesteś taka sama jak one. Gada, gada, gada. Mało robi. Wyśmiewać na internecie łatwo, ale samemu coś zdziałać....
       • Gość: Sowa Re: Tomusiu IP: 94.42.92.* 08.01.13, 15:02
        Wyśmiewanie na internecie to też działanie. Niech cię już głowa nie boli o to czy ja coś działam, czy nie. Nie wierzysz w moc słowa? Więc dlaczego nie podoba ci się, że coś krytykuję? Zazwyczaj tak jest, że gdy ktoś z góry planuje zrobić dobrze tym na dole, robi to źle, beznadziejnie a nawet czasem szkodzi. Więc z założenia taki plan, idea czy jak to napisałem wcześniej - mrzonki - z założenia są niewypałem, a docelowo, gdyby doszło do ich realizacji - o zgrozo - będą szkodzić. I trzeba będzie wszystko odkręcać. Proponuję, aby już na poziomie planu urzędasów (czytaj: mrzonek) już planować sposób naprawy tego co powstanie w przyszłości (typu droga do nikąd, złe założenia, zła strategia, itp.)
   • Gość: Gość Re: Skazani na współpracę. Sojusz Małopolski ze Ś IP: *.static.chello.pl 08.01.13, 20:49
    Pazerna Warszawa wypracowuje największy budżet w Polsce i jak na razie radzi sobie sama. A inwestycje rządowe na terenie miasta zwanego pazerną Warszawą zatwierdzają m in.posłowie z Małopolski , premier z Gdańska i Prezydent RP z Wrocławia! Więc jeśli łaska to "odwalski " się od Wawy no chyba ,że leczysz jakiś kompleks. A co do Krakowic to bardzo dobry pomysł i Warwsiochy życzą Wam wszystkiego dobrego. W Polsce jest miejsce na kilka takich pomysłów i pitolenie o pazerności to bujda na kółkach rodem z PRL ( a wtedy też Wawa wypracowywała największy budżet czyli 12% która jedynie skłóca społeczeństwo. Czuwaj wiara i wytężaj słuch!
  • Gość: nowy Współpraca tak ale po zwrocie ziemi Małopolsce IP: *.wil.pk.edu.pl 08.01.13, 11:23
   jak możemy tworzyć makroregion i współpracować ze śląskiem jak zostaliśmy pozbawieni większości ziem na zachodzie województwa www.google.com/imgres?imgurl=http://ingner.files.wordpress.com/2008/04/malopolska700.png%3Fw%3D478%26h%3D435&imgrefurl=http://www.historycy.org/index.php?showtopic%3D32910%26st%3D90&h=435&w=478&sz=58&tbnid=UmgrNUfFTbdyLM:&tbnh=86&tbnw=94&prev=/search%3Fq%3Dgranice%2Bma%25C5%2582opolski%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=granice+ma%C5%82opolski&usg=__ztTTMwfOJTd5K_pCnrHN8pXUPjs=&docid=XZZ757ebQ6bTTM&hl=pl&sa=X&ei=NvPrUIm9KpT34QS00oHICw&ved=0CEwQ9QEwAw&dur=982 . Uważam że do czasu ustalenia prawidłowych granic między wojewózdtwami o współpracy nie ma mowy.
   • Gość: Sowa Śmiech na sali - innowacyjność IP: *.dynamic.chello.pl 13.01.13, 00:59
    Co za bzdury? Czyli kogo wspierać? Chyba tych co piszą projekty? Co to jest innowacyjność? To jest mit, oszołomstwo. Nie ma innowacyjności bez ludzi, to w ich pomysłach jest innowacyjność, nie w dennych programach, które wspierają nie wiadomo co. Jakieś szkolenia? Dla kogo? Chyba dla tych co będą przeprowadzać następne szkolenia jak zdobywać fundusze, ale dla kogo? Dlaczego nie mówi się o konkretnych ludziach tylko o jakiś durnych innowacjach co?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka