Dodaj do ulubionych

Wybory w dzielnicach. Nie tylko rodzina radnego...

IP: 173.242.119.* 04.03.13, 11:22
To bzdura, że mieszkańcy nie poszli głosować na radnych dzielnic , bo były w innym terminie niż wybory radnych miasta i im się nie chciało. Ludzie mają serdecznie dość radnych dzielnic , którzy na nic nie mają wpływu bo tylko opiniują ,a ich opinie są nic nie warte. Rady dzielnic już dawno powinny zostać zlikwidowane ,to marnowanie pieniędzy podatników. Gdyby radni dzielnicowi się jeszcze na czymś znali, to może byłby z nich jakiś pożytek ,ale to w dużej mierze tylko dietetycy albo politycy. I jeszcze jedno , prawie wszyscy nie pełnią dyżurów , a jak pełnią to jakieś oszołomy .
Edytor zaawansowany
 • Gość: a IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.13, 15:01
 • Gość: mieszkaniec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.13, 18:01
  "Jeżeli nie przekonamy wyborców, że radni dzielnicowi są ich przedstawicielami i mogą realizować ich postulaty, to nawet najbardziej radykalna nowelizacja nic nie zmieni" - ha, ha , ha jakie postulaty realizują radni dzielnic??? własne sprawy załatwiają. A to zrobimy kawałek drogi na prywatnej działce dla wujka, to zrobimy sobie kanalizację poza procedurami obowiązującymi wszystkich. A jak się mieszkańcy zwracają do jaśnie pana radnego , że ulica się zapada / kanalizacja po.fuszersku zrobiona/ , to jaśnie pan radny poleca mieszkańcowi zadzwonić do ZIKiT-u. I tyle z nich mamy. A jak robił drogę dla rodzinki to nachodził ZIKiT nieustannie? Ot na co nam radni. Rozpędzić tych darmozjadów. Trafiają się uczciwi i zaangażowani , ale mało ich.

 • Gość: t IP: *.server4you.net 04.03.13, 20:16
  I to jest trafne spostrzeżenie. Prywata, prywata, prywata. Na sesji 29 stycznia radni Dzielnicy IV Prądnik Biały debatowali w sprawie uwag do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. Najwięcej kontrowersji wzbudziły Tonie referowane przez radnego Stefana Figiela, który domagał się wpisania wielu uwag szczególnie dotyczących odrolnienia wielu obszarów i przemianowania ich na tereny budowlane. Twierdził, że to są chaszcze i nieużytki rolne, które trzeba przemianować na działki budowlane ku zadowoleniu mieszkańców. Jednak te interesy wcale nie były takie jasne. Bezsprzecznie są to kanały powietrzne dla Krakowa, dlatego też radni Grażyna Zamorska, Andrzej Koluch, Mariusz Bembenek, Hermina Bulka i Małgorzata Wyrwińska-Cieślak nie popierali tych zmian. Niestety rozsądna mniejszość została przegłosowana i te niekorzystne uwagi dla większości mieszkańców naszego miasta zostały wpisane do uchwały. Koluch argumentował też - i słusznie - że były tam prowadzone konsultacje z mieszkańcami, a przy studium pracują fachowcy, więc na pewno w miarę możliwości wzięli pod rozwagę uwagi mieszkańców Toń. Było nawet spotkanie z wiceprezydent Koterbą, więc nie ma celowości wprowadzanie teraz tak znaczących zmian na niekorzyść ogółu. Swojego oburzenia nie krył też radny Bembenek, który sprzeciwiał się podporządkowaniu interesu jednostek interesowi ogółu. A o słabości argumentów radnego Figiela świadczy to iż twierdził nawet, że i tak kanałów powietrznych dla Krakowa już nie ma bo w sąsiedniej Wielkiej Wsi wybudowano jakieś hale produkcyjne.
  Wracając do tak szeroko odmienianej przez wszystkie przypadki „walki ze smogiem” na przykładzie tej sesji można z przykrością zauważyć, że jest to tylko medialne zacięcie ze strony polityków PO. Przykładem są te nieszczęsne Tonie. Przewodniczący Rady Dzielnicy IV Jakub Kosek jest za dalszą zabudową, Radna miejska i dzielnicowa Teodozja Maliszewska, mając zapewne świadomość, że miasto ma nadmiar pieniędzy sugeruje, żeby wykupiło działki w Toniach od właścicieli po cenach deweloperskich to wówczas może tam zrobić park. To, że kilkaset tysięcy ludzi w Krakowie się dusi, to dla działaczy PO zupełnie nieważne. Mają ludzie działki w Toniach to niech je sprzedadzą deweloperom, a oni nam wybudują kolejne osiedle na wlocie zachodnich wiatrów do Krakowa. Radni, za wyjątkiem wcześniej wspomnianych, nie mają pojęcia po co tam się znaleźli i czyje interesy tam reprezentują. Szczególnie przeraża podejście do tematu czystego powietrza w Krakowie radnych - nauczycielek w szczególności Teodozji Maliszewskiej i Joanny Sadowy.

 • Gość: hmm IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.13, 21:49
  a to jakas nowosc, ze PO wiele nie robi i tylko kase bierze?
 • Gość: Leszcz IP: *.adsl.inetia.pl 06.03.13, 01:21
  radni z dzienicy VI z tym przewodniczącym do niczego sie nie nadają! A że PO to beznadzieja to wiadomo.
 • Gość: hmm IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.13, 21:44
  pan mis chyba nie wie jak wyglada ordynacja, bo cala ta rodzine trzebaby miec na jednej ulicy o ile nie w konkretnych blokach, zeby mogla ona glosowac tak jak pan mis by chcial

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka