Dodaj do ulubionych

Kard. Dziwisz: papież Franciszek i nowa wiosna ...

30.03.13, 13:50

Dodał, że przy pożegnaniu z odchodzącym papieżem podziękował mu za jego niezwykłą życzliwość dla narodu polskiego i za beatyfikację Jana Pawła II.
-------------------------------------------------------------------------
Nie owijajmy w bawełnę: im dany człowiek znajduje się wyżej w hierarchii kościelnej, tym łatwiej mu zostać świętym. Można z góry założyć, że kanonizacja JP2 to kwestia niezbyt odległej przyszłości.
Obserwuj wątek
  • pajrysz Re: Kard. Dziwisz: papież Franciszek i nowa wiosn 22.06.13, 09:41
   A ciekawe czy p. Dziwisz przestanie być jak to sugeruje Papa Franek ksieciem udzielnym wystrojonym przy
   kazdej okazji jak cesarz bizantyjski, przestanie budowac pałacowe swiatynie, zbierac haracz od ubogich i nie tylko niby wiernych. Ciekawe wreszcie czy dojdzie do świadomosci rozudowanego w przepychu polskiego kleru , że najpierw wiara ta prawdziwa a póżniej mamona i dobrobyt.
  • voiceinthedesert1 Kard. Dziwisz: papież Franciszek i nowa wiosna ... 05.08.13, 22:13
   Nie wiem, co dokładnie Kard. Dziwisz ma na myśli. I ta niewiedza nie nadbuduje Kościoła z pewnością. Papież Franciszek nie zmieni zakazu dla pedofilii i seksualności, ani konsekwencji za powyższe. Jak więc charyzmatyczny "pozytywny ton" będzie "odpowiedzią na te i inne słabości"? Papież chce Kościoła ubogiego, i koniec! Papież chce Kościoła, który nie dopuszcza do kapłaństwa osób z samej swej natury niezrównoważonych moralnie! Po to jest nauka Magisterium Kościoła Katolickiego, i to się nie zmieni! Gdzie wiec jest ta "trafna odpowiedź"?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka