Ilu studentów jest w Krakowie???? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Czy ktoś wie ilu studentów jest obecnie w Krakowie?? Jeśli tak byłbym
    wdzięczny za informację.
    Pozdrawiam
    • Gość: peteen IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 11:16
      ponad 200 tysięcy
      • Gość: rafgeo IP: 172.16.6.* 19.04.02, 11:20
        Dzięki. Ale prawdę powiedziawszy nieco zdziwiła mnie ta liczba. Ponad dwieście
        tysięcy, to jest przecież więcej niż 20% populacji Krakowa. Czy znasz może w
        necie jakieś źródła, które rozbijały by tę liczbę pomiędzy poszczególne
        uczelnie????
      • Gość: Zbigniew IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 11:21
        Gość portalu: peteen napisał(a):

> ponad 200 tysięcy

Myślę że trochę przesadziłeś, ze 100 tys. na dziennych. No chyba, że drugie tyle
        na zaocznych, wieczorowych i prywatnych:)))
    • Gość: Zbigniew IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 11:37
      Znalazłem to na stronie krakow.pl

www.krakow.pl/biznes/raport_99/edukacja_99.html

Musisz przebrnąć przez wszystkie stopnie szkół i są też uczelnie.
      Wynika z tego że w 1999 było ponad 120 tys. studentów szkół państwowych
      wszystkich razem (dzienne, zaoczne i wieczorowe).

A co Cię tak interesują te liczby?:)))
      • Gość: rafgeo IP: 172.16.91.* 19.04.02, 11:50
        Gość portalu: Zbigniew napisał(a):

>
        > A co Cię tak interesują te liczby?:)))

Po prostu mam do napisania referat o znaczeniu Krakowa jako ponadregionalnego
        centrum nauki i kultury. W zasadzie "do napisania" to trochę za wielkie słowa, bo
        moja kreatywność w tym referacie ograniczy się do przełożenia go z angielskiego i
        zaktualizowania danych liczbowych. I właśnie staram się aktualizować.

I dowiedziałem się, że będę referował na dziedzińcu Collegium Maius. Nobilitujące
        miejsce :o)

Dzięki za link. 120 tys. jest już liczbą do przyjęcia.
        Pozdrawiam

• Gość: Zbigniew IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 12:15
          Gość portalu: rafgeo napisał(a):

> Gość portalu: Zbigniew napisał(a):
          >
          >
          > >
          > > A co Cię tak interesują te liczby?:)))
          >
          > Po prostu mam do napisania referat o znaczeniu Krakowa jako ponadregionalnego
          > centrum nauki i kultury. W zasadzie "do napisania" to trochę za wielkie słowa,
          > bo
          > moja kreatywność w tym referacie ograniczy się do przełożenia go z angielskiego
          > i
          > zaktualizowania danych liczbowych. I właśnie staram się aktualizować.
          >
          > I dowiedziałem się, że będę referował na dziedzińcu Collegium Maius. Nobilitują
          > ce
          > miejsce :o)

Jakieś szczegóły z czego ten referat? gdzie się uczysz? czemu z angielskiego?
          Może udostępnisz niektórym po napisani?

>
          > Dzięki za link. 120 tys. jest już liczbą do przyjęcia.
          > Pozdrawiam
          >

Przyjmij ze 140 tys. to były dane z 1999 mamy 2002. A jak chcesz uwzględnić
          prywatne to z 150 tys. To chyba będzie bardiej aktualne:)))
          pozdr.
          • Gość: rafgeo IP: 172.16.100.* 19.04.02, 12:41
            Gość portalu: Zbigniew napisał(a):

> > > A co Cię tak interesują te liczby?:)))
            > >

>
            > Jakieś szczegóły z czego ten referat? gdzie się uczysz? czemu z angielskiego?
            > Może udostępnisz niektórym po napisani?

OKI. OKI. Jestem obecnie na drugim roku geografii UŁ. I w ramach ćwiczeń
            terenowych "Polska Południowa" w czerwcu będę m. in. w Krakowie. Każdy ma jakiś
            referat do przygotowania i ja wybrałem "Znaczenie Krakowa...". Wydawało mi się,
            że będzie to dosyć ciekawe. Ale kiedy zgłosiłem się do kompetentnej osoby podała
            mi artykuł napisany przez profesora UJ na ten sam temat. Tylko, że po angielsku.
            Dlatego też ograniczyłem się do zaktualizowania danych i pewnych, raczej tylko
            kosmetycznych zmian. A co do udostępnienia to oczywiście nie ma problemu. Jeśli
            jesteś zainteresowany podaj mi majla.
            > > Dzięki za link. 120 tys. jest już liczbą do przyjęcia.
            > > Pozdrawiam
            > >
            >
            > Przyjmij ze 140 tys. to były dane z 1999 mamy 2002. A jak chcesz uwzględnić
            > prywatne to z 150 tys. To chyba będzie bardiej aktualne:)))
            > pozdr.

Przyjmuję, że 120 tys. to dane z 1999 r. Ale chciałem już dziś to odddć chociażby
            do wglądu. Jeśli zostanie zasugerowane, że powinienem poszukać współcześniejszych
            danych to skoczę do wydziałowej biblioteki i trochę poszperam w rocznikach. (Może
            nawet mógłbym wyciągnąć te dane ze stronu GUS, ale nie chce mi się już akuratnie
            szukać. Zobaczymy

Pozdr
            • Gość: Zbigniew IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 13:11
              Gość portalu: rafgeo napisał(a):

> OKI. OKI. Jestem obecnie na drugim roku geografii UŁ. I w ramach ćwiczeń
              > terenowych "Polska Południowa" w czerwcu będę m. in. w Krakowie. Każdy ma jakiś
              >
              > referat do przygotowania i ja wybrałem "Znaczenie Krakowa...". Wydawało mi się,
              >
              > że będzie to dosyć ciekawe. Ale kiedy zgłosiłem się do kompetentnej osoby podał
              > a
              > mi artykuł napisany przez profesora UJ na ten sam temat. Tylko, że po angielsku
              > .
              > Dlatego też ograniczyłem się do zaktualizowania danych i pewnych, raczej tylko
              > kosmetycznych zmian. A co do udostępnienia to oczywiście nie ma problemu. Jeśli
              >
              > jesteś zainteresowany podaj mi majla.

zetkowal@interia.pl

> Przyjmuję, że 120 tys. to dane z 1999 r. Ale chciałem już dziś to odddć chociaż
              > by
              > do wglądu. Jeśli zostanie zasugerowane, że powinienem poszukać współcześniejszy
              > ch
              > danych to skoczę do wydziałowej biblioteki i trochę poszperam w rocznikach. (Mo
              > że
              > nawet mógłbym wyciągnąć te dane ze stronu GUS, ale nie chce mi się już akuratni
              > e
              > szukać. Zobaczymy
              >
              > Pozdr

Pozdr.
          • Gość: peteen IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 19.04.02, 13:21
            no popatrz, zbigniew, wcale tak dużo się nie pomyliłem, a strzelałem bez
            mierzenia innego, niźli "na oko" ( wiesz, przerażająca jest wielość totalnie
            byle jakich pseudo wyższych szkół prywatnych, a na wszystkich - jak zwykle -
            "marketing i zarządzanie"
            :)))

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.